NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Washington - 10. března 2020   00:00

Buffalo
Buffalo
04:53' Olofsson (Ma. Johansson, Dahlin) • 20:53' Eichel (Dahlin, Ristolainen) • ' Kahun
3:2
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

2:1 (SN)

Washington
Washington
43:33' Ovečkin  (Kuzněcov) • 53:11' Orlov  (Ovečkin, T. Wilson)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:35 (8:9, 9:8, 5:16 – 4:2)
Zblokované střely – 12:10
Vyhraná vhazování – 34:26
Trestné minuty – 2:6
Hity – 14:13
Hokejisté Buffala sice neudrželi ve třetí třetině dvougólový náskok a navíc pak cítili křivdu po neuznaném gólu Montoura, přesto nakonec odcházejí ze zápasu jako spokojenější tým. Zvítězili totiž v nájezdech. Na zásah Rasmuse Dahlina ze třetí série ještě vzápětí odpověděl Jevgenij Kuzněcov, v šesté sérii už ale Richard Pánik na bekhendovou kličku Dominika Kahuna reagovat nedokázal. Sabres tak přerušili sérii šesti porážek v řadě.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres.
Autorem vítězné branky je DOMINIK KAHUN.
Richard Pánik trefil jen beton Ullmarka. Buffalo v nájezdech vítězí!
Dominik Kahun udělal kličku do bekhendu a zasunul kotouč mezi betony Holtbyho!
Jakub Vrána nedotáhl kličku do úspěšného konce.
Neproměnil ani Johansson. Ten netrefil branku.
Ovečkinovu kličku pokryl Ullmark.
Vesey to zkoušel chytře, ale Holtby stačil zakročit vyrážečkou.
Jevgenij Kuzněcov musel dát a to se mu podařilo! Ullmarka si stáhl na jednu stranu a pak poslal puk do jeho protipohybu.
Rasmus Dahlin dává! Domácí obránce naznačil střelu golfem a pak to zápěstím pustil mezi betony.
Nedal ani Nicklas Bäckström. Ullmark jeho střelu vyrazil.
Victor Olofsson neprostřelil Holtbyho. Zatím stále bez gólu.
Ilja Kovalčuk rovněž bekhendová klička. Ullmark zasáhl pravým betonem.
Sam Reinhart zkusil kličku do bekhendu, kterou přečetl Holtby.
T. J. Oshie rovněž střílel mezi betony. Ullmark byl úspěšný.
Jako první se rozjel domácí Jack Eichel. Střílel mezi betony, Hotlby byl připraven.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo. Domácím nepomohla ke vstřelení vítězného gólu ani dvouminutová přesilovka 4 na 3 při vyloučení Orlova.
65:00'
Prodloužení skončilo.
65:00'
To se nepodařilo. O vítězi zápasu tak budou muset rozhodnout až nájezdy.
64:57'
Jack Eichel ještě stačil vystřelit a donutil Holtbyho přerušit hru. Po buly by domácí ještě mohli stačit vystřelit. Musejí ho ale vyhrát...
64:11'
64:06'
Domácí si berou oddechový čas.
64:06'
Eichel našel na pravém kruhu Marcuse Johanssona, jehož ránu srazil obránce Siegenthaler do ochranné sítě.
63:34'
Hosté se osvobodili, puk je za brankou Sabres.
63:07'
Domácí si dlouho chystali pozici pro zakončení. Nakonec dostal puk před branku obránce Rasmus Ristolainen, který má za úkol clonit Holtbymu. Hostujícího gólmana ale nepřekonal!
62:25'
Eichel nahrál na pravý kruh Victorovi Olofssonovi. Holtby byl na místě.
62:10'
Dmitrij Orlov je vyloučen za podražení. Přesilovka 4 na 3 pro Buffalo!
62:00'
Hosté v přečíslení 2 na 1. Po nahrávce Kovalčuka však musel Orlov trefovat skákavý puk a nevystřelil tak dostatečně kvalitně.
61:41'
Zatím opatrné prodloužení se pokusil rozčísnout domácí Olofsson. Mezi dvěma protihráči však neprojel před Holtbyho.
60:42'
Hosté jsou zatím na puku, ale dosud se nedostali k ohrožení Ullmarkovy branky.
60:01'
Ve třetí třetině přišel zlepšený výkon hostujících Capitals, kteří tak dokázali vynulovat dvoubrankové manko. Nejprve se trefil Alexandr Ovečkin a v 54. minutě si střelu Dmitrije Orlova srazil do vlastní sítě Ristolainen. Šavle přesto mohly vyhrát, gól Montoura ale nebyl uznán pro postavení Skinnera v brankovišti, s čímž se fanoušci Buffala nevyrovnali doteď a dávají to sudím důrazně najevo. Každopádně se bude prodlužovat.
60:00'
59:03'
Ullmark dokázal vyrazit i střelu Ovečkina. Fanoušci v hledišti od neuznaného gólu stále jen pískají a bučí.
58:26'
Hosté mohli strhnout vedení na svou stranu! Ilju Kovalčuka však skvěle vychytal Ullmark!
57:50'
Publikum se s neuznaným gólem nemůže vyrovnat. Diváci na rozhodčí bučí. Frustrovaný kapitán Sabres Jack Eichel zase vzteky přerazil hokejku.
57:12'
Domácí kouč Krueger si nakonec nevyžádal trenérskou výzvu a pokračuje se tedy za stavu 2:2.
57:12'
Domácí se radovali z gólu Brandona Montoura, který ale sudí neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti! Zdálo se však, že brankáře Holtbyho rozhodil víc kontakt s hokejkou vlastního obránce Michala Kempného, než s protihráčem.
57:03'
Zakázané uvolnění hostí. Těm nevyšla rozehrávka.
55:56'
Nápor hostí zakončil svou ranou Brenden Dillon. Puk je v lapačce Linuse Ullmarka.
55:39'
Capitals jsou jasně aktivnější než soupeř. Obrat ve skóre visí ve vzduchu.
54:48'
Eichel dostal sám sebe do postavení mimo hru.
54:33'
Michal Kempný poslal z vlastní poloviny hřiště puk na domácí branku. Hrát tak musel Ullmark.
54:22'
Je tu poslední reklamní přestávka tohoto zápasu.
53:46'
Hosté málem otočili skóre! Carl Hagelin poslal puk z levé strany do brankoviště, kde ho před odkrytou klecí netrefil Ilja Kovalčuk!
53:11'
Washington právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají! DMITRIJ ORLOV si natáhl puk na osu hřiště, odkud vystřelil. Mířil sice úplně mimo, ale velkou smůlu měl obránce Rasmus Ristolainen, kterého trefil kotouč do brusle a od ní se odrazil za záda bezmocného Ullmarka – 2:2. Asistence: Alexandr Ovečkin a Tom Wilson.
52:00'
Po ráně z pravého kruhu zůstal puk před Ullmarkem. Po dorážce se natahoval T. J. Oshie, ale nakonec na kotouč nedosáhl!
51:11'
Ke střele se dostal Michal Kempný. Po zákroku Ullmarka následuje reklamní přestávka.
50:50'
Hosté se nadechují k náporu. Nechtějí v Buffalu prohrát.
49:12'
Už je vše vyřešeno. Holtby je zpět v brankovišti.
49:12'
Na druhé straně zahrozil Jimmy Vesey, který trefil Holtbyho do masky. Hostující brankář je v pořádku, ale potřebuje svou pokrývku hlavy upravit.
48:43'
Tom Wilson nahodil puk na branku a Alexandr Ovečkin se dostal k dorážce. Kapitán Washingtonu nepřetlačil pravý beton Ullmarka!
48:34'
Nahozený puk doskákal před Ullmarka, který ho přikryl lapačkou. Vhazuje se v obranném pásmu Sabres.
48:24'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Holtbyho.
47:46'
Hosté se snaží cpát puky do ohně. Hráči Buffala ale uhájili prostor před svou svatyní.
46:17'
Střelu Michala Kempného zachytil do lapačky Ullmark. Následuje reklamní přestávka.
46:09'
Jack Eichel nahazoval puk na branku od modré čáry. Hosté ho srazili mimo.
45:29'
Od modré čáry vypálil John Carlson. Jeho projektil těsně minul domácí branku.
44:57'
Domácím byla odpískána přihrávka rukou a přišli tak o útočné pásmo. Alexandr Ovečkin svou trefou vyrovnal na čele tabulce střelců NHL Davida Pastrňáka.
43:33'
Hosté snižují! Jevgenij Kuzněcov vyhrál buly na ALEXANDRA OVEČKINA, jehož neuhlídal Kyle Okposo a ruský sniper se z mezikruží nemýlil – 2:1. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
43:31'
Nyní Jakub Vrána nahazoval z úhlu puk na Ullmarka. Ten ho zachytil a další hráči Caps tak nemohli dorážet.
43:15'
Po Vránově nahrávce pálil z první T. J. Oshie. Branku však netrefil.
42:33'
Zakázané uvolnění domácích.
42:17'
Hostující obránce Siegenthaler využil volného prostoru na levé straně a dojel na levý kruh pro vhazování. Odtud vypálil do připraveného Linuse Ullmarka.
40:55'
Hostům byla odpískána hra vysokou holí.
40:36'
Nicklas Bäckström zavezl puk do útočného pásma a vyzval Michala Kempného ke střele od modré čáry. Tu Ullmark vyrazil mimo hrací plochu.
Hity – 10:7
Po druhé třetině to s Buffalem vypadá zase o něco lépe. Hned po 53 sekundách se totiž v přesilovce prosadil Jack Eichel, který stál na konci pohledné rozebíračky obrany Capitals. Washingtonu se dnes dopředu nedaří, jeho hráči navíc hodně chybují i v defenzivě. K obratu budou hosté potřebovat výrazně zlepšený výkon.
40:00'
39:59'
Ještě střelecká příležitost hostí, do které se dostal Jakub Vrána. Český útočník minul branku z mezikruží.
39:01'
Běží už poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Snížení měl na hokejce Nick Jensen, kterého poslal do šance Ilja Kovalčuk. Obránce Washingtonu byl sám před Ullmarkem, který bekhendovou kličku přečetl a vytěsnil puk mimo!
38:12'
Nick Jensen nahodil ze středního pásma puk na domácí branku. Ullmark puk přidržel a hosté tak získali buly v útočném pásmu.
37:28'
Další problémy hostí v rozehrávce. Tentokrát jim ji zkomplikoval Johan Larsson.
Střely na branku – 17:15
37:05'
Hosté dělají v obraně dost chyb. Zemgus Girgensons obral u branky o kotouč obránce a už měl před sebou jen Holtbyho. Brankář Capitals však své spoluhráče podržel dobrým zákrokem! Reklamní přestávka.
35:45'
Teď se už hosté osvobodili a Orlov mohl dojet na střídačku.
35:28'
Dmitrij Orlov byl na ledě dlouho a místo vyhození jen odevzdal puk domácím. Střela Jacka Eichela však byla sražena mimo.
33:45'
Domácí navíc dobře blokují střely soupeře. Washington dlouho kombinoval v útočném pásmu, Ullmark ale vůbec nemusel zasahovat.
32:38'
Richard Pánik se ocitl po hraničním zákroku protihráče na ledě. Rozhodčí nechávají hru pokračovat.
32:10'
Domácí pokračují v dobrém výkonu. Caps se těžko dostávají do nějakého tlaku.
30:18'
Mohlo být sníženo! Z levé strany vypálil Tom Wilson a za Ullmarkem zvonila bližší tyčka!
29:16'
Na druhé straně se dostal k dobré ráně Ilja Kovalčuk. Ještě lépe ale zakročil Ullmark.
27:54'
Od modré čáry pálil Colin Miller. Branku hostí netrefil.
27:39'
Domácí jsou při chuti. Střelu Curtise Lazara zlikvidoval Holtby.
27:16'
Nahození Eichela bylo sraženo až do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
26:49'
Jake McCabe střílel z levé strany na bližší tyčku. Holtby měl vyrážečku připravenou.
25:18'
Hosté jsou v plném počtu. Tentokrát tedy oslabení přestáli.
24:38'
Tato přesilová hra zatím není ze strany Buffala tak kvalitní. Hosté se brání celkem s přehledem.
23:17'
Za podrážení je vyloučen Richard Pánik. Domácí tedy budou hrát další přesilovku.
22:40'
Hráči Buffala mají zápas dobře rozjetý. Že by přerušili sérii porážek?
20:53'
Sabres právě vstřelili branku!
Domácí v přesilovce zcela rozebrali obranu soupeře! Bránící čtyřka Caps jen sledovala, jak si hráči Buffala mění kotouč. Dahlin pak nahrál na pravý kruh Rasmusovi Ristolainenovi, který přesvědčil Holtbyho, že bude střílet. Místo toho však ještě přenesl hru na levou stranu a JACK EICHEL z první trefil téměř odkrytou klec. Asistence: Rasmus Dahlin a Rasmus Ristolainen.
20:18'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brenden Dillon – 2 min., sekání).
Hity – 2:2
Po první třetině vede Buffalo nad Washingtonem 1:0. Domácí, kteří se v poslední době výsledkově trápí, hrají s elitním celkem NHL vyrovnanou partii. V 6. minutě dokonce skórovali, když rychlou souhru zakončil parádně trefenou střelou z pravého kruhu Victor Olofsson. Caps se v první části gólově neprosadili, nepomohla ani přesilová hra.
20:00'
19:39'
Pro změnu zakázané uvolnění Buffala.
19:32'
Další postavení mimo hru, tentokrát se provinili hosté.
19:01'
Jimmy Vesey spadl do útočného pásma dříve, než tam vjel Wayne Simmonds s kotoučem. Domácím byl tedy odpískán ofsajd. Začala poslední minuta první třetiny.
18:32'
Hráči Buffala drží puk za vlastní brankou a kontrolují hru.
17:26'
Teď už Miller mohl pálit, ale prostor mezi tyčemi netrefil.
17:15'
Jack Eichel obešel bránícího Pánika a posílal puk mezi kruhy, kde číhal Colin Miller. Toho ale nenechal protihráč zakončit.
16:44'
Je tomu tak, Sabres jsou kompletní.
16:35'
Domácí vyhazují a oslabení zřejmě přežijí.
16:08'
Volej Ovečkina zablokoval obránce Jokiharju.
15:33'
A domácí vyhazují!
15:25'
Od modré čáry vypálil John Carlson, Ullmark vyráží.
14:51'
Rána Ovečkina z jeho přesilovkové kanceláře, tedy z levého kruhu. Ullmark byl na tuto variantu připraven a vyrazil puk.
14:43'
Teď si ale hosté zahrají přesilovku! Na trestnou lavici míří za sekání Johan Larsson.
14:26'
Domácí hrají svižně a jejich výkon dělá Caps poměrně velké problémy.
13:56'
Hostující Garnet Hathaway si natáhl puk na osu a vystřelil. Bránící hráč mu vložil do pokusu hůl a přizvedl puk do ochranné sítě za brankou.
13:20'
Od modré čáry nahazoval kotouč na branku Orlov. Poslal ho ale jen do zadního hrazení.
13:03'
Puk se opět ocitl mimo hrací plochu.
12:29'
Zranění fotografa samozřejmě neovlivní dění na ledě. Hraje se dál. Pána přišel ošetřit zdravotník.
11:37'
A nepříjemnost pro jednoho z fotografů za mantinelem. Puk totiž prošel otvorem v plexiskle, který je určen pro objektivy fotoaparátů a muži způsobil krvavý šrám v obličeji.
11:37'
Puk vypadl z hrací plochy. Šel zřejmě od hole hostujícího Carlsona a tak je nařízeno vhazování po pravici Holtbyho.
11:08'
Carl Hagelin nahazoval puk do ohně a ten se odrazil od brusle Marcuse Johanssona přímo na branku. Ullmark byl ale pozorný a touš končí pod ním. Reklamní přestávka.
10:34'
Alexandr Ovečkin to vzal do čtyř protihráčů. Dva dokázal obejít, dál se už ale nedostal.
09:40'
Hned po buly přilétla na hostující branku střela od modré čáry, kterou Holtby vyrazil.
09:30'
Wayne Simmonds si vyměnil puk se svým spoluhráčem a dostal se k bekhendovému zakončení. Holtby položil betony k ledu včas.
08:55'
Také Holtby se musel popasovat s pokusem ze střední části hřiště. Hostující gólman vykopl puk mimo hřiště.
08:32'
Bäckströmovo nahození ze středního pásma Ullmark raději přidržel a přerušil tak hru.
06:49'
Ovečkin nahodil kotouč do brankoviště. Ullmark si pro něj sáhl svou lapačkou.
06:42'
Hosté vyrazili do přečíslení 4 na 2, ale po Vránově finální přihrávce se před Ullmarkem neprosadil Dmitrij Orlov. Poté ještě zakončoval Jakub Vrána, puk však skončil pod gólmanem Buffala. Následuje reklamní přestávka.
06:13'
Další aktivita domácích. Skinnerova nepřesná přihrávka je ale vyhnala do středního pásma.
04:53'
Domácí otevírají gólový účet duelu! Sabres předvedli hezkou souhru, během níž puk putoval od Dahlina přes Johanssona až k VICTOROVI OLOFSSONOVI, který z pravého kruhu vymetl bližší horní růžek nad lapačkou brankáře Holtbyho. Asistence: Marcus Johansson a Rasmus Dahlin.
04:19'
Puk byl zašlápnut v rohu za brankou domácích. Vhazuje se v útočném pásmu Capitals.
02:38'
Na pas Dillona nedosáhl Dowd. Hosté se tak dopustili zakázaného uvolnění.
02:30'
Nahození Brendena Dillona tečoval před domácím brankářem Garnet Hathaway. Ullmark stačil zareagovat a vyrazil kotouč do bezpečí.
01:56'
Puk se ocitl u brankoviště Buffala, kde ho přikryl brankář Linus Ullmark. Ten se vrátil do klece Buffala po zranění.
01:42'
Lars Eller dostal přihrávku do jízdy. Následně se ještě snažil najít najíždějícího Larse Ellera, který na puk nedosáhl.
00:33'
První střelecký pokus tohoto utkání si připsal domácí obránce Jake McCabe. Puk skončil v lapačce Bradena Holtbyho.
00:01'
Dozněly státní hymny Kanady a USA a teď už se vše chystá k zahájení duelu mezi Buffalem a Washingtonem.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, Montour, C. Miller, Dahlin, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – Kahun, Ma. Johansson (A), Olofsson – Simmonds, Lazar, Vesey – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Dillon, Jensen, Orlov, Siegenthaler, Kempný – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Kovalčuk, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Pánik.

Rozhodčí: Kozari, L'Ecuyer – Smith, Driscoll.

Michael Frolík (BUF) 19 zápasů, 4 body (1+3)

Michal Kempný (WSH) 57 zápasů, 18 bodů (3+15)
Radko Gudas (WSH) 62 zápasů, 15 bodů (2+13)
Richard Pánik (WSH) 58 zápasů, 22 bodů (9+13)

Buffalo Sabres:
Celek Buffala získal z 68 zápasů jen 66 bodů a v tabulce Východní konference je až na čtrnáctém místě. Vytoužené play-off se tak Šavlím už příliš vzdálilo. Celek od Niagarských vodopádů navíc prochází špatným obdobím, vždyť prohrál už šest utkání v řadě. Buffalo sráží především špatná koncovka. Herně se soupeřům často dokáže vyrovnat. Na pohled solidní duel Sabres odehráli i naposledy ve Philadelphii, kde domácí Letce výrazně přestříleli. Stejně ale padli výsledkem 1:3. Na marodce Buffala zůstávají útočníci Vladimír Sobotka s Tagem Thompsonem a obránce Matt Hunwick.