NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Calgary - 24. února 2020   01:12

Detroit
Detroit
15:48' D. Larkin (Perlini, Nemeth) • 58:00' D. Larkin (Mantha, Bowey)
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Calgary
Calgary
06:46' J. Gaudreau  (Hanifin, Monahan) • 08:03' Monahan  (E. Lindholm) • 39:49' Mangiapane  (Hanifin, Backlund) • 59:48' Mangiapane
Detroit
J. Bernier (Howard) – Nemeth, G. Lindström, Daley, Biega, Bowey, Ericsson – Mantha, D. Larkin, Fabbri – Perlini, Filppula, Bertuzzi – Glendening, Nielsen, Helm – Abdelkader, Ehn, Erne.
Calgary

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
David Rittich (CGY) odchytal 60 minut, 27 zák., 93,1%
Tři hvězdy utkání
1. Sean Monahan (CGY) 1+1
2. Dylan Larkin (DET) 2+0
3. Noah Hanifin (CGY) 0+2
Hokejisté Calgary dokázali na ledě Detroitu vyhrát 4:2 a potvrdili v utkání role favoritů. Red Wings se sice povedlo dvě minuty před koncem vstřelit kontaktní gól, ale do prázdné branky pečetil výhru hostů Mangiapane.
59:48'
Calgary právě vstřelilo branku!
ANDREW MANGIAPANE dokázal vyrazit po vhazování ve vlastním pásmu do útoku a poslal puk do prázdné klece. Bez asistence.
59:41'
A zakázané uvolnění Calgary. Chybělo půl metru.
59:35'
Flames se daří držet puk mimo své pásmo.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:15'
Bernier je opět na střídačce.
58:00'
Detroit právě vstřelil branku!
Dlouhé dobývání Rittichovy branky se nakonec vyplácí! Střela DYLANA LARKINA od modré čáry přes clonu propadla za záda brankáře Ritticha. Asistence: Anthony Mantha, Madison Bowey.
56:50'
Zakončení Calgary přes celé kluziště zamířilo vedle. Zakázané uvolnění z toho ovšem není.
56:25'
Detroit odvolal brankáře!
54:16'
Komerční přestávka.
53:55'
Kotouč vylétl do hlediště. Vhazovat se bude v obranném pásmu Calgary.
53:11'
52:58'
Rychlý přechod domácích do útočného pásma. Bowey se v mezikruží neprosadil.
52:47'
Hosté vyrazili v oslabení do útoku. Backlund si přehodil puk do bekhendu, Bernier jeho střelu vyrazil.
51:54'
Před brankou Calgary se z bekhendu snažil prosadit Bertuzzi, ale neuspěl.
51:11'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., podrážení).
50:49'
Bude se vylučovat na straně Calgary. Domácí mají výhodu.
50:33'
50:02'
Abdelkader vyhodil puk přes všechny čáry do bezpečí.
48:50'
Domácí vyrazili v oslabení do útoku, Glendening ovšem narazil na zeď jménem Rittich, který jeho zakončení zlikvidoval.
48:33'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Madison Bowey – 2 min., hrubost).
48:25'
Bennett si sjel až k brankovišti, dostal se k němu puk, ale svůj bekhend pod Bernierem neprocpal.
47:19'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
46:25'
Komerční pauza.
45:40'
Rittich je v posledních minutách v pořádné permanenci. Poradil si ale i se střelou Helma od levého mantinelu.
44:35'
Red Wings jsou hodně aktivní, Rittich ale zvládl i další nepříjemnosti a tentokrát přerušil hru.
43:53'
Ještě Biega střílel, Rittich srazil letící kotouč do strany.
43:40'
Rittich si musel dávat znovu pozor na výpad Detroitu, povedlo se mu vyrazit Ehnovu střelu z hranice levého kruhu.
42:21'
Rittich si připisuje svůj 16. zákrok.
41:58'
41:25'
Další vyhození Calgary.
40:50'
Flames se povedlo dostat puk až do pásma soupeře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:56.
V samém závěru druhé třetiny se povedlo Calgary přidat pojišťovací branku a pouhých 11 vteřin před koncem této části zápasu zvýšilo na 3:1.
40:00'
39:58'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Stone – 2 min., krosček).
39:49'
Tomu se říká gól do šatny! Hosté Skákající puk po přihrávce od levého mantinelu usměrnil do branky ANDREW MANGIAPANE. Asistence: Noah Hanifin, Mikael Backlund.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:31'
Bernier si připisuje další ze zákroků, tentokrát si počíhal na střelu Stonea z hranice pravého kruhu.
38:20'
Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému konci.
37:07'
Vhazuje se před brankou Detroitu. Hosté vedou na střely 20-15.
36:44'
Lindstrom střílel od pravého mantinelu, branku Ritticha netrefil.
36:08'
Backlund poslal rychlou střelu z levé strany na vzdálenější tyč. Bernier puk vykopl.
35:29'
Hra je přerušena v obranném pásmu Calgary. Komerční pauza.
33:40'
Ale hned po skončení početní převahy vypálil od modré čáry Stone. Bernier puk vyráží.
33:35'
Domácí v plném počtu. Jejich soupeři v přesilovce ani nevystřelili.
33:02'
Calgary se při snaze o návrat do útoku dostalo do postavení mimo hru.
32:11'
Domácí vyhodili puk mimo své pásmo.
31:35'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Valtteri Filppula – 2 min., hákování).
30:15'
29:47'
Také Rittich čelil střele, Perliniho pokus vyrazil.
29:31'
Kylingtonova střela od modré čáry skončila v moci Berniera. Ten puk rozehrál.
28:06'
Ale rychle rozehrál a nakonec Flames vystřelili z levého kruhu. Bernier puk chytá.
27:59'
Průnik Mangiapaneho střelu nepřinesl, hostující útočník zajel s pukem jen k zadnímu hrazení.
26:55'
Nahozený puk Rittich zachytil a rychle rozehrál. Hra tedy pokračuje.
26:16'
Postavení mimo hru domácích.
26:02'
Bertuzzi se snažil střílet zpoza kruhů, k Rittichovi puk neprocpal.
24:57'
Nemethův pokus přes clonu nenadělal Rittichovi žádné problémy.
24:22'
Útočná akce hostů končí dalším zakázaným uvolněním, které vrací puk před Ritticha.
23:12'
Střela Detroitu byla sražena do ochranné sítě.
22:59'
Ve druhé třetině se toho zatím moc neděje. Hra je znovu přerušena a vhazuje se před Rittichem.
21:51'
Bernier chytá nahozený kotouč a přerušuje hru.
20:54'
Rittich si připisuje první zásah ve druhé třetině.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:01.
Úvodní třetina nabídla tři branky. Calgary vede po 20 minutách 2:1 a mělo i další šance, ale Bernierovi se podařilo střelce soupeře zastavit a jejich příležitosti eliminovat.
20:00'
19:29'
První komerční pauza ze tří. Je jasné, že na další dvě už se nedostane.
18:35'
Hraje se v rychlém tempu ze strany na stranu. Oba týmy ve svých útocích nyní marně hledají střeleckou pozici.
17:27'
Detroit se dopustil zakázaného uvolnění.
15:48'
Red Wings se vřítili do útočného pásma jako velká voda a poprvé překonávají Ritticha! DYLAN LARKIN šel do útoku po pravé straně a povedlo se mu dostat až za obranu. Díky tomu mohl zatočit na střed a střelou do protipohybu snížit. Asistence: Brendan Perlini, Patrik Nemeth.
15:39'
Bertuzzi odchází do šatny, schytal nepříjemnou ránu od svého spoluhráče do ruky při střelbě od modré.
14:39'
Detroit se dopustil zakázaného uvolnění. Stále se nedostává prostor pro komerční přestávku, což je v tuto chvíli dost raritní záležitost.
13:30'
Stále se hraje, oba celky se střídají v útocích.
12:07'
Tkachuk z pravé strany napálil pouze připraveného Berniera.
11:45'
Znovu se hraje delší úsek bez přerušení. Zatím nebyla k vidění komerční přestávka.
10:33'
Zakázané uvolnění Flames, kterým nevyšla přihrávka přes celé kluziště.
09:10'
Kylington vystřelil z levého kruhu, ale Perlini jeho pokus zblokoval.
08:03'
A další gól Calgary! SEAN MONAHAN se dostal k dorážce střely od modré čáry a byť mířil mimo, Bernier si puk svou holí srazil do branky, když se snažil vrhnout zpět do brankoviště. Asistence: Elias Lindholm.
06:46'
Hosté se ujímají vedení! JOHNNY GAUDREAU dokázal vypálit z levého kruhu a prostřelit brankáře Berniera. Asistence: Noah Hanifin, Sean Monahan.
05:36'
Kotouč po nahození domácích končí v ochranné síti.
04:52'
Znovu se hraje před Bernierem. Calgary je stále aktivnější.
04:04'
Brodieho pumelice od modré čáry na Berniera nestačila. Domácí brankář přerušuje hru.
03:15'
Tkachukova rána z pravého kruhu byla zblokována Daleyem.
02:45'
Hraje se první delší úsek bez přerušení.
01:04'
Red Wings se dostali do postavení mimo hru.
00:24'
Stone vypálil od modré čáry, Bernier chytá.
00:10'
Hra byla poprvé přerušena kvůli přihrávce rukou v obranném pásmu Detroitu.
00:01'

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Nemeth, G. Lindström, Daley, Biega, Bowey, Green – Mantha, D. Larkin, Fabbri – Athanasiou, Filppula, Bertuzzi – Nielsen, Glendening, Helm – Perlini, Ehn, Erne.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Hanifin, R. Andersson, Brodie, Mi. Stone, Kylington, Jelesin – E. Lindholm, Monahan, J. Gaudreau – M. Tkachuk, Backlund, Mangiapane – Dubé, S. Bennett, Lucic – D. Ryan, Jankowski, Rieder..
Oba týmy spolu odehrály zápas v říjnu, kdy se Calgary povedlo vyhrát 5:1.
Red Wings v této sezoně uhráli jen 15 výher a prožívají jednu z nejhorších sezon ve své historii. Do konce základní části jim zbývá odehrát 19 zápasů a jedním z nich bude souboj proti Calgary.

Flames se budou snažit získat důležité dva body v bojích o postup do play off. Na elitní osmičku Západu nyní ztrácí dva body a jejich největší ztráty z posledních zápasů jsou porážky s Chicagem či Los Angeles.
Nejhorší tým NHL, Detroit, přivítá na svém ledě Calgary, proti němuž bude znovu v rolích outsiderů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.