NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Winnipeg - 7. října 2019   01:00

Islanders
Islanders
21:51' Jo. Bailey (Beauvillier, D. Toews) • 24:38' B. Nelson (Jo. Bailey, Pulock) • 35:55' Lee (Mayfield, Eberle) • 41:25' Beauvillier (Brassard, Komarov)
Winnipeg
Brossoit (Hellebuyck) – Heinola, Pionk, D. Kulikov, Dahlström, Bitetto (A), Poolman – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler (C) – Connor, Copp, Laine – G. Bourque, Lowry, Letestu – Perreault, Roslovic, Appleton.

To je ode mě vše, přeji dobrou noc.
Utkání je u konce, Islanders si zaslouženě došli pro tři body. Brossoit uchránil svůj tým před debaklem, ovšem ani Greiss nezůstal pozadu. Jets byli v šancích hodně nepřesní, a i proto odjíždějí z New Yorku bez bodu. Rozhodla druhá třetina, ve které si domácí vypracovali tříbrankový náskok. Jakýkoli náznak tlaku hostů zmařil hned zkraje třetí třetiny Anthony Beauvillier čtvrtou brankou.
Tři hvězdy zápasu

1. Anthony Beauvillier (NYI) – 1+1
2. Josh Bailey (NYI) – 1+1
3. Thomas Greiss (NYI) – 97,2 %
Do utkání nezasáhl žádný Čech ani Slovák.
Střely na bránu: NY Islanders 33; Winnipeg – 36.
58:52'
Lowry míří mimo.
58:00'
Roslovic tečoval střelu Bitetta mimo dosah Greisse a puk skončil jen centimetry vedle pravé tyče.
56:27'
Pionk nahazoval na bránu, ale Boychuk puk včas odpálil.
55:04'
Connor nahrával před prázdnou bránu Coppovi, ovšem puk k němu nedoletěl.
54:36'
Přechod Jets do útočného pásma je absolutně bez nápadu, a i proto se dá jen těžko očekávat nějaké drama.
53:25'
Scheifele se tlačil přes obránce, ale nakonec neuspěl.
52:06'
Zakázané uvolnění hostů.
51:20'
Ehlers držel puk přílíš dlouho, nenahrál a přišel o něj.
51:04'
Greiss se střelou Connora neměl problém.
50:44'
Hosté se hrozně trápí v rozehrávce.
49:38'
Barzal si pohrál s Kulikovem, obkroužil ho, ale Brossoit byl tváří v tvář nakonec úspěšnější.
49:02'
Další šance Jets. Lowry našel Connora, ale Greiss byl opět včas na správném místě!
48:20'
Ehlers obkroužil útočné pásmo a vypálil – mimo.
48:03'
Connor jel sám na bránu, ale pouze vystřelil do betonu Greisse.
47:36'
Laineho backhand jen těsně přeletěl břevno domácí klece!
47:10'
Dahlström vypálil, ale Greiss si cestu k puku s přehledem našel.
46:44'
Kulikov to zkusil, ale jeho střela ani nedoletěla na bránu.
46:25'
Šanci domácích maří ofsajd.
45:16'
Connor na středu trefil nahrávkou na Coppa pouze brusle obránce.
44:47'
43:18'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem brankáři mohou být klidní.
41:25'
Brossoit pouze vyrazil střelu od modré čáry před sebe, kde stál připravený ANTHONY BEAUVILLIER, který poslal puk do sítě. Asistence: Derrick Brassard, Leo Komarov.
40:53'
Connor jel ze strany sám na Greisse, ale rychlou backhandovou kličkou brankáře nepřekonal.
40:09'
Závěrečná dvacetiminutovka začíná zakázaným uvolněním Jets.
40:01'
Střely ve druhé třetině: NY Islanders – 19; Winnipeg – 9.
40:00'
39:40'
Komarov posílá puk na střídačku svého týmu.
39:28'
Barzal byl sice sám před bránou, ale byl už moc blízko na to, aby dokázal dostat puk za Brossoita.
39:17'
Zakázané uvolnění domácích.
39:09'
Jets jsou na koni! První lajna zavřela domácí v jejich obranném pásmu, a nakonec se objevil Appleton v obrovské šanci! Greiss se ale perfektně přesunul.
38:15'
Laine nyní hraje v elitní formaci a hned vstřelil gól. Že by nový impulz?
37:06'
První nádech Jets! Wheeler přenechal puk PATRIKU LAINEMU a ten se z těchto pozic nemýlí. Tvrdou střelu zápěstím navíc otřel o břevno. Asistence: Blake Wheeler a Anthony Bitetto.
35:55'
Když ne na krásnu, tak na efektivitu. Scott Mayfield nahodil puk na bránu a od brusle ANDERSE LEEHO se puk odrazil až do sítě! Asistence: Scott Mayfield, Jordan Eberle.
35:28'
Další obrovská šance domácích, na jejíž konci byl opět skvělý Brossoit proti Clutterbuckovi!
34:51'
Brossoit si připisuje další zákrok, tuto střelu přizvedává do ochranné sítě.
34:39'
Střela Dal Collea končí na zadním hrazení.
34:09'
Scheifele v ofsajdu.
32:50'
To je neuvěřitelné! Brossoit drží naděje svého týmu! Teď lvím skokem zastavil další šanci Islanders!
32:34'
Domácí jsou v plném počtu.
32:10'
Ehlers konečně zavezl puk do pásma.
31:42'
Winnipeg svoji přesilovku absolutně nezvládá.
31:10'
Nelson se řítil v oslabení sám na brankáře hostů. Ten musel předvést hned dva skvělé zákroky!
30:40'
Ovšem domácí se ihned osvobozují.
30:34'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Derick Brassard – 2 min., podrážení).
30:25'
Jets se snadno dostávají do útočného pásma, ale jen zřídka dokáží ohrozit Greisse. Další sražená střela je toho důkazem.
29:34'
Kulikov střílel a Ehlersovi se podařilo vložit do osy puku hůl. I s touto nepříjemností si ale Greiss poradil.
28:29'
Barzal jel sám na bránu, ovšem svůj backhandový pokus nenamířil mezi tři tyče.
27:44'
Connor ztratil puk ve středním pásmu a Beauvillier mířil ze strany na Brossoita. Pouze mu vyprášil lapačku.
27:13'
Střela Poolmana končí po teči obránce v ochranné síti.
27:00'
Ehlers přenechal Scheifelemu, ale i jeho střelu německý brankář likviduje.
26:35'
Wheeler z otočky ohrozil Greisse.
26:17'
Laine vypustil ze své hole dělo, ale Greiss puk viděl a v klidu chytá.
25:57'
Heinola vypálil od modré a Greiss měl s tímto pokusem trochu problémy.
25:17'
Perreault trefuje z mezikruží tyč!
24:38'
BROCK NELSON dostal krásnou nahrávku před bránu od Bailyho a zavěsil přesně pod horní tyč! Jets teď tahají za jasně kratší konec provazu. Asistence: Josh Bailey, Ryan Pulock.
24:29'
Mayfieldova střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
24:18'
Puk vyletěl na střídačku domácích, vhazovat se bude před hostující klecí.
24:14'
Eberle vystřelil, ale Brossoit tento puk v klidu přikryje.
23:30'
Barzal se prokličkoval až před bránu, ale ani on nedostal puk do sítě!
22:30'
Pulock se objevil po přečíslení dvou na jednoho sám před bránou, ale Brossoit to zvládl.
21:51'
Nakonec jsme se přeci jen dočkali přesilovkové trefy! Jets trochu otevřeli prostor před brankovištěm, kam na hůl BAILYHO přesně nahrál Beauvilier a první jmenovaný otevírá skóre utkání! Asistence: Anthony Beauvillier a Devon Toews.
21:30'
Jets vyhazují.
21:05'
Pulock střílel, ale i jeho pokus si Brossoit pohlídal.
20:35'
Barzal vyzkoušel Brossoitovu pozornost.
20:05'
Islanders začínají třetinu v přesilové hře.
20:01'
Střely ve druhé třetině: NY Islanders – 9; Winnipeg – 15.
20:00'
19:59'
Lowry ji ale vyhrává.
19:58'
Čas na jednu střelu po vhazování.
19:57'
Těsně před koncem si Islanders vynutili nedovolený zákrok Dahlströma.
19:22'
Ehlers vysílal Wheelera do úniku, ale nahrávka byla příliš dlouhá.
18:52'
Puk proplul mezi těly a rozhodčí pískají Tryskáčům zakázané uvolnění.
18:15'
Bourque zblokoval Mayfieldův pokus.
18:01'
Je pískáno, přihrávka rukou Lowryho.
17:50'
Roslovic byl sám na kruhu, ale nedokázal trefit nahrávku z první.
17:12'
Podobnou střelu vyslal ze své hole i Kulikov.
16:10'
Connor míchal s pukem, nahrál na Pionka, který vystřelil a Greiss musel být pozorný.
15:30'
Bitetto zavezl puk do pásma, ale poté nepřesně hledal Scheifeleho.
14:48'
Dahlströmova první střela v novém dresu byla zblokována.
14:18'
Domácí první oslabení zvládli, dokonce mohli sami skórovat.
13:54'
Ehlers dobře vypálil, ale i Greiss se prezentuje zákrokem lapačkou.
13:10'
Leo Komarov se řítil sám na bránu, ale střelu na lapačku si Brossoit pohlídal.
12:35'
Morrisseyho místo v přesilovce zaujmul Neal Pionk.
12:09'
Po šanci Connora Isles vyhazují.
11:52'
Cizikas ve středním pásmu zbytečně sekl zezadu Ehlerse a nabízí hostům první přesilovku.
11:28'
Ofsajd Jets a komerční přestávka.
11:21'
Laine nahodil puk ze středního pásma až do rohu a střídá.
10:32'
Eberleho nához pouze proletěl brankovištěm.
10:00'
Perreault pouze nahodil na Greisse.
09:25'
Cizikas se tlačil od mantinelu před bránu, ale Bitetto ho ubránil.
08:38'
Ehlers se dostal do mezikruží, dostal nahrávku od Scheifeleho a nebezpečně vypálil! Nakonec trefil pouze rameno Greisse.
08:12'
Copp teď nahrál na Connora příliš nepřesně, ale rozehrávka Islanders končí zakázaným uvolněním.
07:17'
Andres Lee se dostal zpoza brány před brankáře, ale jeho průnik nakonec skončil odraženým kotoučem do rohu.
06:58'
Boychuk mířil mimo.
06:39'
Domácí teď poprvé výrazně zahrozili. Dostali se do pásma, dostali puk na modrou na Pulocka, který nebezpečně vystřelil. Brossoit si ale puk našel.
06:16'
Morrissey si během warm-upu přivodil zranění v horní části těla, proto se v sestavě objevil Dahlström.
06:12'
Bitetto pálil na Greisse, který měl zakrytý výhled, ale nakonec si s pukem poradil. Teprve druhé přerušení.
05:03'
Brossoit musel krýt Pelechovu střelu od modré rychlým reflexem levou nohou.
04:28'
Změna v sestavě, Dahlström se objevuje na ledě.
03:47'
Lowryho lajna se usadila před Greissem.
02:53'
Až teď jsme se dočkali prvního přerušení, Brossoit přizvedl puk do ochranné sítě.
02:34'
Roslovic se hezky uvolnil, ale Perreault se nedostal ke střele.
02:09'
Connor pouze nahodil do pásma a jeho lajna střídá.
01:47'
Copp to zkoušel ze strany, ale nemířil přesně.
01:12'
Dobrou půl minutu se domácí usadili v útočném pásmu, ale vymyslet kloudnou akci se jim nepodařilo.
00:30'
Ovšem dostat se jim tam nepodařilo a musí začít znovu od své brány.
00:03'
Isles vyhráli buly a míří do útočného pásma.
00:01'
Barry Trotz je na lavičce v 1608. zápase, čímž se osamostatňuje na třetí příčce v historii NHL!
Ani dnes se Noah Dobson do sestavy nedostal, a musí si tak na svůj debut v NHL ještě počkat. Aktuálně obsazuje pozici sedmého obránce, což v takhle mladém věku není ideální. Pokud si nevybojuje v dohledné době místo v elitní šestici, poputuje na farmu.

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Dal Colle – Komarov, Brassard, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey (A), D. Kulikov, Heinola, Pionk, Bitetto, Poolman – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler (C) – Connor, Copp, Laine – G. Bourque, Lowry, Letestu – Perreault, Roslovic, Appleton..
Vzájemné zápasy z minulé sezóny

29.3.2019
Winnipeg Jets – New York Islanders 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)

5.12.2018
New York Islanders – Winnipeg Jets 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Nejproduktivnější hráči

Jets – Nikolaj Ehlers 0+4
Islanders – Devon Toews 1+0
New York Islanders

Ostrované mají za sebou pouze jeden odehraný zápas, doma přivítali partu Alexe Ovečkina. Utkání to bylo nesmírně vyrovnané, skóre otevřel český útočník Jakub Vrána, ovšem za dvě minuty vyrovnal obránce Devon Toews. Capitals ale rozhodli ve druhé třetině ve vlastní přesilovce, kdy se prosadil T.J. Oshie.

Islanders budou chtít poprvé bodovat, po jednom odehraném utkání jim patří 7. místo v divizi a 14. v konferenci.
Winnipeg Jets

Tryskáči vstoupili do sezóny plné otazníku slušně. Nejprve po dobrém výkonu padli v Madison Square Garden 4:6, ovšem ve druhém zápase na ledě Devils už byli úspěšnější. Paradoxně jim k bodům stačila jedna dobrá třetina. Jets prohrávali 0:4 a po čtyřiceti minutách byl stav 1:4, ovšem kanadský klub se nevzdal a utkání dotáhl do nájezdů, kde byl úspěšnější.

Winnipeg má tak po dvou kolech na kontě 2 body, patří mu 4. místo v Centrální divizi a 8. příčka v konferenci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.