3. Jannik Hansen (VAN) 1+1
Československá stopa v utkání:
Jaromír Jágr (FLA) 1+1, 2 střel, čas na ledě 20:26
Radim Vrbata (VAN) 0+0, 5 střel, čas na ledě 15:42
Končí neuvěřitelné utkání, které nabídlo všechno, co by zápas měl obsahovat. V základní hrací době viděli diváci celkem osm branek, čtyři na každé straně. Prodloužení bylo ve znamení dominance Floridy, která svého soka přestřílela. Rovněž trefila tyčku. V nájezdech pak Panteři vyhráli 2:1, celkově pak se radují z výhry 5:4 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
Autorem vítězné branky je ALEKSANDER BARKOV.
Baertschi neproměňuje.
Barkov proměňuje. Střelou na lapačku se Barkov prosazuje.
Vrbata neproměňuje. Dobře to myslel, ale trefil lapačku.
Huberdeau neproměňuje. Markström ho vychytal.
Pravděpodobně vinou zranění jde do branky hostů Markström!
McCann proměňuje. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak zakončil.
Pirri proměňuje. Ujela se rána bekhendem.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo, a tak zápas musí rozhodnout samostatné nájezdy. V nastaveném čase dominovali domácí, kteří prodloužení vyhráli 6:1 na střely a ještě trefili tyč.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:47
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Hansen) na dvě minuty za hákování.
64:07
Jágr a jeho chytré ruce vymyslely dobrou přihrávku, kterou jeho spoluhráč nepochopil.
63:43
Miller opět skvěle, nyní vychytal semaforem Barkova.
63:27
Buly před Millerem. Jokinen vyhrál vhazování, domácí v útočném pásmu
63:00
Poslední dvě minuty prodloužení.
62:50
Bo Horvat má puk pod kontrolou, zaváží ho do útoku, kde nemá komu přihrát.
62:25
Barkov zastavil v brejku Hansena. Prodloužení nabízí špičkový hokej.
61:57
Florida v útočném aktivní, Miller neuvěřitelně zastavil puk, který vystřelil Jágr.
61:23
Ekblad trefil štangli. Po něm neuspěl ani Jaromír Jágr, který pálil do připraveného brankáře.
61:00
Osobních soubojů stále přibývá. Že by se hrálo v rukavičkách, to se napsat opravdu nedá.
60:27
McCann autorem první střely v prodloužení, Roberto Luongo připraven a kryje střelu od modré čáry.
60:01
Oba týmy mají po bodu. Kdo získá ten druhý, o tom se rozhodne v nastaveném čase.
60:00
59:48
Puk ve středním pásmu.
59:23
Shaw měl na hokejce gól svého týmu, v jasné pozici se mu zakončení nepovedlo podle představ.
59:18
Vancouver Canucks odehrál puk pouze za cenu zakázaného uvolnění, buly před Millerem.
59:01
Poslední minuta hry ve třetí třetině. Hosté jsou v útočném pásmu.
58:02
Huberdeau výtečně vybruslil mezi kruhy, branku absolutně minul. Horní část branky byla volná.
57:29
Domácí Panteři se snaží rozhodnout ještě před klaksonem, do prodloužení se jim evidentně nechce.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:13
Nyní útočí domácí, na ledě první formace Floridy. Miller si hledá prostor tak, aby viděl na střelce, kteří to zkouší zejména od modré.
55:48
Vancouver Canucks si při rozehrávce nerozuměl, a tak je z toho zakázané uvolnění.
55:01
Dostáváme se do posledních pěti minut základní hrací doby. Vyrovnaný stav stále platí. Hraje se bez zbytečného přerušování.
54:41
Nyní jsou hosté v útočném pásmu, ale defenziva Floridy drží soupeře daleko od předbrankového prostoru.
54:11
Výborně přečetl hostující brankář akci domácího týmu. Ránu od modré čáry ukryl do rukavice. Čeká se na to, kdo udělá chybu.
53:36
Miller i Luongo drží své spoluhráče. Jen díky brankářům je zápas vyrovnaný a šance obou týmů na výhru jsou stejné.
52:40
Čas vymezený pro třetí třetinu rychle míří ke svému konci a na ukazateli skóre svítí stále dvě čtyřky.
52:00
Vancouver je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 32:30. Do výraznější šanci hostů se dostal Vrbata a jinak dlouhou žádný hráč.
51:20
Dostáváme se do po druhé poloviny třetí třetiny, stále platí nerozhodný stav, který byl stanoven po dvou třetinách.
50:44
Domácí v plném počtu. Celkem bez problémů se domácí čtveřice hráčů dokázala ubránit početní výhodě soupeře.
50:02
A znovu to byl Radim Vrbata, který se dostal ke střele. Tentokrát pálil od modré čáry, napřáhl se až ke stropu a trefil prostor, kde měl domácí brankář rukavici.
49:20
Miller rychle rozehrává tak, aby rozhodčí nepřerušovali hru před jeho brankou.
49:02
Vrbatova střela byla pravděpodobně tečovaná, kotouč míří do ochranné sítě nad brankou Panterů.
48:44
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Trocheck) na dvě minuty za podražení.
48:22
Ekblad to v obranném pásmu udělal hodně riskantně. Rozhodl se pro vyhození puku otočkou. Což se mu se štěstím povedlo.
47:30
Do delší době odehráli domácí kotouč pouze do útočného pásma tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění a šli střídat.
46:35
Nyní už tato rovnost neplatí, protože domácí maskovaný muž musel zasahovat proti ráně Cracknella.
46:30
Střelecky je utkání naprosto vyrovnané. Oba týmy vyslali na brankáře soupeře 28 střel.
46:06
Nepřehledná situace před brankou Floridy. Brankář Panterů si lehl na led a jakmile viděl kotouč, přikryl ho do rukavice. Buly před jeho brankou.
45:44
Barkov udělal v mezikruží několik kliček, kterými naprosto spolehlivě oklamal protihráče, ale tou poslední také sám sebe. Puk mají hosté ve své moci.
45:05
Luongo poněkud riskantně rozehrál za svou brankou kotouč. Puk naštěstí pro něj získal jeho spoluhráč. Domácí tak celou situaci uklidňují.
44:29
Vancouver Canucks se nějakou chvíli nemohl dostat z obranného pásma, nakonec se mu to však i vinou špatného pohybu domácích podařilo.
43:52
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Hra má tempo a oba brankáři musí být neustále pozorní.
42:59
Huberdeau si připsal chvilku domácí poezie v útočném pásmu. Na modré přihrál Jaromíru Jágrovi, který nedokázal poskakující kotouč zkrotit.
42:02
Luongo nyní vůbec nevěděl, jak se mu podařilo puk vyrazit mimo branku. Následně pálil od modré čáry Dorsett, jehož pokus skončil na botonu brankáře.
41:05
Burrows na druhé straně kluziště to udělal zkušeně, kotouč si potáhl, a tak se dostal do dobré pozice, puk nedokázal přes beton Luanga přehodit.
40:51
Jaromír Jágr hlídkoval před brankou, kde se nabízel pro přihrávku, Barkov to vzal na sebe a jeho rána nebyla nejpřesnější.
40:13
Domácí mužstvo vyhrálo buly, načež se dostalo do útočného pásma a brankář Miller musel zasahovat proti pokusu Aarona Ekblada.
40:01
Vše je připraveno pro začátek třetí třetiny.
I v prostřední třetině padly čtyři branky, které si mužstva rovnoměrně rozdělila. Jaromír Jágr ke gólu přidal i asistence. A že se jednalo o asistenci ukázkovou dokumentuje video obsahují celou gólovou akci. Po čtyřiceti minutách platí stav 4:4.
40:00
39:40
Icing se nepíská, Florida rozehrává od své vlastní branky. Pravděpodobně už se toho mnoho do konce třetiny nestane.
39:13
Smith vzal zodpovědnost na sebe, vytočil se před branku a z mezikruží vystřelil. S jeho pokusem si brankář Miller poradil i díky tomu, že na střelce viděl.
39:00
Posledních šedesát sekund hry ve druhé třetině, územní převahu mají Canucks.
38:22
Útočník Burrows dokázal střelu od modré čáry zablokovat, hostující brankář tak zasahovat nemusel.
37:35
Závěr prostředního dějství se blíží, střelecky aktivnější jsou domácí – 24:19. Na ledě první domácí formace Jágr, Barkov, Huberdeau.
37:00
Radim Vrbata ani Bo Horvat nedokázali kotouč v útočném pásmu poslat za záda brankáře Luonga. Dobrá možnost pro hosty, ale i se štěstím domácí tento moment překonali.
36:50
Vancouver se snažil do útočného pásma přejít příliš rychle. Postavení mimo hru, následovat bude buly ve středním pásmu. To proběhne až po komerční přestávce.
36:00
Osm branek nabídlo toto utkání a podle ofenzivní snahy obou celků se s největší pravděpodobností nejedná o konečné číslo. Obrany opravdu nejsou v nejlepší kondici.
34:40
Vancouver právě vstřelil branku!
Florida propadla v útočném pásmu, z čehož těžili hosté. Daniel Sedin a Jannik Hansen se dostali do brejku. Vyměnili si kotouč a DANIEL SEDIN střelou do prázdné branky rozšiřuje gólový účet zápasu. Pohlední akce hostů znamená vyrovnání. Asistence: Jannik Hansen.
33:30
Luongo po delší době musel zasahovat proti střele Vancouveru. Rána od modré čáry ho však nezaskočila.
33:00
Jokinen se dostal ke střele od mantinelu. Brankář hostů zasahovat nemusel, neboť kotouč mířil mimo zařízení.
32:09
Barkov získal skvělou přihrávku od Jaromíra Jágra, který jej periferně viděl. Barkov zvolil střelu z první, se kterou si poradil Miller. První formace Floridy potvrzuje svou kvalitu, totéž platí i o hostujícím brankáři.
31:34
30:36
Hraje se spíše v obranném pásmu Panterů. Přes územní převahu se Vancouver nedokázal dostat do žádné vyložené gólové pozice.
29:50
Po inkasované brance se Vancouver pustil do ofenzivní činnosti, což znamená velké penzum práce pro domácí obránce. Bekům pomáhají velmi dobře i forvardi, kteří se zodpovědně vrací do obrany.
28:31
Florida právě vstřelila branku!
Po nádherné akci jdou domácí do vedení, prosazuje se první přesilovková formace Floridy. Huberdeau posunul kotouč na Jaromíra Jágra, který znovu prokázal perfektní přehled o hře, a tak našel úplně volného AARONA EKBLADA, pro kterého byla snadná práce trefit odkrytou část branky. Asistence: Jaromír Jágr, Jonathan Huberdeau.
27:13
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Edler) na dvě minuty za držení.
27:00
Střelecky je aktivnější domácí celek, který těží jednak z dobré hry první formace, ale také druhá pětice nezůstává vůbec pozadu.
26:09
Velmi rychle Vancouver vyrovnává. Floridská obrana nebyla plně koncentrovaná, čehož využil důrazný DEREK DORSETT, který dostal pas od Adama Cracknella. Dorsett nadvakrát dokázal dostat kotouč za brankovou čáru. První střelou ještě neuspěl, puk se odrazil od brankáře. Následně puk poslal střelec za brankovou čáru. Asistence: Adam Cracknell.
25:38
24:54
Po klidnější pasáži se momentálně hraje ve velkém tempu, oba týmy se snaží bezhlavě útočit, což znamená, že obranná hra není ani na jedné straně dokonalá.
24:42
Panteři se zapomněli v útočném pásmu, čehož využil Vancouver a rychle se dostal do protiútoku. Hansen to byl, kdo zakončil brejk střelou do tyčky.
23:56
Florida je nyní aktivnější. Na ledě je první domácí formace, která se dostala do tlaku. V dobré pozici byl Jaromír Jágr, který svou druhou brankuz v utkání nevstřelil.
22:50
Hraje se spíše ve středním pásmu. Ani jeden tým se nyní nedostává do vyložených šancí.
22:23
Střely na branku 14:10, skóre je vyrovnané.
22:14
Pirri pálil od modré čáry a Miller toho moc neviděl. I tak dokázal puk chytit.
21:41
Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího týmu.
21:16
Bo Horvat pálil z první, trefil hruď brankáře Floridy.
20:47
Luongo kryje pokus od modré čáry v lapačce.
20:30
Sedin jel lehce nahodil kotouč do útočného pásma a šel střídat.
20:01
Čtyři branky jsme viděli v první třetině. Z pohledu českého fanouška je nezajímavější ten poslední. Jednak se o něj postaral po Barkovově přihrávce Jaromír Jágr, ale také hráč s číslem 68 se osamostatňuje na 4. místě nejlepších střelců všech dob.
20:00
19:48
Je vyrovnáno na 2:2. Barkov přesným pasem našel JAROMÍRA JÁGRA, který z této pozice prostě a jednoduše vystřelit umí. Jaromír Jágr se tak osamostatňuje na čtvrté pozici v historických tabulkách střelců. Asistence: Aleksander Barkov, Jonathan Huberdeau.
18:54
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Vey) na dvě minuty za sekání.
18:40
Barkov byl v postavení mimo hru, buly v neutrální zóně.
18:30
Hraje se zejména ve středním pásmu.
18:01
Barkov se dostal do střelecké pozice, z níž trefil jen výstroj brankáře Millera.
17:44
17:10
Buly ve středním pásmu.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:42
Polovina přesilovky pryč, Vancouver se dostal do dobré střelecké pozice, v níž však Sedin minul branku.
15:44
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Knight) na dvě minuty za hákování.
15:35
Hostující celek se dostává do vedení. Po přesné přihrávce Bo Horvata se do zakončení dostal SVEN BAERTSCHI trefil horní část branky, a tak jeho tým získává vedení na svou stranu. Asistence: Bo Horvat.
14:40
Druhá formace Floridy na ledové ploše a pro Millera v brance Vancouveru to znamená velké nebezpečí.
14:01
Komerční přestávka.
13:32
Huberdeau trefuje horní štangli po Barkovově přihrávce. Skvělá akci domácích až na tu koncovku.
12:26
Hostující trenér využil možnosti Coach's challenge. Nechal přezkoumat moment předcházející brance. Údajné postavení mimo hru nebylo potvrzeno, a tak verdikt je jasný – gól platí, je vyrovnáno.
12:26
SHAWN THORNTON dává svou první branku v letošní sezóně v NHL. ve správný čas byl na správném místě, přijal přihrávku od Connora Brickleye a rychlou střelou vyrovnává skóre. Asistence: Connor Brickley, Rocco Grimaldi.
11:44
Třetí formace Canucks vyhazuje tak, aby se nejednalo o icing a jde střídat.
11:23
Hra přerušena z důvodu hry vysokou holí.
10:46
Barkov se dvakrát dostal do zakončení. Druhý pokus byl o poznání lepší, ale Miller se dokázal rychle přemístit a letící kotouč vyrazit.
10:02
A znovu závar před hostující brankou a byla u toho druhá domácí formace. Trocheck se pokoušel procpat kotouč na Smitha, který neměl prostor pro zakončení. Miller kryje puk. Následuje komerční přestávka.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny.
09:26
Střelecky aktivnější jsou domácí 6:3, nicméně na skóre vede tým s menším množstvím střeleckých pokusů.
09:04
Ekbladova střela od modré minula o nějaký metr a půl zařízení.
08:47
Po Pirriho přihrávce to zkoušel Shaw, který svůj účet čtyř kanadských bodů v letošní sezóně nerozšířil.
08:22
Vhazování před brankou Luonga, který musel zasahovat po střele od modré čáry. Třetí střela hostujícího celku.
07:42
Na ledě druhá domácí formace, které se v posledních zápasech velmi daří. Nyní však nedokázala na útočné polovině vymyslet gólovou akci.
07:19
Icing hostů vrací hru před Millera.
07:01
Následuje komerční přestávka. Střelecky aktivnější je Florida, která však před malou chvílí inkasovala.
06:32
Po několika domácích šancích se prosazují hosté. JANNIK HANSEN dokázal před Luongem tečoval kotouč vystřelený od modré čáry. Domácí brankář nedokázal za změnu směru zareagovat, a tak jdou hosté do vedení. Asistence: Alex Biega, Jared McCann.
05:59
Horvat se snažil dobruslit volný kotouč. K němu měl blíž domácí brankář, a tak hráč Canucks skončil v brance Floridy.
05:20
Jágr s Barkovem se dostali do zajímavé pozice, hostující maskovaný muž obě střely kryl.
05:06
Domácí Barkov to myslel dobře, ale Millera překonat nedokázal.
04:47
Obránce Campbell elegantní otočkou udržel útočné pásmo.
04:01
Dorsett a jeho kolegové ze třetí formace Vancouveru se dostali za branku Luonga, kotouč však před brankoviště nezamířil.
03:30
Canucks se nemůže dostat přes střední pásmo do útočné třetiny. Domácí velmi dobře forčekují.
03:00
Zatím jsme viděli jedinou střelu na branku, jejím autorem byl práce český hráč ve službách Panterů.
02:28
02:21
Kulikov se dostal do postavení mimo hru, akci Floridy je tak přerušena. Buly ve středním pásmu.
02:06
Jágr ujel po křídle, pokusil se o střelu, kterou Miller vyrazil do ochranné sítě.
01:47
Jágr hledal křížnou přihrávkou spoluhráče před brankou, pas neprošel.
01:00
Florida rozjíždí přesilovkovou akci od vlastní branky.
00:28
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Edler) na dvě minuty faul loktem.
00:01
Úvodní buly vyhrávají domácí a první formace míří do útočného pásma.
00:01
Utkání začne o něco později.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Mitchell, Campbell, Ekblad, Kulikov, Olsen, Gudbranson – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Shaw, Knight, Pirri – Brickley, Grimmaldi, Howden

Vancouver Canucks: Miller (Markström) – Tanev, Edler, Weber, Hutton, Biega, Bartkowski – Hansen, McCann, Sednin D. – Vrbata, Horvat, Baertschi – Burrows, Vey, Higgins – Dorsett, Cracknell, Prust

Rozhodčí: Rehman, Watson – Nowak, Sharrers.
Československá stopa v utkání

Jaromír Jágr (FLA) – 30 zápasů, 22 bodů (9+13)
Radim Vrbata (VAN) – 32 zápasů, 17 bodů (10+7)
Vzájemná utkání

Vzájemné zápasy dnešních soupeřů přinášejí vyrovnané bitvy, které většinou končí rozdílem jediného gólu. Poslední vzájemné měření sil se odehrálo v lednu letošního roku, kdy Florida doma podlehla Vancouveru 1:2!
Florida Panthers

V poslední době nejsledovanější tým v České republice chce v letošní sezóně bojovat o postup do play-off. Floridě zatím patří osmá pozice ve Východní konferenci a v Atlantické divizi jsou Panthers na páté příčce. Svěřenci Gerrarda Gallanta budí v současné době velký respekt. Florida totiž před soubojem s Vancouverem absolvovala čtyřzápasový trip, na kterém hned třikrát zvítězila! Za dobrými výsledky Floridy stojí také Roberto Luongo, který v minulém utkání s Carolinou vynuloval střelce Hurikánů. Českého fanouška určitě potěší fakt, že kanadskému bodování Floridy panuje nestárnoucí Jaromír Jágr!

Poslední 3 utkání
Carolina – Florida 0:2
New Jersey – Florida 1:5
New York Islanders – Florida 1:5

Nejproduktivnější hráči
Jaromír Jágr – 30 zápasů, 22 bodů (9+13)
Jussi Jokinen – 33 zápasů, 22 bodů (7+15)
Vincent Trocheck – 33 zápasů, 20 bodů (9+11)
Vancouver Canucks

Vancouver získal v dosavadním průběhu sezóny třicet dva bodů a patří mu jedenáctá pozice Západní konference. Canucks však mají stejný počet bodů jako osmé Calgary. V tabulce nejslabší divize celé NHL, tedy v Pacifické divizi, patří Canucks až čtvrtá příčka. Za problémy Vancouveru může výrazný pokles formy. Vždyť před zápasem s Detroitem, kde Vancouver nakonec zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech, prohráli Canucks hned tři střetnutí v řadě. Na ledě soupeřů čekal Vancouver na vítězství od začátku měsíce. Prolomit soupeřovu tvrz se kanadskému celku povedlo právě až v utkání s Detroitem.

Detroit – Vancouver 3:4 po nájezdech
Philadelphia – Vancouver 2:0
Minnesota – Vancouver 6:2

Daniel Sedin – 34 zápasů, 34 bodů (14+20)
Henrik Sedin – 33 zápasů, 31 bodů (9+22)
Jannik Hansen – 34 zápasů, 18 bodů (9+9)
Dobrý večer všem příznivcům nejlepší hokejové ligy světa. Kanadskoamerická NHL má na programu další várku zápasů. My se společně zaměříme na pro české příznivce zajímavý souboj. Od 22:00 se proti sobě postaví Florida Panthers a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.