NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Anaheim - 20. ledna 2019   21:00

Islanders
Islanders
04:50' Clutterbuck (Jo. Bailey, Beauvillier) • 09:56' Clutterbuck (Pelech) • 39:31' Komarov (D. Toews, Mayfield)
Anaheim

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný vstup do nového týdne!
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 2 – 6
Islanders zaznamenali pátou výhru v řadě za sebou, přičemž navýšili svůj náskok na čele Metropolitní divize na tři body. Ducks třetí výhru po sobě nepřidali a zakončili pětizápasový trip s bilancí 2-2-1.
59:51'
Ještě se píská zakázané uvolnění Kačerů.
59:42'
Diváci vstávají ze svých sedadel a děkují svým oblíbencům za předvedený výkon.
57:04'
Dvě minuty a 56 vteřin dělí Islanders od páté výhry v řadě za sebou. Na vhazování po pravici Lehnera máme Nelsona a Granta.
57:04'
V Nassau Coliseum proběhne poslední reklamní přestávka.
57:04'
Výborný Lehner! Velkou příležitost vstřelit první gól Anaheimu měl Grant.
56:13'
Fowlerova střela z levé strany byla zablokována Clutterbuckem.
55:58'
Martin z pravého kruhu pro vhazování při přečíslení 2 na 1 trefil tyč.
55:21'
O osudu utkání je velmi pravděpodobně rozhodnuto. Podaří se Ducks ještě alespoň připravit Lehnera o čisté konto?
54:56'
Střely na bránu: 28 – 17
54:37'
54:23'
Leddy střílel od modré, zleva, bez přípravy, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Johnsonovo náručí.
53:38'
Polovina z trestu Lindholma je minulostí. Isles zatím s jednou střelou na bránu. Obstaral ji mimochodem od modré čáry Pulock.
52:37'
Je tu v pořadí třetí početní převaha Islanders. Vhazování po levici Johnsona.
52:37'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., sekání).
51:11'
Po chybě Rakella mohl upravit skóre na 4:0 Nelson. Johnson ovšem předvedl velmi dobrý zákrok.
50:58'
Zpět do akce! Vhazuje se po pravici Lehnera.
50:58'
Ihned po vhazování vystřelil zleva Rakell, Lehner ale připraven se svou lapačkou na správné pozici. Následuje reklamní přestávka.
50:55'
Hokejisté New Yorku poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
50:34'
Pokus Getzlafa od pravého mantinelu, Lehner neměl příliš potíží touš vyrazit.
50:19'
Komarov to zkoušel od modré čáry, Johnson zasáhl pohodlně svou rukavicí.
50:01'
Načínáme druhou polovinu závěrečné periody. Islanders vedou nad Ducks 3:0.
49:45'
Rakell se dostal do dobré šance, Lehner ale i nadále drží čistý štít.
49:22'
49:22'
Johnson znovu v akci, tentokrát zasahoval proti pokusu Beauvilliera. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
49:06'
Na opačné straně hřiště vystřelil od modré, z pravé strany, Boychuk, Johnson přitom musel vyrazit puk betonem.
48:25'
Nahození Welinskiho od modré čáry, zprava, Lehnera taktéž nezaměstnalo.
48:05'
Rakellova střela z pravé strany postrádala přesnost.
47:23'
Icing v podání Kačerů.
46:50'
Ducks se nijak nedaří ohrozit Lehnera. Ten je zatím ve třetí třetině bez zákroku.
45:21'
Střely na bránu: 19 – 13
45:13'
Vhazovalo se v obranné třetině Anaheimu, po pravici Johnsona.
45:11'
Puk si to namířil mimo hrací plochu.
44:55'
Rakell se dobře středem prokličkoval do útočného pásma, zakončit se mu ovšem následně nepodařilo.
44:22'
Eberle znovu otestoval Johnsonovu pozornost.
44:17'
Velmi pěkná individuální akce od Eberleho, Johnson byl ale připraven.
42:50'
Beauvillier se tentokrát už dostal k zakončení, Johnsona však nezaměstnal.
42:25'
Útočná akce Beauvilliera po levé straně rychle zastavena Lindholmem.
41:16'
Diváci v Nassau Coliseum jsou po celé dnešní utkání velmi hlasití.
40:49'
O úvodní střelu třetí třetiny se postaral na levé straně Lindholm, puk ovšem byl zablokován Leddym vysoko nad, do ochranné sítě.
40:05'
Dokáží Ducks ještě zdramatizovat tento duel?
40:01'
Oba týmy máme zpět na ledové ploše Nassau Coliseum. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začíná za malou chvíli.

39:59'
V posledních vteřinách ještě střílel od modré čáry Leddy, Johnson ale pozorný.
39:31'
Islanders právě vstřelili branku!
Necelých 29 vteřin do konce druhé třetiny a Isles přidávají třetí gól! Střelecký pokus Toewse od modré, zleva, tečoval za bezmocného Johnsona LEO KOMAROV. Pro zkušeného hokejistu šestý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Devon Toews, Scott Mayfield.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:56'
New Yorku bylo odpískáno zakázané uvolnění.
37:28'
Getzlafův pokus z pravé strany byl zablokován Martinem.
37:02'
Kačeři se nyní poměrně dlouho drželi v útočném pásmu. Lehner vše vyřešil přerušením hry.
36:30'
Nahození Montoura od modré, zprava, Lehner puk pouze vyrazil před sebe.
35:40'
Také ve druhé třetině se hra příliš nepřerušuje.
34:21'
Střely na bránu: 15 – 10
34:14'
Pět minut a 46 vteřin do konce druhé třetiny. Filppula a Getzlaf na vhazování po levici Lehnera.
34:14'
Montour napřáhl na pravé straně k prudké střele, Lehner našel kotouč ve svém náručí. Je tu další z reklamních přestávek.
34:09'
33:27'
Clutterbuck pálil zprava bez přípravy, avšak minul Johnsonovu svatyni.
32:37'
Eberle měl na levé straně dobrou šanci, Johnson ale jeho pokus zneškodnil.
32:09'
Bude i druhá přesilovka Isles úspěšná? Vhazování po levici Johnsona.
32:09'
Před přesilovou hrou New Yorku ale ještě proběhne reklamní přestávka.
32:09'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brian Gibbons – 2 min., podrážení).
31:56'
Signalizovaný trest pro Kačery. Domácím je zatím ponechána výhoda.
31:37'
Leddyho útočná akce po pravé straně, dobrou defenzivní práci ovšem proti němu odvedl Welinski.
30:16'
Rána Mansona od pravého mantinelu, Lehner však zasahovat nemusel.
29:50'
Krátce před polovinou utkání Islanders stále vedou nad Ducks 2:0.
29:40'
Nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění v podání týmu Randyho Carlylea.
28:55'
Aktivní forčekink Islanders dnes dělá Anaheimu velké problémy.
27:53'
Zpět do akce! Na vhazování po levici Lehnera se nám staví Nelson a Getzlaf.
27:53'
Lehner vyrazil střelu Welinskiho do ochranné sítě. Na řadě je reklamní přestávka.
27:37'
Zleva tentokrát zkoušel štěstí Nelson, avšak minul tři tyče.
26:47'
Nebezpečná střela Pelecha z levé strany, Johnson si nyní svým zákrokem nebyl vůbec jistý.
26:06'
Střely na bránu: 13 – 8
25:34'
Beauvillier a jeho pokus z levé strany, Johnson vyrazil touš svou vyrážečkou.
24:45'
Lindholm se na druhé straně pokoušel prosadit středem, obrana Ostrovanů byla ale dobře zorganizovaná.
24:11'
Eberleho střelecký pokus z levého kruhu pro vhazování Johnsona neohrozil.
23:52'
Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat by se následně mělo podle signalizace sudích v neutrální zóně.
23:20'
Leddyho střela od modré čáry, z levé strany, byla zablokována, Johnson tak zůstal bez práce.
22:41'
Na opačné straně kluziště zahrozil Filppula, Johnson si však dokázal bez větších potíží poradit.
21:41'
Manson se dostal za obranu soupeře, do samostatného úniku, bekhendovým blafákem si ale na Lehnera nepřišel.
21:11'
Rakellův pokus z pravé strany na Lehnera neprošel.
20:18'
Getzlaf měl obrovskou příležitost hned zkraje druhé třetiny snížit na 1:2 z pohledu Ducks, avšak místo prázdné brány trefil pouze Cizikase.
20:01'
Hokejisté Islanders a Anaheimu jsou zpět na ledě Nassau Coliseum. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.

19:58'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:43'
Střela Getzlafa z pravé strany cíl nenašla.
19:30'
Vhazování proběhlo v obranné zóně hostů, po pravici Johnsona.
19:28'
Puk se dotkl střídačky Anaheimu, rozhodčí tak byli nuceni hru přerušit.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:49'
Zakázané uvolnění ze strany Ducks.
18:37'
17:52'
Fowlerova střela od modré minula Lehnerovu bránu.
17:38'
Začíná druhá minuta z trestu Cizikase. Kačeři se zatím k ničemu nedostali.
16:37'
Tři minuty a 23 vteřin do konce první třetiny. Podaří se Anaheimu využít početní výhodu a dostat se tak na dostřel?
16:37'
Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovku Ducks.
16:37'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., sekání).
16:05'
Kačeři se zatím směrem do útoku trápí. Lehner příliš práce neměl.
15:01'
Odehráno 15 minut a Islanders vedou nad Ducks 2:0. Oba góly přitom obstaral Clutterbuck.
14:06'
Ihned po vhazování Isles poslali puk na zakázané uvolnění.
14:00'
Vhazovalo se v obranné zóně domácích, po levici Lehnera.
13:58'
Útočník Islanders se nakonec na střídačku dostal po svých a zdá se, že v utkání bude pokračovat. Před malou chvíli ale schytal do ruky střelu spoluhráče od modré čáry.
13:58'
Hra je rozhodčími přerušena, neboť se z ledu těžce sbírá Beauvillier.
13:02'
Na opačné straně ledu otestoval zprava Johnsonovu pozornost Leddy.
12:50'
Střela Lindholma od modré čáry, Lehner bez problémů kotouč vyráží pravým betonem.
12:26'
Střely na bránu: 10 – 2
12:14'
Můžeme pokračovat. Cizikas a Getzlaf v souboji na vhazování po pravici Johnsona.
12:14'
Leddyho pokus od modré skončil v lapačce Johnsona. Následuje druhá reklamní přestávka.
11:54'
Vzápětí přichází další zakázané uvolnění hostů.
11:48'
Ducks se provinili icingem.
11:19'
Střelecký pokus Granta z otočky z levé strany postrádal na přesnosti.
10:15'
Sprong útočil po levé straně, Lehnera ovšem nezaměstnal.
09:56'
Domácí jdou krátce před polovinou první třetiny do dvougólového vedení! Z mezikruží Johnsona opět překonal CAL CLUTTERBUCK. Jeho druhá trefa v dnešním utkání, 2:0! Asistence: Adam Pelech.
09:24'
Ostrá rána Boychuka od modré čáry, z pravé strany, Johnson zvládl kotouč vyrazit před sebe.
09:00'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Nelsona a Rowneyho po Johnsonově levici.
09:00'
Clutterbuck poslal touš zpoza brány do ohně, zde si jej ovšem našel rychle lapačkou Johnson. Proběhne první reklamní přestávka.
08:52'
Zakázané uvolnění v podání hostujících hokejistů. Vhazovat se tedy za malý moment bude před Johnsonem.
07:15'
Šancí je ale jinak na druhou stranu pomálu. Hraje se poměrně v klidném tempu.
06:40'
Hra zatím plyne velmi rychle. Svědky jsme byli pouze dvou přerušení – při vyloučení a při gólu.
05:59'
Leddy střílel od modré čáry, zleva, z první, Johnson puk vyrazil do rohu.
05:31'
Střely na bránu: 1 – 1
04:50'
Ostrované využívají početní převahu, a na konci páté minuty tak otevírají skóre! Po pasu od Baileyho se z mezikruží trefil pěkně k levé tyči CAL CLUTTERBUCK. Jeho pátý gól v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Josh Bailey, Anthony Beauvillier.
04:29'
První polovina z přesilovky Isles je pryč. Johnson může být zatím naprosto v klidu.
03:28'
Polovina čtvrté minuty a Islanders si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Johnsona.
03:28'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniel Sprong.
02:36'
Boychuk pálil od modré, zprava, bez přípravy. Při střele ovšem zlomil svou hůl.
01:48'
První střelu utkání obstaral z pravého kruhu pro vhazování domácí Barzal, Johnson však zasahovat nemusel.
01:02'
Rakell se obtočil kolem brány soupeře, k zakončení se ale nakonec vůbec nedostal.
00:34'
Manson s pukem za vlastní bránou, obě mužstva poprvé střídají.
00:03'
Na buly byli úspěšnější hosté z Anaheimu.
00:01'
Úvodní vhazování obstarají Cizikas a Henrique. Jdeme na to!
Hymna je minulostí, duel mezi Islanders a Ducks co nevidět začne.
Obě zahajovací pětice stojí na modrých čarách, v Nassau Coliseum zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

NYI: Lehner – Leddy, Boychuk – Martin, Cizikas, Clutterbuck

ANA: Johnson – Fowler, Manson – Ritchie, Henrique, Sprong
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

NYI: Robin Lehner – 27 let, SWE
Z:25 REC:14-7-3 OG:50 PR:2.11 %ÚS:92.8 SO:2

ANA: Chad Johnson – 32 let, CAN
Z:12 REC:2-8-0 OG:33 PR:3.36 %ÚS:88.8 SO:1

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Dal Colle, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Anaheim Ducks: Ch. Johnson (Gibson) – H. Lindholm, Montour, Fowler, Manson (A), Ja. Larsson, Welinski – D. Shore, Getzlaf (C), Rakell – N. Ritchie, Henrique (A), Sprong – Jones, D. Grant, Terry – Gibbons, Rowney, Carrick.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Eric Furlatt – Kory Nagy, Darren Gibbs.
Příjemný nedělní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy New York Islanders a Anaheim Ducks.

ANAHEIM DUCKS

Ducks se pokusí natáhnout svou vítěznou šňůru na tři zápasy. Na hřišti Islanders uzavřou pětizápasový trip.

Naposledy Kačeři porazili New Jersey Devils 3:2. O jejich góly se přitom postarali útočníci Daniel Sprong, Troy Terry a Derek Grant. Brankář John Gibson přispěl 29 úspěšnými zákroky.
NEW YORK ISLANDERS

Islanders budou večer bojovat o pátou výhru v řadě za sebou. Do utkání proti Ducks půjdou z prvního místa v tabulce Metropolitní divize.

V minulém utkání Isles zvítězili na ledě Washingtonu Capitals 2:0. Brankář Thomas Greiss pochytal všech 19 střeleckých pokusů soupeře. Střelecky se prosadili útočníci Josh Bailey, Cal Clutterbuck.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Nedělní program v zámoří obstará celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy New York Islanders a Anaheim Ducks. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Nassau Coliseum vhozeno už krátce po 21:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.