3. Pekka Rinne (všichni NSH) 35 zák., 1 gól, 97,2%

Česká stopa v utkání:
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:24
Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:42
Lekci z produktivity uštědřil Nashville Montrealu. Hosté vyslali na branku soupeře téměř dvakrát více střel (36:19) a přesto dokázali překonat Pekku Rinneho v domácí brance pouze jednou a ještě k tomu za rozhodnutého stavu. Nashville naopak dokázal postupně navyšovat své vedení a nakonec zaslouženě vyhrál 5:1.
59:24
Zakázané uvolnění Montrealu.
59:14
Z ostrého úhlu to zkoušel McCarron, ale Rinne se překvapit nenechal.
57:55
Nashville právě vstřelil branku!
Názorná ukázka jak přesně funguje hybridní icing. Weber z vlastního pásma prázdnou branku sice netrefil, ale k odraženému kotouči se nejrychleji dostal COLIN WILSON, jenž už neměl problém dostat puk na místo určení. Asistence: Shea Weber.
56:18
Nashville navíc nikam nespěchá a hraje s kotoučem ve vlastním pásmu.
55:00
Montreal má pět minut na to, aby se pokusil o zázrak a vytěžil z dnešního utkání alespoň bod.
52:25
Oba týmy hrají v plném počtu.
52:08
Montreal právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jen dočkávají a využívají přesilovku 4 na 3. Pacioretty již mohl střílet, ale rozhodl se přihrát lépe postavenému ALEXI GALCHENYUKOVI, který se nemýlil z ostrého úhlu a poslal puk do poloodkryté klece. Asistence: Max Pacioretty, PK Subban,
51:39
Hosté si berou oddechový čas.
51:34
Proti Subbanovi natáhl svůj beton k tyči Rinne.
50:51
Ne na dlouho, poněvadž k Byronovi usedá Jarnkork (NSH), který se dopustil nedovoleného bránění.
50:25
Nyní jsou vzájemně vyloučeni Ekholm (NSH) a Byron (MTL) za krosček. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
50:25
49:56
Minutu na to se mohli dočkat i hosté, kteří sice docílili branky, ale Nashville využil následně trenérské výzvy a udělal dobře. Jak se ukázalo, Galchenyuk stál v brankovišti a bránil Rinnemu, proto nemohla být branka uznána.
48:58
Jak se to má dělat ukázali nyní Wilson s CALLEM JARNKROKEM. Prvně jmenovaný našel zpoza branky toho druhého a ten se střelou zápěstím nemýlil. Asistence: Colin Wilson, James Neal.
48:31
Fleischmann hledal zadovkou Plekance, tomu ale včas zablokovala hůl domácí obrana.
47:43
Canadiens se navíc dopustili zakázaného uvolnění.
47:37
Nashville je v plném počtu.
47:00
Početní výhoda se habs opravdu nedaří a opět musí pro puk až ke Condonovi.
46:26
Znovu dokázali domácí hokejisté vyhodit puk přes všechny čáry.
46:02
Montreal ale bude muset začít od vlastní branky.
45:33
Nyní se ale bude muset bránit, poněvadž za hrubost dostává dvě minuty Wilson (NHS).
45:00
Nashville hraje již v klidu a kombinuje s pukem na vlastní polovině.
43:08
Třetí branka vyhnala Tokarskiho z branky a místo něj nastupuje mezi tři tyče Condon.
43:08
Hosté sice přežili oslabení, ale následně se nedokázali ubránit povedené akci domácích, kterou založil sám Rinne a puku se dotkla celá pětice. Ťukec do prázdné branky zakončil RYAN ELLIS. Asistence: Colin Wilson, Mike Ribeiro.
42:33
Od modré vystřelil Ellis. Tokarski drží puk v rukavici.
42:07
Opět vyhazují Canadiens puk až za Rinneho branku.
41:42
Hosté se dokázali osvobodit.
41:05
Je tu přesilová hra pro Nashville. Jemelin (MTL) putuje na trestnou lavici za držení.
40:56
Až z půlky vypálil Subban. Rinne s přehledem chytá.
40:01
I v prostřední periodě jsme viděli jednu branku a znovu do branky Canadiens. V přesilovce přidal druhý gól Josi, když se střelou příklepem trefil přesně k tyči. I na této brance měl podíl Weber, se kterým si Švýcar nyní vyměnil role. Montreal zatím nenašel cestu, jak překonat Rinneho a proto na jeho kontě stále svítí nula. Třetí třetina začne ve 3:56.
40:00
39:01
Poslední minuty druhé třetiny.
37:52
Tentokrát Montreal oslabení přežil Flynn se vrací na led.
36:29
Habs se podařilo ušetřit cenné vteřinky v útočném pásmu.
35:52
Bryan Flynn (MTL) podrazil Salomäkiho a půjde si odsedět dvouminutový trest.
35:25
A nemusel ani nyní, když Plekanec z kruhu netrefil ani domácí branku.
34:17
Montreal je opět dlouho v útočném pásmu. S pukem ale hraje pouze u mantinelů a Rinne nemusel dlouho předvést žádný zákrok.
32:49
Skóre se nemění ani nyní, kdy z bezprostřední blízkosti nepřekonal Rinneho Gilbert.
32:26
Špatná rozehrávka Nashvillu znamená zakázané uvolnění.
31:12
Desharnais se pokusil překvapit domácí objetím branky, ale místo zakončení skončil on sám na ledě.
29:28
Zakázané uvolnění v podání Montrealu.
28:51
Výborně sehráli početní výhodu domácí hokejisté. Nic neuspěchali a dlouhou a rozvážnou kombinací se dostali ke střele až po minutě přesilovky. Zpoza kruhu se rozhodl vypálit ROMAN JOSI a nedal Tokarskimu šanci. Perfektně umístěná střela se otřela o tyčku a poté zamířila do branky. Asistence: Shea Weber, Filip Forsberg.
27:23
Přesilovku si vyzkouší i Predátoři. Za držení je vykázán na trestnou lavici Weise (MTL).
26:09
Arvidsson unikal podél mantinelu, ale čistým bodyčekem ho zastavil Jemelin.
25:20
Pacioretty hrdinně nabruslil do útočného pásma, proti kompletní pětce domácích ale neměl šanci a tak raději puk odevzdal.
24:22
Ke střele ze mezikruží se dostal Fleischmann. Proti němu ale vybruslil Rinne a puk dokázal vytěsnit do rohu.
23:42
Predátoři se marně snaží zakotvit v útočném pásmu. Hostující obrana vždy dostane opět kotouč alespoň do středního pásma.
22:29
Nashville je kompletní.
22:20
Až nyní vystřelil Galchenyuk, proti němu se ale výborně přesunul Rinne.
21:25
Více jak minuta je z trestu pryč a hraje se spíše před Tokarskim než před Rinnem.
20:29
První vyloučení zápasu obstaral Salomäki, jenž dostává dvě minuty za hákování.
20:01
Montreal byl sice v úvodní části aktivnějším celkem, co se střelby týče. Do šaten jdou ale s jednobrankovým vedením domácí, když se trefil Weber od modré. Kapitán Nashvillu je navíc nejčastěji střílejícím hráčem Predátorů. Z celkových osmi pokusů domácích vyslal on hned tři střely. Druhá třetina začne ve 3:02.
20:00
19:01
Poslední minuta první třetiny.
17:47
Wilson vyslal do brejku Jarnkroka, ten ale místo kličky volil střelu a puk tak skončil na připravené hrudi Tokarskiho.
17:18
Domácí se nemohli dostat dlouho z obranného pásma, tak alespoň posílají kotouč na zakázané uvolnění.
16:58
Subbanovu dělovku od modré Rinne vyráží do rohu.
15:21
Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili hráči Nashvillu.
14:32
Tokarski si tentokrát střelu Webera od modré pohlídal a nepustil puk mezi betony do branky.
13:51
11:40
Nyström vymyslel pěknou přihrávku pro Salmäkiho, ale byla málo prudká a hostující obrana dokázala dostat puk do bezpečí.
10:30
Montreal se snaží o odpověď, zatím ale s kotoučem převážně za Rinneho brankou.
08:40
Tak to je překvapivé. Domácí se dostávají do vedení, ačkoli teprve podruhé v zápase vystřelil na bránu. Josi zavezl puk do pásma, kde ho přenechal na modré SHEOVI WEBEROVI, který nenápadnou střelou příklepem prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Roman Josi, Calle Jarnkrok.
08:00
Vyrážečkou nyní zneškodnil Rinne Plekancovu střelu zápěstím.
07:23
Útočnou akci Canadiens zastavilo postavení mimo hru.
06:37
Montreal už vystřelil celkem sedmkrát, zatímco domácí pouze jednou.
05:42
Rinne si počkal na pokus Paciorettyho z úhlu a puk skončil v jeho rukavici.
05:03
Až nyní musel poprvé zasahovat na druhé straně Tokarski proti Ribeirovi.
04:29
Ellerova střela již ano. Finský brankář ale vše viděl bez problémů.
03:48
Nahození Galchenyuka neprověřilo domácího gólmana.
02:40
na druhé straně netrefil z těžkého úhlu odkrytou klec hostů Hodgson.
01:35
Jako první ale musel zasahovat Rinne proti Carrovi.
00:51
Montreal se zatím nemůže dostat z úvodního tlaku Predátorů.
00:01

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Jakcman, Jones, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Jarnkrok, Neal – Arvidsson, Sissons, Hodgson, nyström, gaustad, Salomäki.

Montreal Canadiens: Tokarski (Condon) – Beaulieu, Subban, Jemelin, Petry, Markov, Gilbert – Pacioretty, Desharnais, Weise – Carrm Galchenyuk, Eller – Fleischmann, Plekanec, Byron – Flynn, Mitchell, Gilbert.

Rozhodčí: Kowal, Pollock – Rody, Shewchyk.
Česká stopa

V dnešním duelu uvidíme pouze dva české zástupce. Oba v dresu Montrealu. Do zápasu se zapojí Tomášové Plekanec a Fleischmann.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se utkaly v letošním roce dvakrát. Oba zápasy se hrály ale ještě v rámci minulé sezony. Nejprve vyhrál Montreal v prodloužení, když o bodu navíc rozhodl svou trefou PK Subban.

V březnu poté rozhodl opět v nastavení tentokrát pro Nashville Forsberg. Výraznou měrou se na výhře Predátorů podílel i Fin Pekka Rinne, jenž pochytal 27 střel.
Nashville Predators

Domácí jsou na tom hůře, co se týče postavení v tabulce. Aktuálně jim na západě patří pátá pozice, mají ale odehráno více zápasů než čtvrtá Minnesota a třetí Los Angeles. Jejich forma je mírně lepší než u Montrealu. Predátoři dokázali bodovat v posledních šesti zápasech z deseti.
Montreal Canadiens

Hosté nepřijíždí do státu country v dobré formě. V posledních deseti utkání vyhráli pouze dvě a hodně se v poslední době trápí zejména v koncovce. Po vysoké porážce v Dallasu 2:6 se navíc očekává, že dojde k drobným změnám v sestavě. Momentálně jsou Habs druzí se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Washington.
Příjemné úterní ráno. NHL má před Vánoci ještě tři hrací dny a na dnešek přichází hned porce osmi utkání. V nabídce se nachází i mezikonferenční duel mezi Nashville Predators a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.