NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Ottawa - 14. listopadu 2019   01:00

Devils
Devils
04:19' Simmonds (Wood, Hischier) • 17:52' Butcher (N. Gusev, Coleman)
2:4
(2:1, 0:0, 0:3)
Ottawa
Ottawa
14:54' Pageau  (Co. Brown) • 53:30' Borowiecki  (N. Zajcev, Chlapík) • 57:59' Pageau  (N. Paul, Co. Brown) • 59:34' Pageau

3. Wayne Simmonds (NJD) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 23-25; Zablokované střely: 7-9; Vhazování: 40%-60%; Hity: 8-19; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
New Jersey doma drželo hodně dlouho jednobrankový náskok, jenže během závěrečných šesti a půl minuty inkasovalo dva góly a Jean-Gabriel Pageau nakonec střelou do prázdné brány Devils zkompletoval hattrick. Mackenzie Blackwood dělal vše, co mohl, a předvedl několik senzačních zákroků, jenže Devils padli. Konečný výsledek zní. New Jersey Devils 2 Ottawa Senators 4.
59:34'
Ottawa právě vstřelila branku!
JEAN-GABRIEL PAGEAU skóroval střelou přes celé kluziště do prázdné brány a je hotovo! Devils jsou na dně a před koncem prohrávají už 4:2. V závěru dokonce padl hattrick. Bez asistence.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:26'
Mackenzie Blackwood opustil bránu a nyní je to na jeho spoluhráčích! Brána Devils je prázdná.
57:59'
Nick Paul orazítkoval střelou z mezikruží pravou tyč, u které se vzápětí prosadil z dorážky JEAN-GABRIEL PAGEAU, a druhým gólem v zápase otočil zápas na stranu Senators! Ottawa vede v závěru 3:2. Asistence: Nick Paul a Connor Brown.
57:15'
Závěr zápasu je neskutečně atraktivní a Mackenzie Blackwood drží akcie domácího týmu na slušné úrovni.
56:49'
Kyle Palmieri na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a střelou z nulového úhlu orazítkoval přední tyč. Senators měli také potřebnou kliku.
55:33'
Nick Paul se ocitl před bránou úplně sám, mezi betony ale brankáře Devils nepropálil! Stále 2:2.
55:07'
Nick Paul mohl otočit misky vah, když v blízkosti pravé tyče pálil do zdánlivě prázdné brány, jenže domácí Mackenzie Blackwood ho spektakulárním zákrokem vychytal! Páni! Komerční přestávka.
54:45'
Mackenzie Blackwood zasáhl proti střele z levého kruhu a měl štěstí, že se Senators nedostali k dorážce.
54:21'
Colin White na levém křídle vypálil od modré čáry a Mackenzie Blackwood kotouč na přední tyči vyrazil.
53:36'
Mackenzie Blackwood ukryl střelu Senators z pravého kruhu v lapačce a následuje komerční přestávka.
53:30'
MARK BOROWIECKI na vrcholu levého kruhu napřáhl ke krátké střele s příklepem a výstavní trefou vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Je to 2:2! Asistence: Nikita Zajcev a Filip Chlapík.
52:49'
Thomas Chabot na levém křídle vypálil od hrazení a jeho tečovaná střela těsně minula přední tyč brány.
52:01'
Útočník Taylor Hall míchal v mezikruží s pukem, proti dvojnásobné přesile se ale nakonec prosadit nedokázal.
51:07'
Devils zasypali bránu Senators sprchou střel, brankář Craig Anderson ale velkému tlaku odolává.
50:35'
Matt Tennyson vypálil od modré čáry a Craig Anderson vůbec nic neviděl, přesto dokázal puk vyrazit pravým betonem! Další skvělý zákrok.
49:47'
Mirco Müller na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho ostrá rána s příklepem byla hosty zablokována.
48:11'
Taylor Hall si sjel z levého kruhu před bránu a na vzdálenější pravé tyči se snažil puk bekhendem zasunout mezi betony Craiga Andersona, Craig Anderson se ale nachytat nenechal! Stále 2:1.
47:29'
Anthony Duclair se nyní ocitl po přihrávce zpoza brány v obrovské šanci, brankáře Mackenzieho Blackwooda ale z blízkosti mezi betony překonat nedokázal! Útočník Senators měl další příležitost.
46:55'
Hra byla přerušena a za jednobrankového vedení New Jersey následuje krátká komerční přestávka.
46:40'
Taylor Hall na levém křídle nabral velkou rychlost, jeho střela z blízkosti ale skončila za bránou Ottawy.
45:56'
Devils jsou v současné chvíli mnohem lepším týmem. Domácí hokejisté lépe bruslí a dostávají se do šancí.
45:06'
Thomas Chabot v pravém kruhu vystřelil bekhendem, jeho pokus byl ale hodně slabý a navíc minul vzdálenější levou tyč domácí brány New Jersey Devils.
44:25'
Jean-Gabriel Pageau opustil trestnou lavici a Senators přečkali hodně důležitou hru v oslabení. Skóre 2:1.
44:00'
Devils se dostali k několika střelám, jenže pálili nepřesně a hostům z Ottawy se podařilo vyhodit.
42:25'
Čtvrtý faul v zápase a čtvrtý trest za podrážení, který vyfasoval útočník Jean-Gabriel Pageau. Přesilová hra.
41:50'
Filip Chlapík odpověděl střelou od modré čáry, která byla Devils přizvednuta do ochranné sítě.
40:45'
Útočník Anthony Duclair mohl skórovat krátce po přestávce v blízkosti pravé tyče, Mackenzie Blackwood šel ale rychle k ledu, aby kotouč vleže vyrazil svým levým betonem! Parádní zákrok.
40:01'
V Prudential Center začala závěrečná třetina a Senators mají dvacet minut na to, aby dokázali srovnat krok.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-16; Zablokované střely: 5-8; Vhazování: 36%-64%; Hity: 5-13; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:00.
Oba týmy si v prostřední části střetnutí vytvořily jednu velkou šanci, útočník Anthony Duclair se ale prosadit nedokázal, stejně jako Jack Hughes, který v domácím dresu New Jersey předvedl parádní průnik. Skóre po druhé části. New Jersey Devils 2 Ottawa Senators 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:57'
Chris Tierney mohl skórovat u pravé tyče, Mackenzie Blackwood ale předvedl rychlý přesun a puk vyrazil.
37:57'
Domácí Jack Hughes nabral ve středním pásmu obrovskou rychlost a mezi dvěma protihráči se protáhl před bránu, na konci průniku ovšem ztroskotal na levém betonu Craiga Andersona!
37:27'
Nikita Zajcev se ocitl za vlastní bránou pod tlakem, situaci ale vyřešil zadovkou na jednoho ze spoluhráčů.
36:47'
Hostům nevyšel přechod přes útočnou modrou čáru a pískalo se postavení mimo hru. Hra přerušena.
36:28'
Senators na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a puk byl nepříjemně tečován, Mackenzie Blackwood si ale dobře pokryl přední tyč a kotouč vyrazil mimo bránu.
35:53'
Thomas Chabot na levém křídle vypálil po vhazování od modré čáry a jeho střela byla Devils zablokována.
35:05'
Senators převzali iniciativu, ke kýženému vyrovnání se ovšem podruhé v zápase zatím dostat nedokázali.
34:22'
Hra byla přerušena a musím se přiznat, že nevím proč. Prostor každopádně dostává reklamní přestávka.
34:18'
Anthony Duclair se dostal ke střele v prostoru mezikruží a rychlou střelou zápěstím poté mířil k pravé tyči, jenže Mackenzie Blackwood předvedl skvělý reflex a puk levým betonem vykopl mimo!
33:36'
Colin White byl zřejmě hráčem, který bleskově objel bránu domácího Mackenzieho Blackwooda, u pravé tyče ho ale poté po rychlé otočce nepřekonal.
33:17'
Útočník Devils vzápětí vypálil na levém křídle od modré čáry a trefil svého spoluhráče, kterým byl Miles Wood.
32:52'
Mirco Müller vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Craig Anderson puk vyrazil levým betonem mimo.
31:58'
Situace se opakovala na opačné straně ledové plochy. Devils přišli o puk za bránou Senators, kteří vyrazili do rychlého protiútoku, ovšem na úkor přesně kolmé přihrávky.
30:53'
Mackenzie Blackwood se ohlížel přes pravé a poté levé rameno za svá záda, nakonec ale zasahovat nemusel, protože Senators za bránou nic kloudného nevymysleli.
30:38'
Erik Brännström na levém křídle vypálil od modré čáry a puk skončil v ochranné síti. Komerční přestávka.
30:14'
Senators po dlouhé době vypálili na vrcholu levého kruhu a Mackenzie Blackwood puk v pohodě vyrazil.
29:25'
Damon Severson nedokázal přenést hru z pravého křídla na opačnou stranu ledové plochy, Devils ale přesto ještě na pár sekund udrželi útočné pásmo.
28:52'
Devils nestihli včas vyčistit útočného pásmo a na pravém křídle se vzápětí ocitli v postavení mimo hru.
28:14'
Bobby Ryan předvedl v levém rohu útočného pásma skvělý forčeking a na levém křídle se poté dostal k nahození od modré čáry, které minulo vzdálenější pravou tyč.
27:52'
Taylor Hall se málem řítil z levého křídla sám na bránu, jeho postup vpřed ale zastavilo postavení mimo hru.
27:01'
Nikita Zajcev vypálil na bodu pravého kruhu a jeho rána s příklepem mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Mackenzie Blackwood měl ale dobrý výhled a puk vyrážečkou vytěsnil mimo.
26:22'
Craig Anderson podržel střelu Nica Hischiera z levého kruhu a prostor dostává krátká komerční přestávka.
25:37'
Mirco Müller vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho střela s příklepem mířila do bližšího horního rohu brány, Craig Anderson ji ale vyrážečkou vyrazil mimo tři tyče.
24:37'
Brady Tkachuk vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood puk snadno zachytil.
24:31'
Andy Greene na levém křídle vypálil od modré čáry a kotouč těsně nad ledem minul přední tyč brány.
24:11'
Mackenzie Blackwood skvěle přečetl přihrávku napříč útočným pásmem a kotouč vyrazil mimo svou bránu.
23:47'
P. K. Subban odvedl před vlastní bránou skvělou práci, když jednoho z hostů nakonec nepustil ke střele.
23:37'
Senators se nepodařilo rozehrát a jejich přihrávka podél střídaček zamířila na zakázané uvolnění.
23:11'
Z podobného místa vzápětí vypálil P. K. Subban a Craig Anderson vkleče dobře zasáhl. Hra byla přerušena.
22:48'
Blake Coleman ostře vystřelil od modré čáry a jeho bomba byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.
21:46'
Matt Tennyson vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho ostrá rána bez přípravy minula bránu Craiga Andersona.
20:44'
Kyle Palmieri bleskově objel bránu Senators a u levé tyče zasouval puk po ledě do sítě, jenže Craig Anderson dobře zasáhl a kotouč za svá záda nepustil.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-7; Zablokované střely: 3-5; Vhazování: 40%-60%; Hity: 3-7; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:07.
Jean-Gabriel Pageau sice dokázal odpovědět na úvodní gól Wayna Simmondse, jenže necelé tři minuty před přestávkou vrátil Devils ztracené vedení Will Butcher. Skóre po první třetině dnešního utkání v Newarku. New Jersey Devils 2 Ottawa Senators 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:45'
Kevin Rooney vystřelil od modré čáry a puk skončil v lapačce Craiga Andersona. Následuje komerční přestávka.
17:52'
Devils právě vstřelili branku!
Craig Anderson vyrazil střelu z pravého kruhu pro vhazování pravým betonem a na odražený puk si najel WILL BUTCHER, který poté vystřelil na bodu levého kruhu pro buly a nádhernou střelou zápěstím vymetl přední levý horní roh brány! Asistence: Nikita Gusev a Blake Coleman.
17:43'
Pavel Zacha vypálil mezi kruhy pro vhazování a střela českého útočníka skončila v lapačce Craiga Andersona.
17:15'
Connor Brown nemohl hrát kvůli postavení mimo hru a na řadu přichází další krátká komerční přestávka.
16:30'
Senators vyrovnávací gól povzbudil a začínají do toho pořádně šlapat. Devils ale tlaku hostů odolávají.
14:54'
Connor Brown vystřelil z pravého rohu útočného pásma a jeho pokus skončil na boční síti, čehož u přední pravé tyče využil JEAN-GABRIEL PAGEAU, a z ostrého úhlu poslal puk o levý bok brankáře Devils do sítě – 1:1! Asistence: Connor Brown.
14:23'
Další zablokovaná střela Devils od modré čáry, o kterou se tentokrát postaral domácí Matt Tennyson.
13:32'
Damon Severson vystřelil na ose útočného pásma Devils od modré čáry a jeho pokus byl těsně před bránou zablokován. Craig Anderson tentokrát nezasahoval.
12:43'
Senators na pravém křídle vypálili od modré čáry a Mackenzie Blackwood bez problému zasáhl svou vyrážečkou.
11:50'
Vyloučený Andy Greene je zpět na ledové ploše a Devils po návratu svého kapitána hrají v plném počtu.
11:40'
Pavel Zacha rozbil kombinaci Senators a poté zavezl puk až za bránu brankáře Craiga Andersona. Skvělá práce v podání českého útočníka ve službách Devils.
11:07'
Na ledovou plochu Prudential Center dopadá malé množství konfet, které je potřeba před vhazováním uklidit.
11:07'
Thomas Chabot na levém křídle nedokázal udržet puk na útočné modré čáře a pískalo se postavení mimo hru.
10:36'
Senators se snažili prosadit na pravém křídle, jenže domácí se jim postavili do cesty. Puk mezi střídačkami.
09:50'
Andy Greene byl nyní vykázán na trestnou lavici za podrážení a tentokrát si zahrají přesilovou hru Sens.
09:50'
Mackenzie Blackwood si připsal v rychlém sledu tři dobré zákroky a z tlaku Senators pramení vyloučení Devils.
09:19'
Thomas Chabot vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a Devils jeho střelu na přední tyči zablokovali.
09:05'
Devils spěchali za nahozeným kotoučem, těsně to ale nestihli a pískalo se zakázané uvolnění.
08:57'
Bobby Ryan vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood si připsal první zákrok v zápase.
08:29'
Craig Anderson vyrazil puk mimo bránu a vyloučený Mark Borowiecki je zpět na ledové ploše.
08:11'
Damon Severson se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a do konce početní výhody Devils zbývá 19 sekund.
06:41'
Nikita Zajcev vyhodil puk z obranného pásma poté, co Craig Anderson vyrazil střelu z levého kruhu pro buly.
06:29'
Mark Borowiecki sestřelil Nica Hischiera a dostal dvě minuty za podrážení. New Jersey si po reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru v utkání.
04:42'
Nikita Gusev vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila pod lapačku Craiga Andersona, brankáře Senators ale zachránila vzdálenější pravá tyč! Málem to bylo o dva góly.
04:19'
WAYNE SIMMONDS se řítil z levého křídla sám na bránu a po parádním blafáku zasunul puk za záda bezmocného Craiga Andersona! Devils vedou. Asistence: Miles Wood a Nico Hischier.
03:53'
Jean-Christophe Beaudin se vrátil zpět na led a Nico Hischier vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, Craig Anderson ale vyjel z brány a kotouč agresivně vyrazil.
03:25'
P. K. Subban vypálil ostře v pravém kruhu pro vhazování a po zákroku Craiga Andersona mohl na opačné straně útočného pásma skórovat Nikita Gusev, pokus ruského útočníka ale skončil v náručí brankáře Ottawy.
02:56'
Hokejisté Ottawy zřejmě zahráli vysokou holí, což znamená, že se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.
02:27'
Devils vypálili na bodu levého kruhu pro vhazování a jejich střela byla sražena mimo ledovou plochu.
01:44'
Útočník Jean-Christophe Beaudin dostal dvě minuty za podrážení a Devils si v úvodu zápasu zahrají přesilovku.
01:23'
P. K. Subban naskočil ke svému prvnímu střídání a na pravé straně se pokusil vypálit od hrazení, jeho střelu ale srazil do rohu ledové plochy Jean-Gabriel Pageau.
00:01'
Puk dopadl na led a utkání v Prudential Center bylo zahájeno. Je před námi souboj dvou týmů, kterým se v letošní sezóně NHL příliš nedaří a čekají na zlepšení.
00:01'

New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – Butcher, P. K. Subban, A. Greene (C), Severson, Müller, Tennyson – Hall (A), J. Hughes, Palmieri – Zacha, Hischier, Bratt – Coleman, Zajac (A), N. Gusev – Wood, Rooney, Simmonds. Hlavní trenér: John Hynes.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Chabot, N. Zajcev, Brännström, Hainsey (A), Borowiecki (A), DeMelo – B. Tkachuk, Pageau (A), Duclair – N. Paul, White, Co. Brown – Naměstnikov, Beaudin, B. Ryan – Chlapík, Tierney, Ennis. Hlavní trenér: D.J. Smith.

Rozhodčí: Jake Brenk, Wes McCauley. Čároví: Travis Toomey, Vaughan Rody.

Pavel Zacha (NJD) 15 zápasů, 2+6, +/- -2
Filip Chlapík (OTT) 7 zápasů, 1+2, +/- +3
Vzájemné zápasy

New Jersey se potkalo s Ottawou v loňském ročníku NHL třikrát a z vítězství se vždy radoval domácí tým. Úvodní klání vyhráli Senators, zatímco následující dvě Devils. První dvě střetnutí nabídly sedm a více gólů.
Ottawa Senators

O domácí bilanci týmu New Jersey už řeč padla a nyní je potřeba podívat se na to, jak si vedou hráči Ottawy venku. Senators na ledě soupeřů vyhráli z posledních devíti zápasů jednou, když 5. listopadu dobyli slavnou Madison Square Garden a domácí NY Rangers porazili jednoznačně 6:2. Zatímco Devils doma prohráli třikrát za sebou, Senators venku dvakrát a věří, že špatnou sérii konečně ukončí. Ottawa naposledy nestačila na Carolinu, kde utrpěla obrovský debakl a prohrála 8:2.
New Jersey Devils

New Jersey už patří mezi čtyři nejhorší celky letošního ročníku NHL a v poslední době se nemůže opřít ani o své domácí prostředí, když v Prudential Center vyhrálo pouze dva z posledních osmi zápasů. Devils doma navíc prohráli třikrát za sebou a špatnou sérii se nyní budou snažit ukončit proti Ottawě. Pomoci by jim nyní mohla poslední výhra ve Vancouveru, o které rozhodly dva slepené góly z úvodní části utkání. Wayne Simmonds a Jesper Bratt se prosadili v rozmezí pouhých 22 sekund.
Ottawa opustila Carolinu s nevídanou ostudou a ve čtvrtek v noci ji čeká další náročný zápas, tentokrát na ledě New Jersey. Diváci v Prudential Center budou svědky souboje dvou týmů, které v současné chvíli patří mezi čtyři nejhorší týmy celé NHL. Hůře už je na tom jenom Minnesota a poslední Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.