Tři hvězdy utkání

1. Beau Bennett (PIT) 2+0
2. Patric Hörnqvist (PIT) 1+1
3. Erik Johnson (COL) 1:0
Colorado mohlo svému brankáři za skvělou práci poděkovat v úvodu třetí třetiny, kdy si domácí hráči vytvořili dvě velké šance. První měl Erik Johnson, který vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování přesně k pravé tyči, Marc-Andre Fleury ale vytáhl fantastický zákrok a puk ukryl v lapačce. Brankář Penguins za necelé dvě minuty musel zasahovat znovu, tentokrát po střele Alexe Tanguaye, který se snažil puk z prostoru mezi kruhy pro vhazování poslat do prázdné brány, Marc-Andre Fleury se ale skvěle zorientoval a v leže jeho střelu po ledě dokázal vyrazit. Tyhle momenty se nakonec ukázaly jako klíčové. Penguins totiž během necelých čtyř minut vstřelili tří góly a otočili vývoj zápasu na svou stranu. Pittsburgh nakopl vyrovnávací gól Beaua Bennetta, který si po přihrávce Chrise Kunitze z levého křídla potáhl puk k levé tyči a bekhendem ho poté uklidil nad ležícím Reto Berrou do brány. Vítězný gól vstřelil v čase 49:24 Patric Hornqvist. Olli Maatta vypálil v blízkosti pravé tyče a po zákroku Reta Berry se dostal zpět k puku, který zpoza brány přehodil přes bránu do brankoviště a John Mitchell si ho nešťastně srazil do vlastní brány poté, co ho do jeho těla ze vzduchu usměrnil holí Patric Hornqvist. Patrick Roy si ještě vyžádal Coach Challenge, hůl sice Hornqvista sice byla nad horní tyči, jenže puk se do brány dostal až od těla Johna Mitchella. Definitivní rozklad hry Avalanche dovršil svým druhým gólem Beau Bennett, který zakončil přečíslení dva na jednoho střelou z pravého křídla a zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči. V Pepsi Center byl k vidění nádherný hokej a nutno dodat, že vzhledem ke druhé a třetí třetině je vítězství Pittsburghu zasloužené. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 2 Pittsburgh Penguins 4.
59:47
Penguins se daří vyhazovat a v dnešním zápase se už zřejmě nic nestane
59:20
Zakázané uvolnění se samozřejmě pískat nemůže, omlouvám se. Pittsburgh hraje v oslabení.
59:05
Tyson Barrie vypálil z levého křídla, jeho střelu ale zablokoval Nick Bonino.
58:46
Tyson Barrie musí v blízkosti vlastní brány hrát, nebude to zakázané uvolnění.
58:40
Tyson Barrie vypálil od modré čáry, Marc-Andre Fleury si ale puk našel a přerušil hru.
58:28
Colorado Avalanche má k dispozici přesilovou hru a bez brankáře hraje v šesti proti čtyřem.
58:23
David Perron (PIT) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.
58:14
Tyson Barrie nahodil puk z pravého křídla od modré čáry na bránu, jeho pokus byl ale sražen mimo.
57:29
Reto Berra vyjel na střídačku a Avalanche se snaží vrátit zpět do zápasu v šesti hráčích bez brankáře.
57:04
Penguins se po chybě Avalanche dostali málem v těsné blízkosti brány do zakončení, jednomu z hráčů Pittsburghu ale puk přeskočil hůl.
56:57
Reto Berra zmrazil u pravé tyče puk a na řadu přichází poslední reklamní přestávka.
56:37
Chris Wagner se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci, jeho střela ale zamířila vedle levé tyče.
56:14
Matt Duchene přihrávkou z rohu útočného pásma našel před bránou Alexe Tanguaye, tomu ale puk přeskočil hůl a do zakončení se nedostal.
55:34
Tyson Barrie zavezl puk na levém křídle do útočného pásma a z úhlu ho poslal před bránu, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by mohl zakončovat.
55:05
Phil Kessel vypálil z levého křídla a Reto Berra musel vytáhnout další dobrý zákrok, aby jeho střelu vyrazil.
54:46
Avalanche se podařilo vyhodit puk za bránu Penguins a hosté střídají.
54:21
Sidney Crosby vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.
53:43
Penguins vypálili z pravého křídla a jejich střela minula vzdálenější levou tyč.
53:29
John Mitchell předvedl dobrý forčeking a v pravém rohu útočného pásma Alavanche zdržel rozehrávku Penguins.
53:14
Avalanche se ihned po vhazování podařilo vyhodit.
53:10
Nick Holden (COL) dostal menší trest, 2 minuty držení.
53:08
Chris Kunitz vypálil z blízkosti brány a Reto Berra měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil nad bránu!
52:46
Phil Kessel na opačné straně vypálil z levého křídla z úhlu, jeho střela po ledě ale byla zablokována.
52:01
Jack Skille se ocitl u levé tyče ve velké šanci, ze vzduchu puk ale nedokázal usměrnit na bránu!
51:58
Další zakázané uvolnění Penguins během pár sekund a hra se vrátí zpět před Marca-Andreho Fleuryho.
51:40
Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění.
50:43
Pittsburgh právě vstřelil branku!
BEAU BENNETT sám zakončil přečíslení Penguins a přidává na vedení Pittsburghu rychlou pojistku!! Penguins se dostali do přečíslení dva na jednoho, který Beau Bennett vyřešil střelou z pravého křídla a zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Brian Dumoulin.
50:35
Nick Holden vypálil z levého křídla, jeho střela ale skončila pouze na boční síti.
50:21
Marc-Andre Fleury zmrazil u pravé tyče puk a hra byla přerušena. Následuje reklamní přestávka.
49:53
John Mitchell se pokusil odčinit předchozí situaci a z prostoru mezi kruhy pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele, která se od hokejky Chrise Kunitze odrazila do ochranné sítě.
49:38
Patric Hornqvist mohl přidat rychlou pojistku, Reto Berra ale dokázal jeho střelu z levého křídla pravým betonem vyrazit!
49:24
Colorado Avalanche inkasuje velice smolný gól a výraz na tváří Patricka Roye mluví za vše, i když, generální manažer a hlavní trenér Avalanche si ještě vyžádal Coach Challenge.
49:24
PATRIC HÖRNQVIST střílí velice kuriózní branku a otáčí vývoj dnešního zápasu na stranu Pittsburgu Penguins!! Olli Määttä vypálil v blízkosti pravé tyče a po zákroku Beta Berry se dostal zpět k puku, který zpoza brány přehodil přes bránu do brankoviště a John Mitchell si ho nešťastně srazil tělem do vlastní brány poté, co ho ze vzduchu srazil do jeho těla Patric Hörnqvist. Asistence: Olli Määttä, Nick Bonino.
49:16
Po dalším skvělém zákroku brankáře Avalanche přichází na řadu reklamní přestávka.
49:16
Sidney Crosby se u pravé tyče ocitl v dobré palebné pozici a snažil se zamířit přesně do pravého horního rohu, Reto Berra ale jeho pokus levým ramenem vyrazil do ochranné sítě!
49:04
Kris Letang vypálil na pravém křídle od modré čáry ihned po vhazování, jeho střela ale byla zablokována.
48:59
Avalanche vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před bránu Reta Berry.
47:52
David Perron se dostal u levé tyče ke střele, kterou Reto Berra dokázal maskou vyrazit!
47:19
BEAU BENNETT střílí svůj čtvrtý gól v letošní sezóně NHL a vyrovnává po nádherné akci na 2:2!! Chris Kunitz našel před bránou přihrávkou z levého křídla Beaua Bennetta, který si puk potáhl k levé tyči a poté bekhendovou střelou nad ležícím Reto Berrou zamířil do prázdné brány. Asistence: Chris Kunitz, Sidney Crosby.
46:55
Penguins vyhodili puk za bránu Avalanche.
46:31
Alex Tanguay v prostoru mezi kruhy dorážel puk do prázdné brány, Marc-Andre Fleury ale vytáhl fantastický zákrok a jeho střelu v leže vyrazil!
46:06
Nathan McKinnon po skvělé souhře na jeden dotek vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila vedle levé tyče.
45:21
Tyson Barrie se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci a snažil se zamířit přesně do pravého horního rohu, skvěle postavený Nick Bonino ale holí jeho střelu srazil do vzduchu!
45:02
Avalanche mají k dispozici krátkou přesilovou hru 5 na 3!
44:55
David Perron (PIT) odpyká týmový trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.
44:41
Francois Beauchemin tvrdě vypálil od modré čáry a Marc-Andre Fleury jeho střelu letící těsně nad ledem levým betonem vyrazil.
44:20
Útok Avalanche zastavilo postavení mimo hru.
44:00
Erik Johnson tvrdě vypálil bez přípravy z vrcholu prostoru kruhů pro vhazování a jeho střela směřovala přesně k pravé tyči, Marc-Andre Fleury ale předvedl fantastický zákrok a po nádherném semaforu puk ukryl v lapačce! To byl zákrok zápasu, alespoň pro mě. Nádhera.
43:44
Penguins se podařilo vyhodit puk za bránu Avalanche a oba týmy střídají.
43:30
Jevgenij Malkin (PIT) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry, sevření puku v ruce.
43:17
Jarome Iginla přihrál doprava Johnu Mitchellovi, který se snažil zamířit u pravé tyče do pravého horního rohu, bránu ale minul
42:52
Jevgenij Malkin vypálil z pravého křídla, ovšem pouze doprostřed brány, kde byl připravený Reto Berra a přerušil hru.
42:45
Beau Bennett se dostal u levé tyče do velké šance, z blízkosti ale trefil pouze levý beton Reta Berry!
42:14
Carl Soderberg vyhodil puk na zakázané uvolnění.
41:59
Sergej Plotnikov v rohu kluziště na levém křídle předvedl skvělý forčeking a poté si sjel za bránu, kde se bekhendem snažil na vzdálenější pravý tyči puk zasunout do brány, jeho pokus ale zamířil mimo!
41:53
Pittsburgh Penguins přečkal druhé oslabení a hraje v plném počtu.
41:05
Další střela Colorada, tentokrát od modré čáry, byla sražena vedle levé tyče.
40:52
Avalanche vypálili z pravého křídla a Marc-Andre Fleury jejich střelu holí vyrazil mimo.
40:37
Jarome Iginla na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
40:03
Ben Lovejoy sedí na trestné lavici a Colorado dohrává v úvodu třetí třetiny přesilovou hru.
40:01
Pittsburgh Penguins předvedl ve druhé třetině velkou touhu po vyrovnání a prezentoval se agresivním útočným hokejem. Po zahájení prostředního dějství se Penguins během deseti sekund dostali do nebezpečné šance, žádný z hokejistů Pittsburghu ale nedokázal puk propasírovat za záda Reta Berry. Parádními akcemi se poté blýskli Jack Skille a Brian Dumoulin, kteří si na obou stranách z pravého křídla vybruslili před bránu, bekhendem se jim ovšem puk mezi betony brankáře usměrnit nepodařilo. Na straně Colorada pálil na začátku druhé poloviny prostřední části nebezpečně od modré čáry Tyson Barrie, jehož střela směřovala přesně k pravé tyči, Marc-Andre Fleury ji ale dokázal levým betonem vyrazit. Závěr druhé části patřil opět Penguins, Matt Cullen našel zpětnou přihrávkou mezi kruhy pro vhazování jednoho ze svých spoluhráčů, který mířil přesně pod břevno, pozorný Reto Berra ale jeho pokus vytěsnil pravým ramenem mimo, zatímco střelu Davida Perrona z pravého kruhu pro vhazování ukryl po skvělém zákroku v lapačce. Reto Berra předvedl během dosavadního průběhu zápasu 21 střel a několika skvělými zákroky podržel svůj tým nad vodou. Skóre po 40 minutách. Colorado Avalanche 2 Pittsburgh Penguins 1.
40:00
39:51
Ian Cole odvedl dobrou práci a vyhodil puk až k bráně Reta Berry.
39:47
Avalanche má k dispozici druhou přesilovou hru v dnešním zápase.
39:30
Ben Lovejoy (PIT) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
39:28
McKinnon našel před bránou přihrávkou z levého křídla Alexe Tanguaye, který puk usměrnil vedle pravé tyče.
39:01
Ben Lovejoy vypálil od modré čáry po přihrávce Sergeje Plotnikova a jeho střela zamířila vedle levé tyče.
38:52
David Perron byl zřejmě tím hráčem, který vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Reto Berra ukryl puk po skvělém semaforu v lapačce!
38:33
Marc-Andre Fleury vyjel za bránu, aby zastavil nahození Avalanche.
38:14
Penguins vypálili od modré čáry a jejich střela zamířila vedle levé tyče.
Svižný hokej a hra plyne jako voda

Někdy jsou zápasy, kdy se příliš neutočí a hodně se přerušuje. To ovšem neplatí o dnešním zápase. Zejména Pittsburgh Penguins se snaží útočit a ve druhé třetině zasypal Retu Berru velkým množstvím střel, žádná z nich se ovšem zatím neujala.
37:42
Penguins se dostali do přečíslení tři na jednoho v útočném pásmu, jenže jejich akci zastavilo postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
36:48
Matt Cullen našel mezi kruhy pro vhazování jednoho ze svých spoluhráčů, který bez přípravy mířil přesně pod břevno, Reto Berra ale jeho střelu pravým ramenem dokázal vyrazit!
36:15
Nick Holden posílal před bránu z levého křídla nebezpečnou přihrávku, žádného z jeho spoluhráčů se ho ale nepodařilo usměrnit na bránu.
35:51
Přesilová hra Penguins je u konce a Colorado Avalanche hraje v plném počtu.
35:37
Penguins vypálili z levého křídla, Reto Berra byl ale opět připraven a přerušil hru.
35:24
David Perron o puk vzápětí v rohu kluziště přišel a Coloradu se podařilo vyhodit.
35:14
David Perron operuje s pukem na pravém křídle.
34:48
Kris Letang tvrdě vypálil od modré čáry a Reto Berra jeho střelu levým betonem vyrazil.
34:08
Phil Kessel vypálil z levého křídla a Reto Berra jeho střelu vyrazil pouze před sebe. U levé tyče se poté dostal k dorážce Chris Kunitz, ani on se ale prosadit nedokázal!
34:01
Nakonec se vylučovalo na straně Colorada a Penguins mají k dispozici přesilovou hru.
33:44
Reto Berra (COL) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
33:44
Sergej Plotnikov předvedl za bránou Reta Berry tvrdý hit, když brankáře Colorada nepříjemně atakoval, sranda je, že ne ledové ploše skončil on sám.
33:12
Útok Avalanche ale zastavila nepřesná přihrávka Jacka Skilleho na levém křídle, která vyhnala domácí hokejisty až za jejich vlastní bránu.
32:58
Avalanche vyhráli vhazování a usadili se v útočném pásmu.
32:43
Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici Marca-Andreho Fleuryho.
31:59
Ovšem pouze na chvíli. Chris Kunitz vybojoval puk za bránou.
31:51
31:48
Marc-Andre Fleury u své pravé tyče zmrazil puk a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
31:12
Tyson Barrie vypálil tvrdě od modré čáry, Marc-Andre Fleury ale dokázal jeho střelu směřující přesně k pravé tyči levým betonem vyrazit!
30:54
Blake Comeau založil rychlý protiútok Avalanche.
30:15
David Perron se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve slibné palebné pozici, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu.
29:52
Penguins se před pár okamžiky dostali ke dvěma střelám v rychlém sledu, ani jedna ale na překonání Reta Berry nestačila.
29:17
Brian Dumoulin si z pravého křídla skvěle sjel před bránu, ani jemu se ale bekhendem nepodařilo puk poslat na opačné straně za brankáře a Reto Berra si stejně jako jeho protějšek připsal skvělý zákrok!
28:55
Jack Skille vypálil na levém křídle z úhlu a Marc-Andre Fleury jeho střelu pravým betonem vyrazil.
28:33
Matt Cullen nedokázal puk podél mantinelu vyhodit z obranného pásma a nyní je tu zámek Avalanche.
28:17
Jack Skille naskočil na led a z pravého křídla si skvěle sjel před bránu, bekhendem se mu ho ale mezi betony Marca-Andreho Fleuryho poslat nepodařilo!
27:51
Avalanche stříleli z levého křídla, jejich střelu ale zablokoval dobře postavený Nick Bonino.
27:37
John Mitchell otáčí hru a po pravém křídle ho zavezl do útočného pásma.
27:08
Do kombinace Penguins se skvěle vložil na modré čáře Blake Comeau a získal puk pro Colorado.
26:59
Penguins opět usazeni v útočném pásmu.
Převaha Pittsburghu Penguins je neskutečná. Hráči Colorada by se měli rychle probudit.
26:43
Sidney Crosby se ocitl v ofsajdu a hra byla přerušena.
26:05
Nathan McKinnon vypálil z levého křídla a Sergej Plotnikov jeho střelu srazil do ochranné sítě. Po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.
25:51
25:37
Jarome Iginla nabral na levém křídle rychlost a vypálil, Marc-Andre Fleury ale mezi rukou a tělem puk zachytil.
24:59
Reto Berra chytá velký zápas a zejména ve druhé třetině drží Colorado Avalanche nad vodou.
24:20
Penguins vypálili z pravého křídla, Reto Berra ale řekl jejich střele a gólu ne.
23:58
Penguins kontrolují puk v obranném pásmu a čekají, až všichni jeho hráči vystřídají.
23:10
Brian Dumoulin se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, puk ale za záda Reta Berry poslal z blízkosti nedokázal. Brankář Colorada jeho střelu vyrazil.
23:01
Nathan McKinnon chtěl nahodit puk za bránu Penguins a je z toho zakázané uvolnění.
22:57
Tyson Barrie musel hrát v rohu obranného pásma, nepískalo se zakázané uvolnění.
22:33
David Warsofsky vypálil z pravého křídla, Reto Berra byl ale připraven a jeho střelu vyrazil.
22:12
Reto Berra vyjel za bránu, aby zastavil nahození Penguins a rozehrál, což se mu úplně nepodařilo.
21:55
Další útok Penguins zastavilo postavení mimo hru a hra byla vykázána do středního pásma.
21:25
Olli Maatta zavezl puk za vlastní bránu a počkal, až jeho spoluhráči vystřídají.
21:00
Penguins vstoupili do druhé části pořádně zostra.
20:31
Chris Kunitz na levém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela letící těsně nad ledem ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
20:08
Matt Duchene ve druhé třetině nevyhrál úvodní vhazování a Penguins vytvořili před bránou Colorada obrovský závar, ani na třikrát ale puk za záda Reta Berry poslat nedokázali!
20:01
Zápas v Pepsi Center začal ve velkém tempu a k vidění byl pohledný hokej. Již po necelých šesti minutách se Colorado Avalanche ujalo vedení, když svůj patnáctý gól v osmnáctém zápase letošní sezóny NHL vstřelil Matt Duchene, který si u levé tyče najel na přihrávku Nathana McKinnona a z blízkosti ho poslal mezi betony Marca-Andreho Fleuryho do brány. Pittsburghu se ale podařilo rychle odpovědět, když v čase 10:56 vstřelil gól Matt Cullen. Olli Maatta vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střelu srazil tečí mezi betony Reta Berry nepříjemně Patric Hornqvist. Skvělý postřeh poté předvedl u pravé tyče Matt Cullen, který puk z blízkosti střelou ze vzduchu poslal definitivně mezi betony Reta Berry a vyrovnal na 1:1. Přesně po patnácti minutách se Colorado vrátilo zpět do vedení. Carl Soderberg z pravého křídla nahodil puk bekhendem na bránu a najíždějící Erik Johnson ho ze vzduchu skvělou tečí usměrnil přesně do levého horního rohu. Na gól Avalanche mohl po dvou minutách a třech sekundách odpovědět Daniel Sprong, který si najel mezi kruhy pro vhazování na přihrávku Davida Warsofskyho z pravého křídla a tvrdou střelou bez přípravy orazítkoval vzdálenější levou tyč. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 2 Pittsburgh Penguins 1.
20:00
19:58
Na opačné straně byla zablokována také střele Penguins a v první třetině se už nic nestane.
19:29
Blake Comeau vypálil od modré čáry po ledě a před bránou trefil do brusle Carla Soderberga, od kterého se puk odrazil do rohu ledové plochy.
18:59
Jevgenij Malkin předvedl skvělý bekčeking a na pravém křídle vypomohl obraně Penguins.
18:18
Kris Letang vypálil z pravého křídla mezi betony Reta Berry, ten je ale včas sklepl k sobě a jeho pokus vyrazil.
17:25
Nechybělo mnoho a v Pepsi Center mohlo být opět vyrovnáno.
16:57
Daniel Sprong z prostoru mezi kruhy pro vhazování napřáhl po přihrávce Davida Warsofskyho ke tvrdě střele bez přípravy, která orazítkovala vzdálenější levou tyč!
16:34
Útok Colorada Avalanche zastavilo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.
16:14
Penguins vytvořili před bránou Avalanche závar, puk za Reta Berru podruhé v zápase ale poslat nedokázali.
16:01
John Mitchell vypálil z levého křídla a jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
15:58
Avalanche jsou znovu na puku a spěchají do útočného pásma.
15:00
Colorado právě vstřelilo branku!
ERIK JOHNSON skóruje a vrací Coloradu zpět ztracené vedení!! Carl Soderberg z pravého kruhu pro vhazování nahodil puk bekhendem před bránu a Erik Johnson ho skvělou tečí z blízkosti a ze vzduchu usměrnil přesně do levého horního rohu. Asistence: Carl Soderberg, Francois Beauchemin.
14:44
Kris Letang tvrdě vypálil od modré čáry a Reto Berra jeho střelu levým betonem vyrazil do rohu kluziště!
14:10
Brandon Gormley vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla zablokována.
13:39
Reto Berra vyjel za bránu, aby zastavil nahození Pittsburghu.
13:26
Penguins vypálili z prostoru mezi kruhy pro vhazování, Reto Berra byl ale připraven a jejich střelu vyrazil.
13:15
Penguins sevřeli Colorado v jeho obranném pásmu.
12:34
Chris Kunitz hledal před bránou Sidneyho Crosbyho přihrávkou z rohu kluziště, do zakončení ho ale nepustil skvěle postavený Michajl Grigorenko.
12:13
Penguins se snažili u levé tyče dorazit puk do brány, Reto Berra byl ale pozorný a přerušil hru.
11:58
Erik Johnson předvedl na levém křídle u mantinelu tvrdý hit a alespoň na chvíli zastavil útok Penguins.
11:40
David Warsofsky vypálil z levého kruhu pro vhazování po ledě a donutil Reta Berru k zákroku.
11:18
Puk byl sražen do ochranné sítě po střele Avalanche a po reklamní přestávce se vracíme zpět.
10:56
MATT CULLEN střílí svůj třetí gól v letošní sezóně NHL a vyrovnává na 1:1!! Olli Määttä vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střelu tečoval mezi betony Reta Berry nepříjemně Patric Hörnqvist. Skvělý postřeh předvedl u pravé tyče Matt Cullen, který puk mezi betony Reta Berry střelou ze vzduchu poslal z blízkosti do brány. Asistence: Patric Hörnqvist, Olli Määttä.
10:38
Chris Wagner si na pravém křídle pěkně prohodil puk kolem protihráče, vypálit ale nedokázal. Chris Letang odvedl v obraně skvělou práci.
09:20
Penguins hrají opět v plném počtu.
08:49
Penguins se podařilo vyhodit puk do obranného pásma Colorada.
08:30
Alex Tanguay vypálil z pravého křídla a Marc-Andre Fleury jeho střelu po ledě vyrazil.
07:56
Sidney Crosby mohl udeřit v oslabení, Reto Berra ale dokázal jeho střelu z levého kruhu pro vhazování pravým betonem vyrazit.
07:45
Tyson Barrie od modré čáry rozdal puk doleva na Jaromeho Iginlu, který bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele, Marc-Andre Fleury byl ale u své levé tyče připraven a přerušil hru.
07:13
Colorado Avalanche má k dispozici první přesilovou hru.
07:08
Matt Cullen (PIT) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
06:49
Tyson Barrie se před bránou dostal v blízkosti levé tyče do zakončení, bekhendem ale puk pod tlakem nedokázal usměrnit na bránu.
06:42
Penguins se ubránili a po jejich postavení mimo hru následuje první reklamní přestávka.
06:20
Colorado Avalanche je při chuti a za bránou Penguins bojuje o puk.
05:34
MATT DUCHENE střílí svůj 15. gól v letošní sezóně NHL a posílá Colorado Avalanche do vedení!! Nathan McKinnon našel u levé tyče přihrávkou přes šířku útočného pásma Matta Duchenea, který střelou po ledě zamířil mezi betony přesouvajícího se Marca-Andreho Fleuryho. Asistence: Nathan McKinnon, Michajl Grigorenko.
05:03
Brian Dumoulin tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla zablokována.
04:12
Alex Tanguay se ocitl v levém kruhu pro vhazování v dobré palebné pozici a jeho následnou střelu letící těsně nad ledem Marc-Andre Fleury levým betonem vyrazil!
03:55
Carl Soderberg vypálil na pravém křídle z úhlu po ledě a Marc-Andre Fleury po zákroku přikryl puk na ledě lapačkou.
03:41
Blake Comeau neuspěl v útočném pásmu na vhazování a Penguins se ubránili.
03:38
Blake Comeau předvedl v útočném pásmu dobrý forčeking a donutil Penguins k vyhození puku na zakázané uvolnění.
03:15
Avalanche vyhodili puk na zakázané uvolnění.
03:00
Chris Wagner u levé tyče vypálil a také Marc-Andre Fleury si připsal první dobrý zákrok, když jeho střelu vyrazil.
02:48
Daniel Sprong nahodil na levém křídle puk za bránu a Penguins odjeli střídat.
02:16
Michajl Gregorenko se ocitl u levé tyče ve velké šance, místo střely ale zvolil objetí brány a Avalanche se k ničemu vzápětí nedostali.
01:47
Nick Bonino se u pravé tyče ocitl v obrovské šanci, puk ale z blízkosti nedokázal zvednou nad levý beton brankáře Beta Berry, který předvedl fantastický zákrok!
01:07
Sidney Crosby vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila vedle pravé tyče.
00:53
Penguins nahodili puk z levého křídla na bránu a Reto Berra u ho u pravé tyče vyrazil holí do rohu kluziště.
00:40
Útok Colorada zastavilo postavení mimo hru, v němž se ocitl Blake Comeau.
00:24
Nathan McKinnon vypálil z pravého křídla a jeho střelu srazil za bránu dobře postavený Ben Lovejoy.
00:03
Matt Duchene vyhrál úvodní vhazování a Colorado Avalanche se může vydat jako první do útoku.
00:01
Zatímco Pittsburgh Penguins se musí obejít na delší dobu bez Pascala Dupuise, který chybí kvůli krevním sraženinám, ze sestavy Colorada Avalanche vypadl na poslední chvíli kapitán Gabriel Landeskog, kterého v první útočné formaci nahradil Michajl Grigorenko.

Colorado Avalanche: Berra (Varlamov) – Gormley, Guenin – Holden, Barrie – Beauchemin, Johnson – McLeod (A), Wagner, Skille – Martinsen, Soderberg, Comeau – Tanguay, Mitchell, Iginla (A) – Grigorenko, MacKinnon, Duchene.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Warsofsky – Dumoulin, Lovejoy – Maatta, Letang – Plotnikov, Cullen, Sprong – Fehr, Bonino, Hornqivst – Perron, Malkin (A), Kessel – Kunitz (A), Crosby (C), Bennett.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Brian Pochmara – Tim Nowak, Mark Wheler.
Vzájemné zápasy

20.11.15 Pittsburgh – Colorado Avalanche 4:3

(Výsledek z letošní sezóny NHL 2015/16.)
Pittsburgh Penguins

Obránce Pittsburghu Penguins Kris Letang se ve středu vrátil po nezveřejněném zranění, kvůli němuž byl mimo hru dva dny, zpět na led, ale nad jeho startem proti Coloradu Avalanche visí otazník. Mimo hru je na delší dobu Pascal Dupuis, který oznámil, že ho trápí krevní sraženiny, a jeho místo v sestavě zaplní nováček Daniel Sprong. Osmnáctiletý Daniel Sprong odehrál poslední zápas 18. listopadu proti Minnesotě a během čtrnácti zápasů vstřelil dva góly. Pittsburgh proti Coloradu zakončí čtyřzápasový trip, v jehož úvodu porazil vysoko 5:1 San Jose, v posledních dvou zápasech ale poté podlehl LA Kings a Anaheimu.
Colorado Avalanche

Colorado v posledním zápase ukončilo sérii dvou porážek v řadě proti Minnesotě a během oslavy 20. výročí Wild ve třetím letošním vzájemném střetnutí porazilo po prodloužení 2:1. Avalanche se v letošní sezóně NHL sice příliš nedaří a v Centrální divizi jim patří poslední místo, ale během posledních čtyř zápasů třikrát vyhráli. Ve skvělé formě hraje Matt Duchene, který od začátku listopadu během osmnácti zápasů vstřelil 13 gólů a celkem zaznamenal 23 kanadských bodů. Generální manažer Patrick Roy se nechal slyšet, že obránce Zach Redmond bude připraven jako náhradník a Nate Guenin nastoupí v základní sestavě.
Colorado Avalanche se naposledy potkalo s Pittsburghem Penguins 20. listopadu, kdy Sidney Crosby skóroval ve třetí třetině a vystřelil Penguins těsné vítězství 4:3. V dresu Pittsburghu vstřelili gól také útočníci Jevgenij Malkin, David Perron a Chris Kunitz, zatímco Marc-Andre Fleury v bráně předvedl 28 zákroků. Skvělou noc prožil útočník Matt Duchene, který za Avalanche vstřelil dva góly, a brankář Reto Berra předvedl 26 zákroků. Druhým vzájemným střetnutím obou týmů v letošní sezóně NHL v Pepsi Center Vás s potěšením provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.