NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Columbus - 1. dubna 2019   00:05

Buffalo
Buffalo
0:4
(0:3, 0:1, 0:0)
Columbus
Columbus
07:14' Dubois  (S. Jones, Werenski) • 13:46' Bjorkstrand  (Dubois, N. Foligno) • 17:47' N. Foligno  (Dzingel) • 35:31' J. Anderson  (Dubois, Dzingel)
Buffalo
Ullmark (C. Hutton) – Dahlin, Borgen, Pilut, Montour, C. Nelson, McCabe – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Mittelstadt, Rodrigues – Sheary, Jo. Larsson, A. Nylander – S. Wilson, Girgensons, Okposo.
Pochmara, Nicholson – Smith, Berg
KeyBank Center, Buffalo
Columbus

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 1+2
2. Nick Foligno (CBJ) 1+1
3. Sergej Bobrovskij (CBJ) 38 zák., 0 gólů, úsp. 100%
Je dobojováno. Trápící se Sabres opět prohráli, tentokrát doma podlehli Columbusu jasně 0:4. O vítězství Blue Jackets rozhodla už první třetina, kterou hosté vyhráli 3:0, načež se zápas už jen dohrával. Svěřenci Johna Tortorelly zvítězili popáté v řadě a vystřídali Carolinu na sedmé příčce Východní konference.
59:19'
Zápas se dohrává za hlasitého bučení těch diváků, kteří ještě zůstali na svých sedačkách, Sabres dělí už jen pár sekund od sedmé porážky v řadě.
58:26'
Casey Nelson zaváží puk do útočné třetiny, zatímco se tribuny buffalské arény pozvolna vyprazdňují.
57:48'
Před Bobrovským vznikl nepřehledný závar, po němž rodák z Novokuzněcku pro jistotu přerušil hru. Zkušený brankář i dvě minuty před koncem drží čisté konto.
57:20'
Pierre-Luc Dubois ujel po levém křídle a natlačil se až před Ullmarka, ten si ale s jeho zakončením poradil!
56:46'
Nick Foligno to vzal opět na sebe z pravé strany, Linus Ullmark si ale nadvakrát poradil a pro jistotu přerušil hru.
55:47'
Folignovu dělovku z pravého kruhu Ullmark vyrazil jen před sebe, dotírající Brandon Dubinsky už se ale k dorážce nedostal.
54:51'
Werenski a Dubinsky se dostali do přečíslení dva na jednoho, druhému jmenovanému ale v klíčový moment sjel puk z hokejky!
54:27'
Casey Mittelstadt a Conor Sheary obrali rozehrávajícího Harringtona o puk a druhý jmenovaný se poté dostal ke střele, Bobrovskij si ale snadno poradil.
53:16'
Sabres vedou na střely na branku 36:31, Blue Jackets jim dnes ale udělili dokonalou lekci z produktivity a necelých sedm minut před koncem by se musel stát zázrak, aby hosté přišli o dva body.
52:24'
Ryan Dzingel si v mezikruží udělal prostor ke střele, ta ale byla na poslední chvíli sražena na zadní mantinel.
51:36'
McCabeovu ránu od modré schytal Bobrovskij přímo do ramene a s bolestivou grimasou si sundává helmu, rodák z Novokuzněcku ale bude v pořádku.
50:45'
Přihrávka na rozjetého Matta Duchenea byla příliš rychlá, černá pryž doletěla až na zakázané uvolnění.
49:50'
Rasmus Dahlin si stihl zpracovat prudkou přihrávku od Eichela až za útočnou modrou, další akci Sabres tak hatí postavení mimo hru.
48:51'
Oliver Bjorkstrand dokázal tečovat nenápadné Jennerovo nahození od levého mantinelu, puk ale zamířil mimo Ullmarkův dosah.
48:06'
Tlak Šavlí ještě pokračoval a nakonec z toho byla rána Jeffa Skinnera z mezikruží, ani on si ale na Bobrovského nepřišel.
47:43'
Kyle Okposo našel v předbrankovém prostoru Rodriguese, který ale ze skvělé pozice minul!
47:10'
Po komerční přestávce se vrátil do akce Zach Werenski, který teď navíc zastavil útočnou akci Sabres a vyslal do protiútoku Duchenea.
46:41'
Casey Mittelstadt z pravého kruhu na Bobrovského nevyzrál, následovat bude komerční přestávka.
46:08'
Blue Jackets stále hrají jen s pěti obránci, Zach Werenski se ještě nevrátil do hry poté, co to v první minutě třetí třetiny schytal loktem od Eichela.
45:16'
Nelsonovu rozehrávku Rodrigues jen protečoval tak, aby puk nedoletěl na zakázané uvolnění, Sabres ale následně vybojovali kotouč zpět a nakonec z toho byla střela Borgena.
44:34'
Olofsson chytře hledal na levém kruhu úplně volného Jacka Eichela, ten si ale nedokázal kotouč zpracovat.
43:45'
Pokus Setha Jonese od modré nedokázal nikdo v bílém dresu tečovat, Ullmark raději přerušil hru.
43:18'
K nebezpečné střele z nějakých tří metrů se po Dzingelově přihrávce dostal Josh Anderson, Linus Ullmark ale reflexivně zakročil!
42:26'
Třetí lajna Blue Jackets si teď vytvořila obrovský tlak v útočném pásmu, pátý gól z toho ale nakonec nebyl.
41:30'
Bobrovskij raději přerušil hru po nahození Okposa z pravé strany, dotírající Evan Rodrigues se tak k dorážce nedostal.
40:58'
Zach Werenski to při souboji s Eichelem v rohu kluziště schytal loktem do obličeje, sudí si toho ale nevšimli a hra tak pokračuje dál.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 1:55.
Ve druhé třetině nebyl k vídění kdovíjak atraktivní hokej, hokejisté Columbusu si spíše bránili komfortní náskok a nehráli zcela na plný plyn. I tak ale Blue Jackets stihli přidat čtvrtý gól, který ve 36. minutě obstaral Josh Anderson.
40:00'
39:30'
Čtvrtá formace Blue Jackets uzamkla svého soupeře před Ullmarkem, Brandon Dubinsky ale na levém kruhu ztratil rovnováhu a přišel o puk.
38:38'
Ležící Sergej Bobrovskij ztratil helmu po nebezpečné ráně Jacka Eichela z bezprostřední blízkosti, brankář Columbusu je ale v pořádku.
37:52'
Columbuský brankář vyklepal McCabeovo nahození ze své lapačky a okamžitě rozehrál, protiakce Blue Jackets ale neměla dlouhého trvání.
37:05'
Matt Duchene si v mezikruží nedokázal zpracovat puk, načež se na opačnou stranu vydal Victor Olofsson, jehož střela od modré ale Bobrovského neohrozila.
36:28'
Seth Jones to zkusil krátce po buly v útočném pásmu, jeho skrytou střelu si ale Linus Ullmark pohlídal.
35:31'
Columbus právě vstřelil branku!
Svěřenci Johna Tortorelly zničehonic přidávají čtvrtý gól! Dzingel vyslal na zteč rozjetého Duboise, který v útočném pásmu přenechal kotouč JOSHOVI ANDERSONOVI a ten svižnou přízemní střelou propálil Ullmarka. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Ryan Dzingel.
34:56'
Ullmark přizvedl Jonesovo nahození od modré do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.
34:27'
Jennerovi se nepodařilo vyhodit kotouč z pásma, čehož se pokusil využít Casey Nelson, jeho následná střela ale byla zblokována.
33:29'
Nahození Willa Borgena od modré si Sergej Bobrovskij pohlídal, na opačnou stranu už se vydávají Dubinsky a Bjorkstrand.
32:53'
Nic na tom nezměnil ani hostující Riley Nash, jehož průnik už ve středním pásmu zastavil Kyle Okposo.
32:09'
Jake McCabe vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče, v posledních minutách tempo hry výrazně opadlo.
31:26'
Hosté si nerozuměli při rozehrávce a nepřesná přihrávka Panarina skončila až na střídačce, následovat bude komerční přestávka.
30:27'
Seth Jones s neuvěřitelnou lehkostí projel až mezi kruhy, odkud štiplavou střelou otestoval pozornost Linuse Ullmarka.
29:30'
Girgensonsovo nahození od levého mantinelu postrádalo přesnost, Dubois s Andersonem už zakládají další protiútok.
28:33'
Dubinsky si nedokázal zpracovat prudký pas a kotouč nakonec vyletěl ze hřiště, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
28:02'
Obránce Dean Kukan se rozjel po levé straně a dostal se až k bekhendovému zakončení, které si ale Ullmark pohlídal a přerušil hru.
27:45'
Linus Ullmark teď vůbec nic neviděl a nenápadné nahození z hole Duboise pouze vyrazil, žádný z columbuských hráčů už se ale nedostal k dorážce.
27:03'
Sabres špatně rozehráli a k odraženému puku se dostal Boone Jenner, který ale z krkolomné pozice nezakončil přesně.
26:18'
Dahlinův pokus od modré postrádal přesnost, svěřenci Phila Housleyho ale ještě pokračují v obléhání Bobrovského branky.
25:29'
Kyle Okposo to vzal na sebe z pravého kruhu, Sergej Bobrovskij měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
24:40'
Po srážce Harringtona s Kukanem se k puku dostal Sam Reinhart a našel v předbrankovém prostoru hvězdného Eichela, ten ale těsně minul!
23:45'
Po trmě-vrmě ve středním pásmu se k puku dostal talentovaný Rasmus Dahlin, najel si až do mezikruží a vystřelil, jeho rána ale letěla příliš vysoko.
22:48'
Ullmark neodhadl situaci a vyjel ze své branky příliš pozdě, což se pokusil potrestat Anderson, na poslední chvíli ale Sabres zachránil vracející se Lawrence Pilut.
21:52'
Brandon Montour ztratil puk ve vlastním pásmu, čehož využil Artěmij Panarin a okamžitě nahodil touš do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v bílém dresu.
20:57'
Buffalští vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, Reinhart ani Eichel ale na Bobrovského nevyzráli a hosté už zakládají protiútok.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:01.
Dvacet minut hry je za námi a z tribun se ozývá bučení. Domácí Sabres nehrají vyloženě špatně, s Columbusem ale prohrávají už 0:3. Blue Jackets zatím udělují družině Phila Housleyho lekci z produktivity a díky trefám Duboise, Bjorkstranda a Foligna mají nakročeno k páté výhře v řadě.
20:00'
19:33'
Zemgus Girgensons se nedostal přes svého strážce Werenskiho, na opačnou stranu se ještě mohou vydat Foligno a Jenner.
18:40'
V samotném závěru první třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje, Olofsson teď drží puk ve vlastní třetině a čeká na dostřídávající spoluhráče.
17:47'
A už je to o tři góly! Skvělou práci odvedl kapitán Columbusu (a mimochodem rodák z Buffala) NICK FOLIGNO, který se obtočil kolem svatyně Sabres a v pádu dokázal dostat kotouč za brankovou čáru. Asistence: Ryan Dzingel.
16:58'
Cam Atkinson stál na konci columbuské protiakce, jeho střelu z levého kruhu si ale Linus Ullmark pohlídal.
16:21'
Evan Rodrigues se šikovně prokličkoval až před Bobrovského, zakončení ze skvělé pozice mu ale nevyšlo!
15:29'
Přesilovka Sabres je u konce, Victor Olofsson (BUF) totiž naprosto zbytečně přidržel Andersona.
15:11'
Kukan (CBJ) zahákoval Skinnera, po komerční přestávce si zahrají v početní převaze pro změnu domácí.
14:41'
Na opačné straně to z levého kruhu zkoušel Jack Eichel, jeho střela ale postrádala přesnost a Bobrovskij mohl zůstat v klidu.
14:13'
Další akci Columbusu táhl Boone Jenner, který se prokousal až do mezikruží, ke střele se ale nakonec nedostal.
13:46'
Druhá přesilovková formace Blue Jackets uzamkla svého soka před Ullmarkem a sekundu před návratem Girgensonse na led je z toho gól! Mezi kruhy se dostal ke kotouči OLIVER BJORKSTRAND a parádním golfákem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Nick Foligno.
13:02'
Domácí opět vyhodili puk do bezpečí, tato přesilovka zatím Columbusu vůbec nevychází.
12:25'
Matt Duchene našel v mezikruží Atkinsona, který si ale puk nedokázal zpracovat a Sabres se následně osvobodili.
11:46'
Blue Jackets si po komerční přestávce zahrají přesilovku, Zemgus Girgensons (BUF) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
11:20'
Eichelovo nahození od modré se pokusil tečovat Sam Reinhart, kotouč ale nakonec zaduněl jen o zadní hrazení.
10:23'
Casey Mittelstadt vypíchl puk Dzingelovi a vyhodil ho až do útočné třetiny, po inkasovaném gólu se Sabres většinou jen brání.
09:30'
Kyle Okposo nenechal puk projít na modrou čáru, kde číhal napřažený Markus Nutivaara, svěřenci Phila Housleyho už zakládají protiútok.
08:47'
Nick Foligno z ostrého úhlu poslal kotouč do skrumáže před Linusem Ullmarkem, švédský gólman ve službách Sabres se ale zorientoval ze všech nejrychleji a přerušil hru.
08:05'
Montourovo nahození Bobrovskij snadno srazil do rohu, domácí ale ještě pokračují ve své akci.
07:14'
Pár sekund po komerční přestávce se Blue Jackets dostávají do vedení! Werenski zpoza branky přihrál na pravý kruh Sethu Jonesovi, jehož následné nahození usměrnil za Ullmarka důrazný PIERRE-LUC DUBOIS. Asistence: Seth Jones a Zach Werenski.
07:04'
Jennerovu střelu z otočky Linus Ullmark nadvakrát zneškodnil, dotírající Anderson se tak už k dorážce nedostal.
05:58'
Alexander Wennberg na vrcholu kruhů přenechal kotouč Bjorkstrandovi, střela dánského snajpra ale proletěla nad břevnem buffalské svatyně.
05:03'
Po Eichelově nahození vznikla před Bobrovským nepřehledná trma-vrma, columbuský brankář však nakonec dokázal přerušit hru.
04:07'
Ofsajd a v něm Alexander Nylander, vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:44'
Sheary a Pilut to v krátkém časovém sledu zkusili z ostrého úhlu, ani jedna střela ale nebyla dostatečně přesná a svěřenci Johna Tortorelly se poté osvobodili.
03:03'
Na led se dostaly čtvrté formace obou týmů a díky dobré práci Scotta Wilsona se domácí Sabres usadili v útočném pásmu.
02:18'
Kyle Okposo to zkusil z vrcholu pravého kruhu, Sergej Bobrovskij si ale snadno poradil a na opačnou stranu už vyráží Pierre-Luc Dubois.
01:31'
Nahození Brandona Montoura od pravého hrazení Bobrovskij vůbec neviděl a jen tak tak stačil kotouč vyrazit, nikdo v modrém dresu už se ale nedostal k dorážce.
00:42'
Elitní formace Blue Jackets se dostala do útočné třetiny, Atkinson si ale nedokázal zpracovat prudký Panarinův pas a domácí poté vyhodili puk do bezpečí.
00:01'

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Dahlin, Borgen, Pilut, Montour, C. Nelson, McCabe – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Mittelstadt, Pominville – Sheary, Jo. Larsson, A. Nylander – S. Wilson, Girgensons, Okposo.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, Kukan – Panarin, Duchene, Atkinson – Dzingel, Dubois, J. Anderson – Jenner, Wennberg, Bjorkstrand – N. Foligno, Dubinsky, Riley Nash.

Rozhodčí: Pochmara, Nicholson – Smith, Berg.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Zatímco Buffalo už má prakticky po sezóně, Blue Jackets teď hrají doslova o všechno. Tým nedávno posílený o Matta Duchenea, Ryana Dzingela či Adama McQuaida nedávno prošel menší výsledkovou krizí a v nabité Východní konferenci se propadl mimo postupové příčky, ale zdá se, že kocovina je zažehnána. Svěřenci Johna Tortorelly se mohou pochlubit čtyřmi výhrami v řadě a už jsou zase nad čarou postupu.