Florida Panthers: 2

1. třetina:

Edmonton Oilers: 4

Florida Panthers: 5
Nakonec branku netrefuje ani Jussi Jokinen, to ale hosty tolik trápit nemusí, utkání totiž končí! A končí opět vítězstvím Floridy, party neskutečných bojovníků, kteří dnes téměř celý zápas pouze bránili, v čele s famózním Montoyou, ale i tak své těsné vítězství udrželi a vítězná série tak pokračuje dál!
59:44
Ani tentokrát se to nepodařilo, pálil MacKenzie.
59:12
Smith netrefuje ze středního pásma prázdnou branku Edmontonu.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, Florida dostává puk ze třetiny.
58:45
Po vyhraném vhazování zůstávají domácí v útočném pásmu.
58:38
Oddechový čas pro domácí.
58:38
Montoya vyráží sražený puk po střele z levé strany, obrana Panterů poté vyhazuje na zakázané uvolnění.
58:16
Talbot na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti!
57:40
Tak to je skvělý závěr třetí třetiny v podání Floridy, která téměř celý zápas nechala hrát svého soupeře, aby ho pak sevřela v závěru třetí třetiny, případně celého zápasu.
57:13
Ne, Pirri neudržel puk na útočné modré.
57:05
Tak snad nyní se domácí dostanou do útočného pásma.
56:27
Diváci bučí, protože jejich tým místo útočení pouze brání.
55:58
Derek MacKenzie v dobré pozici před Talbotem, ale branku Oilers trestuhodně míjí!
55:45
Ekblad pálí od modré, z pravé strany, Talbot vyráží.
55:35
Znovu to byla elitní řada Panterů, která po komerční přestávce nepustila soupeře z jeho třetiny.
55:02
Poslední pětiminutovka třetí třetiny a hosté pokračují ve svém tlaku.
54:35
Barkov už opravdu nemohl, přesto se ještě dostal ke střele z levé strany, Talbot chytá a přerušuje hru.
54:05
Nugent-Hopkins dostal puk ze třetiny, ale hosté jsou s elitní formací zpět před Talbotem.
53:50
Puk v útočném pásmu Floridy, domácí se nyní usilovně brání.
53:17
Již nyní se zdá, že Florida se svému soupeři konečně vyrovnává.
52:42
S blížícím se koncem budou chtít domácí čím dál více útočit, to by mohla být šance pro Floridu.
52:14
Jágr opět na svých zádech podržel bránícího hráče, počkal si, až mu Hauberdau najede, přihrál mu, jenže dvojice obránců dokázala puk odehrát.
51:03
Na druhé straně sražení střele MacKenzieho, kterou ale nikdo nedorazil do branky Panterů.
50:34
Jussi Jokinen pálí od levého mantinelu, Talbot betonem vyráží, pokračuje se ve hře.
49:35
Pakarinen pálí z pravé strany, Montoya stojí a vyráží, neuvěřitelně klidný je gólman Floridy při svých zákrocích!
48:40
Jágr skvělý za brankou Oilers, kde udržel puk proti přesile a pak ještě přihrál před branku, kde si sjížděl J. Jokinen, jenže ten nezpracoval prudkou přihrávku.
48:00
Eric Gryba pálí z voleje, z pravé strany, ale Montoya znovu vyráží!
47:42
Střelu Purcella sráží bránící Petrovic mimo branku.
46:45
V krátkém intervalu se nyní vrací na led elitní formace Floridy, která přece jenom dokáže trochu odlehčit obraně.
46:25
Dobrá práce defenzivy Panterů, puk opět míří z jejich třetiny.
45:42
Hraje se ve středním pásmu, Edmonton získává puk.
45:10
Přihrávku zpoza branky na Draisaitla skvěle vystihl Jaromír Jágr, který se zapojil do defenzivních povinností.
44:50
Elitní řada Floridy nyní neudržela útočné pásmo a musí se vracet zpět.
44:31
Hráči na sebe stále cosi pokřikují po přerušení hry, další šarvátka je "cítit ve vzduchu".
44:04
Montoya v brance Panterů ale drží svůj tým stále ve vedení!
43:32
Edmonton má již drtivou převahu v počtu střel na branku – 20:8!
43:26
Icing Edmontonu, hra se stěhuje před Talbota.
43:12
Hráči nyní padají na led jako kuželky, utkání má neskutečný náboj!
42:45
Každopádně pokračuje se ve hře, v plném počtu na obou stranách.
42:21
Ekblad musí do kabin po zákroku Hendrickse, lavička Floridy nesouhlasí s tím, že domácí hráč dostal "pouze" trest za bitku, nikoliv za zákrok na Ekblada.
42:21
Matt Hendricks se podruhé v zápase "zapletl" do bitky, tentokrát kvůli svému zákroku za brankou Panterů a znovu se ocitá na ledové ploše, tentokrát ho "ztrestal" Shaw!
42:21
42:00
Hosté ale zůstávají v útočném pásmu, je tam souboj u mantinelu.
41:24
Jonathan Hauberdau dostal přihrávku a hned po návratu z trestné lavice se dostal do úniku, ale před Talbotem neuspěl, puk skončil mimo domácí branku.
41:17
40:52
Al Montoya má puk ve své lapačce, pálil opět Andrej Sekera.
40:38
Edmonton zahajuje třetí třetinu s výhodou přesilové hry.
40:01
Další třetina začne přibližně v 5:28.
Z přesilové hry Edmontonu zbývá ještě něco přes jednu minutu, každopádně domácí odehráli výtečnou druhou třetinu, leč skórovat se jim nepodařilo. To znamená, že do kabin se odchází za stejného stavu, jako pro úvodní dvacetiminutovce, neboť ani Florida nedokázala ve druhé třetině skórovat.
40:00
39:38
Montoya si připisuje další skvělý zákrok.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, hosté se nyní dokázali udržet ve středním pásmu a pošetřit tak cenné sekundy z vlastního oslabení.
38:19
Další střela Sekery od modré, i tentokrát Montoya chytá.
37:43
Andrej Sekera pálí od modré, z levé strany, ale Al Montoya střelu viděl a v poklidu zneškodnil.
37:25
Čeká nás tedy dlouhá přesilová hra Edmontonu, dočkáme se vyrovnání?
37:17
Edmonton si zahraje přesilovou hru, Jonathan Huberdau dostává trest za vysokou hůl, a to 2+2!
36:57
Jaromír Jágr s Huberdauem nevybojovali puk za brankou Edmontonu a nyní se musí bleskově vracet.
36:25
Souboj o puk v útočném pásmu Edmontonu, hosté dostávají puk ze třetiny.
35:40
Oba borci si pochopitelně odsedí osobní pětiminutové tresty, hraje se v pěti na obou stranách.
35:28
Pozor, je tu další bitka! Domácí Hendricks a hostující Petrovic do sebe mlátí ve třetině Floridy. Hendricks se ocitá na ledě, bitka končí "vítězstvím" soupeře.
35:28
34:39
Erik Gudbranson nyní "sestřelil" Taylora Halla ve středním pásmu.
34:22
Jágr s Hauberdauem neudrželi puk v útočném pásmu, hrají domácí.
33:42
Montoya si připisuje jeden skvělý zákrok za druhým a drží zatím svůj tým ve vedení.
33:06
A po delší době zaznamenáváme střelu na branku domácích, Reilly Smith vystřelil z pravé strany, ale Cam Talbot chytá do své lapačky.
32:20
Letestu pálí od modré, Montoya vyráží, poměr střel již výrazně ve prospěch Edmontonu – 12:6!
31:18
Jaromír Jágr pomohl přetížené obraně a vybojoval puk pro své spoluhráče, ti ale na útočné modré "propadli", domácí šli do brejku dva na jednoho, naštěstí pro Floridu netrefil Hall branku!
30:59
Fayne pálí z mezikruží, ale netrefuje branku Panterů.
30:11
Jsme již ve druhé polovině dnešního utkání, v němž sice Florida stále na ledě Edmontonu vede, ale v průběhu druhé třetiny jako by hosté přestali hrát a nechali iniciativu soupeři.
29:29
Levým betonem vyráží Montoya střelu Pakarinena.
29:10
Poměr střel již ve prospěch Edmontonu – 9:6.
27:40
Florida sice stihla vystřídat, ale stále se pouze brání ve své třetině.
27:04
Jenže ta se pouze brání, Edmonton je v této fázi zápasu aktivnější, domácí jako by lépe bruslili.
26:17
Po komerční přestávce zůstala na ledě první formace Floridy.
26:04
Ta se ale nyní pouze bránila, Montoya musel zasahovat proti střele z úhlu, hra přerušena.
25:48
Hraje se dlouho bez přerušení, Panteři na ledě s elitní formací.
23:44
Bjugstadovi za již necelou minutu skončí osobní trest za vyvolání bitky v první třetině, to Panterům určitě pomůže.
23:19
Jaromír Jágr se snaží zpoza branky Edmontonu přihrát na Barkova, jenže puk se od brankové konstrukce odrazil jinak, než česká hokejová legenda očekávala.
22:50
Naopak útočí domácí, Taylor Hall napřáhl na levé straně ke střele, ale jeho dělovka končí vedle branky Floridy.
22:32
Nahozený puk do třetiny Edmontonu, Panteři však nezískali puk.
21:53
Leon Draisaitl uniká po levém křídle, vracející se obránce Panterů nestíhá, Montoya však chytá a přerušuje hru.
21:33
Vhazování po levici Talbota, hosté zůstávají v útočném pásmu.
21:00
Hauberdau málem převalil Nurseho na střídačku Olejářů, když se to nepovedlo, alespoň mu tam poslal helmu z jeho hlavy.
20:38
Edmonton v útočném pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 4:35.
První dvacetiminutovka končí, do kabin jdou s jednobrankovým náskokem hosté, kterým vyšel vstup do zápasu, když se již ve 4. minutě prosadil Jaromír Jágr. Domácí poté srovnali stav, ale gól Halla pro ofsajd neplatil, hned poté znovu udeřili hosté, když se trefil Huberdau. Olejáři se ale nakonec přece jenom dočkali snížení, ve 13. minutě si obrana Panterů nepohlídala prostor před brankou, odkud skóroval Letestu.
20:00
19:54
Šest sekund před koncem první třetiny ještě icing Edmontonu, bude se tak vhazovat ve třetině domácích.
19:24
Petrovic se nyní nestíhal vracet a Letestu mu po pravé straně pláchl, jeho střelu ale Montoya vyráží.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:44
Nyní se již domácí konečně dostávají ze sevření a dostávají puk do útočného pásma.
18:19
A je z toho gólová šance MacKenzieho, který se po špatné rozehrávce Eberleho dostal ke střele, ale Talbot skvěle vyráží.
17:50
Výtečné střídání druhé pětky Panterů, která svírá svého soupeře před jeho brankou.
17:28
Puk v útočném pásmu Floridy, domácí se pouze brání.
17:20
Skvělý zákrok nyní předvedl Montoya, který se stihl přemístit proti střele Taylora Halla, puk vytěsnil mimo branku.
15:23
Dlouhá rozehrávka domácích, ale Hendricks se k puku nedostal, hrají hosté.
14:08
Jaromír Jágr se odvážně vrhl do souboje proti třem protihráčům v útočném pásmu, nakonec se puk odráží do středního pásma.
13:38
Ale sudí přerušují hru a vykazují Floridu ze třetiny Edmontonu.
13:31
Florida v útočném pásmu.
12:32
Edmonton právě vstřelil branku!
Nyní se již domácí dočkali regulérního gólu, kdy obrana Panterů, konkrétně bránící Shaw, neuhlídala MARKA LETESTU před svou brankou, ten se prosazuje po přihrávce Korpikoskiho a snižuje tak na rozdíl jediné branky. Asistence: Lauri Korpikoski a Matt Hendricks.
11:50
Nepřesná střela Brandona Davidsona z levé strany, od modré.
10:56
Puk za brankou Edmontonu, kde ho ale získávají domácí.
10:31
Nugent-Hopkins pálí z levé strany, ale trefuje pouze dobře postaveného Montoyu.
08:30
Eric Gryba a Nick Bjugstad se do sebe pustili u střídaček a oba si nyní půjdou odsedět za bitku pětiminutové tresty. Ale pozor, Bjugstad dostává ještě trest 2 + 10, kdy dvouminutový trest za něho odsedí Brandon Pirri.
08:30
07:50
No vida, tak místo stavu 1:1 svítí na ukazateli skóre stav 2:0 pro Floridu, to je tvrdá rána pro domácí tým, kterému nebyl uznán gól Taylora Halla.
07:04
Florida právě vstřelila branku!
První řada nyní dokonale rozebrala defenzivu Olejářů, po přihrávce Barkova skóruje před brankou Talbota JONATHAN HUBERDAU. Asistence: Alexander Barkov a Brian Campbell.
06:39
Ano, lavička Floridy měla pravdu, celé akci skutečně předcházel ofsajd, to znamená, že gól Halla neplatí!
06:39
Ale pozor, Florida namítá, že celé akci předcházel ofsajd na útočné modré, rozhodne komunikace s videocentrem!
06:39
Domácí srovnávají, Draisaitl zavezl puk do útočného pásma, našel najíždějícího TAYLORA HALLA, který se elegantně vyhnul bránícímu hráči Floridy a z mezikruží překonal Montoyu. Asistence: Leon Draisaitl.
05:38
A ta nepouští soupeře do vlastní třetiny, souboj o puk ve středním pásmu.
05:17
Florida má na ledě opět elitní formaci s Jaromírem Jágrem.
04:08
Panterům se povedl start do zápasu, nyní se však hosté brání.
03:22
JAROMÍR JÁGR vystihl přihrávku soupeře a dostal se do úniku a znovu potvrdil, že mu nájezdy nejdou, tentokrát mu puk "utekl" z hokejky, ale tak šikovně, že prošel mezi betony Talbota do branky. Bez asistence.
02:56
Talbot zastavuje za vlastní brankou nahozený puk.
02:18
Nepřesná rozehrávka Panterů, ale není to icing, domácí musí hrát.
01:55
Hra přerušena, vhazuje se po levici Montoyi.
-99:10
Florida poprvé v útočném pásmu, ale puk získávají opět domácí, kteří jdou dopředu.
00:24
První střela v zápase, z pravé strany pálil Teddy Purcell, Montoya chytá.
00:01

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Nurse, J. Schultz, Sekera, Fayne, Davidson, Gryba – Hall, Draisaitl, Purcell – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Hendricks, Letestu, Korpikoski – Klinkhammer, Lander, Pakarinen

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell, Gudbranson, Kulikov, Ekblad, Mitchell, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – J. Jokinen, Troheck, Smith – Pirri, Bjugstad, Shaw – Howden, MacKenzie, Knight

Rozhodčí: Leggo, Kimmerly – Wheler, Gibbons.
Florida Panthers
Do kanadského Edmontonu přilétli nažhavení Panteři z Floridy, kteří drží rekordní vítěznou šňůru a nechtějí o ní přijít ani dnes! Naposledy Florida padla v duelu s Bostonem, kdy 12. prosince loňského roku prohrála na ledě Bruins 1:3. Od té doby tým kolem legendárního Jaromíra Jágra pouze vítězí, a to již jedenáctkrát v řadě!
Edmonton Oilers
Nejhorší tým Západní konference se dnes poměří s druhým nejlepším týmem té Východní, aneb Olejáři nastoupí proti Panterům v pozici outsiderů. Po nepovedeném závěru roku 2015 se Edmonton vzmohl na dvě výhry po Novém roce, když doma porazil Arizonu a pak i Carolinu. Ve třetím domácím zápase však Olejáři nestačili na Tampu, jak si povedou v dnešním čtvrtém domácím zápase v řadě?
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž EDMONTON OILERS přivítá nezastavitelnou FLORIDU PANTHERS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.