Odemne je to pro dnešek vše, pokud jdete spát, tak dobrou noc a pokud ne, tak hezkou neděli a dobré ráno.
1. Retto Berra (COL) 40 zák., 1 gól, 97,5%
3. Matt Duchene (COL) 1+2

Československá stopa v utkání:
Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:42
Tomáš Plekanec(MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 18:20
JE za námi utkání kanadsko-americké NHL, ve kterém domácí Montreal podlehl Coloradu poměrem 1:6. Hosté rozhodli o své výhře především v devatenácté minutě, kdy vsítili dvě branky a odskočili tak svému soku. Vítěznou branku vstřelil právě v devatenácté minutě Nathan MacKinnon. Co se týče dění třetí periody, tak se oproti prvním dvou třetinám vystřídal brankář v bráně Habs, do třetí periody nastoupil Dustin Tokarski. První velkou šanci měl kapitán domácích Max Pacioretty, ale ten nechal pouze vyniknout pravý beton Berry a ochvilku později nechal vyniknout stejnou část výstroje hostujícího brankáře Andrej Markov. Další velká šance už skončila brankou, ale na opačné straně hřiště, MacKinnos vystřelil a Matt Duchane zvýšil na 1:5. Další branku přidal o tři minuty později Mtichell, kterého našel Martinsen a bylo hotovo.
59:22
Probíhá poslední minuta, domácí v pásmu.
58:10
Plekanec vystřelil z pravého křídla a Pacioretty z dorážky přestřelil branku Berry, velká škoda.
58:01
Ofsajd hostí a troufám si říct, že je již rozhodnuto.
57:24
Obránci Avalanche rozehrávají za brankou Berry.
56:54
Martinsen posílal puk před branku, ten se odráží do rohu.
56:26
Usazení v útočném pásmu se jim na chvíli podařilo, ale už jsou zpět za vlastní bránou.
55:57
Montrálščí se pokouší dostat z pásma a usadit se v útočném pásmu.
54:10
Colorado právě vstřelilo branku!
A máme tu šestou branku v sítí Montrealu! Martinsen a McLeod protáhli puk po pravé straně do pásma a prvně jmenovaný jej předložil JOHNU MITCHELLOVI a tn jej poslal za bezmocného Tokarskiho. Asistence: Andreas Martinsen, Cody McLeod.
53:53
Hostující hráči uklidňují hru ve vlastním pásmu a nikam se neženou.
53:10
Inkasovaná branka totálně zmrazila domácí.
52:17
Pacioretty se hnal po pravém křídle, ale jeho střelu pod horní tyč vyrazil vyrážečkou perfektní Berra.
51:05
Hosté zasypali domácího brankáře několika střelami, tu předposlední vyslal Nathan MacKinnon a tu poslední dorážkou MATT DUCHANE a zvýšil tak na 1:5, když přehodil beton Tokarskiho. Asistence: Nathan MacKinnon, Tom Barrie.
50:18
Hosté se drží v pásmu.
50:12
Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí domácí Tom Gilbert.
50:07
Max Pacioretty rozjíždí útočnou akci domácích.
49:25
Tokarski přerušuje hru.
49:07
Everberg a Skille se řítili na jediného obránce, ale prvně jmenovaná nedokázal přihrát přes Markova.
48:28
Berra poněkud nejistě zakročil proti nahození ze středního pásma, ale puk je v rohu, takže vše v pořádku.
47:45
Hra se uklidňuje, ale Montrealským dochází to nejcennější – čas.
46:50
Berra výborně vkopl střelu Markova od modré čáry!
46:46
Pokus o nahození do pásma končí dalším zakázaným uvolněním hostí.
46:20
Hra opět pokračuje, puk na hokejkách Avalanche.
46:17
Po střele od modré čáry zůstal Berra otřesený, hra je přerušena, puk mu ustřelil kousek popruhu u masky.
46:07
Zakázané uvolnění hostí.
45:40
Sjominovu nepovedenou střelu Berra vyrazil do rohu.
45:08
Galchenyuk prošel od vlastní branky až do zakončení, ale trefil pouze zadní hrazení.
44:42
Domácí za vlastní brankou.
44:22
Kotouč stále na holích Canadiens.
43:59
Paciorettyho střelu vykopl Berra pravým betonem!
43:43
Comeau protečoval do pásma.
43:11
Tokarski vypomohl s rozehrávkou za brankou.
42:50
Canadiens špatně rozehráli a je z toho icing.
42:12
41:47
Montrealští sice u puku, ale u vlastní modré čáry.
41:20
Pacioretty nahazuje do pásma.
40:29
Puk u branky hostí.
40:01
Do druhé třetiny nenastoupí Mike Condon, ale Dustin Tokatski v brance Montrealu.
Skončila nám druhá třetina boje mezi domácími Canadiens z Montrealu a hostujícími Avalanche z Colorada. Utkání se vyvíjí lépe pro hosty, kteří sice inkasovali, ale podařilo se jim snížit.
Do druhé třetiny vstoupil domácí velice dobře, měli tlak a v třiadvacáté minutě měli k dispozici přesilovku, tu neproměnili a i nadále udávali tempo hry. Snížení přišlo z hole Gallaghera devětadvacáté minutě. Poté měli k dispozici přesilovku také Avalanche, kterým se ji nepodařilo proměnit a pak přišla další přesilová hra Canadiens a v ní gól v oslabení v podání hostujícího forvarda Comeaua. Na konci třetiny měli k dispozici domácí další přesilovku po špatném střídání Coloradských, ale tu neproměnili.
40:00
39:40
Habs zavřeli hosty v pásmu, podaří se jim vystřelit?
39:20
Puk za brankou Habs.
39:11
Ofsajd domácích!
39:00
Začala nám poslední minuta střední části.
38:24
Hosté se osvobozují.
38:10
Teď přišla již zmiňovaná vážnější střela od Paciorettyho, ale jeho vychytal Berra!
37:47
Domácí drží puk v pásmu, ale zatím bez vážné střely.
36:56
Budeme svědky další přesilovce domácích, hosté hráli v šesti, nebo spíše v osmi. Trest odsedí Michail Grigorenko.
34:29
Berra pomohl s rozehárvkou, ale puk stále u jeho branky.
34:04
Kotouč mimo hřiště vhazování po pravici Mika Condona.
33:43
32:55
Pacioretty ve velké příležitosti minul, poté předvedl P.K. Subban hrubky, když se mu nepovedla zadovka a toho využil BLAKE COMEAU, který po průniku z pravé strany překonává Condona střelou mezi betony a v oslabení tak upravuje na 1:4. Bez asistence.
32:08
Colorádští vyhodili a vzápětí se domácí sami dostali z pásma.
31:43
Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí odsedí Matt Duchene.
29:33
Dvě minuty za vysokou hůl odsedí Alexander Sjomin.
28:48
Montreal právě vstřelil branku!
Max Pacioretty poslal kotouč za branku na Tomáše Plekance, který po několika naznačeních našel před brankou BRENDANA GALLAGHERA a ten nadvakrát překonal Berru. Asistence: Tomáš Plekanec, Max Pacioretty.
28:34
Icing hostí.
28:30
Kotouč se dostal před Berru, kterého přímo neohrozil, ale Skille může být rád, že již nesedí na trestné lavici.
28:15
Domácí kombinují v útočném pásmu.
27:57
Ofsajd a v něm jeden z hostujících útočníků.
27:20
Ignila zavezl kotouč do pásma, ale jak je v této třetině prozatím pravidlem, kotouče se ujímají domácí.
27:13
Berra udržel nahození od modré čáry.
26:47
McLeod nahodil do pásma.
26:28
Fleischmann se pokusil prohodit jednoho z obránců, ale to se mu nepovedlo.
25:50
Duchana zavezl kotouč do pásma, ale ten se dostal ihned na Plekancovu hůl.
23:25
MItchell protečoval puk do středního pásma.
22:40
Subbanova střele skončila na domácím obránci, ten vyhazuje.
22:21
22:01
Dvě minuty za držení protihráče odsedí Ben Street.
21:53
Montreal pořád u kotouče, ale bude se vylučovat.
21:16
Nepřesná přihrávka skončila až u Mike Condona.
21:08
Montreal se usazuje v pásmu.
20:47
Montreal začal od vlastní brány, ale skončil na útočné modré čáře – ofsajd
20:15
Grigorenko vystavil sám sebe do ofsajdu.
20:01
Skončila první třetina souboje mezi Montrealem a Coloradem. Do vedení šli ve čtvrté minutě hosté, zásluhou Grigorenka, který dorazil puk za Condona. Velkou šanci na vyrovnání měli domácí v osmé minutě, kdy dostali přesilovku za faul na kapitána Paciorettyho, tu neproměnili a v předposlední minutě první periody je ztrestal hostující Nathan Mackinnon, který určil dvěma brankami skóre po první třetině na stav 0:3 pro Colorado.
20:00
19:12
Jarome Iginla se hnal sám na Condona, ale nepodařilo se mu jej překonat!
18:38
Smršť v podobě dvou branek v rychlém sledu za sebou teĎ přichází ze strany Avalanche! Střelec první branky, Grigorenko, podržel puk u modré, poslal jej na NATHANA MACKINNONA a ten jej suveréně, bekhendem poslal přesně pod víko branky Condona. Asistence: Michail Grigorenko, Matt Duchene.
18:25
Kotouč se po vhazování odrážel okolo kruhu, až se odrazil na hokejku NATHANA MACKINNONA a ten jej poslal za záda brankáře Condona! Bez Asistence.
18:20
Skille se hnal sám na Condona, ale ten jeho bekhendovou kličku vyráží do rohu a vzápětí přerušuje.
18:00
Street propadl v útočném pásmu, ale Montrealští nedokázali této chyby využít.
17:42
17:31
Berra přikrývá kotouč a přerušuje hru.
17:13
Galchenyuk zavezl do pásma, ale o kotouč přichází.
16:46
Domácí dostali kotouč z pásma, ale situaci 2 na 2 se jim nepodařilo vyřešit.
16:12
Gilbertova střela mířila do horního rohu branky Berry, ale ten vyráží!
15:47
Plekanec posílá puk do útočného pásma.
15:36
Kotouč na střídačce jednoho z celků.
14:42
Hosté chvíli kombinovali v útočném pásmu, ale Canadiens dostali kotouč do středního pásma.
14:39
Matt Duchene vystihnul přihrávku jednoho z domácích hráčů, ale bohužel pro Colorado minul branku Condona.
14:06
Berra pravým betonem zastavuje střelu z bezprostřední blízkosti. Montreal stále u kotouče.
13:39
Nepřesný pas dostal Colorado z útočného pásma.
13:13
Domácí opět u vlastní branky. Oba celky střídají.
12:33
Sjomin vybojoval puk v pásmu, ale střela jednoho z obránců domácích byla zblokována.
12:00
Hosté se usadili v pásmu, ale nevytěžili z této šance nic, protože veškeré pokusy zlikvidoval Condon, nebo minuli branku.
11:39
Duchene vyváží kotouč.
11:16
Montreal se usadil před Berrou.
10:40
Hra se přelévá ze strany na stranu a je plná spíše nepřesností, než pohledných akcí.