NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Detroit - 20. ledna 2019   22:00

Vancouver
Vancouver
10:16' Pettersson (Boeser) • 47:27' Horvat (Pettersson, Boeser) • 53:13' Roussel (Virtanen)
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)
Detroit
Detroit
28:34' Nielsen  (Mantha, Vanek) • 34:24' Vanek  (DeKeyser, Nielsen)
Vancouver
Peel T., Chmielewski T. – Mach B., Nansen D
Rogers Arena, Vancouver
18.871 diváků
Detroit

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek pondělní noc a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou.

Dnešní utkání sleduje 18.871 diváků.
Máme tu konec dnešního utkání. Vancouver se na pár hodin dostává na místa zajišťující play off. V utkání vítězí 3:2. Třetí třetinu dokázali "Kosatky" vyhrát 2:0. O branky se za domácí dnes postarali Pettersson, Horvat a Roussel. Za hosty skórovali Nielsen a Vanek.
59:44'
Hosté honí puk po mantinelu.
59:07'
Horvat bekhendem netrefuje prázdnou branku, jen aby to domácím nechybělo.
58:40'
Rána Manthy byla zablokovaná a Horvat vyhodil do středního pásma.
58:32'
Horvat vyhodil pouze na zakázané uvolnění.
58:14'
Detroit v šesti.
58:06'
Canucks drží puk v rohu a šetří vteřinky, domácím je tato věc "šítá" na míru.
57:49'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:17'
Motte s pukem na hokejce v útočném pásmu nic nevymyslel, ale ušetřit pár sekund pro svůj tým.
56:45'
Canucks vyhazují pouze na icing.
56:39'
Mantha vyzkoušel z levé strany Markströma, na dorážku se Vanek již nedostal.
56:17'
Bertuzzi se snažil tečovat před Markströmem, ten si situaci pohlídal.
55:57'
Bertuzziho nahození mířilo hodně vedle branky.
55:44'
Další nepřesná rozehrávka hostí a opět icing.
55:27'
Zakázané uvolnění Red Wings.
55:12'
Vanek z otočky zakončoval, byl však tísněný proto byl jeho pokus slabý.
54:49'
Ofsajd v podání "Rudých křídel" těm se čas na vyrovnání začíná krátit.
54:42'
Komerční přestávka.
54:09'
Glendening měl šanci vyrovnat, Markström zasáhl vyrážečkou.
53:13'
Vancouver právě vstřelil branku!
"Kosatky" se dostávají do vedení. Rána od modré v podání Virtanena byla před brankou tečovaná ANTOINEM ROUSSELEM a puk skončil v brance Berniera. Asistence: Jake Virtanen.
52:52'
Horvat z těžkého úhlu Berniera nepřekvapil.
52:22'
Oba týmy střídají u puku je Red Wings.
51:56'
U puku je nyní Vancouver, ale nemůže se dostat z vlastního obranného pásma.
51:23'
Pettersson objel branku a mzi kruhy našel Horvata, ten trefil přesně náruč Berniera.
51:01'
Hosté nahazují puk do útočné třetiny.
50:29'
Roussel přímo z trestné lavice se dostal sám na Berniera, nedokázal zakončit přesně trefil pouze náruč hostujícího brankáře. Následuje komerční přestávka.
50:20'
49:57'
Vhazování ve středním pásmu, puk se dostal mimo ledovou plochu.
49:30'
Detroitu se přesilová hra vůbec nedaří.
48:58'
Nepřesná přihrávka a Vancouver opět vyhazuje.
48:32'
Canucks vyhazují.
48:20'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., vysoká hůl).
47:54'
Střela Taneva byla tečovaná a jen těsně minula branku Berniera.
47:27'
Je vyrovnáno. Po střele Petterssona se dostat k dorážce BO HORVAT, který prostřeluje Berniera. Asistence: Elias Pettersson, Brock Boeser.
47:23'
47:11'
Stecher je s pukem za vlastní brankou. Následně se po tečované střele Beagla dostal puk mimo ledovou plochu.
46:43'
46:17'
Hutton pokazil přihrávku na Leiva a puk je v obranném pásmu domácích.
46:11'
Dělovka Edlera, Bernier na dvakrát zasáhl.
45:46'
Horvat nyní udělal z obrany kužely, ale nedokázal zakončit přesně.
45:30'
Red Wings vyhazují na Markströma.
45:25'
Bo Horvat nyní v obrovské šanci Berniera nepřekonal střelou z pravé strany.
45:05'
Edler nyní trefil Glendeninga a ten se jen těžko zvedá z ledu.
44:43'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Thomas Vanek – 2 min., podrážení).
44:36'
Bude se vylučovat na straně hostů.
44:10'
Canucks se snaží dostat do pásma tečovanými puky.
43:40'
Puk na střídačce, vhazování ve středním pásmu.
43:25'
Bertuzzi vystřelil z pravé strany, ale minul branku.
43:03'
Vancouver se nemůže dostat z vlastní obranné třetiny.
42:39'
Jensen po přihrávce Manthy puk na modré promáchl.
42:02'
Nielsen měl problémy s napadáním domácích, proto musel zahrát puk na vlastní branku.
41:33'
Icing Detroitu.
41:06'
Pettersson se neprosadil přes Kronwalla.

Hity: 14 – 14
Po druhé třetině vede Detroit 2:1. Druhá třetina byla jasně v režii Red Wings, kteří zaslouženě vedou a vyhráli druhou třetinu 2:0. O branky se postarali Nielsen a povedenou tečí Vanek. Na konci třetiny měl šance na vyrovnání Pettersson, Bernier jeho tři střely pochytal.

Uvidíme co přinese třetí třetina, jestli se "Kosatky" zmátoří a otočí skóre na svojí stranu, nebo si "Rudá křídla" připíší venkovní výhru.
40:00'
39:29'
Pettersson mohl nyní vyrovnat, ale ani ze tří střel za sebou nepřekonal Berniera.
39:27'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
"Rudá křídla" vyhazují.
38:25'
Petterssonova střela z pravého kruhu byla sražená.
38:06'
Chvilka pauzy Bernier si musí nechat zpravit masku.
37:52'
Canucks se nyní nemohou dostat do útočného pásma.
37:35'
Jensen vyhazuje o mantinel puk ze třetiny.
37:27'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Niklas Kronwall – 2 min., nedovolené bránění).
36:51'
Leivo z pravého kruhu minul branku.
36:41'
Zakázané uvolnění "Kosatek".
36:02'
Nielsen to zkoušel s hokejkou za zády, puk vůbec netrefil.
35:35'
Ofsajd Detroitu.
35:06'
Canucks se snaží o rychlou odpověď.
34:24'
Detroit právě vstřelil branku!
"Rudá křídla" se dostávají do vedení. DeKeyser výborně našel na brankovišti hůl THOMASE VANEKA, který nasměroval puk do sítě. Asistence: Danny DeKeyser, Frans Nielsen.
34:06'
Nielsonova střela sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.
33:47'
33:24'
Abdelkader z mezikruží vypálil, Markström vyrazil betony do rohu.
33:13'
Eriksson se objel sám před brankou, nedokázal ovšem přesně zakončit.
32:44'
Icing "Kosatek".
32:31'
Edlerova rána vůbec neprošla.
32:11'
Helm o puk za brankou Markströma přišel. Na druhé straně si dal moc puk od hokejky Horvat, touš se nakonec doklouzal do lapačky Berniera.
31:43'
Granlund vystřelil, Bernier musel být pozorný.
31:20'
Akci Vancouveru zastavuje pozorná obrana Detroitu.
30:44'
Jensen si chystal střelu, ale v poslední moment mu obránce puk vypíchl do středního pásma.
30:37'
Larkinova přihrávka na brankoviště nadělala "Kosatkám" málem "paseku". Následuje komerční přestávka.
30:12'
Nyquist z levé strany trefuje boční síť.
29:46'
de La Rose střelou od modré našel lapačku Markströma.
29:07'
Glendening mohl přidat další hostující branku, z mezikruží přestřelil.
28:34'
Máme vyrovnáno. Z pravé strany po přihrávce Manthy zakončuje FRANS NIELSEN. Asistence: Anthony Mantha, Thomas Vanek.
27:30'
Bertuzzi našel Greena, který udělal kličku, ale do prázdné branky nezakončil.
27:05'
Markström dostal hokejkou protihráče do masky, rozhodčí však hru nepřerušují. Vancouver zahrál na icing.
26:55'
Athanasiou z velkého úhlu bekhendem Markströma nepřekonal. Následuje komerční přestávka.
26:25'
Glendening střelou z pravé strany trefil tyčku.
25:55'
Nyquist hledal na pravé straně Larkina, tomu se dostal puk mezi nohy.
25:28'
Edlerova dělovka neprošla až na Berniera.
25:19'
Greenovo nahození pouze do zadního mantinelu.
24:56'
Nyquist z mezikruží Markströma nepřekonal.
24:37'
Motte se nyní postavil do střely Manthy od modré.
24:08'
Red Wings jsou zaseni v útočném pásmu.
23:42'
Nahození od modré bylo pro Markströma "malinou".
23:19'
Pettersson objel branku a snažil se zasunout puk za Berniera, ten se včas přesunul.
22:52'
Sutter dostal puk do pásma a odešel střídat.
22:35'
Vancouver rozehrál pouze na zakázané uvolnění.
21:55'
Larkin našel střelou z kruhů lapačku Markströma.
21:33'
Bärtschi v útočném pásmu uklouzl, přesto se domácí drží v útočném pásmu.
21:12'
Jensen nahazoval na branku, Markström vyrazil pouze před sebe, Athanasiou ve výborné šanci nedostal puk do prázdné branky.
20:46'
Střela Nyquista z pravého kruhu zamířila do náruče Markströma.
20:32'
Hostům nevyšla rozehrávka a proto se píská icing.

Hity: 2 – 7
Po první třetině vedou "Kosatky" zásluhou teče Eliase Petterssona nad "Rudými křídly" 1:0. První třetina se odehrála v dobrém tempu. První část třetiny byla jasně v režii hostů, ale Markströma podržel svůj tým, největší šance měl Larkin. Druhá část třetiny patřila domácím, druhou branku domácích mohl dát Leivo, vychytal ho však u bližší tyčky Bernier.

Uvidíme co nám přinese druhá třetina, jestli se Red Wings podaří prostřelit Markströma a nebo Canucks navýší své vedení.
20:00'
19:47'
Helm je pokryt na mantinelu, vypadá to, že již branku Markströma neohrozí.
19:29'
Od modré vystřelil Edler, Bernier našel puk v lapačce.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:46'
Rána Greena sestřelila jednoho z domácích.
17:56'
Tvrdá střela Taneva od pravého mantinelu, Bernierovi puk vypadl, ale nejdříve u něj byl Ericsson.
17:31'
Leivo měl šanci na druhou brankou, Bernier si pohlídal svojí bližší tyčku.
17:09'
Huttonovo nahození zadunělo o zadní mantinel.
16:36'
Ofsajd nyní zastavuje akci "Kosatek".
16:10'
Nahození Pouliota neprošlo na Berniera, dopředu může Detroit.
16:01'
Edler vystřelil, Bernier si jeho pokus našel.
15:23'
Rána Jensena sražená Leivem do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
14:50'
14:47'
Huttonova střela z levého kruhu a zákrok Berniera.
14:33'
Fantastický zákrok Markströma, proti střele z levého kruhu.
14:13'
Canucks vyhazují na Berniera.
13:52'
Larkin nedokázal bekhendem prostřelit Markströma.
13:30'
Larkin po přihrávce zpoza branky trefuje pouze boční oblouk.
12:58'
"Kosatky" vyhazují.
12:50'
12:50'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Josh Leivo – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
12:30'
Tvrdá rána Jensena od modré, Markström měl plné betony práce.
11:52'
Vancouver se úvodní brankou zvedl a nyní nepouští hosty do útočné třetiny.
11:25'
Manthova přihrávka byla šikovná, nikdo ze spoluhráčů na ní nedosáhl.
10:16'
"Kosatky" se dostávají do vedení. Od modré čáry vypálil tvrdě Boeser, puk ještě šikovně tečoval ELIAS PETTERSSON a Bernier byl bez šance. Asistence: Brock Boeser.
09:20'
Horvat vybojoval puk za brankou, hosté jsou nyní po delší době usazeni v útočném pásmu.
08:33'
Bertuzzi nahodil puk do pásma a díky tomu jsou hosté opět nastěhovaní u Markströma.
08:10'
Dělovka od modré v podání Jensena na Markströma neprošla.
07:45'
Na ledě je nyní menší výměna názoru, uvidíme jestli se bude vylučovat. Následuje komerční přestávka.
06:56'
Larkin nahodil do pásma, ale domácí poté opět dávají puk Red Wings.
06:16'
Detroit je opět v útočném pásmu zásluhou Ehna.
05:42'
Horvat napadá rozehrávku a je úspěšný.
05:23'
05:10'
Markström kryje ránu Greena od modré.
04:42'
Vanek dostal puk mezi kruhy, ale byl atakován Granlundem, proto nemohl přesně zakončit.
04:08'
Sutter vyvezl puk na Berniera.
03:55'
03:40'
Mantha vypálil z pravého kruhu, Markström likvidoval jeho střelu nadvakrát.
03:23'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., podrážení).
03:00'
Kronwall nahodil puk na Markströma, hrají "Kosatky".
02:23'
Detroit je zatím aktivnější, Vancouver se zatím na ledě hledá.
01:46'
Zápěstím to vyzkoušel Nielsen, Markström byl pohotový ve své brance.
01:30'
Střela Helma na Markströma neprošla díky dobré cloně domácího obránce.
00:51'
Kronwall začíná akci svého týmu od vlastní branky.
00:29'
Larkin z pravého kruhu netrefil puk.
00:01'
Úvodní buly pro "Rudá křídla".
00:01'
Rogers Arenou nyní zní státní hymna USA a Kanady. Za malý okamžik vypukne samotné utkání.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Ch. Tanev, B. Hutton, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson – Leivo, Pettersson, Boeser – Bärtschi, Horvat (A), M. Granlund – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Eriksson, Beagle, Motte.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Kronwall (A), Green, DeKeyser, Jensen, Ericsson, Hronek – Bertuzzi, D. Larkin, Nyquist – Vanek, Nielsen (A), Mantha – Helm, Glendening, Athanasiou – Abdelkader (A), Ehn, J. de La Rose.

Rozhodčí: Peel T., Chmielewski T. – Mach B., Nansen D.
Vancouver se momentálně nachází v Západní konferenci na devátém místě s padesáti body a skóre 142:154. V posledním zápase přivítal na svém ledě Buffalo a po skvělém zápase vyhrál těsně 4:3. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti dvěma body švéd Pettersson, který je s dvaceti dvěma góly také nejlepším střelcem Canucks.
Detroit je na tom hodně špatně, jelikož je aktuálně ve Východní konferenci na předposledním patnáctém místě se čtyřiceti třemi body a skóre 140:167. Po dvou výhrách zavítal do Calgary, ovšem tam utrpěl v gólovém zápase porážku 4:6. Nejproduktivnějším hráčem Detroitu je se čtyřiceti sedmi body američan Larkin a s dvaceti góly nejlepším střelcem Red Wings.
V dnešním zápase nebudou hrát Daley a Rasmussen z Detroitu a u domácího hráče Petterssona je nejistý start, díky poraněnému kolenu.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Vancouver Canucks a Detroit Red Wings. Tato mužstva se spolu naposled utkala před dvěma měsíci na ledě Detroitu, kde nakonec Red Wings vyhrály 3:2 na nájezdy. Dnes se bude ovšem hrát v Rogers Aréně ve Vancouveru. Úvodní buly je naplánováno na 22:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.