NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Flyers - 25. října 2019   02:30

Flyers
13:05' Lindblom  (Konecny) • 20:59' Giroux  (Sanheim, J. van Riemsdyk) • 45:03' K. Hayes  (Laughton, Farabee) • 56:44' J. van Riemsdyk

3. Brian Elliott (PHI) 23 zák., 1 gól, 95,8%
Statistiky: Střely na bránu: 24-23; Zablokované střely: 12-19; Vhazování: 33%-67%; Hity: 24-27; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.
Brandon Saad sice dokázal na začátku třetí třetiny odpovědět na úvodní branky Oskara Lindbloma a Clauda Girouxa, jenže krátce na to udeřil Kevin Hayes a prakticky bylo po zápase. Konečný výsledek střetnutí zní. Chicago Blackhawks 1 Philadelphia 4.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:39'
David Kämpf mohl skórovat u levé tyče, jenže Brian Elliott skvěle zasáhl pravým betonem a udržel kotouč na brankové čáře! Málem králem!
57:49'
Flyers vyrazili do přečíslení dva na jednoho, Blackhawks ho ale dokázali mezi kruhy pro vhazování skvěle rozbít.
56:44'
Philadelphia právě vstřelila branku!
JAMES VAN RIEMSDYK na levém křídle vybojoval puk a v závěru samostatného úniku zasunul puk do prázdné sítě! Flyers vedou 4:1! Bez asistence.
55:25'
Calvin de Haan vypálil od modré čáry nepřesně a puk skončil v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.
54:36'
Shayne Gostisbehere na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela z otočky minula přední tyč brány.
54:03'
Slater Koekkoek na pravém křídle vypálil od modré čáry a Brian Elliott poté puk podržel. Komerční přestávka.
52:16'
Blackhawks nyní mohli skórovat v blízkosti levé tyče bekhendem, Brian Elliott ale kotouč vyrazil za bránu.
51:38'
Před bránou Briana Elliotta vznikla nepřehledná situace, Blackhawks ale kotouč ve vzduchu trefit nedokázali.
50:19'
Flyers přesilovou hru nevyužili a Ryan Carpenter nádhernou střelou orazítkoval tyč! Málem 2:3.
49:27'
Vyloučený James van Riemsdyk je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra hokejistů Philadelphie.
48:59'
Blackhakws vyrazili do útoku podél trestných lavic a jejich snahu vzápětí zastavilo postavení mimo hru.
47:55'
Patrick Kane dostal dvě minuty za držení a 92 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4. Vyrovnaný počet hráčů.
47:27'
James van Riemsdyk dostal dvě minuty za krosček a hokejisté Chicaga mohou opět snížit na rozdíl gólu.
47:06'
Philadelphia právě vstřelila branku, která neplatí!
Joel Farabee parádně otočil hru a od modré čáry se řítil do samostatného úniku, v jehož závěru se dokázal u levé tyče brány nadvakrát prosadit! Branka ovšem neplatí kvůli postavení mimo hru.
46:43'
Brian Elliott zmrazil nahozený kotouč pod lapačkou a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
45:03'
KEVIN HAYES se řítil do samostatného úniku a rychlou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Robina Lehnera pravý horní roh brány! Je to 1:3! Asistence: Scott Laughton a Joel Farabee.
43:55'
Blackhawks tentokrát vystřelili od modré čáry na levém křídle a jejich střela byla na přední tyči zablokována.
42:07'
Domácí hráči na pravém křídle vystřelili od modré čáry a jejich rána poté minula přední pravou tyč brány Flyers.
41:37'
Blackhawks bojovali o puk v pravém rohu útočného pásma a poté se odrazil do ochranné sítě. Přerušení.
41:00'
Chicago právě vstřelilo branku!
BRANDON SAAD se řítil sám na bránu a u levé tyče zasunul puk vedle pravého betonu ležícího Briana Elliotta do sítě! Blackhawks jsou zpět v zápase! Asistence: Andrew Shaw a Kirby Dach.
40:33'
Ivan Provorov se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Hawks nevyužili ani jednu ze tří přesilových her.
40:13'
Patrick Kane vypálil na vrcholu pravého kruhu a Brian Elliott jeho ránu s příklepem podržel ve svém náručí.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 8-18; Zablokované střely: 9-9; Vhazování: 39%-61%; Hity: 19-19; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 4:21.
Claude Giroux udeřil krátce po přestávce a poslal Flyers do dvoubrankového vedení, na které mohl odpovědět Dominik Kubalík, jenže v obrovské šanci vůbec netrefil bránu, stejně jako ve zbytku druhé části utkání kapitán Philadelphie Flyers, který se řítil během oslabení do samostatného úniku. Skóre po druhé třetině. Chicago Blackhawks 0 Philadelphia Flyers 2.
40:00'
39:13'
Patrick Kane předvedl na levém křídle nepřesnou přihrávku a Flyers se podařilo opět vyhodit kotouč.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:33'
Ivan Provorov fauloval Alexe DeBrincata a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Další přesilová hra pro domácí.
37:46'
Kirby Dach na levém křídle nabral dobrou rychlost, jeho následná střela od hrazení ale byla zablokována.
36:15'
Vyloučený Justin Braun je zpět na ledě a zatím jsme nebyli svědky gólu, který by padl v početní převaze.
35:48'
Claude Giroux se řítil během oslabení sám na bránu, jenže rychlou střelou zápěstím minul pravý horní roh brány! Obrovská příležitost!
34:58'
Ivan Provorov odvedl v obranném pásmu skvělou práci a vyhodil puk až k bráně domácího Robina Lehnera.
34:15'
Justin Braun byl vyloučen za podrážení a přesilovou hru si po reklamní přestávce zahrají domácí Blackhawks.
33:34'
Robin Lehner u své levé tyče brány snadno zmrazil puk pod lapačkou a hra byla přerušena. Flyers vedou 2:0.
32:29'
Vyloučený Dominik Kubalík je zpět na ledové ploše a Flyers se úvodní přesilovou hru využít nepodařilo.
32:14'
Flyers vypálili od modré čáry hodně nepřesně a Hawks se podařilo vyhodit puk až k hostující bráně Flyers.
31:39'
Jakub Voráček předvedl nepřesnou zpětnou přihrávku, útočné pásmo ale na levém křídle udržel Claude Giroux.
30:29'
Dominik Kubalík dostal dvě minuty za sekání a Flyers si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru.
29:36'
Joel Farabee se dostal ke střele v blízkosti levé tyče, jenže rychlou střelou minul bližší horní roh brány.
29:04'
Flyers na pravém křídle vypálili od modré čáry a puk mířil přesně ke vzdálenější levé tyči, Robin Lehner ho ale skvěle vykopl pravým betonem!
27:55'
Flyers vypálili ihned po vhazování a Robin Lehner měl co dělat, aby vkleče prudký pokus po zásahu levým betonem poté zmrazil pod svou lapačkou!
27:25'
Robin Lehner se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození a rozehrál, což se mu úplně nepodařilo.
26:34'
Dominik Kubalík se ocitl u levé tyče brány v obrovské šanci, jenže jeho střela zápěstím minula bránu a skončila na ochranném skle!
26:16'
Nahození Dylana Stroma nyní skončilo na střídačce domácího týmu a prostor dostává komerční přestávka.
25:40'
Kirby Dach se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a útočná akce Blackhawks byla přerušena – 0:2.
23:45'
Sean Couturier vystřelil na levém křídle a jeho střelu z úhlu Robin Lehner vyrazil levým betonem mimo bránu.
23:24'
Duncan Keith vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a jeho střela minula přední tyč brány Flyers.
22:32'
Blackhawks předvedli krásnou kombinační akci, jejich střela od modré čáry ale minula hostující bránu.
20:59'
CLAUDE GIROUX si najel před bránu na nahození z levého kruhu pro vhazování a puk se poté od jeho pravé brusle odrazil nad lapačkou Robina Lehnera ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Travis Sanheim a James van Riemsdyk. (0:2)
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-5; Zablokované střely: 4-8; Vhazování: 36%-64%; Hity: 9-8; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:31.
Úvodní část utkání v United Center nabídla obrovské množství zablokovaných střel, také ale jeden gól, když domácího Robina Lehnera překonal Oskar Lindblom a poslal Flyers do vedení, na které mohl odpovědět v závěru první třetiny Alex DeBrincat, ani nadvakrát ale Briana Elliotta z blízkosti nepřekonal. Skóre po první třetině. Chicago Blackhawks 0 Philadelphia Flyers 1.
20:00'
19:22'
Alex DeBrincat se dostal v blízkosti brány v rychlém sledu ke dvěma střelám, Brian Elliott ale obě dvě vyrazil a podržel hosty nad vodou!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:55'
Alexander Nylander dobře vystřelil z bodu levého kruhu a jeho následný pokus zablokoval James van Riemsdyk.
15:33'
Jakub Voráček se dostal ke střele na vrcholu pravého kruhu, jeho pokus ovšem bránu Chicaga minul.
15:24'
James van Riemsdyk vystřelil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a jeho následný pokus minul bránu.
14:36'
Brent Seabrook vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Brian Elliott jeho tvrdou ránu zastavil.
13:05'
OSKAR LINDBLOM si najel u levé tyče brány na přihrávku Travise Konecnyho a z úhlu překonal domácího Robina Lehnera! Philadelphia skvěle vyřešila přečíslení dva na jednoho a vede v United Center 1:0! Asistence: Travis Konecny.
12:56'
Kirby Dach se dostal do zakončení na bodu pravého kruhu pro vhazování a Brian Elliott jeho pokus vyrazil.
10:27'
Erik Gustafsson vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho následná rána minula bránu.
09:49'
Ivan Provorov podrazil Dominika Kubalíka a Philadelphia si zahraje po reklamní přestávce přesilovou hru.
09:32'
Brandon Saad vypálil ze středu hrací plochy a jeho tečovanou střelu Brian Elliott vyrazil mimo bránu.
04:34'
Oba týmy se dostaly k několika střelám, jenže drtivá většina z nich byla zablokována nebo skončila mimo.
01:44'
James van Riemsdyk se ocitl před bránou v obrovské šanci a krátce po začátku mohl skórovat, jenže Robin Lehner ho vychytal!
00:01'

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith (A), de Haan, Määttä, Seabrook (A), Koekkoek, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews (C), A. Shaw – D. Strome, Dach, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Caggiula, Carpenter, A. Nylander. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Philadelphia Flyers: Elliott (Hart) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Braun, Hägg, Gostisbehere – J. van Riemsdyk, Giroux (C), Voráček – Lindblom, Couturier (A), Konecny – Laughton, K. Hayes (A), Farabee – M. Raffl, M. Vorobjov, Stewart. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jake Brenk. Čároví: Derek Amell, Bryan Pancich.

David Kämpf (CHI) 7 zápasů, 0+2, +/- -2
Dominik Kubalík (CHI) 7 zápasů, 2+1, +/- +1
Jakub Voráček (PHI) 7 zápasů, 2+2, +/- -4
Vzájemné zápasy

Poslední vzájemné utkání máme ještě v živé paměti. Oba týmy se střetly v úvodním zápase letošní sezóny NHL a Philadelphia se radovala v pražské O2 areně z výhry (4:0), stejně jako v obou loňských zápasech.
Philadelphia Flyers

Philadelphia si naposledy s chutí zastřílela proti Vegas, do jehož sítě nastřílela šest branek. Flyers vyhráli 6:2 a ukončili sérii čtyř porážek v řadě. Obrovský podíl na tom má útočník Michael Raffl, který vstřelil gól, na dva přihrál a byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Český útočník Jakub Voráček zaznamenal jednu asistenci. Joel Farabee nastoupil za Flyers k prvnímu zápasu NHL.
Chicago Blackhawks

Chicago se v posledním domácím zápase představilo proti Vegas, stejně jako Philadelphia, jenže zatímco Flyers smetli Golden Knights vysoko 6:2, Blackhawks jim těsně podlehli. Domácí Hawks hodně dlouho vedli zásluhou premiérového gólu Kirbyho Dacha, jenže 93 sekund před koncem vyrovnal obránce Nick Holden a samostatné nájezdy následně rozhodl Shea Theodore.
Philadelphia dokázala v posledním zápase proti Vegas ukončit sérii čtyř porážek v řadě a v pátek v noci ji čeká střetnutí na ledě Chicaga, které bude usilovat o ukončení série dvou domácích porážek. Blackhawks se v domácím United Center představí již pošesté v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.