NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Columbus - 16. února 2021   01:07

Carolina
Carolina
13:14' Aho (Slavin, B. McGinn) • 18:32' J. Staal (Foegele, Bean) • 21:29' B. McGinn (T. Teräväinen, Aho) • 21:56' T. Teräväinen (B. McGinn, Gardiner) • 39:13' Niederreiter (T. Teräväinen, Nečas) • 51:35' B. McGinn (Bean, T. Teräväinen) • 51:54' J. Staal (Trocheck, Svečnikov)
7:3
(2:3, 3:0, 2:0)
Columbus
Columbus
00:26' Atkinson  (Laine, Roslovic) • 05:55' Jenner  (N. Foligno, Gavrikov) • 15:53' Stenlund  (Jenner, Bjorkstrand)
Carolina
L'Ecuyer, Brenk – Toomey, Kovachik
PNC Arena, Raleigh
Columbus
Korpisalo (41. Merzlikins) – S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Kukan, Peeke, Del Zotto – Atkinson, Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Stenlund, Domi – N. Foligno, Texier, Jenner – Robinson, Riley Nash, Matteau.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se bud těšit zase někdy na počtenou.

3. Jake Bean (CAR) – 0+2
Carolina si proti Columbusu udržela domácí neporazitelnost v letošní sezóně, v PNC Areně zvítězila i počtvrté. Dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející střetnutí a soupeře nakonec porazila vysoko 7:3.

První třetina nabídla pět tref do černého. Úvod vyšel skvěle Modrokabátníkům, kteří se dostali do dvoubrankového vedení, na kontaktní gól Aha ještě odpověděl Stenlund. Důležitá byla branka domácího mužstva do šatny, o kterou se postaral kapitán Jordan Staal. Od druhé třetiny skórovalo jediné mužstvo, to domácí. Hurikáni spustili gólovou vlnu, která se zastavila až na sedmičce. Svěřenci kouče Brind'Amoura udělili soupeři pořádnou lekci z efektivity, neboť střel měli méně než soupeř, přesto oslavili vysoké vítězství rozdílem čtyř branek.

Canes se díky vítězství osamostatnili na třetím místě Centrální divize, na první Tampu snížili manko na jediný bod, Florida nadále zůstává druhá o skóre. Columbus i navzdory porážce udržel pátou pozici, ale ztratil na nejbližší soupeře, kteří dnes bodovali.
59:52'
Poslední útok patřil hostům. Kevin Stenlund si vyměnil puk s Boonem Jennerem, posléze vystřelil z vrcholku levého kruhu švihem těsně nad horní tyč.
59:28'
Ještě ze středního pásma vypálil zápěstím Dougie Hamilton. Gólman Blue Jackets mohl v tomto případě zůstat klidným, puk letěl o kus vedle brány.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:39'
Chybnou rozehrávku Del Zotta zpoza brány zachytil Nino Niederreiter. Střelou na lapačku neuspěl, ani dorážející Paquette neprocpal kotouč za záda Merzlikinse.
58:13'
Oliver Bjorkstrand obdržel přihrávku do pravého kruhu od Patrika Laineho. D8nský hokejista volil ránu z první, Reimer vytáhl výborný zákrok levým ramenem.
57:34'
Andrej Svečnikov přejel středovou čáru a pak vyhodil touš za branku soupeře. Společně se spoluhráči odjel střídat, více prostoru na ledě nyní dostává i domácí čtvrtá lajna.
57:10'
Další zakázané uvolnění a zase se jím provinili hosté. Cam Atkinson nedosáhl na příliš prudkou a nepřesnou nahrávku beka Savarda.
56:57'
Lotyšský gólman v dresu Columbusu se po příjezdu na led nenudí, ba naopak. Další zákrok si připsal po střele Aha, svižný projektil pokryl rukavicí.
56:30'
Po zákroku Merzlikinse a přerušení hry se strhla drobná potyčka mezi Niederreiterem a Domim. Rozhodčí obě horké hlavy rychle uklidnili a nejspíše ani nebudou vyloučovat.
55:49'
Nová akvizice v dresu Hurikánů, Cédric Paquette, nahrál za bránu Foegelovi. Až k němu ovšem černá guma nedoputovala, zastavil ji Seth Jones.
55:13'
Zakázané uvolnění, hra se přesune před Merzlikinse. Dougie Hamilton udržel na zádech Texiera, který nenašel cestu přes kanadského beka.
54:46'
Zápas se dohrává. Tortorellova družina si je vědoma, že s tím stavem už nemůže nic udělat, ale sympaticky se snaží alespoň snížit debakl.
54:20'
Stefan Matteau vyzval k souboji jeden na jednoho Jaccoba Slavina. Obránce soka výborně vystál a kličku na levou stranu vystihl.
53:48'
Modrokabátníci se nadále drží v útočné třetině, ale jejich šance na bodový zisk jsou minimální, prakticky nulové. Čas hraje proti nim a domácí hrají od druhé třetiny do defenzivy velmi dobře.
53:16'
James Reimer netušil, kam vyrazil kotouč po střele Domiho. S pomocí spoluhráčů ale situaci přestál bez újmy, Svečnikov dostal touš do středního pásma.
52:30'
Cam Atkinsom měl možnost bleskově snížit. Zůstal za obranou úplně nepokrytý, po bekhendovém blafáku ovšem mířil nepřesně.
51:54'
Carolina právě vstřelila branku!
Kouč Tortorella pyká za neúspěšnou challenge měrou vrchovatou. Hurikáni využili přesilovku a vedou už o čtyři góly. Po ledě vystřelil Svečnikov a od bruslí Trochecka a poté ještě JORDANA STAALA se puk odrazil až za záda bezmocného gólmana. Asistence: Vincent Trocheck a Andrej Svečnikov.
51:35'
Nebude, gól zůstává v platnosti! Hokejisté Blues Jackets se navíc budou muset bránit dvě minuty v oslabení, rozhodčí hostům za neúspěšnou challenge udělil dvě minuty za zdržování hry.
51:35'
Kouč Tortorella dnes podruhé zkouší coach challenge! V prvním případě byl úspěšný a gól domácích byl odvolán. Bude mít šťastnou ruku i napodruhé?
51:35'
Je rozhodnuto! Od modré čáry vypálil Bean a jeho nahození ztečoval do protipohybu gólmana BROCK MCGINN. Merzlikins neměl žádnou šanci na změnu směru letu puku reagovat. Asistence: Jake Bean a Teuvo Teräväinen.
50:44'
Martin Nečas společně s Trocheckem podrželi v útočné třetině pár cenných vteřin. Seth Jones byl ve finále tím, kdo soupeře obral a uklidnil hru za vlastní bránou.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Carolina je doma letos neporažení a míří za prodloužením této série. Columbus musí vrhnout všechny zbytky sil do útoku.
49:55'
Ten zatím nepřišel, avšak velmi blízko k němu měl Alexandre Texier. Mezi kruhy obdržel výbornou nahrávku, avšak narazil na levý beton Reimera.
49:22'
James Martinook se zpět ve hře a hned s zapojil vypomoci do defenzivy. Hosté drží útočnou třetinu a zoufale se snaží o kontaktní gól.
48:57'
Definitivně rozhodnout mohl při vlastním oslabení Sebastian Aho. V úniku volil bekhendový blafák a zakončení mezi nohy, Merzlikins si ovšem ten prostor pohlídal.
48:15'
Zatím si jeho spoluhráči vedou velmi dobře. Zakončení Domiho od pravého mantinelu Reimer zastavil pravým betonem, následně Slavin vyhodil přes všechny čáry.
47:22'
Komplikace pro Carolinu. James Martinook se probojoval k puku, jenže pouze za cenu faulu. Texiera zahákoval a bude doufat, že na trestné lavici vydrží celé dvě minuty.
47:15'
Obránce Savard hrál následně důležitou roli i v útoku. Jeho tvrdou střelu Reimer vyrazil jenom před sebe, dorážející Riley Nash pálil těsně nad.
47:09'
Lotyšský gólman ve službách Blue Jackets se vydal za bránu zastavit nahození Slavina. To se mu podařilo, po mantinelu následně rozehrál na volného Savarda.
46:33'
Slabé nahození Domiho od pravého mantinelu nemohlo Reimera překvapit. Strážce svatyně dopřál spoluhráčům chvilku klidu, puk podržel v rukavici.
46:02'
Akce ještě pokračovala, z druhé vlny jedoucí Teuvo Teräväinen byl u volného kotouče jako první. Vrátil ho McGinnovi, jenž zápěstím trefil výstroj Merzlikinse.
45:43'
Domácí ujeli do přečíslení dva na jednoho. Brock McGinn žabičkou oslovil Aha, finský forward ovšem promáchl naprázdno.
45:20'
Člen první obranné dvojice Dougie Hamilton zabral a rozhodčí proto muse odpískat icing, neboť Atkinson se přes beka neprotáhl.
44:55'
Boone Jenner naznačil střelu, načež se snažil Reimera překvapit střelou z velkého úhlu. Kanadský brankář ovšem s podobnou možností počítal a beton ponechal přilepený k tyči.
44:11'
Český útočník Martin Nečas znovu dostává hodně prostoru na ledě. Nyní nabral velkou rychlost po levém mantinelu, pěknou akci završil bekhendovým pokusem do výstroje gólmana.
43:20'
Vincent Trocheck byl na buly v obranné třetině úspěšnější. Puku se chopil Brett Pesce, za jehož vysokým obloučkem natahoval Del Zotto rukavici marně.
43:08'
Modrokabátníci viditelně nechtějí odejít z utkání s prázdnou. Během pár vteřin vypálil Atkinson, na nějž navázal Roslovic. Reimer zapsal do statistik dva úspěšné zákroky navíc.
42:48'
Martin Nečas protečoval vyhození Hamiltona do útočného pásma. Zakázané uvolnění se pískat nemůže, český útočník hrál na polovině soupeře.
42:07'
V ofsajdovém postavení byl přichycen Sebastian Aho. Fin neudržel nohu na modré čáře, v době nahrávky od McGinna již byl v útočném pásmu.
41:40'
Na zteč se vydal Vincent Trocheck. Jenže v průběhu jízdu se mu puk postavil na hranu, což mělo za následek také jeho ztrátu.
41:16'
O první střelecký pokus druhé třetiny se postaral Jaccob Slavin. Tvrdá střela od modré čáry hned nadělala Merzlikinsovi problémy, nakonec dokázal zakročit vyrážečkou.
40:10'
Trenér Tortorella se rozhodl v úvodu třetí třetiny dát svým svěřencům nový impuls. Vyměnil gólmany, Korpisala nahradil v brankovišti Lotyš Elvis Merzlikins.
40:01'
Střídání v týmu Columbus Blue Jackets: ze hřiště odchází Joonas Korpisalo, přichází Elvis Merzlikins.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:09.
Druhá třetina zcela překlopila vývoj střetnutí a to ve prospěch domácí Caroliny. Ta přidala v prostředním dějství tři góly, zatímco Reimer za svá záda nepustil jediný puk. Vyrovnání se dostavilo ve 22. minutě, kdy střeleckou formu potvrdil Brock McGinn. parádní obrat dokonal o pouhých 27 sekund později Teuvo Teräväinen, jenž skóroval i s přispěním horní tyčky. Pátý a zatím poslední gól padl v závěrečné minutě prostřední části, kdy se po ose Nečas – Teräväinen dostal puk až k Ninu Niederreiterovi, jenž zaznamenal branku v přesilové hře.
Střely na branku po 2. třetině: 25 – 28
40:00'
39:13'
Zásah v přesilovce přináší Carolině vedení o dvě branky! Nečas přihrál Teräväinenovi na brusle, ale Fin si poradil na jedničku. Z levého kruhu přihrál na střed NINU NIEDERREITEROVI, Švýcar forhendem umístil černou gumu popáté za záda Korpisala. Asistence: Teuvo Teräväinen a Martin Nečas.
39:01'
Finská dvojice Sebastian Aho, Teuvo Teräväinen, hraje s velkou chutí. Po vzájemné spolupráci nyní pálil druhý jmenovaný, další Fin Korpisalo zasáhl lapačkou.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
V závěru druhé dvacetiminutovky si Hurikáni zahrají premiérovou početní převahu. Dean Kukan se proti Svečnikovovi provinil držením.
38:02'
Jako první byl u Peekem vyhozeného kotouče Jaccob Slavin. Znovu se tak musela přerušovat hra, tentokráte z důvodu zakázaného uvolnění.
37:41'
Společnými silami Pesce a Aho obrali o kotouč Nicka Foligna. Američan byl v rohu kluziště pod velkým tlakem a touš na holi neudržel.
37:00'
James Reimer si pohlídal nahození Setha Jonese od modré čáry. Měl i štěstí, že směr letu puku nikdo nepozměnil, černou gumu zachytil v lapačce.
36:40'
Hru uklidňuje Brady Skjei. Jeho kvedlání za bránou využili oba týmy k vystřídání, po předání kotouče odjel i americký bek na střídačku.
36:13'
Utkání se začíná přiostřovat. Hitem se prezentoval další domácí útočník, a sice Andrej Svečnikov, který přimáčkl na mantinel Setha Jonese.
35:30'
A další velká příležitost Columbusu! Nejprve gólman pravým betonem vykopl pokus Robinsona, načež se o dorážku přihlásil Nash, ale bekhendem nepřehodil ležícího brankáře.
35:09'
Svižnou střelu zápěstím Texiera Reimer vyrazil před sebe. Domácí měli velké štěstí, že Foligno reagoval pozdě a nepřispěchal s dorážkou do poloodkryté svatyně.
34:40'
Hosté začali v posledních minutách nepříjemně kousat. Reimer měl co dělat, aby se přesunul proti ráně Atkinsona. Levým betonem puk vykopl do rohu kluziště.
34:04'
Cédric Paquette si zlepšil náladu ukázkovým hitem proti Matteauovi. Šestadvacetiletý Američan, který letos hraje v NHL svůj první zápas, se pěkně proletěl vzduchem.
33:46'
Joonas Korpisalo za brankou zaváhal při rozehrávce, ale rozdíl ve skóre zůstává jednobrankový. Pas Niederreitera na Paquetta totiž dokázal zastavit Atkinson.
33:16'
Centr druhé formace Kevin Stenlund do poslední chvíle váhal se zakončením. Ve finále střílel velmi nepříjemně přes obránce Pesceho, avšak Reimer si našel prostor, odkud na střelu viděl a zasáhl pravým betonem.
32:36'
Michael Del Zotto měl velké štěstí, že jeho vysoký oblouček směřoval na bránu, jinak by rozhodčí musel odpískat další icing. Takhle se bude vhazovat po pravici domácího gólmana.
32:03'
Sebastian Aho hledal, ale nenašel prostor ke střele. proto nahrál mezi kruhy krajanovi Teräväinenovi, jenž vypálil zápěstím do obránce.
31:39'
Zakázaným uvolněním se provinil Columbus, vhazovat se bude před Korpisalem. Max Domi dlouhé nahození Jonese netečoval a ztrátu na Slavina už nedokázal stáhnout.
31:10'
James Reimer se vydal za bránu vypomoci spoluhráčům s rozehrávkou. Měl dost času, po mantinelu nahrál Hamiltonovi.
30:32'
Eric Robinson nabral velkou rychlost po levém mantinelu, načež z velkého úhlu zkusil překvapit Reimera. To se podařilo, kanadský brankář se zakončením vůbec nepočítal. Ale měl štěstí, trefil ho totiž do dobře postaveného pravého betonu.
30:15'
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny. Jake Gardiner je zpátky na ledové ploše. S koncem jeho trestu ujel do samostatného úniku Martinook, avšak pálil vysoko nad.
29:31'
Neúspěšní byli i napotřetí. Nino Niederreiter výborně vystál Stenlunda a kličku po pravé straně očekával, švédskému forwardovi touš vypíchl z pod hokejky.
29:00'
Hokejisté Caroliny zvládají druhé oslabení na výbornou. Nejprve vyhodil Hamilton, o chvíli později na něj navázal Slavin. Hosté se marně snaží usadit v útočné třetině.
28:15'
Modrokabátníci si zahrají druhou přesilovou hru. Kousek za obrannou modrou se podrážení dopustil Jake Gardiner, jenž nepovoleným způsobem zastavil Jennera.
28:05'
Teuvo Teräväinen je při chuti. Ihned po vhazování pálil příklepem, ale i v tomto případě byl gólman Columbusu připraven, udržel touš ve výstroji.
27:46'
O další přerušení hry se postaral Joonas Korpisalo. Lapačkou si smlsnul na nepovedeném pokusu Nina Niederreitera z levého kruhu.
27:12'
Velkou parádu si proti početní přesile dovolil Dougie Hamilton. Byl sám proti dvěma obránců, ale kličkou do protipohybu Foligna se následně zbavil i clonícího Nashe.
26:54'
Andrej Svečnikov neudržel nervy na uzdě a útočnou modrou přejel dříve, než by bylo zdrávo. Rozhodčí ruskému forwardovi odpískali ofsajd.
26:31'
Hned dva zákroky v krátkém časovém sledu musel předvést James Reimer. Nejprve mu tvrdý projektil Robinsona vypadl z výstroje, zaváhání napravil povedeným zákrokem pravým betonem proti dorážce Matteaua.
25:44'
Od modré vyzkoušel štěstí Brett Pesce. Kotouč letěl pomalu a hodně dlouho. Korpisalo zakročil bez větších problémů.
25:19'
Hosté vyzráli na ofsajdovou past, jenže vzápětí si Texier neporadil se zpracováním těžkého pasu Del Zotta a tak hrají znovu domácí.
24:58'
Útok Blue Jackets měl daleko k úspěchu. Nahrávku Foligna přizvedl Hamilton mimo dosah Jennera, následně Staal vrátil hru do střední třetiny.
24:30'
Hraje se v rychlém tempu, od čtvrtého gólu Canes se ještě nepřerušovalo. Andrew Peeke za brankou teď čeká na dostřídání formací.
23:49'
První bod v novém dresu chtěl zapsat Cédric Paquette. Vítěz Stanley Cupu s Tampou ale bekhendovým pasem našel pouze hokejku protihráče.
23:27'
Na druhou stranu se rozjel Cam Atkinson. Přes Slavina vypálil štiplavou střelu zápěstím, jež proletěla kousek vedle levé tyčky.
22:30'
Opaření hosté jsou pod velkým tlakem. Skóre se bleskově pokusil navýšit Jake Gardiner, produktivní bek ztroskotal na betonu Korpisala.
21:56'
Druhý zásah v rozmezí třiceti vteřin a Hurikáni rázem vedou! Mezi kruhy se puku chopil TEUVO TERÄVÄINEN a ten si se zakončením nedělal těžkou hlavu, s pomocí břevna pověsil touš do levého horního rohu. Asistence: Brock McGinn a Jake Gardiner.
21:29'
Je vyrovnáno! Aho o mantinel přihrál Teräväinenovi, který napříč pásmem našel BROCKA MCGINNA. Kanadský útočník potvrdil výbornou střeleckou formu z posledních utkání, forhendem zvedl puk nad beton přesunujícího se brankáře. Asistence: Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.
21:14'
Obránce Michael Del Zotto se vytáhl až na pozici levého křídla, odkud bekhendem nahrával před bránu. Jennera nepustil ke střele Foegele, hra se přesunula do středního pásma.
20:26'
Tentokráte si James Reimer první střelecký pokus soupeře v třetině pohlídal. Střelu Laineho vytěsnil koncem lapačku nad bránu.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu! Na buly opět úspěšnější Roslovic, hosté se mohou znovu pokusit o rychlý gól tak, jak se jim to povedlo v první části.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:10.
Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Carolinou a Columbusem rozhodně nenudila. Padlo v ní hned šest gólů, jeden neregulérní. Hosté během úvodních šesti minut odskočili do vedení o dva góly zásluhou Cama Atkinsona a Boona Jennera. Následně snížil Teuvo Teräväinen, ale právě jeho gól nebyl kvůli ofsajdu uznán. Domácí se ale snížení přeci jen dočkali, ve 14. minutě vstřelil gól Sebastian Aho. Jenže Modrokabátníci znovu přidali a dvoubrankový náskok jim vrátil Kevin Stenlund. Poslední slovo si ale vzal domácí kapitán Jordan Staal, jenž propasíroval puk mezi betony Korpisala a vrátil Carolinu na kontakt.
Střely na branku po 1. třetině: 12 – 15
20:00'
19:52'
Poslední útok měli Modrokabátníci. Jenže Cam Atkinson váhal u pravého mantinelu příliš dlouho. Pravé křídlo bylo zdvojeno a čistým způsobem obráno o puk.
19:08'
Hosté chtěli přispěchat s rychlou odpovědí, avšak zastavil je hvizd čárového rozhodčího. Max Domi vystavil pomalejším pohybem do ofsajdu Nashe.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:32'
Gólové hody pokračují! Foegele zpoza brány našel u pravé tyčky najetého kapitána JORDANA STAALA, jenž uspěl střelou mezi betony gólmana. Rozdíl ve skóre je opět jednobrankový. Asistence: Warren Foegele a Jake Bean.
18:04'
Obránce Gardiner vypálil od levého mantinelu a hostující brankář neviděl vůbec nic. Měl velké štěstí, od inkasované branky jej zastavila pravá část brankové konstrukce.
17:32'
Icingem se provinili hráči Blue Jackets. Jake Gardiner měl nejblíže k nahození Kukana, proto rozhodčí musel přerušit hru a vrátit ji před Korpisala.
17:06'
Andrew Peeke podržel kotouč za vlastní bránou, kde počkal na prostřídání lajny. Následně přenechal puk Jonesovi a sám si odjel odpočinout.
16:39'
Martin Nečas nabil na modrou čáru Dougiemu Hamiltonovi. Zakončení po ledě Korpisalo bez větších problémů vykopl pravým betonem.
16:04'
Hokejisté v červených dresech jsou znovu ve ztrátě dvou branek, soupeř jim zatím uděluje velkou lekci z efektivity. V útočném pásmu se nyní usadila druhá lajna Canes.
15:53'
Columbus právě vstřelil branku!
Domácí přesilovku ubránili, ale inkasovali tři vteřiny po jejím konci. Reimer po zákroku netušil, kam puk vyrazil. To naopak moc dobře věděl KEVIN STENLUND. Švédský útočník ukázal velkou šikovnost, když ze vzduchu napálil kotouč za záda dezorientovaného brankáře. Asistence: Boone Jenner a Oliver Bjorkstrand.
15:21'
Krátce po přejetí útočné modré čáry pálil příklepem Patrik Laine. Reimer na jeho rychlý projektil viděl a vyrážečkou poslal touš do ochranné sítě.
14:50'
Columbusu se vůbec nedaří nájezdy do útočné třetiny. Kličkujícího Atkinsona obral Hamilton, následoval další dlouhý nástřel za Korpisala.
14:23'
Úvod oslabení zvládli domácí na jedničku. Sebastian Aho vyhrál buly na Teräväinena, ten po mantinelu poslal kotouč za gólmana soupeře.
13:50'
První přesilovku v utkání si zahrají hosté. Jordan Staal se po ztrátě pásma mimo dění hry postavil do cesty Lainemu, rozhodčí jeho počínaní vyhodnotili jako nedovolené bránění.
13:14'
Tenhle gól bude platit! SEBASTIAN AHO si vyměnil puk se Slavinem, načež z vrcholku levého kruhu vypálil zápěstím nechytatelně mezi beton a lapačku Korpisala. Asistence: Jaccob Slavin a Brock McGinn.
12:24'
Český mladík vybojoval pro Canes útočnou třetinu. Střelu Trochecka vykopl Korpisalo levým betonem, úspěšné dorážce Nečas zabránil Jenner úspěšným zablokováním soupeřovy hokejky.
12:00'
Dvojice protihráčů zatlačil na Bradyho Skjeie, ten si přesto poradil na jedničku. Odrazem o mantinel uvolnil Nečase, Carolina může pokračovat v útočení.
11:38'
Třetí gól si domácí málem vstřelili sami. Jaccob Slavin zpomalil nahození Savarda a měl velké štěstí, že pomalu letící kotouč narazil do levého betonu Reimera.
11:08'
Francouzský útočník Alexandre Texier byl za brankou první u nahození Hamiltona. Těsně bráněn dvěma protihráči po mantinelu vyhodil touš mimo nebezpečí.
10:29'
Jake Gardiner viděl před brankou volného Niederreitera a chtěl mu adresovat přihrávku. Těsně před Švýcarem ovšem zasáhl jeho krajan Kukan.
10:01'
Andrej Svečnikov tradičně zkouší střílet ze všech pozic. Nyní měl napřaženo v mezikruží, finský gólman ve službách Blue Jackets schoval puk v lapačce.
09:42'
Kapitán Jordan Staal zachytil rozehrávku soupeře a vyrazil do brejku. Po pravé straně rozjel Svečnikova, jehož svižný projektil vytěsnil Korpisalo do ochranné sítě.
09:19'
Zakázané uvolnění, hra zůstane před domácím strážcem svatyně. Brock McGinn v rychlostním souboji prohrál s Gavrikovem.
08:17'
James Reimer si bez problémů poradil se střelou Stenlunda z velkého úhlu. Černou gumu schoval v lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.
08:01'
Postavení mimo hru odpískáno Columbusu. Max Domi se vydal forčekovat Foegela, jenže byl rychlejší než puk. Rozhodčí vykázal hru do střední třetiny.
07:43'
Druhá lajna si prodloužila pobyt na ledě. Tentokráte to byl Vincent Trocheck, jenž pálil po přiťuknutí od Niederreitera těsně nad horní tyč.
07:09'
Svěřenci kouče Brind'Amoura tak nadále musí stahovat dvoubrankovou ztrátu. Zredukovat skóre se pokusil Martin Nečas, avšak z velkého úhlu na Korpisala nevyzrál.
06:47'
Coach challenge byla úspěšná, gól neplatí! Brance Canes skutečně přecházel těsný ofsajd, o který se zasloužila třetí formace kapitána Staala.
06:47'
Tak pozor! Hostující trenér si bere coach challenge kvůli možnému ofsajdu, který předcházel prvnímu gólu domácího mužstva. Rozhodčí zkoumají situaci na obrazovce.
06:47'
Hurikáni jsou znovu na kontakt! Aho zastavil mizernou rozehrávku Savarda a místo zakončení ještě vymyslel nahrávku na krajana TEUVA TERÄVÄINENA, jenž poslal touš za záda gólmana. Asstence: Sebastian Aho.
06:32'
Andrej Svečnikov měl na holi snížení. Do vrcholku pravého kruhu obdržel výbornou nahrávku, z voleje pálil těsně vedle pravé tyčky.
05:55'
Modrokabátníci odskakují do dvoubrankového náskoku! Foligno si zpoza brány vybuslil k pravé tyči a bekhendem našel BOONA JENNERA. Jeho slabý pokus forhendem Reimer vyrazil, jenže Hamiltonem špatně bráněný forward se ještě probojoval k dorážce, kterou již přetavil v gól. Asistence: Nick Foligno a Vladislav Gavrikov.
05:25'
Vzápětí je pískáno domácímu mužstvu postavení mimo hru. Brock McGinn udělal zbytečnou kličku navíc, s tím nepočítal Aho.
05:03'
Martin Nečas si s pukem vybruslil až na hranici útočné modré. Jeho přihrávka na Trochecka nebyla přesná, domácí přišli o pásmo.
04:44'
S lehkým nahozením Domiho od levého mantinelu si James Reimer věděl rady. Zkušený Kanaďan měl dost času, přesto si netroufl na rozehrávku.
04:28'
Zakázaným uvolněním se provinil Jaccob Slavin. Americký obránce se snažil vyslat dopředu Niederreitera, jenž si s těžkým zpracováním neporadil.
03:54'
Konečně zaútočili rovněž hosté. A to konkrétně druhý formace. Oliver Bjorkstrand obdržel nahrávku mezi kruhy, střelou z první zasáhl chrániče Gadinera.
03:34'
Produktivní třetí lajna Canes marně usilovala o smazání jednobrankového manka. Andrej Svečnikov střílel do obránce, Jordan Staal dorážel nepřesně.
02:47'
Hokejisté Blue Jackets jsou od vstřelení branky pod tlakem. Jesper Fast po levém mantinel zavezl puk do útočné třetiny, ale nevymyslel nic zajímavého, proti Gavrikovovi neuspěl.
02:29'
Černá guma skončila na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu. Seth Jones hodil kotouč mimo hru po obloučku Hamiltona.
01:49'
A finský fantom vzápětí zapisuje ještě těžší zákrok. Na nahození Bretta Pesceho od modré do poslední chvíle neviděl, ale nakonec stihl zareagovat a znovu zakročil lapačkou.
01:24'
Hurikáni se okamžitě vydali na zteč s cílem vyrovnat. Dobrou práci odvedl Martin Nečas, jenž zápěstím provětral Korpisalovu lapačku.
00:26'
To bylo rychlé! Laine od levého mantinelu našel před bránou nepokrytého CAMA ATKINSONA, jehož první pokus Reimer ještě pokryl, ale na dorážku téhož hráče už byl krátký. Asistence: Patrik Laine a Jack Roslovic.
00:10'
Zápas mezi Carolinou a Columbusem začal! Mírným favoritem střetnutí jsou domácí, kteří ale na buly nebyli úspěšní a budou se muset bránit.
00:01'

Carolina Hurricanes: Reimer (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Gardiner, Bean, Skjei – T. Teräväinen, Aho, B. McGinn – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Foegele, J. Staal, Svečnikov – Fast, Paquette, Martinook.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Kukan, Peeke, Del Zotto – Atkinson, Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Stenlund, Domi – N. Foligno, Texier, Jenner – Robinson, Riley Nash, Matteau.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Brenk – Toomey, Kovachik.

Martin Nečas (CAR)
Columbus Blue Jackets

Modrokabátníci z Columbusu nemají tak dobrý úvod sezóny jako dnešní soupeř. Sice mají na kontě stejný počet osmnácti bodů, ale musíme připočítat čtyři zápasy, o které Tortorellova družina sehrála oproti Hurikánům více. Ve výsledku tedy bilance činí sedm vítězství a devět porážek, ale hned čtyři z nich byly až v nastaveném čase. V posledních střetnutích má Columbus mírně pozitivní skóre, z pěti zápasech zvítězila ve třech. Cam Atkinson a Oliver Bjorkstrand zatím nasbírali shodně dvanáct bodů a jsou tak nejlépe bodujícími hráči týmu.
Carolina Hurricanes

Carolina prožívá výbornou sezónu a ukazuje, že se s ní musí počítat v boji o trofej, po níž touží každý hokejista. Ano, jedná se o Stanley Cup. Hurikáni doposud odehráli dvanáct zápasů, přičemž prohráli pouze třikrát. Všechny tři prohry přišly na ledě soupeře, postupně s Detroitem, Chicagem a Columbusem. V silné Centrální divizi jsou svěřenci kouče Brind'Amoura na třetí příčce, za vedoucí Tampou zaostávají o tři body a mají stejně bodů jako Panteři z Floridy. Týmovou produktivitu vede trojice Svečnikov, Staal, Trocheck s dvanácti body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší hokejové ligy světa, u zápasu mezi Carolinou a Columbusem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.