S konstatováním, že Chicago porazilo Anaheim 1:0 po prodloužení, se s Vámi loučím a přeji Vám klidný zbytek noci!

Dnešní utkání navštívilo 21529 diváků.
V atraktivním prodloužení 3 na 3 byli šťastnější hráči Blackhawks, kterým bod navíc vynesla akce kapitána Jonathana Toewse. Kačeři tak i dnes pokračovali ve svém neskutečném střeleckém trápení, když mají na svém kontě po osmi odehraných zápasech jen šest nastřílených gólů. Hosté přitom vůbec nepřipomínali tým ze dna konferenční tabulky. Hráli výborně, ve třetí třetině dokonce obhájce Stalney Cupu přestříleli poměrem 19:6, dvakrát v zápase trefili tyčku, ale přesto se musejí spokojit s jediným bodíkem.
Střely na branku v prodloužení – 1:2, celkem – 24:39.
60:51
Chicago právě vstřelilo branku!
Rozhodující gól je na světě! JONATHAN TOEWS projel od mantinelu až před Andersena a vymetl bližší horní růžek svatyně Kačerů! Asistence: Patrick Kane a Brent Seabrook.
60:29
Silfverberg s Getzlafem mohli rozhodnout, Crawford však odolal!
60:01
Za 60 minut hry gól nepadl! I ve třetí třetině jsme viděli řadu šancí a aktivnějším týmem byl Anaheim. Nejblíže ke vstřelené brance však byli domácí. Panarin dokonce poslal puk do hostující klece, ale ta byla těsně předtím posunuta brankářem Andersenem. Situace vyvolala vlnu emocí, avšak změnu stavu nepřinesla.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:19, celkem – 23:37.
60:00
59:39
Do dobré pozice si sjel Lindholm, ale Crawford zasáhl vyrážečkou.
59:20
Tichonov před Andersenem šikovně tečoval puk a Andersen zasahoval na poslední chvíli!
59:01
Poslední minuta...
58:23
Icing Blackhawks, buly před Crawfordem.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny! Dočkáme se prodloužení 3 na 3?
57:16
Tichonov obkroužil hostující branku a připravil dobrou pozici pro Svedberga. Ten ale Andersena neprostřelil a navíc byla branka Kačerů zase posunuta!
56:51
Jedovku Rakella vyráží pozorný Crawford.
56:12
Hosté hrají v útočném pásmu, žádná z jejich ran však neprošla až na Crawforda.
54:46
Ještě jedno buly v obranném pásmu Chicaga.
54:39
Už se opět hraje. Střelu Perryho pokryl Crawford. Následuje poslední komerční brejk.
54:25
Joel Quenneville u střídačky diskutuje s rozhodčími. Domácí kouč by rád znal důvod, proč nebyl Panarinův gól uznán.
54:25
Gól definitivně neplatí, navíc to vypadá, že se ani vylučovat nebude!
54:25
Domácí trenér si vybral challenge a rozhodčí se tedy vydal telefonovat!
54:25
Arénu v Chicagu na chvilku zaplavila obrovská radost, ale rozhodčí okamžitě rozpažil! Panarin totiž střílel do již posunuté klece! Tu však vykopl z jejího postavení Andersen a gólman hostí by tedy měl být vyloučen!
54:09
Střela van Riemsdyka trefila jen nohy Keslera.
54:00
Hostující gólman čekal, zda vyhozený kotouč zamíři na icing. Puk se však klouzal do branky a tak ho Andersen musel přikrýt.
53:14
Andersen raději přikryl kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu. Troufám si tvrdit, že kdo dá gól, tak vyhrál.
52:50
Střelu Lindholma od modré vykopl do rohu Crawford.
51:42
Po Maroonově střele puk zalehl Crawford. Máme tu reklamní přestávku.
51:21
51:03
Nahození Lindholma Crawford vůbec neviděl a puk zazvonil o břevno!
50:41
Ducks opět ztrácejí útočné pásmo.
50:22
Teď už domácí vyhodili.
49:41
Crawford zastavil dvě dělovky Fowlera. Po té druhé se snažil dorážet Perry, ale puk před ním odpálil Hossa!
49:20
Marcus Krüger zabránil faulem v zakončení Silfverbergovi. přesilovka pro Ducks.
49:10
Velmi dobrou střelu z pravého kruhu vyslal Kesler. Puk směřoval pod břevno, ovšem Corey Crawford švihl lapačkou a efektním semaforem zabránil gólu!
48:23
Rána Mariána Hosssy nenašla cíl. Stále 0:0.
47:17
Dobrá příležitost Blackhawks! Nejprve se vytočil před Andersena Shaw a poté zblízka dorážel Desjardins. Ani on puk za záda Andersena neprocedil a v další dorážce zabránil Krügerovi Bieksa.
46:56
Andrew Shaw v postavení mimo hru.
46:51
Puk byl tečován až nad plexisklo za svatyní Anaheimu. Reklamní přestávka.
45:53
Panarin vymyslel výbornou přihrávkou šanci pro obránce Rundblada, který z mezikruží těsně minul hostující branku!
45:09
Cogliano střílel velmi pohotově po buly, Crawford byl pozorný a vyrazil puk.
45:06
Zakázané uvolnění Chicaga.
44:27
Getzlaf dostal přihrávku na vrchol pravého kruhu, vypálil jen do obránce.
43:33
Hraje se nahoru – dolů, diváci se musejí dobře bavit, přestože branky nepadají.
42:29
Na druhé straně neuspěl před Crawfordem ve velké šanci Rakell! Domácí brankář pak vyrazil i střelu Fowlera.
41:44
Desjardins šikovně vypálil přes obránce Vatanena a Andersen puk vyrazil jen před sebe. Dorážející Shaw pak zblízka jen těsně minul růžek klece Kačerů!
41:10
Crawford vyráží také střelu Getzlafa.
41:07
Hosté prostě letos góly nestřílejí! Corey Perry zasouval od brankové čáry puk do téměř odkryté branky, ale Crawford stihl natlačit k tyčce betony a zastavil kotouč někde na brankové čáře! Perry se drží za hlavu. Stále zůstává v této sezóně bez gólu.
40:52
Ránu Svedberga našel Andersen ve své lapačce.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:26.
Blackhawks v sobotu přehráli Tampu 1:0 až v prodloužení a také dnes to v United Center vypadá na gólově chudé utkání. Ve druhé třetině jsme sice na obou stranách viděli hodně šancí, ale stále kralují oba brankáři. A když už Corey Perry zamířil mimo dosah domácího Crawforda, zastavila puk tyčka.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:9, celkem - 17:18.
40:00
39:58
Černí jestřábi v závěru třetiny soupeři pořádně zatopili, ale gól už nedají.
39:43
Dobrá šance domácích. Hossa předložil kotouč Toewsovi, jenž z levého kruhu nepřekonal Andersena. Ten zakročil pravým betonem.
39:21
Domácí obrali o puk Keslera a mohou vyrazit dopředu.
39:01
Poslední minuta druhé části.
38:03
Druhá perioda se blíží ke svému závěru a stále jsme neviděli branku.
37:19
Sekáč našel od zadního mantinelu Perryho, který ale netrefil ideálně puk.
36:47
36:01
Andrew Shaw dorážel po střele Kanea z bezprostřední blízkosti, ale roztažený Andersen puk zastavil lapačkou!
35:43
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, zatím ale nevystřelili.
34:46
Ryan Garbutt i Clayton Stoner dostávají pětiminutové tresty za bitku. Dvě minuty navíc dostává Frederik Andersen, který hrál kotouč až za hranicí, kam smí brankář v NHL vyjet. Přesilovku tedy budou hrát domácí!
34:46
Situace se už uklidnila a na řadu přichází komerční přestávka. Čekáme, jaké tresty rozhodčí vynesou.
34:46
Garbutt najel v rohu kluziště do Andersena, který tam rozehrával kotouč! Na útočníka Chicaga se okamžitě vrhnul Clayton Stoner!
34:23
Hagelin pouze nahodil puk za domácí branku a odjel střídat.
33:32
Na levé straně se uvolnil Horcoff, jehož střelu si Crawford pohlídal.
33:20
V ofsajdu pro změnu hosté. Tempo hry po reklamní pauze trošku uvadlo.
32:47
Postavení mimo hru, ve kterém se ocitli hráči Chicaga.
32:27
Akce obou týmů teď byly několikrát zastaveny v samém zárodku.
31:30
Z pravé strany vystřelil Wagner, Crawford má puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.
30:44
Dělovku Brenta Seabrooka vyrazil Andersen. Hraje se zajímavý hokej, oba gólmani však stále kralují.
29:58
29:51
Rána Bieksy byla zřejmě ještě tečována, ale Crawford ji i tak dokázal vyrazit!
29:23
Začíná krátká přesilovka Anaheimu.
28:00
Lindholmovu střelu vyrazil Crawford před sebe. Žádný z jeho spoluhráčů se pak nezorientoval včas na to, aby dorazil puk za záda domácího gólmana.
27:53
Za hákování je vyloučen Andrew Shaw. Síly na ledě se vyrovnávají!
27:31
Anisimov byl na pravém kruhu úplně volný. Puk však mezi tyče nenasměroval! Za Andersena totiž zaskočil Wagner, který brankářským zákrokem vyrazil kotouč.
27:22
Domácí dostávají za svou aktivitu odměnu v podobě přesilové hry. Ryan Kesler vyloučen za krosček.
27:06
Anisimov se šikovně vytočil od brankové čáry až před Andersena. Brankář Ducks zůstal připraven a nepustil puk za svá záda.
26:43
Domácí teď zatlačili soupeře do jeho obranného pásma.
25:56
Garbutt byl v útočném pásmu sám a tak mu nezbývalo nic, než vystřelit. Zamířil mimo.
25:38
Santorelli přejel Rakellovi do útočného pásma předčasně. Ofsajd.
25:15
Z levého kruhu střílel Marián Hossa, Andersen vyráží.
24:32
Blackhawks raději vyhazují na zakázané uvolnění.
24:17
A nyní hrozí zase první lajna Ducks. Po spolupráci s Perrym pálil mimo Hagelin.
23:17
Puk se po soubojích před brankovištěm Ducks odrazil mezi kruhy na hůl Shawa, který ho nastřelil na branku. Andersen zasáhl, přestože nemohl téměř nic vidět!
22:26
Druhá třetina začala zostra. Hra se přelévá nahoru – dolů.
21:40
Tichonov si natáhl puk na bekhend a Andersen musel zasahovat.
20:45
Corey Perry jel sám na Crawforda, ale nastřelil tyčku domácí branky! Ducks letos mají v koncovce neskutečnou smůlu!
20:39
Po střele Desjardinse puk zůstal ležet před již ležícím Andersenem, ale na poslední chvíli ho odklidil jeden z obránců!
20:13
Vatanenovi puk na modré přeskočil hůl, hosté musejí vyklidit útočnou třetinu.
20:07
Odpískán zásah hostující střídačky. Buly ve středním pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:33.
Máme za sebou vyrovnanou první třetinu, ve které gól nepadl. Hostující Kačeři soupeře přestříleli, ale největší šanci si v samém závěru periody vytvořili domácí. Před Andersenem však neuspěl Toews a dorážející Garbutt puk před odkrytou brankou netrefil.

Střely na branku v 1. třetině – 6:9.
20:00
19:53
Teravainen, Toews a Garbutt předvedli parádní kombinační akci! Na jejím konci se ocitl ve velké šanci Jonathan Toews, který zblízka zamířil jen do Andersenových betonů a dorážející Garbutt puk promáchl!
19:01
Poslední minuta úvodní třetiny.
18:35
Střela Desjardinse mířila mimo, po další ráně Seabrooka už musel zasahovat Andersen.
17:23
Hossa si vybruslil do střelecké pozice, jeho pokus však zablokoval Bieksa.
16:36
Puk se ocitl venku ze hry. Rozhodčí nařizují buly ve středovém kruhu.
16:24
Statistika střel na branku je hodně zajímavá. Anaheim v tomto ohledu vede už 4:9.
15:06
Panarinův volej byl sražen do hlediště. Vhazovat se bude před Andersenem.
14:52
Perry znovu prověřil Crawforda, který přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
14:26
Před brankou se dostal ke kotouči Perry, ale zakončil jen do Crawforda!
13:34
Zakázané uvolnění Kačerů.
13:23
Seabrookova rána jen prolétla kolem hostující branky.
12:28
Od modré střílel Vatanen. Crawford dobře viděl a vyrazil puk.
12:14
Anisimov se dostal do postavení mimo hru. Je tu reklamní přestávka.
11:41
Nahození Holzera nedokázal nikdo tečovat a k puku se dostávají domácí.
10:41
Sledujeme zatím vyrovnanou bitvu, Kačeři jsou možná dokonce mírně aktivnější.
10:05
Spíše propagační pokus Garbutta vyrazil Andersen do rohu.
09:44
Crawford si nyní musel pohlídat nahození ze středního pásma.
08:53
Nepřehledná situace před brankou Chicaga. Před Santorellim nakonec zasáhl Crawford.
08:09
Carl Hagelin převzal přihrávku od Fowlera a ukázal své rychlé nohy. Crawfordovi však pomohl Hjalmarsson, který puk srazil vysoko nad branku.
07:48
Hostům odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:36
Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
07:07
Hosté v plném počtu, pokračuje se ve hře 5 na 5.
06:37
Domácí David Rundblad je vyloučen za držení hole a společně s ním jde na trestnou lavici i hostující Ryan Kesler za hákování.
06:21
Domácí zatím v přesilovce nic nepředvedli, Kačeři se brání velmi dobře.
05:52
Hosté vyhazují až ke Crawfordovi.
05:07
Přesilovku si vyzkouší také Chicago. Nedovoleným bráněním se provinil Shawn Horcoff.
05:04
Už po skončení přesilovky Ducks se dostal k nebezpečné střele Maroon. Crawford však nalezl kotouč ve své výstroji.
04:15
V oslabení ujel Hossa a jeho snahu ještě podpořil Seabrook. Domácí obránce dostal od Hossy přihrávku a ještě se snažil vrátit kotouč svému spoluhráči před prázdnou branku, ale puk srazil do ochranné sítě vracející se Fowler!
03:50
Nyní už domácí vyhodili.
03:34
Silfverbergův pokus vyrazil Crawford.
03:20
Od modré střílel Vatanen, branku netrefil.
02:56
Za vysokou hůl je vyloučen domácí Teuvo Teravainen. Ducks si zahrají přesilovku!
02:44
Ze střely Hjalmarssona Andersen moc neviděl a tak tak, že ji betonem vyrazil.
02:21
Puk končí v lapačce Andersena. Buly v útočném pásmu Blackhawks.
02:08
Cogliano zavezl puk do útočného pásma Anaheimu. Tem ho ale získali domácí hráči.
01:42
Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:38
Crawford už je na nohou. Ještě ho zkontroloval týmový lékař, ale brankář Chicaga bude v zápase pokračovat.
00:38
Sami Vatanen vyslal po přejetí modré čáry dělovku, která zasáhla Crowforda do masky a domácí gólman se skácel k ledu!
00:01
United Centrem se line zvuk hymny Spojených států.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – van Riemsdyk, Hjalmarsson, Seabrook (A), Svedberg, Rundblad, Daley – Hossa (A), Toews (C), Tichonov – Kane, Anisimov, Panarin – Garbutt, Hinostroza, Teravainen – Shaw, Krüger, Desjardins. Trenér: Joel Quenneville

Anaheim Ducks: Andersen (Chudobin) – Bieksa, Lindholm, Holzer, Fowler, Vatanen, Stoner – Perry (A), Getzlaf (C), Hagelin – Silfverberg, Kesler (A), Sekáč – Santorelli, Rakell, Cogliano – Wagner, Horcoff, Maroon. Trenér: Bruce Boudreau.
Československá stopa:
Marián Hossa (CHI) – 8 zápasů, 4 body (1+3)
Jiří Sekáč (ANA) – 7 zápasů, 1 bod (1+0)
Vzájemné zápasy:
Oba celky se naposledy setkaly v loňském play-off. Ve finále Západní konference byli úspěšnější Černí jestřábi, kteří postoupili do bitvy o Stanley Cup po výhře 4:3 na zápasy. Níže přinášíme přehled jednotlivých zápasů série.

Chicago Blackhawks:
Obhájci Stanley Cupu se museli v létě rozloučit s několika oporami. Do Dallasu zamířili obránce Johnny Oduya a kanonýr Patrick Sharp, v Columbusu zase podepsal smlouvu šikula Brandon Saad. Chybějící ofenzivní hvězdy však zatím téměř plnohodnotně nahradili Rusové Arťjom Anisimov a hlavně Artěmij Panarin, o kterém se píše jako o kopii Patricka Kanea. Blackhawks se v úvodu ročníku rozjížděli trochu pomaleji, ale aktuálně už dokázali zvítězit třikrát v řadě. Celkově zatím nasbírali 10 bodů a v tabulce Západní konference jim patří deváté místo. Trenér Joel Quenneville se musí vypořádat s absencí klíčového obránce Duncana Keitha. Ten už po operaci kolene vynechal poslední dva zápasy a scházet bude ještě minimálně měsíc.