NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Anaheim - 18. ledna 2019   02:00

Minnesota
Minnesota
0:3
(0:3, 0:0, 0:0)
Anaheim
Anaheim
03:57' Henrique  (N. Ritchie, Montour) • 04:08' Rakell  (D. Shore, Montour) • 07:58' Gibbons  (Welinski)

Vyloučení – 4:4
Třetí třetina branku nenabídla, stejně jako druhá. Kdo by to čekal, když po 8 minutách to bylo 0:3 pro hosty, nakonec to ale byly jediné góly a Ducks díky ním vyhráli 3:0. Skončila tedy série dvanácti zápasů bez bez vítězství pro Anaheim, branky dnes vsítil Henrique, Rakell a Gibbons. Wild šance mělo, jednou se zkoumalo i video ve druhé části, poté třeba Koivu trefil tyčku. I tak se domácí neprosadili a dnes výborný Gibson udržel čisté konto.
59:48'
Wild se nedaří už vytvořit další šance a tohle je již pro Ducks velice příznivé.
59:24'
Nahozený puk za branku Gibsona skončil na holích domácích, ale po špatné nahrávce se sami hráči vyhnali do neutrálního pásma.
58:45'
Zucker nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a lze na to se hraje ve středním pásmu, což vyhovuje hostům.
58:00'
Zbývají poslední 2 minuty do konce třetí třetiny! Anaheim je kousek od prolomení dlouhé série bez vítězství.
57:14'
Anaheim poslal puk do středního pásma a poté jej drží dokonce v pásmu soupeře, Píská se ale posunutá branka, buly bude před Dubnykem.
56:55'
Do brejku tři na dva vyjeli Ducks, na poslední chvíli se vrátili domácí a střelu ztečovali mimo branku. Již hrají Wild s pukem na holi a získali buly před Gibsonem.
56:30'
Na puku jsou již domácí a po střele Prossera, ještě dorážel Staal, jenže Gibson puk pokryl.
55:50'
Hosté drží puk v pásmu Wild a snaží se šetřit čas co nejvíce, co to jde. Nahození od modré musel Dubnyk pokrýt, jelikož před ním stál protihráč.
55:15'
Do brejku vyjeli hráči hostů, puk nakonec při nahození před branku našel strážce branky Dubnyk a přerušil hru. Před ním se strhla menší potyčka, obejde se to nejspíš bez vyloučení.
55:05'
Nahození ze středního pásma vyrazil Gibson do rohu a domácí si puk našli a stále kombinují. Další rána z hole Spurgerona skončila jen na mantinelu.
53:58'
Wild zbývá už jen necelých 7 minut do konce třetiny a Ducks jsou blízko k ukončení dvanácti zápasové série bez vítězství! domácí se snaží, ale zatím jim není moc přáno a čekají stále na první zásah.
52:12'
Minnesota se nedostala do soupeřova pásma a na druhé straně po střele od modré dostal puk před brankoviště, ale Gibbsons neměl nachystanou hůl a jen bruslí kopl do puku a brankář přerušil hru.
51:31'
50:48'
U modré si vzal puk od spoluhráče Spurgeron a najel si na střelu, brankář však puk lapl do lapačky a přerušil hru.
50:21'
Parise měl další šanci, již devátou a rovnou i desátou střelu vyslal dnes na branku. Poprvé tečoval puk do betonu a poté z dorážky střílel u brankoviště, jenže Gibson i teď ho dokázal vychytat.
49:31'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Montour – hákování, 2. min).
49:21'
V držení kotouče jsou Wild nahrávají si v pásmu Anaheimu. Domácí mají výhodu a budou hrát přesilovku.
48:55'
U puku je Parise, ten poslal puk za branku, kde si ho však našli hosté a poté nahodili puk po mantinelu za Dubnyka a jeli vystřídat. Což jim vzhledem k výsledku stačí.
48:02'
Po přesilovce Wild vyhodili jen na icing, buly před Dubnykem vyhráli domácí a pak dostali hru do středního pásma.
47:38'
47:19'
Getzlaf dostal puk na Rakella, toho zradilo zpracování a Wild poté vyhodili puk přes všechny čáry. Zbývá posledních 18 sekund přesilovky pro hosty.
46:34'
Před kruhy dostal puk Nick Ritchie, po zpracování střílel na branku a Dubnyk puk pokryl.
46:10'
Přesilovka před tím nebyla vůbec dobrá v podání Ducks. Nyní Wild získali puk a vyvezli jej do pásma soupeře.
45:37'
Domácí před chvíli sice již hráli v plném počtu, ale opět budou hrát oslabení. Brodin si odsedí 2 minuty za vysokou hůl.
44:30'
Ryan Getzlaf se opřel do puku z pravé strany příklepem a brankář měl co dělat, aby jeho pokus chytil.
43:18'
Přesilovka pro Anaheim. Koivu (MIN) vyloučen za podražení.
43:16'
Zucker byl sám před brankářem, položil si ho, ale Gibson jeho blafák jakýmsi způsobem chytil!
42:38'
Anaheim málem měl možnost situace dva na jednoho, ale když puk směřoval na Terryho, tak podklouzl. Na druhé straně se uvolnil přes hráče Spurgeon a Gibson musel parádně zasahovat.
41:59'
Rakell nahodil puk do pásma domácích, Ducks se však usadili jen na chvíli v pásmu a puk drží Wild.
41:14'
Gibson nyní musel dvakrát po přesilovce zasahovat, pokaždé to byly střely spíš z dálky nebo je dobře viděl. Takže nic vážnějšího.
40:35'
40:05'
Buly vyhráli domácí a zbývá jim poslední necelá půl minuta v přesilové hře.
40:01'
Druhá třetina branku nenabídla a popravdě první polovina ní, nebyla moc zajímavá. Anaheim si vytvořil maximálně jednu možnost. Wild málem snížili, kdy puk po objetí branky skončil na čáře a kousek za ní, ale o milimetr ji nepřekročil celým objemem. Na konci třetiny byl vidět Parise, ani ani jednou neuspěl a v posledních sekundách trefil tyč Koivu. Ducks po povedeném začátku zápasu se již hlavně brání.

Střely na branku ve 2. tř. (celkově) – 13:2 (23:15)
40:00'
39:50'
Poslední vteřiny patřili Wild. Koivu dostal nabito na pravý kruh a jeho projektil orazítkoval pouze levou tyčku! Další závar ustál brankář hostů s vypětím všech sil.
39:28'
Ducks se povedlo vyhodit kotouč až na Dubnyka. Puk se pak zjevil na holi Pariseho , který je v posledních minutách velice aktivní a jde vidět. Jeho střela skončila v hrudi Gibsona.
39:11'
Situaci dva na jednoho v přesilovce vyřešil Parise střelou, již totiž nahrávat nemohl na Grandlunda, jenž byl obsazený. Střela mezi betony úspěšná nebyla a stav se tedy nemění.
38:34'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Fowler – vysoká hůl, 2. min).
38:31'
Wild drží puk po nahození před modrou čáru puk poskakoval směrem na branku, strážce svatyně hostů raději přikryl puk před najíždějícím protihráče.
38:15'
Zajímavou šanci měl Staal, který tečoval puk letící od modré a na poslední chvíli vytáhl lapačku Gibson a přerušil pak hru.
37:27'
Ducks jsou v pásmu Wild, ale zase o něj nakonec přišli. domácí pak jen nahodili puk za branku Gibsona a šli střídat.
36:05'
Parise ujel všem a jel sám na brankáře, zkusil rozhýbat rameny a kličkami Gibsona, ale ten se nenechal a jeho pokus skončil podle všeho jen mimo branku.
35:14'
Puk mají hosté za brankou svého brankáře, po nahození se dostal ke střele Getzlaf a z první střílel jen do betonu brankáře. Tohle byla druhá střela ve druhé třetině od hostů.
34:12'
Po delší době se usadili v pásmu i Ducks, ale stále čekáme na první lepší střelu od nich, Rakellova před kruhy bekhendem byla pomalá a navíc šla vedle.
33:05'
Hosté možná mohli jet do přečíslení tři na dva, raději však šli střídat, již byli hráči dlouho na ledě.
32:11'
Ke střele se málem dostal Spurgeon, ještě zkoušel puk protáhnout přes hráče hostů, ale pak neměl pozici vhodnou ke střele.
31:35'
Pateryn nahodil puk do pásma a sám se hnal za pukem, díky němu Wild drží pásmo, zatím si však nahrává jen po mantinelu a o puk po chvíli i přišlo. Druhá třetina zatím není skoro vůbec zajímavá, výjimka byla zmiňovaná akce Wild, kdy se zkoumalo video.
30:49'
Další nepřesnost v rozehrávce hostů. Na druhý pokus však již prošli a málem si vytvořili šanci. Dubnyk je ale stále téměř bez práce.
29:31'
Foligno se dostal k doraženému puku a zkusil projít přes obránce, to mu však nevyšlo.
28:39'
Po buly dostali domácí puk do středního pásma. Anaheim stále čeká na první nějakou šanci ve druhé části.
28:03'
Minnesota si nerozuměla v rozehrávce ze svého pásma a tudíž se píská zakázané uvolnění.
27:35'
Boj o puk ve středním pásmu vyhráli Ducks a dostali se i ke s střele od modré, jenže puk byl ztečován mimo branku.
26:50'
Střela od modré z hole Prossera skončila na betonu brankáře, poté se hra dostala na chvíli do pásma Wild.
26:11'
Anaheim nahodil puk po mantinelu za brankou, ale nedostal se ani ke střele. Hra je ve středním pásmu.
25:28'
Na první lepší střelu čekají hosté, ve druhé části jsou o něco lepší domácí, ale přeci jen kromě jedné veliké šance, si další možnosti nevypracovali.
24:28'
Åberg nabruslil do pásma a po kličce střílel přes obránce, jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě.
24:05'
Takže jen kousíček dělil domácí od branky, Wild však nadále jsou aktivní a snaží se o další příležitost.
23:25'
Až nyní jsme viděli velkou šanci Wild! již to vypadalo na branku, ale bude se zkoumat video a uvidíme jak to posoudí rozhodčí. Puk byl na brankové čáře, ale celým objemem nakonec ne. Ale bylo to o milimetry!
23:05'
Čekáme na první lepší akci ve třetině, zatím je to od obou mužstev nepřesné a neviděli jsme pořádnou střelu či akci.
22:15'
Icing Anaheimu. Buly pak vyhráli Ducks ihned se snažili projít do pásma soupeře. Jenže se píská další ofsajd.
21:54'
Gibson pomohl s rozehrávkou, hosté pak vyjeli dopředu, akorát se píská ofsajd.
21:18'
Domácí si nerozuměli v rozehrávce a o puk zase přišli, Anaheim je nyní ve hře, nahozený puk ze středního pásma raději pokryl Dubnyk a bude se před ním vhazovat.
20:25'
Wild vyhráli buly a jsou již v pásmu hostů. Jenže to nemělo dlouhé trvání.
20:01'
První třetinu ovládli naprosto hosté z Anaheimu, ti nasázeli hned tři branky a mají prozatím nakročeno velice slušně k ukončení mizerné série bez vítězství.

Střely na branku – 10:13
20:00'
19:48'
V poslední minutě ani jeden tým zatím si nepřipsal ani jednu střelu a nejspíš první třetina skončí výsledkem 0:3.
19:05'
Sprong posílal puk na branku z pravé strany, ale nebylo to nic nebezpečného a brankář puk v pohodě vyrazil do rohu.
18:11'
Jones na druhé straně si počínal dobře, když držel puk za brankou a poté ho nahrával mezi kruhy, puk byl však sražen.
17:41'
Anaheim již nemá tolik ve hře prostoru a musí si již dávat hodně pozor do defenzívy. Seeler posílá puk po mantinelu, domácí se poté sami vyhnali z pásma.
16:45'
Minnesota konečně se celkem chytla a hraje lépe než na začátku. Granlund spěchal za kotoučem, ale nedostihl ho, hrají teď hosté.
15:15'
Až nyní Wild mají puk pod kontrolou v útočném pásmu a vytvořili si konečně i slušnou akci. Tvrdou střelu před kruhy ale chytá Gibson a poté z první střílel Åberg před levým kruhem, ale ten nevyzrál na svého bývalého spoluhráče.
14:35'
Začátek přesilovky ale hosté dobře brání a zatím nedovolili vůbec nic Minnesotě.
13:43'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Manson – krosček, 2 min).
13:25'
V přesilovce si hosté vytvořili jednom jednu šanci, nyní už ale hrají domácí a Parise byl hodně vidět, jeho pokus z levého kruhu vyrazil Gibson.
12:54'
12:25'
Anaheim drží puk a zatím v klidu si přihrává a hledá ideální pozici ke střelbě. Fowler střílel z pravého kruhu, ale poté se puk odrazil na hole domácích a ti vyhodili.
11:20'
Dubnyk si připisuje úspěšný zákrok, kdy u brankoviště lapl hned dvě dorážky.
10:54'
Seeler (MIN) je vyloučen za sekání na 2 minuty.
10:35'
Fowler zavezl puk do pásma, ale Wild ho poté získali a vydali se na útočný výlet, střela Parise však úspěch nepřinesla. Zatím si Wild musí počkat na další šanci a hlavně musí přidat na tempu.
09:59'
Ducks se při přechodu do pásma dopustili ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
09:15'
Anaheim je nadále velice při chuti a Wild se zatím nedostali snad k jediné šanci.
07:58'
Střídání brankářů Minnesoty: Odešel Stalock, přišel Dubnyk.
07:58'
Anaheim právě vstřelil branku!
Parádní začátek Ducks! ti se usadili v pásmu a dlouho kombinovali, poté nahozený puk od modré z hole Welinskiho byl tečován BRIANEM GIBBONSEM a je to již 3:0. Puk propadl mezi betony, ovšem brankář byl bez šance. Asistence: Welinski.
07:40'
Ducks jsou aktivní a tlačí se do další šance, zatím jsou hosté lepším týmem.
07:30'
07:05'
Anaheim hraje krátkou přesilovku a je v pásmu a kombinuje.
06:55'
Grandlund vjel do pásma a zkusil z otočky vystřelit, jeho pokus byl zastaven tělem jednoho z hráčů.
06:01'
Puk je za brankou Stalocka, jenže Wild sebrala puk útočníkům hostů a vyrazilo do útočné akce.
05:26'
Bude se hrát 4/4. Suter (MIN) je vyloučen za sekání. 94 sekund se bude hrát tedy ve vyrovnaném stavu hráčů na ledě.
05:00'
Sprong (ANA) je vyloučen za příliš mnoho hráčů na ledě.
04:08'
Pozor! Anaheim se trefuje po jedenácti vteřinách znova! Po průjezdu Shora před branku, který zkusil kličku do bekhendu, se puk odrazil výhodně pro RICKARDA RAKELLA, který trefil z první poloprázdnou branku. Asistence: Devin Shore a Brandon Montour.
03:57'
Tak nakonec se prosadili jako první hosté a bylo to zásluhou ADAMA HENRIQUEHO, jenž se zmocnil puku mezi kruhy a poslal puk na vzdálenější tyčku. Asistence: Nick Ritchie a Brandon Montour.
03:30'
Zatím sledujeme spíše opatrnější začátek zápasu a čekáme na první větší šanci.
03:10'
Buky ve středním pásmu vyhráli hosté a Rekell zkoušel další ránu na branku z pravé strany, Gibson zatím je ale jistý.
02:43'
Foligno vybojoval puk a ten se poté objevil na modré a jeden z obránců střílel na branku, kotouč skončil nakonec vedle.
02:01'
Hosté ale vyrazili do útočného pásma a kombinovali celkem dlouho kolem mantinelu, ale bylo to bez střely.
01:11'
Obě první pětky již vystřídaly a Parise z pravé strany příklepem donutil k zákroku Gibsona. Wild jsou usazeni v pásmu.
00:25'
Rakell po buly se zmocnil puku a zajel s ním do pásma hostů, pokusil se hned o první střelu, ale byla sražena.
00:01'
V brance Wild se dnes objeví Stalock, na druhé straně Gibson. Åberg dnes hraje proti svému bývalému týmu, do Minnesoty byl během týdne vyměněn. Niederreiter již není v celku Minnesoty a putuje do Caroliny místo Viktora Raska, ten dneska ale ještě nenastoupí.

Minnesota Wild: Stalock (8. Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Kunin – Parise, Coyle, Åberg – M. Foligno, J. Eriksson Ek, J.T. Brown.

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – Montour, H. Lindholm, Fowler, Manson, Ja. Larsson, Welinski, Dotchin – Rakell, Getzlaf, Sprong – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Jones, D. Shore, Terry – Rowney, D. Grant, Gibbons.

Rozhodčí: Dwyer, L'Ecuyer – Mach, Murphy.
Minnesota Wild

Domácím patří aktuálně poslední postupové místo v Centrální divizi (5. místo, 49 bodů) a v celkové Západní konferenci je to místo osmé. A stále mají Wild šanci i na třetí místo ve své divizi, třetí Colorado má jen o bod více a navíc o dva zápasy odehráno více (16.1.2019). Minnesota má využití přesilovek 24,17%, jejich soupeř Ducks jen 15,57%.

Anaheim Ducks

Kačeři jsou sice na 11. místě v Západní konferenci, ale momentálně mají velkou krizi a absolutně se jim nedaří. Vždyť prohráli již dvanáct zápasů po sobě a naposledy vyhráli 18.12. s Pittsburghem, přitom měli šňůru šesti zápasů doma po sobě. Z posledních patnácti zápasů mají zisk deseti bodů a play-off je hodně vzdálené, v Pacifické konferenci ztrácí na třetí Vegas třináct bodů, což je poslední postupové místo do vyřazovací části.

Detroit – Anaheim 3:1
Winnipeg – Anaheim 4:3 po prodloužení
Anaheim – Pittsburgh 4:7
Anaheim – Ottawa 1:2 po prodloužení