NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Ottawa - 21. listopadu 2019   01:50

Ottawa
29:55' Pageau  (Ennis, Borowiecki) • 60:38' B. Tkachuk  (Tierney, N. Zajcev)
Montreal
Luxmore, Pollock – Suchánek, MacPherson
Bell Centre, Montreal
20.862 diváků
Ottawa

Ode mne to je pro dnešní utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek čtvrteční noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou.

Dnešní utkání sleduje 20.862 diváků.
Máme tu konec dnešního zápasu. Canadiens ať v zápase lepší berou z tohoto duely pouze bod. Za domácí dal jedinou branku v utkání a hned tu úvodní NICK SUZUKI. Za hosty vyrovnal šikovnou tečí JEAN-GABRIEL PAGEAU. Další branku jsme již v základní hrací době neviděli, i když oba týmy měli k brance blízko, jenže v brankách dnes úřadovali Carry Price a Craig Anderson. Prodloužení netrvalo ani minutu a druhý bonusový bod si připisují Senators, když se po přiklepnutí Tierneyho dostal do samostatného úniku BRADY TKACHUK rozhýbal si Price a poslal mu puk přesně mezi betony.
60:38'
Ottawa právě vstřelila branku!
A máme rozhodnuto. Tierney poslal do samostatného úniku BRADY TKACHUKA, ten si rozhýbal Price a poslal mu puk přesně mezi betony. Asistence: Chris Tierney, Nikita Zajcev.
60:24'
Danault našel šikovně behkendem Gallaghera, Anderson zasáhl lapačkou.
60:01'
Buly pro Ottawu.
60:01'
Máme tu konec základní hrací doby a bude muset rozhodnout prodloužení a nebo nájezdy.
60:00'
59:19'
Domi to vzal na sebe, proti dvěma protihráčům se prodral k zakončení, ale Anderson zasáhl betonem.
58:33'
Danault hledal Tatara, tomu včas dal přihrávku za záda.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25'
Kotkaniemi bojuje v útočném pásmu, ale zatím je na to sám.
56:22'
Duclair to vyzkoušel zpoza branky, Price byl u své bližší tyčky včas.
55:45'
Komerční přestávka.
55:29'
Hosté hrát nemohou jinak by se pískal ofsajd.
54:54'
Rána Connora Browna od pravého mantinelu skončila na betonech Price.
54:03'
Canadiens se nedaří přechod do útočné třetiny a zatím to vypadá, že půjdeme do prodloužení.
53:32'
Rána DeMela od modré zablokovaná do ochranné sítě.
53:02'
Tatar se snaží vymyslet něco v útočném pásmu.
52:15'
Ofsajd Senators a následuje komerční přestávka.
52:07'
Kulakovo nahození za branku sbírá Anderson a rozehrává.
51:51'
51:27'
Chabotova pumelice z levého kruhu a zákrok Price.
50:28'
Pageau dostal puk mezi kruhy, zakončení mu vůbec nesedlo.
50:06'
"Habs" vyhazují na Andersona.
49:51'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brett Kulak – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
49:24'
Tkachuk raději puk odpaluje do bezpečí, ale tak aby to nebyl icing a celá jeho formace odjíždí střídat.
48:24'
Pageau nahazuje na Price, ten pomáhá spoluhráč s rozehrávkou.
47:35'
Domiho vysoký oblouček skončil pouze na zadním mantinelu za brankou Andersona.
47:05'
Ofsajd Ottawy.
46:42'
Rána Hudona i dorážka Cousinse skončila na betonech Andersona.
46:30'
46:10'
Tiernyho přihrávka před branku a zakončení Paula pouze do betonů Price.
45:36'
Tatarovu střelu vyrazil Anderson betonem.
45:06'
Gallagher to vyzkoušel z velkého úhlu, Anderson si bližší tyč pohlídal.
44:37'
Charotova rána z levé strany a další úspěšný zákrok Andersona.
44:07'
Goloubef to vyzkoušel od modré a jen o kousek minul branku.
43:45'
Oba týmy střídají a puku je za vlastní brankou Chabot.
43:12'
Domácí tečovaná rána od modré, Anderson si připsal zákrok betonem.
42:35'
Lehkonen to vyzkoušel zpoza branky, Anderson měl svojí bližší tyčku pohlídanou.
41:48'
Oba týmy střídají a u puku jsou domácí hráči.
41:15'
Ennis to vzal na sebe, svojí střelu z mezikruží poslal vedle.
40:41'
Paul střelou z pravého kruhu zlomil hůl a proto musí jít střídat.
40:23'
Rozehrávka Montrealu končí pouze icingem a hra se tedy stěhuje před Price.

Hity 25 – 19
Ve druhé třetině jsme viděli po jedné brance na obou stranách. Nejprve poslal domácí do vedení v přesilové hře NICK SUZUKI, který využil zmatků v brankovišti a poslal puk do prázdné branky. Za hosty se díky šikovné a jemné teči po střele Ennise prosadil JEAN-GABRIEL PAGEAU. V poslední minutě třetiny mohl poslat do vedení hosty Ennis sám proti Priceovi neuspěl a proto je stav utkání po dvou třetinách 1:1.
40:00'
39:55'
Icing Senators.
39:30'
Obrovská šance pro Ottawu. Tyler Ennis se rozjel sám proti domácímu gólmanovi, ten však zachoval klidnou hlavu a puk vyrazil do rohu.
39:05'
Rána Danaulta od modré byla hodně nepřesná.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:26'
Weal v obležení protihráčů poslal puk pouze lehkou střelou na Andersona, který v poklidu rozehrává.
37:31'
Dunclair našel přihrávkou mezi kruhy Logana Browna, do jeho střely se položil Mete a puk zablokoval do rohu.
36:53'
Domiho rána z levého kruhu, Anderson jí vyrazil vyrážečkou nad branku.
36:41'
Zakázané uvolnění Ottawy.
36:25'
Price si připisuje zákrok proti střele Dunclaira.
36:05'
Dělovka od modré v podání Webera, Anderson zasáhl tělem a vyrazil puk do rohu.
35:36'
Anderson raději puk přidržel před najíždějícím Tatarem. Následuje komerční přestávka.
35:08'
Rána od modré v podání domácích skončila na betonech Andersona.
34:26'
Kulak se prodral s pukem před Andersona, ten si připsal další důležitý zákrok.
34:14'
Icing "Habs".
33:31'
Domiho šikovná teč po nabídce Suzukiho, Anderson měl hokejku na ledě a zasáhl.
33:02'
Ofsajd zastavuje útočný pokus Senators.
32:17'
Domi bojuje v útočné třetině, o puk opět proti přesile přišel a na druhé straně po zákroku Price následuje komerční přestávka.
31:11'
Domácí jsou vyrovnávají brankou zaskočení a nemohou se nyní dostat do útočné třetiny.
29:55'
Máme srovnáno. Střela od pravého mantinelu od Ennise, byla jemně tečovaná JEANEM-GABRIELEM PAGEAUM a utkání nám začíná od začátku. Price byl proti teči úplně bez šance. Pro domácí to je krutá rána, protože jsou v zápase zatím jasně lepší. Asistence: Tyler Ennis, Mark Borowiecki.
29:25'
Chalpík vyvezl puk do útočného pásma, ovšem Tierney ho v souboji u mantinelu opět ztratil.
28:46'
Opět to byl Armia, nyní si však zákrok Anderson již připsat musel.
28:26'
Armia dostal puk na levý kruh, střela zamířila vedle.
28:05'
Domi proti přesile ztratil v útočném pásmu puk.
27:29'
Dunclair si vybruslil mezi kruhy, jeho rána zamířila pouze do zadního mantinelu.
27:04'
Tatarova dorážka skončila vedle branky.
26:49'
Veronneau se dostal do dobré šance, zamířil pouze do náruče Price. Následuje komerční přestávka.
26:00'
Zakázané uvolnění nastěhuje hru opět před Price.
25:40'
Lehkonenova rána z pravého kruhu a zákrok Andersona betonem.
25:18'
Meteho rána z levého kruhu byla nepřesná.
24:55'
Kotkaniemi zavezl puk do pásma, ale je pískáno, protože dříve v pásmu byl Jordan Weal.
24:38'
Kotkaniemi nabil na modrou, rána byla zablokovaná.
24:04'
Zajcevova rána od modré byla opět zablokovaná.
23:48'
Fleury se dostal do velké šance, branku ovšem přestřelil.
23:17'
Ennis dostal puk na Logana Browna, ten se k ohrožení Price nedostal, díky výborné obranné práci jednoho z domácích obránců.
22:54'
Další zakázané uvolnění na straně hostů.
22:47'
Icing Senators a je již jisté, že se dnes Vladislav Naměstnikov již do utkání nevrátí.
21:43'
"Pumelice" v podání Chiarota od modré, Anderson jí viděl a v poklidu vyrazil.
21:00'
Na druhé straně mohl vyrovnat Dunclair, Price byl ovšem pozorný a puk za svá záda nepustil.
20:44'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení a využívají přesilovou hru. Tečovaná rána od modré nadělala zmatek před Andersonem, toho využil NICK SUZUKI a poslal puk do odkryté branky. Asistence: Phillip Danault, Brendan Gallagher.
20:01'
20:01'
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše a za chvilku můžeme začít druhou třetinu.
Další třetina začne přibližně v 02:46.
Statistiky

Střely na branku 12-3
Vhazování 50% – 50%
Zablokované střely 2-8
Hity 16-9
V první třetině jsme branku neviděli, ovšem blíže k ní měli domácí, kteří trefili dvakrát brankovou konstrukci. Za hosty měl největší šanci Connor Brown, přihrávku od Paula do prázdné branky již nečekal a proto jí přejel. "Habs" půjdou do druhé třetiny s početní výhodou.
20:00'
19:30'
Hosté vyhazují na Price.
19:11'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Nikita Zajcev – 2 min., krosček).
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:11'
Zablokovaná přihrávka na Tatara přesto zůstávají domácí na puku.
17:18'
Tečovanou ránu od modré v podání domácích si Anderson pohlídal.
16:44'
Domi dostal puk před branku, ale zakončení Petryho skončilo na tyčce.
16:09'
Zakázané uvolnění Senators.
15:56'
Kulakova rána od modré pouze prosvištěla nad brankou.
15:35'
Tatar protečoval pouze puk do útočné třetiny a odjel střídat.
15:02'
Puk je opět mimo ledovou plochu, tentokrát mezi střídačkami.
14:56'
Puk je na střídačce Ottawy a následuje poslední komerční přestávka v první třetině.
14:36'
Senators se díky nepřesné rozehrávce připravují o útočné pásmo.
14:19'
Max Domi zahrál nyní pouze na icing, domácí proto nemohou vystřídat.
13:26'
Armia dostal puk ideálně mezi kruhy, měl ovšem zablokovanou hokejku proto nezakončil.
13:10'
Menší strkanice na ledové ploše vylučovat se však nebude.
12:59'
Petryho rána od modré skončila zákrokem Andersona ramenem.
12:16'
Gallagherova sražená přihrávka od levého mantinelu nenašla před brankou hokejku Tatara.
11:39'
Chlapíkovo nahození končí pouze zakázaným uvolněním a hra se tak stěhuje před Andersona.
11:08'
Naměstnikov zůstává ležet na ledové ploše po tvrdém hitu od Care Fleuryho, kdyby musel odstoupit, byla by to obrovská rána pro Senators.
10:30'
Tkachuk dostával přihrávku do jízdy od Connora Browna, puk ovšem nezpracoval a bylo po šanci.
10:13'
10:02'
Hosté ujeli dva na jednoho. Paul hledal ještě zpět Connora Browna, který to už nečekal a byl již za brankou, proto nemohl zakončovat do prázdné branky.
09:36'
Ottawu zastavuje ofsajd.
09:14'
Kulakovo nahození od modré bylo zablokováno.
08:55'
Chabotovo nahození za zadní mantinel sebral Kotkaniemi a míří dopředu.
08:08'
Suzukiho nabídka od modré byla na Arimiu zablokovaná.
07:39'
Zadovku před branku Price sebral pouze Tomáš Tatar, který vzal puk a vyvezl ho do středního pásma.
07:09'
07:08'
Domácí se mohli dostat do vedení, střela Charlese Hudona z levého kruhu pouze zazvonila o tyčku.
06:59'
Icing se nyní píská také na straně domácích.
06:34'
Domi hledal před brankou Andersona Suzukiho, ten puk promáchl a na druhé straně se píská icing Ottawy.
05:54'
Kotkaniemi se dostával do zakončení, byl však vytlačen a nakonec bylo jeho zakončení zablokováno do bezpečí.
05:16'
Chlapík hledal z levého kruhu před brankou Tierneyho, puk se od českého útočníka ke spoluhráči nedostal.
04:58'
04:40'
"Habs" posílají opět puk za branku Andersona.
04:15'
Ottawě se dlouhá přesilová hra vůbec nedaří.
03:44'
Rána DeMela od modré byla zablokovaná.
03:14'
Další domácí vyhození puku na Andersona.
02:41'
Střela Tkachuka prosvištěla kolem branky, Price zasahovat vůbec nemusel.
02:12'
Ofsajd zastavuje útočnou snahu Senátorů.
01:53'
Thompson "číhal" v brankovišti, ale puk za záda Andersona nedostal.
01:34'
Canadiens vyhazují puk Andersona.
01:15'
Rána Naměstnikova byla sražená do rohu.
00:58'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Victor Mete – 2+2 min, vysoká hůl).
00:28'
Nahození Maxe Domiho ze středního pásma zamířilo k zadnímu mantinelu, kde se puku ujali hosté.
00:01'
Úvodní buly pro Montreal.
00:01'
Bell Centrem nyní zní státní hymna Kanady a poté již budeme moci začít.
Před samotným začátkem budeme svědky slavnostního ocenění bývalého hráče "Habs".
Spolu s hostujícím Filipem Chlapíkem bude dnešní československá stopa také na straně rozhodčích, když jedním z čárových bude Libor Suchánek.

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – Mete, S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Kulak, C. Fleury – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Domi, Suzuki, Armia – Lehkonen, Kotkaniemi, Weal – Hudon, N. Thompson, Cousins.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Chabot, DeMelo, Borowiecki (A), N. Zajcev, Hainsey (A), Goloubef – N. Paul, Pageau (A), Co. Brown – B. Tkachuk, L. Brown, Duclair – Naměstnikov, White, Ennis – Chlapík, Tierney, Veronneau.

Rozhodčí: Luxmore, Pollock – Suchánek, MacPherson.
Vzájemné zápasy

16. 12. 2018 Montreal – Ottawa 5:2
22. 9. 2019 Ottawa – Montreal 0:4
29. 9. 2019 Montreal – Ottawa 4:3 po prodl.
Ottawa

„Senátoři“ mají odehráno 21 zápasů. Senators se po těchto zápasech nachází na 13. místě Východní konference, když si připsali bilanci 8-1-1-11 při skóre 59:69. V Atlantické divizi je Ottawa Senators na 7. místě. Na venkovním ledě z 11 odehraných zápasů připsali bilanci 3-0-1-7 při skóre 29:43. Po zápase s „Habs“ čeká „Senátory“ domácí utkání proti NY Rangers.

Absence

útočník Arťom Anisimov (poranění třísel)