NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Vegas - 23. března 2018   03:15

San Jose
San Jose
23:27' Burns (P. Martin, Hansen) • 60:39' Couture (Vlasic, Hertl)
2:1
(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Vegas
Vegas
03:47' Tatar  (Marchessault, Theodore)
San Jose
M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski (C), M. Karlsson – Hertl, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Goodrow, Fehr, Hansen.
Lee, Hanson – Nagy, Knorr
SAP Center, San Jose
17 562 diváků
Vegas
M. Subban (Dansk) – McNabb, Schmidt, Engelland, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, Tatar – Perron, Haula, Neal – Carpenter, Eakin, Tuch – Nosek, Bellemare, Reaves.

Tři hvězdy utkání

Brent Burns (SJS) (1+0)
Malcolm Subban (VEG) (42 zásahů)
Logan Couture (SJS) (1+0)
Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0+1, 6 střel na branku, čas na ledě 19:58)
Tomáš Tatar (VEG) (1+0, 3 střely na branku, čas na ledě 13:49)
Tomáš Nosek (VEG) (0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 12:32)
Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 44

Vegas Golden Knights: 25
Máme za sebou pohledné utkání dvou týmů Pacifické divize. V základní hrací době jsme ale viděli jen dvě branky, protože se skvělými výkony prezentovali oba gólmani. Především hostující Malcolm Subban držel Las Vegas nad vodou. Duel tedy musel za stavu 1:1 do prodloužení, v něm bod navíc pro San Jose vystřelil útočník Logan Couture. Sharks si tak začínají upevňovat postavení na příčkách pro play-off. A pokud nepoleví, neměly by se jím vyřazovací boje vyhnout. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký začátek víkendu.
60:39'
San Jose právě vstřelilo branku!
Tohle prodloužení moc dlouho netrvalo. Nejdříve měl dvě velké šance hostující Jonathan Marchessault, ale z protiútoku se prosazují Žraloci. Útočník LOGAN COUTURE vzal jako správný lídr situaci na sebe. Nabral puk na hokejku, zamířil, vypálil a prostřeli dnes výborného Malcolma Subbana. Důležitý bod do tabulky navíc tak berou domácí hráči. Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Tomáš Hertl.
60:11'
Na úvod prodloužení se na puk dostal Jonathan Marchessault. Ten pak také zakončoval, Jones ho ale zastavil.
60:01'
V základní hrací době jsme vítěze nepoznali. Oba týmy mají bod, o ten druhý se bude bojovat v nastavené pětiminutovce.
60:00'
59:31'
Ještě jedno Haulovo nahození, ale nikdo se po něm nenatáhl. Tenhle zápas půjde velmi pravděpodobně do prodloužení.
59:10'
Hra přerušena ve středním pásmu, tentokrát se v postavení mimo hru nacházelo hostující mužstvo.
59:04'
Začala poslední minuta třetí třetiny. V útočném pásmu to zkoušel William Karlsson, ale nenašel volné místečko u tyče Jonesovy branky.
58:17'
Sharks unikali do přečíslení dva na jednoho, ale Evander Kane byl v postavení mimo hru. Proto rozhodčí akci nenechali pokračovat.
58:06'
Tomáš Hertl vyprodukoval další střelu, tentokrát ale napálil jen bránícího hráče před sebou. Následná dorážka Pavelskiho šla také mimo branku.
57:33'
James Neal se vykličkoval do šance a nakonec zakončil. Poslal ale kotouč jen do ochranné sítě. Ještě uvidíme jednu komerční přestávku, pak se bude pokračovat ve zbytku třetí periody.
57:15'
Domácí i hosté už to zkoušejí hlavně na nahozené puky, obrany zůstávají na svých modrých čarách a nikam se zbytečně neukvapují.
56:35'
Fehrova zajímavá střela od levého mantinelu, nebyla ale vůbec přesná. Vzápětí San Jose přišlo o útočné pásmo.
56:02'
Obě strany posílají na led čerstvé hokejisty ze střídačky. Je jasné, že teď už nebude chtít nikdo udělat chybu a ztratit cenný bod do tabulky.
55:41'
Eakin chtěl posunou ze středního pásma do útočného, ale měl za sebou hodně náročné střídání, takže musel poslat do hry čerstvé síly.
55:03'
Erik Haula se uvolnil před brankou Jonese, obrana San Jose si jej všimla na poslední chvíli. Ale nakonec hostujícího hráče do zakončení nepustila.
54:19'
Zakázané uvolnění San Jose Sharks, domácím se nyní nedaří rozehrávka.
54:06'
Ani Tomáš Hertl se neprosadil po otočce zpoza branky. Mířil někam mezi betony, ale gólman Zlatých rytířů stačil dát chrániče zavčas k sobě a zachránil situaci.
53:25'
Vypadá to, že příští branka určí vítěze utkání. Vědomi jsou si toho i hráči Las Vegas, kteří se snaží co nejdříve dostat kupředu.
52:48'
Kolem Subbanovy klece je to ve třetí třetině jako na střelnici. Žraloci posílají na branku jeden puk za druhým, ani jeden ale ještě neskončil v síti.
52:16'
Tentokrát se ke střele napřáhl Braun, někdo z hostů ale šanci zblokoval. Zkoušeli to také Tierney a Labanc, ale zatím marně.
51:50'
Evander Kane nadvakrát střílel směrem nahoru, pokaždé ale těsně minul zařízení.
51:16'
Joe Pavelski našel zadovkou pouze hokejku soupeře. Měl štěstí, že se jeho obrana stačila vrátit zpátky a byla na případné propadnutí ve středním pásmu připravena.
50:57'
Je tu komerční přestávka, za pár okamžiků budeme pokračovat.
50:56'
James Neal nahodil puk z rohu na branku, po něm měl solidní šanci i Haula. Ale ve třetí třetině sledujeme souboj brankářů, jeden lepší zákrok než druhý.
50:20'
San Jose udrželo zuby nehty útočné pásmo. Ale znovu se dostalo jen ke střele z dálky, s tímhle nebude mít hostující gólman žádné velké potíže.
49:46'
Vegas zvýšilo četnost střelby, za poslední minutu zakončilo asi pětkrát. Martin Jones ale na všechny pokusy vidí a stíhá je likvidovat.
49:19'
To je tedy teď pořádná divočina. Theodore nadvakrát nahazoval puk na branku, pokaždé ještě touš někdo tečoval. Ale Jones si přesto poradil a zasáhl.
48:55'
Už se zase hraje v plném počtu na obou stranách. Hosté se po delší době dostali do útočného pásma a Jones musí vytahovat zákroky.
48:28'
Ve velké možnosti také Joe Pavelski. Jenže Sharks se trápí v zakončení, navíc je likviduje dnes výborně chytající Malcolm Subban.
48:03'
Už hrají domácí v pěti proti čtyřem. O střelu se pokusili Couture i Labanc, ale ani jeden z nich se neprosadil. Oba zblízka minuli klec Subbana.
47:25'
Ještě chvíli se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak začne krátká přesilová hra San Jose.
46:52'
Subban zastavil tutovku Tomáše Hertla. Český útočník před sebou měl polovinu prázdné branky, přesto do ní nedokázal puk ve správný okamžik zasunout.
46:41'
Pokračovat se bude vhazováním u klece Golden Knights, avšak až po komerční přestávce.
46:35'
Počet hráčů na ledě se srovná. Hostující Miller krosčekoval Karlssona a dobře to věděl. Proto si také odsedí menší trest za katrem. Takže se bude hrát ve čtyřech.
46:10'
Také San Jose začíná oslabení velmi dobře. Jeden z domácích obránců v pohodě vyhodil kotouč přes všechny čáry, Sharks mohli vystřídat formace.
45:44'
Tentokrát si početní výhodu zahrají hosté. Útočník Sharks Kevin Labanc je totiž nucen odsedět dvě minuty za nedovolené bránění. Prosadí se Las Vegas?
45:38'
Tierney jel za sraženým kotoučem za branku, tam toho ale moc nevymyslel.
45:11'
Melker Karlsson a Joe Pavelski si najeli do dobré kombinaci. Ani tentokrát to nebyla žádná sláva se zakončení. Puk orazítkoval pouze zadní mantinel.
44:27'
Hraje se hodně dlouho bez přerušení, na to dnes nejsme moc zvyklí. Ale přináší to podle očekávání šance na obou stranách.
44:07'
Na druhé straně únik Tomáše Tatara. Místo střely ovšem mohl slovenský útočník raději ještě volit nahrávku. Takhle selhal.
43:38'
Goodrow hledal najetého Hansena na modré čáře. Jenže dánskému útočníkovi odskočil puk od hokejky, takže se vůbec nedostal ke střele.
43:14'
Las Vegas se bude chtít poprvé v tomto dějství soustředit na útočnou akci. Zatím k tomu kvůli oslabení nemělo moc prostoru.
42:35'
Vegas je zpátky v plném počtu, ve stejném okamžiku měl u pravé tyče šanci Chris Tierney. Ale netrefil kotouč ideálně, takže minul branku.
42:02'
Další hostující vyhození do středního pásma. Zlatí rytíři dnes velmi dobře zvládají svá oslabení.
41:33'
Kaneova střela skákala po brankovišti, Kevin Labanc ji ale nedokázal tečovat mezi tři tyče. Subban měl nyní velkou porci štěstí.
41:01'
David Perron je zpátky na ledě, nejhorší okamžiky mají Golden Knights za sebou. Teď se ale budou muset bránit přesile pěti hráčů soupeře proti svým čtyřem.
40:29'
Komplikace pro Las Vegas. McNabb dostává dvě minuty za hození hole a Sharks si tak zahrají půl minuty přesilovou hru ve třech proti pěti.
40:08'
San Jose tedy ještě dohrává zbytek přesilovky ze druhé třetiny. Labanc se hned napřáhl na modré čáře ke střele.
40:01'
Za pár okamžiků odstartuje třetí třetina utkání. Dočkáme se vítěze ještě v základní hrací době?
Střely na branku po dvou třetinách

San Jose Sharks: 31

Vegas Golden Knights: 15
Stejně jako v první třetině, i ve druhé části jsme viděli jedinou branku. Tentokrát ale na druhé straně barikády. Na 1:1 vyrovnal obránce San Jose Brent Burns, díky němu se tak Sharks výsledkově dotáhli. A nás čeká během poslední periody drama. San Jose ještě bude na začátku závěrečné třetiny dohrávat zbytek přesilové hry.
40:00'
39:14'
Útočnou třetinu nakonec domácí získávají nahozením Pavelskiho. Malcom Subban pak přerušil hru a zařídil nové vhazování před svými zraky.
39:04'
Začala poslední minuta prostřední části, San Jose Sharks při přesilovce zatím hledají cestu do útočného pásma.
38:53'
Po velké šanci San Jose se bude vylučovat na straně Vegas. Dvě minuty za podražení dostává David Perron. A domácí tak mají šanci jít dnes poprvé do vedení.
38:42'
Kotouč skončil vytečovaný mimo hrací plochu, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
38:18'
Tomáš Hertl přišel o kotouč ve středním pásmu, pak musel uhánět zpátky, aby svou chybu zažehnal a nedovolil soupeři větší šanci.
37:56'
Paul Martin netrefil při nahození z dálky hokejku spoluhráče, takže je z toho jen další zakázané uvolnění.
37:25'
Zatím to nevypadá, že bychom se ještě před druhou sirénou měli dočkat další branky. Oba týmy projevují aktivitu, ale jsou nepřesné v zakončení.
36:57'
Domácí brankář přerušuje hru. To teď jeho spoluhráči potřebovali, postupně se totiž dostávali pod zámek u svého zařízení.
36:43'
Millerova nepříjemná střela od modré čáry, která ale mířila těsně vedle branky Martin Jones.
36:15'
Tomáš Tatar motal v pravém rohu hlavy dvěma bránícím hráčům soupeře, slovenský útočník ale neměl komu nahrát. Část formace Vegas střídala.
35:41'
Vlasic se odhodlal ke střele z první z dálky, vůbec mu ale nesedla. Pak se navíc musel hodně rychle vracet zpátky do obrany.
35:15'
Ještě jedna komerční pauza v tomto dějství, pak budeme pokračovat ve zbytku druhé třetiny.
35:08'
Kevin Labanc se najednou zjevil samotný před brankářem soupeře. I on byl ale možná natolik zaskočen, že potom zakončením bekhendem hodně minul horní část branky.
34:39'
Trošku to teď vypadá, jako by už oba týmy čekaly na konce druhé třetiny.
34:09'
Pavelski a Kane spolu zakombinovali po levé straně. Druhý jmenovaný se pak ale z rohu nedokázal vytočit do střelecké šance. Delší dobu čekáme na střelu na branku.
33:37'
Další zakázané uvolnění, tentokrát v podání hostující mužstva.
33:13'
Nate Schmidt se dostal k odraženému kotouč mezi kruhy a bez otálení zakončoval. Trefil jen mantinel za brankou, což bylo štěstí pro San Jose Sharks.
32:23'
Martin Jones schoval do rukavice jednoduché nahození z dálky, za chvíli se bude znovu vhazovat po jeho levé ruce.
32:11'
Střela Alexe Tucha vytečovaná do ochranné sítě. Poslední dobou se hodně často přerušuje, což moc neprospívá průběhu utkání.
32:00'
Subban zastavil další nahození, tentokrát z hokejky Hansena. Hostující gólman si dnes pořádně zachytá, už musel zastavovat šestadvacet domácích střel.
31:38'
Obrana San Jose ve druhé třetina pracuje velmi dobře. I když Vegas dobře kombinovalo přes modrou čáru, domácí se nenechali přečíslit a nevyrobili chybu.
31:08'
Pavelski to zkoušel individuálně, na modré čáře však musel přenechat puk spoluhráčům. Ti se ke střelecké příležitosti po pravé straně nedostali.
30:41'
Pokračovat se bude po komerční pauze vhazováním u klece Vegas Golden Knights.
30:38'
Tomáš Hertl je dnes taktéž při chuti. Vybruslil si do mezikruží a zápěstím prověřil Subbana. Ten si ale na českého forvarda počíhal lapačkou a přerušil hru.
30:05'
Goodrow měl namířeno do samostatného úniku. Ale už neměl dostatek síly na to, aby přebruslil vracejícího se obránce. Nic z toho nakonec nebylo.
29:36'
San Jose je aktivní i při hře v plném počtu hráčů na ledě. Eric Fehr se tlačil do dalšího zakončení, na poslední chvíli mu pokus někdo překazil zezadu.
29:08'
Máme tu první komerční přestávku prostřední části, za chvíli budeme pokračovat.
29:08'
Ve chvíli, kdy jsou hosté zpátky v plném počtu, trefil Evander Kane tyčku branky Las Vegas. Velká domácí příležitost.
28:34'
Tomáš Tatar v šanci při vlastním oslabení. Dostal nahrávku mezi kruhy a unikal skoro sám na branku. Bekhendem ale Jonese tentokrát překonat nedokázal.
27:59'
Střelu Kevina Labanca z levého kruhu zablokoval Bellamare, který se potom sám postaral o vyhození.
27:30'
Polovina ze čtyřminutové přesilovky kalifornského týmu je pryč a Sharks dál čekají na gól. Budou muset ještě častěji zakončovat.
27:06'
Tomáš Hertl zkoušel kotouč sklepnout ze vzduchu do sítě, to se mu jen těsně nepovedlo. Ale Subban měl znovu štěstí, protože neměl zrovna přehled o situaci kolem sebe.
26:35'
Golden Knights se po delší době osvobozují vyhozením přes všechny čáry a mohou poslat na led čerstvé síly. Budou si ale muset hodně pospíšit.
26:13'
Brent Burns vyslal další pokus od modré čáry, ten ale někdo v bílém trikotu vytěsnil.
25:50'
Couture a Kane doráželi nahozený puk na brankoviště a Subban měl co dělat, aby šance zastavil. Nakonec mu pomohla aktivní obrana Vegas.
25:07'
Nakonec se za zákrok na Vlasica vylučuje, a to hned na 2+2 minuty. Tento trest inkasuje hostující Colin Miller, který tak svému týmu hodně komplikuje situaci.
25:05'
Domácí obránce Vlasic skončil po střetu u mantinelu na ledě. Zatím to s ním nevypadá moc dobře, ale snad bude v pořádku.
24:58'
Až nyní vyvezl touš dopředu Tomáš Tatar. Slovenský forvard ovšem neměl podporu spoluhráčů, takže neuspěl proti připravené obraně San Jose.
24:40'
San Jose navíc pokračuje v aktivitě, kolem Subbana létá jeden kotouč za druhým.
23:27'
Napoprvé se ještě urostlý obránce Sharks neprosadil, napodruhé už ano. BRENT BURNS musí ale poděkovat i spoluhráčům, kteří ukázkově stínili před zraky soupeřova gólmana. Ten vůbec nic neviděl, a tak Burnsovo nahození od modré čáry bez větších komplikací prošlo až do sítě. Nutno říci, že si zadák San Jose trefu za svou dnešní střeleckou aktivitu zasloužil. Začínáme tedy výsledkově znovu. Asistence: Paul Martin, Jannik Hansen.
23:07'
Brent Burns byl volný na brankovišti, kde nastavoval hokejku na střelu do prázdné branky. V klíčovém okamžiku ale po nahrávce kotouč nezasáhl ideálně.
22:16'
Pořádně nebezpečná rána od Dillona z modré čáry. Subban ji vytěsnil i s trochou štěstí, protože přes stínící hráče před sebou toho moc neviděl.
22:05'
Burnsovu ránu Tierney přizvedl do ochranné sítě, bude se muset znovu vhazovat.
21:35'
A chyboval i Tierney v útočném pásmu. Měl štěstí, že dvojice hokejistů Las Vegas reagovala až moc pozdě a nestihla tak prchnout do úniku na Jonese.
21:09'
Domácí obránce chyboval v rozehrávce a Golden Knights toho málem dokázali využít. Bellamare ale od mantinelu trefil pouze boční síťku svatyně.
20:46'
Melker Karlsson prověřil soupeřova brankáře střelou zápěstím, hostující maskovaný na ni ale moc dobře viděl a bez problému znovu zasáhl.
20:22'
Malcolm Subban hned musel přerušit hru po střele domácí hokejisty z dálky. A to hlavně proto, aby už nedošlo k další dorážce.
20:09'
San Jose uspělo na vhazování ve středovém kruhu a už hledá cestu přes modrou čáru do útoku.
20:01'
Za chvíli začne druhá třetina utkání. Dočkáme se v ní dalších branek?
Střely na branku v první třetině

San Jose Sharks: 13

Vegas Golden Knights: 11
Více už se toho v první třetině nestane. Máme za sebou pohlednou a útočnou dvacetiminutovku, která nakonec přinesla jednu branku. Hned na začátku utkání se prosadil slovenský útočník Tomáš Tatar, jenž poslal Las Vegas do vedení. I Sharks ale měli spoustu šancí. Nechme se překvapit, co přinese další část.
20:00'
19:19'
Engellandovu střelu z dálky Jones lapil do rukavice a raději přerušil hru, už se mu nechtělo riskovat další rozehrávku.
19:02'
Začala poslední minuta první třetiny, ve stejný okamžik má Malcolm Subban kotouč v lapače a přerušuje hru.
18:56'
Oba týmy už jsou v plném počtu, sledujeme teď hodně divoký hokej.
18:36'
Hned vzápětí na druhé straně samostatný únik Codyho Eakina. Ten se ale neprosadil, brankář Jones jej zastavil betonem.
18:05'
Kevin Labanc po Pavelskiho nahrávce těsně netrefil volný prostor u pravé tyče Subbanovy branky. Tohle byla hodně velká šance Sharks na vyrovnání.
17:45'
Dobrý Coutureho pokus zápěstím, ale mířil těsně nad horní tyčku. Ještě pak San Jose udrželo útočné pásmo, takže mohlo kombinovat.
17:16'
Až nyní vyrazil do akce obránce Vlasic. To už začala zkrácená domácí přesilovka v poměru pět na čtyři.
16:51'
Při hře ve čtyřech se zatím ani jedna strana nemá k ničemu odvážnému, hraje se hlavně ve středním pásmu.
16:25'
Také na druhé straně se vylučuje za nedovolené bránění. Erik Haula inkasuje menší trest, což znamená, že se počet hráčů na ledě srovná na čtyři na obou stranách.
16:02'
Melker Karlsson vytečoval kotouč někam mezi diváky, domácí se tak mohou aspoň uklidnit a absolvovat nové vhazování před svým gólmanem.
15:33'
San Jose začala oslabení velmi dobře. Hned se osvobodilo vyhozením, navíc málem ještě stihlo vyrazit do útoku.
15:12'
Bude se poprvé v zápase vylučovat. Na konci první třetiny si přesilovku zahrají Vegas Golden Knights, protože domácí útočník Logan Couture se provinil nedovoleným bráněním.
14:58'
Vlasicova dobrá dělovka od modré čáry. Ještě než ale doletěla k Subanovi, někdo ji stačil zablokovat. Vegas hraje před svou klecí obětavě.
14:28'
Schmidt se až moc rychle zbavil na hranici útočného pásma kotouče. Jeho spoluhráči touš přesto v rohu mantinelu vybojovali zpátky na své hokejky.
13:55'
Alex Tuch musel kotouč vrátit ještě zpátky dozadu. Sharks měli totiž dobře pohlídané střední pásmo a nedovolil soupeři žádné přečíslení.
13:16'
Ryan Carpenter, bývalý hokejista San Jose Sharks, prověřil Martina Jonese zajímavým pokusem zápěstím. Napálil pak přesně jeho vyrážečku.
12:51'
Už San Jose muselo zase rychle zpátky do obrany, protože Vegas dnes zakládá hodně rychlé protiakce.
12:20'
Brent Burns a jeho nebezpečná rána bez přípravy, kterou vyslal od modré čáry. Někdo ji ale zblokoval ještě před brankovištěm, tudíž Subban nemusel zasahovat.
11:50'
Do protiútoku vyrazil Jonathan Marchessault, neměl ale podporu spoluhráčů, protože většina hostující formace zrovna střídala.
11:25'
Také Tomáš Hertl je dnes střelecky aktivní, i on míří vedle. Jako například nyní, kdy těsně minul od levého mantinelu vzdálenější tyčku.
10:57'
Subban si hned musel připsat zákrok, okamžitě po vhazování vypálil jeden z domácích beků. Volné místečko ve výstroj gólmana soupeře ovšem nenašel.
10:52'
Kotouč končí sražený za mantinelem a my uvidíme další reklamní pauzu.
10:45'
Vegas po chvíli vyhazuje do středního pásma a má dostatek času na to, aby do hry poslalo čerstvé síly.
10:16'
Evander Kane hledal zpoza branky volné spoluhráče do zakončení. Nabízel se Joe Pavelski, ten měl ale dobře zablokovanou hokejku obráncem soupeře.
09:54'
San Jose Sharks trošku zbytečně vyhazují na zakázané uvolnění, měli dostatek času na rozehrávku, přesto se osvobodili.
09:33'
Na druhé straně kličkujícího Tatara odstavil od kotouče dánský forvard Hansen. Zatím je to hodně bojovný hokej z obou stran.
09:09'
Fehr je dnes hodně aktivní. Nyní se prosmýkl mezi dvěma soupeře na hranici útočného pásma. Jeho následný puk zápěstím mířil ovšem hodně nad horní tyčku.
08:58'
Na řadě je první komerční přestávka, za chvíli budeme pokračovat.
08:58'
A z jedné takové ztráty se teď málem prosadil Shea Theodore. Naštěstí pro domácí šanci dokázal zastavit Martin Jones lapačkou.
08:43'
San Jose se moc nedaří rozehrávka, ve středním pásmu často ztrácí kotouče.
08:15'
Ale na druhou stranu už dlouho nepřišla žádná střela na branku. Kolem Jonese sice létají kotouče, všechny ale trefují jen mantinely za domácí klecí.
07:32'
Tomáš Hertl napálil kotouč aspoň z dálky, ale spíše ještě potřeboval, aby ho někdo tečoval. Takhle na něj totiž brankář Subban moc dobře viděl.
07:10'
Sledujeme delší pasáž bez přerušení, což vyhovuje útočnému hokeji.
06:42'
Důrazný Joe Pavelski v souboji u mantinelu. Přestože proti sobě měl dva soupeře, ničeho se nebál a oba je zkusil překonat. Nakonec se mu to moc nepovedlo.
06:08'
Brent Burns sice vyhrál závod o puk v obranné třetině, Alex Tuch ho pak stejně předčil. I proto Golden Knights ještě zůstal v útočném pásmu.
05:37'
Jannik Hansen chtěl ujíždět po levé straně do zakončení, jenže nikdo ze spoluhráčů nevystihl jeho nápad.
05:08'
Trochu to vypadá, že Žraloky inkasovaná branka zaskočila, najednou jsou mnohem pasivnější. A Zlatí rytíři toho jistě budou chtít zužitkovat.
04:29'
San Jose vyhazuje na zakázané uvolnění a musí se vrátit před své brankoviště.
03:47'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Po delší době se hosté dostali do útočného pásma a hned se prosazují. Dá se říci, že Vegas rozebralo soupeře podél celé třetiny. Od modré čáry pak před branku nahazoval Jonathan Marchessault, jenž našel volného slovenského forvarda TOMÁŠE TATARA. Ten zůstal nikým nehlídaný před brankovištěm, a tak neměl problém překonat Martina Jonese zakončením bekhendem u tyče. San Jose musí od začátku dohánět. Asistence: Jonathan Marchessault, Shea Theodore.
03:06'
Na druhé straně kličkovaná Tomáše Noska. Mezi dvěma bránícími hokejisty San Jose ale český forvard nedokázal prosadit.
02:33'
Eric Fehr v příležitosti. Nejdříve hokejista Sharks vypálil z dálky, pak ještě společně s Jannikem Hansenem dorážel vlastní pokus. Hostující gólman opět přerušil hru.
02:21'
Kevin Labanc vyslal zajímavé zakončení zpoza pravého kruhu. Napálil pouze přpravenou vyrážečku Subbana, který si zatím počíná velmi dobře.
02:00'
Vegas Golden Knights se dostali do postavení mimo hru.
01:45'
DeMelova pecka na druhé straně hrací plochy byla mnohem zajímavější. Malcolm Subban dobře viděl, takže neměl ránu vyrazit před sebe.
01:16'
Burnsovi se nepovedla rozehrávka, touš mu sjel z hokejky na modré čáře. Z dálky potom vypálil Theodore, i když tento pokus nebyl moc nebezpečný.
01:05'
Melker Karlsson neměl komu nahrát, a tak mu nezbylo, než z obranné třetiny vyhodit přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
00:37'
Druhá útočná formace Las Vegas zkusila překvapit Martina Jonese. Střela z pravého kruhu ovšem vůbec netrefila domácí zařízení.
00:08'
Jako první se ke kotouči na buly dostali domácí hokejisté. Jejich nahození do útočného pásma ale ovoce nepřineslo.
00:01'
Už si jen poslechneme hymnu a budeme moci začít.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski, M. Karlsson – Hertl, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Goodrow, Fehr, Hansen.

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Engelland, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, Tatar – Perron, Haula, Neal – Carpenter, Eakin, Tuch – Nosek, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Lee, Hanson – Nagy, Knorr.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat střetnutí dvou týmů Pacifické divize. Potřetí v sezoně na sebe narazí San Jose Sharks a Vegas Golden Knights.

Tomáš Hertl (SJS) (20+22)
Tomáš Nosek (VEG) (7+8)
Tomáš Tatar (VEG) (18+13)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly v první polovině února. Vegas Golden Knights zajížděli na led San Jose Sharks a zvítězili tam 5:3.
SAN JOSE SHARKS

Žraloci si v minulých dnech vytvořili docela dobrý základ pro klidnější závěr základní části, když zvítězili v několika zápasech. Ani tak ale nemohou polevit, protože by riskovali vypadnutí z příček pro play-off. Aktuálně jim sice patří druhá pozice Pacifické divize, za prvními Vegas Golden Knights. Ale náskok před třetím Anaheimem je pouze tříbodový, což stále není žádná jistota. Z divoké karty se navíc dotahuje i úhlavní rival San Jose, tedy Los Angeles Kings. A tak nás čeká zajímavý závěr sezony. Co je ale důležité říci, Sharks vyhráli pět předchozích zápasů v řadě, byli během nich velmi produktivní. Postupně srazili Detroit (5:3), Edmonton (4:3 pp.), Calgary (7:4), Vancouver (5:3) a naposledy New Jersey Devils (6:2). Většinu ze zbývajících klání navíc San Jose sehraje na domácím ledě, což je pro něj značná výhoda.

Statistikám kalifornského tým vládne kapitán Joe Pavelski (19+40), jemu v produktivitě pomáhají Brent Burns (10+48), Logan Couture (30+25) a Tomáš Hertl (20+22).
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Jestli se někdo může v Pacifické divizi v klidu připravovat na play-off, tak je to nováček soutěže Vegas Golden Knights. Před sezonou by s ním mezi nejlepší osmičku Západní konference nikdo nepočítal, ale Vegas překvapilo úplně všechny. Stál vede celou divizi a v rámci Západní konference jsou na tom lépe pouze suverénní Nashville Predators. Zlatým rytířům se navíc v posledních utkáních docela daří. Nejdříve sice padli na domácím ledě 2:4 s Minnesotou. Následně ovšem porážky odčinili vítězstvím nad Calgary Flames (4:0) a Vancouver Canucks (4:1). Během uplynulých dvou duelů tak Las Vegas dostali jedinou branku, samo jich osm vstřelilo a dnes v San Jose zkusí parádní formu potvrdit. Podaří se mu to?

Kanadské bodování Vegas vede Jonathan Marchessault (23+44), kterého následují William Karlsson (39+27), David Perron (16+50) a Reilly Smith (22+38).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.