NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Florida - 10. března 2020   01:08

Florida
36:12' Hoffman  (Saarela, Dadonov) • 44:23' Connolly  (Saarela)
St. Louis
Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Blais – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Steen (A), Thomas, Bozak – MacEachern, Sundqvist, Barbašev.
St. Laurent, St. Pierre – Pancich, Gibbs
Enterprise Center, St. Louis
18096 diváků
Florida
Driedger (Montembeault) – Weegar, Ekblad (A), Strälman, Matheson, Yandle, Brown – Dadonov, Barkov (C), Vatrano – Hoffman, Haula, Huberdeau (A) – Connolly, Wallmark, Saarela – Acciari, Sceviour, Pysyk.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
V tomto utkání se nepředstavil žádný český nebo slovenský hokejista.
Tři hvězdy utkání
1. hvězda utkání: Brett Connolly (FLA) 1+0
2. hvězda utkání: Mike Hoffman (FLA) 1+0
3. hvězda utkání: Robert Thomas (STL) 0+1
Florida v důležitém utkání se silným St. Louis dokázala vyhrát 2:1 a připsala si velmi cenné dva body, které jí mohou pomoci v bojích o postup do play off. Panthers sice ve 32. minutě inkasovali a prohrávali, ale ještě do konce druhé třetiny vyrovnali a ve 45. minutě využili své aktivity k vedoucímu gólu. V závěru se ubránili mohutnému tlaku soupeře a stáhli svou ztrátu na příčky zajišťující play off na pouhý jeden bod.
59:48'
Floridě se povedlo vytěsnit hru do středního pásma!
59:37'
Perronova rána byla také zblokována obranou Floridy! Skvěle pracuje defenziva hostů.
59:14'
Florida vyhodila na zakázané uvolnění. Střídačka St. Louis si bere oddechový čas.
58:54'
Pietrangelova střela zpoza kruhů byla zblokována Barkovem! Domácí dál tlačí.
58:38'
Hosté vytěsnili puk do neutrální zóny a získávají trochu času.
58:19'
Další zakázané uvolnění Floridy.
58:01'
Pietrangelova rána od modré neprošla skrz obranu. Florida se poté dopouští zakázaného uvolnění.
57:38'
Schenn zůstal před brankou nepokryt. Dostal přihrávku, ale jeho střela z voleje šla vedle!
57:29'
Binnington odjel na střídačku, Blues hrají v šesti!
57:29'
Driedger drží puk pod svou kontrolou a přerušuje hru. Steen se neprosadil z mezikruží.
57:26'
57:14'
A další vyhození Floridy, která toto oslabení už zvládne.
56:43'
Křižná střela z pravého kruhu proletěla mimo branku. Domácí poté přichází o útočné pásmo.
56:18'
Ekbladovi se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
56:05'
Zatím je to stále bez střelby domácích, kteří kombinují v útočném pásmu.
55:26'
Velká šance pro St. Louis, aby něco s výsledkem udělalo. Hosté ale hned po buly vyhodili puk ze své třetiny.
55:26'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Anton Strälman – 2 min., podrážení).
55:14'
Schwartz posunul před kruhy na Thomase, jehož dělovka byla zblokována a puk vyletěl až do neutrální zóny.
54:37'
Acciari tentokrát byl v roli střelce, Binnington zachytil puk pod svou lapačku. Komerční přestávka.
54:22'
Acciari nezachytil dlouhou přihrávku, je z toho jen zakázané uvolnění hostů.
53:44'
Stralman se opřel do střely od modré čáry, puk zaduněl jen o zadní hrazení.
53:15'
Domácím se pomalu krátí čas na vyrovnání. Navíc Florida se snaží převzít aktivitu a nehodlá své vedení jen bránit.
51:59'
Scandellova rána byla sražena do ochranné sítě.
51:25'
Driedger skvěle kryje prostor ve svém brankovišti. Domácí se snaží nahazovat z dálky pro možné dorážení, ale hostující brankář dokáže podržet puk pod kontrolou a nepouští soupeře do šancí.
50:32'
Domácí se snaží vytvořit tlak na branku Floridy. Driedger zastavuje ránu od modré čáry a přerušuje hru, když puk ukrývá mezi betony. Komerční pauza.
50:03'
Thomasova prudká rána od modré čáry neprošla přes bránícího Mathesona.
49:52'
Zakázané uvolnění Floridy, která vyhodila puk ze svého pásma.
49:13'
Nahození Floridy končí v ochranné síti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
48:54'
Kotouč vylétl až do ochranné sítě za brankou Driedgera.
48:15'
Ekblad se prodral mezi kruhy, jeho střela byla zablokována bránícím Steenem.
47:51'
Binnington svou lapačkou chytá Saarelovu střelu a přerušuje hru. Komerční pauza.
47:27'
Blues se dopouští zakázaného uvolnění po nepřesné rozehrávce skrz střední pásmo.
46:35'
Barbašev se dostal ke střele z pravé strany, Driedger svým ramenem vytěsnil kotouč mimo.
46:12'
Scandella trefil boční síť Driedgerovy klece. St. Louis se snaží o vyrovnání a předvádí zcela odlišný výkon než například v posledních 10 minutách na přelomu druhé a třetí třetiny.
45:32'
Sanford dobře střílel skrz clonu. Driedger ovšem byl natlačen u své tyčky a puk ho trefil do těla.
44:23'
Florida právě vstřelila branku!
Binnington skončil na ledě poté, co ho do zad trefila jeho vlastní branka. Florida toho dokázala využít, když Saarela našel na levé straně brankoviště BRETTA CONNOLLYHO, který ležícího brankáře přehodil. Asistence: Aleksi Saarela.
43:24'
Vůbec první zakázané uvolnění St. Louis. Oproti tomu Florida se dopustila již pětkrát icingu.
42:17'
Naopak se St. Louis mohlo vrátit do vedení, ale MacEachernovo zakončení z bekhendu nepřelétlo před Driedgera.
42:03'
V dobré pozici se objevil Saarela, na Binningtona z bekhendu nevyzrál. Domácí drží nerozhodné skóre.
40:32'
Hra je přerušena ve středním pásmu. Puk byl sražen na střídačku domácích.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:57.
Ve druhé třetině se oba týmy dokázaly střelecky prosadit. Na vedení St. Louis odpověděla Florida využitou přesilovou hrou. Celkově byli Panthers ve druhé třetině aktivnější, své soupeře výrazně přestříleli, ale do vedení se zatím dostat nedokázali.
40:00'
39:13'
Nápor hostů před brankovištěm Binningtona. Domácí obraně se nepovedlo odehrát puk, ale štěstím Binningtona bylo, že Connolly, který se k němu dostal, minul branku.
38:29'
Kotouč v obranném pásmu Blues skončil v ochranné síti.
38:01'
Druhá třetina se pomalu blíží ke svému konci. Hosté se nadále tlačí do útoku.
37:14'
Binnington přerušuje hru při dalším útoku Floridy, která zůstává aktivní. Na střely hosté vedou už 27-18.
36:12'
Nakonec se MIKU HOFFMANOVI povedlo proměnit přesilovou hru. Po předchozí střele se k puku dostal v pravém kruhu znovu a vypálil z voleje na vzdálenější tyč. Binningtonovi prošel puk za záda pod rukou. Asistence: Aleksi Saarela, Jevgenij Dadonov.
36:07'
Hoffmanova dělovka z pravého kruhu, Binnington vyráží.
35:40'
Floridě se nedaří udržet puk v útočném pásmu, znovu se pro něj musí vracet.
34:57'
Domácí vyhodili puk mimo své pásmo.
34:46'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Marco Scandella – 2 min., sekání).
34:46'
Komerční přestávka.
34:13'
Střely obou týmů byly zblokovány. Puk nyní cestuje ze strany na stranu.
33:30'
Florida vede na střely vysoko 25-17. Svou aktivitu však zatím nijak nedokázala využít.
32:55'
Driedger se musel vrhnout k ledu a zastavit zakončení domácích. Puk srazil do strany.
32:26'
Brownovu střelu Binnington zastavuje. Hosté se snaží o vyrovnání, krátce před touto střelou byla Yandleova střela protečována mezi kruhy, ale domácí brankář si i s tím poradil.
31:20'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácím se povedlo otevřít skóre zápasu! Thomas se spoluhráči vybojoval puk u levého mantinelu, pohotově přihrál na pravou stranu, kde COLTON PARAYKO dokázal zpoza kruhu pro vhazování vypálit pod horní tyčku a překonat Driedgera. Asistence: Robert Thomas.
31:04'
Bozak vypálil na Driedgera z pravé strany, překonat ho ovšem nedokázal. St. Louis zůstávají v útoku.
30:25'
Další z řady zakázaných uvolnění Floridy.
30:20'
Komerční pauza.
29:55'
Binnington si počíhal na střelu Connollyho od pravého mantinelu. Hra je znovu přerušena.
29:41'
Hra se teď hodně kouskuje. Další dvě přerušení hry v krátkém čase.
29:17'
Zakázané uvolnění Floridy.
28:53'
A další zásah Binningtona, který betonem vykopl střelu ze středu. Založil tím útok St. Louis, který byl ovšem zastaven postavením mimo hru.
28:18'
Sceviour se procpal ke střele zpoza kruhů, Binnington dál hájí čisté konto, stejně jako jeho protějšek. Florida nyní vede na střely 18-14.
27:48'
Rychlý průnik Scandelly až před branku Floridy, Driedger úspěšně přerušuje hru.
26:26'
Faulk svou střelou přinutil Driedgera k zákroku. Hostující brankář přerušil hru a přichází komerční pauza.
26:15'
25:46'
Weegar se dostal do útočného pásma, na modré posunul rozjetému Ekbladovi, který se dostal až mezi kruhy, ale Binningtona nepřekvapil.
25:25'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Obrázek hry se v tuto chvíli moc nemění.
24:40'
Druhá třetina má zatím velmi dobré tempo. Oba týmy se nyní střídají ve vedení puku.
23:43'
Huberdeau nutí Binningtona k přerušení hry. Zatím druhá třetina patří hostům, kteří se ale marně snaží vstřelit první branku. Binnington pokryl všech 15 střel soupeře.
22:27'
Faulk se dostal ke střele zpoza pravého kruhu, také Driedger si připisuje úspěšný zásah.
22:05'
Brown vypálil od modré čáry, Binnington jeho střelu zastavil a přerušil hru. Florida převzala aktivitu od domácích.
21:13'
Dadonov před brankou Binningtona přehodil puk do bekhendu, ale překonat jej nedokázal.
20:14'
Schennova střela byla sražena Ekbladem mimo tři tyče. St. Louis se na začátku druhé třetiny vrhlo do útoku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:01.
Úvodní třetina branku nepřinesla. St. Louis sice mělo herní převahu, ale dvě gólovky měli naopak hráči Floridy. Napřed Dadonov netrefil odkrytou klec a v samém závěru Weegar neproměnil svůj brejk, který fantasticky zastavil brankář Binnington.
20:00'
19:56'
Rána Browna z pravé strany se stala kořistí Binningtona. Ještě jedno přerušení hry.
19:09'
Weegar se vrátil z trestné lavici a dostal se do úniku, když k němu doputoval puk do středního pásma. V souboji jeden na jednoho s Binningtonem se už zdálo, že jej dokáže překonat, ale domácí brankář zachytil puk svou pravou bruslí!
18:55'
Bozak se dostal do první větší šance v přesilovce, Driedger puk vyráží.
17:45'
Forčeking Floridy slaví úspěch. Dál drží puk mimo své pásmo a ještě se Matheson dostal do parádní pozice mezi kruhy. Binnington jeho střelu srazil do strany.
17:20'
Panthers nejen, že dostali puk ze svého pásma, ale velmi obstojně jej tam drží a šetří čas.
16:59'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 2 min., podrážení).
16:38'
Po dlouhé době se v akci objevil také Binnington, který zastavil nahození od modré a přerušil hru.
16:27'
Vysoká střela Gunnarssona od modré čáry. Driedger si lapačkou sáhl pro puk a přerušil hru
15:38'
Postavení mimo hru hostů. Komerční přestávka.
15:25'
Barbašev výborně hledal křižnou přihrávkou Sundqvista na pravé straně. Puk adresáta ovšem nenašel.
14:40'
Blues ovšem nemají dobře seřízená mířidla. Když už střela projde obranou, skončí na zadním mantinelu, stejně jako nyní při další ráně od modré.
14:15'
Zatímco Driedger se musí mít v posledních minutách neustále na pozoru, Binnington je bez práce.
13:52'
Další zblokovaná střela domácích od modré čáry. Obrana Floridy si plní své povinnosti svědomitě.
13:16'
Blues zůstávají velmi aktivní a snaží se o otevření skóre. Střela od modré čáry ovšem neprošla až k brankovišti.
12:46'
Postavení mimo hru Floridy. Komerční pauza.
12:08'
Saarela se dostal k puku na útočné modré a po přejetí před kruhy prudce vypálil. Puk skončil na zadním mantinelu.
11:22'
Driedger má nyní plné ruce práce. I po krátké přestávce musel čelit několika střelám. Napřed vyrazil ránu Dunna zpoza kruhů a poté si poradil se zakončením Bozaka.
11:06'
Velký tlak domácích do branky Floridy. Driedger se natáhl v brankovišti a povedlo se mu odvrátit zakončení ze středu, i nebezpečnou střelu Bozaka ze strany. Komerční pauza.
10:01'
Pysykova rána byla zblokována Paraykem.
09:43'
Zpoza kruhů se snažil prosadit domácí Schwartz, ale minul Driedgerovu klec.
08:40'
Hrají se nyní delší úseky bez přerušení. První třetina tím dostává spád a tempo. Se střelbou to ale zatím není nijak potvrzené. Florida vede 4-3 na střely na branku.
07:54'
Barkov vyrazil do útoku s Dadonovem. Barkovovi se povedlo zatočit na střed, položit si obránce, který vjel do brankoviště a zablokoval Binningtona. Puk se dostal k Dadonovovi, ale ten netrefil zčásti odkrytou branku.
07:38'
Zakázané uvolnění Floridy, které se opětovně nepovedla dlouhá přihrávka přes střední pásmo.
06:22'
Sundqvist se prodral ke střele zpoza levého kruhu. Puk doletěl až k Driedgerovi, který jej vyráží.
05:50'
Acciariho zakončení bylo sraženo vysoko nad branku a puk skončil až v ochranné síti.
05:32'
Driedger vyrazil za branku, kde zachytil nahozený puk a rychle ho rozehrál. Vysílá hosty do útoku.
04:55'
Florida vede na střely 3-1. Zatím sledujeme hru ze strany na stranu bez nějakého vytvořeného tlaku od jednoho či druhého týmu.
03:48'
Binnington s přehledem zachytil nahozený puk a rychle rozehrál do strany. Snaha Panthers o útočné pásmo nevyšla.
03:24'
V obranném pásmu Blues byl kotouč sražen do hlediště. Pěkný suvenýr pro jednoho z diváků.
03:10'
Oba celky se střídají ve vedení puku. Pravidelně zkouší útoky, avšak většinou končí tyto pokusy ztrátou puku na zadních mantinelech.
02:04'
Další přerušení hry. Tentokrát kvůli zakázanému uvolnění Floridy, které nevyšla přihrávka na útočnou modrou.
01:29'
Vhazovat se bude opět ve středovém kruhu. Kotouč byl totiž ve středním pásmu vystřelen na jednu ze střídaček.
01:02'
Scandellova rána od modré čáry, hostující Driedger kotouč vyráží mimo brankoviště.
00:09'
Kotouč hned na začátku zápasu vyletěl až do hlediště. Vhazuje se znovu ve středovém kruhu.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Scandella, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Blais – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Steen, Thomas, Bozak – MacEachern, Sundqvist, Barbašev.

Florida Panthers: Driedger (Montembeault) – Weegar, Ekblad, Strälman, Matheson, Yandle, Pysyk – Huberdeau, Barkov, Vatrano – Hoffman, Haula, Dadonov – Toninato, Wallmark, Connolly – Saarela, Acciari, Sceviour..
St. Louis má zcela jiné starosti. Prakticky, byť ne matematicky, už má play off v kapse a bojuje o vítězství v Západní konferenci. Vyhrálo 9 z posledních 10 zápasů a s 92 body se snaží ještě na dálku bojovat s Bostonem (98 bodů) o prvenství v základní části NHL.
Panteři jsou ve Východní konferenci až na 11. místě a ztrácí na postup do play off tři body. Do konce základní části odehrají ještě 14 zápasů, ale jejich forma není zrovna ideální a cesta do nejlepší osmičky bude ještě hodně složitá. Florida potřebuje nutně sbírat body, vyhrávat zápasy, ale z posledních deseti duelů naopak šest prohrála.
St. Louis se v noci na úterý střetne s Floridou a bude se snažit potvrdit pozici nejlepšího týmu Západní konference. Obrovskou motivaci má však před zápasem i Florida, jež nadále bojuje o postup do play off, který jí ovšem zatím uniká.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.