NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Toronto - 14. listopadu 2019   01:00

Islanders
Islanders
14:23' Barzal (Eberle) • 19:21' Beauvillier (Pulock, Brassard) • 36:43' Beauvillier (B. Nelson, Brassard) • 48:07' Brassard (Barzal, Pulock) • 57:32' Cizikas (Clutterbuck, Jo. Bailey)
5:4
(2:0, 1:2, 2:2)
Toronto
Toronto
20:43' Kapanen  (Tavares, Dermott) • 31:22' W. Nylander  (A. Johnsson, Muzzin) • 58:13' Holl  (F. Gauthier, N. Shore) • 59:23' Tavares  (Rielly, Matthews)
Islanders
McIsaac, Skilliter – Sericolo, Pancich
Barclays Center, New York
13 293 diváků
Toronto
Andersen (Kaskisuo) – Ceci, Rielly, Barrie, Muzzin, Holl, Dermott – W. Nylander, Matthews, A. Johnsson – Kapanen, Tavares, Hyman – Moore, Kerfoot, I. Michejev – F. Gauthier, N. Shore, Petan.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil ani jeden český nebo slovenský hokejista.
Tři hvězdy utkání:

1. Anthony Beauvillier (NYI) 2+0
2. Derick Brassard (NYI) 1+2
3. Mathew Barzal (NYI) 1+1
Je konec! Třetí třetina nakonec přinesla jednoznačně nejlepší hokej a celkem čtyři branky. Islanders využili přesilovou hru, když se po krásné akci trefil Derick Brassard. Hosté to poté zkusili v šesti, ale celkem rychle inkasovali. Casey Cizikas se střelou bekhendem ze středního pásma nemýlil. Poté se však začaly dít věci. Záhy totiž snížil Justin Holl a to nebylo vše. Půl minuty před koncem se ještě trefil John Tavares, ovšem hostí už na srovnání nedosáhli.
59:23'
Oddechový čas pro hosty.
59:23'
Toronto právě vstřelilo branku!
A zdá se, že se to vyplatilo, Maple Leafs prohrává už jen o jednu branku! Morgan Rielly vypálil od modré a jeho střela se několikrát odrazila. Odrazila se však příhodně na hokejku JOHNA TAVARESE, který dal ještě svému týmu naději. Asistence: Morgan Rielly a Auston Matthews.
59:00'
Minuta do konce a hosté zase hrají bez gólmana! Ještě to zkouší se šesti bruslaři v poli.
58:13'
Ovšem hosté se ještě nechtějí vzdát a zase snižují na rozdíl dvou branek! JUSTIN HOLL si vlastně odpracoval celou akci. Dostal se s pukem do šance a vypálil. Semjon Varlamov sice jeho střelu vyrazil, ale hostující obránce si pro puk dojel, objel branku a stihl zasunout k tyči. Asistence: Frédérik Gauthier a Nick Shore.
57:32'
Islanders právě vstřelili branku!
Je definitivně rozhodnuto, jelikož domácí se celkem záhy prosadili do prázdné branky! CASEY CIZIKAS odvedl skvělou práci ve středním pásmu, kde získal kotouč na svou hůl a bekhendem trefil místo určení s naprostým přehledem. Asistence: Cal Clutterbuck a Josh Bailey.
57:17'
Toronto to zkouší v šesti!
56:40'
Mathew Barzal na druhé straně ve velké šanci! Získal totiž puk v útočné třetina a nikým neatakován se dostal až před gólmana. Toho chtěl překonat střelou bekhendem pod horní tyč, ale Frederik Andersen zasáhl!
56:08'
Maple Leafs vědí, že už nemají moc času, navíc když se skoro nepřerušuje. Proto předvedly velmi dobré napadání, díky kterému získaly puk do své moci.
55:20'
Nyní navíc domácí hráč nezpracoval přihrávku na útočné modré. Proto se musí hosté vrátit až ke své brance a začínají jim pomalu ale jistě ubíhat cenné vteřiny.
54:49'
Hra se rychle přesunula ze strany na stranu, z čehož chce nyní těžit Toronto. To se snaží pálit ze všech možných pozic, ale málokterá střela projde.
54:16'
Přesilová hra Islanders je za námi. Je to první přesilovka, kterou domácí v tomto utkání nevyužili. Zatím je to však moc trápit nemusí, vedou o dva góly.
54:13'
William Nylander je na ledě!
53:32'
Tak to vzal Derick Brassard na sebe. Sice se dostal až do útočného pásma, jenže ta o puk přišel. Hosté ho poté znovu poslali přes všechny čáry.
53:05'
Podruhé už se ta samá disciplína domácím nepovedla. Proto mají problém s přechodem přes útočnou modrou, kterou Toronto brání velmi dobře.
52:30'
To je snad poprvé v tomto utkání, co jeden z týmů vyhrál buly v útočném pásmu. Islanders navíc byli nebezpeční, ale Frederik Andersen podržel tým.
52:13'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (William Nylander – 2 min., nedovolené bránění).
51:58'
Derick Brassard mohl zapsat druhou branku v utkání a nejspíše rozhodnout! Frederik Andersen předvedl prapodivný zákrok, po kterém vyrazil kotouč přesně na hokejku domácího útočníka, který měl před sebou prázdnou branku, ale přestřelil! Nyní měl gólman hostí štěstí.
51:17'
Zase se skoro nepřerušuje, což je voda na mlýn pro hostující hokejisty. Ti se nachází v útočné třetině a posílají jednu střelu za druhou, často však mimo branku.
50:51'
New York to udělal nyní velmi chytře. Byl celkem pod tlakem, tak raději vyhodil puk. Podařilo se mu to však tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
50:10'
Před námi je polovin třetí třetiny a hosté prohrávají zase o dvě branky. Dnes už tuto ztrátu jednou stáhli, podaří se jim to ještě jednou? To uvidíme.
49:12'
Toronto se hnalo se snižovací brankou! Přišla křižná přihrávka přesně na hokejku hostujícího hráče, který buď těsně minul, nebo byl fantasticky vychytán domácím brankářem!
48:57'
Domácí tedy udělali obrovský krok k zisku dvou bodů v základní hrací době. Nyní se však znovu provinili ofsajdem, a tak je hra znovu přerušena.
48:07'
Domácí hokejisté využívají i druhou početní výhodu v dnešním utkání!Základem všeho bylo vyhrané buly a přenesení hry na druhou stranu. Odtud totiž přišla skvostná přihrávka na DERICKA BRASSARDA, jenž střelou z první nedal přemisťujícímu se Andersenovi šanci. Asistence: Mathew Barzal a Ryan Pulock.
47:58'
Ovšem Islanders se hnali do dalšího atak. Ten však nebyl úspěšný, jelikož se provinili ofsajdem.
47:35'
Starty přesilových her tedy dnes nejsou doménou ani jednoho z týmů. Toronto vyhrálo buly ve svém obranném pásmu a poslalo puk přes všechny čáry.
47:25'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., krosček).
46:40'
Devon Toews je na ledě!
46:11'
Vypadá to, že Maple Leafs nevyužijí ani druhou přesilovou hru v tomto utkání.New York totiž vyhazuje bez nejmenších problémů jeden puk za druhým.
45:34'
Až nyní se dostalo Toronto do nějakého přesilovkového vzorce. Poté přišla křižná přihrávka, ovšem hostující hráč kotouč jen promáchl, načež domácí vyhodili.
45:00'
Islanders však začali své oslabení znovu na jedničku! Dokázali vybojovat vhazování v útočné třetině, po kterém šetří cenné vteřinky v útočném pásmu.
44:40'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Devon Toews – 2 min., sekání).
44:14'
Anthony Beauvillier už dýchá celkem ztěžka, ovšem bude se muset vrátit do obrany. Jeho spoluhráči totiž poslali kotouč jen na zakázané uvolnění.
43:46'
To už vypadalo konečně zajímavě! Domácí se dostali do rychlé protiakce, kdy si Brock Nelson najel na střed hřiště, jenže jeho pokus z první srazil obránce do rohu kluziště!
43:06'
Maple Leafs se konečně usadily v útočné třetině. Přišla střela od modré, proti které nemusel Semjon Varlamov zasahovat, jelikož pokus nebyl přesný.
42:27'
Cody Ceci byl nejspíše tím, který pálil z otočky, ovšem jeho pokus mu hrubě nesedl. Měl štěstí, že domácí nenaložili s přečíslením vůbec dobře.
41:54'
Ti sice v útoku nepředvedli téměř nic, ale hra se vrátí před gólmana. Toronto totiž zahrálo kotouč jen na zakázané uvolnění.
41:38'
Toronto se ale bez potíží ubránilo a hnalo se do útoku. Tam však přišla nepřesná přihrávka po mantinelu, kterou sebrali zase domácí do své moci.
40:54'
Těžko říct, co nyní domácí hráč zamýšlel. Poslal totiž prudkou přihrávku do míst, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl. Ti však přesto v útočné třetině získali puk.
40:18'
Hra se nyní během několika vteřin dostala ze strany na stranu. První střelu v této periodě má na svědomí Michael Dal Colle, ovšem jeho pokus byl vyražen.
40:01'
Statistiky po druhé části:

Střely na branku: 15 – 18
Přesilové hry: 1/1 – 0/1
Zblokované střely: 13 – 5
Hity: 32 – 17
Druhá třetina už přinesla parádní podívanou, při které jsme viděli hned tři góly! Toronto vstoupilo do druhé části skvěle a po necelé minutě snížilo na rozdíl jedné branky, když se trefil Kasperi Kapanen. Krátce po polovině utkání už bylo srovnáno. Hosté se dostali do přečíslení, ve kterém našel perfektně Andreas Johnsson hokejku Williama Nylandera, jenž zavěsil pod horní tyčku. Ovšem Islanders si vzali své vedení zpět. Anthony Beauvillier vytěžil branku z dobrého napadání svých spoluhráčů.

Další třetina začne přibližně v 2:53.
40:00'
39:12'
Brock Nelson mohl vrátit svému týmu dvoubrankový náskok! Dostal se totiž ke střele ze středu hřiště, ale Frederik Andersen vytáhl důležitý zákrok betonem.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:25'
Toronto chce odpovědět ještě do konce druhé třetiny, přece jen rozhodně nebyl horším týmem v této třetině. Sice dokázal srovnat, ale už zase prohrává.
36:43'
Jenže nyní se už mohou domácí fanoušci radovat, jelikož New York zase vede! Brock Nelson a Derick Brassard totiž skvěle napadali v útočném pásmu. Pak byl kotouč posunut na ANTHONYHO BEAUVILLIERA, který dnes vstřelil druhou branku! Předvedl krásnou stahovačku, načež poslal puk mezi betony gólmana! Asistence: Brock Nelson a Derick Brassard.
36:21'
Domácím publikem to nyní jen zahučelo. přišla totiž vcelku dobrá střela od modré, ovšem ta jen prosvištěla okolo vzdálenější tyčky.
36:00'
Islanders se snažili získat kotouč na útočné modré, ale nebyl úspěšní. Rozhodčí však poté přerušil hru a vhazovat se bude před gólmanem hostí.
35:24'
Tyson Barrie vyslal dobrou střelu od modré, kdy domácí gólman toho tedy moc neviděl. Přesto předvedl zákrok betonem a drží svůj tým nad vodou.
34:43'
Hosté ztratili kotouč ve svém obranném pásmu a mohou být rádi, že neinkasovali! Frederik Andersen si totiž povyjel a našel kotouč ve výstroji.
34:28'
Kasperi Kapanen se už dostával ke kotouči ve velmi výhodně pozici, ovšem nakonec předvedli dobrou práci domácí obránci, kteří kotouč zastavili.
33:31'
Morgan Rielly se dostal hned ke dvěma střela. Nejprve pálil z kruhu, tuto ránu vyrazil Semjon Varlamov zpátky na jeho hůl, ale hostující hráč znovu nebyl úspěšný.
33:00'
Domácí gólman musel čelit další střele a v této části se tedy rozhodně nenudí. Nyní však stihl sklapnout betony včas, a tak je to stále remíza.
32:28'
Domácím se v této třetině v útoku vůbec nedaří. Naopak na druhé straně přišla nebezpečná střela, kterou Semjon Varlamov musel vytáhnout ramenem.
32:05'
Domácí se dostali do velkého závaru před brankou hostí! Frederik Andersen neměl puk pod kontrolou, tak se ho snažil dorazit Jordan Eberle, ale nebyl úspěšný. K tomu ještě navíc po pádu vyhodil branku.
31:22'
A na hřišti v New Yorku je srovnáno! Hosté se totiž dostali do rychlého přečíslení, ve kterém Andreas Johnsson našel hokejku WILLIAMA NYLANDERA, který zamířil nechytatelně pod horní tyčku, čímž srovnal stav utkání. Asistence: Andreas Johnsson a Jake Muzzin.
30:40'
Po dlouhé době se konečně přerušila hra! Semjon Varlamov viděl velmi dobře na nahození od mantinelu, které schoval ve výstroji. Je tu komerční přestávka.
30:13'
To hosté si ve stále nepřerušené hře už přece jen nějaké pokusy na branku připsali. Semjon Varlamov měl celkem dobrý výhled, takže střelu vyrazil.
29:48'
Jenže jejich snaha nebyla vlastně k ničemu, jelikož domácí hokejisté ani nevystřelili na banku a sami se vyhnali z útočného pásma.
29:00'
Jenže jejich napadání nemělo žádný účinek, takže New York drží kotouč v útočné třetině.
28:26'
K tomu se hra skoro ani nepřerušuje v této třtině. Hosté třeba vyhodili kotouč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Vystřídali a už zase napadají.
27:50'
Do hry se v posledních minutách vkrádají časté nepřesnosti, a to na obou stranách. Přesto pálil Andreas Johnsson, ovšem jeho pokus Semjon Varlamov vyrazil.
27:04'
Adam Pelech zažehnal jakékoliv starosti u sví branky. Sebral totiž přihrávku před branku, sjel si s pukem za branku a počkal, než se situace uklidní.
26:25'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, přesto nevidíme nějaké střelecké hody.
25:41'
Tohle už bylo nebezpečné! Frederik Andersen totiž vyrazil střelu od modré jen před sebe, kam si sjížděl domácí hráč. Gólman hostí ale předvedl skvělou reakci, skočil po něm a hokejkou ho poslal k mantinelu.
24:50'
Toronto se dostalo do rychlé protiakce, ale křižná přihrávka nenašla nikoho z hráčů v bílém. Dobře se totiž vrátil domácí obránce, jenž kotouč sebral na svou hůl.
24:07'
Nick Leddy si najel na přihrávku z druhé vlny a jednou kličkou obehrál hned dva soupeře. Ten třetí už mu ale kotouč na poslední chvíli sebral z hokejky.
23:17'
Domácí hokejisté se prezentovali aktivním napadáním rozehrávky soupeře, ovšem kotouč z toho nevytěžili. Proto se může o něco pokusit zase Toronto.
22:54'
Islanders se dostali do přečíslení tři na dva, ale to nebylo vyřešeno vůbec ideálně! Mathew Barzal hledal někoho zadovkou, jenže nikdo tam nebyl.
22:26'
Mathew Barzal chtěl zamířit na svou druhou branku v utkání. Dostal totiž přihrávku na vrcholek kruhu, ovšem jeho pokus byl sražen mimo tři tyče.
22:00'
Ilja Michejev napadal rozehrávku soupeře za jeho vlastní brankou, ale nebyl úspěšný. New York se tedy může pomalu ale jistě přesunout do útoku.
21:36'
Toronto si rozhodně nemohlo přát lepší vstup do druhé třetiny. Už po necelé minutě totiž snížilo na rozdíl jedné branky a nyní bude bojovat o srovnání.
20:43'
Jenže Maple Leafs se z následné akce prosazují a snižují na rozdíl jedné branky! Od modré čáry totiž přišla nabídka na teč k tyčce, kam si sjel KASPERI KAPANEN, jenž nemohl minout. Asistence: John Tavares a Travis Dermott.
20:24'
Domácí hrozí už od samotného začátku! Cal Clutterbuck si najížděl na moc pěknou přihrávku, ovšem ta byla těsně před ním zastavena obráncem hostí.
20:01'
Statistiky po první části:

Střely na branku: 9 – 5
Vhazování: 62% – 38%
Zblokované střely: 6 – 1
Hity: 20 – 10
Je za námi první perioda tohoto utkání, po které mohou být rozhodně spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou už o dvě branky! Prvních deset minut sice moc zajímavých nebylo, ale poté se to celkem rozjelo. Herní převahu sice mělo Toronto, přesto se jako první prosadili Islanders. Jordan Eberle ukázal, jaké má šikovné ruce, načež naservíroval kotouč volnému Mathewovi Barzalovi, který měl před sebou jednoduchou pozici. Poté si ještě New York zahrál početní výhodu a skóroval znovu. Tentokrát si Anthony Beauvillier najel na vrcholek kruhu a překonal gólmana střelou na zadní tyč.

Další třetina začne přibližně v 2:02.
20:00'
19:21'
Domácí hokejisté využívají přesilovou hru a vedou už o dva góly! První velká šance sice domácím nevyšla, ale poté si ANTHONY BEAUVILLIER najel na vrcholek kruhu a ranou zápěstím vymetl pavouky ve vzdálenější šibenici! Asistence: Ryan Pulock a Derick Brassard.
19:00'
18:30'
Islanders se zatím v této početní výhodě tedy nedaří ani trochu. Nemohou se dostat přes útočnou modrou s kotoučem a rozjet nějakou zajímavou akci.
18:00'
I Maple Leafs stejně jako předtím Toronto začali své oslabení na výbornou. Dostali se ihned po vhazování ke kotouči a poslali ho přes všechny čáry.
17:49'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Travis Dermott – 2 min., podrážení).
17:15'
Josh Bailey předvedl velmi dobré napadání v útočném pásmu. Nakonec dostal hostujícího obránce pod tlak a New York pokračuje v tlaku.
16:33'
Devon Toews se snažil rychle rozehrát na najíždějícího spoluhráče ve středním pásmu. Až k němu se ale přihrávka nedostala, jelikož byla zastavena soupeřem.
16:16'
Kotouč se nyní ztratil z dohledu rozhodčího, takže je přerušená hra. Vypadá to ale, že po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.
15:38'
Islanders jsou nyní nabuzení vstřelenou brankou a obstřelují gólmana soupeře jednou střelou za druhou. Málokterá z nich jde ale mezi tři tyče.
14:23'
New Yorku stačila jedna zajímavější šance a jde jako první do vedení! Jordan Eberle ukázal velmi šikovné ruce, když obehrál soupeře. Poté krásným pasem uvolnil MATHEWA BARZALA, jemuž stačilo trefit odkrytou část branky. Asistence: Jordan Eberle.
13:56'
Nyní se už Semjon Varlamov přece jen musel mít na pozoru. Přišla totiž celkem zajímavá střela z vrcholku kruhu, ale domácí gólman ji vyrazil.
13:12'
Nick Shore a Nic Petan zabojovali o kotouč u mantinelu a podařilo se jim ho poslat na modrou. Odtud však zase přišlo jen nahození po mantinelu...
12:28'
Hostující obránci si vyměnili kotouč na modré, načež přišla střela z první. Semjon Varlamov však nemusel zasahovat, jelikož toto nahození nemířilo do branky.
11:50'
První třetina nám pomalu plyne a šancí na vstřelení branku bylo zatím jako šafránu. Spíše téměř žádná, snad se to v průběhu utkání zlepší.
11:22'
Maple Leafs jsou zatím o něco málo lepším týmem, ale úspěch ji to zatím nepřináší žádný. Nyní dobře zasáhl obránce domácího týmu na své obranné modré.
10:51'
Zach Hyman prodloužil kotouč do útočného pásma, kde si ho sice přebral jeden z jeho spoluhráčů, ovšem Toronto se v útočném pásmu na puku neudrželo.
10:29'
New York se hnal s dalším útokem, jenže tentokrát ho zastavila píšťalka sudího – ofsajd! Před námi je tedy komerční přestávka, která nebude rozhodně jediná.
10:10'
Tak zahrozili domácí! Mathew Barzal táhl celou akci svého celku, když chtěl poslat přihrávku zpět na střed hřiště. Tu však zastavil hostující hráč, jenž byl v souboji.
09:32'
Už je za námi téměř polovina první třetiny a branku jsme zatím neviděli. O něco aktivnější je Toronto, které mělo k dispozici i přesilovku, ale bez nějakého efektu.
08:55'
Ross Johnston je na ledě!
08:22'
Maple Leafs zatím nepředvádějí zrovna přesilovou hru snů. Nemohou se totiž dostat s kotoučem na holi do nějaké kombinace v útočném pásmu.
07:45'
Velmi důležitý zákrok obránce Islanders! Chytrá přihrávka totiž už mířila před branku, kam si sjížděl soupeř, ale domácí obránce se do ní položil a zastavil ji.
07:10'
Domácí hokejisté začali své oslabení na jedničku. Vyhráli totiž buly ve své vlastním obranném pásmu, načež puk poslali až za gólmana hostujícího týmu.
06:55'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2 min., hákování).
06:31'
Hostující obránce si sjel z modré a pálil z první, aby o kotouč nepřišel. Tato střela však nebyla přesná, takže Semjon Varlamov zatím nemusel zasahovat.
05:39'
Michael Dal Colle na druhé straně také ve velmi zajímavé šanci! Dostal se totiž k puku na středu hřiště, ovšem Frederik Andersen sklapl své betony včas.
04:47'
Tohle už byla velká šance! John Tavares vyslal ránu z malého úhlu, kterou domácí gólman vyrazil betonem jen vedle sebe, kam si najel Trevor Moore, jehož rána skončila těsně vedle!
04:02'
O chvilku později je hra přerušena. Kotouč se totiž dostal mimo hrací plochu, načež nastane vhazování přesně ve středovém kruhu.
03:35'
Hosté sice vyhráli bily v útočném pásmu, přesto o něj celkem rychle přišli. Poté však ještě zabojovali a dělali soupeřům problémy, k puku už se ale nedostali.
02:44'
V prvních třech minutách jsme ještě neviděli vůbec nic zajímavého. Naopak spíše vidíme hodně nepřesností, které zatím zkazily většinu útočných akcí.
02:09'
Kasperi Kapanen se spoluhráčem bojovali o kotouč v útočné třetině. Ten se jim však nepodařilo získat, takže se musí vrátit do své obranné třetiny.
01:29'
Semjon Varlamov už má za sebou také první zákrok v tomto utkání. Ani on s ním neměl problémy, jelikož na střelu od modré dobře viděl, takže chytil puk do lapačky.
01:02'
Josh Bailey se dostal ke střele od útočné modré. Frederik Andersen měl však dobrý výhled, takže jeho pokus vyrazil betonem do rohu kluziště.
00:18'
A utkání mezi New Yorkem Islanders už nám začalo! Domácí nastupují klasicky v modrooranžové kombinaci, zatímco Toronto hraje v bílém.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Boychuk, Leddy, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee – Jo. Bailey, B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Brassard, Dal Colle – Clutterbuck, Cizikas, Johnston.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Ceci, Rielly, Barrie, Muzzin, Holl, Dermott – W. Nylander, Matthews, A. Johnsson – Kapanen, Tavares, Hyman – Moore, Kerfoot, I. Michejev – F. Gauthier, N. Shore, Petan.

Martin Marinčin (TOR) – 7 zápasů, 0+0
Toronto Maple Leafs

Toronto zatím nehraje v takové pohodě jako jeho dnešní soupeř. Po devatenácti utkáních má totiž na svém kontě dvacet dva bodů a patří mu osmé místo v rámci Východní konference. Skóre Maple Leafs je těsně příznivé, a to +2. K tomu se ani v posledních zápasech Torontu moc nedaří. první z těchto utkání sice vyhrál 2:1 v prodloužení na hřišti Las Vegas, ale poté přišly dvě porážky. Nejprve padl doma s Philadelphií po nájezdech, načež venku nestačil na Chicago.

Nejproduktivnější hráči:
Auston Matthews – 25 bodů (13+12)
Mitchell Marner – 18 bodů (4+14)
Morgan Rielly – 16 bodů (3+13)
New York Islanders

Islanders zatím hrají velmi dobře, což je poznat i na tabulce. Po šestnácti kolech mají totiž na svém kontě dvacet pět bodů , které je řadí na skvělé třetí místo Východní konference. Na své kontě mají dvanáct výher, tři porážky a jeden bod z prodloužení. K tomu mají i kladné skóre +14. New Yorku se v posledních třech utkáních celkem dařilo. Nejprve doma porazil Ottawu 4:1, načež sice přišla porážka 3:4 s Pittsburghem. V posledním zápase se však vrátil na vítěznou vlnu, když vyhrál zase doma, tentokrát s Floridou 2:1.