David Pastrňák (BOS) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:36
David Krejčí (BOS) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:51
Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:25
Tři hvězdy utkání:
1. Patrice Bergeron (BOS) 1+0
2. Brad Marchand (BOS) 1+1
3. Tuukka Rask (BOS) 28 zákroků, 1 gól, 96,6%
Utkání je u konce! Devils se po dvou bezbrankových třetinách sice dostali do jednobrankového vedení, když se šťastně prosadil Kyle Palmieri. Domácím se ovšem povedlo otočit. Nejdříve se prosadil Brad Marchand, kterého v předposlední minutě napodobil Patrice Bergeron!

Střely na branku: 36:29
59:57
Oddechový čas pro domácí.
59:56
Dlouhá kombinace byla zakončena střelou Palmieriho z levého kruhu. Střela byla ovšem zablokována a Devils už mají minimum času.
59:10
Na trestnou lavici zamířil David Backes, který se tam zbytečně pouštěl do Taylora Halla. Devils si berou oddychový čas, po němž budou mít přesilovku 6 na 4.
59:10
Devils odvolali brankáře a hned se dostali do tlaku. Po střele od modré čáry se nacpali do brankoviště, kde následovala strkanice. Nejspíše se bude vylučovat.
58:45
Bruins právě vstřelili branku!
Tak to je velice tvrdá rána pro hostující hokejisty, kteří inkasují minutu a čtvrt před koncem třetí třetiny! PATRICE BERGERON dostal kotouč na vrcholky kruhů, odkud se mu přesnou střelou povedlo dát svojí první branku ve svém prvním utkání v sezóně. Asistence: Brad Marchand a David Pastrňák.
58:24
Minutu a půl před koncem třetí třetiny vyhodili hosté na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat po levici amerického brankáře.
57:37
Devils se dostali do aktivní hry v útočném pásmu, kde se ovšem neudrželi. Hraje se tedy ve středním pásmu.
56:46
Od modré čáry pálil Ben Lovejoy, který se pokoušel najít hokejku spoluhráče na teč. Nikdo se ovšem nepokusil o změnění dráhy puku.
56:10
Ani jeden celek nechce udělat chybu, a tak nevidíme žádný risk. Uvidíme, zda tento stav vydrží i do konce třetiny, anebo se někdo bude radovat ještě v základní hrací době.
55:16
Po vhazování to zkoušel ukrytou střelou Torey Krug, kterému se ale nepovedlo Coryho Schneidera ničím překvapit. Pokračovat se bude vhazováním.
55:04
54:51
Následně se puk dostal před Schneidera, kde jen tak poletoval. Nikomu ve žlutočerném se ovšem černou gumu nepovedlo zasáhnout.
54:39
Zdlouhavá kombinace Bruins byla zakončena střelou z pravého kruhu, která ovšem skončila jen mimo branku Coryho Schneidera.
53:46
To se jim dařilo až nyní. To bylo ovšem v momentě, kdy se jeden z hráčů nacházel v ofsajdovém postavení.
53:10
Střela Davida Krejčího byla zablokována a Travis Zajac s pukem projel až do středního pásma. Odtud musejí hosté začít další akci.
53:04
Vern Fiddler zbytečně fauloval před svým brankářem. Hostující útočník tak inkasuje dvě minuty v nejméně vhodný okamžik.
52:48
Hned po vhazování to od modré čáry zkoušel Ben Lovejoy, kterému se ovšem nepovedlo střelou po ledě překonat Raska.
52:22
Opět se po vstřelených brankách na obou stranách hraje vyčkávací hokej. Dnes je to utkání opatrnosti se skvělými brankáři na obou stranách.
51:28
Devils nahrnuli puk před branku Raska, kde se ale následně nedokázali prosadit. K touši se tak dostávají hokejisté Bostonu.
50:42
Domácí celek pokračuje v aktivitě v útočném pásmu. Uvidíme, zda se jim povede přidat druhou branku utkání.
49:47
Veškerou zodpovědnost na sebe vzal domácí snajpr BRAD MARCHAND! Ten projel po pravé straně do pásma a rychlou střelou k levé tyčce vyrovnal stav utkání na 1:1! Asistence: John-Michael Liles a Colin Miller.
49:35
Útok Bruins ovšem nevyšel. Patrice Bergeron se prodíral do útočné třetiny, kam se ovšem nedostal v rámci pravidel. Po pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
49:27
Domácí jsou nyní mnohem aktivnější. Devils se naopak nemohou dostat do nějaké akce, ale i tak se jim daří držet jednobrankové vedení.
48:41
David Backes nyní projel do útočného pásma a rychlou střelou ohrožoval Coryho Schneidera. Ten byl proti jeho pokusu připraven i nyní!
47:45
Bruins se pokoušeli projít do zakončení, ale nepovedlo se jim přejít přes modrou čáru. Devils jí nyní skvěle bránili.
47:02
46:51
Následovala střela Brada Marchanda z pravé strany, kterou Schneider ukryl v lapačce. Jedenáct sekund do konce přesilovky Bostonu.
46:19
Schneider si nyní poradil s pokusem Davida Backese, jenž se dostal ke střele z blízkosti. Následně Devils puk vyhodili.
45:40
Boston si přihrával, ale do střelecké pozice se nedostal. Následně se hostujícímu celku povedlo puk vyhodit mimo obrannou třetinu.
45:02
John Moore si podržel pronikajícího Davida Backese a Boston má tak možnost přesilovky! Povede se domácím vyrovnat?
44:44
Schneider nyní skvěle zasáhl proti pokusu domácích. Devils puk následně poslali za branku na zakázané uvolnění.
44:14
Devils právě vstřelili branku!
Tato přesilovka je využita po třiceti sekundách a my vidíme první branku utkání! Střela KYLEA PALMIERIHO z levého kruhu trefila brusli bránícího hráče, od které se puk odrazil mezi betony bezmocného Raska! Asistence: Damon Severson a Jacob Josefson.
43:44
Je tu přesilovka pro Devils! Taylor Hall zatáhl puk do pásma a posunul jej Greenovi, jenž byl v zakončení hákován. Bergeron již sedí na trestné lavici.
43:09
Nyní se domácí dostali ke střele z levé strany, která byla Schneiderem vyražena před sebe. Následný bekhendový pokus skončil mimo tři tyče!
42:10
I třetí třetina začíná spíše neatraktivitou. Ani jeden celek se do ničeho nemůže dostat. Dnešní utkání se nedaří ani jednomu celku.
41:12
Na druhé straně zakončoval Joe Morrow, kterému se ovšem připraveného Schneidera nepovedlo překonat.
40:31
Travis Zajac se prodíral středem ledové plochy a následně zakončoval. Tuukka Rask jeho pokus ovšem vyrazil.
40:01
Druhá část hry je za námi a stav je stejný, jako tomu bylo před úvodním vhazováním. Ani ve druhé třetině nepřišla nějaká akce, co by stála za to. Počkejme si tedy na třetí pokračování tohoto utkání.

Střely na branku: 19:21
40:00
39:20
Druhá třetina se spíše dohrává. Ani jeden z celků se nikam nežene a jak to tak vypadá, tak půjdeme i podruhé do kabin za bezbrankového stavu.
38:48
38:26
Hosté se nyní na modré čáře nedomluvili, a tak se ke kotouči dostali domácí. Ti se s pukem hnali dopředu, kde mají v plánu ušetřit cenné sekundy.
37:37
Kyle Palmieri to opět zkoušel ze svého oblíbeného místečka. Ani nyní se mu ovšem nepovedlo brankáře v domácí brance překvapit.
37:16
Hned po něm to zkoušel z levého kruhu tvrdou střelou Kyle Palmieri. Jeho rána ovšem nebyla tak důrázná, aby jí Rask propustil za svá záda.
37:04
New Jersey nevyšla přihrávka a následně se Jacob Josefson ocitl v ofsajdovém postavení. Pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu.
36:48
Hosté si zahrají svou první přesilovku. Brad Marchand sekl Damona Seversona za brankou a bude tak prvním potrestaným medvědem v utkání.
36:27
Devils se ve svém snažení ocitli v ofsajdovém postavení. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu, na branku stále čekáme.
36:00
Poslední sekundy se jen přerušuje. Nyní puk ocitl mimo ledovou plochu a vhazuje se ve středovém kruhu. Do konce třetiny zbývají čtyři minuty.
35:19
Po přihrávce Parenteaua zakončoval z velikého úhlu Taylor Hall. Tomu se ale nepovedlo na přední tyčce překvapit připraveného Raska.
34:41
Následoval ofsajd domácího celku. Po vhazování v neutrální zóně se bude pokračovat za stavu 0:0...
34:36
Boston hned po buly vyhodil kotouč přes celé kluziště. Vhazovat se tak bude před brankou finského brankáře, který dnes drží čisté konto.
34:28
Když nevíš co s pukem, tak prostě vystřel. Tím se nyní řídil Travis Zajac, který svým nahozením vybojoval pásmo. Vhazování až po pauze.
33:59
Cory Schneider si nyní připsal další dva zákroky. Nejdříve zlikvidoval průnik Schallera po pravé straně a následně zneškodnil i pokus Acciariho.
33:10
John Moore na druhé straně vyslal nahazovaný pokus do brankoviště, kde stínil Kyle Palmieri. Rask s tímto pokusem ovšem problémy neměl.
32:55
Devils kombinovali v obraně, kde nakonec ztratili puk. Ke střele se tak dostali domácí, ale připraven byl opět hostující brankář.
32:11
Středem ledové plochy projel Reid Boucher, který následně pokoušel připravenost Tuukky Raska. Ten byl proti jeho pokusu pozorný.
31:31
Dominic Moore dostával kotouč před Schneidera, kde mohl zakončovat. Puk se mu ovšem nepovedlo ideálně trefit.
30:48
Devils kombinují v obranné třetině a směrem dopředu vymýšlejí nějakou akci, která by změnila skóre utkání. Více než polovinu utkání na první úspěch čekáme.
30:11
Od modré čáry to následně zkoušel Andy Greene. Dělovka hostujícího kapitána ovšem skončila jen mimo tři tyče.
30:05
Devils se dostali do dobré příležitosti. Adam Henrique se s pukem nacpal do brankoviště, ale skvěle zasahujícího brankáře nepřekonal!
29:37
V dalším útoku Devils se puk dostal opět k Hallovi. Ten zakončoval bekhendem, ale z této pozice se mu nepovedlo ideálně zakončit.
28:55
Následovalo snažení hostů, kteří od modré čáry vyzkoušeli Raska. Ten byl ale proti střele Pavla Zachy na svém místě, následuje komerční pauza.
28:10
Jacob Josefson se prodíral do zakončení, ale místo toho přenechal kotouč Hallovi. Ten zakončoval z levé strany, ale mířená střela nakonec skončila těsně vedle.
27:53
27:19
Nyní se Devils povedlo vyhodit, a tak je nejspíše z toho nejhoršího venku. Taylor Hall se za pár sekund vrátí na ledovou plochu.
26:37
Po rychlé akci se ke střele z pravého kruhu dostal jeden z domácích. Tomu se ale střelou na zadní tyčku nakonec nepovedlo ani trefit branku.
26:13
První velká šance utkání! Patrice Bergeron pálil z levého kruhu k tyčce, od které se puk odrazil pod výstroj roztahujícího se Schneidera!
25:53
Taylor Hall ujel do úniku, který ovšem nezakončil gólově. Následně si hvězdný útočník počínal nedovoleně, a tak je tu další trest pro hosty.
25:16
Domácímu celku se v přesilovce nedaří. Medvědi se ještě v pásmu neudrželi a hosté již několikrát poslali kotouč mimo pásmo.
24:41
David Krejčí se na levém kruhu snažil rozjet nějakou akci, ale místo přesné přihrávky trefil jen hokejku připraveného obránce Devils.
24:06
Uvidíme první přesilovou hru. Travis Zajac si počínal při bránění nedovoleně a za hru vysokou holí si půjde odsedět dvouminutový trest.
23:48
I ve druhé třetině zatím sledujeme neatraktivní hokej. Uvidíme, zda se to v následujících minutkách třeba změní...
22:55
Boston je již nějakou dobu před brankou hostujícího brankáře. Za to dobu se jim tam ovšem nepovedlo nic kloudného vymyslet.
21:52
Riley Nash se po levé straně dostal až do zakončení. V pozici sám před Schneiderem ovšem zamířil jen vedle jeho branky.
21:22
Od levého mantinelu nahazoval před branku Raska jeden z hostů. Jeho pokus ovšem skončil jen vedle branky finského brankáře.
21:03
Po nahození od modré čáry se bude vhazovat před Schneiderem. Boston opět vstoupil do třetiny mnohem lépe, než jeho dnešní soupeř.
20:34
Boston se hned dostává do útočné třetiny, kde bude chtít vymyslet první nebezpečnou akci druhé periody. Uvidíme, zda se jim to povede.
20:01
První třetina se do statistik nezapsala vůbec ničím. Neviděli jsme branku, vyloučení ani nějakou obrovskou šanci. Opticky je sice aktivnější Boston, ale hraje se na góly. A ten ještě nepadl. Doufejme, že bude druhá třetina lepší podívanou.

Střely na branku: 11:6
20:00
19:15
Tvrdou střelu vyslal od modré čáry z pravé strany Taylor Hall. Tuukka Rask jeho pokus ovšem chytil do lapačky a nepustil jej.
19:01
Právě se rozeběhla poslední minuta první třetiny, která oko diváka zatím nudí. Uvidíme, zda se obraz hry změní po přestávce, která je blízko.
18:23
Po pravé straně se do zakončení dostával další hráč v bíločerveném. Ani tento pokus ale neskončil v brance Tuukky Raska.
17:36
Devils se na malou chvíli dostali před branku Raska, ale tam nic nevymysleli. Do útoku se tak opět ženou hokejisté ve žlutočerném.
16:58
Vhazovat se nyní bude opět před brankou Schneidera. Bruins zde vybojovali vhazování po zákroku amerického brankáře, jenž se zúčastnil Světového poháru.
16:20
Michael Cammalleri si na druhé straně prokličoval do zakončení, ale z pravé strany se mu nepovedlo překvapit domácího brankáře. Zamířil nad.
15:55
Domácí se po levé straně dostali do zakončení, ale nešlo o nějakou střelu. Vhazovat se ael i tak bude před brankou hostujícího brankáře.
15:26
Hosté se dostávali k puku a mohli postupovat do zakončení. Nakonec se jim to ale nepovedlo uskutečnit, a tak jsou u hracího předmětu opět domácí.
14:40
Pět minut před koncem první třetiny se píská další zakázané uvolnění hostujícímu celku. Po komerční pauze se bude vhazovat před brankou Schneidera.
14:31
Devils byli již pod velkým tlakem, a tak puk raději vyhodili na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Schneidera.
13:45
Snažení domácího celku bylo zakončeno střeleckým pokusem Davida Krejčího od modré čáry. Jeho pokus ale nikoho neohrozil.
12:43
Boston se pokoušel něco vymyslet v útoku, ale puk jen poletoval kolem branky a žádná akce z toho nakonec nebyla.
12:15
Z pravé strany se pokusil vystřelit Michael Cammalleri. Ten se otočil s pukem a zakončoval naslepo. Jeho pokus Rask pohodově ukryl.
11:38
Do střelecké pozice se po objetí branky dostal Riley Nash. Domácímu mladíkovi se ovšem nepovedlo z úhlu překvapit Coryho Schneidera.
11:03
Vern Fiddler postupoval středem ledové plochy do útočného pásma, ale brzy ztratil kontrolu nad bruslením, a tak se nedostal do nějaké akce.
10:18
Je za námi polovina první třetiny a my stále čekáme na první branku. Uvidíme, zda se jim dočkáme ještě v této periodě.
09:38
Po pravé straně se do zakončení hnal nejlepší střelec Devils, Taylor Hall. Tomu se ovšem z kruhu nepovedlo překonat pozorného Raska.
09:21
Domácí mužstvo se hnalo do útoku, ale místo nadějné akce se píská postavení mimo hru. Následuje tak vhazování ve středním pásmu.
08:43
Utkání se nám pomalu a jistě začíná dostávat do nějakého tempa. Bruins byli nyní pod menším tlakem, ale jinak jsou oni aktivnějším celkem.
08:06
Aktivita čtvrté lajny Devils pokračovala. Puk se dostal mezi kruhy na Damona Seversona, kterému se ale nepovedlo prostřelit obranný val před ním.
07:16
Devils nahodili kotouč za branku, Vern Fiddler posílal kotouč do brankoviště, kde se ale Reid Boucher nedokázal ideálně zorientovat.
06:54
Dvakrát musel být pozorný Cory Schneider. Z úhlu nahazoval do jeho brankoviště David Backes a k dorážce se dostal také Danton Heinen. Oba pokusy ale americký brankář pokryl.
06:38
Ben Lovejoy nahazoval puk před branku, kde se ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nedostal k teči či zakončení. Tuukka Rask ukryl puk v lapačce, a tak následuje první komerční přestávka.
05:57
Středem hřiště si to štrádoval Jacob Josefson, který pronikl až mezi kruhy. Jeho rychlá střela ovšem nepřekvapila pozorného finského brankáře.
05:40
Chyba Damona Seversona znamenala útok domácích. Ten zakončoval Riley Nash, který z pravé strany poslal Schneiderovi spíše přihrávku.
05:04
Nyní se bude ovšem vhazovat v útočném pásmu Devils, a to po zakázaném uvolnění, kterého se dopustili právě domácí hokejisté.
04:50
Zatím je to spíše o Bostonu, který je aktivnějším celkem, ale do vyložených šancí se nedostává. Hosté toho s pukem moc nevymysleli.
04:07
Brad Marchand prchl po pravém křídle, odkud se pokoušel překvapit Schneidera střelou pod rukáv. Schneider ovšem jeho pokus nepropustil do branky.
03:27
Od modré čáry to zkoušel tvrdě Brandon Carlo. Jeho pokus ovšem neohrozil branku New Jersey, a tak se puk dostal do středního pásma.
03:12
Hra byla ukončena až u branky New Jersey. Cory Schneider pokryl puk, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.
02:57
Puk se po pravé straně dostal až k Pavlu Zachovi, jenž z úhlu zakončoval bekhendem na přední tyčku. Tam byl ale pozorný Tuukka Rask.
02:19
Následně od modré čáry pálil Colin Miller, kterému se ovšem jeho pokusem nepovedlo překonat opět připraveného Schneidera.
02:09
Do první střelecké pozice si najel po pravé straně Riley Nash, jenž zakončoval z kruhu. Pozorného Schneidera se mu ovšem překonat nepovedlo.
01:45
Ze snažení hostujícího celku nakonec vyrostl icing. Vhazovat se tedy bude po levici Coryho Schneidera.
01:05
Puku se ujímají hokejisté New Jersey, kteří kombinují ve vlastní třetině. Směrem dopředu se ovšem zatím neženou.
00:22
P.A. Parenteau na druhé straně sváděl sprinterský souboj s bránícím hráčem Bruins. K puku se nakonec dostal obránce, jenž rozjížděl další akci.
00:12
Domácí celek vyhrál úvodní vhazování a první nahození šlo hned za branku hostujícího brankáře. Následovala střela od modré čáry, kterou Cory Schneider pokryl.
00:01
V Boston probíhá ceremoniál, protože právě zde je dnes Home Opener. Start utkání se tak o nějakých pár minutek zpozdí.
Krásné ráno všem nočním stvořením! Boston Bruins za pár chvilek vyzve na svém ledě New Jersey. Doufám, že se budete hokejem bavit!

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára, Krug, Morrow, C. Miller, Liles – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Backes, Krejčí, Heinen – J. Hayes, Riley Nash, Beleskey – Acciari, D. Moore, Schaller.

New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – Severson, A. Greene, Lovejoy, J. Moore, Quincey, Auvitu – Parenteau, Zajac, Hall – Palmieri, Henrique, Cammalleri – Smith-Pelly, Zacha, B. Bennett – Josefson, Fiddler, Boucher.

Rozhodčí: Morton, Nicholson – MacPherson, Kovachik..
Předpokládané sestavy

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Carlo, Chára, Krug, Morrow, Miller, Liles – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Backes, Krejčí, Heinen – Hayes, Nash, Beleskey – Acciari, Moore, Schaller.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, Greene, Lovejoy, Moore, Quincey, Auvitu – Parenteau, Zajac, Hall – Palmieri, Henrique, Cammalleri – Smith-Pelly, Zacha, Bennett – Josefson, Fiddler, Boucher.
New Jersey Devils

Ďáblové z New Jersey jsou momentálně na čtvrtém místě v Metropolitní divizi. Devils získali ze tří zápasů tři body za prohru v prodloužení, prohru a výhru v minulém zápase.

U New Jersey je poslední dobou zvykem, že v jejich zápasech padá málo gólů. To potvrzuje dosavadní statistika, kterou Devils mají. 5 gólů Ďáblové dali a 6 inkasovali. Bude tak zajímavé sledovat, jak se dnes bude vyvíjet zápas proti ofenzivním Medvědům.

New Jersey zahájilo sezónu tripem na Floridu, kde nejdříve v prodloužení podlehli Panterům 1:2 a v následujícím zápase prohráli s Tampou 2:3. První zápas doma se jim však podařil a díky dvěma gólům nové posily Taylora Halla brali dva body.
Boston Bruins

Domácí celek je zatím pátý v Atlantické divizi. Ze tří zápasů vybojovali Medvědi čtyři body za dvě výhry a jednu prohru při skóre 11:8.

Boston na začátku sezóny začal zápasem proti Columbusu, který porazil 6:3, pak však padl v Torontu 1:4. Stejným výsledkem však v minulém zápase přehrál Winnipeg.

Lídrem kanadského bodování je Brad Marchand, který si připsal již bodů, hned za ním je český legionář David Pastrňák, který má bodů šest. Třetí David Backes má pouze tři body.
Dobrý den, v dnešním zápase se zaměříme na souboj mezi New Jersey Devils a Boston Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.