NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Dallas - 1. března 2019   04:38

Kings
Kings
07:57' Kopitar (Walker, Toffoli) • 13:28' Leipsic (Doughty, Kopitar) • 31:46' Kopitar
3:4
(2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Dallas
Dallas
14:48' Seguin  (Fedun, Lovejoy) • 26:14' Janmark  (Comeau) • 49:53' Faksa  (Comeau, Lovejoy) • 63:19' Hintz  (Radulov, J. Klingberg)
Kings
Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Forbort, Roy, Phaneuf, MacDermid, Walker – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, J. Carter (A), Luff – Brodzinski, Kempe, Leipsic – Wagner, Lewis, Clifford.
Furlatt, Luxmore – Smith, Knorr
Staples Center, Los Angeles
Dallas

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
3. Roope Hintz (DAL) 1+0
Dallas se díky tomu posunul na sedmé místo Západní konference, Los Angeles naopak utržilo desátou porážku v řadě.
Dallas se pro povinné vítězství doslova protrápil. Los Angeles, které před zápasem tížila série devíti porážek v řadě, ukázalo drápky a pořádně svým soupeřům zatápělo. V první třetině vedlo 2:0, ve druhé se ujalo vedení 3:2, a i když v obou případech o náskok přišlo, tak bylo i v prodloužení bylo nebezpečnější.

Hokej se ale nehraje na šance, nýbrž na góly a ten rozhodující dokázal natřikrát vsítit Hintz.
63:19'
Dallas právě vstřelil branku!
Jenže aktivita ještě neznamená, že musíte vyhrát! První opravdu povedená akce Dallasu v prodloužení přináší rozhodující gól. Quick si poradil se střelou Radulova zpoza kruhů, ale dostal se do velkých problémů, když obrana Kings neodstavila ROOPEHO HINTZE. Dvě jeho dorážky ještě zastavil, proti třetí už neměl šanci, když ho Hintz obhodil vzduchem. Asistence: Alexandr Radulov, John Klingberg.
62:40'
Kings jsou v prodloužení zatím jednoznačně aktivnější. Brown se už dostával k puku za obranou, ale nepodařilo se mu ho zpracovat.
61:38'
Walker opět v akci, ale z pravého kruhu se neprosadil, Chudobin vyráží.
61:16'
Rychlý útok Heiskanena, Quick si rovněž připisuje zákrok.
61:02'
Walker po zisku puku ve středním pásmu nabral rychlost, ale přes Jamnarka úplně nepřešel. Přesto zakončil, Chudobin puk zachytil.
60:01'
O osudu utkání rozhodne prodloužení.
60:00'
59:40'
Ani jeden z týmů se nedokáže usadit v útoku.
59:02'
Postavení mimo hru, do něhož se dostal Seguin.
58:34'
Toffoli se prosmýkl do útočného pásma a z levého kruhu chtěl přihrávat na střed Kopitarovi. Přihrávka ale neprošla.
58:08'
Oba celky se vrátily k rychlým přechodům středního pásma a ztrátám puku.
56:52'
Útok domácích, Phaneuf míjí branku Dallasu.
56:29'
Kotouč se ve středním pásmu dostal na střídačku.
55:58'
Doughty míjí branku, Chudobin zasahovat nemusel a možná to bylo pro Dallas štěstí, protože jejich brankář podklouzl.
55:41'
Seguin od modré čáry už byl pro Quicka mnohem jednodušší záležitostí.
55:19'
Quick právě dost možná zachránil Los Angeles ve hře o vítězství! Fantastický zákrok proti střele Dickinsona, před kterým zela odkrytá branka, ale Quick se dokázal otočit a vložit do jeho střely hůl, kterou puk odrazil!
54:50'
Kotouč skončil v ochranné síti po nahození Dallasu. Komerční přestávka.
54:30'
Obrázek hry se nemění.
53:30'
Hraje se delší pasáž bez přerušení, čas teď ubíhá hodně rychle. Oba týmy pokračují v rychlém hokeji nahoru dolů.
52:25'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez nějakého delšího setrvání některého z týmů v útoku.
51:19'
Komerční přestávka.
51:17'
Faksa před brankovištěm neusměrnil puk na Quicka, ani do klece.
50:44'
To Carterova rána zpoza levého kruhu byla o poznání nebezpečnější. Ale i s ní si Chudobin poradil.
50:27'
Luff z ostrého úhlu Chudobina nepřekvapil. Byla to spíš střela na náhodu.
49:53'
Comeau zavezl puk podél mantinelu do útočného pásma a jakmile se dostal do pravého kruhu, prudce vypálil na Quicka. Ten vyrazil puk přesně na hokejku RADKA FAKSY, který z dorážky vyrovnává na 3:3! Asistence: Blake Comeau, Ben Lovejoy.
49:34'
Roy trefil tyč Chudobinovy branky!
48:45'
Phaneuf se protlačil přes protihráče ke střele, Chudobin jen vyrazil a akce domácích mohla pokračovat. Na branku ale už střela nezamířila.
48:02'
Ničuškin zkusil štěstí z pravého kruhu, bekhendovou střelu Quick bez problémů chytá. Komerční pauza.
47:43'
47:35'
Dokonce vybojoovali puk, Comeau přihrál zpoza branky před brankoviště a Dickinson se snažil obstřelit Quickovu lapačku. Domácí brankář právě lapačkou přizvedl puk až do ochranné sítě.
47:26'
Hosté výborně napadají rozehrávku soupeře a drží je v jejich obranném pásmu.
47:12'
Pokus o rychlý návrat do útoku končí postavením mimo hru domácích.
47:01'
Hosté vyhazují puk a osvobodili se.
46:36'
Lovejoy mezi kruhy pomohl Chudobinovi svým blokem proti střele od modré.
45:43'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roman Polák – 2 min., vysoká hůl).
44:42'
Navrátivší Brown dostal přihrávku za obranu a vyrazil do úniku. Před Chudobinem zkusil kličku, ale svou velkou šanci nevyužil, byl vychytán!
44:37'
44:37'
A stejně tak další dělovku Klingberga od modré čáry!
44:15'
Také Seguinovu střelu z levé strany Quick vyráží.
44:03'
Quick zlikvidoval tečovanou ránu Klingberga od modré, ale měl obrovské štěstí, že se nikdo z Dallasu nedostal k dorážce.
43:30'
Kings se daří vyhodit puk přes všechny čáry. Zatím se brání výborně.
43:10'
Stars se dostali do ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.
42:41'
Radulov zkusil štěstí zpoza pravého kruhu, Quick vyráží.
42:36'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
42:20'
Toffoli se prosmýkl do pravého kruhu, jeho střelu hostující brankář likviduje.
42:13'
Dickinson se dostal k vůbec první střele v utkání, ale od levého mantinelu trefil jen Quicka.
41:06'
Stars se dostali do postavení mimo hru.
40:43'
Třetí třetinu začali o něco lépe hostéů. První střelu zapsal Ničuškin, jehož zakončení ale Quick chytá.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 06:37.
Ve druhé třetině sice napřed Dallas dokázal vyrovnat trefou Janmarka, ale místo toho, aby se dostal následně do vedení (a Ničuškin trefil dokonce horní tyč), tak inkasoval po rychlém protiútoku domácích. Z dorážky se prosadil podruhé v utkání kapitán Anže Kopitar.
40:00'
39:34'
Chudobin zastavuje letící puk po střele Doughtyho.
38:33'
Toffolimu se stala kuriózní situace. Při přípravě před vhazováním se opřel o hokejku, která se mu přelomila a útočník domácího týmu si ustlal na ledě.
38:33'
A ještě jedno zakázané uvolnění.
38:25'
Zakázané uvolnění domácích, kterým se nevydařila rozehrávka.
38:18'
38:00'
Dallasu se daří osvobodit.
37:42'
Brodzinskiho teč skončila znovu na zadním mantinelu.
37:30'
Kings dál kombinují v útoku.
37:02'
Brownovu střelu vyrazil Chudobin jen před sebe. Brodzinski z dorážky minul branku.
36:42'
Začíná mírně zkrácená přesilovka Los Angeles.
36:18'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Brett Ritchie – 2 min., nedovolené bránění).
36:08'
Dallas při návratu do útoku zastavuje ofsajd.
36:01'
Brown a Kempe vyrazili v oslabení ve dvou proti jednomu. Brown přihrál mezi kruhy rozjetému Kempemu, který se snažil ukličkovat Chudobina, ale obhodit jeho beton se mu nepodařilo.
35:45'
Klingberg poslal svou dělovku jen do zadního mantinelu.
35:20'
Brown vyklidil obranné pásmo, Dallas musí znovu hledat cestu zpátky.
34:45'
Podél mantinelu se domácím podařilo po vyhraném buly vyhodit.
34:42'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., hrubost).
34:41'
Heiskanen si najel do pravého kruhu, jenže vyzrát na Quicka se mu nepodařilo.
34:31'
V útoku zase domácí. Toffoliho vychytal Chudobin. Komerční přestávka.
33:51'
Velký závar před brankou Quicka, který musel čelit střelám Janmarka a Comeaua. S těžkou situací si ale dokázal poradit a udržel vedení svého týmu.
32:41'
Hra je přerušena, když se puk dostal do ochranné sítě za zády Chudobina. Komerční pauza.
31:53'
Zakázané uvolnění Dallasu.
31:46'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Bleskový protiútok domácích končí třetí brankou v síti Chudobina! Brown našel ve středním pásmu rozjetého Toffoliho, který se dostal mezi dva obránce a prověřil připravenost Chudobina. Ten sice puk vyrazil, ale jeden z jeho spoluhráčů při snaze o vyhození přihrál přímo na hokejku ANŽEHO KOPITARA, který se z dorážky nemýlil. Bez asistence.
30:29'
Dallas se dopustil zakázaného uvolnění.
30:22'
MacDermid se pokusil prosadit od modré čáry, ale Chudobin jeho střelu dokázal vyrazit.
29:12'
Phaneuf se napřahoval k další ze svých dělových ran, ale tentokrát byl zablokován.
28:41'
Ničuškin s pukem před brankovištěm měl na hokejce vedoucí gól, ale trefil horní tyč!
27:37'
Domácí se dopouští zakázaného uvolnění po chybné rozehrávce.
26:26'
Brodzinski se protáhl ke střele podél pravého mantinelu. Chudobin přerušuje hru. Komerční přestávka.
26:14'
Hostům se podařilo vyrovnat! MATTIAS JANMARK zachytil před brankovištěm nepřesnou střelu spoluhráče zpoza kruhů, zpracoval puk a obhodil beton brankáře Quicka. Asistence: Blake Comeau.
25:31'
Ofenzivní akci Kings zastavilo postavení mimo hru.
24:58'
Nebezpečná akce hostů. Gurjanov se natahoval po odraženém a možnosti dorazit do prázdné branky, ale nepodařilo se mu dobře trefit puk. Los Angeles vyhazují na zakázané uvolnění.
24:44'
Carterova rána zpoza kruhů už na branku mířila. Chudobin ji zastavil.
24:08'
Kempe od modré minul branku Dallasu. Krátce předtím si nepřesnou střelu na konto připsal i Brodzinski.
23:43'
Kopitarovu střelu už musel řešit Chudobin, jenž přerušuje hru.
23:21'
Domácí jsou na začátku druhé části utkání hodně aktivní a snaží se střílet, ale další jejich útok byl zablokován. Toffoli se neprosadil.
23:03'
Kotouč ve středním pásmu končí mezi střídačkami. Bude se vhazovat u modré čáry Dallasu.
22:26'
Těžký zákrok pro Chudobina, který schytal jedovatou střelu Phaneufa do ramene a musel rychle zareagovat, aby ukryl puk před dorážejícím protihráčem.
21:11'
Wagner se protlačil ke střele z mezikruží, ale Radulov ho dokázal zablokovat.
21:05'
20:42'
Kings vyrazili v oslabení do útoku, Brownovo zakončení před brankovištěm však zamířilo vedle a puk se poté odrazil do ochranné sítě.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:38.
První třetina přinesla tři branky a Dallas zatím nemůže být se svým výkonem spokojen. Favorit zápasu prohrává 1:2 a duel musí otáčet, což nikdy není příjemná výchozí pozice pro hru. Do druhé třetiny si přenáší 65 vteřin trvající přesilovku.
20:00'
19:56'
Spezzovu střelu od pravého mantinelu Quick moc dobře neviděl. Měl před sebou totiž postavenou clonu, ale puk ho trefil do hrudi.
19:27'
Brown, i když trochu se štěstím, vyhodil puk do středního pásma.
19:05'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Austin Wagner – 2 min., podrážení).
18:28'
Puk skončil v prostoru střídaček mimo ledovou plochu. Komerční přestávka.
17:10'
Hra se přesunula do obranné třetiny Dallasu. Toffoliho zblokoval mezi kruhy bránící Fedun.
16:41'
Až L'Esperance dostal puk ke Quickovi, ten ale vyráží.
16:18'
Roy se blýskl hned dvakrát v obraně. Napřed zblokoval střelu Poláka, poté stejně tak nepropustil puk z hole Hintze.
14:48'
Hostům se podařilo velmi rychle snížit! V prostoru před brankovištěm se prosadit TYLER SEGUIN, který klepl hokejkou do prudké přihrávky od Feduna z pravého kruhu a poslal puk do sítě. Asistence: Taylor Fedun, Ben Lovejoy.
13:28'
domácí využívají přesilovku! Kopitar poslal puk na modrou čáru, odkud pálil Doughty, jehož střelu ještě před brankou mírně tečoval BRENDAN LEIPSIC. Asistence: Drew Doughty, Anže Kopitar.
12:49'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tyler Seguin – 2 min., podrážení).
11:50'
Chudobin se natáhl po odraženém puku a přerušil hru. Před jeho brankovištěm se chvilku postrkovalo několik hráčů. Komerční přestávka.
11:33'
Další útok domácích hokejistů. Luff zpoza pravého kruhu míjí svůj cíl.
10:27'
Ale v útoku nyní domácí. Walker byl zblokován, Toffoliho střela vyražena Chudobinem.
10:10'
Rozhodně se dá říct, že Dallas ožívá.
09:52'
Radulov střílel z ostřejšího úhlu na Quicka, ten puk zastavuje a přerušuje hru.
08:40'
Janmarkova střela byla sražena do ochranné sítě za Quickem.
08:22'
Útočnou akci Dallasu zastavilo postavení mimo hru.
07:57'
Větší aktivita domácích se vyplatila. ANŽE KOPITAR si počíhal na přihrávku na levé straně brankoviště a puk po pasu Walkera usměrnil za záda bezmocného Chudobina. Asistence: Sean Walker, Tyler Toffoli.
07:52'
Nepřesná přihrávka hostů ústí v zakázané uvolnění.
07:05'
Clifford zachytil vyhození Dallasu po mantinelu a s pukem si prokličkoval až mezi kruhy. Svou střelu chtěl umístit k pravé tyči, ale Chudobin zasáhl svou lapačkou.
06:22'
Roy vyslal prudkou ránu od modré. Chudobin jeho střelu zlikvidoval a přerušil hru. Komerční přestávka.
05:53'
Útok Browna byl zblokován Spezzou. Domácí ale zůstávají u puku.
04:53'
Polák dobrým obranným zákrokem obral soupeře o puk a odrazil puk k Chudobinovi, který ho raději překryl lapačkou.
03:59'
Phaneuf se dostal ke střele od modré čáry, Chudobin vytěsnil puk na zadní mantinel za brankou.
03:36'
03:27'
Tohle oslabdení už domácí zvládnou. Puk opět končí na mantinelu za brankou Chudobina.
03:03'
Další vyhození, které doletělo až k Chudobinovi.
02:45'
Los Angeles se povedlo znovu vyhodit puk mimo své pásmo.
02:13'
Spezza před brankou tečoval střelu zpoza pravého kruhu, brankář Quick vyráží do ochranné sítě.
01:47'
Kings se daří rychle vyhodit puk ze svého pásma.
01:36'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., hákování).
01:16'
Domácí Kempe se sice dostal ke střele, ale ta byla sražena do ochranné sítě.
00:45'
Na začátku utkání se oba týmy především oťukávají a zkouší, co si mohou dovolit.
00:01'

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Forbort, Roy, Phaneuf, MacDermid, Walker (C) – D. Brown, Kopitar, Iafallo (A) – Toffoli, J. Carter, Luff – Brodzinski, Kempe, Leipsic – Wagner, Lewis, Clifford.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Radulov (A), Seguin, Hintz – Comeau, Faksa, Gurjanov (A) – Spezza, L'Esperance, Janmark – B. Ritchie, Dickinson, Ničuškin.

Rozhodčí: Furlatt, Luxmore – Smith, Knorr.
V říjnu vyhrál Dallas nad Los Angeles domácí zápas, ale ten druhý, který se hrál v lednu opět v Texasu, se stal kořistí Kings.
Tu si navíc Stars nemohou dovolit. Na devátém místě Západní konference ztrácí jeden bod na příčky zajišťující posun na pozice divokých karet. Forma týmu ale není nijak úchvatná a z posledních sedmi zápasů vyhráli jen dvakrát.
Los Angeles totiž tuto sezonu už de facto zabalilo. Prohrálo devět zápasů v řadě a krčí se na posledním místě Západní konference. Dallas nemůže v Kalifornii pomýšlet na nic jiného než na dva body a jakýkoliv jiný výsledek by pro něj byla ztráta.
Celý čtvrteční program v zámořské NHL uzavře střetnutí mezi Los Angeles a Dallasem. A favoritem zápasu budou jednoznačně hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.