NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Dallas - 14. listopadu 2019   03:38

Dallas
23:22' Pavelski  (Gurjanov, Heiskanen) • 46:38' Dowling   • 58:27' Pavelski  (Faksa)
Calgary
Hebert, Peel – Smith, Mills
Scotiabank Saddledome, Calgary
18 257 diváků
Dallas

Skončilo nám utkání mezi Calgary a Dallasem. Hosté zvítězili 3:1 a připisují si cenné dva body do tabulky. Hrdinou utkání se stal Joe Pavelski, který dvakrát skóroval a velkou měrou se podílel na výhře svého týmu. Dallas získal dva body zaslouženě, neboť byl lepším týmem.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a na počtenou!

59:48'
Jakékoliv nebezpečí ale dokázal Bishop zastavit. Je rozhodnuto.
59:18'
Talbot je znovu na střídačce a domácí opravdu hrají bez brankáře.
58:56'
Po icingu se bude vhazovat v obranném pásmu Stars.
58:42'
Bill Peters si ještě bere oddechový čas. Calgary zřejmě ještě jednou zkusí powerplay.
58:27'
Dallas právě vstřelil branku!
Dallas definitivně rozhoduje o své dnešní výhře. Dva body do Texasu pojišťuje JOE PAVELSKI svou dnešní druhou trefou. Úspěšně zamířil přes polovinu kluziště do prázdné klece Flames. 1:3. Asistence: Radek Faksa.
58:21'
Pavelski vystihl přihrávku domácích a dostal kotouč na hůl svého spoluhráče.
57:37'
Talbot je na střídačce a domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli!
57:14'
Monahanova přihrávka byla nepřesná. Obráncům Dallasu nedělalo problém vyvézt puk z vlastní třetiny.
56:14'
Heiskanen vystřelil z levého kruhu pouze do hrudi domácího brankáře. Pro svůj tým alespoň vybojoval útočnou třetinu. Čas pomalu plyne a domácí stále ztrácí jednu branku.
55:58'
Domácí střídají. Giordano čeká za svou bránou na nabídku svých spoluhráčů.
55:27'
Seguin dostal na hůl přihrávku zpoza brány a rychle se snažil oslovit na levém kruhu stojícího Dowlinga. Celá akce Stars byla velmi rychlá, ale bohužel pro hosty, neúspěšná.
54:46'
Andersson pálil od modré čáry velmi nebezpečně. Bishop byl pozorný také proti rychlé dorážce Backlunda.
54:33'
Gurjanov schytal tvrdou střelu od modré čáry v podání domácích. Na střídačku musel odkulhat.
53:58'
Dallas se snaží důsledně bránit vlastní třetinu. Calgary se nyní přes útočnou modrou čáru nedostalo.
53:22'
V situaci dva na dva nehledal Radulov svého spoluhráče a zkusil vystřelit sám. Nakonec pro svůj celek dokázal vybojovat útočné pásmo.
52:36'
Talbot zastavil puk za svou bránou a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Vpřed míří domácí.
52:23'
Plameny byly opět nedůsledné v přechodu do pásma soupeře. Pokračovat budeme po krátké komerční pauze. Oba týmy mají před sebou téměř osm minut v rámci třetí třetiny.
51:57'
51:22'
Dallas se znovu dokázal ubránit a vyhazuje touš přes všechny čáry.
50:40'
Střelecký pokus z pravého kruhu dokázal Ben Bishop vyrazit do bezpečí.
49:57'
Calgary právě vstřelilo branku!
Calgary využívá první část přesilovky a snižuje stav! SEAN MONAHAN byl důsledný na brankovišti a zametl odražený puk z výstroje Bishopa až za brankovou čáru. Domácí tým má před sebou ještě dvě minuty v početní výhodě. 1:2. Asistence: Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau.
49:36'
Domácí střídají. Úvodní přesilovková formace se vůbec nedostala do tlaku.
48:58'
Úvodní vhazování dlouhého oslabení Dallas vyhrál. S odpalem puku přes všechny čáry se nerozpakoval.
48:38'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2+2 min, vysoká hůl).
48:19'
Další šanci domácích měl na hokejce Monahan. Po vyhraném vhazování se zjevil před bránou Stars. Kotouč si posunul do forehandu a stačilo jen přesně umístit pod víko. Ani tentokrát ale zařízení trefeno nebylo.
47:59'
Po delší pasáži bez přerušení je hra zastavena. Po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Bena Bishopa.
46:38'
Nedáš, dostaneš. Tímto heslem se řídili hostující hráči, a proto odskakují do dvougólového vedení! Dallas ujel do přečíslení a v něm si JUSTIN DOWLING počínal podstatně lépe než Backlund. Dokázal si obhodit brankáře a poté zasouval puk do odkryté svatyně. 0:2. Bez asistence.
46:24'
To je neuvěřitelné, co Backlund nyní nedal! Při přečíslení 3 na 1 už měl před sebou jen odkrytou bránu, kterou však trefit nedokázal.
45:28'
Domácí nyní vyslali na Bishopa několik pokusů za sebou. Se vším si ale americký brankář dokázal poradit.
44:53'
Útočná akce Flames neměla příliš dlouhého trvání. Hosté dokázali dostat puk do klidnějších míst.
44:05'
44:00'
Taylor Fedun si vybruslil do celkem příhodné pozice na levém kruhu, odkud zápěstím zkusil své štěstí. Talbot úspěšně zasáhl a hru přerušil.
43:32'
Calgary se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
42:51'
První minutu přesilovky tráví hosté v útočné třetině. Radulov se po křížné přihrávce opřel do puku, ale jeho pokus dokázal levým betonem vyrazit Talbot.
42:05'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., hákování).
42:02'
Fedun hledal před nránou stojícího Seguina. Celá akce byla tak rychlá, že hostující hráč zakončit nedokázal.
41:27'
Comeau zastavil průnikovou přihrávku Monahana. Hosté tak nepustili domácí tým ke střele a poté bez větších problémů vyvezli touš z vlastního pásma pryč.
40:36'
Přechod do pásma nevyšel ani Dallasu. Gurjanov byl až příliš rychlý, takže se taktéž pískalo postavení mimo hru.
40:08'
Hned po osmi vteřinách třetí třetiny je hra přerušena. Byl odpískán ofsajd domácího mužstva.
40:01'
Skončilo nám druhé dějství hry, ve kterém jsme už jednu branku viděli. Po zásluze ji vstřelili hosté, neboť byli po většinu druhé třetiny lepším týmem. Svého důrazu před bránou využil Joe Pavelski a po čtyřiceti minutách je zatím ojedinělým střelcem tohoto utkání.
Střely na bránu po 2. třetině: 14 – 26.
40:00'
39:27'
Nakonec se nevylučovalo a vzápětí se domácí provinili dalším icingem.
39:19'
Po zásahu Talbota se před bránou Flames strhla mela. Uvidíme, jestli se náhodou nebude vylučovat. Rozhodčí odjíždějí tuto situaci probrat mezi sebou.
38:45'
Benn z otočky nahodil puk na bránu a Dallas se tak celkem jednoduše dostal ke kotouči v útočné třetině.
37:58'
Bishop zaváhal při přebrání puku za svou bránou a nakonec měl štěstí, že domácí neskórovali.
37:13'
První formace hostů ale opět předvedla kvalitní střídání. Hokejisté Calgary se museli osvobodit pouze za cenu vyhození kotouče na zakázané uvolnění.
36:13'
Bishop za svou bránou sice přesně rozehrál, jenže o pár sekund později byla na něj vyslána střela. Ani tentokrát ale domácí neudeřili.
35:36'
Calgary se po delší době usadilo v útočné třetině. Hvězdy se nyní jen brání.
35:00'
Cogliano dostal pobídku z rohu kluziště, ale ve finální fázi mu puk ujel z čepele.
34:23'
Pavelski se dostal až k volnému kotouči, který se objevil v blízkosti Talbota. Bývalý forvard San Jose ale horní tyč o pár čísel přestřelil.
33:59'
Tyler Seguin dostal pobídku do tandemu, ovšem jeho první střelu Talbot vyrazil, a ta druhá už útočníkovi s číslem 91 nesedla dle představ.
33:48'
Dallas zůstává na puku. Druhá třetina patří jednoznačně hostům.
33:07'
Cogliano si zkrotil neposednou přihrávku od svého spoluhráče a následně zápěstím vypálil směrem na bránu Flames. Cam Talbot byl ale na zemi včas a pokryl si spodní část své svatyně.
32:13'
Gaudreau se do útočného pásma neprobil, následoval protiútok Stars, který však nebyl dotažen do úspěšného konce. Talbot levým betonem zakročil proti pohotové ráně Radulova.
31:39'
Dowling zamířil svou bekhendovou ránu pouze k zadnímu mantinelu. Talbot v tuto chvíli zasahovat nemusel.
31:04'
Tkachuk přejel přes útočné pásmo až příliš brzy. Byl odpískán ofsajd domácího týmu.
30:30'
Sledovali jsme pasáž hry, ve které se převážně hrálo ve střední třetině. Teď už oba týmy střídají.
29:28'
Talbot dvakrát po sobě úspěšně zasáhl. Následoval rychlý protiútok, který Tkachuk nedotáhl do gólového konce.
28:53'
Domácímu týmu se nepodařila rozehrávka. Po pár přihrávkách, ve kterých si hokejisté v červených dresech nevěděli rady, přikryl Talbot puk pod svou lapačkou.
27:54'
Giordanovo nahození sice nikterak nebezpečné nebylo, avšak akce pokračovala a naprosto ideální pozici na hokejce, přímo mezi kruhy, měl Monahan. Útočník Flames ale trefil výborně postaveného Bishopa, který tak stále drží čisté konto.
27:10'
Pavelski mohl přidat v krátkém sledu svou druhou branku. Před Talbotem byl o chlup rychlejší, než domácí obránce, ale trefil pouze tyč. Domácí si mohou oddechnout.
26:28'
Bishop pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Domácí tým v rámci druhé třetiny zatím vystřelil jen jednou. Dallas už devětkrát.
25:40'
O kotouč se nyní bojuje za bránou domácích. Calgary působí po inkasované brance rozpačitým dojmem.
24:45'
Dallas drží puk na svých hokejkách a kombinuje na vlastní polovině hrací plochy.
23:22'
Hosté jdou na konci své přesilovky do vedení! Heiskanen zavezl touš do útočné třetiny, kde vybídl na levém křídle Gurjanova. Gurjanov poté puk přihrál JOE PAVELSKIMU, který se díky svému důrazu napodruhé prosadil. 0:1. Asistence: Denis Gurjanov a Miro Heiskanen.
22:28'
Rána finského beka Lindella nedoputovala až k Talbotovi. Gólman Calgary zasahovat nemusel a o zbytek se postarali obránci.
22:06'
Benn je dnes velmi aktivní. Znovu se dostal do střelecké pozice na pravém kruhu, odkud zamířil pouze do připraveného Cama Talbota.
21:27'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., nedovolené bránění).
21:08'
Benn si položil obránce rychlou kličkou a prudkou ránou provětral vyrážečku domácího brankáře.
20:20'
Na druhé straně zaútočil Comeau. Talbotovi rána z výstroje vypadla, ale za brankovou čáru nedoputovala.
20:12'
Tkachuk si ihned po začátku třetiny vybruslil za obranu a střelou jen těsně vedle zadní tyče minul cíl.
20:01'
První třetina je za námi. Branka nepadla, přestože sledujeme velmi zajímavé střetnutí. Šance měly oba týmy zhruba dvě, ale proměnit je nedokázaly. Na počátku druhé třetiny bude mít Calgary k dispozici ještě více než minutu hry v početní výhodě. Druhá třetina začne zhruba ve 4:31.
Střely na bránu: 8 – 8.
20:00'
19:52'
Ryan se na brankovišti do šance neprotlačil. O pár vteřin později následoval před Bishopem závar, který dokázal hostující brankář zkrotit.
19:27'
Monahanova přízemní střela přesná nebyla. Calgary se i nadále drží v útočném pásmu.
19:02'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., podrážení).
18:52'
Poslední desítky sekund první třetiny patří Dallasu. Domácí se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
18:12'
Dallas ujel do přečíslení 3 na 1! Zakončení vzal na sebe kapitán Jamie Benn, ovšem pokus zkušeného útočníka skončil těsně vedle bližší tyče. Tohle byla obrovská možnost na skórování.
17:40'
Giordano své nahození mezi tři tyče nenamířil. Corey Perry navíc jeho pokus vychýlil do ochranné sítě.
17:19'
Icing domácích se nepíská, Lindell musí pokračovat ve hře a následně se pokusí o rozehrávku.
16:30'
Útočná akce Dallasu neskončila střelou na branku. Calgary se dokázalo ubránit. Sledujeme velmi vyrovnaný zápas.
15:44'
Lindell zachytil finální přihrávku, která mířila před bránu. Bishop tentokrát zasahovat nemusel.
14:57'
Comeau zachytil svou rukavicí kotouč v útočném pásmu a o chvíli později vybídl Faksu, jenž stál u brankoviště. Talbot ale zasáhl pravým betonem.
14:24'
Bishop při další akci Calgary raději hru zastavil. Následuje poslední komerční přestávka první periody.
13:33'
Hosté se dostali do přečíslení. Ideální pozici ke střele dostal od spoluhráčů Oleksiak, ale zkušený bek vystřelil těsně vedle zadní tyče.
13:20'
12:52'
Bishop musel být znovu v pohotovosti. Střelu Bennetta ale dokázal udržet ve své moci.
12:27'
Cogliano ušetřil cenné vteřiny tím, že kotouč vyvezl za červenou čáru a několik vteřin jej přidržel na své holi.
11:47'
Gaudreau si našel přihrávku Monahana a okamžitě vypálil. Před brankovištěm puk tečoval Tkachuk, ovšem kotouč byl přizvednut až do ochranné sítě.
11:18'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., sekání).
11:03'
Gurjanov se uvolnil, rychlou kličkou přelstil beka a rychle vypálil. Talbot zasahovat nemusel, neboť pokus hostujícího hráče skončil zhruba metr vedle pravé tyče.
10:18'
Dallas na malou chvíli dokázal zamknout domácí tým před Talbotovou svatyní, ale větší šance z jeho počínání nevznikla.
09:25'
Perry si hned dvakrát vyměnil puk u mantinelu s Radulovem a poté se do palebné pozice dostal Dickinson. Centr druhé formace Stars ale nezamířil přesně mezi tři tyče.
08:20'
Bishop lapil nahození Monahana do své lapačky a přerušil tak útočné počínání Flames.
08:08'
Hanley pouze odevzdal touš svému soupeři. Dallas se pro tuto chvíli ubránil.
07:19'
Tkachuk hledal zpoza brány lépe postaveného Gaudreaua. Šikovný útočník Calgary se ovšem k ráně z první nedostal. Přesto působí domácí celek ve hře v útočném pásmu lepším dojmem.
06:43'
Kotouč ale získali domácí a konkrétně Rasmus Andersson se dostal na vrchol pravého kruhu. Bishop byl pozorný a jeho rychlý střelecký pokus dokázal udržet na své hrudi.
06:15'
Hosté drží puk za svou bránou a čekají na dostřídání. Plameny se musí připravovat na další protiakci Stars.
05:53'
05:40'
Seguinův pokus z levého kruhu zápěstím dokázal Cam Talbot vyrazit k mantinelu.
05:09'
Útočný výpad hostů skončil ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:28'
Jamie Benn se už chystal na střelu bez přípravy, jenže kotouč mu na hůl nesedl ideálně a nakonec se Stars sami vyhostili z útočné třetiny.
03:53'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Travis Hamonic – 2 min., naražení zezadu).
03:35'
Hra pokračuje v poměrně velkém tempu. Začátek utkání musí diváky bavit.
02:39'
První útočná lajna Dallasu prožila zajímavé střídání. Seguin si vybruslil před bránu, ale ve velké rychlosti přesně nezacílil.
02:02'
Calgary zažilo další povedené střídání. Soupeře tlačilo v pásmu, ale střelecký pokus nevyprodukovalo.
00:42'
Mangiapane měl na hokejce první šanci dnešního duelu. Zůstal nikým neobsazen před brakovištěm a v rychlosti se snažil zastrčit puk za beton. Bishop se ve svém brankovišti ale natáhl a dokázal šanci zastavit.
00:25'
Utkání začalo svižně. Do útočného pásma si to nejprve mířil Radulov, jenže jeho přihrávka byla vystižena. Na druhé straně kličkoval Gaudreau, ale taktéž byl vyhnán z pásma.
00:01'

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Hamonic, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Brodie, Mi. Stone – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Tkachuk, Backlund (A), Mangiapane – Frolík, D. Ryan, S. Bennett – Rieder, Jankowski, Lucic.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Heiskanen, Oleksiak, Lindell (A), Sekera, Hanley, Fedun – Seguin (A), Dowling, Ja. Benn (C) – Perry, Dickinson, Radulov – Gurjanov, Pavelski, Caamano – Comeau, Faksa, Cogliano.

Rozhodčí: Hebert, Peel – Smith, Mills.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že lépe je na tom v tabulce Calgary, které s třiadvaceti body najdeme na šestém místě Západní konference. Pokud se budeme věnovat hře Flames v domácím prostředí, tak pouze v jediném duelu před vlastními fanoušky nebodovali, když nestačili na rozjetý Washington.

David Rittich 16 odchytaných zápasů, 2 čistá konta, 91,41% úspěšnost zákroků
Michael Frolík 18 odehraných zápasů, 3 body (1+2)

O trochu hůře je na tom Dallas, kterému ale v posledním střetnutí byla zastavena šňůra čtyř vítězství. Hvězdy se tak odpoutaly od posledních příček tabulky a znovu mohou pomýšlet na vyřazovací boje. Stars najdeme s osmnácti body na jedenácté příčce, ovšem hosté mají obrovské potíže se střílením branek. Pokud se budeme věnovat jejich hře na stadionech soupeřů tak zjistíme, že Dallas vyhrál pouze dvakrát, když zdolal Colorado a Philadelphii.

Roman Polák 1 odehraný zápasy, žádný bod, zraněný
Andrej Sekera 14 odehraných zápasů, 1 bod (0+1)
Radek Faksa 18 odehraných zápasů, 7 bodů (5+2)
Vítám všechny hokejové nadšence u zápasu Západní konference, v němž se představí Calgary Flames a Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.