NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Buffalo - 12. listopadu 2017   01:15

Montreal
Montreal
41:01' A. Shaw (Drouin, Pacioretty) • 63:08' Pacioretty (Danault)

Trestné minuty: 11:7
Utkání je u konce a k radosti domácího publika v něm vítězí Montreal v poměru 2:1. V prodloužení jsme sledovali akci za akcí a i když si Johnson připsal několik dobrých zákroků, poslední šanci už vyřešit nedokázal. Max Pacioretty jej rozpohyboval a poté zakončil bekhendovým blafákem.
63:08'
Montreal právě vstřelil branku!
Je dobojováno! Domácí se opět dostali do pásma, Danault přihrál na střed, MAX PACIORETTY si zpracoval, bekhendovým blafákem dokonale vymíchal Johnsona a zajistil pro Montreal druhý bod! Asistence: Phillip Danault.
62:43'
Pacioretty si sjel před branku a tam se snažil o teč střílené přihrávky. Puk nezasáhl.
61:54'
Vypadalo to, že si hosté zahrají přesilovku za Drouinovu vysokou hůl na O'Reillyho, nakonec ale sudí vylučovat nebudou.
61:33'
Galchenyuk tak úspěšný nebyl, jeho průnik skončil u útočné modré čáry.
60:48'
A za chvíli druhý, Pacioretty se vydal do brejku po pravé straně, švihem ale našel pouze Johnsonovu lapačku.
60:17'
Hned v úvodu prodloužení se do rychlého útoku vydali domácí hokejisté, Johnson si připsal první zákrok.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 26:35
Zásahy brankářů: 34:25
Vyhraná vhazování: 30:21
Hity: 32:32
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, musíme si dát pětiminutové nastavení. Domácí do třetí třetiny vlétli ve velkém stylu a už na začátku druhé minuty srovnali na 1:1. Stalo se tak v pokračující přesilovce, kdy od modré nahodil Drouin a Johnson pak nezvládl zareagovat na teč Andrew Shawa. Hrál se pak opět urputný hokej, k vidění však byly i šance na obou stranách. Pochvalu si dnes ale zaslouží oba gólmani, předváděli skvělé výkony a byli pro své týmy skutečnými oporami. Další gól už za svá záda nepustili a zařídili tak pokračování tohoto utkání.
60:00'
59:58'
Další docela tvrdý zákrok hostů, nyní to odnesl Shaw, už se ale přerušovat nebude.
59:29'
Tvrdý souboj se odehrál v pásmu Buffala, na ledě se ocitl Drouin, rozhodčí nechali pokračovat ve hře.
58:25'
Odražený puk mířil k Johnsonovi, ten jej pro jistotu přikryl lapačkou.
57:19'
Na pravé straně našlápl Eichel, už se chystal ke kličce na střed, v tom okamžiku byl ale obrán o puk a dopředu jde Montreal.
56:46'
Domácí se chystají k útočnému výpadu, Benn čeká na své spoluhráče.
56:12'
A další zákrok gólmana Montrealu, ten je teď velice důležitou postavou svého celku.
56:02'
Domácí gólman nyní sklízí aplaus publika. Hosté se usadili v útočném pásmu a najednou vylétla z levé strany nepříjemná střela. Lindgren máchl lapačkou a stav je tak i nadále 1:1.
55:49'
Domácí vyhodili puk přes všechny čáry, pískalo se zakázané uvolnění.
55:30'
Scandellovo nahození od modré skončilo v chumlu těl před Lindgrenem.
54:42'
Oba týmy teď dávají důraz na obranu, nechtějí udělat chybu, která by mohla být vzhledem ke zbývajícímu času velmi kritická...
53:33'
Od modré čáry nahazoval hostující McCabe a Londgren měl docela potíže. Nakonec si ale přes několik těl puk našel a zákrokem přerušil hru.
52:43'
Pouliot se snažil o napadání, domácí tým se ale dokázal vymanit a už vše míří před Johnsona.
51:50'
Johnson má další zákrok, nyní pro jistotu přikryl puk lapačkou a přerušil hru.
50:58'
Už se zase hrálo na druhé straně a byl z toho docela slušný tlak. Aktivní v něm byl zejména Drouin, ale i po jeho akci je stav stále nerozhodný.
50:24'
Pominvilleho bekhendová přihrávka před brankoviště pouze prolétla prostorem, jeho spoluhráči na ni nedokázali reagovat.
49:34'
Z ostrého úhlu nahazoval na Johnsonovu branku Danault, gólman Buffala holí postrčil puk do pro něj bezpečnějších míst.
48:49'
Danaultův průnik vypadal nadějně, vše se ale změnilo po přechodu přes modrou čáru. Celá akce pak skončila za brankou Buffala.
47:21'
Froese zakončoval na druhé straně. Byl trochu z úhlu a musel střílet přes obránce, Johnsonovu branku následně netrefil.
46:35'
Prostor dostal hostující Moulson, střelu ze střední vzdálenosti musel řešit pozorný Lindgren. Puk vyrazil do rohu.
45:55'
Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se tak přesune k Lindgrenovi.
44:53'
Okposo měl se svými spoluhráči problém s rozehrávkou, po krátkých potížích ale hosté dokázali přejít do protiakce.
43:40'
Pryč je aktivita Buffala, kterou jsme viděli před přestávkou, nyní je to pouze o týmu v červených dresech.
42:45'
Domácí jsou najednou plni elánu. Do další příležitosti se dostával Drouin, po rychlém průniku ale nedokázal přesně vystřelit.
41:40'
Montreal se mohl dostat i do vedení, do brejku totiž unikl Byron, Johnson ale jeho bekhendový blafák vystihl a připsal si důležitý zákrok.
41:01'
Je vyrovnáno, domácí využili přesilovou hru. Puk se dostal na modrou čáru, odkud švihem vystřelil Drouin, jeho pokus před Johnsonem lehce tečoval ANDREW SHAW a puk skončil v horním růžku Johnsonovy branky! Asistence: Jonathan Drouin, Max Pacioretty.
40:20'
Samozřejmě pokračuje přesilová hra domácích, Montreal je usazen v útočném pásmu.

Hity: 19:22
Po čtyřiceti minutách hry je stav stejný, jako po první třetině, Buffalo drží jednobrankový náskok. Ve druhé části utkání jsme sledovali urputnější hokej, s minimem opravdu slibných šancí. Hostům nepomohla ani přesilová hra v úvodu třetiny, skóre je tak chudé, na druhou stranu současná situace slibuje napínavou podívanou až do závěrečné sirény.
40:00'
39:58'
V úplném závěru třetiny se domácí konečně rozestavěli ke kombinaci a střele, Johnson měl ale na vše výtečný výhled a neměl problém zasáhnout.
39:09'
Chvíli po akci fauloval hostující Jack Eichel a za sekání dostal dvouminutový trest.
39:06'
Pěknou střelu vyslal Pacioretty, Johnson po delší době musel vytáhnout těžší zákrok.
39:00'
Dlouhého trvání to ale nemělo, Buffalo se brzy vrátilo do útoku a u Lindgrenovy branky vznikl menší závar. Gólman vše ukončil přikrytím puku v brankovišti, zákrokem si ale chvíli nebyl vůbec jistý.
38:15'
Kombinace mezi O'Reillym a Okposem byla na poslední chvíli přerušena domácí obranou, Montreal už jde do protiakce.
37:39'
Lehkonenova bekhendová střela Johnsonovi mnoho problémů nenadělala, měl na ni velice dobrý výhled.
36:52'
Tahle třetina je hodně urputná, sledujeme souboje o každý metr ledu, šancí mnoho není.
35:43'
Johnson přerušil hru, dal tak svým spoluhráčům čas na vystřídání.
35:10'
Po Plekancově přihrávce se do pásma prosmýkl Petry, nedokázal se však dostat do kloudné střelecké pozice a skončil i s pukem u mantinelu.
34:19'
Zmatek před Lidgrenem. Střelu si připsal O'Reilly, dorážku poté Okposo. S oběma pokusy si poradil připravený gólman Montrealu a drží tak stav na rozdílu jediné branky.
33:40'
Johnson má za sebou další úspěšný zákrok, nyní proti střele z levé strany. Do akce a střele z kruhu pro vhazování se protlačil Hudon.
32:29'
Lehkonen se objevil před Johnsonem a snažil se za jeho záda srazit prudkou přihrávku. Byl ovšem dobře bráněn a úmysl se mu tak nezdařil.
31:49'
Eichel ve vlastním pásmu vybojoval puk, přerušil tak kombinaci Montrealu a založil protiakci.
30:38'
Domácí se v útočném pásmu snaží dostat puk od mantinelu, obrana Buffala však pracuje nekompromisně a dělá Montrealu problémy.
30:04'
Další útok hostů končí na modré čáře, Buffalo se při kombinaci dopustilo postavení mimo hru.
29:18'
Složitější to bylo se střelou Sama Reinharta, i tu ale u své pravé tyčky zvládl vyřešit. Buffalo se ale dostává do slušného tempa.
28:46'
Přes obránce vystřelil Baptiste, nebyl to ale kdovíjak prudký pokus, Lindgren s tímto pokusem neměl problémy.
27:35'
Zakázané uvolnění Buffala, hra míří před Johnsona, vhazovat se bude po jeho pravici.
26:40'
Na druhé straně pálil Eichel, trefil ale přesně LIndgrenův postoj.
25:53'
Drouin si najel do pásma pravou stranou, našel si pozici a střílel přes obránce. Johnson si i za těchto ztížených podmínek poradil a připsal si úspěšný zákrok.
25:13'
Po Girgensonsově přihrávce na pravou stranu vystřelil Baptiste, Lindgren pro jistotu přerušil hru.
24:36'
Přesilovka je u konce, Galchenyuk se vrátil do hry.
24:11'
Další dobrý obranný zákrok domácích, puk je ve středním pásmu.
23:27'
Pacioretty vystihl rozehrávku hostů, nedokázal ale narychlo zakončit. Zatím ale domácí tohle oslabení zvládají na výbornou.
22:36'
Domácí chtěli vyhodit z pásma, při obranné činnosti se ale Alex Galchenyuk dopustil faulu a obdržel dvě minuty za podražení. Třetí přesilovka pro Buffalo.
22:30'
Scandellovu bombu od levého mantinelu vyrazil Lindgren do rohu.
21:45'
Domácí jsou v úvodu druhé třetiny aktivnější, snaží se o rychlé srovnání skóre.
20:35'
Gallagher se snažil dostat přes Scandellu, ten jej nepustil. Bylo to těsné, ale hostující obránce si počínal podle pravidel.

Trestné minuty: 9:5
Je za námi první třetina a už to vypadalo, že se v ní branky nedočkáme. Největší šance se odehrála hned v úvodu, kdy se do brejku dostal domácí Galchenyuk, toho ovšem vychytal skvělý Johnson. Poté jsme sledovali sice svižný zápas, ale bez ložených šancí. A pokud se už útok dostal do slibné šance, zasáhli Lindgren na jedné a Johnson na druhé straně. Přesto padl i jeden gól, když šest vteřin před koncem třetiny využil přesilovku Ryan O'Reilly a zblízka dorazil puk za brankovou čáru. Buffalo tak odchází do kabin s jednobrankovým vedením.
20:00'
19:54'
Sabres právě vstřelili branku!
Hostům se daří využít přesilovku a jdou tak do vedení! Před Lindgrenem vznikl obrovský závar, o dorážky z brankoviště se snažili Okposo i Kane, podařilo se to ale až RYANU O'REILLYMU, ke kterému se puk odrazil od zadního mantinelu a zakončoval do odkryté části branky. Bez asistence.
19:36'
Scandella rozděloval na modré puky na obě strany, Eichem po jeho pasu minul.
18:43'
Po buly tu byla akce oslabeného Montrealu, do kontru se dostával Plekanec. Zvolil tvrdé zakončení přes svým tělem blokujícího obránce, branku Buffala ovšem netrefil.
18:33'
Dvouminutový trest za držení dostal Artturi Lehkonen.
18:26'
Bude se vylučovat na domácí straně, Buffalo má ponechanou výhodu.
17:08'
Nenápadná akce Buffala se změnila v brejk dvou na jednoho, Eichel hledal najíždějícího spoluhráče, puk ale skončil v rohu. Tohle bylo slibné, ale nepříliš povedeně zahrané.
16:33'
Šarvátka to byla vyrovnaná, vítěze hledat těžko. Tresty ale jsou jasné. Jak Jordie Benn, tak i Josh Gorges dostávají pět minut za bitku.
16:33'
Ve středním pásmu sledujeme tvrdou bitku mezi domácím Bennem a hostujícím Gorgesem. Oba borci do toho jdou bez bázně a padají rázné údery.
16:24'
Pouliot se málem prosmýkl mezi dvěma obránci, na poslední chvíli byl domácími obrán o puk a do zakončení se nedostal.
15:31'
Domácí se začínají dostávat do tempa, poslední okamžiky jsou v jejich režii a Johnson se má v brankovišti co otáčet.
14:10'
Brejk Montrealu proti jedinému obránci zakončil Drouin, Johnson se ve svém brankovišti zvládl přesunout a poradil si i s touto šancí Montrealu.
13:59'
Galchenyuk v další své šanci, opět měl trochu prostoru pro zakončení, Johnson jel ale znovu vychytal.
13:43'
Oba týmy střídají za hry, Alzner čeká s rozehrávkou.
12:52'
Plekanec byl sice za brankou tvrdě atakován u mantinelu, dokázal se ale vymanit a vyjet si do střelecké pozice. Z kruhu pro vhazování vyslal příklep, Johnson jeho tvrdou ránu vytěsnil.
12:07'
Zakázané uvolnění domácího celku, hra míří před Lindgrena.
11:31'
Pacioretty si sjížděl k brankovišti a čekal na přihrávku od pravého mantinelu. Té se dočkal, ale byl tísněn natolik, že nebyl schopen puk usměrnit na branku.
10:29'
Montreal celkem v pohodě přečkal oslabení, Hudon je zpátky ve hře.
09:55'
A opět je puk až u hostujícího gólmana, odtud zahajuje akci Beaulieu.
09:15'
Okposovo zakončení dokázal Lindgren vytlačit do rohu, jeho spoluhráči pak vyhodili až k Johnsonovi.
08:29'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za sevření puku rukou dostal Charles Hudon.
08:10'
Ten se pak vydal i do útoku a vystřelil z levého křídla. Jeho prudká rána prosvištěla nad Johnsonovou brankou.
07:51'
A hned tu byl velký závar před Lindgrenem, který musel řešit ošemetnou situaci před svou brankou. Nadvakrát dokázal dostat puk z tohoto prostoru, pomohl mu i Galchenyuk.
06:55'
Je to zatím hodné živelné utkání, hraje se nahoru dolů, šancí je ale málo.
05:54'
Další výpad hostů skončil v rohu kluziště, zde probíhá urputný souboj o puk.
04:12'
Nyní už musel své kvality ukázat i Lindgren a to hned dvakrát. Zvládl pokrýt jak střelu Kanea, tak i dorážku Reinharta.
03:57'
Obrázek je stále stejný, Lindgren čeká na svůj první zákrok, jeho spoluhráči čistí prostor před jeho brankovištěm.
02:55'
Hraje se dlouho bez přerušení, oba týmy střídají během hry. Hosté se snaží o průnik a svou první střelu, zatím neúspěšně.
01:42'
Galchenyuk byl v ložené šanci, v brejku se dostal před Johnsona, nedokázal jej ale prostřelit. Gólman Buffala vyrazil pravým betonem do rohu.
00:48'
Zakázané uvolnění domácích, máme tak za sebou první přerušení utkání.
00:01'

Montreal Canadiens: Lindgren (Fucale) – S. Weber (A), Jo. Benn, Petry, Alzner, Morrow, Mete – Lehkonen, Drouin, Galchenyuk – A. Shaw, Danault, Pacioretty (C) – Gallagher, Plekanec (A), Byron – Froese, J. de La Rose, Hudon.

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Lehner) – Falk, Scandella, Fedun, McCabe, Gorges, Beaulieu – Pominville, Eichel (A), E. Kane – Okposo (A), R. O'Reilly (A), B. Pouliot – Baptiste, S. Reinhart, Moulson – Girgensons, Jo. Larsson, Nolan.

Rozhodčí: Rehman, O'Rourke – Rody, Alphonso.
Máme po hymnách, zápas může začít!
Utkání začne s menším zpožděním, rozhodně nikam neodcházejte.
Zápas v Bell Centre začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.