To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se zase u NHL těším napočtenou!
Marián Gáborík (LAK) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:49
1. Tyler Toffoli (LAK) 1+0
2. Anže Kopitar (LAK) 0+0
3. Brayden McNabb (LAK) 0+1
Dnešní utkání navštívilo 18230 diváků.
Hokejisté Los Angeles Kings poráží Colorado 2:1 a po špatném startu do sezóny si napravují reputaci druhou výhrou v řadě. Skóre utkání otevřel ve 14. minutě domácí Marián Gáborík, jenž se trefil poprvé v sezóně. Ve 36. minutě srovnal, taktéž letošním premiérovým zásahem, v přesilovce Matt Duchene, ale hned o 23 sekund později zaznamela nakonec vítězný gól Tyler Toffoli. Ve třetí třetině už gól nepadl, Lavinám nepomohla k vyrovnání ani power-play. Nutno podotknout, že Kings zvítězili zaslouženě, svého soupeře přestříleli téměř dvojnásobně.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:6, celkem – 40:23.
59:57
Hosté to po vyhraném buly sehráli na Landeskoga, který ale neprostřelil Quicka!
59:52
Domácí zahráli na icing, Patrick Roy si bere time-out.
59:23
Branka Avs je konečně prázdná!
59:01
Shore ani na několik pokusů u tyčky neprotlačil puk za klečícího Berru.
58:40
Domácí se snaží šetřit cenný čas v útočném pásmu, Berra zatím nemůže na střídačku.
58:01
Dvě minuty do konce druhé třetiny.
57:13
Berra teď hosty podržel, když zlikvidoval střelu Cartera i dorážku Muzzina!
55:27
Martinez, k radosti domácích fanoušků, vyhazuje.
55:15
Hned po přejetí do útočného pásma střílel Duchene, Quick puk drží.
54:56
Nahození Beauchemina nikdo z jeho spoluhráčů netečoval.
54:40
Domácí Nick Shore před sebou doslova tlačil obránce Zadorova a dostává zbytečný trest za nedovolené bránění.
54:10
Už po skončení přesilovky střílel z pravé strany Kopitar. Berra drží puk na své výstroji. Reklamní přestávka.
53:36
Brownovu dorážku zastavil betonem Reto Berra!
53:18
A právě začala...
53:11
Icing hostí. Za 7 sekund začne zkrácená přesilovka Králů.
52:47
Carter hned dvakrát zkoušel pozornost Berry, ten drží hosty ve hře.
52:07
Gabriel Landeskog je vyloučen za hákování v rohu útočného pásma! Naprosto zbytečný trest pro kapitána Avalanche. Už se bude hrát 4 na 4.
51:47
První dva zákroky Quicka ve třetí třetině. Domácí brankář nejprve vyrazil střelu Johnsona a poté se vytáhl proti MacKinnonovi, jenž zakončoval z mezikruží!
51:17
Ale pozor! Nick Shore zahákoval MacKinnona a Kings jdou do tří!
51:03
Domácí se zatím dobře brání a nedovolují hostům vystřelit.
50:05
Nyní budou mít dobrou možnost zaměstnat Quicka. Brayden McNabb je totiž vyloučen za nedovolené bránění.
49:30
Hosté v plném počtu. Laviny stále vyhlížejí svou první střelu ve třetí třetině!
49:04
Od modré střílel Ehrhoff, puk byl sražen do rohu kluziště.
48:30
Ehrhoffovu střelu tečoval mimo Dustin Brown.
48:09
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou, vhazuje se ve středním pásmu.
47:46
Doughtyho nahození si našel Berra, který puk lapil do rukavice.
47:29
Matt Duchene vyloučen za nedovolené bránění. Kings si zahrají přesilovku.
47:13
Lewis si za brankou pohrál s bránícím Mitchellem, ale k ohrožení Berry jeho kousky nevedly.
46:54
Shorovu střelu pokryl Berra. Reklamní pauza.
46:39
Colorado v plném počtu.
45:56
Hostům se opět podařilo vyhodit, Kings se početní výhoda moc nedaří.
45:23
Laviny vyhazují.
45:09
Gáboríkova střela z levého kruhu trefila Berru do hrudi.
44:38
Až teď je hra přerušena. Nikita Zadorov vyloučen za držení Nolana.
44:20
Clifford s Nolanem se vydali dopředu a druhý jmenovaný se nedostal k zakončení jen kvůli faulu.
43:36
Nenápadná střela Toffoliho Berrovi propadla pod betony a byl to Duchene, kdo puk uklidil zpět pod svého brankáře!
42:37
Hosté ve třetí třetině ještě nevystřelili na branku.
41:38
Kopitar v postavení mimo hru.
40:49
Po buly vypálil Brown, Berra má puk ve výstroji.
40:46
Iginla vlétl po zákroku McNabba do domácí branky, kterou posunul až k mantinelu. Rozhodčí ale nechali hru pokračovat a na druhé straně zblokoval střelu Lucice obránce. Iginla teď u sudích reklamuje nedovolený zákrok domácího beka.
40:20
Doughty pálil od modré, kotouč skončil na zadním mantinelu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 6:01.
Druhá třetina přinesla zajímavý hokej, především její závěr. Domácí drželi těsné vedení až do 36. minuty, kdy v přesilovce vyrovnal Matt Duchene. O pouhých 23 sekund později však Králové opět vedli. Postaral se o to Tyler Toffoli, který přebruslil obranu soupeře a ze samostatného úniku překonal Berru. Kings jsou o něco lepším týmem a zaslouženě jdou do šaten s těsným náskokem.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:7, celkem – 26:17.
40:00
39:52
Toffoli za brankou dobruslil nastřelený puk a domácí nyní bojují o šanci ještě ohrozit brankáře Berru.
38:59
Pearson vypálil z osy hřiště a trefil tyčku!
37:58
Brownova rána jen prolétla vedle hostující svatyně.
37:27
Domácí jsou při chuti, po ráně Cartera opět zasahoval Berra.
36:48
Po střele Browna Berra přerušil hru.
36:20
Los Angeles právě vstřelilo branku!
To je odpověď! TYLER TOFFOLI ukázal obrovské zrychlení, když přebruslil obránce Beauchemina a dostal se do samostatného úniku. Před Berrou si přehodil puk na forhend a poslal ho nad jeho lapačku – 2:1.
35:57
Colorado právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! K odraženému kotouči se dostal Carl Söderberg, jenž nahrál před úplně odkrytou branku MATTU DUCHENOVI, který už neměl problém uklidit puk do sítě. Duchene se, stejně jako Gáborík na druhé straně, trefuje poprvé v sezóně. Asistence: Carl Söderberg a Jarome Iginla.
35:34
Duchene dorážel z úhlu do poloodkryté branky, ale minul!
35:14
Avs opět začínají ze svého obranného pásma.
34:50
Domácí zase vyhráli buly a na úvod oslabení vyhodili.
34:44
Milan Lucic podrazil Tanguaye a hosté tak budou hrát další přesilovku.
34:33
Muzzin nabil na modré Martinezovi, jehož bombu vyrazil Berra.
34:07
Tanguay se zmocnil kotouče po špatné domácí rozehrávce. V útočném pásmu posunul puk na MacKinnona, jenž byl ale odzbrojen.
33:26
Před brankou hlídkoval Gáborík, ale nahození Browna od něho letělo příliš daleko.
32:06
Tentokrát Toffoli pálil a Berra jeho ránu vyrážel maskou. Sudí raději přerušili hru, ale švýcarský gólman vypadá v pořádku.
31:54
Toffoliho přihrávku na Cartera zblokovala obrana Colorada.
31:33
Další reklamní přestávka.
31:26
Tahle přesilovka byla od Lavin lepší, než ta v první třetině. Domácí ji ale i tak přestáli bez inkasovaného gólu.
30:57
Teď už se domácí osvobodili.
30:29
Beaucheminova rána od modré končí na rozkleku Quicka.
30:17
Nyní pálil Landeskog, puk je ve výstroji gólmana LA.
30:06
Střelu MacKinnona vyrazil Quick.
29:32
Domácí vyhráli buly a vyhodili.
29:25
Tyler Toffoli je vyloučen na dvě minuty za hákování. Avs budou hrát přesilovku.
29:17
Rány Toffoliho ani Ehrhoffa až na Berru nedoletěly.
29:07
Střela Ehrhoffa byla sražena mimo hrací plochu. Máme tu reklamní brejk.
28:52
Duchene domácí svatyni netrefil.
28:00
Od modré vystřelil Muzzin, Berra vyráží.
27:52
Clifforda u mantinelu zavřel Holden a domácí útočník se tak neprosadil.
27:15
Domácí soupeře uzamkli do jeho obranného pásma.
26:48
Shore se zkoušel z rohu prokličkovat až před branku, byl ale včas zastaven.
25:23
Avalanche v plném počtu.
25:07
Hosté vyhazují, Králům tato přesilovka nevychází.
24:28
V oslabení zahrozil Söderberg, jehož střelu vyrážel Quick.
23:22
Domácí si zahradí přesilovku. John Mitchell dostal trest za krosček.
22:44
Všichni čtyři hráči dostali pětiminutové tresty. Hostující Cody McLeod a domácí Andreoff pro dnešek dokonce dohráli, jsou totiž potrestáni za vyprovokování bitky!
22:44
Poprali se také Andreoff a McLeod!
22:44
Za brankou Kings se strhla mela, která rezultovala v bitku mezi Nolanem a Skillem! Na body vyhrál domácí hráč.
21:36
Po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma hostující Rantanen, jeho nabídku však Söderberg netrefil.
21:15
Po dobré práci Kopitara se na pravém kruhu dostal ke kotouči Gáborík. Druhý gól v utkání ale nepřidal, Berra totiž zasáhl výborně!
20:48
Hosté v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:13
Doughtyho ránu zblokovala hostující obrana.
20:08
Druhou třetinu otevřelo zakázané uvolnění Colorada.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:03.
Úvod první třetiny byl oboustranně vyrovnaný. Po její polovině se ale Kings nadechli ke krátkému náporu, ze kterého vytěžili ve 14. minutě vedoucí gól z hole Mariána Gáboríka, pro něhož to byla první trefa v sezóně. Hraje se zatím ve svižném tempu.

Střely na branku v 1. třetině – 14:10.
20:00
19:59
Z velké dálky to ještě zkoušel Lewis, Berru ale nepřekvapil.
19:18
Po závaru před hostující brankou střílel Pearson, Berra opět na svém místě.
19:03
McNabb zakončoval z levého kruhu, puk končí na těle Reta Berry.
19:01
Poslední minuta úvodní části.
18:41
Střelu veterána Iginly v poklidu pokryl Quick.
18:17
Zadorov jen poslal puk za domácí branku, kde se ho ujal Doughty.
17:31
Domácím odpískáno postavení mimo hru.
17:01
Obránce Erik Johnson podpořil protiútok Colorada, z pravého kruhu však branku minul.
16:08
Od modré pálil Zadorov, Quick puk viděl a vyrazil ho.
15:50
Střelou z levé strany zaměstnal Quicka Rantanen, domácí brankář schoval puk do lapačky.
15:12
Domácí jsou nyní lepším týmem, Laviny působí trochu bezradně.
14:29
Přečíslení 2 na 1 zakončil střelou z pravého kruhu Jeff Carter. Mířil nahoru, ovšem Berra byl na místě.
14:09
Po ráně Comeaua přerušil hru Quick. Reklamní přestávka.
13:38
Králové jdou do vedení! Výbornou práci odvedl Doughty, jenž zavezl kotouč až do útočného pásma. Tam si domácí několikrát puk vyměnili a v závěru celé akce našel Brown mezi kruhy MARIÁNA GÁBORÍKA, jenž překonal Berru střelou pod vyrážečku. Gáborík zaznamenává svůj první kanadský bod v sezóně. Asistence: Dustin Brown a Brayden McNabb.
13:07
Výborné střídání čtvrté řady domácích! Berra nakonec přerušil hru.
12:29
Od modré pálil Forbort a po Berrově zákroku se ještě dostal k dorážce Andreoff. Domácí útočník v pádu neprotlačil kotouč do poloodkryté klece!
11:30
Hosté to udělali šikovně. Vyhodili puk přímo na Quicka, který tak musel rozehrávat.
10:51
MacKinnon hledal střílenou přihrávkou Landeskoga, puk skončil v rohu.
10:26
A je tu další reklamní přestávka. Na střely zatím 4:6 pro hosty.
10:26
Odvážnou individuální akcí se prezentoval domácí útočník Jordan Nolan. Ten si od mantinelu stáhl puk na osu hřiště, Berra si však pro jeho střelu sáhl lapačkou.
09:17
Berra podklouzl za brankou, kam se vydal pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou. Naštěstí pro Laviny se puk odrazil na jejich hole.
08:46
Quick raději přikryl vyhozený puk a hosté tak získali buly v útočném pásmu.
08:35
Milan Lucic prošel po pravé straně až před Berru, který si jeho zakončení pohlídal.
08:05
Nepovedená rozehrávka znamená zakázané uvolnění Lavin.
07:44
Landeskog v postavení mimo hru. Máme tu první reklamní přestávku.
06:59
06:45
Toffoli poslal puk až k Berrovi a oslabení domácích je téměř u konce.
06:13
Ani teď se hosté nedokázali usadit s pukem v útočné třetině.
05:56
Králům se opět podařilo vyhodit.
05:16
Domácí na úvod oslabení vyhazují.
04:59
Dustin Brown sekl obránce Guenina a posílá Kings do čtyř.
04:40
Domácí aktivně napadají, ale více střel má na kontě zatím Colorado, jehož hráči se snaží zakončit z každé pozice.
04:13
Tanguay našel mezi kruhy Landeskoga, který trefil jen betony Jonathana Quicka.
03:18
Andreoff si vybruslil zpoza branky a proti jeho zakončení musel zakročit Berra.
02:51
Hokejisté Colorada nahodili puk za branku a odešli střídat.
01:39
Hosté přešli do rychlého protiútoku a Quick měl co dělat proti dorážkám Comeaua.
01:17
Domácí se snaží od začátku důrazně forčekovat, hráči Avalanche nyní raději zahráli na icing.
00:24
První zákrok Berry, jenž vyrazil do rohu ránu Doughtyho od modré.
00:01
Vše je nachystáno k úvodnímu buly.
Hráči Kings již vjíždí na ledovou plochu Staples Center. Za malou chvilku zazní národní hymna Spojených států.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, Ehrhoff, Forbort – Brown (C), Kopitar (A), Gáborík – Toffoli, Carter (A), Lucic – Lewis, Shore, Pearson – Nolan, Andreoff, Clifford. Trenér: Darryl Sutter

Colorado Avalanche: Berra (Varlamov) – Johnson, Beauchemin, Guenin, Zadorov, Holden, Stuart – Iginla (A), Duchene, Comeau – Tanguay, MacKinnon, Landeskog (C) – Grigorenko, Söderberg, Rantanen – Skille, Mitchell, McLeod (A). Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Peel, Rehman – Galloway, Gibbons.
Los Angeles Kings:
Králové získali předloni Stanley Cup, ale v minulé sezóně ani nepostoupili do play-off a také úvod té nové jim zrovna moc nevyšel. První tři zápasy totiž jednoznačně prohráli a zabodovat dokázali až naposledy, kdy před svými fanoušky udolali Minnesotu 2:1 po prodloužení. Celek z LA se neskutečně trápí zejména v ofenzivě, vždyť dosud nastřílel jen čtyři branky a z celé soutěže je na tom hůře už jen zcela bezzubý Anaheim (1 gól). Kádr mužstva přitom vůbec není špatný a stále v něm najdeme řadu vítězů Stanleyova poháru.

Nejproduktivnější hráč:
Tyler Toffoli . 2b (2+0)

Brankář:
Jonathan Quick – 4z, průměr 2,99, úspěšnost 88,6%
Colorado Avalanche:
Svěřenci slavného Patricka Roye v nové sezóně odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali čtyři body za dvě výhry a dvě porážky. V prvních třech duelech se Laviny prezentovaly hodně divokými výsledky, do ligy vstoupily domácí porážkou 4:5 s Minnesotou, následně přestřílely 6:3 Dallas, aby poté padly 2:6 s Bostonem. Ve venkovní premiéře na ledě Anaheimu už však hokejisté z Denveru předvedli výbornou defenzivu, která byla podpořena skvělým výkonem brankáře Berry. Švýcar pokryl všech 35 ran Kačerů a výrazně přispěl k výhře svého týmu v poměru 3:0.

Gabriel Landeskog – 6b (4+2)

Brankáři:
Semjon Varlamov – 3z, průměr 5,07, úspěšnost 84,1%
Reto Berra – 2z, průměr 0,00, úspěšnost 100%
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Brzké pondělní ráno nám nabídne utkání NHL mezi Los Angeles Kings a Coloradem Avalanche. Kings, kteří byli ještě předloni postrachem celé NHL, se v úvodu sezóny hodně trápí a první body získali až ve čtvrtém utkání sezóny. To Laviny zatím disponují vyrovnanou bilancí výher a proher a v LA se budou snažit přidat do své sbírky další triumf.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.