NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Arizona - 20. února 2020   02:30

Dallas
Dallas
02:19' Perry (Hintz, Gurjanov) • 36:01' Faksa (Perry, Gurjanov) • 51:38' Oleksiak (Radulov, Heiskanen)
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
Arizona
Arizona
32:32' Hall  (Oesterle, Schmaltz) • 38:12' Fischer  (Dvorak, Ljubuškin)

3. Adin Hill (ARI) 30 zák., 3 góly, 90,9%
Statistiky: Střely na bránu: 33-41; Zablokované střely: 15-20; Vhazování: 47%-53%; Hity: 21-13; Přesilové hry: 2/2-1/3; Trestné minuty: 19-6.
Hokejisté Dallasu v zápase proti Arizoně třikrát vedli o jeden gól a Arizona dvakrát dokázala vyrovnat, potřetí už se jí to ale nepodařilo a domácí se v Centrální divizi dotáhli na vedoucí St. Louis. Zasloužili se o to Corey Perry, Radek Faksa a Jamie Oleksiak, jehož gól byl nakonec vítězný. Konečný výsledek dnešního střetnutí v Dallasu tedy hovoří. Dallas Stars 3 Arizona Coyotes 2.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:26'
Stars vybojovali puk na levé straně obranného pásma a dokázali ho vyhodit k bráně Coyotes, což jim stačí, a okamžitě zamířili na střídačku. Rychlé střídání.
57:38'
Adin Hill zamířil na střídačku a brána Coyotes zůstává po zakázaném uvolnění Stars prázdná!
57:14'
Alexandr Radulov si najížděl na pravém křídle na kolmou diagonální přihrávku Joea Pavelskiho od modré čáry, jenže na prudkou přihrávku nedosáhl.
56:28'
Derek Stepan se pokusil vyrovnat prudkou ránou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela s příklepem ovšem zamířila nad bránu Bena Bishopa.
54:47'
Coyotes nepřesně rozehráli podél střídaček a pískalo se proti nim zakázané uvolnění. Následovalo vhazování po levici hostujícího brankáře Adina Hilla.
54:38'
Stars se ocitli na ose útočného pásma v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje komerční přestávka. Dallas potřetí v zápase vede a je to 3:2.
54:21'
Coyotes na levém křídle vystřelili od modré čáry a Ben Bishop na přední tyči zasáhl pravým betonem. Arizona hledala dorážku, jenže se k ní dostat nedokázala.
53:00'
Radek Faksa mohl rozhodnout, jenže jeho střela z bodu levého kruhu pro vhazování skončila na výstroji pozorného brankáře Adina Hilla, který puk vyrazil.
52:44'
Hra byla v rychlém sledu dvakrát přerušena. Nejprve kvůli zakázanému uvolnění hokejistů Dallasu a poté nepřesné střele Arizony, která skončila v ochranné síti.
51:38'
Dallas právě vstřelil branku!
JAMIE OLEKSIAK vypálil na vrcholu mezikruží a jeho fantastická rána s příklepem se od levé tyče odrazila do brány! Fantastická trefa, po které Dallas potřetí v střetnutí vede, tentokrát 3:2. Asistence: Alexandr Radulov a Miro Heiskanen.
51:08'
Radek Faksa vyhodil puk podél trestných lavic a od ochranného skla se odrazil do hlediště. Jakob Chychrun je na střídačce Arizony v předklonu, těžko říci proč.
50:52'
Jakob Chychrun vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a puk mířil pod horní tyč, zároveň ale také náruče připraveného brankáře Bena Bishopa.
50:41'
Coyotes odpověděli střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která byla jedním z domácích hráčů Stars přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.
48:46'
Následovala střela domácího Dallasu z levého kruhu pro vhazování, jenže Adin Hill byl na přední tyči připravený a sevřel kotouč ve svém náručí. Stav 2:2.
48:24'
Stephen Johns mířil krásnou střelou zápěstím z vrcholu pravého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Adin Hill ale puk vyrazil mimo.
47:46'
Arizona se dostala po delší době ke střele v pravém kruhu pro vhazování, jenže Ben Bishop byl v domácí bráně připravený a vyrážečkou kotouč vyrazil mimo.
46:35'
Tyler Seguin vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho následné nahození skončilo v lapačce Adina Hilla. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
45:39'
Christian Dvorak vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela zápěstím skončila v lapačce Bena Bishopa, který snadno zasáhl.
43:13'
Andrew Cogliano se snažil prosadit na levém křídle a v blízkosti útočné modré čáry bojoval u hrazení o puk, jenže se vystavil do postavení mimo hru.
42:36'
Phil Kessel vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho následná prudká rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra je přerušena.
41:56'
Arizona se pokusila vystřelit na levém křídle, jenže střela z ostrého úhlu zřejmě na domácího brankáře Bena Bishopa neprošla a byla tedy zablokována.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-34; Zablokované střely: 8-15; Vhazování: 55%-45%; Hity: 10-11; Přesilové hry: 2/2-1/3; Trestné minuty: 19-6.
Třetí třetina začne přibližně v 4:29.
Jamie Benn byl v prostřední části duelu vyloučen na 5 minut plus do konce utkání a Taylor Hall následnou dlouhou přesilovou hru využil, když vyrovnal skóre na 1:1. Krátce před přestávkou se ovšem prosadil Radek Faksa a vrátil Dallasu ztracené vedení, jenže to nebylo vše. Na straně Arizony totiž dokázal vyrovnat útočník Christian Fischer. Skóre po druhé třetině dnešního střetnutí tak nyní zní. Dallas Stars 2 Arizona Coyotes 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:42'
Radek Faksa se ocitl v blízkosti pravé tyče brány ve velké šanci, když si počkal na to, až Adin Hill půjde k ledu, a poté chtěl zamířit pod horní tyč, jenže se mu nepodařilo a nechal tak vyniknout hostujícího brankáře! Málem skóroval podruhé.
38:12'
Arizona právě vstřelila branku!
Ilja Ljubuškin vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a před bránou Bena Bishopa došlo po jeho táhlé střele zápěstím k několika odrazům puku, po kterých se trefil CHRISTIAN FISCHER – 2:2! Asistence: Christian Dvorak a Ilja Ljubuškin.
37:26'
Mattias Janmark se na pravém křídle prosadit nedokázal a v rohu útočného pásma o kotouč přišel. Fanoušci se poté dožadovali vyloučení zbytečně.
36:26'
V blízkosti střídaček byla odpískána přihrávka rukou a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
36:01'
Český útočník RADEK FAKSA si najel v pravém kruhu pro vhazování na zpětnou přihrávku od Coreyho Perryho z pravého rohu útočného pásma a nádhernou bekhendovou střelou z úhlu nad vyrážečkou Adina Hilla vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Dallas nyní využil druhou přesilovou hru v zápase a získal ztracené vedení zpět. Asistence: Corey Perry a Denis Gurjanov.
35:38'
Corey Perry mohl skórovat po krásné diagonální přihrávce z levého křídla na vzdálenější pravé tyči, jenže Adin Hill jeho střelu z blízkosti a úhlu vyrazil.
34:12'
Carl Söderberg se u pravé tyče neprosadil a dostal dvě minuty za hákování. Bude se tedy hrát ve hře 4 na 4.
34:09'
Coyotes vypálili na ose útočného pásma a po zákroku Bena Bishopa se dostali k dorážce v blízkosti pravé tyče, domácí brankář Dallasu si ale poradil i s ní.
32:32'
TAYLOR HALL si srovnal puk na vrcholu levého kruhu pro buly a nádhernou střelou zápěstím vymetl přední levý horní roh brány! Arizona teď využila přesilovou hru, která bude pokračovat, jelikož se jednalo o pětiminutový trest. Skóre je 1:1. Asistence: Jordan Oesterle a Nick Schmaltz.
30:36'
Vyloučení Corey Perry a Alex Goligoski jsou zpět na ledě a začíná dlouhá přesilová hra Arizony, která potrvá necelých pět minut. Obrovská šance na vyrovnání.
30:27'
Jamie Benn byl za vražení na hrazení vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Arizona má velkou šanci. Pětiminutový trest nyní odpyká útočník Corey Perry.
30:27'
Oliver Ekman-Larsson na levé straně obranného pásma vyvážel puk podél hrazení a Jamie Benn ho ostrým hitem poslal k ledu. Hra byla okamžitě přerušena.
29:24'
Clayton Keller nyní mířil střelou z vrcholu mezikruží do pravého horního rohu brány, jenže Ben Bishop měl čistý výhled a předvedl krásný semafor pro diváky.
29:15'
Christian Dvorak se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela zápěstím skončila v náručí Bena Bishopa, který snadno zasáhl.
28:36'
Alex Goligoski byl vyloučen za sekání, zatímco Corey Perry za krosček, a bude se tedy hrát ve hře 4 na 4.
28:27'
Nick Schmaltz jel rychle za pukem a za bránou Dallasu nepříjemně narazil do hrazení. Hra byla raději přerušena a na řadu přichází krátká komerční přestávka.
27:49'
Jamie Benn se řítil z levého křídla sám na bránu a na vzdálenější pravé tyči se následně snažil puk bekhendem zasunout do sítě, jenže ztroskotal na levém betonu ležícího Adina Hilla, který si připsal fantastický zákrok! Ještě těsně předtím se snažil po objetí brány prosadit Radek Faksa, ale neuspěl. Adin Hill ho vleže dokázal vychytat.
26:40'
Jordan Oesterle viděl mezeru mezi tyčí a vyrážečkou Bena Bishopa, jenže domácí brankář jeho střelu z levého kruhu pro vhazování úspěšně vyrazil za svou bránu.
25:54'
Dallas předvedl parádní forčeking a Coyotes měli v obranném pásmu velké starosti s tím, aby rozehráli.
24:11'
Brad Richardson na levém křídle nyní vystřelil z téměř nulového úhlu, jenže Ben Bishop byl na přední tyči připravený, a přestože toho příliš neviděl, puk vyrazil.
23:35'
Taylor Hall se nyní uvolnil na bodu pravého kruhu pro vhazování krásnou brzdou a jeho prudká střela zápěstím těsně nad ledem minula vzdálenější levou tyč.
22:49'
Arizona na pravém křídle vystřelila od hrazení a její táhlá střela skončila na výstroji brankáře Bena Bishopa, který puk bez problému vyrazil za svou bránu.
22:08'
Nahození Coyotes sice mířilo na bránu, jenže Ben Bishop si připsal snadný zákrok a raději zmrazil puk pod lapačkou. Arizona je střelecky mnohem aktivnější.
21:32'
Hokejisté Arizony vstoupili do prostřední části dnešního utkání aktivněji a nyní bojovali o puk v levém rohu útočného pásma, kde se odrazil do ochranné sítě.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-21; Zablokované střely: 3-11; Vhazování: 56%-44%; Hity: 3-6; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:32.
Úvodní část dnešního duelu v American Airlines Center nabídla několik velkých šancí, nakonec ale padl jediný gól, který vstřelil v úvodu zápasu během přesilové hry Corey Perry. Na opačné straně mohl vyrovnat Jordan Oesterle, jenže Ben Bishop pak jeho střelu z mezikruží skvěle vyrazil a následná dorážka skončila na horní tyči. Skóre po první části. Dallas Stars 1 Arizona Coyotes 0.
20:00'
19:13'
Coyotes nyní vypálili po skončení přesilové hry na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Ben Bishop musel jít rychle do kolen, aby puk na vzdálenější levé tyči zmrazil.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:15'
Oliver Ekman-Larsson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a puk mířil do pravého horního rohu brány, Ben Bishop ale vytáhl krásný semafor.
17:17'
Nick Schmaltz se pokusil vystřelit na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže jeho následnou střelu zápěstím zablokoval dobře postavený obránce Esa Lindell.
16:21'
Joe Pavelski dostal dvě minuty za držení a Arizona si po komerční přestávce zahraje svou první přesilovou hru.
16:21'
Domácí Ben Bishop fantasticky vychytal Jordana Oesterleho a jeho následná dorážka se od horní tyče odrazila do ochranné sítě! Po přerušení hry následuje komerční přestávka. Dallas stále vede.
16:11'
Alexandr Radulov vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Adina Hilla přišlo zakázané uvolnění domácích hokejistů Dallasu Stars.
15:35'
Mattias Janmark mířil střelou z levého křídla a ostrého úhlu do prázdné brány, jenže Adin Hill se stačil včas přesunout a vleže kotouč vyrazil!
14:06'
Carl Söderberg se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát fantastického Bena Bishopa nepřekonal! Domácí brankář úchvatně zasáhl pravým betonem a navíc hned dvakrát.
13:38'
Dallas nyní vstřelil branku, která neplatí! Ofsajd.
Jamie Benn sice dokázal skórovat a dosáhnout velkého milníku, jenže Denis Gurjanov se ocitl na pravém křídle neomylně v postavení mimo hru.
12:45'
Domácí odpověděli střelou z levého kruhu pro vhazování, jenže následná střela zápěstím krátce po komerční přestávce byla hokejisty Arizony zablokována.
12:11'
Nick Schmaltz vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela mířila k přední tyči, kde ji Ben Bishop zastavil lapačkou. Reklamní brejk.
11:35'
Stars opět nepřesně rozehráli podél střídaček, tentokrát se ale zakázané uvolnění nepískalo a hokejisté Arizony museli v levém rohu obranného pásma hrát.
10:42'
Jakob Chychrun na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Ben Bishop ale zasáhl vyrážečkou a puk vyrazil.
10:27'
Hokejisté Dallasu předvedli nádhernou kombinační akci, kterou u pravé tyče zakončoval Denis Gurjanov, jenže jeho prudká střela s příklepem byla zablokována.
09:36'
Dallasu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a jeho prudká kolmá přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Vhazování po levici brankáře Bena Bishopa.
08:41'
Joe Pavelski nyní vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování s příklepem a Adin Hill musel jít na přední tyči rychle do kolen, aby jeho prudkou ránu vyrazil mimo.
08:17'
Coyotes se pokusili vyrovnat střelou z levého kruhu pro vhazování, jenže Ben Bishop byl na přední tyči brány připravený a úspěšně vyrazil kotouč do rohu kluziště.
07:16'
Hokejisté Arizony se nyní ocitli v postavení mimo hru a po přerušení následuje první komerční přestávka. Dallas vede nad Arizonou po využití přesilové hry 1:0.
07:03'
Následovala prudká střela Dallasu z levého kruhu pro vhazování, Adin Hill byl ale na přední tyči připravený a vyrazil kotouč úspěšně za svou bránu.
06:27'
Esa Lindell vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk mířil ke vzdálenější pravé tyči brány, Adin Hill ale předvedl skvělý postřeh a vytáhl ho mimo bránu.
05:47'
Jamie Benn na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střela zápěstím skončila na pravém rameni Adina Hilla, který puk na přední tyči vyrazil.
04:22'
Adin Hill odolal obrovskému závaru ze strany Dallasu a vsedě dokázal kotouč zmrazit. Následovala rána z levého kruhu pro vhazování, kterou vzápětí vyrazil.
03:32'
Tyler Seguin na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho rána od hrazení opět mířila do brány, jenže brankář Adin Hill byl připravený a puk vyrazil.
02:19'
Denis Gurjanov a Roope Hintz rychle přenesli hru krásnou přihrávkou přes osu útočného pásma z levého křídla doprava a zpět a COREY PERRY na vzdálenější levé tyči skóroval do prázdné brány! Dallas využil úvodní přesilovou hru a vede rázem 1:0! Asistence: Roope Hintz a Denis Gurjanov.
01:10'
Tyler Seguin na levém křídle vypálil bez přípravy a jeho prudká rána s příklepem mířila k přední tyči brány, kde ji hostující Adin Hill vyrazil pravým betonem.
00:51'
Jakob Chychrun byl vyloučen za vysokou hůl a Dallas si zahraje po 51 sekundách první přesilovou hru zápasu.
00:40'
Ben Bishop nyní sevřel nahození Coyotes od modré čáry pod lapačkou a hra byla poprvé v zápase přerušena. Arizona dnes usiluje o třetí vítězství v řadě.
00:01'
Coyotes vyhráli úvodní vhazování zápasu a pokusí se ukončit hodně špatnou sérii na ledě Dallasu, kde prohráli již dvanáct venkovních zápasů za sebou.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell (A), Johns, Heiskanen, Sekera, Oleksiak – Perry, Seguin (A), Hintz – Radulov, Pavelski, Janmark – Gurjanov, Dickinson, Ja. Benn (C) – Comeau, Faksa, Cogliano. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Arizona Coyotes: Hill (Raanta) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Oesterle – Garland, Dvorak, Hall – Hinostroza, Stepan (A), Crouse – Kessel, Schmaltz, Keller – Fischer, Richardson, Söderberg. Hlavní trenér: Rick Tocchet.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Justin StPierre. Čároví: Mark Shewchyk, Steve Barton.

Radek Faksa (DAL) 56 zápasů, 10+9, +/- -7
Andrej Sekera (DAL) 49 zápasů, 2+6, +/- +10
Vzájemné zápasy

Oba týmy už se v letošním ročníku NHL jednou střely, když se potkaly v závěru loňského roku 2019 na ledě Arizony a hokejisté Dallasu nad Coyotes zvítězili 4:2.
Arizona Coyotes

Coyotes dokázali vyhrát dvakrát za sebou poté, co v předchozích pěti utkáních vyhráli jen jednou jedinkrát a aktuálně se nachází v Západní konferenci na pozici zajišťující první divokou kartu společně s hráči Flames. Arizona ztrácí v Pacifické divizi jen dva body na vedoucí dvojici týmů Edmonton a Vegas a v případě vítězství se na ně může dotáhnout. Oba soupeři tak mají dnes o co hrát a čeká je velice důležité vzájemné střetnutí.
Dallas Stars

Hokejisté Dallasu vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů poté, co během předchozích osmi duelů vyhráli třikrát, a na vedoucí St. Louis v Centrální divizi ztrácí jen dva body. Před třetím Coloradem mají Stars naopak náskok jednoho bodu a v případě dnešní výhry se mohou na Blues dotáhnout. Dallas doma proti Arizoně vyhrál již dvanáctkrát v řadě, což je nyní proti jednomu soupeři nejdelší vítězná série v NHL. Dokáží ji Stars prodloužit?
V American Airlines Center se odehraje velice důležité utkání, ve kterém domácí Dallas hostí Arizonu. Stars se dnes mohou v případě vítězství bodově dotáhnout na St. Louis, které vede Centrální divizi, zatímco Coyotes na Edmonton, který se nachází v čele Pacifické divize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.