NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Columbus - 25. března 2019   03:00

Vancouver
Vancouver
0:5
(0:1, 0:2, 0:2)
Columbus
Columbus
16:19' J. Anderson  (Dubois, McQuaid) • 20:56' Dubois  (Panarin) • 26:02' Dzingel  (J. Anderson) • 47:32' Bjorkstrand  (Jenner, Wennberg) • 50:54' J. Anderson

3. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 21-33; Zablokované střely: 12-13; Vhazování: 44%-56%; Hity: 29-9; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.
Josh Anderson vstřelil v Rogers Areně dva góly a dovedl Columbus k hladkému vítězství, na kterém se dvěma body podílel také Pierre-Luc Dubois, který asistoval u úvodního gólu a druhý poté sám vstřelil. Blue Jackets zakončili venkovní trip úspěšně a drží se v boji o druhou divokou kartu. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 0 Columbus Blue Jackets 5.
59:02'
Blue Jackets se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům z Columbusu se pískalo zakázané uvolnění. Za současného skóre jim to ale nevadí.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:15'
Alexander Wennberg vystřelil v levém kruhu pro vhazování z úhlu a Thatcher Demko zasáhl vyrážečkou.
56:50'
Vyloučený Adam Gaudette je zpět na ledě poté, co Canucks předvedli dva klíčové bloky. Hosté vedou 5:0.
55:49'
Seth Jones vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a Thatcher Demko vyrazil kotouč levým betonem.
55:02'
Canucks se podařilo vyhodit puk z obranného pásma v momentě, kdy do konce duelu zbývá odehrát 5 minut.
54:50'
Adam Gaudette fauloval mezi kruhy pro vhazování Markuse Hännikäinena a dostal dvě minuty za hákování.
54:15'
Canucks nemohli pokračovat v dalším útočném snažení kvůli postavení mimo hru. Komerční přestávka.
53:28'
Ashton Sautner mohl vstřelit svůj první gól v NHL, jenže jeho střela zápěstím z bodu levého kruhu zamířila nad bránu Sergeje Bobrovského, který byl bez hole.
52:37'
Tanner Pearson na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Sergej Bobrovskij na přední tyči puk vyrazil betony.
52:17'
Ryan Dzingel se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a v Rogers Areně probíhá komerční přestávka.
50:54'
Columbus právě vstřelil branku!
JOSH ANDERSON na pravém křídle vyrazil do rychlého protiútoku a v pravém kruhu napřáhl k prudké střele zápěstím, která se od vzdálenější levé tyče odrazila do sítě – 5:0! Bez asistence.
50:43'
Vyloučený Artěmij Panarin je zpět na ledě a Vancouver nevyužil ani jednu ze svých čtyř přesilových her.
49:24'
Elias Pettersson vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Sergej Bobrovskij jeho střelu zastavil.
48:43'
Artěmij Panarin byl vyloučen na dvě minuty za držení a Vancouver si zahraje čtvrtou přesilovou hru v zápase.
47:32'
OLIVER BJORKSTRAND si najel v mezikruží na přihrávku Boonea Jennera z levého křídla a krásnou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Thatchera Demka pravý horní roh brány – 4:0! Asistence: Boone Jenner a Alexander Wennberg.
47:01'
Derrick Pouliot nedokázal na levém křídle protečovat puk, který se odrazil až k bráně Thatchera Demka.
46:17'
Nahození Blue Jackets zamířilo do ochranné sítě a nastává prostor pro krátkou komerční přestávku.
45:38'
Na druhý pokus už se Cam Atkinson na vrcholu mezikruží ke střele dostal a Thatcher Demko zasáhl vyrážečkou, kterou u levé tyče vyrazil puk mimo.
45:26'
Cam Atkinson na vrcholu mezikruží na chvíli zapomněl puk za sebou a nakonec se ke střele nedostal.
45:12'
Čas plyne z pohledu Canucks velice rychle a domácí potřebují vstřelit co nejdříve gól, aby se dostali do hry.
44:22'
Adam McQuaid na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Thatcher Demko jeho pokus ukryl v lapačce.
43:32'
Tanner Pearson vzápětí vystřelil z úhlu na levém křídle a jeho prudká střela minula přední levou tyč brány.
42:50'
Jake Virtanen na pravém křídle dobře vystřelil z úhlu a jeho střela zápěstím mířila ke vzdálenější levé tyči, Sergej Bobrovskij ji ale pravým betonem vykopl.
41:36'
Blue Jackets na levém křídle nepřesně přihráli, jenže z protiútoku domácích hokejistů Canucks nic nebylo.
40:42'
Tanner Pearson se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže z úhlu našel pouze náruč Sergeje Bobrovského.
40:01'
Canucks vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny, do které vstupují s tříbrankovým mankem. Hosté vedou.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-25; Zablokované střely: 11-10; Vhazování: 40%-60%; Hity: 23-8; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné min.: 2-6.
Třetí začne přibližně v 4:58.
Columbus touží po účasti v playoff a po dvou třetinách jde zatím vše podle jeho plánu, když na úvodní trefu Joshe Andersona po přestávce navázali Pierre-Luc Dubois a Ryan Dzingel. Skóre po druhé třetině zní jasně. Vancouver Canucks 0 Columbus Blue Jackets 3.
40:00'
39:29'
Seth Jones byl před levým kruhem drobně podražen, situaci ale ustál a poté napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou Thatcher Demko vkleče podržel v náručí.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:43'
Bo Horvat vystřelil před vrcholem pravého kruhu zápěstím a připravený Sergej Bobrovskij puk podržel.
37:00'
Canucks nepřesně rozehráli a proti domácím hokejistům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
36:24'
David Savard vystřelil na pravém křídle a jeho střela z úhlu mířila ke vzdálenější levé tyči, Thatcher Demko byl ale připraven a pravým betonem puk vyrazil.
35:52'
Thatcher Demko zmrazil nahození Blue Jackets z pravé strany pod lapačkou a následuje komerční přestávka.
35:22'
Vyloučený Josh Anderson je zpět na ledě a Canucks nedokázali využít ani třetí přesilovou hru v zápase.
34:49'
Markus Granlund si najel na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování na přihrávku z levého křídla a bez přípravy vypálil, jeho rána ale minula přední tyč! Canucks mohli snížit na 1:3.
33:37'
Sven Bärtschi z pravého křídla nahodil puk před bránu a kotouč se vzápětí po teči odrazil do ochranné sítě.
33:22'
Josh Anderson byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Canucks si zahrají třetí přesilovou hru v zápase.
32:52'
Zach Werenski vypálil v pravém kruhu s příklepem a Thatcher Demko dokázal jeho ránu z úhlu podržet.
32:24'
Zach Werenski chtěl na ose útočného pásma vypálit bez přípravy, následná střela mu ale vůbec nesedla.
32:05'
Thatcher Demko zmrazil volný puk po přihrávce Blue Jackets zpoza brány pod lapačkou a přerušil hru.
31:38'
Elias Pettersson v pravém kruhu práskl do puku, Sergej Bobrovskij ale jeho ránu podržel v náručí.
30:58'
Oliver Bjorkstrand se ocitl u pravé tyče ve velké šanci a mohlo to být 4:0, jenže ani nadvakrát klečícího Thatchera Demka z úhlu nepřekonal!
30:37'
Jake Virtanen na pravém křídle vypálil s příklepem a Seth Jones jeho ránu přizvedl do ochranné sítě.
30:25'
Canucks vystřelili opět na vrcholu levého kruhu a Sergej Bobrovskij puk zachytil. Komerční přestávka.
29:29'
Elias Pettersson vypálil s příklepem na vrcholu levého kruhu, jeho následná rána ale byla zablokována.
28:14'
Markus Nutivaara na levém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Thatcher Demko ji ale levým ramenem vytáhl nad! Fantastický zákrok.
27:46'
Sergej Bobrovskij se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Canucks a poté s velkým klidem rozehrál.
26:52'
Blue Jackets potvrzují v Rogers Areně roli favorita a vedou nad Canucks rozdílem tří branek. Skóre: 0-3.
26:10'
Oliver Bjorkstrand mohl rychle přidat čtvrtý gól Columbusu střelou z pravého kruhu, Thatcher Demko ale podržel kotouč v náručí. Komerční přestávka.
26:02'
Útočník RYAN DZINGEL se dostal před bránou k odraženému a volnému puku po přihrávce Joshe Andersona z levého kruhu a bekhendem zamířil nad lapačkou Thatchera Demka do pravého horního rohu brány! Asistence: Josh Anderson.
24:28'
Vyloučený Oliver Bjorkstrand je zpět na ledě a Vancouver se zatím nedokázal ani jednou prosadit.
23:52'
Markus Hännikäinen mohl skórovat v oslabení, jenže u pravé tyče ztroskotal na hrudi Thatchera Demka, který nyní podržel Canucks nad vodou!
23:36'
Brock Boeser vystřelil v pravém kruhu zápěstím a tečovaný puk se vzápětí snesl ze vzduchu mimo.
22:36'
Elias Pettersson vypálil na vrcholu pravého kruhu bez přípravy a jeho bomba minula přední tyč brány hostí.
22:28'
Oliver Bjorkstrand podruhé v zápase usedl na trestnou lavici. Tentokrát dostal dvě minuty za krosček.
20:56'
PIERRE-LUC DUBOIS si na pravém křídle najel na diagonální přihrávku Artěmije Panarina od trestných lavic a na vrcholu pravého kruhu napřáhl k nádherné střele zápěstím, která zamířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Je to 2:0! Asistence: Artěmij Panarin.
20:20'
Artěmij Panarin měl čas na to, aby v pravém kruhu zvedl hlavu a zamířil, z úhlu ale našel pouze náruč brankáře. Thatcher Demko podržel puk a přerušil hru.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-9; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 38%-62%; Hity: 11-7; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:01.
Vancouver vstoupil do utkání dobře, jenže Sergej Bobrovskij předvedl několik spolehlivých zákroků a krátce před přestávkou na opačné straně ledové plochy udeřil Josh Anderson. Skóre po první třetině duelu. Vancouver Canucks 0 Columbus Blue Jackets 1.
20:00'
19:17'
Seth Jones napřáhl od modré čáry k táhlé střele, se kterou si Thatcher Demko snadno poradil a vyrazil ji.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:48'
Elias Pettersson sice ztratil v mezikruží stabilitu během drzého průniku, rychle se ale zvedl zpět na nohy a u levé tyče se snažil dostat ke střele, jenže Sergej Bobrovskij těsně předtím zmrazil puk pod lapačkou.
16:19'
JOSH ANDERSON na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a na bodu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která nad levým ramenem Thatchera Demka vymetla bližší roh! Asistence: Pierre-Luc Dubois a Adam McQuaid.
15:55'
Tyler Motte na pravém křídle vybojoval puk a v kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, která od hrazení zamířila do náruče Sergeje Bobrovského.
15:27'
Thatcher Demko zasáhl vyrážečkou proti střele Columbusu z levého kruhu a puk skončil v hledišti.
14:52'
Bo Horvat vystřelil na levém křídle od hrazení a brankář Sergej Bobrovskij snadno zachytil jeho střelu v náručí.
14:37'
Markus Nutivaara vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Thatcher Demko po zásahu levým betonem zmrazil puk pod lapačkou. Komerční brejk.
14:13'
Vyloučený Oliver Bjorkstrand je zpět na ledě a také Blue Jackets úspěšně přečkali první hru v oslabení.
13:02'
Sergej Bobrovskij v rychlém sledu dvakrát zasáhl proti táhlé střele od modré čáry a hosté se poté osvobodili.
12:13'
Oliver Bjorkstrand byl vyloučen na dvě minuty za hákování a první přesilovou hru si zahrají Canucks.
11:18'
Ryan Dzingel schytal v levém rohu útočného pásma tvrdý hit, po kterém zůstal klečet na ledě. Komerční přestávka. V Rogers Areně zatím čekáme na gól.
10:46'
Canucks nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
09:47'
Canucks vyrazili do přečíslení tři na dva a Alexander Edler napřáhl na vrcholu levého kruhu k táhlé střele zápěstím, která byla hosty úspěšně zablokována.
08:50'
Alexander Wennberg se po přihrávce zpoza brány ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže Thatchera Demka z blízkosti nepřekonal!
07:48'
Artěmij Panarin nahodil puk od modré čáry za bránu, odkud vzápětí rozehrával brankář Thatcher Demko.
07:15'
Nahození Blue Jackets skončilo v ochranné síti a na řadu přichází úvodní krátká reklamní přestávka.
06:46'
Troy Stecher krásně pronikl na ose ledové plochy do útočného pásma a na vrcholu mezikruží napřáhl ke střele zápěstím, kterou Sergej Bobrovskij skvěle vyrazil pravým betonem!
05:51'
Alex Biega na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl hosty sražen do rohu ledové plochy.
04:06'
Vyloučený Luke Schenn je zpět na ledě a hokejisté domácího Vancouveru hrají opět v plném počtu hráčů.
02:53'
Markus Granlund se řítil na pravém křídle během oslabení do přečíslení dva na jednoho a v pravém kruhu napřáhl ke střele, kterou Sergej Bobrovskij kryl.
02:45'
Seth Jones na ose útočného pásma vypálil bez přípravy od modré čáry a tečovaný puk minul bránu.
02:06'
Obránce Luke Schenn byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilová hra pro Blue Jackets.
01:27'
Thatcher Demko si také poprvé osahal kotouč poté, co zmrazil nahození Blue Jackets pod svou lapačkou.
01:13'
Troy Stecher vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho pokus minul bližší pravý horní roh hostující brány.
00:46'
Loui Eriksson nebezpečně vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Sergej Bobrovskij měl velké problémy.
00:18'
Seth Jones v úvodu zápasu špatně rozehrál z pravé strany obranného pásma a musel spěchat vzad.
00:01'
Rogers Arenou se rozléhá americká národní hymna, po které bude následovat kanadská a poté už úvodní vhazování dnešního zápasu. Columbus bude na ledě Vancouveru bojovat o to, aby se přiblížil druhé divoké kartě, kterou v současné chvíli drží hráči Montrealu.

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Edler (A), Biega, D. Pouliot, Stecher, Sautner, L. Schenn – Goldobin, Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (A), Eriksson – M. Granlund, Gaudette, Virtanen – Bärtschi, Beagle (A), Motte. Hlavní trenér: Travis Green.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), Nutivaara, D. Savard, McQuaid, Kukan – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, J. Anderson – Wennberg, Jenner (A), Bjorkstrand – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Chris Lee, Steve Kozari. Čároví: Ryan Gibbons. Ryan Daisy.
Boje o playoff vrcholí a jistou účast ve Stanley Cupu zatím mají pouze čtyři týmy. Na prodlouženou sezónu se těší Boston, Calgary, Winnipeg a Tampa Bay, která už má dokonce jistotu, že po skončení základní části získá Presidents' Trophy pro nejlepší tým. Columbus se v souboji o druhou divokou kartu nachází těsně pod čarou a na začátku nového týdne ho čeká důležitý zápas ve Vancouveru. Druhou divokou kartu aktuálně drží Montreal, který má na svém kontě 87 bodů, tedy o tři více než Blue Jackets, odehrál ovšem o jeden zápas více. Canucks si mohou nechat o playoff zdát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.