NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Edmonton - 23. března 2018   00:40

Ottawa
Ottawa
44:43' Duchene (Ceci, Chabot) • 54:23' Chlapík (Gáborík, B. Ryan)
2:6
(0:1, 0:1, 2:4)
Edmonton
Edmonton
08:23' Caggiula  (Åberg, Nurse) • 25:10' McDavid  (Nugent-Hopkins, Rattie) • 44:51' Nugent-Hopkins  (McDavid) • 45:29' Rattie  (McDavid, Nurse) • 46:34' Caggiula  (Lucic, Åberg) • 56:40' McDavid  (Nugent-Hopkins, Nurse)
Ottawa
Hebert, Brenk – Tobias, Driscoll
Canadian Tire Centre, Ottawa
Edmonton

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Bodyčeky: 24-17
Dominantní výkon Connora McDavida, který dva góly dal a na další dva přihrál, se ukázal být jako hlavní rozdíl mezi oběma týmy. Ottawa sice snížila ve třetí třetině na 1:2, ale svým gólem jakoby otevřela stavidla pro smrtící vlnu hostujících branek. Hned šest gólů v síti Craiga Andersona trochu kalí radost Filipa Chlapíka z premiérového gólu v NHL.
59:36'
Puljujarvi nezachytil přihrávku skrz střední pásmo a Oilers se dopouští icingu.
59:22'
Postavení mimo hru zastavuje rodící se útok hostů.
59:02'
Hra je přerušena, kotouč byl vystřelen na střídačku jedním z hráčem Ottawy, který nešťastně trefil svého spoluhráče Borowieckiho, jenž spěšně odběhl do kabiny k ošetření. Nejspíš se bude muset šít.
58:42'
Hosté odrazili útok soupeře, který musí založit novou akci.
58:04'
Talbot chytá střelu Smitha a přerušuje hru.
56:40'
Edmonton právě vstřelil branku!
Akce pokračovala, Nugent-Hopkins na útočné modré přenechal puk CONNORU MCDAVIDOVI, jenž si najel ze strany k brankovišti, zamíchal pukem a střelou na vzdálenější tyč znovu rozesmutnil brankáře Andersona. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Darnell Nurse.
56:31'
McDavid zpoza branky přihrál na modrou čáru, avšak Nursova střela skončila jen na Andersonově betonu.
56:15'
Oilers se usazují v útočném pásmu.
55:53'
Duchene z bekhendu ohrozil Talbota, kterému se podařilo srazit puk do rohu.
55:37'
Anderson sbírá odražený kotouč a přerušuje hru.
55:20'
Po přerušení hry je tu poslední komerční pauza.
55:00'
Senators to ještě zkouší, Smithova střela ale byla sražená Benningem.
54:23'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí snižují a je to premiérová branka FILIPA CHLAPÍKA v NHL! Tomu se podařilo tečovat střelu Mariána Gáboríka od modré a usměrnit kotouč mezi betony Talbota! Asistence: Marián Gáborík, Bobby Ryan.
53:31'
Chabotovy dvě střely Talbot vyráží.
53:18'
Hra je přerušena kvůli puku v hledišti. Komerční přestávka.
52:35'
Duchene před brankovištěm zápolil se soupeřovým obráncem, ale ke střele mezi tři tyče se nedostal. To se podařilo Cecimu, jenž ale napálil jen Talbota.
52:15'
Hraje se delší pasáž hry bez přerušení.
51:05'
Gáborík se ale mohl dostat na druhé straně do úniku, jenže dlouhou přihrávku zpracovával v těžké pozici a neobešel svého obránce.
50:55'
Tempo opět narůstá a zásluhu na tom mají hosté, kteří se začínají snažit o šestý gól.
50:22'
Lucicovi najížděl na pravém křídle Strome, ale přihrávka svého adresáta nenašla a Ottawa se ubránila.
49:45'
Tempo hry po krátké přestávce mírně upadlo. Edmonton, spokojený s náskokem, se nežene bezhlavě do útoku.
49:05'
Po přerušení hry přichází komerční přestávka.
48:36'
Tentokrát to byla ze strany Ottawy výborně ubráněná přesilovka soupeře. Smith je na ledě.
47:36'
McCormick přes celé kluziště vyhazuje puk až na Talbota, který musel na led.
46:34'
Aby toho na bedra Ottawy nebylo málo, Smith dostává další trest za nesportovní chování.
46:34'
Začíná to vypadat na debakl. DRAKE CAGGIULA využil přihrávky Milana Lucice a trefil se za záda trochu bezmocného Andersona, jemuž puk propadl pod betonem. Asistence: Milan Lucic, Pontus Aberg.
46:12'
Anderson nadvakrát zlikvidoval další střelecký pokus soupeře a odolal i nepříjemné snaze o dorážku.
46:01'
Draisaitlova střela byla sražená.
45:35'
Krátce po vhazování se vylučuje na straně Ottawy. Dvě minuty obdržel Smith za hru vysokou holí.
45:29'
Přestřelka pokračuje! McDavid využil své průbojnosti a rychlosti, zmocnil se puku a před brankovištěm přihrál do křídla na TY RATTIEHO, jenž i se štěstím dostal kotouč nad rameno Andersona. Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse.
44:51'
Radost Ottawy trvala jen osm vteřin. Během nich McDavid našel RYANA NUGENTA-HOPKINSE, který se prosadil z prostoru mezi kruhy a propálil Andersona. Asistence: Connor McDavid.
44:43'
Domácí se dočkali kontaktního gólu a využité přesilovky! Hosté se po vyhození pokusili zformovat k obraně, ale MATT DUCHENE dostal výbornou přihrávku na střed, prosadil se skrz dva obránce a prostřelil Talbota. Asistence: Cody Ceci, Thomas Chabot.
44:31'
Edmonton podruhé během tohoto oslabení vyhazuje.
43:43'
Senators se dostali ve výhodě do náporu, Gáboríkovy přihrávky od modré čáry si nacházely adresáty, ale ani Borowiecki, ani Ceci Talbota nepřekonali. Po přerušení odchází na dvě minuty Ethan Bear za držení.
43:25'
Bude se vylučovat na straně Edmontonu.
43:07'
Ve sprinterském souboji se podařilo hostům vybojovat puk na zadním mantinelu za Andersonem, ale záhy o něho přichází.
42:38'
Na druhé straně ledu okamžitě pálil Ryan. Puk Talbot chytá a přerušuje hru.
42:29'
Edmonton se dostal do přečíslení tří proti dvěma, ale přihrávka Larssona od pravého mantinelu neprošla.
42:07'
Nurse se ke střele neodhodlal a zamířil jen za branku.
41:07'
Borowiecki srazil další Bearovu střelu do ochranné sítě. Na začátku třetí třetiny je hra pořádně kouskovaná.
40:36'
Bear se okamžitě po vhazování dostal na modré ke střele, která zapadla Andersonovi do lapačky.
40:31'
Ottawa kazí rozehrávku, jež ústí v zakázané uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:28.
Ve druhé třetině se Edmontonu podařilo navýšit vedení po trefě Connora McDavida, který zároveň sám celou akci založil. Za stavu 2:0 jsou Oilers blízko vítězství.
40:00'
39:55'
Chlapík zkoušel přihrávat na střed mezi kruhy, ale jeho spoluhráči se k puku nedostali.
39:20'
Pakarinenova střela od mantinelu byla slabší a až na Andersona nedolétla.
38:45'
Senators jsou v plném počtu.
38:36'
Duchene se v oslabení dostal až na zadní mantinel za Talbotem a pošetřil čas.
38:16'
Po dlouhém souboji v rohu obranného pásma se domácím daří opět vyhodit puk.
37:50'
Senators vyhazují.
37:39'
Střelu od modré Anderson zdárně vykopl.
37:30'
Pokračuje klasická přesilovka hostů. Ti jsou usazeni v útočném pásmu.
37:07'
Oilers se sami vyhazují z útočného pásma. Navíc se do hry vrací Chlapík.
36:53'
Přihrávka McDavida mezi kruhy neprošla.
36:45'
Vyhodit se podařilo i tentokrát, ale Harpur poslal vysoký oblouček mimo led a to znamená zdržování hry a dvě minuty. Dvojnásobná přesilovka pro Edmonton.
36:26'
Domácí znovu vyhazují.
35:56'
Dvě střely v rychlém sledu cestu za záda Andersona nenašly a Ottawě se podařilo vyhodit.
35:21'
Borowiecki zlomil hokejku a Edmonton hraje tak ve výhodě pěti proti třem hokejkám.
Komerční přestávka.
35:07'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Filip Chlapík – 2 min., držení).
35:01'
Bude se vylučovat na straně Ottawy.
34:18'
Puljujarvi chtěl přihrávat do volného prostoru v levém kruhu, ale nebyl moc přesný a kotouč jen proletěl okolo McDavida až k mantinelu a odsud do středního pásma.
33:42'
Po dalším vhazování se Edmontonu už daří dostat puk ze svého pásma. Dlouhý nápor domácích přečkal.
33:35'
Odolal i další ráně, po níž přerušuje hru. Nevyzrál na něho ani Pyatt.
33:29'
Ottawa se útočného pásma nechce vzdát a po dalším vhazování se opět dostala k puku. Po vyjetí zpoza branky navíc pohotově dorážel střelu Smithe Burrows, ale Talbot dál odolává.
33:09'
Další rána zamířila na Talbota. Tentokrát to od modré zkoušel Hoffman.
32:48'
Delší pasáž bez přerušení, ale zároveň i bez šance, ukončil krátký nápor domácích. Burrows se nadvakrát neprosadil a úspěch neslavila ani střela McCormicka z levého kruhu. Talbot drží čisté konto a přerušuje hru.
31:19'
Talbot zlikvidoval střelu Harpura od modré. Komerční přestávka.
30:54'
Nugent-Hopkins se podél mantinelu dostal do útoku, sjel si více ke středu a chtěl ještě přihrávat McDavidovi, ale přihrávka neprošla až ke svému adresátovi.
29:57'
Ottawa hraje v plném počtu.
29:42'
Senators se daří rychle vyhodit.
29:29'
Edmonton se do pásma dostal až na druhý pokus.
29:02'
Ottawa po vhazování vyhazuje puk.
28:56'
Anderson drží puk ve své moci a přerušuje hru.
28:40'
Domácím se podařilo vyhodit do středního pásma.
28:32'
Anderson po zákroku byl mimo postavení, ale hostům se toho nepodařilo využít. Nugentu-Hopkinsovi utekl kotouč na zadní mantinel.
28:12'
Bearova rána zpoza kruhů skončila na zadním mantinelu.
27:57'
Přesilovou hru si zahraje také Edmonton. Dvě minuty za sekání obdržel Pageau.
27:15'
Anderson podržel puk po střele Aberga z ostrého úhlu.
27:05'
Postavení mimo hru zastavuje další útočný výpad Ottawy. Komerční přestávka.
26:25'
Gáborík se dostal k puku mezi kruhy, ale rychlou střelu poslal jen do nohy Slepyševa.
25:10'
CONNOR MCDAVID založil útočnou akci ve vlastním pásmu, předal puk Rattiemu, který po přejetí útočné modré přihrál Nugentu-Hopkinsovi k levému mantinelu a z jeho hokejky vzešla finální přihrávka na volného McDavida, na něhož obrana Ottawy zcela zapomněla. McDavid si zpracoval puk mezi kruhy a prostřelil Andersona. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Ty Rattie.
24:29'
Kvůli hře vysokou holí je hra vykázána z obranného pásma Edmontonu do střední třetiny.
24:15'
Kotouč vyletěl do ochranné sítě za Andersonem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:24'
Hosté hrají v plném počtu. Dobře ubráněné oslabení.
23:20'
Benning zblokoval střelu Gáboríka z levého kruhu a dostal puk do středního pásma.
22:55'
Senators se nedaří udržet v útočném pásmu, opět jsou vyhnáni.
22:31'
McDavid zachytil rozehrávku soupeře a znovu vyhání soupeře mimo pásmo.
22:12'
Ottawa se musí pro puk vracet opět až za vlastní branku.
21:38'
Střela od modré jen prolétla kolem branky Edmontonu. Tomu se vzápětí daří vyhodit.
21:24'
První vyloučení v utkání. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Lucic a Ottawa si zahraje přesilovku.
21:19'
Hoffman nezachytil přihrávku z vlastní třetiny a Senators se musí vrátit před Andersona po zakázaném uvolnění.
20:44'
McDavid se při souboji u mantinelu dostal do postavení mimo hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 01:33.
Edmonton Oilers vedou po první třetině na ledě Ottawy Senators 1:0 po brance Drakea Caggiuly, který pohotově dorazil propadlý puk v brankovišti soupeře.
20:00'
19:57'
Talbot musel ještě v závěru třetiny na led a nadvakrát zlikvidovat za obránci ukrytou střelu Pageaua.
19:26'
Rodící se útok domácích zastavilo postavení mimo hru.
18:56'
Puljujarvi na levém křídle útočného pásma vymyslel výbornou přihrávku mezi kruhy na najíždějícího Lucice, jehož klepnutí do puku Anderson se štěstím vyrazil.
17:36'
Po jednom ze soubojů ve středním pásmu kotouč skončil na střídačkách.
16:55'
Ceciho střelu má Talbot ve výstroji. Hra je přerušená. Komerční pauza.
16:41'
Duchene se s Hoffmanem po vhazování bleskově přesunuli před Talbota, ale Duchene nedokázal usměrnit střelu mezi tři tyče.
16:36'
Zakázané uvolnění Ottawy.
16:06'
Dlouhé střídání Chlapíka zakončuje český útočník nahozeným pukem. Jeho spoluhráči odešli střídat, takže Chlapík jen neochotně odevzdal puk.
15:20'
Chlapík našel přihrávkou Ryana, jehož dostal do útočného pásma, ale u bočního mantinelu se mu nepodařilo kotouč udržet.
14:31'
Domácím se opět nepodařilo dostat puk ze svého pásma podél mantinelu, podobně jako při brance Caggiuly. Tentokrát toho ale Oilers nevyužili.
14:09'
Chabot vymýšlel za svou brankou rozehrávku, ale pas skrz střední pásmo neprošel. Edmonton se pokusil využít zisku kotouče k rychlému přechodu do útoku, ale dopustil se zakázaného uvolnění.
13:11'
Rána od modré Beara skončila ve výstroji Craiga Andersona.
12:15'
Duchene se snažil před brankovištěm o pohotové zakončení, ale z otočky minul.
11:51'
Ryan byl při přechodu útočné modré příliš pomalý a Ottawu zastavuje postavení mimo hru.
11:20'
Borowieckiho nahození od modré čáry chytá Talbot do lapačky a přerušuje hru.
10:46'
Smith zblokoval před svou brankou střelu McDavida a rozehrál útočnou akci, na jejíž konci sám zakončoval, ale napálil jen Nurseho. Od něj puk vylétl do ochranné sítě. Komerční přestávka.
09:46'
Talbot drží puk ve své moci a přerušuje hru po střele McCormicka z levého kruhu.
08:23'
Po chybě Hoffmana, který nedokázala vyhodit puk, se hosté dostali k nečekané příležitosti, kterou využil DRAKE CAGGIULA. Tomu se podařilo dorazit za brankovou čáru střelu Aberga, jež propadla Andersonovi za záda do brankoviště. Asistence: Pontus Aberg, Darnell Nurse.
08:11'
Další přerušení, tentokrát Anderson sbírá do lapačky odražený kotouč.
07:57'
Obráncům hostí se nepodařilo odstavit Duchena od puku, ale domácí útočník ze získané příležitosti před brankovištěm nic nevytěžil.
07:32'
Po McDavidově střele Anderson pozastavuje hru.
06:55'
Kotouč skončil v ochranné síti. Komerční pauza.
06:19'
Gáborík se hnal do útoku, ale až ke střele se nedostal.
06:07'
Po vhazování před Andersonem se hosté dostali ke třem střelám, ale Benning, Slepyšev, ani Auvitu skulinu mezi brankářem a klecí nenašli.
05:41'
Strome dostal přihrávku do volného prostoru za kruhy a zela před ním volná dálnice až k Andersonovi. Jeho nájezd s kličkou do pravé strany však brankář Ottawy přečetl a puk vyrazil.
05:29'
Hra se přesunula na zadní mantinel za brankářem Andersonem.
04:35'
Duchene se od zadního mantinelu tlačil před brankoviště, ale Nurse mu šikovně vypíchl puk a zahnal forvarda Ottawy zpět k mantinelu.
03:41'
McDavidova přihrávka zpoza branky neprošla na Rattieho, který vedle brankáře soupeře jen promáchl.
03:01'
Kotouč za zády Andersona vyletěl do ochranné sítě.
02:54'
Do velké šance se řítil Connor McDavid, ale jeho pokus o objetí brankáře a sklepnutí přihrávky od Nugenta-Hopkinse z bekhendu mezi betony Andersona úspěch neslavil.
01:50'
První střídání v utkání absolvuje Filip Chlapík a hned se blýsknul blokem proti střele Nurseho.
00:58'
Dlouhé nahození Claessona až z vlastního pásma raději Talbot schovává pod lapačku, před najíždějícím soupeřem.
00:29'
Talbot si v úvodu první třetiny připisuje první zákrok, když zastavil bekhendovou střelu Toma Pyatta.
00:01'

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Ceci, Chabot, Claesson, Borowiecki, Harpur, Wolanin – Hoffman, Duchene, Dzingel – Pyatt, Z. Smith, Pääjärvi – B. Ryan, Pageau, M. McCormick – Burrows, Chlapík, Gáborík.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – A. Larsson, Nurse, Bear, Russell, Benning, Auvitu – Rattie, McDavid, Nugent-Hopkins – Åberg, Draisaitl, Caggiula – Puljujärvi, R. Strome, Lucic – Pakarinen, Khaira, Slepyšev.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Tobias, Driscoll.
05. 02. 2016 Ottawa Senators - Edmonton Oilers 2 : 7
Duel týmů, které ztratily šanci na postup do play-off, bude jedním ze zápasů bohatého programu zápasů v noci ze čtvrtka na pátek.

Ottawa se bude muset v utkání s Edmontonem obejít bez svého kapitána Erika Karlssona, který dostal od týmu volno poté, co jeho manželka tragicky měsíc před porodem potratila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.