S konstatováním, že dnešní utkání v Rogers Areně sledovalo 18 570 diváků se s Vámi loučím. Přeji příjemně strávený sváteční den!

3. Derek Dorsett (VAN) 1+1
Dnešní utkání mezi dvěma kanadskými týmy je tedy u konce a dva body zůstanou za vítězství 5:1 ve Vancouveru. Ve třetí třetině se sice Montreal dočkal potřebného snížení, když se ve 43. minutě tečí střely od modré prosadil Mitchell, ale téměř přesně o pět minut později potrestal vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě čtvrtým gólem domácích Radim Vrbata. Definitivu dnešnímu výsledku pak 9 minut a 4 vteřiny před koncem přidal po krásné akci Derek Dorsett. Montreal tak kvůli této prohře přišel o několikrát zmiňovanou možnost vyrovnání dosavadního rekordu v počtu vítězných utkání v řadě, který činí deset zápasů.
59:58
Puk je ve středním pásmu a domácí tak mohou slavit tolik potřebné vítězství!
59:26
Na hattrick se ještě pokusil zaútočit Jared McCann, nicméně jeho střela po přihrávce od modré mířila těsně vedle tyče přesunujícího se Price.
59:00
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a také zápasu. Domácí obránci si v poklidu hrají ve vlastním pásmu.
58:39
Hned po buly ve středním pásmu je Kosatkám odpískán ofsajd a vhazování se tak po chvíli bude opakovat.
58:27
Alexander Sjomin ještě dokázal objet Millerovu bránu a poté přihrát před brankoviště. Tam ale stáli pouze domácí hráči, kteří puk poslali do bezpečí.
57:53
Puk je znovu až za bránou hostujícího strážce svatyně. Troufnu si říct, že už se hráči nikam příliš nepoženou.
57:33
Pomalu se nám blíží poslední dvě minuty zápasu a Carey Price si připisuje 23 úspěšný zákrok.
56:58
Hosté se znovu snaží dostat do střelecké pozice, avšak stále je to bez jakéhosi překvapivého nápadu.
56:03
Po nepřesné přihrávce na modrou čáru se do úniku dostal Jannik Hansen, který přebruslil Jemelina a bekhendem poslal puk do Price. Domácí útočník poté bruslí trefil montrealského brankáře, který puk neudržel a černá guma následně skončila v bráně. Gól nicméně právě kvůli kontaktu s Pricem Hansenovi uznán není!
55:25
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z pětice Montrealu nedostal.
54:39
5 minut a 21 sekund před koncem třetiny je čas na zřejmě poslední komerční přestávku.
54:01
Jeff Petry byl znovu v akci, jenže tentokrát o kotouč trestuhodně přišel a byl z toho slibný protiútok Kosatek. Zakončení ale i tady postrádalo přesnost.
53:38
Sjomin i proti dvěma soupeřům udržel puk a poté našel volného Petryho. Ten jakožto obránce okamžitě pálil od modré čáry, avšak jeho pokus mezi tři tyče rozhodně nemířil.
52:40
Hansen protečoval nahození k Priceovi, který rychle rozehrál, ale přihrávkou do středního pásma našel opět jen domácího hráče. Dnes to opravdu není zápas tohoto skvělého kanadského gólmana.
52:08
Aktivita hostujícího týmu po dvou slepených brankách trochu upadla. Teď by Montrealu pomohl snad už jen zázrak.
50:56
Vancouver právě vstřelil branku!
Troufnu si říct, že je hotovo! DEREK DORSETT se dostal ke kotouči u vlastní modré čáry, projel přes střední pásmo až před Coreyho Price, kde si položil jednoho obránce a poté bekhendem překonal gólmana hostujícího týmu. Velký kus práce odvedl také Virtanen, který už ve středním pásmu odstavil ze hry jednoho z beků Habs. Asistence: Jake Virtanen, Brandon Sutter
50:16
Po dalším přerušení je tady opět komerční přestávka. Do konce utkání zbývá bezmála 10 minut.
50:02
Až teď se hosté dostali ke střele. Pokus Beaulieua od modré čáry skončil po jemné teči pouze na zadním mantinelu.
48:58
Na hokejky hostujících hráčů se zřejmě dostává trocha nervozity, neboť se Montrealu nedaří založit potřebný útok. Čtvrtý gól domácích je opravdu velkou čárou přes naděje Canadiens.
48:25
Ve 49. minutě domácí vedou znovu o tři branky a přichází komerční přestávka.
47:50
Hloupý přestupek Montrealu, za který byli hosté vyloučení, je potrestán! Petry se sice dostal k puku, ale poté ho nedokázal vyhodit z vlastního pásma a u levého kruhu kotouč získal RADIM VRBATA, který okamžitě zakončoval. Pokus českého útočníka byl velmi nešťastně tečován nataženou hokejkou Flynna a s obrovskou dávkou štěstí se dostal přes Price do brány. Asistence: Daniel Sedin
47:35
Okamžitě po vyhraném buly Horvata se k puku mez kruhy dostal Tanev, nicméně jeho bleskové zakončení mířilo opět jen do brankáře Montrealu.
47:32
Rychlá přihrávka od mantinelu našla volného Henrika Sedina, který okamžitě navázal střelou. Carey Price byl připraven!
47:06
Vyloučený Jake Virtanen je zpět na ledě a začíná přibližně minutový přesilová hra Vancouveru.
46:28
Nepřesná střela Huttona končí až v pásmu domácího týmu.Zde však puk přebírá znovu aktivní Ben Hutton.
46:04
Tak tohle byla hloupá chyba Montrealu. Carey Price se snažil rychle rozehrát vyhozený puk, poslal ho k vlastní střídačce, kde ale docházelo ke střídání a budou z toho dvě trestné minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
45:49
Kosatky posílají kotouč daleko od své brány a v pohodě střídají.
45:06
Až nyní se domácí dotkli kotouče a na trestnou lavici míří Jake Virtanen (VAN), který zahákoval Subbana. Nutno říci, že si obránce Montrealu hokejku soupeře možná trochu přichytil, ale na to již rozhodčí nereagovali.
44:46
Bude se vylučovat! Jeden z domácích se dopustil faulu a Canadiens si zahrají přesilovou hru. Zatím mají ponechanou výhodu.
44:25
Domácí fanoušci cítí, že jsou jejich oblíbenci pod tlakem a snaží se je povzbudit skandováním "Go Canucks Go!"
43:05
Za zápasu mohlo být velmi záhy obrovské drama, nicméně Desharnais sám před Millerem nechal vyniknout domácího brankáře, který předvedl skvělý zákrok.
42:54
Montreal právě vstřelil branku!
Aktivita hostů přináší ovoce a je tady kýžené snížení! Po celkem bezproblémovém přechodu středního pásma se Montreal dostal ke střele od modré čáry, kterou před bránou fantasticky tečoval TORREY MITCHELL. Na tuto změnu směru Miller reagovat prostě a jednoduše nemohl! Asistence: Segej Jemelin, Devante Smith-Pelly
42:17
Po dlouhé přihrávce Sbisy zkusil štěstí střelou z levé strany Jannik Hansen, ale Price byl připraven. Hra se rychle přelévá ze strany na stranu.
41:41
Kosatky stále velmi dobře brání a nepouští soupeře do většího poštu šancí. Nyní se navíc sami hráči Vancouveru pokusí vyvézt puk.
40:57
Domácí jen nahazují kotouč do útočného pásma, kde se puku ujímají obránci Montrealu. Ti potřebují dostat černou gumu do útočného pásma.
40:18
Desharnais šikovně zavezl puk za bránou a poté nezištnou přihrávkou hledal spoluhráče u bližší tyče. Miller s tímto tahem počítal a dokázal zasáhnout.
40:01
Čtyřicet minut zápasu je minulostí a i po druhé třetině jdou do kabin spokojenější domácí hráči, kteří stále vedou 3:0. V této části jsme viděli jen pár šancí, žádná z nich se neujala a druhá perioda tedy skončila bez gólů. Další třetina začne přibližně v 4:55.
40:00
39:50
Kotouč je na holi Galchenyuka, který je ale až ve svém pásmu. Branky se v této třetině zřejmě nedočkáme.
39:16
Eller se na modré čáře snažil udržet jednu nohu ve středním pásmu, ale jeden z jeho kolegů mu zkřížil cestu a po zvednutí levé nohy je právě Ellerovi pískán ofsajd.
38:55
Jenže nyní právě hosté zahrávají na zakázané uvolnění a hra se vrací před jejich bránu.
38:18
Carey Price si připsal poměrně snadný zákrok a po vhazování po jeho levé ruce se kotouče ujímají právě spoluhráči kanadského brankáře.
37:58
Kombinace hostujícího celku v útočném pásmu nedospěla až k zakončení a puku míří až k červené čáře, kde vyhovuje především domácím hráčům.
37:31
Prust, který dnes připravil dvě branky Vancouveru, už je na nohou, ale hned ze střídačky pochopitelně míří do kabin. Těžko říct, zda tohoto hráče dnes ještě uvidíme na ledové ploše.
37:31
S Brandonem Prustem to vypadá hodně zle! Po souboji u mantinelu se domácí útočník drží za levý kotník a svíjí na ledové ploše. Menší šarvátka byla vyřešena rozhodčími.
36:48
Henrik Sedin se zjevil s kotoučem mezi kruhy, proti obránci nepálil a ještě se snažil najít své dvojče Daniela, který už měl ale k puku přeci jenom poněkud daleko a nedokázal jej nataženou holí poslat na Price.
36:10
Fleischmann zavezl puk za Millerovu svatyni, nicméně tam o něho také přišel. Rychlý útok domácích končí ofsajdem.
35:27
Zpoza brány se nyní jeden z domácích snažil natlačit puk do brankoviště, což se sice povedlo, ale poté se kotouče ujali hostující hráči.
34:57
Zničehonic se hosté ocitli v přečíslení dvou na jednoho, které trochu lakomě řešil Tomáš Plekanec střelou do připraveného Millera. Tady to možná chtělo přihrávku na spoluhráče, který mohl pálit z první do odkryté části branky.
34:18
Devante Smith-Pelly dokázal získat kotouč na modré čáře, rychle přenesl hru přes střední pásmo do toho útočného a poté ke střele vybídl dojíždějícího Flynna. Ryan Miller ale zůstává stoprocentní!
33:40
Jenže nyní se nepřesné rozehrávky dopustili právě hosté, kteří navíc odjeli střídat a k puku se dostávají Kosatky.
32:49
Hosté začínají být aktivnějším týmem a domácí tak vracejí puk jen na hokejky obránců Montrealu.
32:08
Obrovská chyba Sbisy věnovala gólovou šanci Paciorettymu, jenž střelou dostal puk za Millera, ale kotouč si poté našel cestu těsně vedle tyče brány domácího gólmana.
31:34
Po rychlé kombinaci to z levé strany zkoušel Galchenyuk, nicméně jeho rána skončila na levém betonu domácího brankáře, který je stále bezchybný.
30:41
Tanev musel hodně rychle zpátky, protože vyhození hostujících hráčů až na icing nedoletělo, a pod tlakem záhy ztratil puk.
30:26
Jednoduchý zákrok Careyho Price přináší další komerční přestávku.
30:17
Na ledě je opět první pětka Vancouveru a bratři Sedinové s Vrbatou se snaží dostat ke střele.
28:52
Hosté se útočnou modrou čáru pokusili překonat pomocí nahození ze středního pásma a málem se dostali do obrovské šance, když se Tanevova rozehrávka odrazila od hokejky jednoho z hostujících hráčů před zcela odkrytou bránu Ryana Millera. Ten byl zrovna vedle své svatyně, avšak nejrychleji se zorientoval domácí hráč, jenž poslal puk dál od nebezpečného prostoru.
28:33
Další útočná akce už přináší přerušení, neboť Hansen byl usvědčen z ofsajdu. Je tady komerční přestávka.
27:51
Radim Vrabata tentokrát sám střílel, nicméně Price byl proti jeho střele velmi dobře postaven a kotouč se po chvíli dostává mezi modré čáry.
27:12
Rychlá akce domácích skončila nepřesnou předávkou Vrbaty na Henrika Sedina, ale i tak se domácí usazují v útočném pásmu.
26:44
Puk letí pouze do středního pásma. Již několik desítek vteřin nedošlo k přerušení hry.
25:56
Tanev se dostal pod tlak za vlastní bránou a vyústilo to ve ztrátu kotouče. Hosté poté kus černé pryže dostali na modrou čáru, avšak následná střela Millerovi moc problémů nenadělala.
25:26
Až teď dochází k přerušení hry. Price totiž bez větších problémů lapil slabou Weeberovu střelu.
24:59
Montreal se nyní ne a ne vymanit z vlastního pásma. Domácí skvěle napadají!
24:20
Atak jednoho z domácích na Price zůstane nepotrestán a to i přes menší protesty hostujících hráčů. Ti se tak musí soustředit znovu na obrannou činnost.
23:48
Na modré čáře výborně zapracoval Virtanen, který ještě zachytil puk v útočném pásmu domácích, avšak nyní už je puk na holích hostujících hráčů.
23:17
Brandon Gallagher zahrál vysokou holí a hra je přerušena. Vhazovat se bude i přesto v útočném pásmu Habs.
22:48
Po dobré střele od modré se k dorážce tlačil jeden z hostujících hráčů, nicméně Miller se v brankovišti výborně pohyboval a Smith-Pelly tak neměl nárok na překonání domácího brankáře.
22:22
Fnaoušci Montrealu se snaží podpořit své oblíbence a to i přesto, že jsou v hledišti v menšině.
21:28
S návratem vyloučeného Bärtschiho pálil Galchenyuk nad. Přesilová hra se Montrealu vůbec nepovedla.
20:53
Kosatky vyhazují puk přes všechny čáry a rychle střídají.
20:31
Hosté zahajují druhou třetinu přesilovou hrou, ale po ztrátě na útočné modré se do šance řítil Sutter, který se proti obránci dokázal uvolnit, ale poté pálil těsně vedle.
20:01
Další třetina začne přibližně v 4:04.
První perioda dnešního zápasu je tedy za námi a Vancouver výborně nakročil k přerušení čtyřzápasové sérii bez vítězství. Již ve třetí minutě se svého letošního třetího gólu dočkal nováček McCann a v minutě desáté pak během signalizovaného vyloučení s trochou štěstí zvýšil Luca Sbisa, kterému pomohla teč Beaulieua. Hosté sice poté byli lehce aktivnějším týmem, ale znovu to byli oni, kdo po rychlé kombinaci Prusta s McCannem inkasoval z hole druhého jmenovaného. Montreal se tak na míle vzdálil vyrovnání rekordu v počtu vyhraných zápasů v řadě, který momentálně činí deset utkání.
20:00
19:59
Po střele Markova se velmi kvalitním zákrokem ještě jednou prezentoval Ryan Miller a první třetina končí.
19:28
Přesilovou hru si ještě na konci první třetiny zahrají Canadiens. Svan Bärtschi (VAN) se v útočném pásmu obracel poněkud neohrabaně, podrazil Subbana a vysloužil si dvě trestné minuty.
18:59
Hosté vyčkávají za vlastní bránou. Uvidíme, zda si Montreal ještě připraví nějakou šanci, díky které by šel do kabin s přijatelnějším skóre.
18:30
Kosatky jsou na koni a měly další solidní šanci. Hned po obdržení kotouče pálil Sbisa, ale Price byl tentokrát na svém místě.
17:40
S hosty mohlo být ještě hůře, jenže to by rychlé přečíslení Vancouveru musel Henrik Sedin zakončit o něco přesněji a trefit prostor mezi třemi tyčemi.
17:18
Miller naprosto v pohodě přikryl kotouč u svého brankoviště a zapříčinil další komerční přestávku.
17:02
Montreal je v útočném pásmu a snaží se vymyslet recept na dosud velmi přesnou obranu domácích.
15:52
Je to 3:0 a vyrovnání rekordu v počtu vítězství v řadě je z pohledu Montrealu, troufnu si říct, minimálně velmi ohroženo! Domácí dokázali vyhrát buly v útočném pásmu, kotouče se ujal Brandon Prust, který jej okamžitě vrátil mezi kruhy JAREDU MCCANNOVI a ten rychlou ranou nedal Priceovi sebemenší šanci. Asistence: Brandon Prust
15:48
P.K. Subban se prezentoval hodně nepřesnou rozehrávkou a je z toho icing hostujícího týmu. Hra se tak stěhuje před Careyho Price.
15:21
14:34
A domácí to teď udělali výborně, když jeden z nich skvělou přihrávkou přes brankoviště našel Taneva, avšak ten už příliš blízko bráně puk do sítě přes přesunujícího se Price neprotlačil.
14:22
Vancouver se usazuje v útočném pásmu a snaží se rozjet přesilovkovou kombinaci.
13:59
Už podruhé během několika málo vteřin se Montrealu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
13:25
Okamžitě po vhazování v útočném pásmu střílel Edler, nicméně Price jeho ránu bez potíží vyrazil do ochranné sítě.
13:21
Je tady první vyloučení zápasu. Tomáš Fleischmann (MTL) se až příliš moc snažil dostat k puku a dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
12:52
Ofsajd prozatím zastavuje útočné choutky Vancouveru. Oba celky posílají na led čerstvé síly.
12:22
Nakonec se vše obešlo bez vyloučení a domácí měli záhy obrovskou šanci na třetí gól. Jake Virtanen postupoval trochu ze strany sám na Price, ale kanadského brankáře rychlou střelou nepřekonal.
12:07
Devante Smith-Pelly zbytečně lehce atakoval Millera a to se vůbec nelíbilo domácím, kteří mu u mantinelu hned dávají, co proto. Následuje komerční přestávka, po které se zřejmě bude vylučovat.
11:16
Neskutečný zákrok Millera! Domácí brankář čelil naprosto sám obrovské šanci Weise s Desharanisem, druhý zmiňovaný zakončoval do odkryté části brány, ale najednou se ještě před brankovou čárou zjevil pravý beton brankáře Kosatek, který zastavil kotouč!
10:58
Takový začátek utkání si hosté jistě nepřáli, ale jejich další útočná akce končí na pevné obraně Vancouveru.
09:12
Kosatky se při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče dokázaly usadit v útočném pásmu a slaví branku na 2:0. LUCA SBISA využil hustého provozu před Priceovou bránou, napálil puk od modré a rána, kterou tečoval hostující obránce Beaulieu se štěstím zapadla za záda montrealského gólmana. Asistence: Sven Bärtschi
08:46
Nyní už znovu útočili hosté, nicméně prúnik Smithe-Pellyho skončil na dobrém obranném zákroku Sbisy.
08:09
Habs se několik desítek vteřin drželi v útočném pásmu, avšak ke střele se ani jeden z hráčů v bílých dresech neodhodlal a domácí obrací hru.
07:25
Domácí se sice rychle a velmi šikovně dostali z vlastního pásma, nicméně poté, co Dorsett nastřelil puk do útočného pásma, jej Markov poslal přes mantinel do hlediště.
07:00
Montreal hned po buly dostal puk podél mantinelu až na modrou čáru odkud rychle nahazoval Subban. Domácí brankář toto nahození dobře viděl a jistým zákrokem přerušil hru.
06:41
Hra je přerušena a následuje první komerční přestávka.
06:27
Desharnais vlétl do pásma Kosatek, přenechal puk opět Weisemu, avšak ten trefil znovu jen pozorného Millera.
05:50
Hosté jsou hodně aktivní a neustále útočí. Montreal by jistě velmi rád rychle srovnal skóre.
05:35
Fantastická zadovka zpoza brány našla hůl Weiseho, který měl před sebou už jen Millera, ale ten se stačil přesunout a poradil si i s dorážkou hostujícího útočníka!
04:58
Po nepřesnosti Vancouveru nahazuje Burrows puk pouze od červené čáry a upaluje na střídačku.
04:34
Domácí způsobili hostům napadáním nemalé potíže a nakonec také ve středním pásmu získávají kotouč.
02:57
A mohlo být velmi záhy srovnáno, jenže to by Gallagher musel mířit o pár centimetrů vedle tyče, kterou orazítkoval svou tvrdou ranou z mezikruží.
02:30
Blesková akce domácích a je tady první branka zápasu. Rychlý Brandon Prust se dostal k volnému kotouči dříve než obránce, tvrdě vypálil a puk, který Price neudržel v lapačce poté do sítě jednoduše dorazil dojíždějící JARED MCCANN. Asistence: Brandon Prust, Derek Dorsett
01:51
Nyní už se sice Montreal v pásmu soupeře usadit dokázal, avšak z kombinace, která probíhala podél mantinelu, se hosté do šance nedostali a puk mizí ve středním pásmu.
01:06
Fleischmanna na druhé straně zastavuje ofsajd. Montreal se do útočného pásma ještě nepodíval.
00:29
Hned po vyhraném vhazování kotouč doputoval na hůl Henrika Sedina a ten rychlou ranou trefuje tyč Priceovy brány. Skvělý začátek domácího celku.
00:21
Registrujeme první střelecký pokus zápasu. Po přistrčení od Prusta nadvakrát zakončoval Sutter a Price musel . Hra je poprvé přerušena.
00:01
Všechny předzápasové procedury jsou za námi, hráči jsou připraveni na ledové ploše a utkání začíná!
Dovoluji si vás přivítat u textového online přenosu ze zápasu mezi Vancouverem a Montrealem. Utkání slibuje velmi kvalitní podívanou a já vám přeji příjemný hokejový zážitek. Začátek střetnutí je sice naplánován přesně na 3:00, ale už nyní je jasné, že úvodní buly bude mít menší zpoždění.

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Edler, Webber, Bartkowski, Sbisa, Hutton – Vrbata, H.Sedin, D.Sedin – Virtanen, Sutter, Burrows – Hansen, Horvat, Bärtschi – Dorsett, McCann, Prust

Montreal Canadiens: Price (Condon) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Gilbert, Beaulieu – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Sjomin, Galchenyuk, Eller – Weise, Desharnais, Fleischmann – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn

Rozhodčí: Brad Meier, Rob Martell – Ryan Galloway, Lonnie Cameron.

MONTREAL CANADIENS

Hostující Montreal je na tom o hodně lépe než domácí a dnes bude favoritem na vítězství. Habs mají i letos jen ty nejvyšší ambice a dosavadní vývoj sezóny, ve kterém neprohráli ani jeden z devíti zápasů a s plným počtem 18 bodů vládnou nejen Východní konferenci, ale pochopitelně také celé NHL. Největší zbraní týmu je ofenzíva, která zaúřadovala už 35x. Žádný jiný tým zatím více branek nenasázel. Montrealu navíc chybí pouhá jedna výhra k vyrovnání rekordu NHL v počtu vítězných zápasů v řadě.

VANCOUVER CANUCKS

Domácí velmi ambiciózní tým po loňském neúspěchu jistě myslí minimálně na účast v konferenčním finále. Do toho se loni Vancouveru tedy dostat nepovedlo a začátek letošní sezóny tomu také moc nenapovídá. Z dosavadních osmi odehraných zápasů mají Kosatky na svém kontě pouhých devět bodů, jsou až na desáté pozici Západní konference a navíc momentálně drží čtyřzápasovou sérii bez vítězství.

14.10.2015 Los Angeles – Vancouver 0:3
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém se na ledě Vancouver Canucks představí tým Montreal Canadiens. Utkání začíná v 03:00.