Chicago - San Jose | ONLINE | 12.3.2020 01:10 | NHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : San Jose - 12. března 2020   01:10

Ukončeno
Chicago
Chicago
24:33' Keith (J. Toews, DeBrincat) • 36:33' P. Kane (DeBrincat, Keith) • 37:58' Saad (DeBrincat, J. Toews) • 41:31' A. Nylander (D. Strome) • 56:19' P. Kane (Koekkoek, A. Nylander) • 58:03' D. Kubalík (Dach)
6:2
(0:1, 3:0, 3:1)
San Jose
San Jose
10:49' E. Kane  (J. Thornton, Meier) • 46:39' Meier  (E. Kane)
Chicago
Sestavy:
Crawford (M. Subban) – Beaudin, Keith (A), C. Murphy, Carlsson, Koekkoek, Määttä – Hagel, Dach, D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Saad, J. Toews (C), DeBrincat – Carpenter, Kämpf, Highmore.
Rozhodčí
St. Laurent, Brenk – Gibbs, Toomey
United Center, Chicago
21 275 diváků
San Jose
Sestavy:
Dell (M. Jones) – Burns (A), R. Šimek, Davidson, Vlasic, Heed, Knyžov – Meier, J. Thornton (A), Sörensen – Labanc, Gregor, E. Kane – Noesen, Kellman, M. Karlsson – Gambrell, Suomela, Bergmann.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, 0, čas na ledě 13:05
Dominik Kubalík (CHI) 1+0, 3 střely, 0, čas na ledě 14:43
Radim Šimek (SJS) 0+0, 2 střely, +1, čas na ledě 19:30
Tři hvězdy zápasu:

1. Alex DeBrincat (CHI) – 0+3
2. Patrick Kane (CHI) – 2+0
3. Duncan Keith (CHI) – 1+1
Máme za sebou utkání mezi Chicagem a San Jose, které se stalo jednoznačnou záležitostí domácího celku, který přestřílel svého soka v poměru 6:2.

V první třetině přitom padla jediná branka a postarali se o ni hosté, trefil se Evander Kane. Avšak ve druhé části domácí přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, což mělo za následek hned tři góly v síti Della. Závěrečné dějství rovněž opanovalo Chicago, i v této třetině svěřenci kouče Collitona dali tři góly, zatímco hosté skórovali jen jednou. Jubilejní 30. zásah v sezóně si připsal Dominik Kubalík, český útočník dal svým gólem konečnou podobu výsledku.

Chicago díky vítězství stále drží šanci na postup do vyřazovací fáze, na osmý Nashville ztrácí po dnešku šest bodů. Žraloci prohráli čtvrté utkání v řadě, ti mohou na boj o postup zapomenout.
Konec zápasu.
59:50'
Za vlastní brankou drží puk Duncan Keith, všichni hokejisté již čekají na závěrečnou sirénu oznamující vítězství Chicaga. Hosté se ani nesnaží presovat.
59:14'
Na hattrick se pokusil zaútočit Patrick Kane. Nejproduktivnější hráč Chicaga v sezóně vypálil z pravého kruhu do připraveného Della.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:03'
Chicago právě vstřelilo branku!
Jubilejní 30. zásah v nováčkovské sezóně pro DOMINIKA KUBALÍKA! Český forvard dostal do mezikruží bekhendový pas od Dacha, nekompromisní dělovkou pod horní tyč zařídil definitivní razítko na vítězství Blackhawks. Asistence: Kirby Dach.
57:20'
Na hráčích San Jose je vidět, že je pátý zásah zlomil. Hráči v bílém si jsou vědomi, že dohnat třígolové manko už není možné.
56:19'
Chicago právě vstřelilo branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Nylander zavezl puk do útočného pásma, na pravé křídlo nahrál Koekkoekovi, jenž okamžitě přihrál před branku najíždějícímu PATRICKU KANEOVI, Američan nadvakrát dokázal vsítit svůj druhý gól v utkání! Asistence: Slater Koekkoek a Alexander Nylander.
55:32'
Brandon Hagel je při svém prvním zápase v NHL hodně vidět. Mladý kanadský útočník vytěžil kotouč pro Kubalíka, jemuž se nepodařilo přesně zacílit.
55:00'
Lean Bergmann zavezl kotouč do útočného pásma, vzápětí na modrou přihrál Radimu Šimkovi. Český bek nabil Burnsovi, který vypálil těsně vedle.
54:33'
Postavení mimo hru zastavuje další snahu hostujícího mužstva. Kevin Labanc přejel modrou čáru dříve než s pukem jedoucí Joe Thornton.
54:20'
Svěřenci trenéra Collitona se podle očekávání stáhli více do defenzivy. Žraloci se snaží s výsledkem ještě něco udělat, zatím se to ale moc nedaří.
53:36'
Marcus Sörensen se snažil obtočit branku, jenže kotouč se mu při cestě zamotal mezi bruslemi a tak z nadějně vypadající akce nebylo vůbec nic.
53:25'
Pěkná souhra kompletní čtvrté lajny Chicaga nekončí pátou brankou. Highmore nahrál Kampfovi, jenž přihrál do lepší pozice Carpenterovi, Kanaďan bekhendem nepropálil Della.
52:58'
Alexander Nylander nemohl pokračovat do útočné třetiny, v ní se totiž zapomněl Patrick Kane. Švédský forvard otočil hru a nahrál Keithovi.
52:21'
Člen druhé útočné formace Dylan Strome nedokázal za brankou soupeře udržet kotouč proti trojici soupeřů. Do středního pásma puk vyvezl Burns.
51:55'
Patrick Kane opět patří mezi nejvytěžovanější, ale také nejlepší hráče Blackhawks v utkání. Nyní se ocitl v palebné pozici, z vrcholku pravého kruhu mířil do gólmana.
51:10'
Zvoní tyč! Brandon Saad dostal skvělou nahrávku napříč celým pásmem, černá guma se však od pravé části konstrukce odrazila do gólmana a pak zpátky do hry!
50:43'
Corey Crawford zaváhal při rozehrávce, čehož se rychle snažil využít Stefan Noesen. Kotouč k bližší tyči ale nedokázal zasunout.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Žraloci ztrácejí dva góly,v současné době ale mají mírně navrch.
49:42'
Elitní lajna Žraloků si pořádně protáhla střídání. Evander Kane vyzkoušel štěstí od pravého mantinelu, Crawford tentokráte reagoval včas, puk ukryl v lapačce.
49:03'
Tim Heed vypálil z první po přiťuknutí od Evandera Kanea. Gólman reagoval hodně pozdě, naštěstí pro něj rána nemířila mezi tři tyče.
48:51'
Patrick Kane s Alexanderem Nylanderem opět ukázali, jak dobře si dokáží porozumět. V roli nahrávajícího hráče americký forvard, Švéd vypálil těsně vedle.
48:22'
Do samostatného úniku ujel Mason Higmore, člen čtvrté útočné lajny Chicaga. Nedělal žádnou zbytečnou kličku, snažil se mířit pod břevno, jenže vysoko přestřelil.
47:30'
Na druhé straně se Blackhawks pokusil tříbrankové vedení vrátit Duncan Keith, avšak jeho dělová rána minula cílové zařízení.
46:39'
San Jose právě vstřelilo branku!
Okamžitě po buly vypálil TIMO MEIER, nejlepší hráč San Jose co se bodů týče se trefil parádně do pravého horního rohu! Crawford máchl lapačkou pozdě. Asistence: Evander Kane.
46:36'
Znovu se rozjel Kane, tentokráte však Evander od Žraloků. Ani on nedokázal vyzrát na pozorného gólmana, střelu příklepem skryl Crawford ve výstroji.
46:20'
Patrick Kane ujel všem svým pronásledovatelům po pravém mantinelu. I navzdory velkému úhlu vypálil, Dell srazil touš do rohu kluziště.
45:47'
Přesilová hra Boughnerových svěřenců je u konce. Hosté si žádnou velkou šanci vypracovat nedokázali, Chicago se ubránilo bez problémů.
45:12'
Úplně sám zůstal před Crawfordem Stefan Noesen. Nedokázal se však dostatečně rychle zorientovat, dorážku Heedovy rány mu znemožnil Duncan Keith.
44:44'
Domácí hokejisté se v oslabení vydali do přečíslení dvou proti jednomu. Saad hledal Kanea, avšak skvělým pádem pod nohy soupeře zablokoval pas Brent Burns.
44:24'
Burns si několikrát vyměnil kotouč s Meierem, nakonec po pasu švédského beka pálil z vrcholku pravého kruhu Joe Thornton těsně vedle.
43:47'
Dnes tříbodový Alex DeBrincat si nyní jde odpočinout na trestnou lavici poté, co zahákoval velezkušeného Thorntona.
43:29'
Postavení mimo hru zastavilo rychlou brejkovou akci Žraloků. Stefan Noesen udělal zbytečnou kličku před modrou čárou, s čímž vůbec nepočítal na druh straně jedoucí Marcus Sörensen.
43:12'
Brandon Saad se nebojácně vrhl do útočné třetiny, na modré posléze našel kapitána Toewse. Ten vzápětí hledal před brankou najíždějícího právě Saada, avšak akce neskončila úspěchem.
42:30'
Hosté ze San Jose to nyní budou mít velmi těžké. Chicago je od druhé třetiny jasně lepším týmem, vstřelit tři branky jim nebude vůbec snadné.
41:31'
Chicago právě vstřelilo branku!
Svěřenci kouče Collitona dělají důležitý krok směrem k vítězství! Strome mohl střílet, ale šikovně ještě pozdržel akci, počkal si na z druhé vlny najíždějícího ALEXANDERA NYLANDERA, švédský útočník z první trefil levý horní růžek brány. Asistence: Dylan Strome.
40:31'
Slabé vyhození Keitha po mantinelu zastavil na modré Tim Heed. Švédský obránce zkusil střílet, puk se ale zastavil o chumel hráčů stojících před brankou.
40:10'
Třetí třetina odstartovala! Jak zápas dopadne? Udrží Chicago nadějně rozehraný zápas nebo se San Jose ještě vzchopí a vytěží ze zápasu alespoň bod?
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 2:58.
Druhá třetina přinesla obrat ve skóre. Výrazně aktivnější hokejisté Blackhawks v prostřední dvacetiminutovce vstřelili tři góly, zatímco Žraloci gólmana v tomto dějství prakticky neohrozili. O vyrovnání se zasloužil v přesilové hře Duncan Keith, do vedení poslal Chicago Patrick Kane. Současnou podobu výsledku dává zásah Brandona Saada. Opomenout nelze ani Alexe DeBrincata, jenž si u všech tří zásahů připsal asistenci.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:37'
Okamžitě po buly vypálil dělovou ránu Brent Burns. Kanadský strážce domácí svatyně se tentokráte natahoval marně, k jeho štěstí kotouč proletěl těsně vedle jeho levé tyčky.
39:11'
Timo Meier neměl komu nahrát a tak to zkusil z poměrně velkého úhlu od levého mantinelu. Crawford měl dobrý výhled, s klidem schoval touš v lapačce.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Čtvrtá formace San Jose alespoň na malou chvíli udržela útočnou třetinu. Na modré si klepl o puk Radim Šimek, jenže pas na něj dokázal výborně vystihnout Ryan Carpenter.
37:58'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí hokejisté se ujímají vedení o dva góly! Znovu odvedl výbornou práci DeBrincat. Americký forvard uvolnil BRANDONA SAADA, který udělal gólmanovi kličku do forhendu a následně mu poslal puk neomylmě mezi betony. Asistence: Alex DeBrincat a Jonathan Toews.
37:30'
O vyrovnání se okamžitě pokusil Kevin Labanc, avšak nepodařilo se. Přes dobře bránícího Highmora vůbec nezakončil.
36:33'
Chicago právě vstřelilo branku!
Přichází obrat ve skóre! DeBrincat z pravé strany našel před brankou výborně najetého PATRICKA KANEA, toho si nedostatečně pokryl Radim Šimek, nejproduktivnější hráč Chicaga v sezóně bez potíží poslal puk za záda marně se přesunujícího se Della! Asistence: Alex DeBrincat a Duncan Keith.
35:59'
Svěřenci kouče Collitona si zahrají třetí přesilovku. Brent Burns dohrál Hagela dlouho poté, co odehrál kotouč. Jasné dvě minuty.
35:31'
Brent Burns nevyhodil dobře, Kubalíkovi se ještě podařilo udržet puk v útočné třetině. Ale jen na chvíli, českého forvarda připravil o kotouč Marcus Sörensen.
34:33'
Hokejisté Blackhawks mají místy až drtivý tlak. Tentokráte opět pálil Connor Murphy, Aaron Dell zachoval chladnou hlavu a vestoje zasáhl lapačkou.
34:11'
Akce pokračovala a zmatky také. Touš se dorazil na modrou k Ollimu Määttovi, který svou dělovkou trefil Heeda. Hostující bek s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.
33:56'
Connor Murphy vypálil od modré. Rána se od zadního mantinelu odrazila zpět před branku, Kane při snaze o zakončení promáchl.
33:25'
Nicolas Beaudin měl moře času na rozehrávku, neboť hostům bylo signalizováno postavení mimo hru. Kanadský dvacetiletý bek rozehrál s chladnou hlavou na Kanea.
32:44'
Brandon Hagel se prezentuje velkou bojovností a dravostí. Od pravého mantinelu se dostal až do brankoviště, zakončit však nedokázal. To se nepodařilo ani o dorážku se snažícímu Kubalíkovi.
32:15'
Hodně štiplavou a svižnou ránu vyprodukoval okamžitě po přejetí útočné modré Lean Bergmann. Crawford zůstal v pozoru, černou pryž udržel ve výstroji.
31:50'
Na druhé straně Brent Burns nabídl před prázdnou svatyni kotouč Labancovi, který jako by byl zaskočený, že se k němu puk dostal, trestuhodně minul.
31:14'
Nicolas Beaudin byl velmi blízko vedoucímu gólu a zároveň premiérovému zásahu v NHL hned při svém prvním ostrém startu! Jeho zblokovanou ránu zastavila pravá tyč!
30:26'
Timo Meier už mohl pálit, místo toho ale zadovkou ještě zbytečně hledal Thornota, který s tím vůbec nepočítal, hokejku přiložil k ledu pozdě.
30:10'
Stefan Noesen se po nahození Burnse vydal aktivně hledat vypadnuvší kotouč a také jej našel. Z bezprostřední blízkosti si ovšem na Crawforda nepřišel.
29:43'
Marc-Édouard Vlasic mohl rozjet rychlý brejk, místo toho se však vydal za vlastní bránu, kde pozdržel hru. Unavená druhá lajna Žraloků pouští do hry třetí formaci.
29:16'
Corey Crawford vyjel za vlastní svatyni, aby spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou. Zariskoval, avšak Dylan Gambrell byl příliš pomalý, aby puk zastavil.
28:55'
Chicago je ve druhé třetině jasně lepším týmem. Druhý gól však ne a na přijít, nepodařilo se to ani Jonathanu Toewsovi, mířil těsně nad.
28:28'
Výrazně o sobě dal poprvé vidět Dominik Kubalík. Krátce po skončení početní převahy vypálil příklepem do pravého ramena gólmana.
27:33'
Po boji v rohu mantinelu se puk odrazil příhodně do mezikruží, kde stál napřažený Dylan Strome. Aaron Dell vytasil proti jeho zakončení parádní semafor!
27:14'
Přechod přes modrou domácím vyšel, jenže vzápětí přišel o puk Patrick Kane. Přes všechny čáry posléze vyhodil Antti Suomela.
26:40'
Znovu to na sebe vzal Duncan Keith. Kanadský obránce opět vypálil svoji pověstnou dělovku, jenže teď Dell dobře viděl a zasáhl pravým betonem.
26:05'
Indiáni si v krátkém časovém sledu zahrají druhou početní převahu, dokonají obrat? Evander Kane se dopustil držení na Stromovi.
25:55'
Patrick Kane si z pravé strany nabruslil až před branku. Forhendem se pokusil zasunout kotouč podél pravého betonu gólmana, odvážnou fintu se mu ovšem nedokázalo dovést do zdárného konce.
25:30'
Začínáme tedy prakticky od nuly. Domácí hokejisté jsou pochopitelně nabuzení vyrovnávajícím gólem, druhá lajna nyní okupuje útočné pásmo.
24:33'
Chicago právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Kapitán Toews nahrál na modrou čáru DUNCANU KEITHOVI, jehož rána od modré se zastavila až v síti! Výbornou práci odvedl v předbrankovém prostoru Dach, Dell přes něj neviděl vůbec nic. Asistence: Jonathan Toews a Alex DeBrincat.
24:11'
Duncan Keith nedokázal přesně rozehrát jakožto poslední hráč. Do brejku se vydal Melker Karlsson, z velkého úhlu ovšem nedokázal překvapit Crawforda.
23:59'
První přesilovou hru si zahraje také Chicago. Antti Suomela zahákoval soupeře, což pozornosti rozhodčího neuniklo.
23:14'
David Kämpf byl v rohu mantinelu úspěšný. Bekhendem nabil na modrou Duncanu Keithovi, střelu mířící pod horní tyč Dell vyrazil lapačkou.
22:40'
Člen čtvrté lajny Žraloků Antti Suomela presoval hodně vysoko. Puk do své moci získat nedokázal, Olli Määttä s přehledem rozehrál na Stroma.
22:09'
Dominik Kubalík si pohlídal přechod do útočného pásma. Po mantinelu nahrál Hagelovi, který dnes kroutí premiérové střetnutí v NHL, přes mnohem zkušenějšího Heeda se mladý forvard neprocpal.
21:33'
První zákrok druhé části má na svědomí Corey Crawford. Domácí fantom si bez problémů poradil s nahozením obránce Vlasica.
21:04'
Alexander Nylander v rohu kluziště bojoval proti dvojici soupeřů neúspěšně. Za vlastní svatyní momentálně kvedlá s kotoučem Brandon Davidson.
20:28'
Timo Meier obdržel pas od Sorensena. Švýcarský forvard pálil z první, avšak rána se ke Crawfordovi nedostala, obětavě ji zblokoval Keith.
20:10'
Druhá dvacetiminutovka je v plném proudu. Tentokráte byl na buly úspěšnější Joe Thornton, útočnou akci rozjíždí obránce Brent Burns.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 2:03.
Skončila první třetina utkání mezi Chicagem a San Jose, jež nabídla jedinou branku. Ve vedení jsou poněkud překvapivě hosté, kteří využili dlouhou přesilovku 5 na 3. Stalo se tak v 11. minutě, kdy pobídku Thorntona umístil do sítě Evander Kane. Domácí jsou aktivnějším týmem, avšak zatím nedokázali najít recept na skvěle chytajícího Della.
20:00'
První třetina skončila.
19:46'
V závěru první části ještě zahrozil střelou od modré Marc-Édouard Vlasic. Nepříliš prudkou střelu Crawford vykopl levým betonem, k dorážce se Kane nedostal.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55'
Brandon Saad ještě zabral a vyplatilo se. U puku byl dříve jak Brent Burns, jenže nedostalo se mu spolupráce od kolegů, sám proti trojici neměl šanci.
18:31'
Indiáni se znovu probojovali do pásma, avšak ani v tomto případě si nevypracovali větší příležitost. Toews se marně snažil propracovat přes Knyžova.
17:59'
Patrick Kane vypálil okamžitě po přejetí útočné modré. Svižný pokus Dell lapačkou vyrazil pouze před sebe, k jeho štěstí přímo na hůl spoluhráče Heeda.
17:22'
Mason Highmore si hodil kotouč kolem dvou protihráčů a vydal se do rohu kluziště, kde však byl později než Davidson. Obránce se osvobodil vyhozením po mantinelu.
16:52'
Příliš velké sousto si na sebe vzal Kevin Labanc. Americký křídelník se sám pokusil proniknout skrze dva obránce, jenže narazil hned na Määttovi.
16:14'
Dominik Kubalík si ne úplně ideálně zpracoval puk, avšak Labanc mu jej okamžitě vrátil. Český forvard posléze nahrával před branku, Dach v pádu mířil nepřesně.
15:25'
Druhá útočná lajna Blackhawks se marně snažila probojovat před svatyni soupeře. Dylan Strome sice nabral velkou rychlost, jenže v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Gregora.
15:06'
Opět se přerušuje, tentokráte po zásahu na druhé straně. Corey Crawford skvěle zmenšil střelecký úhel Kellmanovi, ránu ze zápěstí ukryl v lapačce.
14:44'
Patrick Kane vypálil z vrcholku pravého kruhu. Dell zasáhl pravým betonem navzdory faktu, že mu výborně stínil ve výhledu deBrincat.
14:13'
Slater Koekkoek se snažil zrychlit hru, avšak úmysl se minul účinkem. Kanadský bek přecenil rychlostní schopnosti Highmora, výsledkem je zakázané uvolnění.
13:58'
Duncan Keith číhal na modré, jenže vyhozený kotouč Brandonem Davidsonem nedokázal zachytit v útočném pásmu. Americký bek musel dobruslit až ke Crawfordovi.
13:11'
A znovu zkušený třicetiletý strážce svatyně. Ten si pro změnu smlsnul na střele Jonathana Toewse, jež postrádala razanci i přesnost.
12:55'
Hokejisté Blackhawks se nenechali rozhodit inkasovanou brankou, vehementně se naopak snaží o vyrovnání! Od pravého mantinelu nahazoval Connor Murphy, gólman skryl kotouč v lapačce.
12:17'
Co chybělo! Patrick Kane si šikovně počkal, až Saad najede do předbrankového prostoru a poté mu adresoval milimetrově přesný pas, Kanaďan si ale vylámal zuby na Dellově vyrážečce!
11:10'
Klasickou přesilovku už San Jose využít nedokázalo. Ryan Carpenter je na ledě, člen čtvrté lajny se okamžitě zapojuje do plnění defenzivních povinností.
10:49'
San Jose právě vstřelilo branku!
Dlouhá přesilovka o dva hráče je využita! Thornton nahozením cíleně hledal hokejku EVANDERA KANEA, jenž černou pryž šikovně ztečoval do levého horního rohu, Crawford byl bez šance. Asistence: Joe Thornton a Timo Meier.
10:24'
Zpoza brány nahrál Kevin Labanc zkušenému Thorntonovi, jehož zakončení křížem rovněž skončilo mimo, puk se navíc po mantinelu dostal do středního pásma.
09:49'
Brent Burns mohl střílet, z pravého kruhu ale ještě hledal na levé straně Tima Meiera. Švýcarský forvard pálil z první vedle.
09:10'
Velká komplikace pro domácí mužstvo! Za katr totiž putuje po zásahu do Thorntonova obličeje také Ryan Carpenter. Žraloci mají k dispozici dlouhou početní převahu o dva hráče!
08:55'
Poprvé v utkání se vylučuje, přesilovou hru si zahrají hosté ze San Jose. Na trestnou lavici usedá za podrážení Dylan Strome.
08:16'
Přechod přes střední pásmo elitní lajna Blackhawks zvládla bez problémů. Kirby Dach to sobecky vzal na sebe, ránou ze zápěstí o pár centimetrů minul mezírku u levé tyčky.
07:23'
Avšak hosté taky dokáží zahrozit. Potvrdil to Kevin Labanc, jenž si vyměnil kotouč s Kanem a ránou golfákem těsně přestřelil.
07:01'
Chicago přebírá iniciativu dnešního střetnutí do své moci. Další útok vedl po pravé lajně Ryan Carpenter, jenž ještě v těžké pozici dokázal přihrát Kampfovi, český forvard už nenašel osamoceného Higmora.
06:44'
Connor Murphy si vybruslil až do levého kruhu, odkud pálil z první po přiklepnutí od DeBrincata. Tvrdou ránu vytěsnil Dell nad.
06:19'
Třetí formace San Jose předvedla několik nahrávek v útočné třetině. Avšak střela žádná nepřišla, Thornton neuspěl proti Keithovi.
05:47'
Hru uklidní postavení mimo hru. Před modrou čárou udělal kličku navíc Jonathan Toews, s čímž vůbec nepočítal Brandon Saad.
05:12'
Kanadský fantom drží bezbrankové skóre. Tentokráte se na něj po lobu obránce sám hnal Evander Kane, jenže bekhendovým blafákem si na krajana v dresu soka nepřišel.
04:40'
Velké zmatky před domácí svatyní! Střelu Marcuse Sörensena vyrazil Crawford před sebe, domácí strážce svatyně za svá záda posléze nepustil rovněž dorážku Meiera, skvělá práce!
04:20'
Po nahrávce Patricka Kanea napříč pásmem pálil od pravého mantinelu Alexander Nylander přímo do gólmana. Dell přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.
03:31'
Třetí lajna Blackhawks dostala ještě jeden pokus na útočný kontr a vyplatilo se. Opět se domácí hokejisté dostali do pásma, ale ani v tomto případě nedošlo k ohrožení svatyně.
03:06'
Kirby Dach se zbavil Šimka, jenže vzápětí se mu nepovedlo přesným pasem oslovit Dominika Kubalíka. Ten musel do obrany nahánět Labanca.
02:55'
Úspěšní nebyli ani Žraloci na druhé straně. Timo Meier se srdnatě bil za svatyní Indiánů, avšak přes důrazného Beaudina se nedokázal probít před bránu.
02:20'
Hraje se zatím ve velkém tempu, prakticky se nepřerušuje, akce střídá akci. Do pásma zavezl kotouč David Kämpf, v rohu ovšem proti přesile neuspěl.
01:49'
Alex DeBrincat se snažil marně proskočit přes Brenta Burnse. Zkušený Kanaďan hodil soupeři do cesty tělo, forvard o kotouč přišel.
01:10'
Na druhé straně se musel mít na pozoru Corey Crawford. Kanadský strážce svatyně se včas přemístil proti zakončení Labanca k bližší tyčce.
00:51'
Už v první minutě měli domácí hokejisté velkou šanci! V přečíslení dvou na jednoho Duncan Keith nahrával, Patrick Kane jen těsně nedosáhl na kotouč!
00:10'
Utkání bylo zahájeno, tak pojďme na něj! Úvodní buly zvládl lépe Jonathan Toews, první útok tedy patří domácím Indiánům!
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Beaudin, Keith (A), C. Murphy, Carlsson, Koekkoek, Määttä – Hagel, Dach, D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Saad, J. Toews (C), DeBrincat – Carpenter, Kämpf, Highmore.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns (A), R. Šimek, Davidson, Vlasic, Heed, Knyžov – Meier, J. Thornton (A), Sörensen – Labanc, Gregor, E. Kane – Noesen, Kellman, M. Karlsson – Gambrell, Suomela, Bergmann.

Rozhodčí: St. Laurent, Brenk – Gibbs, Toomey.
Československá stopa v utkání

David Kämpf (CHI)
Dominik Kubalík (CHI)
Radim Šimek (SJS)
San Jose Sharks

Žraloci ze San Jose mají už jen teoretickou šanci na postup do play-off. Bodově by to sice ještě mohlo vyjít, avšak to by soupeři před nimi museli ve zbývajících střetnutích nebývale ztrácet. Svěřenci trenéra Boughnera jsou na Západu předposlední, o bod horší jsou jen Králové z Los Angeles. Ani San Jose nemá dobrou formu, v posledních třech kláních nepoznalo pocit vítězství. Týmovou produktivitu vede Timo Meier, jemuž se podařilo nastřádat doposud 47 bodů.
Chicago Blackhawks

Pokud chtějí hokejisté Chicaga pomýšlet na postup do vyřazovací fáze, nesmějí si dovolit ve zbývajících zápasech ztratit velké množství bodů. Momentálně se v Západní konferenci nacházejí na dvanácté pozici, přičemž na osmým Nashvillem zaostávají o osm bodů. Forma Indiánů není kdovíjaká, z posledních dvou utkání odešli jako poražení. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Patrick Kane s 82 body.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeju krásné čtvrteční ráno! Vítám vás při sledování nejlepší hokejové ligy světa, u zápasu mezi Chicagem a San Jose.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud