NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Florida - 23. března 2018   00:00

Columbus
Columbus
20:59' Atkinson (Panarin) • 23:20' Milano (Calvert, Dubois) • 25:43' S. Jones (Atkinson, Dubois) • 57:35' Vanek

3. Pierre-Luc Dubois (CBJ): 0+2
Je dobojováno, Columbus na domácím ledě přejel v dobré formě hrající Floridu jasně 4:0, a vybojoval tak už desáté vítězství v řadě! O výhře Blue Jackets rozhodlo pět minut na začátku druhé třetiny, během nichž se domácí prosadili hned třikrát. Floridský kouč Bob Boughner se necelé tři minuty před koncem ještě rozhodl odvolat Roberta Luonga, hosté se ale ani nedostali k závěrečnému tlaku a navíc inkasovali z hole Vaneka.
59:40'
Sceviourovo nahození ještě změnilo směr a Bobrovskij pro jistotu přerušil hru.
58:29'
Diváci v Nationwide Areně jsou na nohou, už jen pár desítek sekund dělí Blue Jackets od desáté výhry v řadě!
57:35'
Columbus právě vstřelil branku!
A už je to definitivní. Panthers zaváhali při rozehrávce a v rohu kluziště se volného kotouče ujal THOMAS VANEK, který poté neměl problém poslat puk do prázdné floridské branky. Bez asistence.
57:18'
Roberto Luongo je na střídačce, necelé tři minuty před koncem třetí třetiny to hosté zkoušejí se šesti hráči v poli!
56:45'
Milanův pokus z ostrého úhlu Luongo jen tak tak vyrazil, načež se hosté osvobodili a Vatrano už se pomalu chystá na návrat na led.
55:50'
Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Jared McCann, který měl po své pravici volného Trochecka, nakonec se ale rozhodl sám vypálit a střela mu příliš nesedla.
55:12'
Panthers se osvobozují, Seth Jones se nyní vrací pro kotouč až za Bobrovského branku.
54:48'
Frank Vatrano (FLA) měl štěstí. Nakonec z toho nebude trestné střílení, ale jen běžná přesilovka pro Columbus, nedávná posila Panthers z Bostonu vyfasovala dvě minuty za sekání.
54:46'
Thomas Vanek ujížděl sám na Luonga, na poslední chvíli byl ale faulován!
52:48'
Volný Zach Werenski dostal nabito na pravý kruh, jeho následnou jedovatici si ale Roberto Luongo pohlídal.
52:14'
Seth Jones z vrcholu kruhů pálil nepřesně, domácí ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
51:22'
Blue Jackets si po ní zahrají přesilovku, Petrovic (FLA) míří za katr na dvě minuty za hrubost.
51:22'
Po strkanici před columbuským brankovištěm byla hra přerušena, následovat bude komerční přestávka.
50:55'
To jsou věci! Cats v rozmezí několika sekund vyslali na Bobrovského snad pět střel, domácí brankář si ale pod obrovským tlakem ve všech případech dokázal poradit a diváci jsou na nohou.
50:27'
Ekbladovu ránu z levého kruhu zblokoval Ryan Murray, tlak Panthers ale ještě přetrvává.
49:43'
Columbuští hokejisté se opět osvobozují, frustrovaní hráči Panthers míří na střídačku.
49:10'
Atkinson vyhazuje kotouč přes všechny čáry, hosté se pro něj musejí vrátit až k Luongovi.
48:41'
Seth Jones (CBJ) zbytečně přesekl hůl Huberdeauovi, Florida si tak zahraje další přesilovku.
48:01'
Český útočník nakonec opustil ledovou plochu po svých a zamířil rovnou na ošetřovnu.
48:01'
Tohle nevypadá dobře. Lukáš Sedlák schytal pukem do krku ránu vlastního spoluhráče Jonese a v bolestech leží na ledové ploše.
47:41'
Keith Yandle měl po Dadonovově pasu na holi snížení, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal přehodit puk nad Bobrovského beton!
47:02'
Teď ale kotouč vyletěl až do ochranné sítě, před námi je další komerční přestávka.
46:45'
Yandleův pokus z vrcholu kruhů obětavě zblokoval Jones, hosté ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
45:47'
Blue Jackets pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění, následovat bude další vhazování před Sergejem Bobrovským.
44:50'
Weegar nabral rychlost ve středním pásmu, nakonec se ale daleko nedostal.
43:56'
Ekbladovu ránu z vrcholu kruhů si Sergej Bobrovskij pohlídal, následná strkanice před domácím brankářem už byla bezpředmětná.
43:09'
Boone Jenner se z pravého kruhu natlačil až do předbrankového prostoru, odkud ale na pozorného Roberta Luonga nevyzrál.
42:20'
Sceviourovu střelu z pravého kruhu si Bobrovskij bez potíží pohlídal a pro jistotu přerušil hru.
41:21'
Ležící Roberto Luongo byl opět v problémech, tentokrát se ale domácí ke střele nedostali a Cats následně vyhodili kotouč do bezpečí.
40:33'
Sonny Milano hned zkraje třetí třetiny mohl ještě navýšit náskok domácího týmu, tváří v tvář Luongovi ale neuspěl!
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 1:59.
Ve druhé části Blue Jackets gólově explodovali a díky trefám Atkinsona, Milana a Jonese mají směle nakročeno k desáté výhře v řadě. Všechny tři branky navíc dělilo jen necelých pět minut! Panthers se následně oklepali a párkrát ohrozili Bobrovského, ten ale stále drží čisté konto.
40:00'
39:33'
Hra je znovu přerušena, černá pryž skončila na domácí střídačce a vhazovat se bude ve středním pásmu.
39:01'
V permanenci teď byl i Sergej Bobrovskij, který ale v rozmezí několika sekund zlikvidoval oba nebezpečné pokusy Jonathana Huberdeaua!
38:34'
Atkinsonovu střelu z levého kruhu vyrazil Luongo jen před sebe, kde číhal Nick Foligno, který ale hostujícího gólmana nepřekonal!
37:58'
V závěru druhé třetiny se na ledě nic převratného neděje, ani jednomu týmu se nedaří rozehrát a kotouč se bez efektu stěhuje ze strany na stranu.
37:02'
Columbuští hrají v plném počtu, druhá polovina této přesilové hry svěřencům Boba Boughnera absolutně nevyšla.
36:04'
Matt Calvert dokázal vyhodit puk přes všechny čáry, to už je polovina Duboisova trestu u konce.
35:39'
Huberdeauova dělovka byla zblokována, Keith Yandle o pár sekund později orazítkoval tyč!
35:02'
Pierre-Luc Dubois (CBJ) u mantinelu zbytečně přidržel Trochecka, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
34:29'
Bobrovskij pro jistotu přerušil hru po střele Jonathana Huberdeaua, pokračovat se bude až po další komerční přestávce.
33:57'
Sedlákovi dnes není souzeno. Český útočník se dostal ke střele z předbrankového prostoru po individuální akci Matta Calverta, zakončení mu ale nevyšlo podle představ.
32:44'
Skákavý pokus Barkova Bobrovskij jen tak tak vyrazil, svěřenci Johna Tortorelly poté pro jistotu jen vyhodili puk do středního pásma.
31:48'
Okamžitě po svém návratu na led Werenski vyslal do samostatného úniku Jennera, se kterým se ale na poslední chvíli vrátil Ekblad a zabránil další pohromě.
30:44'
Ve vlastním oslabení z pravého kruhu vypálil Cam Atkinson, jeho střelu ale Roberto Luongo bez potíží vyrazil.
30:02'
Ofsajd a v něm Vincent Trocheck, po delší době byla hra přerušena a následovat bude komerční přestávka.
29:44'
Werenski (CBJ) po krátkém ošetření naskočil na led, to mu ale pravidla neumožňují, a tak domácí zadák stráví příští dvě minuty na trestné lavici.
28:48'
Pysykův pokus od modré Bobrovskij bez potíží vyrazil, hosté ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
28:11'
Vanek se na konci střídání pokusil vyzvat ke skórování Sedláka, jenž to z těžké pozice zkusil bekhendem, na Luonga si ale nepřišel.
27:03'
Na konci přímočaré akce Columbusu stál Sonny Milano, jehož střelu z levého kruhu ale Luongo dokázal polapit a přerušil hru.
26:36'
A další zmatky před Luongem! Florida je ve druhé třetině na ručník, nechme se překvapit, zdali hosty uklidní alespoň ohlášená komerční přestávka.
25:43'
Přesilovka Blue Jackets trvala pouhých deset sekund a už je to 3:0! Cam Atkinson nabil na modrou napřaženému SETHU JONESOVI, jehož střela ještě změnila směr a Luongo už nestačil zareagovat. Asistence: Cam Atkinson a Pierre-Luc Dubois.
25:33'
Frank Vatrano (FLA) nedovoleně bránil Werenskiho, kromě tohoto trestu navíc navrch vyfasoval ještě dvě minuty za hrubost. Zach Werenski (CBJ) ale půjde také pykat, a to na dvě minuty za sekání.
24:29'
Roberto Luongo před dotírajícím Atkinsonem pro jistotu přerušil hru, Blue Jackets jsou zatím ve druhé třetině jasně lepší a na střely vedou 6:0.
23:20'
Od úvodního gólu utkání uplynuly sotva dvě minuty a Columbuští se prosadili znovu! Dubois s Calvertem vybojovali puk v rohu kluziště a druhý jmenovaný poté nabil na střelu SONNYMU MILANOVI, který přesnou střelou nedal Luongovi šanci! Asistence: Matt Calvert a Pierre-Luc Dubois.
22:44'
Lukáš Sedlák to zkusil z ostrého úhlu, s jeho pokusem od levého hrazení si ale Roberto Luongo snadno poradil.
21:53'
Před floridskou svatyní bylo opět rušno, tentokrát ale Roberto Luongo nakonec nemusel zasahovat.
20:59'
Na začátku druhé třetiny se svěřenci Johna Tortorelly dostávají do vedení. Po nepovedené rozehrávce Panthers se puku ujal Artěmij Panarin, který už mohl pálit, ještě ale posunul puk na levý kruh volnému CAMU ATKINSONOVI, jenž dokázal překonat Luonga! Asistence: Artěmij Panarin.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Skóre na kostce nad ledem ale mate, sledovali jsme totiž velmi pohledný hokej se šancemi na obou stranách, o čemž svědčí i poměr střel na branku, který je aktuálně 14:11 ve prospěch Floridy. Druhá třetina začne v 1:00, tak si to nenechte ujít!
20:00'
19:21'
Alexander Wennberg poslal černou pryž až za Luongovu svatyni, to už se Calvertův trest začíná chýlit ke svému konci.
18:39'
Tentokrát už se Jonathan Huberdeau ke střele dostal, jeho pokus z levého kruhu ale Bobrovskij bez potíží vykopl.
17:58'
Aleksander Barkov se ještě pokusil vylepšit střeleckou pozici pasem do předbrankového prostoru, kam si sjížděl Huberdeau, jehož ale Seth Jones ke střele nepustil.
17:46'
Blue Jackets půjdou v závěru první třetiny do čtyř, Matt Calvert (CBJ) půjde pykat na dvě minuty za faul loktem.
17:05'
Yandle vyčkává ve vlastním pásmu na dostřídávající spoluhráče, oba týmy se po rozhárané pasáži snaží uklidnit hru.
16:10'
Oliver Bjorkstrand nabil na levý kruh úplně volnému Milanovi, který ale na přesouvajícího se Luonga nevyzrál!
15:13'
Rychlý protiútok Cats táhl opět zadák Matheson, který nakonec sám celou akci zakončil, Sergej Bobrovskij si ale i tentokrát poradil.
14:27'
Strážce floridské branky před dotírajícím Vanekem radši přerušil hru, před námi je další komerční přestávka.
13:52'
Nikým nehlídaný Lukáš Sedlák dostal nabito do mezikruží, jeho následná střela ale proletěla těsně vedle Luongovy pokladnice.
13:24'
Floridským bylo odpískáno další zakázané uvolnění, hra se tak znovu přesune před Roberta Luonga.
12:32'
To ale rakouského snajpra příliš mrzet nemusí, svěřenci Boba Boughnera totiž následně poslali touš až na zakázané uvolnění.
12:03'
Weegarova rozehrávka skončila jen u Thomase Vaneka, jemuž se ale nepodařilo udržet kotouč v útočném pásmu.
11:04'
V posledních minutách se hra uklidnila, už se hraje dlouho bez přerušení a ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
10:26'
Cam Atkinson v souboji u hrazení předčil o hlavu vyššího Aarona Ekblada, vzápětí ale o kotouč přišel a Panthers mohou založit protiakci.
09:30'
Zach Werenski zůstal po souboji v rohu kluziště ležet na ledě, po pár sekundách se ale zvedl a už zakládá protiútok Blue Jackets.
08:46'
Rozehrávka MacKenzieho Weegara přišla příliš pozdě, Panthers byl odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:21'
Po Murrayho nahození od modré to na tribunách jen zahučelo. Luongo nic neviděl, přesto nakonec dokázal pravým betonem srazit kotouč do bezpečí.
07:02'
S problémy, leč přece nakonec Luongo dokázal přerušit hru po nebezpečné střele z levého kruhu, následovat bude komerční přestávka.
06:38'
Pas Michaela Mathesona do předbrankového prostoru skončil jen na holi domácího kapitána Nicka Foligna, oba týmy nyní mohou vystřídat.
05:49'
Duboisova formace se znovu usadila v útočném pásmu, ani tentokrát se ale domácí nedostali ke střele, a Luongo tak má na svém kontě stále jen tři zákroky.
04:54'
Po minimálně minutu trvajícím tlaku Blue Jackets se vydal kupředu hostující zadák Matheson, jenž následně objel Bobrovského svatyni a nabil do mezikruží Jamiemu McGinnovi, jehož následnou ránu ale domácí brankář skryl ve své lapačce.
04:02'
Artěmij Panarin nabil na vrchol kruhů Murraymu, střela druhého muže draftu 2012 ale byla zblokována.
03:25'
Díky Sonnymu Milanovi se columbuští hokejisté na chvilku usadili v útočném pásmu, žádná střela z toho ale nepramenila.
02:31'
Po trmě-vrmě ve středním pásmu se puku ujal uzdravený Seth Jones, jehož následná rozehrávka ale nikoho v modrém dresu nenašla.
01:37'
Frank Vatrano se natlačil až před Bobrovského, z bezprostřední blízkosti ale na domácího brankáře nevyzrál!
01:02'
Bjugstadův pokus z ostrého úhlu Sergej Bobrovskij bez potíží vytěsnil, následný protiútok Blue Jackets byl poté přerušen pro ofsajd Panarina.
00:27'
Vincent Trocheck se prokousal až do útočného pásma, kde jej ale o kotouč připravil Vanek, který vyslal do rychlé protiakce Boonea Jennera, s jehož následnou střelou z vrcholu kruhů si ale Luongo poradil.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Cole, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, Dubois, Atkinson – Milano, N. Foligno, Bjorkstrand – Jenner, Wennberg, Vanek – Sedlák, Letestu, Calvert.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck, Malgin – J. McGinn, McCann, Vatrano – Haley, MacKenzie, Sceviour.

Rozhodčí: Pochmara, Furlatt – Miller, Daisy.
FLORIDA PANTHERS

Také Panthers za sebou mají dlouhou vítěznou sérii, díky které se družina Boba Boughnera dostala těsně před brány postupu do play-off, mezi nejlepší osmičku Východní konference se ale ještě neprokousala. Na New Jersey, které drží poslední postupovou pozici, ale Florida ztrácí jen bod a navíc má dva zápasy k dobru. V minulém utkání Panthers rozcupovali Ottawu 7:2, jak se jim povede proti o poznání silnějšímu soupeři?