Ode mě je to tedy vše a s konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre sledovalo 17 150 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou!

3. Roberto Luongo (FLA) 30 zák., 2 góly, 93.8%
Utkání je u konce a vítězná šňůra Floridy nekončí! Hosté přečkali i ve třetí třetině mírný tlak Ottawa a ve 48. minutě dokázali z ojedinělé šance zvýšit vedení na 1:3, když se prosadil Alexander Barkov. Domácím se sice povedla blesková odpověď a už v čase 49:54 snížil zpátky na rozdíl jedné branky Milan Michálek, avšak na víc už se Senátoři především kvůli skvěle chytajícímu Luongovi nezmohli. I přestože byli Panteři přestříleni v poměru 32:16, připisují si jedenácté vítězství v řadě. Ottawa naopak zůstane na místech, které nezaručují účast v playoff.
59:57
Tak to je poslední hřebíček do rakve domácího celku. Senátoři jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Chris Neil.
59:26
Hosté to hrají výborně a drží puk u mantinelu. Senátorům se krátí čas a navíc na svých hokejkách nemají kotouč.
59:23
Florida si vybírá oddechový čas. Craig Anderson se samozřejmě vrací do své svatyně, neboť se vhazuje po jeho levici.
59:22
Huberdeau mohl ze středního pásma střílet do prázdné brány, ale Milan Michálek (OTT) ho zahákoval a je vyloučen. To je zřejmě konec veškerých nadějí Sens.
58:57
Kyle Turris měl na čepeli vyrovnání, ale Luongo předvedl další neuvěřitelný zákrok a betonem zastavil puk před brankovou čárou.
58:46
Senátorům se nedaří obsadit útočné pásmo a nyní jsou až u červené čáry.
58:19
Výborná střela Turrise minula Luongovu bránu jen o centimetry a stejně dopadlo vyhození jednoho z hostů, které pomalu mířilo do odkryté brány, ale nakonec se svezlo po hraně na zakázané uvolnění.
57:41
Vhazuje se v pásmu Floridy a Ottawa tak odvolává gólmana! Powerplay Senátorů!
57:41
Až teď se Senátoři dostali do protiútoku, ale přečíslení tří na dva vyřešil Pageau střelou, která zamířila jen do nastavené lapačky Roberta Luonga.
57:20
Hostující Florida si vede výborně a drží puk v útočném pásmu. Kvalitní pasáž zakončil Gudbranson, který rychlým pokusem prověřil Andersona v bráně Sens.
56:58
Puk zmizel z dohledu a hra je proto přerušena. To je čas na zřejmě poslední komerční přestávku zápasu.
56:32
Jonathan Huberdeau pracuje na výbornou a vyvezl puk do útočného pásma. Nakonec ho ještě podpořil i Jágr a Florida šetří vteřiny pobytem v útočném pásmu.
55:56
Dělovkou od modré čáry to nyní zkusil Marc Methot. Luongo se stihl přesunout a vyrazil projektil pravým ramenem.
55:35
Ottawa je v útočném pásmu, ale na střelu to zatím není. Defenzíva Floridy je stále velmi pohyblivá.
54:49
Nick Bjugstad si už při hře pět proti pěti vyjel do výborné pozice, ale svižným pokusem trefil jen jednoho z hráčů, kteří byli zaparkovaní před Andersonem.
54:34
54:00
Floridu zastavuje ofsajd. Tuhle přesilovou hru si hosté zřejmě nedají za rámeček.
53:41
Ekblad napálil jen Michálka a ten se málem dostal do brejku. Po zranění však ještě zřejmě není v takové kondici a hostujícího obránce nepřebruslil.
53:02
Výborně bránící Jean-Gabriel Pageau opět vyhazuje kotouč z pásma Senátorů. Ottawa následně může vystřídat.
52:42
Pageau vyhrál vhazování před Andersonovou bránou a jeden z jeho spoluhráčů puk vyhazuje až k Luongovi.
52:34
Marc Methot (OTT) je sice nespokojen, ale jeho tvrdý atak Trochecka je odměněn dvěma trestnými minutami za nedovolené bránění.
52:09
Hosté hrají výborně a v defenzívě jsou velmi pozorní. Sens se ne a ne dostat do jejich pásma.
51:36
Floridě se podařilo vytlačit domácí hráče až do středního pásma. Senátoři tak musí opustit předbrankový prostor, neboť by se vystavili ofsajdu.
50:49
Domácí zavezli puk za bránu a snaží se dostat do nějaké slibnější střelecké pozice. Stone zatím kombinuje sám.
50:22
Třetí třetina se nám přehoupla do poslední desetiminutovky a právě teď je zahlášena další komerční přestávka.
49:54
Ottawa právě vstřelila branku!
Přichází snížení a tentokrát už se český útočník Senátorů raduje ze vstřelené branky. Na modré čáře se zjevil nikým neatakovaný Erik Karlsson, jenž kotouč okamžitě nahazoval na bránu a před Luongem skvěle zapracoval MILAN MICHÁLEK, který změnil dráhu letu a hostující gólman je překonán podruhé. Asistence: Erik Karlsson
49:33
Rozjetý Michálek obdržel puk na pravé straně a dokázal se natlačit před Luonga. Ani on ani Zibanejad však kanadského gólmana nepřekonal.
49:11
Ottawa se až nyní vymanila z menšího tlaku svého soupeře, ale zmohla se jen na nahození ze středního pásma.
48:22
Skvělý forčeking Floridy způsobil Ottawě velké problémy a Senátoři nakonec přišli o kotouč. Hraje se za bránou Craiga Andersona.
47:45
Zack Smith to zkoušel trochu překvapivě, když se vedle brány rychlým manévrem ocitl před Luongem, avšak ten s touto variantou počítal.
47:34
Záhy po třetí brance Floridy je hra znovu přerušena a následuje komerční přestávka.
47:30
Florida právě vstřelila branku!
Jenže právě teď nabraly plány Ottawy na vyrovnání velkou trhlinu. Hosté u modré čáry skvěle vystihli kombinaci mezi ottawskými beky, Jágr okamžitě přesunul puk do útočného pásma a poté nahrál ALEXANDERU BARKOVOVI, který si položil Andersona a bekhendem zakončil do volné horní části brány. Asistence: Jaromír Jágr, Jonathan Huberdeau
47:01
Tentokrát už se icing nepískal, nicméně Ottawa je znovu velmi rychle v útočném pásmu. Florida už několik minut nezahrozila.
46:37
Celek z Floridy pouze vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Luonga.
46:05
45:37
Nyní to ale Ottawa udělala skvěle. Parádní zadovka Wierciocha skončila na hokejce Miky Zibanejada, který okamžitě vypálil, ale Luongo opět dokázal vytáhnout skvělý zákrok lev betonem.
45:19
Domácím se nepodařil přechod přes útočnou modrou čáru a puk je opět pouze ve středním pásmu.
44:57
Dobrou střeleckou pozici si našel Bobby Ryan. Střelu zápěstím v podání domácí "šestky" si ale Luongo bez větších potíží pohlídal.
44:14
Reilly Smith mohl zahrozit ve vlastním oslabení, avšak nakonec ho o kotouč těsně před Andersonem připravil Erik Karlsson, jenž rychle obrací hru.
44:05
Senátoři si zahrají přesilovou hru. Za vysokou hůl je potrestán Erik Gudbranson (FLA).
43:38
Po vhazování po levici Luonga se puk okamžitě ocitl na modré čáře a Karlsson tvrdým projektilem vystrašil gólmana v bráně Panterů. Střela nakonec mířila mimo.
43:03
První chyby zápasu se dopustil Roberto Luongo, který nedokázal zastavit poskakující kotouč a Michálek se už už chystal k zakončení do odkryté brány. Nakonec však český útočník o puk v rozhodujícím momentu přišel.
42:44
Znovu se hraje u Craiga Andersona. Bez střelby ale Florida gól určitě nedá.
42:07
Hosté si nedělají těžkou hlavu a od červené čáry rychle vrací puk do útočného pásma. Ottawa se ne a ne dostat k puku na trochu delší dobu.
41:38
Anderson musel třikrát zasahovat. Domácího brankáře zaměstnala dvojice Trocheck-Pirri, která se zjevila v opravdu dobrých střeleckých pozicích. Všechny zakončení domácí brankář pokryl.
40:58
Reilly Smith nahodil puk ze středního pásma za Andersonovu bránu, ale tam puk získali domácí, kteří mohou v klidu rozehrát.
40:32
Jako první se do útočného pásma ve třetí třetině podívala Ottawa. Luongo už betonem musel zasahovat proti nepříjemnému nahození od modré čáry.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:24.
I druhá třetina je minulostí a tentokrát už je pohled na skóre z pohledu domácího celku aspoň trochu veselejší. Ottawa sice na začátku třetiny nevyužila více než minutovou přesilovou hru pěti proti třem, ale krátce po tyči, kterou nastřelil Neil, se radovala z branky. V čase 25:38 využil dobrého napadání Pageaua Max McCormick, jenž mířil z mezikruží přesně a připsal si svou první branku v NHL. V pokračující druhé třetině jsme viděli ještě několik slibných šancí na obou stranách, ale oba brankáři se vyznamenali a stav utkání je tedy 1:2.
40:00
39:58
V samém závěru třetiny se Ottawa dostala ještě do jedné šance. Karlssonovo nahození se před bránou otřelo o Michálkovu nohu a Luongo měl s pukem velké potíže. Nakonec hostujícímu brankáři pomohl Mitchell, který kotouč odpálil z brankoviště.
39:10
Velmi nepřesná rozehrávka Senátorů končí na zakázaném uvolnění. Hra se rychle dostala od Luonga k Andersonovi.
38:54
Klouzající puk si to jen tak namířil k Luongovi, který následně přerušuje hru. Ottawa tak získala aspoň buly v útočném pásmu.
38:23
S blížícím se koncem druhé třetiny se Ottawě nedaří najít recept na aktuálně velmi pozornou defenzívu Floridy. Případný druhý gól Sens by byl před koncem třetiny velmi důležitý a i proto se Panteři soustředí na obranu.
37:48
Florida se řítila do velké šance. Jágr našel přihrávkou Huberdeaua, avšak tomu před Andersonem sjel kotouč z čepele a nemohl tak zakončit. V pokračující akci Jaromír Jágr přihrával do brankoviště, načež si puk našel Anderson.
36:59
Další nepřesnosti na obou stranách. Kotouč je opět a zas ve středním pásmu a v moci ho má jeden z domácích beků.
36:25
Po komerční přestávce se zase pokračuje ve hře, ale momentálně se ani jeden z týmů ne a ne prodrat do útočného pásma.
35:59
Osm vteřin po konci přesilové hry si to do útočného pásma na levé straně namířil Kyle Turris. Dnes střelecky velmi aktivní centr prvního útoků Sens našel opět jen lapačku Roberta Luonga.
35:51
35:29
Rychlá střela od modré čáry prosvištěla kolem Luongovy brány a kotouč poté zamířil do středního pásma. Zdá se, že i Florida krátké oslabení přežije.
34:54
34:27
Hra ve čtyřech je zatím hodně vyrovnaná. Za chvíli ale bude mít přesilovku domácí Ottawa.
33:51
Brandon Pirri (FLA) u mantinelu nezastavil kotouč a při obrátce přesekl hokejku Zibanejadovi. Síly na ledě se vyrovnají.
33:31
Hostům se přesilová hra vůbec nedaří. Ottawa už se podruhé osvobozuje vyvezením puku do středního pásma a v pohodě střídá.
32:54
Dvě trestné minuty za sekání dostává Erik Karlsson (OTT), který se Huberdeauovi snažil zabránit v zakončení.
32:54
Po dobré šanci domácího celku se do přečíslení dostali hosté. Trocheck přihrál Jonathanu Huberdeauovi, avšak domácí brankář dokázal zasáhnout. Tentokrát už se ale bude vylučovat.
32:31
Bobby Ryan hodně důrazně odstavil Trochecka, jenž se v rohu kluziště poroučel k zemi. Vylučovat se však nebude.
32:00
Minutovou pasáž plnou nepřesností zakončil Jaromír Jágr zbytečnou kličkou na útočné modré čáře a je z toho ofsajd Panterů. Další přestávka věnovaná reklamám.
30:59
Až teď na hostujícího gólmana přilétla střela od modré čáry. Roberto Luongo znovu pozorný a vyráží puk k mantinelu.
30:30
I díky vyhranému vhazování se Ottawa usazuje v útočném pásmu. Zatím je to však bez střelby a Luongo je v klidu.
29:55
Senátoři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí k bráně Craiga Andersona.
29:39
Hra se hodně rychle přelévá ze strany na stranu. Oba brankáři se předvedli několika skvělými zákroky a v útoku je nyní Florida. Rána Dmitrije Kulikova trefila jen levý beton domácího brankáře.
28:42
Michálek zkoušel na druhé straně štěstí z velkého úhlu, ale jeho nahození Luongo bez větších potíží zastavil betonem přiloženým u tyče.
28:00
Teď se ale Panteři po dlouhé době dostali do obrovské šance! Zcela volný Huberdeau sice překonal přesunuvšího Andersona, ale neposedný puk mířící za brankovou čáru odpálil Erik Karlsson!
27:28
Florida se nyní ne a ne dostat do hry. Další nepovedené založení útoku končí jen u obránců Sens, kteří rozjíždí další akci.
27:07
A mohlo být vyrovnáno! Mark Stone obdržel bekhendovou přihrávku před bránu, ale těsně před Luongem už nedokázal lépe zakončit. Kanadský gólman Floridy si připisuje další výborný zákrok a přináší komerční přestávku.
26:48
Gól na 1:2 výrazně povzbudil nejen hráče Ottawy, kteří neustále forčekuji, ale také fanoušky. Ti se poprvé ozývají s hlasitým GO SENS GO!
25:38
Domácí se konečně dočkali a přichází zasloužené snížení! Pageau u zadního mantinelu dostal pod tlak oba beky Floridy a jeden z nich se nakonec dopustil chyby, když rozehrávkou našel jen hůl MAXE MCCORMICKA. Domácí útočník zamířil z mezikruží přesně a střelou o tyč rozvlnil síť za Luongovými zády. Pro McCormicka je to navíc první trefa v NHL! Bez asistence.
25:18
Ani jednomu z celků se nyní nepodařilo založit kvalitnější útok a hosté vyhazují puk jen k červené čáře.
24:28
Vhazování po levici Andersona sice vyhráli hosté, ale domácí dostali puk velmi rychle aspoň do středního pásma. Stav utkání je stále 0:2, avšak na střely to je aktuálně jedenáct ku pěti.
23:44
Domácí mají i smůlu! Tvrdý projektil Chrise Neila zastavila tyč Luongovy brány! Ottawa má převahu a svírá soupeře před jejich gólmanem.
23:09
Další zákrok Andersona sice vrátil puk hostům, avšak Ekblad se nepředvedl přesnou přihrávkou a puk šel přes mantinel mezi diváky.
22:29
Po ubráněném oslabení se Florida poprvé ve druhé třetině dostala do útočného pásma. Bjugsted si zleva sjel před Andersona, ale ten byl pozorný.
22:08
21:50
Milan Michálek se s ničím nerozpakoval a zkusil štěstí tvrdou střelou z levého křídla. Český forvard přestřelil a puk se po mantinelu dostal až do středního pásma.
21:16
Vyloučený Ekblad už je zpátky na ledě, Florida hraje ve čtyřech.
20:47
Neuvěřitelný Luongo! Kyle Turris měl u tyče za úkol překonat už jen beton kanadského gólmana, ale gólman Floridy se dokázal fantasticky natáhnout a zastavil megašanci Turrise.
20:26
Senátoři se usazují v útočném pásmu a snaží se vymyslet gólovou šanci.
20:08
Hned na začátku druhé třetiny dostává Ottawa velkou příležitost ke snížení. Willie Mitchell (FLA) vyhodil puk do hlediště a dostává dvě trestné minuty.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:31.
Je za námi první třetina utkání, ve které sice byli lepší domácí Senátoři, ale ve vedení je zatím hostující celek. Ten totiž přežil převahu Sens a poté v časech 12:01 a 12:09 udeřil. Jako první se trefil Reilly Smith a o osm vteřin později na něj prakticky hned po buly navázal Vincent Trocheck. V poslední minutě třetiny došlo k vyloučení Ekblada a Ottawa si tak na začátku druhé části zahraje přesilovou hru.
20:00
19:49
Výborné nahození Karlssona způsobilo hostům problémy, neboť před Luongem byl velký provoz, ale nakonec je puk opět pouze u modré čáry.
19:16
Nepřesnost domácích vedla ke ztrátě kotouče, ale aspoň přichází čas na zmiňované vyloučení. Lavici hanby navštíví Aaron Ekblad (FLA), který se provinil hákováním.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny a Ottawa se může těšit na přesilovou hru. Zatím hraje ve výhodě.
18:21
Ottawa se už několik desítek vteřin drží u Luongovy svatyně. Dvakrát se Senátoři snažili přihrávat zpoza brány, ale dvakrát puk minul hokejku volného spoluhráče.
17:49
Do velmi solidní střelecké pozice se dostal Cody Ceci. Domácí obránce si sjel blíže k pravému kruhu, ale poté trefil jen Luonga.
17:35
Už už to vypadalo, že se domácí dokáží prodrat do útočného pásma, avšak po ztrátě kotouče nakonec vše končí zakázaným uvolněním Panterů.
17:10
Další přechod do ofenzívy se už Floridě nepovedl a je odpískán ofsajd. Je tady další komerční přestávka.
16:34
Tohle byla hodně důležitá chvíle! Domácí propadli v útočném pásmu a Panteři se rázem řítili dva na nikoho. Zakončení na sebe nakonec vzal Reilly Smith, ale tentokrát trefil střelec úvodního gólu zápasu jen beton povyjetého brankáře Sens.
15:35
Senátoři stále mají "územní převahu", avšak ta není vyjádřena přesnějšími střeleckými pokusy. Hodně propagační střely Luongovi problémy nepřidělávají.
14:56
Luongo rychle vytřepal puk zpod lapačky a Florida tak dostává kotouč z vlastního pásma. Dvě slepené branky domácí tým značně znervóznily.
14:08
Kyle Turris rychle vlétl do útočného pásma, avšak svou střelou zápěstím Luongo nepřekonal. Nutno říci, že pokus Turrise byl sražen a hostující brankář měl jednoduchou práci.
13:50
Kotouč skončil na střídačce Floridy a spolukomentátoři, kteří jsou mezi oběma střídačkami nyní mohou být rádi, že je odděluje plexisklo, do kterého toto vyhození mířilo.
13:09
Až nyní si Craig Anderson připisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
12:09
Oddechový čas pro domácí.
12:09
Neuvěřitelných osm sekund dělí dva góly Floridy! Hned po vhazování puk doklouzal k zadnímu mantinelu u Andersona, kde se pod tlak dostal Claesson. Jeho fatální rozehrávku vystihl zcela volný VINCENT TROCHECK, jenž tvrdou dělovkou překonal domácího brankáře a stav utkání je rázem 0:2! Bez asistence.
12:01
Domácí gól nedali a tak přichází trest Floridy. Huberdeau předal ve středním pásmu u mantinelu puk REILLYMU SMITHOVI, který využil Wierciocha k tomu, aby skryl svou svižnou střelu a parádním zakončením pod břevno otevřel skóre. Sens jsou sice lepší, ale hned z první střely, která mířila mezi tři tyče inkasují. Asistence: Jonathan Huberdeau, Aaron Ekblad
11:46
Obrovská šance domácího celku! Mark Stone si položil obránce a poté předložil puk Turrisovi. Ten však okamžitým zakončením Luongův natažený beton nepřekonal!
10:59
Mike Hoffman se snažil vrátit kotouč na hole domácích hráčů, ale výsledkem byl jen protiútok, který nepřesnou střelou zakončoval MacKenzie.
10:08
Ottawa se opět dostala do útočného pásma a opět se ke střele dostal jeden z obránců Sens. Aby těch "opět" nebylo málo, ona střela byla sražena prvním blokujícím hráčem Panthers.
08:59
Před několika sekundami se do přečíslení dostala Ottawa. Jágrovo přenechání zůstalo na hokejce Barkova, avšak ani ten na soupeřova gólmana nevyzrál. Ba co více, Anderson ještě nemusel zasahovat.
08:09
Tým z hlavního města Kanady má stále jasnou převahu. Velké procento střeleckých pokusů ale letí mimo tři tyče, což k úvodní brance stačit rozhodně nebude.
07:36
Senátoři se snažili využít toho, že jeden z hostů zlomil hůl, avšak k Wierciochovi nakonec dokázal přistoupit hráč Floridy a střela domácího beka byla sražena.
07:19
Tentokrát už je kotouč v hledišti a to znamená první komerční přestávku zápasu. Na střely je to zatím 3:0, což potvrzuje výborný pohyb a pozornou defenzívu Sens.
07:01
Zack Smith nedosáhl na prudkou přihrávku Marca Methota a Ottawě je pískán icing. Hra se stěhuje před Andersona.
06:33
Hosté se zmohli jen na vyvezení kotouče k červené čáře. Aktivnějším týmem jsou stále domácí, kteří Floridu nepouští k puku.
05:51
Kapitán Ottawy Erik Karlsson se pokusil využít dobré clony před Luongem, ale svou tvrdou ranou svatyni soupeřova brankáře minul.
05:34
Ofenzivní snahu Panterů zastavuje ofsajd. Vhazování se tedy bude konat ve středním pásmu.
05:16
Ofenzíva vedená Jeanem-Gabrielem Pageauem sice dokázala přejít přes útočnou modrou čáru, avšak záhy poté se jeden z domácích prezentoval nepřesnou přihrávkou.
04:52
Sens vytlačili soupeře z vlastního pásma, ale po chvíli musel dávat pozor opět Anderson. Ten nakonec přerušil hru a zařídil vhazování po jeho pravici.
04:12
Díky několika nepřesnostem se ke kotouči dostal Jaromír Jágr, který na nic nečekal a svižným pokusem vypálil Bohužel pro Pantery šla rána české 68ky nad.
03:28
Až teď Florida uklidňuje hru a jeden z obránců vyčkává na dostřídání jeho spoluhráčů. Střídá i Ottawa.
02:53
Domácí stále hrají ve výtečném tempu a znovu jsou před Luongem. Tečovaná střela od modré čáry nadělala hostujícímu brankáři velké problémy a Sens ještě zůstávají v útočné pásmu.
02:08
Ottawa opět dokázala proniknout do útočného pásma a z levé strany vyzkoušel štěstí Zibanejad. Tentokrát však Luongo zasahovat nemusel.
01:41
Poměrně jednoduchý první zákrok zápasu s připisuje Roberto Luongo, který na hrudi zkrotil střelu ze střední vzdálenosti.
00:36
Na druhé straně se do přečíslení dostala Florida. Jágr přenechal puk u kruhu Barkovovi, avšak jeho střelecké zakončení šlo mimo tři tyče.
00:21
Velmi dobrý vstup do utkání z pohledu Ottawy. Stone u mantinelu zachytil rozehrávku hostujícího celku a nakonec to byl Turris, který se zpoza brány snažil najít najíždějícího si Ryana. Puk však hokejku ottawského hráče minul.
00:01
Hráči jsou konečně na ledové ploše, hymny jsou za námi a utkání tak můžeš začít.
Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu mezi Senátory z Ottawy a Pantery z Floridy. Domácí celek nezažívá ideální období, ale hosté jsou naopak týmem s nejlepší formou, když vyhráli deset zápasů v řadě. Minuta oficiálního začátku utkání už uplynula a je tedy jisté, že na první buly si budeme muset pár minut počkat.

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson, Claesson, Ceci, Wiercioch, Methot, Borowiecki – Stone, Turris, Ryan – Michálek, Zibanejad, Hoffman – Lazar, Pageau, McCormick – Neil, Z.Smith, Prince

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Kulikov, Gudbranson, Campbell, Petrovic, Mitchell – Jágr, Barkov, Huberdeau – R.Smith, Trocheck, Jokinen – Shaw, Bjugstad, Pirri – Knight, MacKenzie, Howden

Rozhodčí: Brian Pochmara, Graham Skilliter – Matt MacPherson, Don Henderson.
Skvělou zprávou pro domácí Ottawu, ale také pro české fanoušky je návrat Milana Michálka do sestavy Sens. Český útočník se na ledě představí po dlouhé přestávce 16 zápasů, která byla zapříčiněna zlomeným prstem. Do obrany domácího celku se pak vrací Cody Ceci, jenž chyběl 6 utkání.

Naopak sestava hostující Floridy nedoznala změn a je to pochopitelné. Panteři mají aktuálně nejlepší formu ze všech týmů NHL a brankář Roberto Luongo si udržuje fantastickou sérii osmi vítězných zápasů. Celý tým Floridy pak neprohrál už desetkrát za sebou.

Každá série však jednou skončí! Bude to právě dnes nebo ani Senátoři nenajdou recept na skvěle hrající Pantery?

FLORIDA PANTHERS

Oproti domácím se hostující Florida nachází ve skvělém rozpoložení a momentálně drží fantastickou sérii deseti vítězných zápasů v řadě. Především díky této sérii se Panteři vytáhli už na druhou příčku Východní konference. Obrovskou výhodou celku je pak hlavně defenzíva. Ta je totiž s 86 inkasovanými brankami druhou nejlepší v rámci Východní konference a v posledních čtyřech utkáních pustila jen tři branky.

6.1.2016 Buffalo – Florida 1:5
4.1.2016 Florida – Minnesota 2:1
3.1.2016 Florida – NY Rangers 3:0
30.12.2015 Florida – Montreal 3:1
28.12.2015 Florida – Columbus 3:2
OTTAWA SENATORS

Domácí celek je poslední dobou poněkud v útlumu a po nadějném začátku se propadl na deváté místo Východní konference. Ve čtyřiceti odehraných zápasech Senátoři nasbírali 44 bodů a mají tedy stejný bodový zisk jako osmý Boston. Největší síla Ottawy se schovává v útoku, který už nastřílel 114 branek, avšak ruku v ruce s kvalitním útokem jde i špatná defenzíva. Ottawští gólmani totiž propustili 120 branek a to je druhý nejhorší počin konference.