NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Montreal - 6. října 2019   01:00

Toronto
Toronto
05:57' Matthews (Rielly, Ceci) • 15:54' Kerfoot (Moore) • 21:29' Moore (I. Michejev, Kerfoot) • 45:16' W. Nylander (Barrie, Kerfoot) • 58:45' Matthews (Barrie, Marner)
5:6
(2:1, 1:0, 2:4 - 0:0)

0:1 (SN)

Montreal
Montreal
01:08' Domi  (Lehkonen, Gallagher) • 45:27' Drouin  (Domi) • 46:29' Gallagher  (S. Weber, Danault) • 53:02' Petry   • 55:20' Danault  (Gallagher, S. Weber) • ' Byron
Toronto
Dwyer, McIsaac – Smith, Brisebois
Scotiabank Arena, Toronto
19 547 diváků
Montreal

Skončilo nám utkání mezi Torontem a Montrealem. Hosté se díky skvělé třetí třetině, kterou vyhráli 4:2, postarali o velký obrat a z Toronta si odvážejí dva body. Výhru 6:5 po samostnaných nájezdech vystřelil útočník Byron. Toronto ještě na začátku 46. minuty vedlo 4:1, zápas však do vítězného konce nedotáhlo.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Slovenská stopa:

Martin Marinčin (TOR), 0+0, 0 střel, 1 hit, čas na ledě: 8:14
Tomáš Tatar (MTL), 0+0. 2 střely, 1 hit, čas na ledě: 17:33.
Statistiky:

Střely na bránu: 37-42
Buly: 54%-46%
Vyloučení: 3-5
Využití: 1-1
Hity: 19-26.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
Autorem vítězné branky je PAUL BYRON.
Tavares nedokázal prostřelit Price a je rozhodnuto.
Weal taktéž netrefil bránu. Toronto však nyní musí proměnit.
Marner prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
Byron našel skulinu mezi betony a prostřelil Hutchinsona.
Matthews stojícího Price nepřekonal.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
Tavares si ve finální fázi přehodil puk na forehand a rychle vystřelil z bezprostřední blízkosti. Price vyrazil.
64:31'
Ještě jedno přerušení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
63:33'
Tavares se dostal s Marnerem do přečíslení, ovšem dvojice domácích hráčů to nevyřešila dobře.
62:57'
62:46'
Weberova dělovka od modré čáry netrefila konstrukci brány. Hutchinson zasahovat nemusel.
61:56'
Střela Tatara jen těsně minula horní tyč. Montreal pokračuje v tlaku.
60:57'
Oddechový čas pro hosty.
60:57'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (John Tavares – 2 min., sekání).
60:45'
Marner v samostatném úniku neuspěl. Svou dlouhou kličku do bekhendu protáhl až moc a následně touš nezvedl.
60:38'
Tatar šikovně před bránou hledal Petryho, který přesně nezakončil.
60:19'
Hutchinson si poradil s tvrdou ranou Domiho od modré čáry. Dvakrát v krátkém sledu musel zasahovat.
60:01'
Střely na bránu: 33 – 33.
60:00'
59:47'
Pár sekund před koncem řádné hrací doby se bude vhazovat před Hutchinsonem.
58:45'
Toronto právě vstřelilo branku!
Skvělá třetí třetina gólově pokračuje! AUSTON MATTHEWS 75 sekund před koncem třetí periody vyrovnal a vsítil svou druhou branku v utkání. Z levého kruhu přesně zakončil ke vzdálenější tyči odražený puk. 5:5. Asistence: Tyson Barrie a Mitchell Marner.
58:00'
Canadiens lépe bruslí a Toronto je nyní skoro bezradné. Za okamžik zřejmě zkusí powerplay.
57:39'
Domácím se nepovedl přechod do útočné třetiny. Ofsajd.
57:10'
Montreal šetří cenné vteřiny na útočné polovině. Hutchinson musel zasahovat.
56:34'
Domácí ztrácí a jsou nuceni se tlačit dopředu. Moc času jim už nezbývá.
55:20'
Montreal právě vstřelil branku!
Tak tohle je neuvěřitelná otočka! Montreal ještě před chvílí prohrával o tři góly a najednou vede! PHILLIP DANAULT využil nepozornosti v obraně Toronta a doklepl odraženou střelu Webera do sítě. 4:5. Asistence: Brendan Gallagher a Shea Weber.
55:06'
Oba týmy už hledí na svou defenzivní činnost. Ani jeden mančaft nechce v závěru udělat chybu.
54:20'
Toronto honí puk po mantinelu v pásmu soupeře.
53:47'
Matthews se neprobil do útočné třetiny. Čistým způsobem byl zastaven hostujícím bekem.
53:13'
53:02'
Autorem branky z trestného střílení je JEFF PETRY. Dokázal si najet mezi kruhy a přesnou střelou na vyrážečku dokonale umístil kotouč. 4:4.
53:02'
Pojede se samostatný nájezd. Kapanen totiž hodil zlomenou hůl po protihráči. Hosté budou mít jedinečnou šanci k vyrovnání.
52:32'
Domiho rána zápěstím byla zablokována. Montreal se už však usadil v pásmu soupeře.
51:55'
Z počátku přesilovky Montrealu se domácí osvobodili. Následně přišel ofsajd hostů.
51:13'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., nedovolené bránění).
51:03'
Michejev před bránou netrefil tvrdou přihrávku Moora. Po delší době zahrozili také hokejisté Maple Leafs.
50:13'
Domácí v těžké pozici dostali puk do bezpečí. Tavares o pár chvil později vyvezl puk do středního pásma.
49:13'
Hutchinson musel znovu zasahovat. Mike Babcock se snaží na střídačce svůj tým nabudit.
48:28'
Hutchinson zakročil proti střele z mezikruží. Hru raději přerušil.
48:08'
Montreal je v laufu a pobývá v útočném pásmu. Toronto se jen ztěží brání.
47:36'
Torontu se nepovedla rozehrávka. Máme zde další icing.
46:29'
V krátkém průběhu vidíme další gól a už je to jen o gól. BRENDAN GALLAGHER se rychle zorientoval před bránou a dorazil vyraženou střelu Webera za záda Hutchinsona. 4:3. Asistence: Shea Weber a Phillip Danault.
45:27'
Uběhlo 11 sekund a máme zde odpověď! JONATHAN DROUIN dopravil touš do opuštěné brány po přistrčení od Domiho. Hutchinson byl bezmocný. 4:2. Asistence: Max Domi.
45:16'
Toronto využívá přesilovku! WILLIAM NYLANDER si našel přihrávku Barrieho a povyjel si do lepší pozice. Následně propálil Price a zvýšil vedení domácích na 4:1. Asistence: Tyson Barrie a Alexander Kerfoot.
44:40'
Auston Matthews zůstal chvíli osamocen na pravém kruhu, odkud razantně vypálil. Price předvedl skvělý zákrok.
44:24'
Tavaresova přihrávka směrem k modré čáře přesná nebyla. Domácí se musí pro puk vracet.
44:07'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., podrážení).
43:38'
Danault vybízel před bránou svého spoluhráče. K teči ovšem nedošlo.
42:55'
Shore se zapojil do bránění a společně s Timashovem dokonale vykryl prostor k přihrávce.
42:22'
Zakázané uvolnění Montrealu. Hra se opět přesune před Price.
41:47'
Marner si najel na pravé křídlo a obdržel přesnou přihrávku. Svou střelu namířil po ledě do pravého betonu Price.
41:10'
Třetí třetina začala opatrně. Montreal se zatím k zakončení nedostal.
40:01'
Střely na bránu: 23 – 16.
Druhá třetina je u konce. Toronto hned z kraje druhé dvacetiminutovky přidalo třetí gól z hole Trevora Moora. Zhruba do 33. minuty Toronto kralovalo utkání a tvořilo si jednu šanci za druhou. Na konci třetiny se už poměr sil na ledě srovnal. Třetí třetina začne zhruba ve 3:07.
40:00'
39:45'
Tatar ztratil kotouč a do šance se řítil Michejev. Nakonec byl odzbrojen třemi protihráči.
38:58'
Další Chiarotův pokus vyrazil Hutchinson do rohu hrací plochy. Brankář Maple Leafs dnes podává jistý výkon.
38:42'
Domácí se ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
38:34'
Střela od modré čáry v podání Chiarota byla nebezpečná. K dorážce se Byron neprotlačil.
37:56'
Toronto se dostalo do útočného pásma a nyní se tam snaží něco vymyslet.
37:15'
Kotouč skončil na střídačce Toronta. Opět je hra zastavena. Už delší dobu jsme neviděli větší šanci.
36:35'
Po komerční přestávce se opět pokračuje ve hře. Vhazovalo se v útočném pásmu Montrealu.
36:06'
Armiova teč se do brány nevešla. Hutchinson zasahovat nemusel.
35:28'
Hosté získali puk na své hole a s rozehrávkou pečlivě vyčkávají.
34:23'
Price skryl nahození od modré čáry ve své lapačce. Kotouč ještě lehce před brankářem Montrealu tečoval Kerfoot.
33:46'
Na druhé straně zahrozili také hosté, ale střela beka Kulaka byla zastavena Gauthierem.
33:16'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Vysoké tempo hry je evidentní.
32:35'
Kapanenova rána byla sražena nad horní tyč. Domácí pokračují ve hře na puku.
31:58'
Toronto nám nyní předvádí totální hokej. Je radost se na to dívat.
31:11'
30:58'
Nylander chytrou přihrávkou přes šíři kluziště oslovil Moora. Útočník Toronta trefil rameno hostujícího brankáře.
30:18'
Maple Leafs hrají tuto početní výhodu skvěle. Drží se v pásmu a neustále střílejí.
29:45'
Parádní akce byla k vidění před bránou Montrealu. Marner přihrál na střed Tavaresovi, který nádhernou zadovkou přihrál Matthewsovi do střelecké pozice. Hvězdný útočník ale minul. Souhra největších hvězd domácího celku byla ozdobou utkání.
29:27'
Weber vyhozrním přes všechny čáry svůj celek uchránil od nebezpečí.
29:11'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., podrážení).
29:11'
Hra je zastavena. Je zde komerční pauza.
28:59'
Sledujeme celkem rozháranou pasáž hry. Sice se hraje ve vysokém tempu, ale střelecké pokusy nevidíme.
28:08'
Hráči Toronta hrají velmi dobře. Jsou silní na puku a nedovolují hostům se dostávat do šancí.
27:42'
26:52'
Rielly měl až příliš velké ofenzivní choutky a útočnou modrou čáru přejel rychleji než měl. Ofsajd.
26:32'
Hosté se zatím dobře brání přesilovce domácího celku.
25:49'
Tavares ihned po vyhraném buly napálil tyč hostující brány. V Torontu mohlo být rázem veseleji.
25:42'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jonathan Drouin – 2 min., sekání).
25:42'
Shea Weber zachytil vyhození a krásně se protlačil až před bránu, odkud bekhendem vyslal zajímavý pokus. Hutchinson včas zakročil.
25:30'
Postavení mimo hru zastavuje další útočnou akci Montrealu.
25:11'
Gallagher je dnes nejaktivnějším mužem v bílém dresu. Nyní projel do útočné třetiny a rychle zakončil. Hutchinson našel puk na své hrudi.
24:28'
Také hosté se nyní dostali do útočné třetiny, jenže jejich snažení netrvalo příliš dlouho.
23:54'
Toronto má nyní poměrně velký tlak. Hosty zavřelo v obranném pásmu.
23:28'
Střelecký pokus od modré čáry dokázal vyrazit Carey Price do bezpečí.
22:40'
Nyní se hraje ve středním pásmu. Toronto kontroluje své vedení.
21:29'
Domácí rychle přenesli hru dopředu a dostali se do přečíslení. Vyřešili to podobně jako Montreal při prvním gólu a navíc taktéž gólově. Prosadil se TREVOR MOORE. 3:1. Asistence: Ilja Michejev a Alexander Kerfoot.
20:55'
Kerfoot v závěru přesilovky neuspěl se svým samostatným únikem.
20:32'
Byron vyvezl puk ze třetiny a pro chvíli osvobodil svůj tým.
20:10'
Rielly vjel do pásma příliš pozdě. Marner se nestihl vrátit, a tak byl pískán ofsajd.
20:01'
Střely na bránu: 12 – 11.
Skončila nám velmi pohledná první třetina. Viděli jsme v ní tři branky a Toronto jde do šaten spokojenější. Otočilo průběžný stav a vede 2:1. Zatím rozdílovou branku vsítil Alexander Kerfoot. Druhá perioda začne přibližně ve 2:11.
20:00'
19:57'
19:14'
Chiarot na druhé straně rychle vystřelil příklepem. Tato rána taktéž minula svůj cíl.
18:59'
Nylander ihned po buly nebezpečně vystřelil. Jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
18:53'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., příliš mnoho hráčů).
18:52'
Skvělou defenzivní práci odvedl Gauthier. Hosté se poté pokusili o dlouhé přenesení hry, jenže vystavili se do ofsajdu.
18:27'
Toronto se zatím přesilovce hostů brání dobře.
17:57'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nick Shore – 2 min., podrážení).
17:57'
Gallagher parádně uvolnil před bránou Danaulta, jehož zakončení z první jen těsně minulo svatyni domácích.
17:18'
Nahození hostů od modré čáry zamířilo po ledě vedle brány. Hutchinson zasahovat nemusel.
16:44'
Montreal se z branky snaží rychle otřepat a ještě do konce první periody bude chtít vyrovnat stav.
15:54'
Domácí jdou poprvé v utkání do vedení. Chybu Suzukiho za bránou dokázal využít Moore. Rychle jej obral o puk a předložil před bránu krásnou přihrávku ALEXANDERU KERFOOTOVI. Novic na soupisce Toronta vsítil branku. 2:1. Asistence: Trevor Moore.
15:00'
Domácí se s mnoha obtížemi dokázali vypořádat a Rielly zkušeně vyvezl puk z vlastního pásma.
14:36'
Byronova střela z levého křídla zamířila těsně nad bránu. Zřejmě i s přispěním teče domácího beka.
14:07'
Montreal předvedl skvělé střídání. Hutchinson musel předvést sérii zákroků.
13:38'
Gallagher pálil bez přípravy těsně vedle vzdálenější tyče.
13:11'
12:38'
Nylander zůstal na pravém kruhu nikým neobsazen. Proti jeho ráně zápěstím si Price vyjel a vyrážečkou vyrazil touš do rohu.
12:05'
Toronto se opět musí pro puk vracet do středního pásma.
11:30'
Tavaresova střela se do brány nevešla. Montreal se následně osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
11:11'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., držení).
10:45'
Michejev využil přistrčení Moora a dokázal si po levém křídle sjet ke střele. Price jej ramenem vychytal.
10:10'
Hostující celek se tentokrát provinil icingem. Vhazovat se bude před Pricem.
09:24'
Montreal znovu přebral iniciativu a dokázal se udržet v útočném pásmu.
08:34'
Ceciho nahození od modré čáry až k bráně hostů nedoputovalo. Sledujeme velmi pěkný hokej z obou stran.
07:24'
Petryho ránu z velmi dobré pozice dokázal vyrazit Hutchinson lapačkou. Montreal i nadále tlačí v tomto střídání.
07:02'
Toronto je při chuti a momentálně operuje v útočné třetině.
05:57'
Javorové listy vyrovnávají. AUSTON MATTHEWS si najel až k modré čáře na přesnou pobídku Riellyho a nechytatelně zamířil do horního růžku hostující svatyně. 1:1. Asistence: Morgan Rielly a Cody Ceci.
05:16'
Michejev bekhendem nahodil puk na bránu. Price vyrážečkou zasáhl.
04:43'
Fleuryho rána od modré čáry byla Hutchinsonem vyražena do hlediště.
04:35'
Rielly váhá s rozehrávkou. Útočníci se mu nabízejí na modré čáře.
03:57'
Canadiens obléhají území okolo brány Toronta.
03:01'
Hutchinson měl plné ruce práce s nahozením na bránu. Kotouč se mu nepovedlo zkrotit, ale hosté se nakonec neprosadili.
02:03'
Matthews se zjevil v těsné blízkosti brány a svůj pokus namířil těsně nad břevno. Price si mohl oddechnout.
01:55'
Byl odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:08'
Montreal v úvodních vteřinách hýří aktivitou a hned se dostává do vedení! Únik dva na jednoho zakončil MAX DOMI a využil tak pěknou pobídku Lehkonena. 0:1. Asistence: Artturi Lehkonen a Brendan Gallagher.
00:58'
Gallagher měl znovu na hokejce zajímavou palebnou pozici. Těsně minul.
00:44'
Hutchinson zasáhl proti ráně Gallaghera zápěstím.
00:28'
Hosté začali utkání pobytem v útočném pásmu. Ke střele se zatím nedostali.
00:01'
Oba celky už přijíždějí na led. Před začátkem si ještě vyslechneme kanadskou hymnu.

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Andersen) – Barrie, Muzzin, Ceci, Rielly (A), Marinčin, Sandin – W. Nylander, Matthews, A. Johnsson – Marner (A), Tavares (C), Kapanen – Moore, Kerfoot, I. Michejev – N. Shore, F. Gauthier, Timashov.

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Mete, Chiarot, Petry, C. Fleury, Kulak – Gallagher (A), Danault, Tatar – Suzuki, Domi, Lehkonen – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Weal, N. Thompson, Byron (A).

Rozhodčí: Dwyer, McIsaac – Smith, Brisebois.
TORONTO MAPLE LEAFS

Javorové listy ani v loňském play off nepřešly přes Boston. Po skvělé základní části tým Mikea Babcocka znovu nezvládl nejdůležitější část sezony a větší díru do světa neudělal. Také letos bude Toronto patřit mezi aspiranty na Stanley Cup. Hlavní osu týmu tvoří Auston Matthews, John Tavares, Morgan Rielly nebo Mitchell Marner. Úvodní utkání sezony Toronto zvládlo, Ottawu porazilo 5:3.
MONTREAL CANADIENS

Montreal načal sezonu porážkou v prodloužení s hokejisty Caroliny. Tým Clauda Juliena prožil velmi povedenou přípravu, vyhrál v ní 5 ze sedmi zápasů. Dvakrát podlehl právě Torontu. Mezi hlavní tahouny Canadiens budou v letošní sezoně patřit brankář Carey Price, obránci Shea Weber a Jeff Petry, útočníci Max Domi, Jonathan Drouin nebo Brendan Gallagher. Slovenskou stopou v týmu Montrealu je útočník Tomáš Tatar.
Přeji vám příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Toronta Maple Leafs přivítají Montreal Canadiens. Kanadská hokejová klasika začíná krátce po jedné hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.