NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : St. Louis - 3. ledna 2020   03:30

Colorado
Colorado
19:49' MacKinnon  • 23:20' Kadri (Girard, Calvert) • 27:40' Rantanen (Makar, MacKinnon) • 39:44' Makar (Burakovsky, MacKinnon) • 46:56' Kadri (Girard, Ničuškin) • 52:05' Compher (Landeskog, Girard) • 54:19' Donskoi (MacKinnon, Girard)
7:3
(1:0, 3:2, 3:1)
St. Louis
St. Louis
33:42' Thomas  (Pietrangelo, Bozak) • 36:19' Pietrangelo  (R. O'Reilly) • 56:14' Thomas  (Schwartz)
Colorado
Francis Charron, Graham Skilliter. Čároví: Bevan Mills, Kiel Murchison
Pepsi Center, Denver
18135 diváků
St. Louis
Binnington (55. Allen) – Pietrangelo (C), Faulk, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Perron, R. O'Reilly (A), Sundqvist – Barbašev, B. Schenn, Schwartz – Bozak, Thomas, Steen (A) – Sanford, J. de La Rose, MacEachern. Hlavní trenér: Craig Berube.

Československá stopa v utkání:

Pavel Francouz (COL) 0 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 0,0%
Tři hvězdy utkání:

1. Nathan MacKinnon (COL) 1+3
2. Samuel Girard (COL) 0+4
3. Nazem Kadri (COL) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 42-27; Zablokované střely: 13-8; Vhazování: 61%-39%; Hity: 14-16; Přesilové hry: 3/5-1/3; Trestné minuty: 6-10.
Nazem Kadri vstřelil dva góly a společně s kapitánem Nathanem MacKinnonem, který vstřelil gól a na tři přihrál, režíroval hladkou výhru Colorada nad St. Louis. Skvělý souboj rivalů z Centrální divize má za sebou také domácí obránce Samuel Girard, který zaznamenal čtyři asistence. V dresu Blues se dvakrát prosadil Robert Thomas. Konečný výsledek parádního zápasu v Pepsi Center vyzněl. Colorado Avalanche 7 St. Louis Blues 3.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
56:14'
St. Louis právě vstřelilo branku!
ROBERT THOMAS si najel před domácí bránu na přihrávku Jadena Schwartze z levého křídla a po rychlém zamíchání s kotoučem nad vyrážečkou Philippa Grubauera zamířil k přední levé tyči sítě! Jeho druhá branka. Asistence: Jaden Schwartz.
54:48'
Domácí hokejisté Colorada vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování a Jordan Binnington na přední tyči sevřel kotouč v náručí. Následuje reklamní přestávka.
54:37'
Avalanche nepřesně rozehráli podél trestných lavic a vhazovalo se po pravici domácího brankáře Philippa Grubauera, který dnes inkasoval pouze dvakrát.
54:19'
Střídání v týmu St. Louis Blues: ze hřiště odchází Jordan Binnington, přichází Jake Allen.
54:19'
Colorado právě vstřelilo branku!
Nathan MacKinnon předvedl na pravém křídle nádherný slalom a JOONAS DONSKOI po jeho krátké bekhendové přihrávce napřáhl k parádní ráně bez přípravy, která z vrcholu levého kruhu pro vhazování zamířila do bližšího rohu brány! Asistence: Nathan MacKinnon a Samuel Girard.
53:15'
Colton Parayoko vypálil na vrcholu pravého kruhu a Philipp Grubauer šel rychle do kolen, aby jeho prudkou střelu s příklepem vyrazil mimo prostor své brány.
52:27'
Pierre-Édouard Bellemare vystřelil na bodu levého kruhu a Jordan Binnington jeho střelu vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
52:05'
Jordan Binnington nedokázal udržet projektil Gabriela Landeskoga z bodu pravého kruhu a J. T. COMPHER se prosadil z dorážky! Skóre je 6:2! Asistence: Gabriel Landeskog a Samuel Girard.
51:22'
Jaden Schwartz byl nyní vyloučen na dvě minuty za hákování a Colorado má k dispozici další přesilovou hru.
51:01'
Colorado se ocitlo pod tlakem a raději kotouč podél trestných lavic vyhodilo na zakázané uvolnění. Hra se vrátila před domácího brankáře Philippa Grubauera.
50:02'
Ryan O'Reilly vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a připravený Philipp Grubauer na přední tyči kotouč sevřel v náručí. Následuje komerční přestávka.
49:13'
A další tyč, kterou tentokrát po střele z vrcholu pravého kruhu pro vhazování napálil obránce Roberto Bortuzzo! V Pepsi Center to zvoní.
47:27'
André Burakovsky byl zřejmě hráčem, který od modré čáry bez přípravy vypálil a jeho ostrá rána skončila na tyči! Colorado teď málem vedlo 6:2.
47:17'
Nathan MacKinnon vystřelil na vrcholu mezikruží a Jordan Binnington proti jeho střele mířící do pravého horního rohu vytáhl skvělý semafor. Hra byla přerušena.
46:56'
NAZEM KADRI si najel na bodu pravého kruhu pro buly na nádhernou diagonální přihrávku Samuela Girarda z levého křídla a parádní ránou bez přípravy zamířil nad lapačkou přesouvajícího se Jordana Binningtona pod horní tyč! Stav je 5:2. Asistence: Samuel Girard a Valerij Ničuškin.
46:31'
Zachary Sanford na levém křídle vystřelil z úhlu a Philipp Grubauer byl na přední tyči připraven. Bývalý brankář Washingtonu kotouč sevřel ve svém náručí.
46:10'
Pierre-Édouard Bellemare vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Jordan Binnington sevřel kotouč v náručí. Následuje krátká komerční přestávka.
44:47'
Philipp Grubauer vyrazil ostrou ránu Roberta Bortuzza od modré čáry a Colorado poté vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Blues dostali domácí Avs pod tlak.
44:13'
David Perron mířil nádhernou střelou z pravého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže Philippa Grubauera opět zachránila tyč! Mohlo to být znovu o gól.
42:42'
Pierre-Édouard Bellemare od trestných lavic napálil puk podél hrazení do útočného pásma Avs a Jordan Binnington se vydal za bránu, aby nahození zastavil.
41:32'
Tyler Bozak nyní z bodu levého kruhu pro vhazování přihrával bekhendem před bránu, jenže mezi kruhy pro vhazování nebyl žádný z jeho spoluhráčů ze St. Louis.
40:52'
Philipp Grubauer si snadno poradil s nahozením Coltona Parayka od modré čáry a u své levé tyče brány poté rychle rozehrál na jednoho ze spoluhráčů.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 31-19; Zablokované střely: 10-6; Vhazování: 56%-44%; Hity: 10-12; Přesilové hry: 2/4-1/3; Trestné minuty: 6-8.
Třetí třetina začne přibližně v 5:39.
Mikko Rantanen v polovině střetnutí navázal na gól Nazema Kadriho a Colorado vedlo po využití přesilové hry 5 na 3 už o tři góly, jenže poté se prosadili Robert Thomas a kapitán Alex Pietrangelo a slibný náskok Avalanche 3:0 byl minulostí. Pouhých šestnáct sekund před druhou přestávkou ale využil přesilovou hru Cale Makar a Colorado bude vstupovat do závěrečné třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem. Ještě je potřeba dostat, že druhému gólu St. Louis zřejmě předcházel ofsajd, jenže hlavní trenér Jared Bednar si poté nevzal svou Coach Challenge. Skóre po druhé třetině tohoto souboje rivalů. Colorado Avalanche 4 St. Louis Blues 2.
40:00'
39:44'
CALE MAKAR na ose útočného pásma nádherně vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím mezi dvěma hráči Blues prošla do levého horního rohu brány, kde se od tyče odrazila do sítě! Avs využili přesilovku a vedou o dva góly. Asistence: André Burakovsky a Nathan MacKinnon. (4:2)
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:59'
Jay Bouwmeester byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Colorado si zahraje další přesilovou hru.
37:02'
Blues nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostujícímu týmu se pískalo zakázané uvolnění. Následovalo vhazování po levici Jordana Binningtona.
36:19'
ALEX PIETRANGELO od modré čáry napřáhl k dělové ráně s příklepem, která nad vyrážečkou Philippa Grubauera zamířila k přední levé tyči! Blues využili přesilovou hru a snížili na rozdíl jedné branky. Nyní možná hlavní trenér Jared Bednar lituje nevyužité Coach Challenge. Blues snížili skóre. Je to 3:2. Asistence: Ryan O'Rielly.
36:15'
Samuel Girard byl vyloučen za nedovolené bránění a Blues si po komerční přestávce zahrají přesilovou hru.
35:02'
Tyler Bozak vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování nepřesně, jenže kotouč ve vzduchu nepříjemně tečoval domácí Mikko Rantanen a málem ho usměrnil mezi betony svého brankáře, gólman Philipp Grubauer ale předvedl v rozštěpu spektakulární zákrok a následně si poradil také s dorážkou Alexandera Steena z velké blízkosti!
34:23'
Blues na levém křídle vypálili ihned po vhazování a střela Oskara Sundqvista skončila na brankové konstrukci, od které se puk odrazil zpět do hry!
34:19'
Ryan O'Reilly vystřelil na bodu levého kruhu pro buly a kotouč skončil v náručí Philippa Grubauera, po jehož snadném zákroku následuje komerční přestávka.
33:42'
ROBERT THOMAS se prosadil po rychlé otočce zpoza brány, když u levé tyče zasunul kotouč po ledě do sítě! Těsně předtím puk opustil útočné pásmo Blues, jenže Jared Bednar si nevzal Coach Challenge. Hodně překvapivé rozhodnutí. Stav je 3:1. Asistence: Alex Pietrangelo a Tyler Bozak.
32:12'
Jordan Binnington dvakrát dobře zasáhl a poté na pravém křídle vypálil od modré čáry Ian Cole, jeho prudká střela zápěstím ale minula vzdálenější levý horní roh brány.
31:33'
Colton Parayko se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, také Philipp Grubauer ale úspěšně zasáhl, když kotouč vyrazil před sebe a udržel čisté konto.
31:11'
Valerij Ničuškin vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho táhlá střela zápěstím skončila v náručí připraveného brankáře Jordana Binningtona.
30:51'
Philipp Grubauer si v rychlém sledu připsal další dva zákroky, když nejprve zasáhl proti střele z pravého a poté levého křídla. Následuje komerční přestávka.
29:09'
St. Louis mohlo skórovat poprvé v zápase, jenže Philipp Grubauer skvěle zasáhl holí a poslal kotouč do levého rohu obranného pásma domácího Colorada.
28:29'
Jordan Binnington si připsal v rychlém sledu tři dobré zákroky, poslední přišel po střele z bodu levého kruhu, když puk levým ramenem vyrazil do ochranné sítě.
27:40'
MIKKO RANTANEN si nádherně vyměnil kotouč s Calem Makarem přes osu útočného pásma a z bodu pravého kruhu pro vhazování skóroval do prázdné brány! Avalanche využili přesilovou hru pět na tři a mohou pokračovat v běžné početní výhodě. Colorado vede nad hosty ze St. Louis už 3:0. Asistence: Cale Makar a Nathan MacKinnon.
27:09'
Cale Makar v rychlém sledu dvakrát vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, obě jeho střely ale byly nepřesná, a tak to na sebe vzal Nathan MacKinnon, jehož táhlý pokus z osy útočného pásma skončil v náručí Jordana Binningtona.
26:36'
Alex Pietrangelo byl nyní vyloučen na dvě minuty za podrážení a Colorado si zahraje přesilovou hru 5 na 3!
26:31'
Avalanche vystřelili na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Jordan Binnington na přední tyči bez problému podržel kotouč ve svém náručí. Hra přerušena.
25:41'
Tyler Bozak byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Avalanche si zahrají druhou přesilovou hru.
25:38'
J. T. Compher mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže nedokázal puk zvednout nad pravý beton ležícího gólmana Jordana Binningtona!
23:20'
Útočník NAZEM KADRI na levém křídle vystřelil z nulového úhlu a jeho střela prošla zřejmě mezi pravým betonem a vyrážečkou gólmana Jordana Binningtona ke vzdálenější pravé tyči! Skóre tak je 2:0. Asistence: Samuel Girard a Matt Calvert.
23:01'
Tyson Jost se zpoza brány nádherně natlačil do brankoviště, ani natřikrát ale skórovat nedokázal a Jordan Binnington zmrazil puk pod lapačkou!
22:26'
Mackenzie MacEachern se z ničeho nic ocitl sám v blízkosti levé tyče brány Colorada, jenže Philipp Grubauer ho parádně vychytal pravým betonem!
21:41'
Blues se pokoušeli vystřelit na bodu levého kruhu pro vhazování, jejich pokus zápěstím byl ale zablokován a Philipp Grubauer mohl tedy zůstat v naprostém klidu.
21:26'
Ryan O'Reilly před pár okamžiky vypomohl obraně a nyní se pokoušel prosadit na levém křídle, jenže se ocitl v postavení mimo hru a hra byla přerušena.
20:58'
Nazem Kadri bojoval o puk na pravém křídle útočného pásma, jenže rychle k němu přistoupil Ryan O'Reilly, který poté dokázal osvobodit hráče St. Louis Blues.
20:38'
Nathan MacKinnon otevřel skóre jedenáct sekund před koncem první třetiny a Colorado tedy vstupuje do prostřední části utkání s jednobrankovým vedením.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-8; Zablokované střely: 4-5; Vhazování: 60%-40%; Hity: 5-8; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:39.
Dlouho to vypadalo, že úvodní třetina souboje rivalů z Centrální divize žádnou trefu nepřinese, jenže jedenáct sekund před přestávkou se prosadil po samostatném úniku Nathan MacKinnon. St. Louis mělo k dispozici dvě přesilové hry, jenže ani jednu nevyužilo. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 1 St. Louis Blues 0.
20:00'
19:49'
NATHAN MACKINNON vybojoval kotouč a vzápětí se od trestných lavic ihned řítil do samostatného úniku, který zakončil rychlou střelou zápěstím, a nad lapačkou Jordana Binningtona vymetl pravý horní roh brány! Avs vedou 1:0. Bez asistence.
19:30'
David Perron vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer bez problému podržel puk ve své lapačce. Půl minuty do konce úvodní třetiny.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:21'
Tyson Jost vystřelil krátce po skončení přesilové hry Avalanche v blízkosti levé tyče a puk mířil k přední tyči, kde ho Jordan Binnington vyrazil svým pravým betonem.
17:24'
Joonas Donskoi vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Jordan Binnington jeho pokus vyrazil do vzdálenějšího levého rohu ledové plochy Pepsi Center.
16:39'
Nathan MacKinnon se dostal ke střele v blízkosti levé tyče, jeho bekhendové zakončení ale bylo sraženo do lapačky hostujícího Jordana Binningtona.
16:18'
Brayden Schenn zbytečně fauloval na levé straně útočného pásma a dostal dvě minuty za sekání.
16:01'
Robert Thomas se ocitl na bodu pravého kruhu pro vhazování ve skvělé střelecké pozici, jenže střelou zápěstím těsně minul bližší pravou tyč a následná střela z opačné strany útočného pásma Blues skončila v náručí klečícího Philippa Grubauera. Následuje komerční přestávka.
14:47'
Avalanche dokázali na levé straně obranného pásma vybojovat puk a podél trestných lavic ho úspěšně vyhodili až za bránu brankáře Jordana Binningtona.
13:56'
Brayden Schenn vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer jeho pokus zápěstím bez problému podržel ve svém náručí. Hra přerušena.
13:50'
Matt Nieto byl ve středním pásmu hákován Ivanem Barbaševem, jenže po zpětném oblouku ho drobně zahákoval on sám a rozhodčí ho okamžitě vyloučili.
13:04'
Nazem Kadri z levého křídla nahazoval puk směrem na přední tyč, kde na něj těsně nedosáhl Ryan Graves a na dlouhou hůl se ho marně pokoušel zpracovat.
12:16'
Jordan Binnington nejprve vyrazil střelu Avalanche z prostoru pravého kruhu pro vhazování a po nepřesné střele Andrého Burakovskyho zmrazil kotouč pod lapačkou. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
11:29'
Nathan MacKinnon spěchal v pravém kruhu pro vhazování za pukem, jako první u něj ale byl vyjíždějící brankář Jordan Binnington, který poté snadno rozehrál.
11:13'
Vyloučený Joonas Donskoi se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Blues podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
10:49'
David Perron během pár okamžiků dvakrát vypálil od modré čáry, Philipp Grubauer byl ale v obou případech připravený a kotouč dokázal vyrazit mimo bránu.
10:18'
Alex Pietrangelo na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho tečovaný pokus minul vzdálenější levou tyč brány. Zřejmě s přispěním Philippa Grubauera.
09:10'
Joonas Donskoi fauloval a byl vyloučen za vysokou hůl. St. Louis Blues si zahraje první přesilovou hru zápasu.
09:04'
Joonas Donskoi se ocitl po dlouhé kolmé přihrávce Nathana MacKinnona v obrovské šanci, jenže před bránou mu puk vypíchl skvěle Colton Parayko.
08:28'
Nathan MacKinnon na levém křídle těsně prohrál závod o puk a proti Avalanche bylo odpískáno zakázané uvolnění. Kapitán Avs se ihned ohlížel za rozhodčím.
07:57'
Avalanche se ocitli v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje první komerční přestávka. V Pepsi Center jsme zatím nebyli svědky žádného gólu.
07:23'
St. Louis se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena a následuje vhazování po pravici Jordana Binningtona.
07:07'
Jay Bouwmeester na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána mířila ke vzdálenější pravé tyči, brankář Avalanche ji ale dobře vyrazil levým betonem.
06:30'
Jordan Binnington se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Avalanche od trestných lavic a jeho spoluhráči poté mohli zpoza brány rozehrát.
05:46'
Blues vypálili od modré čáry a dobře mířili ke vzdálenější levé tyči brány, Philipp Grubauer byl ale připravený a pravým betonem puk agresivně vykopl mimo.
05:24'
Matt Nieto se ocitl před bránou ve slibné brankové příležitosti, jenže z blízkosti Jordana Binningtona mezi betony nepřekonal a trvá bezbrankové skóre.
04:45'
Matt Calvert vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela minula vzdálenější levý horní roh brány brankáře Jordana Binningtona.
03:40'
St. Louis nepřesně rozehrálo podél trestných lavic a Philipp Grubauer u své levé tyče brány zastavil puk, aby jeden z jeho spoluhráčů mohl v klidu rozehrát.
03:21'
Gabriel Landeskog vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela skončila v lapačce připraveného Jordana Binningtona.
02:36'
Philipp Grubauer předvedl dva skvělé zákroky, když nejprve vyrazil ránu Alexe Pietrangela od modré čáry a poté i následnou dorážku Zacharyho Sanforda.
01:48'
Mikko Rantanen na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jordan Binnington na přední tyči kotouč bez problému vyrazil. První zákrok brankáře Blues.
01:20'
Kapitán Alex Pietrangelo bez problému dobruslil nepřesnou přihrávku Avalanche podél trestných lavic a proti domácímu Coloradu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
00:54'
Alex Pietrangelo na pravém křídle bojoval o puk a podařilo se mu ho získat, jenže Blues poté zahráli vysokou holí a hra byla v Pepsi Center opět přerušena.
00:05'
Utkání mezi Coloradem a St. Louis bylo zahájeno a puk po pouhých pěti sekundách skončil mezi střídačkami. Hra byla přerušena a před námi je souboj rivalů.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Cole – Donskoi, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Calvert, Kadri, Ničuškin – Rantanen, Compher, Nieto – Burakovsky, Bellemare, Jost. Hlavní trenér: Jared Bednar.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Faulk, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Perron, R. O'Reilly (A), Sundqvist – Barbašev, B. Schenn, Schwartz – Bozak, Thomas, Steen (A) – Sanford, J. de La Rose, MacEachern. Hlavní trenér: Craig Berube.

Rozhodčí: Francis Charron, Graham Skilliter. Čároví: Bevan Mills, Kiel Murchison.

Pavel Francouz (COL) 23 zápasů, 705 zák., 63 gólů, 91,1%
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v letošní sezóně NHL potkaly dvakrát a St. Louis oba dva zápasy vyhrálo. Blues měli v obou zápasech výhodu domácího ledu a vyhráli 3:1 a 5:2.
St. Louis Blues

St. Louis vyhrálo osm zápasů v řadě, jeho fantastickou a dlouhou sérii vítězství ale přesně na Nový rok ukončili Coyotes. Arizona na domácím ledě úřadující šampióny porazila 3:1. Blues během posledních devíti střetnutí inkasovali pouze 19 gólů a dařilo se jim taktéž v útoku, když během dlouhé vítězné série zaznamenali v sedmi z osmi duelů čtyři nebo více branek. Hosté se zásluhou skvělé série vyhoupli na 13. místo celkové tabulky. Ani letos by hokejistům St. Louis nemělo playoff uniknout.
Colorado Avalanche

Coloradu závěr loňského roku příliš nevyšel a doufá, že společně s novým rokem přijde i nová a výrazně lepší forma. Avalanche vyhráli pouze dvě z posledních osmi střetnutí, zatímco jejich nadcházející soupeř vyhrál z posledních devíti utkání hned osmkrát. Domácí trápí v současné chvíli obrana, když během posledních osmi zápasů inkasovali v průměru čtyři góly na zápas. Přitom během předchozích devíti střetnutí činil jejich průměr inkasovaných branek na zápas 1,89. Zvednou se teď?
Bohatý lednový program zámořské NHL odstartuje již v pátek v noci a společně tak budeme sledovat utkání v Pepsi Center, kde se střetnou dva rivalové z Centrální divize. Colorado doma vyzve obhájce Stanley Cupu ze St. Louis, kteří teď dokázali nabrat fantastickou formu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.