NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Ottawa - 23. března 2019   21:00

Edmonton
Edmonton
08:12' Chiasson (Nurse) • 22:54' McDavid (Draisaitl, Kassian) • 48:33' Cave (Gambardella, Gagner)
3:4
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Ottawa
Ottawa
04:37' B. Tkachuk  (Wolanin) • 15:28' B. Ryan  (Chabot, White) • 47:37' Gibbons  (Pääjärvi, O. Lindberg) • 62:09' B. Tkachuk  (Balcers, C. Anderson)
Edmonton
Chris Lee, Jean Hebert – James Tobias, Kiel Murchison
Rogers Place, Edmonton
Ottawa

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 31:23
Je konec! Ottawa Senators dnes vyhrála na půdě Edmontonu 4:3 po prodloužení.
Do utkání lépe vstoupili Senatos, jelikož už v 5. minutě se prosadil Tkachuk. V 9. minutě ovšem srovnal Chiasson, ale v 16. minutě poslal hosty zpět do vedení Ryan.
Ve 23. minutě srovnal McDavid. Posléze ovšem hra nebyla příliš atraktivní a obě mužstva se soustředila především na defenzívu.
V prodloužení se hrálo nahoru dolů, ale nakonec se v 63. minutě prosadil hostující hráč Brady Tkachuk, který se štěstím propálil Koskinena.
62:09'
Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! BRADY TKACHUK se dostal do rychlého útoku po levé straně a následně i se štěstím překonal brankáře Andersona. Asistence: Rudolfs Balcers a Craig Anderson.
61:50'
Prodloužení nabralo tempo a nyní se hraje nahoru dolů.
61:12'
Ottawa se dostala dopředu po levé straně, ale s jeho pokusem si skvěle poradil Mikko Koskinen.
60:18'
Edmonton vyhrál úvodní buly a drží kotouč na svých holích.
60:01'
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne přibližně ve 23:36.
Třetí třetina je u konce a stav je 3:3. Ve 48. minutě poslal Ottawu do vedení Gibbons, ovšem odpověď Oilers byla velice rychlá, protože se o minutu později prosadil Cave. Posléze byla hra velice vyrovnaná a branka už nepadla. Následuje tak prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:53'
Střela domácího hráče byla zblokována do ochranné sítě a je tady poslední šance pro Edmonton vyhrát zápas v základní hrací době.
59:11'
Opět jsou u míče domácí, ale střela z levé strany nic velkého nepřinesla, jelikož byla zblokována.
58:22'
Oilers zvyšují své tempo, ale Craig Anderson drží Ottawu.
57:42'
Senators se dostali dopředu po pravé straně, ale následný pokus skončil jen vedle svatyně.
56:48'
Domácí se snaží něco vymyslet směrem dopředu, ovšem obrana Ottawy si poradila.
56:02'
Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.
55:47'
Pomalu to vypadá, že se schyluje k prodloužení.
55:00'
54:36'
Ottawa nyní drží kotouč ve své třetině a čeká, až se jim zpátky vrátí z trestné lavice Jaroš.
53:46'
Edmonton sice má přesilovku, ale Senators se dobře brání a opět se jim podařilo vyhodit kotouč.
53:00'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Christián Jaroš – 2 min., vysoká hůl).
52:04'
Ottawa se dopustila pouze zakázaného uvolnění a hra se tak přesune zpět před bránu Andersona.
50:49'
Domácí si vytvořili velice dobrou šanci, ale následný pokus z mezikruží skončil jen vedle pravé tyče.
49:58'
Hra se přerušila a následuje tak komerční přestávka.
48:33'
Edmonton právě vstřelil branku!
Odpověď Oilers byla velmi rychlá a je to 3:3! COLBY CAVE dostal přihrávku zpoza brány a posléze z první vypálil přesně do pravé šibenice. Asistence: Joseph Gambardella a Sam Gagner.
47:37'
Hosté jdou do vedení 3:2! Senators ukázali skvělou rychlou akci po levé straně, kdy se dostali do přečíslení a po přihrávce z levé strany zamířil mezi betony brankáře BRIAN GIBBONS. Asistence: Magnus Pääjärvi a Oscar Lindberg.
46:49'
Hra je přerušena a následuje tak komerční přestávka.
45:56'
Oilers mají trochu více ze hry, ovšem stále se nemohou dostat k nějaké šanci.
44:45'
Zápas je velice vyrovnaný a stále tak nevidíme na hrací ploše příliš šancí.
43:08'
Mikko Koskinen měl problémy před svým brankovištěm, jelikož nezachytil poskakující kotouč.
42:08'
Edmonton drží kotouč na své polovině, ale nemůže se dostat přes polovinu hrací plochy.
41:15'
Craig Anderson si skvěle poradil s nebezpečným pokusem Thomase Chabota.
40:23'
Ottawa se na začátku třetí periody dopustila ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 22:59.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Edmontonu se podařilo srovnat na 2:2. Ve 23. minutě srovnal McDavid. Posléze ovšem hra nebyla příliš atraktivní a obě mužstva se soustředila především na defenzívu. Doufejme, že se tedy ve třetí periodě dočkáme gólů a uvidíme pěkný hokej.
40:00'
39:13'
Hosté se opět pokoušejí něco vymyslet, ale hra není moc atraktivní a snad se to ve třetí třetině zlepší.
38:08'
Senators se dostali k puku v rohu kluziště na polovině Oilers, ale ani tentokrát nepřišla nějaká nebezpečná střela.
37:07'
Ottawa se dopustila pouze zakázaného uvolnění a následuje tak buly před brankářem Andersonem.
36:18'
Edmonton obsadil třetinu soupeře, kde se snaží něco vymyslet, ale zatím to jsou jenom přihrávky.
35:25'
Joseph Gambardella se snažil bojovat o kotouč, ale nakonec o něj přišel.
34:58'
Leon Draisaitl byl v útočném pásmu příliš brzo a ocitl se tak v ofsajdu, což čárový rozhodčí dobře viděl.
34:29'
Posléze se do protiútoku vrhli Oilers, ale Craig Anderson byl připraven.
34:06'
Ottawa na chvíli sevřela soupeře, ale dostala se pouze k jedné střele.
33:06'
Opět je hra přerušena a následuje tak komerční přestávka.
32:19'
Stále se toho ve druhé periodě příliš neděje, jelikož se hraje nahoru dolů bez nějakých vážnějších střel, či akcí.
31:55'
Ovšem posléze se k puku dostali Oilers, ale přihrávka domácího hráče byla zblokována do ochranné sítě.
30:47'
Senators se opět nacpali do útočné třetiny, kde nyní drží kotouč a snaží se něco vymyslet.
29:51'
Ottawa si vypracovala příležitost ke střele, ale ta nebyla nijak nebezpečná.
28:57'
Oilers se dopustili ofsajdu a následuje buly ve středu hrací plochy.
28:28'
Hra nám toho ve druhé třetině příliš nenabízí, což je škoda, ovšem čtyř branek jsme se už dočkali, tak doufejme, že brzy přijdou další.
27:36'
Andrej Sekera se dostal do zakončení z levé strany, ale zamířil pouze vedle pravé tyče.
26:45'
Max Veronneau se snažil projít do pásma soupeře, což se mu povedlo, ale posléze přišel o kotouč.
25:25'
Hra je opět přerušena a následuje tak komerční přestávka.
24:06'
Mikko Koskinen nyní musel skočit po kotouči, jelikož ten se nepříjemně odrážel před jeho brankovištěm.
22:54'
Je srovnáno na 2:2! CONNOR MCDAVID si parádně vyměnil kotouč s Draisaitlem a posléze tak zakončoval do poloprázdné brány. Asistence: Leon Draisaitl a Zack Kassian.
22:12'
Senators drží kotouč na svých holích a snaží se projít po pravé straně, což se jim povedlo, ale následná střela zamířila do zámezí.
21:07'
Domácí i hosté v plném počtu.
20:28'
Ve druhé třetině se pokračuje ve hře 4 na 4 a Ottawa si vypracovala možnost pro střelu, ovšem ta nakonec nepřišla.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 22:04.
První třetina je u konce a Ottawa vede v Edmontonu 2:1. Do utkání lépe vstoupili Senatos, jelikož už v 5. minutě se prosadil Tkachuk. V 9. minutě ovšem srovnal Chiasson, ale v 16. minutě poslal hosty zpět do vedení Ryan. Ottawa je lepším týmem, ale před námi jsou ještě dvě třetiny.
20:00'
19:39'
McDavid sice navezl puk do pásma soupeře, ale tam střela nepřišla a vypadá to, že už branka v první třetině nepadne.
19:07'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Chiasson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ben Harpur – 2 min., hrubost).
18:42'
Nyní už se Oilers dostali do zakončení, ale Craig Anderson byl připraven.
17:33'
Edmonton zkouší něco vymyslet na své polovině, ale všechny přihrávky směrující do útočného pásma zachytává Ottawa.
16:02'
Nyní se hra přerušila a máme tady další komerční přestávku.
15:28'
Senators využívají také druhou přesilovou hru a jdou do vedení 2:1! Chabot poslal kotouč z levé strany před bránu, kde z první úspěšně zakončil BOBBY RYAN. Asistence: Thomas Chabot a Colin White.
15:09'
Opět nemusel zasahovat Koskinen, jelikož pokus hostujícího hráče zamířil vedle domácí svatyně.
14:22'
Ottawa má druhou přesilovou hru v dnešním zápase, ale zatím si nevytvořila nějakou šanci.
13:34'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., vysoká hůl).
12:45'
Mikko Koskinen si lehce poradil se střelou soupeře, která z pravé strany skončila ve výstroji brankáře.
11:36'
Hosté získali puk za svou bránou a momentálně se toho na hrací ploše moc neděje.
10:42'
Hra je momentálně velmi vyrovnaná a hraje se nahoru dolů.
09:23'
08:12'
Je srovnáno na 1:1! ALEX CHIASSON dostal fantastickou přihrávku od Nurse a následně svůj únik proměnil v branku, když bekhendovým blafákem překonal Andersona. Asistence: Darnell Nurse.
06:45'
Nyní si už Oilers vytvořili dobrou šanci, ale Craig Anderson byl připraven.
05:52'
Edmonton se snaží odpovědět, ale zatím se nemůže dostat do nějaké vážnější šance.
04:37'
Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení! BRADY TKACHUK to udělal velmi chytě, když zpoza brány nahodil kotouč do obránce Larssona, od něhož se puk odrazil za záda brankáře. Asistence: Christian Wolanin.
03:51'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., držení).
03:18'
Hosté jsou na začátku utkání o něco aktivnějším týmem a Mikko Koskinen tak má plno práce.
01:56'
Ottawa se opět dostala do zakončení, ale to skončilo jen vedle svatyně Oilers.
01:11'
Senators se sice dostali do zakončení, ale s tím si poradil Koskinen bez problémů.
00:20'
Edmonton se snažil projít dopředu, ale dopustil se pouze ofsajdového postavení.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – A. Larsson (A), Klefbom, K. Russell, Nurse, Benning, Sekera – Kassian, McDavid (C), Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Lucic – Gagner, Cave, Rieder – Currie, Brodziak, Gambardella.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Jaroš, Chabot, DeMelo, Wolanin, Borowiecki (A), Harpur – Veronneau, White, B. Tkachuk – Pääjärvi, Tierney, Balcers – B. Ryan (A), Pageau (A), O. Lindberg – Bödker, Gibbons, Duclair.

Rozhodčí: Chris Lee, Jean Hebert – James Tobias, Kiel Murchison.
Edmonton je momentálně v Západní konferenci na třináctém místě se sedmdesáti třemi body a skóre 210:245. V posledním zápase přivítal na svém ledě Columbus, se kterým si poradil a vyhrál 4:1. Nejproduktivnějším hráčem je se sto sedmi body McDavid.
Ottawa ve nachází ve Východní konferenci na samém dně tabulky, tudíž na šestnáctém místě s padesáti šesti body a skóre 218:275. V posledním zápase si navíc odvezla výprask z Calgary, kde prohrála s Flames 1:5. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti devíti body Chabot.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Edmonton Oilers a Ottawa Senators. Naposled se spolu tato mužstva utkala před třemi týdny na půdě Ottawy. Tam ovšem vyhrál Edmonton 4:2. Dnes se navíc bude bojovat v Rogers Place v Edmontonu. Tato hala nabídne kapacitu pro 18 641 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.