NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Vegas - 5. února 2020   01:00

Tampa
Tampa
10:57' B. Point (Kučerov, Černák) • 17:57' T. Johnson (Cirelli, Palát) • 50:36' Stamkos (B. Point, Kučerov) • 59:15' Killorn (Palát)
4:2
(2:1, 0:0, 2:1)
Vegas
Vegas
15:42' W. Carrier  (McNabb, Eakin) • 43:47' Stastny  (Marchessault, McNabb)

3. Steven Stamkos (TBL) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 18-29; Zablokované střely: 13-12; Vhazování: 59%-41%; Hity: 27-25; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 8-4.
Golden Knights sice byli zejména během úvodní části utkání lepším týmem, jenže v Amalie Areně nakonec nezískali ani bod. Lightning dali svému soupeři lekci z produktivity a ve třetí třetině rozhodl o jejich vítězství fantastickou tečí Steven Stamkos. Fantastický zápas odehrál český útočník Ondřej Palát, který zaznamenal dvě asistence. Konečný výsledek dnešního utkání tak mluví. Tampa Bay Lightning 4 Vegas Golden Knights 2.
59:15'
Tampa právě vstřelila branku!
ALEX KILLORN v mezikruží dojel bekhendové vyhození Ondřeje Paláta a poté puk dovezl do prázdné brány Vegas! Asistence: Ondřej Palát.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:33'
Golden Knights mohli skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování, jenže Andrej Vasilevskij ji bez problému podržel a hosté si vyžádali oddechový čas.
57:53'
Marc-André Fleury během přerušené hry usedl na střídačku a Vegas zkouší vyrovnat bez brankáře!
57:33'
Jonathan Marchessault si najel před bránu na skvělé nahození z levého křídla, jenže kotouč usměrnil přímo do lapačky Andreje Vasilevského!
56:05'
Shea Theodore vzápětí vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže Andrej Vasilevskij byl připravený a jeho ránu sevřel v náručí. Hra byla přerušena.
55:54'
Steven Stamkos se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže střelou zápěstím těsně minul levou tyč.
54:51'
Max Pacioretty se pustil do potyčky s Victorem Hedmanem a oba borci byli vyloučeni za hrubost.
53:33'
Ryan McDonagh se před pár okamžiky ocitl v šanci na levém křídle, Marc-André Fleury ale jeho pokus vyrazil.
50:36'
Brayden Point vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím a těsně před bránou clonil STEVEN STAMKOS, který puk skvěle tečoval ve vzduchu a usměrnil ho k pravé tyči! Tampa potřetí vede – 3:2. Asistence: Brayden Point a Nikita Kučerov.
50:04'
Golden Knights na levém křídle nemohli pokračovat v akci kvůli postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu, předtím ale reklamní přestávka.
48:56'
Yanni Gourde se ocitl v mezikruží ve slibné brankové příležitosti, jenže zamířil přímo do pravého ramena Marca-Andrého Fleuryho, který puk poté raději podržel.
47:24'
Golden Knights se dostali ke střele na pravém křídle a puk byl přizvednut do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Skóre 2:2.
46:02'
Kevin Shattenkirk zkusil vypálit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho ránu ale zablokoval Tomáš Nosek. Skvělý obranný zákrok českého útočníka.
45:23'
Golden Knights rychle otočili hru a Tomáš Nosek se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele, která skončila v lapačce Andreje Vasilevského.
45:09'
Mitchell Stephens se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho rána ale skončila v náručí připraveného Marca-Andrého Fleuryho.
44:42'
Golden Knights se konečně dokázali podruhé v zápase prosadit a na levém křídle spěchali do dalšího útoku, tentokrát je ale zastavilo postavení mimo hru.
43:47'
Golden Knights právě vstřelili branku!
PAUL STASTNY u levé tyče tečoval kotouč po nahození Jonathana Marchessaulta téměř od modré čáry a kotouč po ledě zaplul k přední tyči! Vegas dokázalo podruhé vyrovnat. Asistence: Jonathan Marchessault a Brayden McNabb. (2:2)
43:06'
Knights se pokusili vyrovnat střelou od modré čáry, jenže kotouč skončil v lapačce Andreje Vasilevského.
42:23'
Mitchell Stephens na pravém křídle nabral velkou rychlost a od hrazení napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Marc-André Fleury vyrazil mimo bránu.
41:35'
Mark Stone se řítil z levého křídla sám na bránu, jenže po rychlém zamíchání s pukem ztratil kontrolu nad kotoučem a ke střele se u levé tyče nedostal.
40:46'
Lightning nepříjemně vypálili od modré čáry a tečovaný kotouč těsně minul pravou tyč brány Knights.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 13-21; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 55%-45%; Hity: 19-17; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 6-2.
Třetí třetina začne přibližně v 2:58.
Golden Knights měli v prostřední třetině více ze hry a navíc si zahráli tři přesilové hry, jenže ani jednu z nich nedokázali využít a všechny jejich střely zatím končí na pozorném a fantasticky chytajícím gólmanovi Andrejovi Vasilevském. Skóre po druhé třetině atraktivního klání říká. Tampa Bay Lightning 2 Vegas Golden Knights 1.
40:00'
39:58'
Mark Stone vypálil na vrcholu pravého kruhu s příklepem a Andrej Vasilevskij jeho ránu snadno podržel.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:15'
Nate Schmidt vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Andrej Vasilevskij sevřel kotouč v náručí.
37:55'
Alex Killorn předvedl fantastický sprint a Jonathan Marchessault nyní dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Nyní se tedy bude hrát ve hře 4 na 4.
36:48'
Steven Stamkos byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Vegas si zahraje třetí přesilovou hru.
36:21'
Nikita Kučerov vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem mířila do bližšího horního rohu, Marc-André Fleury ji ale vyrazil, když nyní předvedl fantastický přesun!
36:04'
Ryan McDonagh vystřelil od modré čáry a před bránou puk zřejmě jemně tečoval Nikita Kučerov, Marc-André Fleury ho ale zachytil. Následuje komerční přestávka.
35:17'
Nick Holden vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho rána mířila ke vzdálenější levé tyči brány, Andrej Vasilevskij ji ale dokázal pravým betonem vykopnout.
34:30'
Victor Hedman odvedl na levé straně obranného pásma skvělou práci a vyhodil kotouč až za bránu Knights.
33:47'
Shea Theodore vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Andrej Vasilevskij zasáhl levým betonem.
33:02'
Ryan McDonagh míří podruhé v dnešním zápase na trestnou lavici, tentokrát byl vyloučen za hákování.
32:50'
Golden Knights už mají téměř dvojnásobný počet střel na bránu, nyní se ale ocitli v postavení mimo hru.
32:24'
Ruský brankář se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Vegas a podél hrazení poté přesně rozehrál.
32:15'
Nick Holden vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Patrick Maroon přizvedl puk do ochranné sítě.
31:42'
Andrej Vasilevskij si bez problému poradil se střelou Vegas od modré čáry a opět se vhazovalo po jeho levé ruce. Lightning vedou nad Knights těsně 2:1.
31:36'
Fanoušci Lightning nesouhlasí, stejně jako domácí Anthony Cirelli, proti Tampě ale bylo odpískáno zakázané uvolnění a vhazovalo se po levici Andreje Vasilevského.
31:23'
Osobně jsem viděl chytat Andreje Vasilevského na mistrovství světa v Bratislavě a musím Vám říci, že je to neskutečně obrovský brankář, který tam nemá místo.
30:42'
Andrej Vasilevskij ukryl střelu Maxe Paciorettyho z levého křídla bez problému v lapačce a po zákroku brankáře Lightning následuje komerční přestávka.
30:06'
Lightning potřetí v rychlém sledu nepřesně rozehráli podél střídaček, zakázané uvolnění ale bylo odvoláno a hokejisté Golden Knights tedy museli hrát.
29:46'
Jon Merrill vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Lightning po zákroku Andreje Vasilevského vyrážečkou vyhodili puk na zakázané uvolnění.
29:17'
Jeden z hráčů Lightning objel bránu a do brankoviště posílal nebezpečnou bekhendovou přihrávku, Golden Knights ji ale dokázali odvrátit.
28:55'
Jon Merrill na pravém křídle vypálil od hrazení a Andrej Vasilevskij sevřel jeho ránu bez problému v náručí.
28:04'
Ryan McDonagh mohl vypálit bez přípravy na vrcholu mezikruží, jenže se rozhodl po odraženém kotouči pro přihrávku, která byla Golden Knights zablokována.
27:34'
Zatímco v první třetině měli Golden Knights více ze hry a několik velkých šancí, po přestávce už tak aktivní nejsou a nepomohla jim ani poslední přesilová hra.
27:08'
Vegas úvodní přesilovou hru nevyužilo a Max Pacioretty zamířil střelou z mezikruží přímo do náruče Andreje Vasilevského. Po přerušení reklamní přestávka.
25:40'
Mitchell Stephens mohl skórovat během oslabení, když na bodu pravého kruhu pro vhazování vypálil s příklepem, Marc-André Fleury byl ale na přední tyči připraven.
25:34'
Golden Knights toho zatím během přesilové hry příliš mnoho nepředvedli a nyní se ocitli v postavení mimo hru.
25:25'
Český obránce Jan Rutta byl v první třetině nepříjemně dohrán u hrazení a do dnešního duelu se nevrátí kvůli zranění v dolní části těla.
24:44'
Ryan McDonagh fauloval před vlastní bránou a bývalý hráč Rangers poté dostal dvě minuty za podrážení.
24:22'
Shea Theodore vystřelil po rychlém protiútoku Golden Knights na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale našla pouze Andreje Vasilevského.
23:31'
Yanni Gourde se ocitl na pravém křídle proti trojici protihráčů úplně sám a jeho spoluhráči mezitím střídali.
22:56'
Alex Tuch na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Andrej Vasilevskij jeho ránu bez problému vyrazil mimo.
21:42'
Před bránou Marca-Andrého Fleuryho vznikl obrovský závar, hostující brankář Vegas teď ovšem zůstal záhadným způsobem nepřekonán!
21:10'
Reilly Smith si najel na vzdálenější levé tyči na nahození z pravého křídla a jeho tečovaný puk zamířil nad bránu.
20:36'
Max Pacioretty spěchal na levém křídle útočného pásma za pukem a svedl souboj s Michailem Sergačjovem.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-11; Zablokované střely: 1-3; Vhazování: 57%-43%; Hity: 11-11; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:03.
William Carrier sice dokázal odpovědět na úvodní gól Braydena Pointa, jenže krátce před přestávkou vrátil Lightning vedení skvělou tečí Tyler Johnson. Vegas mělo mnohem více šancí, jenže Tampa mu zatím dává lekci z produktivity. Skóre po první třetině střetnutí tak mluví. Tampa Bay Lightning 2 Vegas Golden Knights 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:57'
Ondřej Palát na pravém křídle vypálil od modré čáry a na přední tyči puk tečovali Anthony Cirelli a TYLER JOHNSON, od něhož se kotouč odrazil těsně nad ledem k přední tyči! Lightning opět vedou. Asistence: Anthony Cirelli a Ondřej Palát.
17:51'
Tampa se skutečně ocitla v postavení mimo hru, poté se ale rychle vrátila do útočného pásma a Ondřej Palát vypálil, jeho rána ale byla přizvednuta do ochranné sítě.
17:36'
Lightning se zřejmě ocitli v postavení mimo hru a následovat bude vhazování v neutrální zóně kluziště.
16:07'
Tomáš Nosek na pravém křídle napadal rozehrávku Lightning a vyhozený puk ho nepříjemně zasáhl do obličeje. Český útočník má zřejmě rozseknutý ret.
15:42'
WILLIAM CARRIER si najel na vrcholu mezikruží na krásnou přihrávku z levého křídla a následně po rychlém protiútoku Golden Knights střelou zápěstím zamířil pod horní tyč! Vegas vyrovnalo. Asistence: Brayden McNabb a Cody Eakin. (1:1)
14:36'
Max Pacioretty se dostal do zakončení v pravém kruhu pro vhazování a Andrej Vasilevskij na přední tyči puk snadno podržel. Následuje reklamní přestávka.
14:05'
Brayden McNabb teď na levém křídle vypálil od modré čáry a Andreje Vasilevského tentokrát zachránila horní tyč, od níž se puk odrazil do hry! Vegas mělo spoustu šancí, ale nevyužilo je.
12:46'
Alex Tuch se řítil po diagonální přihrávce Tomáše Noska z pravého křídla sám na bránu, vzápětí ale bekhendem Andreje Vasilevského mezi betony nepřekonal! Brankář Tampy stále nepřekonán.
12:24'
Cody Eakin mohl vyrovnat střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, Andrej Vasilevskij ale dokázal sevřít kotouč mezi levou rukou a tělem. Pěkný zákrok.
12:11'
Lightning spěchali dopředu podél střídaček, jenže se ocitli v postavení mimo hru a hra byla přerušena.
11:19'
Nick Holden vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
10:57'
BRAYDEN POINT se nyní ocitl v mezikruží nikým neatakován a rychlou střelou zápěstím vymetl levý horní roh brány! Lightning přečkali několik šancí Vegas a v polovině první třetiny se ujali vedení. Asistence: Nikita Kučerov a Erik Černák.
09:37'
Mitchell Stephens a Carter Verhaeghe se dostali v rychlém sledu do zakončení v levém kruhu, Marc-André Fleury ale první střelu vyrazil, zatímco druhou podržel.
09:01'
Ondřej Palát vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, Marc-André Fleury byl ale připravený a ránu českého útočníka dokázal vyrazit mimo svou bránu.
08:18'
Golden Knights jsou zatím mnohem nebezpečnější a nyní vypálili od modré čáry, Andrej Vasilevskij ale zatím chytá skvěle a nyní zasáhl pravým betonem.
07:18'
Jonathan Marchessault nepříjemně vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Andrej Vasilevskij byl ale připraven a jeho ostrou ránu vyrazil mimo bránu.
06:31'
Jan Rutta bojoval o puk v pravém rohu obranného pásma a Nicolas Roy ho ostře narazil na hrazení. Hra byla přerušena a prostor dostává komerční přestávka.
05:44'
Cody Eakin vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Andrej Vasilevskij jeho střelu podržel v náručí.
05:19'
Max Pacioretty teď mohl po přihrávce z pravého křídla podruhé v zápase skórovat na vzdálenější levé tyči do prázdné brány, Andrej Vasilevskij ho ale vychytal, když parádně zasáhl vyrážečkou!
04:26'
Max Pacioretty vypálil z levého kruhu pro vhazování a puk mířil do předního horního rohu brány, Andrej Vasilevskij byl ale připraven a zasáhl vyrážečkou.
03:44'
Victor Hedman na levém křídle vypálil z otočky a jeho rána skončila v náručí Marca-Andrého Fleuryho.
02:13'
Max Pacioretty si najel na vzdálenější levé tyči na přihrávku Chandlera Stephensona z pravého kruhu pro vhazování a pak po ledě těsně minul pravou tyč prázdné brány! Další šance Vegas.
01:55'
Andrej Vasilevskij se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Vegas, a rozehrál na obránce Erika Černáka.
00:37'
William Carrier si v mezikruží nádherně prohodil kotouč mezi nohama jednoho z protihráčů a v pravém kruhu pro vhazování se dostal ke střele bekhendem, která minula vzdálenější levou tyč!
00:05'
Tomáš Nosek vyhrál úvodní vhazování zápasu a Nick Holden okamžitě nahodil puk do útočného pásma.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), Shattenkirk, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Stamkos (C) – T. Johnson, Cirelli, Palát – Maroon, Paquette, Killorn (A) – Gourde, Stephens, Verhaeghe. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Holden, Whitecloud, Merrill – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Mark Stone (A), Stephenson, Pacioretty – Tuch, Eakin, W. Carrier – Reaves, N. Roy, Nosek. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Dean Morton. Čároví: Tony Sericolo, Derek Amell.

Tomáš Nosek (VGK) 50 zápasů, 6+4, +/- 0
Ondřej Palát (TBL) 51 zápasů, 14+19, +/- +22
Jan Rutta (TBL) 32 zápasů, 1+6, +/- +6
Erik Černák (TBL) 49 zápasů, 5+5, +/- +6
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly dvakrát v loňské sezóně NHL a z výhry se vždy radoval tým, který hrál venku. Na konci října 2018 vyhrála Tampa, zatímco na začátku února 2019 Vegas. Letos se obě organizace potkají poprvé.
Vegas Golden Knights

Hokejisté Knights vyhráli dvakrát za sebou a zásluhou dobrých výsledků se posunuli na třetí místo Pacifické divize se ziskem 61 bodů. V čele divize nadále zůstává Vancouver, za kterým Vegas zaostává o čtyři body, a druhý je s 62 body Edmonton. Hokejisté Calgary drží první divokou kartu, zatímco Arizona druhou. Knights budou spoléhat na Sheu Theodorea, který během posledních šesti střetnutí zaznamenal sedm asistencí.
Tampa Bay Lightning

Lightning prožili rozpačitý začátek sezóny, v současné chvíli se ale nachází na druhém místě Atlantické divize a budí obrovský respekt. Tampa Bay vyhrála tři ze čtyř venkovních střetnutí a nyní se vrací domů, kde vyzve Knights. Nejproduktivnějším hráčem Tampy je Nikita Kučerov, který během letošní sezóny zaznamenal 61 bodů. Skvělou formu má také Steven Stamkos, který byl vyhlášen druhou hvězdou uplynulého týdne NHL.
Tampa zahájí ve středu v noci sérii velice náročných střetnutí, když se desetkrát za sebou postaví proti týmům, které aktuálně drží pozice zajišťující účast v playoff. Prvním soupeřem Lightning budou Golden Knights, proti nimž odstartují sérii tří domácích zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.