NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Kings - 6. dubna 2019   04:00

Anaheim
Anaheim
14:02' Rowney (Jones, D. Grant) • 30:38' Holzer (Jones) • 36:42' Sprong (D. Shore, Fowler) • 48:34' Steel (Silfverberg, Fowler) • 58:48' Silfverberg (Rakell)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:46 (13:13, 12:12, 8:21)
Zblokované střely – 11:11
Vyhraná vhazování – 22:30
Trestné minuty – 30:22
Hity – 10:21
Anaheim se loučí s letošním ročníkem NHL výhrou 5:2 nad LA Kings. Hosté sice skórovali jako první, ale Kačerům se postupně podařil obrat až na 4:1.

Do třetí části se vstupovalo za stavu 3:1. Ve 49. minutě domácí skórovali ve vlastním oslabení, když skvělou práci Silfverberga dokončil zakončením do prázdné branky Sam Steel. Pět minut před koncem ještě Králům vykřesal naději Carl Grundström, ovšem skóre na 5:2 pečetil střelou do opuštěné klece soupeře Jakob Silfverberg. Ducks se tak rozloučili s fanoušky výhrou, Kings naopak ještě jedno utkání čeká.
59:59'
Brown na zadní tyčce netrefil prudký pas spoluhráče. Víc se už dnes nestane!
59:36'
Do dobré příležitosti se ještě dostal Dustin Brown. Gibson se ale proti jeho dorážce přemístil a uhájil brankovou čáru.
59:12'
Za sekání je vyloučen Nick Ritchie. Hosté tak dohrají zápas v početní výhodě.
59:12'
Až teď se klubko hráčů roztrhalo. Uvidíme, jaké tresty uloží rozhodčí.
59:12'
Ještě tu máme hromadnou potyčku za brankou Ducks!
58:48'
Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí dávají pečeť na své vítězství! Rickard Rakell odzbrojil na obranné modré Doughtyho a z toho mohl těžit JAKOB SILFVERBERG, který měl před sebou prázdnou klec a od modré ji trefil. Asistence: Rickard Rakell.
58:16'
Rickard Rakell netrefil od modré čáry prázdnou branku soupeře!
58:01'
Drew Doughty trefil z pravého kruhu Gibsona do masky. Hosté se pak snažili ještě dorážet, ale Gibson puk zalehl.
57:43'
Teď už tam zamířil. Hosté jsou v šesti!
57:32'
Domácí odehráli puk za branku Kings. Campbell tak ještě musí v brankovišti počkat.
56:48'
Hosté se usazují v útočném pásmu. Blíží se čas pro hru bez brankáře.
55:57'
Střelu Sama Steela zachytil Campbell. Následuje reklamní přestávka.
54:57'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté přeci jen snižují na 2:4! Cam Fowler si neporadil se skákavým pukem, čehož využil CARL GRUNDSTRÖM, který mu kotouč sebral, dostal se s ním před Gibsona a po forhendové kličce ho zasunul za brankovou čáru. Bez asistence.
54:25'
Puk nyní vypadl z hrací plochy. Máme tu ještě jednu reklamní přestávku.
53:34'
Tlak Anaheimu! Letící puk nejprve šikovně tečoval Devin Shore a Campbell měl co dělat. Další zákrok si pak hostující gólman musel připsat proti střele Adama Henriqua z pravého kruhu.
52:54'
Všechno je jinak! Domácí si totiž vyžádali trenérskou výzvu kvůli hostujícímu ofsajdu. Ten rozhodčí při zkoumání videa opravdu viděli a gól Clifforda tedy neplatí!
52:54'
Hosté ještě vykřesávají jiskřičku naděje na obrat! KYLE CLIFFORD byl v rohu úplně sám, čehož využil k vyjetí s pukem až před branku a rychlou bekhendovou kličkou překonal Gibsona, který na pohyb útočníka Kings téměř nestačil reagovat. Asistence: Michael Amadio a Paul LaDue.
52:16'
A Ritchie je zpět na ledě.
51:57'
Tahle přesilovka Kings nevychází. Nic si v ní zatím nevytvořili.
51:01'
Silfverberg opět potvrzuje, že oslabení umí. Puk vyvezl do středního pásma.
50:15'
na trestnou lavici se po chvilce vrátí Nick Ritchie. Tentokrát je domácí útočník vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
49:17'
Mohlo to být už 5:1! Ryan Getzlaf našel před brankou volného Devina Shorea, který nepřekonal Campbella. Podobně dopadl i dorážející Getzlaf a znovu Shore, který se dostal k odraženému puku na pravém kruhu! Následuje reklamní přestávka.
48:56'
48:34'
Kačeři skórují ve vlastním oslabení a vedou už o tři góly! Jakob Silfverberg to udělal skvěle. Od levého mantinelu se s pukem dostal mezi kruhy, kde zmátl naznačením střely zkušeného Doughtyho a také brankáře Campbella, který si proti němu mírně povyjel. Švédský útočník však nahrál SAMOVI STEELOVI a ten už neměl problém zakončit do prázdné branky – 4:1. Asistence: Jakob Silfverberg a Cam Fowler.
48:19'
Od modré střílel Drew Doughty, Gibson vyráží.
47:40'
Hosté se stále nemohou znovu usadit v pásmu.
46:54'
Zatím největší šanci hostí v přesilovce měl Jeff Carter, který ale nedal. Nyní už Ducks zase vyhodili.
45:49'
Domácí vyhazují.
44:55'
Nick Ritchie to odnesl trestem na 2 + 2 minuty! Jedna dvojka je za krosček a druhá za hrubost.
44:55'
Máme tu hromadnou strkanici, kterou odstartoval krosček Nicka Ritchieho na LaDuea!
44:36'
Po vhazování vystřelil Trevor Lewis. Gibson byl opět úspěšný.
44:31'
Z levé strany vystřelil Kyle Clifford. Gibson našel puk někde mezi tělem a levou rukou.
43:34'
Iafallo našel na modré čáře Matta Roye. Jeho střela ale nedoletěla až na branku.
42:50'
Auston Wagner se vydal dopředu po pravé straně. Jeho střela minula bližší tyčku svatyně Ducks.
41:57'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
41:43'
Gibson se vydal za branku, kde zastavil kotouč a rozehrál ho svým spoluhráčům.
40:56'
Larsson zachytil puk do rukavice a hodil si ho na hůl. Nyní využívá toho, že hosté střídají a tak vyčkává s kotoučem na čepeli.
Hity – 8:16
Hokejisté Anaheimu dokázali ve druhé třetině dvakrát skórovat a celkově tak vedou nad Kings 3:1. Krátce po polovině zápasu nejprve vstřelil svůj první gól v sezóně německý obránce Korbinian Holzer, kterého našel před odkrytou brankou Max Jones. Ve 37. minutě se pak z první přesně trefil Daniel Sprong.
40:00'
39:30'
Od modré pálil Derek Forbort. Gibson si pro puk efektně sáhl lapačkou.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Výtečný bekčeking předvedl domácí útočník Rickard Rakell, který obral zezadu o puk Dustina Browna.
37:46'
Domácí jsou při chuti. Z levé strany vypálil Jakob Silfverberg a Campbell musel přerušit hru. Reklamní přestávka.
36:42'
Domácí navyšují svůj náskok! Devin Shore nabyl zpětnou přihrávkou na střelu DANIELOVI SPRONGOVI a ten se z voleje trefil mimo dosah Campbella – 3:1. Asistence: Devin Shore a Cam Fowler.
36:16'
Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.
35:52'
Teď už se hráči Anaheimu snad vymanili. Pár dobrých možností měl při zmíněném náporu Kings Dustin Brown. Zejména jeho střela z pravého kruhu byla nebezpečná, ale Gibson ji vyrazil levým ramenem.
35:28'
Domácí už jsou v plném počtu. Stále se ale nacházejí pod tlakem.
35:02'
Dělovka Doughtyho od modré se mezi tyče nevešla.
34:28'
V rohu útočného pásma domácím ušetřil cenný čas Devin Shore.
33:47'
Domácím se podařilo vyhodit.
33:25'
Corey Perry podrazil Trevora Lewise. Je tu tedy přesilovka pro Kings.
33:10'
Postavení mimo hru, v němž se ocitli domácí hokejisté.
32:29'
Amadio vysouval rozjetého Austina Wagnera. Obránce Megna s ním ale stačil bruslit a nepustil ho před Gibsona.
32:07'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje do útočného pásma LA Kings.
31:51'
Další zákrok Campbella. Tentokrát pálil Rickard Rakell.
31:21'
Střelu Jaycoba Megny našel ve výstroji Campbell. Následuje reklamní přestávka.
30:38'
Domácí se ujímají vedení! Jack Campbell ještě pochytal velké šance Jonese a Granta, ale tlak Ducks pokračoval. Skvěle to udělal Max Jones, jenž přehrál protihráče u pravého mantinelu a přesnou přihrávkou našel najíždějícího obránce KORBINIANA HOLZERA, který trefil odkrytou branku a může se radovat ze své první a možná i jediné trefy v tomto ročníku NHL – 2:1. Asistence: Max Jones.
29:29'
Hostující Austin Wagner se hezky protáhl až před Gibsona. Branku ale netrefil.
29:08'
Hra v posledních minutách trochu ztratila na tempu. Snad jde jen o klid před bouří.
28:28'
Domácí mají kotouč za vlastní brankou a nikam s ním momentálně nepospíchají.
27:35'
Hosty zastavilo v rozletu postavení mimo hru.
27:14'
Daniel Sprong přejel s pukem útočnou modrou a vyzkoušel Jacka Campbella. Hostující gólman zakročil lapačkou a tak tu máme reklamní přestávku.
27:04'
Anže Kopitar elegantně zavezl puk do útočného pásma. Jeho spoluhráči z toho ale nic velkého nevytěžili.
26:27'
Z pravého kruhu to zkoušel přes obránce Rickard Rakell. Jeho rána prolétla nad břevnem.
25:25'
Opět Gibson, kterého prověřil Trevor Lewis.
24:54'
Od modré vypálil Martinez, Gibson si připsal úspěšný zákrok.
23:32'
Tohle byla obrovská příležitost domácích! Devin Shore měl před sebou po přihrávce Lindholma už zcela prázdnou branku, ale skákavý kotouč netrefil ideálně a Campbell ve spolupráci s LaDuem tak zabránili téměř jasnému gólu!
23:04'
Domácí měli několik náznaků příležitostí, ale scházela přesnost ve finální fázi. Naposledy se netrefil ideálně do voleje Sprong.
22:17'
Prostor se na pravém křídle otevřel před Paulem LaDuem. Hostující bek mířil nad pravý beton brankáře Gibsona, ale ten zakročil vyrážečkou.
21:47'
Silfverberg se snažil přihrávkou o mantinel najít Ryana Getzlafa. Domácí kapitán ale kotouč nezachytil.
20:56'
Druhá třetina začala rozvážněji. Ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat.
Hity – 6:9
První třetina kalifornského souboje skončila za nerozhodného stavu 1:1, což odpovídá i tomu, co oba celky na ledě předvedly. Vedení se ujali ve 12. minutě hosté, kteří zasypali brankáře Gibsona několika střelami a dorážející Michael Amadio se už nemýlil. Ducks ale potřebovali na odpověď jen něco přes dvě minuty. Důraz domácích útočníků u brankoviště přetavil v gól Carter Rowney.
20:00'
19:43'
Nyní se Rakell dostal ke střele z pravého kruhu. Campbell má puk ve výstroji a přerušil tak hru.
19:23'
Rickard Rakell obkroužil hostující branku. Jeho přihrávku ale nezachytil nikdo ze spoluhráčů.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:32'
Od modré čáry střílel Korbinian Holzer. Campbell byl na místě.
17:33'
Trevor Lewis se krásně zbavil bránícího hráče a svou přihrávkou oslovil na zadní tyčku najíždějícího Jeffa Cartera! Tomu zabránil v zakončení do odkryté klece bránící hráč!
16:21'
Iafallo odehrál puk až za branku domácích. Zakázané uvolnění se ale nepíská.
15:58'
Domácí teď drží puk na svých holích v obranném pásmu a čekají, až dostřídají útočníci.
15:08'
Andrian Kempe protáhl brankáře Gibsona. Ten jeho střelu vyrazil pravým betonem.
14:02'
Hosté si ještě vyžádali challenge, reklamovali nedovolené bránění brankáře Campbellovi, ale rozhodčí ani po shlédnutí videa na situaci nic závadného nezaznamenali. Je tedy srovnáno.
14:02'
Domácí předvedli ukázkový důraz u brankoviště a vyrovnávají! Vše začala střela Jacoba Larssona, po níž se kotouč odrazil od zadního mantinelu na hůl Dereka Granta. Ten ho posunul k Maxovi Jonesovi, který ještě Campbella z bezprostřední blízkosti nepřekonal, ale dorážející CARTER ROWNEY už ano. Asistence: Max Jones a Derek Grant.
13:24'
Hosté se dostali pod tlak. Situaci museli řešit zakázaným uvolněním.
12:56'
Na modré měl napřaženo Hampus Lindholm. Puk ale neprošel až na hostující branku.
12:19'
Za domácí se snažil odpovědět Corey Perry. Jeho střelu vyrazil Jack Campbell.
11:51'
Hosté se ujímají vedení! John Gibson ještě vyrazil střely Austina Wagnera z levého kruhu a Matta Roye od modré čáry. Po Royově pokusu se ale kotouč dostal na levý kruh k MICHAELOVI AMADIOVI, který ho přes klekajícího Holzera zvedl mimo dosah přesouvajícího se gólmana Ducks. Asistence: Austin Wagner a Matt Roy.
11:06'
Od modré čáry nahazoval puk na branku Derek Forbort. Před Gibsonem clonili Clifford a Amadio, ale gólman Anaheimu si poradil.
10:14'
Kotouč opustil hrací plochu. Je tu další reklamní přestávka.
09:59'
Od modré čáry vypálil Alex Martínez. Puk dokázal tečovat Anže Kopitar, ale Gibson dokázal zakročit a přerušit hru.
09:45'
Kopitar vyhnal svou přihrávkou Martineze z útočného pásma. Hosté se tam musejí zkusit dostat znovu.
08:50'
Ke střele se dostal hostující obránce Drew Doughty. Gibson svým zákrokem přerušil hru.
08:25'
Ve středním pásmu to je teď hodně nepřesné. Amadio se tam snažil vysunout Grundströma, který nedosáhl na jeho přihrávku.
07:29'
Od modré čáry to zkoušel Alex Martinez, ten trefil jen bránícího Henriqua.
06:29'
Pěkné přenesení Rakella na levou stranu hřiště, kam si najel Hampus Lindholm. Střela domácího obránce však byla zablokována.
06:09'
Domácí teď předvedli dobrý tlak. Ránu Jacoba Larssona vyrazil Campbell, který poté zastavil také ránu Jakoba Silfverberga. Následuje reklamní přestávka.
05:27'
Austin Wagner málem poslal Krále do vedení! Jeho svižnou střelu zápěstím zastavila tyčka!
04:44'
Derek Grant střílel z ostrého úhlu a Campbell musel zasahovat levým betonem. Hostující gólman si pak poradil i s tečujícím Jonesem.
04:01'
Hosté jsou už v plném počtu. Již po přesilovce našel Getzlaf Daniela Spronga, který netrefil branku.
03:20'
Domácím se zatím početní výhoda moc nedaří, Kings se dobře brání.
02:09'
Přesilovkovou kombinaci Ducks zakončoval Rakell. Campbell byl na místě.
01:52'
Campbell vyrazil střelu od modré na hůl Rickarda Rakella, kterého při dorážce sekl Andrian Kempe. Ducks si tak zahrají první přesilovku.
01:19'
Teď už tu máme první zákrok Johna Gibsona. Martinez na modré přenesl hru na Matta Roye, jehož pokus domácí gólman viděla vyrazil ho.
00:54'
Úvodní minuta se obešla bez střel na branku. Většinou se hraje ve středním pásmu.
00:01'
Hymny už jsou za námi. Samotný zápas začne za malou chvíli. Jedná se o rozloučení Ducks se sezónou.
Zní národní hymna Spojených států amerických.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Ja. Larsson, H. Lindholm, Fowler, Guhle, Holzer, J. Megna – Silfverberg, Steel, Rakell – Sprong, Getzlaf (C), N. Ritchie – Perry (A), Henrique (A), D. Shore – Rowney, D. Grant, Jones.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Doughty (A), Forbort, Roy, Martinez, LaDue, Phaneuf – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Kovalčuk – Lewis, J. Carter (A), Clifford – Grundström, Amadio, Wagner.

Rozhodčí: Lee, Hebert – Cormier, Rody.

Anaheim Ducks:
Ani hokejisté Anaheimu se letos do play-off nepodívají. Se 78 body jim patří v tabulce Západní konference třináctá příčka. Ducks doplácejí na to, že tradiční opory jako Ryan Getzlaf či Corey Perry už mají nejlepší léta za sebou a svou roli sehrála i marodka. Momentálně jsou ze hry například Ryan Kesler, Ondřej Kaše nebo Josh Manson. Přesto Kačeři vyhráli tři z posledních čtyř utkání. Naposledy doma zdolali 3:1 Calgary.

Nejproduktivnější hráči:
Ryan Getzlaf – 48b (14+34)
Rickard Rakell a Adam Henrique – 42b (18+24)

Brankáři:
John Gibson – 57 zápasů, průměr 2,86, úspěšnost 91,6 %
Ryan Miller – 20 zápasů, průměr 2,76, úspěšnost 91,2 %

Los Angeles Kings:
Hokejisté LA Kings nasbírali jen 69 bodů a jsou nejhorším týmem Západní konference. vedení klubu se nepovedlo několik tahů. Za očekáváním zůstalo angažování Ilji Kovalčuka a v průběhu sezóny se musel pakovat kouč Scott Stevens. Dlouho tedy bylo jasné, že se Králové, kteří před pár lety patřili k elitě NHL, do play-off nepodívají. V létě bude zřejmě pokračovat přestavba kádru. Naposldy Kings alespoň vyhráli. Na půdě Arizony zvítězili 3:1 a připravili tak Kojoty o naději na postup do bojů o Stanley Cup.

Anže Kopitar – 58b (21+37)
Dustin Brown – 49b (22+27)
Drew Doughty – 45b (8+37)

Brankáři:
Jonathan Quick – 45 zápasů, průměr 3,41, úspěšnost 88,7 %
Jack Campbell – 30 zápasů, průměr 2,23, úspěšnost 93,0 %
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Máme tu už závěr základní části NHL. Brzké sobotní ráno přinese také souboj týmů, pro které tento ročník nebyl úspěšný. Anaheim Ducks se rozloučí se sezónou duelem s Los Angeles Kings. Krále pak čeká ještě jedno utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.