Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 2 střely, čas na ledě 12:48
Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:42
Tři hvězdy utkání:
1. Joel Pavelski (SJS)1+2
2. Joe Thornton (SJS) 1+1
3. Brent Burns (SJS) 1+1
Hostující celek naprosto s přehledem vyhrává tento zápas poměrem 5:1. Zvláštní příchuť má výhra pro gólmana Jonese, který dlouhou dobu dělal náhradníka v Los Angeles.
57:02
Gáboríkovu střelu kryje Jones mezi betony.
56:30
Logan Couture vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění brankáře. minutu a půl pět na tři pro domácí.
56:00
Vyloučen hostující Mike Broun na dvě minuty za nedovolené bránění.
55:52
Jonesovi kotouč vypadl, ale nebyl v blízkosti nikdo z domácích, kdo by mohl dorážet.
55:10
Pět minut do konce třetiny.
54:28
Králové se sympaticky snaží s výsledkem něco udělat, ale čas hraje vyloženě proti nim.
54:16
Šest minut do konce třetí třetiny. Domácí prohrávají 1:5. Podíl na tom má i Tomáš Hertl, který vstřelil gól.
53:13
52:58
Přesilovku odehráli hosté přesně tak, jak potřebovali. Daleko od své vlastní branky s kotoučem na holi.
52:00
San Jose se nikam nežene, zápas s přehledem kontroluje.
51:13
Vyloučen Ehrhoff na dvě minuty za nedovolené bránění.
50:12
Zápas se dostává do poslední desetiminutovky.
49:39
Komerční přestávka v době, kdy už jsou domácí kompletní.
48:16
Quick kryje další nebezpečnou šanci hostujícího celku. Jen díky brankáři Los Angeles není rozdíl ve skóre ještě propastnější.
47:18
Králové se brání dobře, podařilo se jim kotouč vyhodit za branku hostů, což jim dává čas potřebný k vystřídání.
45:11
Tvrdý srážka Goodrowa a Greena. Green soupeře sestřelil. Následovala bitka mezi Andreoffem a Goodrowem. Vyloučeni Andreoff a Goodrow na pět minut za bitku. Navíc Greene dvě minuty za vražení na hrazení. Přesilovka pro San Jose.
43:31
San Jose právě vstřelilo branku!
Joe Pavelski se dostal k odraženému kotouči, který poslal do odkryté branky. 5:1 pro San Jose. Vlasicova střela byla první, ta se odrazila od mantinelu za brankou, a pak mohl Pavelsku vystřelit. Jeho rána se odrazila od tyčky a JOONAS DONSKOI skóroval porazím. Asistence: Joe Pavelski, Marc-Edouard Vlaic.
42:54
Králové se dostali do postavení mimo hru, buly se provede ve středním pásmu.
42:15
Střela Toffoliho z levé strany končí mezi betony brankáře Jonese, který v minulých sezónách chytal práce za Los Angeles.
41:43
San Jose vede o tři branky, i přes to ale zvesela dál útočí a chce svůj náskok ještě zvýraznit. Naopak domácí neví, jak na soupeře hrát.
40:25
První zákrok ve třetí třetině si připsal domácí Quick, když vytasil beton proti střele Brenta Burnse.
40:01
Po dvou třetinách platí stav 1:4. Ve druhé třetině se prosadil Tomáš Hertl, který v předbrankovém prostorou tečoval střelu od modré.
40:00
39:57
39:30
Tyler Toffoli dostal parádní přihrávkou před odkrytou branku. Stačilo mu kotouč poslat nad výstrojí brankáře. Jones skvělým zákrokem ukradl domácímu hráči jasný gól.
39:09
Znova San Jose vyhazuje daleko od své branky.
38:43
Domácí přicházejí vinou špatné rozehrávky o pásmo.
38:00
Žraloci vyhazují přes všechny čáry za branku Quicka.
37:57
Chris Tierney na dvě minuty za držení. Přesilová hra pro domácí komando.
37:45
Domácí druhá formace rozehrává akci od své vlastní branky.
37:00
Probíhají poslední tři minuty druhé třetiny.
36:35
Druhá třetina se blíží ke svému konci a hostující celek drží pohodlný náskok. Králové se nikam neženou. Je pravděpodobné, že třetinu dohrají na "hlavně neinkasovat" a o převrat zápasu se pokusí v poslední třetině.
35:00
Jones vyklepal kotouč z rukavice v době, kdy do konce druhé třetiny zbývá pět minut.
34:22
Jones kryje další střelu protihráčů. Následuje komerční přestávka.
33:55
33:37
Marián Gáborík se dostal do dobré střelecké pozice, ale brankáře hostů nedokázal překonat. Mířil hodně vysoko, kde obvykle bývá prostor, tentokrát ovšem našel rameno gólmana.
32:42
Králové hrají přesilovou hru poměrně staticky, Jones v brance Sharks mnoho práce nemá, pomáhají mu obránci před ním.
31:55
Vyloučen hostující Lucic na dvě minuty za hrubost.
31:16
Obrana domácího týmu je průchodná asi tak jako Karlův most o půlnoci. Tedy nikde ani noha a dostatek volného prostoru pro pohyb.
30:21
Hra přerušena, přihrávka rukou. Komerční přestávka.
29:40
Hra Los Angeles dostala další trhlinu, stav 1:4 se bude otáčet velmi těžko. Navíc hostující obrana nedává domácím mnoho prostoru pro zakončení.
28:14
Gól v přesilové hře. Žraloci přidávají čtvrtou branku. Střelu Vlasice od modré čáry výtečně tečoval TOMÁŠ HERTL do branky. První zápas v letošní sezóně, první gól pro rodáka z Prahy. Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Tommy Wingels.
28:07
San Jose Sharks hraje početní výhodu podle svých představ, dokáže soupeře pořádně potrápit.
27:20
Pavelski se zmocnil kotouče na úrovni kruhů, rychlou střelou trefil pouze střed branky, kde byl připravený gólman Quick. Žraloci vedou na střely 18:10.
27:00
Vyloučen domácí Alex Martinez na dvě minuty za držení. Přesilovka pro hostující celek.
26:40
Následuje komerční přestávka, během které dojde mimo jiné k úpravě ledové plochy.
26:07
Donskoi a Doughty clonili před Quickem. Brankář Králů nemohl vidět střelu BRENTA BURNSE, která zapadla přesně do horní části branky. Hostující celek vede 3:1. Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.
25:43
Dlouho dobu byli domácí hokejisté nastěhovaní v útočném pásmu. Problém měli stále stejný.
24:46
Králové jsou v útočném pásmu, ale hostující obrana k nim přistupuje zodpovědně a nenechává je vystřelit.
24:00
23:34
Martinez měl dlouhou dobu kotouč na holi, hledal spoluhráče, kterému by mohl nahrát. Nikdo se mu však aktivně nenabízel, a tak akce končí ztrátou puku.
22:48
Los Angeles nehraje přesilovku špatně, ale chybí mu lehkost a přesnost. Mnoho přihrávek není úspěšných právě vinou nepřesností.
22:00
Vyloučen hostující Brenden Dillon na dvě minuty za hru vysokou holí.
21:51
21:30
Přesilovka se San Jose absolutně nedaří. Žádný tlak v útočném pásmu k vidění není. Králové se brání velmi dobře.
20:53
Hostující brankář kryje nahození od modré čáry ve výstroji, a tak se hra přerušuje. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
20:01
První třetina přinesla celkem tři branky. Hned ve druhé minutě otevřel skóre Nick Shore. V polovině třetiny vyrovnal Joe Thornton. V 16. minutě v přesilovce vsítil rozdílovou branku Joe Pavelski.
20:00
19:51
Vyloučen domácí Christian Ehrhof na dvě minuty za nedovolené bránění.
19:30
Perioda se v klidu dohrává, Quick nemusel zasahovat proti střele od modré, neboť byla nepřesná.
18:50
Králové mají puk pod kontrolou v době, kdy začíná dvacátá minuta utkání.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty první třetiny. Momentálně nejsou k vidění žádné velké šance nebo souboje. Hraje se spíše o převahu v neutrální třetině kluziště.
16:15
Žraloci jsou aktivní, velmi snadno přechází střední pásmo.
15:52
Rychle využitá přesilová hra znamená vedenní San Jose 2:1.JOE PAVELSKI, jako správnýý kapitán, tečoval střelu od modré, kterou vyslal Brent Burn. Pavelski vstřelil 229. přesilovkový gól v kariéře v NHL. Asistence: Brent Burns, Patrick Marleau
15:46
Nick Shore vyloučen na dvě minuty za držení kotouče. Přesilovou hru si zahrají hostující hráči.
15:21
Tomáš Hertl bojoval o puk u mantinelu. Vedl si dobře, získal ho pro své spoluhráče.
14:34
Sharks kroužili v útočném pásmu, nahazovali kotouč z rohů kluziště na branku. Tato metoda se neosvědčila.
14:21
13:48
13:45
Toffoli to zkoušel na bližší tyč. I jeho pokus zneškodnil brankář San Jose.
12:58
Slovinský reprezentant Anze Kopitar to zkoušel rychlou střelou zápěstím, ale trefil jen brankáře Jonese.
12:44
Hra je vinou přihrávky rukou vykázaná do středního pásma.
12:21
Hraje se čtyři na čtyři.
12:21
Vyloučen hostující Marián Gáborík na dvě minuty za podražení. V útočném pásmu přišel o kotouč, a tak své zaváhání, které mohlo znamenat brejk soupeře, musel napravit.
12:09
Jones kryje střelu obránce Ehrhof, který to zkoušel bekhendem.
11:55
Králové jsou v útočném pásmu, vyhráli buly, a tak hned mohou rozehrát přesilovku.
11:48
Vyloučen hostující Barcley Goodrow na dvě minuty za sekání.
11:00
Během úvodních jedenácti minut jsme viděli více šancí na hostující straně, gólman Los Angeles chytá velmi dobře.
10:33
Žraloci skórovali ze čtvrté střely v zápase. Co se střelecké produktivity týká, tak ztrácí 4:10.
09:43
JOE THORNTON zavezl kotouč do pásma, mohl přihrát, měl dva najeté spoluhráče. Rozhodl se pro střelou, kterou překonal brankáře Quicka v brance Králů. Asistence: Paul Martin.
09:10
Jake Muzzin to zkoušel rychlou střelou zápěstím, ale neuspěl.
08:51
Martinez rychlou střelou protáhl Jonese.
07:58
Patrick Marleau bojoval o kotouč u mantinelu. Souboj se svým protihráčem prohrál.
06:55
Los Angeles nehraje příliš dobře z obranné třetině, dostává se do problémů zbrklými rozehrávkami.
06:20
San Jose se žene před domácího brankáře, ale do zakončení se nedostalo.
05:40
Quick se zaskvěl proti střele jednoho z protihráčů.
05:04
Nyní sledujeme pasáž zápasu, která nenabízí mnoho střel. Souboje se odehrávají ve středním pásmu.
04:25
San Jose se nemůže dostat přes střední pásmo do útočné třetiny.
03:26
Králové vstoupili do zápasu skvěle, soupeři nedávají mnoho prostoru pro kombinace.
03:00
Aktivnější jsou domácí hokejisté, kteří vedou o jednu branku.
01:51
Ihned po buly se poprali dva hráči. Brown a Clifford jdou na trestnou lavici na pět minut za hrubost.
01:49
Los Angeles právě vstřelilo branku!
NICK SHORE dokázal tečovat střelu Dustina Browna. Domácí jdou do vedení. Asistence: Dustin Brown, Drew Doughty.
01:38
Králové se dostávají do útočného pásma.
01:12
Hostující celek se stále pohybuje před domácí brankou, ovšem do střelecké pozice se nemůže dostat.
00:59
Aktivněji začali hosté, gólman Quick musel zasahovat proti střele od modré čáry.
00:10
Hned po deseti sekundách je hra přerušena. Buly ve středním pásmu.
00:01
Vše se pomalu připravuje k vhození úvodního buly.
Utkání brzy začne.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzin, Ehrhof, Schultz, Martinez, McNabb – Gáborík, Kopitar, Lucic – Toffoli, Carter, Pearson – Lewis, Shore, Brown – Nolan, Adreoff, Clifford

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Tennyson, Dillon – Pavelski, Thornton, Donskoi – Ward, Couture, Marleau – Wingels, Hertl, Nietto – Brown, Tierney, Goodrow

Rozhodčí: Meier, Pochmara – Rody, Knorr.
Los Angeles Kings
Tradiční účastník vyřazovacích bojů prožil loňskou sezónu nepříjemným způsobem, do play-off se nedostal, což vyvolalo obrovskou vlnu nevole mezi fanoušky. Mužstvu odešli klíčoví hráči a jejich soupeři v divizi výrazně posílili. Jaká bude letošní sezóna Králů?