NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Detroit - 23. ledna 2018   01:00

Devils
Devils
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Detroit
Detroit
06:36' Bertuzzi  (D. Larkin, Athanasiou) • 38:12' Booth  (Ericsson, Frk) • 51:02' D. Larkin  (Athanasiou, Jensen)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 37:30 (11:12, 12:9, 14:9)
Zblokované střely – 7:13
Vyhraná vhazování – 36:23
Trestné minuty – 4:10
Hity – 13:11
Je konec! Petr Mrázek, který v této sezóně nedostává od kouče Jeffa Blashilla moc příležitostí, udržel podruhé v řadě čisté konto a pomohl tak Red Wings k výhře 3:0. Hosté rozprostřeli své zásahy rovnoměrně do každé třetiny. V první se trefil z dorážky Tyler Bertuzzi a na konci druhé části vymetl z dálky horní růžek Schneiderovy branky David Booth. V 52. minutě pak pečetil skóre duelu Dylan Larkin, byť jeho zásah musela potvrdit až konzultace s videem. Domácí střelci si dnes vylámali zuby na již zmíněném brankáři Mrázkovi, kterého nepřekonal ani Pavel Zacha, jenž měl dnes několik dobrých šancí.
59:43'
Marcus Johansson to zkusil od pravého mantinelu, Mrázek puk zkrotil na hrudi.
59:14'
Zakázané uvolnění hostí. Petr Mrázek bojuje o druhé čisté konto v řadě.
58:45'
Puk nakonec brankovou čáru nepřešel, na stavu 0:3 se tak nic nemění.
58:45'
Henrik Zetterberg našel před brankou Gustava Nyquista, který dokázal těžký puk zpracovat a poslal ho do břevna, odkud se kotouč odrazil někam k brankové čáře. Bude se telefonovat do Toronta!
58:11'
Hosté nahazují puk za branku soupeře a sekundy ubíhají.
57:39'
Mrázek zachytil puk do lapačky a hned i rozehrál.
57:01'
Poslední tři minuty zápasu, uvidíme, zda se dočkáme odvolání Coryho Schneidera.
56:18'
Střelu ze středního pásma pokryl Mrázek, který přerušil hru. Poslední reklamní přestávka.
55:54'
Domácí se snaží, ale na jejich hokejky se už vkrádá křeč.
54:42'
Hosté jsou v plném počtu a zase se přiblížíli výhře.
54:28'
Po nepřesné střele Seversona se puk odrazil až do středního pásma.
53:57'
Individuálně to zkoušel Pavel Zacha. Opět narazil na Mrázka.
53:40'
Sami Vatanen trefil jen Dominica Turgeona. Ten následně vyhazuje.
53:15'
Z pravého kruhu vystřelil Marcus Johansson. Petr Mrázek si pohlídal bližší tyčku.
52:47'
Sami Vatanen hrál puk už ve středním pásmu. Pískáno postavení mimo hru.
52:41'
Gustav Nyquist zahákoval Stafforda a věnuje tak domácím přesilovou hru. Reklamní přestávka.
52:13'
Domácí už to budou mít hodně těžké. Na vstřelení tří gólů mají necelých osm minut.
51:02'
Detroit právě vstřelil branku!
DYLAN LARKIN to ale viděl dobře! Puk se po jeho dorážce totiž odrazil zpět do hřiště od zadní tyčky, což potvrdila i konzultace rozhodčích s videem. Red Wings tak mají k dispozici tříbrankový náskok. Asistence: Andreas Athanasiou a Nick Jensen.
51:02'
Dylan Larkin dorážel z levé strany puk do odkryté klece a hned zvedal ruce nad hlavu. Rozhodčí však ukazují, že se o gól nejednalo!
50:12'
Andy Greene pálil z osy kluziště vedle. Pro domácí škoda, Mrázek měl totiž zakrytý výhled.
49:38'
Frans Nielsen poslal do dobré příležitosti Davida Bootha. Schneider si s nájezdem z levé strany poradil.
49:04'
Čas pomalu ubíhá a Detroit je stále blíže k vítězství. Devils už budou muset otevřít hru.
48:29'
Hosté v postavení mimo hru.
48:10'
Mrázek nyní vyrazil také nahození Blakea Colemana.
47:41'
Od modré střílel Andy Greene, následovala ještě dorážka, ale Mrázek stále drží čisté konto!
46:57'
Od modré čáry vypálil Will Butcher, Mrázek kotouč vyrazil.
46:15'
Z levé strany pálil na Schneidera Andreas Athanasiou, domácí brankář přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
46:01'
Domácím nevyšla rozehrávka. Pískáno je zakázané uvolnění.
45:45'
Tomáš Tatar byl přibrzděn háčkem jednoho z domácích hráčů. Vylučovat se ale nebude.
45:07'
Hosté teď uklidňují hru rozvážnou rozehrávkou z vlastního obranného pásma.
44:12'
Teď už je Detroit v plném počtu.
43:57'
Hosté odolávají tlaku soupeře, jehož přesilovka se pomalu blíží ke konci.
43:09'
Neskutečný zákrok Petra Mrázka! Marcus Johansson v rychlosti obkroužil hostující klec a předložil puk před brankoviště na hůl Briana Boyla. Ten zakončoval do volné poloviny klece Red Wings, ale Mrázek stačil natáhnout proti kotouči pravou ruku a vyrážečkou ho přizvedl do ochranné sítě!
42:28'
Ránu Palmieriho vyrazil pravým betonem Mrázek.
42:11'
Pavel Zacha střílel z levé strany. Mrázek puk vyrazil ke Staffordovi, jemuž zabránil v dorážce Henrik Zetterberg, který fauloval. Je tu přesilovka domácího týmu.
41:44'
Zapotil se zase Mrázek! Jen na jeho betonech končí zakončení Drewa Stafforda z bezprostřední blízkosti.
41:28'
Cory Schneider musel vyrážet střelu ze středního pásma.
40:11'
Nico Hischier vyzkoušel Petra Mrázka střelou z vrcholu pravého kruhu. Hostující gólman puk zachytil do výstroje.
Hity – 10:6
Také ve druhé třetině padl jeden gól. Opět ho vstřelili hosté, kteří tak po 40 minutách vedou 2:0. Hokejisté New Jersey ve druhé části hrozili zejména v přesilovkách, ale gólman Detroitu Petr Mrázek svůj tým několikrát podržel a v případě potřeby mu pomohla i branková konstrukce. V čase 38:12 pak přišel rychlý protiútok Red Wings a na dalekonosnou střelu Davida Bootha nedokázal brankář Schneider reagovat.
40:00'
39:43'
Red Wings soupeři nepůjčují puk a dohrávají třetinu v útočném pásmu.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny, hosté si hýčkají dvoubrankový náskok.
38:12'
Hosté po dalším zákroku Mrázka rychle otočili hru dopředu a je z toho jejich druhý gól! Jonathan Ericsson zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho DAVIDOVI BOOTHOVI, který vypálil z poměrně velké dálky a s pomocí teče bránícího Vatanena vymetl bližší horní růžek Schneiderovy branky – 0:2. Asistence: Jonathan Ericsson a Martin Frk.
37:46'
Pavel Zacha vyslal na Mrázka další střelu, gólman Detroitu byl opět úspěšný.
37:28'
Nahozený puk raději přidržel v rukavici Cory Schneider. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Red Wings.
36:44'
Lovejoy nahazoval puk ještě před červenou čarou. Pískáno je zakázané uvolnění.
36:14'
Od modré pálil Ben Lovejoy, obránce Devils netrefil branku.
36:02'
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
35:47'
35:45'
Další šance Zachy, který ve výborné pozici těsně minul!
35:29'
Jesper Bratt přenesl hru na Pavla Zachu, který z levého kruhu pálil na Mrázka. Ten se stačil přesunout a střelu svého krajana vyrazil vyrážečkou!
34:58'
Detroit se osvobozuje vyhozením.
34:45'
Palmieri dostal nahrávku od Vatanena a zkoušel to z levého kruhu. Hosté jeho střelu zablokovali.
33:46'
Nick Jensen si přidržel Milese Wooda a odchází na trestnou lavici.
33:33'
33:12'
V oslabení vyrazili dopředu domácí. John Moore dokonce prověřil Mrázka střelou od mantinelu.
32:21'
Hosté si nyní neporozuměli a přišli o pásmo.
31:48'
Dylan Larkin nabízel puk na zadní tyčku Tylerovi Bertuzzimu, který ho neprocpal za Schneidera. To byla velká šance Detroitu!
31:32'
Máme tu pro změnu vyloučení na domácí straně. Dvě minuty za hákování obdržel Ben Lovejoy.
30:58'
Hosté jsou již kompletní.
30:14'
Petr Mrázek opět podržel Detroit! Nico Hischier našel Samiho Vatanena, který střílel z voleje a puk navíc prošel mezi bruslemi obránce Ericssona. Mrázek ho stačil zastavit levým betonem.
29:42'
Z levého kruhu pálil Kyle Palmieri, jenž Mrázka neprostřelil. Podobně si vedl o chvíli později i Drew Stafford. Ten zakončoval z mezikruží, ale Mrázek puk udržel!
29:11'
Hostům se podařilo vyhodit.
28:57'
Jenže Larkin si pomohl sevřením kotouče v rukavici a tak se vrací na trestnou lavici!
28:57'
Dylan Larkin vyvezl puk do útočného pásma a zatímco jeho spoluhráči střídali, dokázal hráč Red Wings sbírat čas v rohu kluziště.
28:34'
Hosté jsou již v plném počtu.
28:07'
Domácí se zatím nemohou dostat zpět do útočného pásma.
27:45'
Hosté se osvobozují.
27:14'
Kyle Palmieri si vyměnil puk s Vatanenem a vystřelil. Petra Mrázka zachránila podruhé v utkání tyčka!
26:45'
Puk se odrazil ven z útočného pásma Devils. Johansson ho na modré nestihl zastavit.
26:33'
Přesilovku si zahrají také domácí. Dylan Larkin je potrestán za sekání.
26:04'
Coleman přejel Butcherovi do útočného pásma předčasně. Pískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
25:30'
Po přiťuknutí od Zetterberga pálil z osy hřiště z první Gustav Nyquist. Schneider měl dobrý výhled a sáhl si pro puk lapačkou.
24:57'
Mohlo být vyrovnáno! Ránu Briana Boyla vyrazil Mrázek k Andymu Greeneovi, který dorážel do tyčky svatyně Red Wings!
24:44'
Puk vyvezl do útočného pásma Marcus Johansson, zamířil ale vedle.
24:16'
24:04'
Z levého kruhu vypálil Gustav Nyquist, Schneider byl na místě.
23:45'
Další vyhození NJD.
23:28'
Dlouho se tam ale neudrželi, Devils vyhazují.
23:11'
Red Wings se už usadili v útočném pásmu, kde kombinují.
22:27'
Coleman po buly vyvezl puk až za branku soupeře.
22:15'
Za držení protihráče odchází na trestnou lavici Pavel Zacha. Hosté si zahrají první přesilovku v utkání.
21:36'
Petr Mrázek si poradil se střelou, kterou tečoval Myles Wood. Další pokus domácího útočníka byl zablokován.
21:06'
Domácí začali druhou třetinu aktivně. Puk byl nakonec sražen do ochranné sítě a Red Wings si mohou oddechnout.
20:39'
Kyle Palmieri dostal přihrávku za obranu, ale neměl dost rychlosti, aby ujel obránci Jensenovi. Musel tak střílet z levého kruhu a Mrázek si poradil.
20:01'
Aktéři utkání jsou zpět na hrací ploše. Start druhé třetiny se blíží.
Hity – 8:4
První třetina se o něco lépe povedla Detroitu, který vede v Prudential Center nejtěsnějším rozdílem. Domácí přitom začali zápas aktivněji, ale v 7. minutě se prosadili Red Wings, když Tyler Bertuzzi doklepával do branky Schneiderem vyražený puk. To hosty nakoplo a od té doby byli dokonce lepším týmem.
20:00'
19:39'
Ránu Andrease Athanasioua vyráží Schneider pravým betonem. Hosté dohrávají třetinu v útočném pásmu.
19:19'
Debutant Joe Hicketts rozehrál v útočném pásmu na Dannyho DeKeysera, který měl před sebou na levé straně dost prostoru. Využít toho však nedokázal.
18:54'
Domácí se teď proti obraně soupeře těžko prosazují. Zajac s Brattem byli zastaveni v rohu hřiště.
17:50'
Jimmy Hayes obral za brankou o kotouč De Keysera, ale domácí z toho nic nevytěžili. Puk opět získávají Red Wings.
17:21'
První hostující lajna odehrála své střídání v útočném pásmu. Její tlak utnul Schneider, jenž přerušil hru po střele DeKeysera.
16:38'
Gustav Nyquist se prezentoval individuální akcí, kterou zakončil střelou zápěstím. Schneider přerušil hru svým zákrokem.
16:28'
Domácí teď důraznou hrou získali puk v útočném pásmu. Od modré pak mohl střílet John Moore, ale Mrázek si povyjel a schoval puk ve výstroji. Následovala menší strkanice, za to se však vylučovat nebude.
15:57'
Blake Coleman před brankou tečoval kotouč a byla z toho velká šance. Vytáhnout se musel Petr Mrázek, který schoval puk pod sebou! Následuje reklamní přestávka.
15:12'
Mantha se proti defenzivě Devils neprosadil, ale puk se ještě odrazil k Henriku Zetterbergovi. Ten z první netrefil branku.
14:48'
Nico Hischier chtěl projet mezi dvěma hostujícími beky. Ti ho ale nekompromisně zastavili.
14:05'
Střelou přes obránce se prezentoval Andreas Athanasiou. Hostující útočník však minul branku.
13:35'
Hosté pokračují v aktivním výkonu. Přihrávku na Frka teď ale pokryl jeho krajan Pavel Zacha.
12:56'
Další dobrá šance Detroitu! Tomáš Tarar se řítil dopředu po pravé straně a pálil z kruhu pro vhazování. Cory Schneider měl co dělat, aby puk udržel mezi tělem a rukou. Nakonec to zvládl.
12:19'
Domácí se dostali pod tlak a raději vyhodili puk přes všechny čáry.
12:04'
Mohlo to být o dva góly! Henrik Zetterberg našel zpoza branky Anthonyho Manthu, který nastřelil tyčku!
11:44'
Zajímavě vypadající protiútok Red Wings. Nyquistovu přihrávku na Manthu však zablokoval John Moore.
11:15'
Tentokrát je pískán icing Detroitu.
10:56'
Zakázané uvolnění Ďáblů.
10:39'
Puk byl tečován na hostující střídačku. Je tu reklamní pauza.
09:52'
Sami Vatanen nahodil puk za branku Red Wings, jeho spoluhráči ho v rohu vybojovali.
08:58'
Domácí teď zatlačili soupeře do jeho obranné třetiny. Střelu Jespera Bratta zastavil Mrázek lapačkou, ale puk mu z ní vypadl, což český gólman nevěděl. Hráči Devils se tak snažili ještě dorážet, vše však skončilo posunutou brankou.
07:48'
Rána Briana Boyla se nevešla mezi hostující tyče. New Jersey to musí zkusit jinak.
06:36'
Hosté se ujímají vedení! Bekhendovou střelu Dylana Larkina vyrazil Schneider betonem jen na hůl TYLERA BERTUZZIHO a ten už s dorážkou do odkryté branky neměl problém. Red Wings tak proměňují svou první větší šanci v zápase. Asistence: Dylan Larkin a Andreas Athanasiou.
06:02'
Útočnou snahu Detroitu zastavilo postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
05:39'
Ďáblové jsou nadále aktivnějším týmem a nepouštějí soupeře příliš do útoku.
04:51'
Dvakrát to nepříjemně zkoušel Drew Stafford. Jeho první střelu odrazil Mrázek za branku a pak musel zasahovat po rychlém objetí své klece. Následně se ještě snažil dorážet Travis Zajac, ale to už puk odklidil do bezpečí Nyquist.
04:08'
Ranou od modré prověřil Mrázka John Moore. Gólman Red Wings má puk v lapačce.
03:51'
Andreas Athanasiou se dostával za obranu New Jersey, ale v rozhodující chvíli mu utekl puk z hole.
03:10'
Brian Boyle se na druhé straně protáhl až do zakončení. Jeho skákavý pokus Mrázek vyrazil jen před sebe a Boyle se ještě snažil dorážet. Při tom do Mrázka narazil a odvezl ho mimo brankářskou pozici, ale pro Detroit to dobře dopadl.
02:33'
Nyní to pohotově zkusil Martin Frk, Schneider si musel připsat další zákrok.
02:14'
Hosté poprvé zaměstnali domácího gólmana. Bekhendový pokus Anthonyho Manthy zneškodnil Cory Schneider.
01:47'
Red Wings se zatím ještě nedostali do útočného pásma. Domácí jsou aktivnější.
01:13'
Pavel Zacha to zkusil po přejetí modré čáry, branku netrefil.
00:45'
První zákrok Petra Mrázka, který vyrážel pokus Andyho Greena od modré čáry.
00:40'
Zakázané uvolnění hostí.
00:24'
Kyle Palmieri zachytil Mrázkovu rozehrávku a z rohu se snažil hned vrátit puk na branku. Frans Nielsen však kotouč srazil do ochranné sítě.
00:08'
Hosté vyhráli úvodní buly a nahodili puk za branku soupeře.
00:01'
Nyní zazní hymna Spojených států amerických.
Proběhla minuta ticha na uctění památky zesnulého generálního manažera olympijského týmu USA Jima Johanssona.

New Jersey Devils: Schneider (Appleby) – Vatanen, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Lovejoy, Butcher – Palmieri, Hischier, Bratt – Stafford, Zajac (A), Ma. Johansson – Noesen, Zacha, Wood – J. Hayes, Boyle (A), Coleman.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Green, DeKeyser, Ericsson, Hicketts, Kronwall (A), Jensen – Bertuzzi, D. Larkin, Athanasiou – Nyquist, Zetterberg (C), Mantha – Frk, Nielsen, Tatar – Witkowski, Turgeon, Booth.

Rozhodčí: McIsaac, Skilliter – Mach, Nagy.
New Jersey Devils:
Hokejisté New Jersey prokazují oproti minulé sezóně zajímavý progres a mají namířeno do vyřazovacích bojů. Ďáblové dosud nasbírali 56 bodů a to na Východě stačí na páté místo. Naposledy Devils padli 1:3 na ledě Philadelphie. Před tím naopak dokázali zdolat 4:3 v prodloužení Washington a 4:1 Islanders.