NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Minnesota - 1. dubna 2018   02:00

Dallas
Dallas
12:49' Spezza (Radulov, J. Klingberg) • 28:00' J. Klingberg (Ja. Benn, Seguin) • 40:19' Faksa (Pitlick) • 59:13' Seguin
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
Minnesota
Minnesota
41:29' Parise  (Mikael Granlund, Brodin)
Dallas
McIsaac, Peel – Nowak, Devorski
American Airlines Center, Dallas
18532 diváků
Minnesota

Já vám děkuji za pozornost při sledování dnešního přímého přenosu a budu se s vámi společně těšit na ty příští. Hezký zbytek neděle, v dnešním případě Božího hodu velikonočního.

3. Eric Staal (MNS) 0+0
Můj dům, můj hrad! Dallas Stars i Minnesota Wild si v letošní sezóně v rámci vzájemných zápasů udržely domácí neporazitelnost a Dallas v posledním utkání základní části hraném na svém ledě vítězí 4:1, jedním gólem se na této výhře podílel i český útočník Radek Faksa.
59:13'
Dallas právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! TYLER SEGUIN se dostal k puku a přes celé kluziště jej posílá do opuštěné branky Minnesoty! Vstřelil tak svůj 40. gól v této sezóně a Dallas i tentokrát doma vyhraje v souboji s Minnesotou. Bez asistence.
59:01'
Další pokus od modré jen minul branku Dallasu.
58:55'
Radulov pomohl hraničním zákrokem domácím k zisku puku, Dallas následně odehrává na zakázané uvolnění.
58:31'
Brodin na modré u puku, Wild stahují kleště kolem Lehtonena.
58:10'
Kotouč zamířil hned z buly těsně vedle prázdní branky Minnesoty, ta okamžitě otáčí hru.
58:05'
Ofsajd hostů, Devan Dubnyk zůstává na střídačce.
57:59'
Teď již Minnesota je v útočném pásmu a Dubnyk na střídačce, startuje power-play Wild!
57:32'
Dubnyk musí dokonce zasahovat proti pokusu Pitlicka, hosté momentálně nemají možnost hrát power-play.
57:21'
Přesto se Dallas záhy dostal k puku a dostal jej až za branku Dubnyka.
57:08'
Koivu vyhrál buly proti Faksovi.
57:08'
Nyní však Brodinovi přece jen těsně utekl puk do středního pásma, tedy ofsajd.
57:01'
Paradoxně po konci přesilovky se Minnesota konečně úspěšně drží v útočném pásmu a hrozí Lehtonenovi.
56:49'
Lehtonen znovu jistý po střele Cullena.
56:41'
56:41'
S návratem vyloučeného Roussela na led pálí od modré Brodin, Lehtonen jeho pokus kryje.
56:27'
Teď se již Minnesota usadila.
56:11'
Niederreiter přišel v útočném pásmu o kotouč a Dallas opět vyhodil.
55:55'
A Dallas dostává znovu kotouč až za modrou čáru.
55:46'
Brodinovu ránu vyráží Lehtonen.
55:34'
Další vyhození Dallasu.
55:18'
To již jsou na ledě Benn, Seguin, Methot a Klingberg. A hosté se stále nemohou usadit v útočném pásmu.
55:07'
Další vyhození domácích.
54:45'
A Dallas ihned vyhazuje až za branku Dubnyka.
54:40'
Radek Faksa dostává prostor na toto důležité oslabení, s ním i Janmark, Pateryn a Hamhuis.
54:40'
To vše ale až po další komerční přestávce.
54:40'
Tak pozor! Další šance pro hosty! Antoine Roussel dostává dvě minuty za zdržování hry, když kotouč končí mimo ledovou plochu! Dnes již Minnesota jednu početní výhodu využila, dočká se druhé trefy? A my dramatického závěru zápasu?
54:26'
Ryan Murphy minul branku!
54:16'
Pariseho pokus míří mimo branku.
53:59'
Granlund se snažil prosmýknout do koncovky, ale neuspěl.
53:35'
Naopak Seguin prověřil pozornost Dubnyka, brankář Minnesoty si ale s nepříjemnou střelou poradil.
53:18'
Niederreiter u puku, ale hosté se tentokrát do zakončení nedostali.
53:02'
Staal si dobře tělem odstavil Hamhuise a pak předal s trochou štěstí na druhou stranu pásma, jenže Dumba minul branku!
52:27'
Joel Eriksson Ek nahodil bekhendem do pásma, tam se Minnesota nakonec k puku dostala.
52:03'
Dallas lehce dostává puk za modru, to bude stále častější obrázek tohoto zápasu.
51:49'
Na řadě je další komerční přestávka, poté mají hosté posledních osm minut a jedenáct vteřin, aby otočili vývoj utkání!
51:48'
A na druhé straně mohl znovu dorážet do prázdné branky Coyle, ale minul! Další jeho pokus pak zlikvidoval včas bránící Klingberg! Obrovské šance na obou stranách a momentálně nám zápas opravdu graduje!
51:16'
Gemel Smith trefuje tyčku branky Devana Dubnyka!
50:41'
Po krátké chvíli zase Dallas v ofenzívě, Roussel ale minul branku.
50:21'
Granlund nedosáhl na nebezpečnou přihrávku před branku!
50:07'
Další akci vedou hosté přes Mikka Koivu.
49:35'
Hosté měli na dosah druhou trefu, ale Nino Niederreiter nezametl skákající kotouč do prázdné branky domácího celku!
49:02'
Nino Niederreiter se po buly dostal ke střele z mezikruží, ale Lehtonen si znovu poradil s pokusem hostů, byť kotouč při zákroku lapačkou jen vyrazil.
48:59'
A zakázané uvolnění Dallasu vrací hru před branku Kariho Lehtonena.
48:43'
Klingbergovu ránu pokryl Dubnyk.
48:25'
Další průnik Spezzy, ale v klíčový moment mu, podobně jako před chvílí na druhé straně Murphymu, sjel kotouč z čepele.
48:00'
Do brejku se tak dostal Spezza, jeho příklep však minul branku Dubnynka.
47:51'
Greenway a Granlund bojovali srdnatě o kotouč u mantinelu, ale nezískali jej do své moci.
47:18'
A teď již domácí u kotouče, v útočném pásmu, ale bez střel.
46:50'
Roussel buly a Minnesota znovu zatlačila, jenže v klíčové šanci sjel Murphymu kotouč z čepele!
46:44'
Další těžký zákrok Lehtonena, tentokrát u toho byl jako autor střely jeho krajan Mikko Koivu. Kotouč následně opouští ledovou plochu a dochází na další komerční přestávku.
46:24'
Z otočky poté, co vybruslil zpoza branky, střílel Eric Staal, Lehtonen včas vykopl beton.
46:07'
Niederreiter u puku v útočném pásmu, Minnesota znovu hrozí.
45:33'
A další snaha o přechod do útočného pásma končí sražením kotouče na střídačky.
45:17'
Pokus o rychlý přechod pásma v podání hostů končí nepřesnou přihrávkou ve středním pásmu.
45:03'
A domácí zahrozili protiútokem, vypálil Elie, jemu však do rány strčil hůl Dumba a kotouč končí v ochranné síti.
44:53'
Dumbova rána od modré minula branku.
44:38'
Tlak hostů mírně ustal, domácí se snaží držet hru daleko od své branky.
44:22'
Elie neprošel kolem hrazení, když ho zastavil tvrdým hitem Dumba, nakonec však tečoval střelu od modré Brett Ritchie, ovšem jen do ochranné sítě.
43:55'
Dobrou práci za brankou Dubnyka odvedl Granlund a hosté vyrážejí do kontru.
43:28'
A zase Dallas hrozí, Seguinova bomba však skončila vedle branky Devana Dubnyka.
43:16'
Ofsajd v podání domácích.
43:01'
Granlund udržel kotouč v útočném pásmu, Minnesota je momentálně podstatně aktivnější a odhodlanější.
42:04'
Minnesota pokračuje v obrovském tlaku a nebyla daleko od snížení na rozdíl jediné branky! Staal však minul, Brodinovu střelu zase Lehtonen pokryl a pak další Staalův pokus skončil znovu vedle!
41:53'
Další ostrý zákrok brankáře Dallasu, tentokrát pálil Daniel Winnik!
41:29'
Minnesota právě vstřelila branku!
Tak přece se Minnesota dočkala! Mikael Granlund předával napříč pásmem kotouč, který přesně trefil sjíždějící si ZACH PARISE a rodák z Minneapolis trefuje přesně za záda zatím stoprocentního Lehtonena. Asistence: Mikael Granlund a Jonas Brodin.
40:19'
A místo, aby se Minnesota snažila zvrátit průběh utkání, tak ve vlastním oslabení po sérii fatálních chyb inkasuje! Nejprve ve středním pásmu ztratil kotouč Murphy, puk převzal Tyler Pitlick a na něj se u mantinelu nalepili hned čtyři domácí hráči! Tím získal prostor před brankou RADEK FAKSA, který zakončil přesně do šibenice. Asistence: Tyler Pitlick.
40:12'
Dallas začíná oslabení v ofenzívě.
40:01'
Hosté budou vstupovat do poslední dvacetiminutovky za stavu 0:2, ale s přesilovou hrou při vyloučení Remiho Elieho. Nutno dodat jedním dechem, že dvojice dnešních soupeřů, tedy Dallas Stars a Minnesota Wild, mají v historických tabulkách NHL nejlepší hru v oslabení v rámci působení těchto klubů v NHL. A jako jediné dva kluby se dostaly přes 83 procent ubráněných oslabení.

39:59'
Ještě Matt Dumba zároveň se sirénou přestřeluje branku! Minnesota odchází do kabin se ztrátou 0:2 a v poslední třetině musí pořádně zapnout.
39:45'
A hosté si zahrají přesilovou hru, pravděpodobně dělenou přestávkou. Remi Elie dostává dvě minuty za držení protihráče.
39:28'
Zakázané uvolnění tentokrát v podání Minnesoty.
39:00'
Staal pálil, trefil jen protihráče.
38:36'
Niederreiter pálil hned po buly, kotouč byl ale sražen mimo tyče. Hosté však nadále stupňují tempo.
38:33'
Zakázané uvolnění v podání Dallasu.
37:56'
Koivu pálil, jeho pokus zamířil vedle branky.
37:49'
Další závar před Lehtonenem, do zakončení se snažil protlačit Granlund, ale Pateryn a Roussel mu dali co proto.
37:33'
Teď Lehtonen podržel svůj tým, další šanci měl prostřednictvím teče na hraně brankoviště Winnik! Ale stav 2:0 trvá!
37:17'
Další pokus Erikssona Eka, ale Lehtonen úspěšný znovu!
37:06'
Na durhé straně zahrozil Joel Eriksson Ek, ale Lehtonen byl pozorný.
36:52'
Dubnyk pokryl střelu Smithe.
36:27'
Aktivní je i Faksa, vyměnil si puk s Honkou, ale do zakončení se Dallas nedostal.
36:05'
A Dallas kombinuje v útočném pásmu, Ritchie vybojoval puk za brankou.
35:31'
Těžko říci, co se Suterovi stalo, pravdou je, že zamířil ihned do kabin, což by byla pro Minnesotu velká komplikace ve snaze zvrátit průběh tohoto duelu.
35:31'
A následovaly další pokusy, jak Radulova, tak Pateryna. Nakonec sudí raději přerušil hru ve chvíli, kdy se před brankou Dubnyka skácel Ryan Suter.
35:07'
Tvrdá bomba od Radulova, Dubnyk si s ní poradil.
34:40'
Suter neudržel hru v útočném pásmu, krátký tlak Minnesoty končí.
34:32'
Pateryn odpaluje na zakázané uvolnění, hra se vrátí před branku Lehtonena.
34:16'
Ve všech konfrontacích Dallasu a Minnesoty v této sezóně se radoval domácí celek a i nyní vše nasvědčuje tomu, že by se Stars mohli dočkat v domácím prostředí American Airlines Center vítězství.
34:16'
Minnesota nechce složit zbraně tak lehce, další dva výpady ale kryje zatím stoprocentní Lehtonen. Nejprve vykryl dalekonosné nahození Murphyho, teď pak Staalův pokus z vrcholu kruhu. Přerušená hra a následuje další komerční pauza.
33:55'
Už ve hře pěti proti pěti pálil od modré Julius Honka, který dnes nahradil v sestavě domácích Stephena Johnse. Pokus rodáka z Jyväskylä však Dubnyk pohlídal.
33:53'
33:26'
Klingberg svou bombou od modré provětral Dubnyka, ten byl pozorný.
33:03'
Zach Parise v oslabení pohrozil, ale Lehtonen byl pozorný.
32:39'
Hostům se podařilo dvakrát vyhodit, teď dokonce i potřetí.
32:12'
A znovu Seguin, opět proti němu úspěšně zasáhl Dubnyk svým betonem.
32:00'
Dva těžké zákroky Dubnyka, hlavně Seguinova dorážka byla nepříjemná.
31:53'
A pozor, Devan Dubnyk dostává dvě minuty za nedovolené bránění Devina Shorea, trest odsedí Jordan Greenway.
31:49'
A podstatně nebezpečnější jsou momentálně domácí, Elie se proklestil do šance, ale jeho pokus Dubnyk s vypětím všech sil vykryl!
30:43'
Neúspěšný byl Joel Eriksson Ek na druhé straně, vychytal jej ve švédsko-finském souboji Lehtonen.
30:32'
Tyler Seguin se ocitl v obrovské šanci, ale sám proti Dubnykovi minul branku!
30:15'
Po krátké činnosti Minnesoty v útočném pásmu jsou to zase domácí, kdo jde do útoku.
29:42'
Při zakončení navíc Foligno zasáhl Pateryna holí do obličeje, vylučovat se však nebude.
29:42'
Foligno se rozjel po levém křídle, jeho střela ale končí v ochranné síti.
29:19'
Ofsajd Dallasu.
28:59'
A na Wild čeká těžký úkol, protože Lehtonen je dnes vcelku jistý a hlavně Minnesota není příliš nebezpečná, prozatím.
28:00'
Jenže domácí z nenápadné akce odskakují do vedení 2:0! Ztráta kotouče ve středním pásmu se stala osudná, Seguin ihned otočil hru, předal na druhé křídlo Bennovi. Od něj pak převzal puk JOHN KLINGBERG, jehož střela z mezikruží propadla kolem lapačky Devana Dubnyka do branky. Asistence: Jamie Benn a Tyler Seguin.
27:41'
Wild se ale s nepříznivým stavem nechtějí smířit, přece jen play-off ještě nemají jisté.
27:16'
A tak končí tato mezihra až ve chvíli, kdy Dubnyk schoval do výstroje opuštěný kotouč. Přerušená hra a prostor pro komerční přestávku.
27:07'
A znovu, Winnik ve dvojici s Folignem přecházejí modrou stylem, že Winnik nahodil puk a Foligno se vydává napadat, ale neúspěšně.
26:30'
Niederreiter nahodil do útočného pásma, v poslední době až moc častý způsob přechodu modré čáry ze strany Minnesoty, ovšem úspěšný už tolik ne.
26:11'
Suter málem chyboval v pozici posledního, ale Ritchie se do koncovky nedostal.
25:50'
A domácí ještě k tomu porušují pravidla na modré čáře, pískán ofsajd Dallasu.
25:26'
Další pobyt Minnesoty v útočném pásmu toto jen potvrdil, pár přihrávek, ale žádný prostor ke střelbě.
24:49'
Tempo hry momentálně není tak ostré jako v úvodu první třetiny, moc gólových příležitostí nevidíme a obrany jsou nyní úspěšnější než útočné výpady.
24:25'
Parise střílel, jeho nepříliš prudký pokus skončil na holi Pateryna.
24:19'
Kari Lehtonen kryje pokus z levé strany od mantinelu, střílel Ryan Suter.
23:57'
Ryan Suter si pohlídal situaci v rohu kluzišti a ačkoliv byl dostoupen dvěma hráči Dallasu, dokázal předat kotouč spoluhráčům.
23:33'
Greenway nahodil po mantinelu do útočného pásma.
23:21'
Ofsajd hostů, v něm Marcus Foligno.
23:02'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Lehtonenem.
22:44'
Další pokus domácích, Dubnyk si ale se střelou Pateryna poradil a Smith pak již čeřil vodu na brankovišti Minnesoty zbytečně, byť vyvolal aspoň drobnou strkanici.
22:08'
Další šance Radulova, který měl ještě po pravé ruce spoluhráče. Nakonec se ruský hokejista rozhodl zakončit sám, ale Dubnyk si s jeho zakončením poradil!
22:07'
Radulov si sjel do koncovky, ale Dubnyk byl jistý!
21:40'
Hosté znovu na malou chvíli v útočném pásmu, teď ale hraje již Dallas a první jeho formace.
21:24'
Kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazuje se u obranné modré čáry Minnesoty.
21:19'
Pálí i Dumba, také od modré, ale Lehtonen kryje.
20:57'
Suter pálil od modré, Lehtonen si s jeho nepříliš těžkou střelou poradil.
20:33'
Ještě Lindell u puku, Dallas rozehrává kombinaci.
20:19'
Tyler Pitlick v útočném pásmu vybojoval kotouč.
20:07'
Zakázané uvolnění Dallasu.
20:01'
Druhá třetina je na svém začku, aktuálně se staví na úvodní její buly Mikko Koivu a Radek Faksa.

Poměr střel: 13:10.
Poměr hitů: 9:7.
Vyloučení: 1:2.
Máme za sebou úvodních dvacet minut utkání, spokojenější je zatím domácí celek Dallas Stars, byť i Minnesota, hlavně v závěru třetiny, měla šance ke skórování. Jediným úspěšným střelcem utkání je však zatím Jason Spezza, který svou osmou trefou v zápase stanovil dosavadní výsledek 1:0.
20:00'
19:53'
Domácí vhazování vyhráli a kotouč poté vyhozen až k Dubnykovi.
19:43'
Ještě jedno vhazování, a to po pravé ruce Kari Lehtonena.
19:32'
Ale z kontru zahrozil na druhé straně rodák z francouzského Roubaix, města proslaveného spíše cyklistikou, Antoine Roussel, ale Dubnyk byl na svém místě.
19:17'
Znovu se hosté natlačili do útočného pásma.
19:02'
Dumba nahazoval z ostrého úhlu a Lehtonen si s jeho ránou nadvakrát poradil, ačkoliv se snažil ještě ve chvíli, kdy byl kotouč nepokrytý u betonu, dorážet Zucker.
18:27'
Eric Staal trefil při pokusu vystřelit od mantinelu jen brusle Grega Pateryna.
17:57'
Pokračuje aktivita hostů, Ritchie ale zablokoval střelu Foligna a následně Nino Niederreiter minul branku Lehtonena.
17:19'
Dvě obrovské šance Minnesoty, ale domácí drží čisté konto! Nejprve Lehtonen vychytal Erikssona Eka, následně Dumba přestřelil! Minnesota ale byla velmi blízko vyrovnání!
16:47'
Znovu míří v zeleném hrající Dallas Stars do ofenzívy, ale nahození tentokrát minulo branku.
16:32'
15:59'
15:50'
Domácí tým znovu v ofenzivní akci, Pitlick ale nepřekonal Dubnyka.
15:38'
Postavení mimo hru a následuje komerční přestávka.
15:33'
Domácí jsou při hře čtyři na čtyři aktivnější, většinu času tráví v útočném pásmu.
14:32'
Poměr sil se srovná, Alexandr Radulov dostává dvě minuty za hákování.
14:28'
Znovu Radulov v dobré pozici, ale Dubnyk si počínal dobře a vyrazil betonem klíčovou přihrávku na Jasona Spezzu.
14:09'
Radulov v dobré pozici minul Dubnykovu branku.
13:59'
Další komplikace pro Minnesotu. Radek Faksa se tlačil mezi Seelera a Prossera a druhý jmenovaný strčil hokejku pod brusli českého útočníka, čímž se dopustil podražení. Přesilovka pro Dallas.
12:49'
Domácí jdou do vedení po rychlém kontru. První výpad ještě nevyšel, pak ale přišla další průniková přihrávka z do útočného pásma, kterou Radulov předal na JASONA SPEZZU, který se štěstím, ale přece jen protlačil puk za záda Devana Dubnyka. Asistence: Alexandr Radulov a John Klingberg.
12:29'
Greenway u puku.
11:40'
Už se zdálo, že se Minnesota proviní zakázaným uvolněním, ale Lehtonen se vydal zbytečně za pukem a ještě si nadělal problémy v rozehrávce.
10:59'
Domácí se prostřednictvím Ritchieho tlačí do ofenzívy, ale za modrou čárou přichází forvard Stars o puk.
10:18'
A na druhé straně Devan Dubnyk kryje pokus Gemela Smithe, čímž přerušuje hru. Následuje další komerční přestávka.
10:11'
Na malou chvíli se rýsovala velká šance před Mattem Cullenem, ale zakončení do prázdné branky se nekonalo, včas mu domácí hráči kotouč z hole vypíchli!
09:50'
Charlie Coyle dobře zapracoval v defenzívě, připravil domácí hráče o puk a Minnesota střídá.
09:31'
Na druhé straně se natlačil do zakončení Jordan Greenway, který hraje své třetí utkání v NHL. Ale Lehtonen jeho pokus vykryl a Greenway poté skončil v brance, která vyskočila ze svého postavení.
09:01'
Tyler Pitlick se dostal do koncovky, ale v prostoru na brankovišti minul branku.
08:33'
08:27'
Mikko Koivu se dostal ke kotouči a hned se řítil vpřed, ale byl dobruslen a z případného útoku v oslabení nic nebylo.
08:11'
Znovu kotouč až u Lehtonena.
07:58'
Domácí se tentokrát drží v pásmu, ale jen na chvíli.
07:34'
Lehtonen musel vyjet z brankoviště proti vyhozenému kotouči, za kterým spěchal Mikael Granlund.
07:11'
A druhý pokus o návrat do útočného pásma končí ofsajdem v podání Dallasu.
06:58'
Další vyhození.
06:40'
Wild se hned na úvod oslabení osvobozují.
06:33'
Nick Seeler dostává dvouminutový trest za hrubost, kterou se provinil v souboji s Tylerem Seguinem. Po komerční přestávce začne přesilovka Dallasu Stars.
06:24'
Další ostrý zákrok, Stars ale jen kombinují, bez střel.
05:44'
Podobně dopadl i Radulov, jehož střelu z ostrého úhlu pokryl Radulov. Domácí ale budou hrát přesilovku, Dallas pokračuje ve výhodě.
05:26'
Jamie Benn v nebezpečné pozici, ale trefil jen Dubnyka.
05:02'
Zasahovat musel Lehtonen, který nejprve pokryl pokus Zuckera a pak také nahození veterána Matta Cullena.
04:28'
Dubnyk kryje nahození Hamhuise, který ještě posílal puk na případnou teč.
04:23'
Ale Dumba nedal přesnou přihrávku podél mantinelu a Dallas obrací hru.
04:13'
Zase hosté se tlačí do útočného pásma.
03:40'
A obratem Brodin v defenzivní činnosti blokuje pokus Elieho. Od úvodních minut se zdá, že utkání proběhne ve vysokém tempu.
03:13'
Jonas Brodin dostal přihrávku do druhé vlny, jeho tvrdá bomba končí na výstroji Lehtonena.
02:49'
Na druhé straně podobně dopadl Winnik.
02:41'
Klingberg střílí z levého křídla, ale jeho rána míjí branku Minnesoty.
02:12'
Minnesota v útoku, ale Lehtonen nemusel čelit žádné neebezpečnější ráně.
01:51'
První velká šance Dallasu Stars, Seguin vypálil a k dorážce se ještě tlačil Jamie Benn, ale Devan Dubnyk byl pozorný!
01:41'
A domácí se vystavili do ofsajdového postavení.
01:35'
Teď naopak Gemel Smith aktivní na druhé straně, ale přihrávku do mezikruží nepředal.
00:58'
Hosté se znovu tlačí do útočného pásma a Eric Staal nakonec z ostrého úhlu prověřil Lehtonena.
00:25'
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude poprvé před brankou Lehtonena.
00:06'
Velice záhy první přerušení hry, kotouč opustil ledovou plochu.
00:01'
Mike Modano stojí uprostřed ledové plochy a je připraven vhodit slavnostní buly utkání.
Dámy a pánové, ještě jednou, příjemné dobré ráno přeji při sledování utkání zámořské NHL. Duel Dallasu s Minnesotou se blíží a dnes tedy v duchu návratu Mikea Modana na dallaský led. Samozřejmě nikoliv v podobě hráče, legendární útočník je hostem domácího klubu v rámci slavnostního aktu k výročí 25 let od vstupu klubu Dallasu Stars do NHL.
PRAVDĚPODOBNÉ SESTAVY OBOU TÝMŮ

Dallas Stars: Lehtonen (McKenna) – Methot, J. Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Lindell, Honka – Ja. Benn, Seguin, Radulov – Roussel, Faksa, Pitlick – Janmark, Spezza, G. Smith – Elie, D. Shore, B. Ritchie.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Dumba, Brodin, R. Murphy, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise, M. Koivu, Niederreiter – Greenway, Cullen, Coyle – Winnik, J. Eriksson Ek, M. Foligno..
Jsou již známy i předběžné sestavy. Dallas bude postrádat brankáře Bena Bishopa, mezi tyče se tak postaví Kari Lehtonen. Chybět bude i obránce Stephen Johns, kterého nahradí vedle Lindella Julius Honka.
Dallas slaví 25. výročí pobytu v NHL a symbolicky odehraje poslední domácí duel proti Minnesotě Wild.

Právě z Minnesoty se před 25 lety stěhoval tehdejší klub North Stars do Dallasu na jih a geografický přesun tak udělal z organizace pouze Stars... Dnešnímu utkání bude přítomna i legenda klubu, MIKE MODANO. Toho v roce 1988 draftovala jako číslo 1 draftu právě Minnesota North Stars, v organizaci pak strávil neskutečných 21 sezón NHL a až v té následující, 22. sezóně v NHL, oblékl jiný dres. Tehdy odehrál 40 utkání za Detroit.

Jeho číslo dresu, tedy 9, je zapovězeno jak v Dallas Stars, tak v klubu Prince Albert Raiders, kde strávil tři sezóny ve Western Hockey League.

Po třetinách: 1:1, 3:1, 1:0.
Góly: 17. Granlund (Suter), 28. Dumba (Suter, Zucker), 29. Parise (Granlund, Dumba), 40. Zucker (Staal, Dumba), 60. Parise (Granlund, Dumba) – 3. Benn (Seguin), 30. Shore (Hamhuis, Methot).
Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.
Poměr střel: 22:31. Hity: 7:15.
Diváci: 19 350 v Xcel Energy Center.
Hvězdy utkání: 1. Granlund (MNS), 2. Dumba (MNS), 3. Parise (MNS).

03/02/2018, DALLAS – MINNESOTA 6:1
Po třetinách: 0:0, 4:0, 2:1.
Góly: 29. Janmark (Klingberg, Spezza), 30. Johns, 32. Benn (Shore, Seguin), 35. Seguin (Benn, Radulov), 49. Radulov (Seguin), 57. Hamhuis (Pateryn, Ritchie) – 46. Zucker (Granlund, Spurgeon).
Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0.
Poměr střel: 38:31. Hity: 24:24.
Diváci: 18 532 v American Airlines Center.
Hvězdy utkání: 1. Seguin (DAL), 2. Lehtonen (DAL), 3. Johns (DAL).

27/12/2017, MINNESOTA – DALLAS 4:2
Po třetinách: 1:1, 2:1, 1:0.
Góly: 20. Spurgeon (Coyle, Ennis), 26. Staal (Coyle, Brodin), 34. Granlund (Zucker, Koivu), 60. Zucker (Granlund, Suter) – 13. Seguin (Lindell, Shore), 31. Janmark (Seguin, Benn).
Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1.
Poměr střel: 31:26. Hity: 16:14.
Diváci: 19 107 v Xcel Energy Center.
Hvězdy utkání: 1. Spurgeon (MNS), 2. Granlund (MNS), 3. Eriksson Ek (MNS).

30/09/2017, MINNESOTA – DALLAS 5:1 (příprava)
Po třetinách: 0:0, 2:0, 3:1.
Góly: 22. Koivu (Zucker, Granlund), 28. Coyle (Staal, Niederreiter), 41. Staal (Spurgeon, Niederreiter), 55. Staal (Spurgeon, Coyle), 59. Foligno (Eriksson Ek, Spurgeon) – 48. Ritchie (Spezza, Elie).
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0.
Poměr střel: 24:28. Hity: 18:15.
Diváci: 18 374 v Xcel Energy Center.
Hvězdy utkání: 1. Staal (MNS), 2. Coyle (MNS), 3. Dubnyk (MNS).

26/09/2017, DALLAS – MINNESOTA 4:1 (příprava)
Po třetinách: 1:0, 2:0, 1:1.
Góly: 1. Pitlick (Smith, Roussel), 30. Seguin (Radulov, Shore), 32. Dickinson (Patery), 58. Seguin – 41. Zucker (Eriksson Ek, Reilly).
Vyloučení: 5:4. Bez využití.
Poměr střel: 37:33. Hity: 10:19.
Diváci: 11 373 v American Airlines Center.
Hvězdy utkání: 1. Lehtonen (DAL), 2. Shore (DAL), 3. Seguin (DAL).

Aktuální informace
Celek z Minnesoty je velice blízko postupu do vyřazovacích bojů, má na kontě 96 bodů a posledních pět utkání základní části před sebou. Navíc Wild v posledních 10 utkáních osmkrát bodovali, naposledy právě proti dnešnímu soupeři z Dallasu po vítězství 5:2.

Hráčský kádr
Stejně jako Dallas i Minnesota se může opřít o několik hlavních tahounů týmu. V prvé řadě o nejproduktivnějšího hráče celku, Erica Staala, ale stejně tak o Mikaela Granlunda či Jasona Zuckera. Pozadu nezůstávají obránci Matt Dumba či Ryan Sutter.

Očekávané absence
Podobně jako Stars i Minnesota bude postrádat dvojici hráčů. Krátkodobě mimo hru jsou útočník Luke Kunin a obránce Jared Spurgeon.

Výsledky posledních pěti utkání
29/03/2018, Minnesota – Dallas 5:2
Góly: Granlund (Suter), Dumba (Suter, Zucker), Parise (Granlund, Dumba), Zucker (Staal, Dumba), Parise (Granlund, Dumba).
27/03/2018, Nashville – Minnesota 2:1sn
Gól: Staal (Granlund, Parise).
25/03/2018, Minnesota – Boston 1:2pp
Gól: Koivu (Dumba, Parise).
24/03/2018, Minnesota – Nashville 4:1
Góly: Eriksson Ek (Foligno, Winnik), Niederreiter (Zucker, Murphy), Zucker (Staal), Parise (Granlund).
19/03/2018, Minnesota – Los Angeles 3:4pp
Góly: Parise (Niederreiter, Murphy), Staal (Suter, Dumba), Eriksson Ek (Zucker, Coyle).

Umístění v tabulce Centrální divize
(řazeno Výhry – Prohry v nastavení – Prohry)
3., Minnesota Wild, 43 – 10 – 24, 238:217, 96

Týmové statistiky
Počet vstřelených branek: 235 (12. v NHL)
Na utkání: 3,05 (11. v NHL)
Počet inkasovaných branek: 214 (11. v NHL)
Na utkání: 2,78 (11. v NHL)
Úspěšnost přesilovek: 20,4 % (15. v NHL)
Úspěšnost oslabení: 80,5 % (16. v NHL)
Střely/zápas: 30,2 (26. v NHL)
Střely proti/zápas: 31,5 (12. v NHL)
Úspěšnost vhazování: 49,9 % (16. v NHL)
DALLAS STARS

Domácí celek má před sebou opravdu těžký úkol. Na postup do play-off aktuálně ztrácí Dallas pět bodů, do konce základní části má před sebou čtyři zápasy, tedy maximálně osmibodový zisk. Navíc příštími soupeři jsou všechno celky, které v rámci konferenční tabulky jsou před Dallasem. Z tohoto pohledu by mohl být klíčovým hlavně souboj s Anaheimem, což je právě celek, který je momentálně poslední nad čarou pro postup do Stanley Cupu. Proti Dallasu však hovoří skutečnost, že v poslední době nemá formu.

Aktuálně nejproduktivnějším hráčem týmu je Tyler Seguin se 74 kanadskými body, v závěsu jsou Jamie Benn (70 bodů), Alexander Radulov a John Klingberg. Za tímto čtyřlístkem pak zeje propast, šestým nejproduktivnějším hráčem týmu je český útočník Radek Faksa se 31 kanadskými body. V brance se střídá dvojice Ben Bishop a Kari Lehtonen.

Nicméně právě Ben Bishop je momentálně na listině zraněných, byť by se nemělo jednat o žádnou dlouhodobou absenci. Brankáře Dallasu trápí zranění v dolní části těla. To český útočník Martin Hanzal je mimo hru dlouhodobě, kvůli zádům.

Góly: Benn (Seguin), Shore (Hamhuis, Methot).
27/03/2018, Dallas – Philadelphia 3:2pp
Góly: FAKSA (Roussel, Hamhuis), Ritchie (Radulov), Radulov (Seguin, Klingberg).
25/03/2018, Dallas – Vancouver 1:4
Gól: Janmark (Shore).
23/03/2018, Dallas – Boston 2:3
Góly: Lindell (McKenzie, Dickinson), Benn (Seguin, Johns).
20/03/2018, Washington – Dallas 4:3
Góly: Seguin (Radulov, Klingberg), Radulov (Klingberg, Benn), Benn.

6., Dallas Stars, 39 – 8 – 31, 220:215, 86

Počet vstřelených branek: 216 (21. v NHL)
Na utkání: 2,77 (22. v NHL)
Počet inkasovaných branek: 212 (22. v NHL)
Na utkání: 2,72 (22. v NHL)
Úspěšnost přesilovek: 19,7 % (19. v NHL)
Úspěšnost oslabení: 81,1 % (13. v NHL)
Střely/zápas: 31,5 (18. v NHL)
Střely proti/zápas: 29,7 (4. v NHL)
Úspěšnost vhazování: 52,5 % (4. v NHL)
Dámy a pánové, zdravím vás u sledování zámořeské NHL, a to u utkání DALLAS STARSMINNESOTA WILD. Oba týmy se střetnou v American Airlines Center v Dallasu a děním na ledové ploše vás bude provázet Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.