NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Detroit - 13. dubna 2021   01:00

Detroit
40:24' Erne  (Rasmussen, Filppula) • 42:34' Zadina  (Rasmussen, D. Larkin) • 59:05' Gagner  (Filppula, DeKeyser)
Carolina
Reimer (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, Gardiner – Fast, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Foegele, J. Staal (C), Martinook (A) – Geekie, Lorentz, Paquette.
Rehman, Chmielewski – Nagy, Halkidis
PNC Arena, Raleigh
4 987 diváků
Detroit
J. Bernier (Greiss) – Hronek, Cholowski, Stecher, M. Staal, Biega, DeKeyser, G. Lindström – J. Svečnikov, D. Larkin (C), Zadina – Gagner, Nielsen (A), Smith – Erne, Rasmussen, Filppula – Helm, Glendening (A).

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávený úterní den. Na počtenou!

3. James Reimer (CAR) – 27 zákroků
Je dobojováno! Na úvodní gól jsme si museli počkat až do 41. minuty, ale nakonec jsme viděli branky čtyři. O tři z nich se postaral hostující Detroit, a tak překvapivě dnes zvítězil na ledě Caroliny 3:1. Po Adamu Ernem se prosadil i Filip Zadina, který si připsal rozdílovou trefu. V 54. minutě ještě snižoval Nino Niederreiter, ale vyrovnávací branky se už Hurricanes nedočkali. Naopak pojistku přidal v poslední minutě Sam Gagner.
59:36'
Utkání se už víceméně dohrává. Carolina se musí smířit s tím, že dnes bodovat nebude.
59:05'
Detroit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hosté dostali puk do útočného pásma a v něm si už poradili gólem do prázdné klece! Valtteri Filppula přihrál na pravý kruh SAMU GAGNEROVI, jenž trefil přesně. 1:3. Asistence: Valtteri Filppula a Danny DeKeyser.
58:51'
Detroit se mohl trochu uklidnit. Kotouč totiž dostal do středního pásma.
58:21'
Carolina přesně kombinovala, ale dlouho to bylo bez střelby. To změnil Vincent Trocheck, jehož pokus se otřel o masku Jonathana Berniera.
57:54'
Slavinova střela od modré čáry byla pro brankáře Jonathana Berniera snadnou pochoutkou.
57:47'
Carolina získala vhazování v pásmu soupeře. Nyní má ideální čas k tomu, aby promyslela, jak odehraje poslední dvě minuty třetí třetiny. Reimer už míří na střídačku.
57:24'
Brady Skjei nabral kotouč na čepel a za červenou čárou jej okamžitě nahodil do třetiny soupeře.
56:39'
Teď si ale hostující obránci zkušeně poradili. Kotouč podrželi na svých hokejkách a následně jej dostali znovu daleko od své klece.
56:00'
Carolina ale nabrala druhý dech a opět hrozí. Detroit čekají velmi těžké poslední minuty třetí periody.
55:36'
Po závaru před detroitskou bránou vyhodil kotouč obloučkem do středního pásma Filip Hronek.
55:02'
Bernier přidržel puk za bránou. Jeho ofenzivní spoluhráči tak mají prostor k vystřídání.
54:36'
Adam Erne dokázal dobruslit situaci tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
53:54'
Carolina právě vstřelila branku!
Carolina ale sehrála akci po vhazování rychle a přesně! Dostává se tak na rozdíl jediného gólu. Warren Foegele v souboji u brány stačil posunout touš na NINA NIEDERREITERA, jehož rychlá střela zápěstím přesně zapadla do vzdálenější šibenice. 1:2. Asistence: Warren Foegele a Jordan Staal.
53:48'
Jonathan Bernier si připsal další skvělý zákrok lapačkou. Čas se už domácím velmi rychle krátí.
53:03'
Dvířka v defenzívě Caroliny se otevřela. Dylan Larkin mohl trestat. Bekhendový blafák kapitána Red Wings ale fantasticky přečetl James Reimer.
52:36'
Domácí předvedli další tlak do brány, ale Detroit je zatím v předbrankovém prostoru po dobu celého utkání bezchybný.
52:19'
Warren Foegele se snažil rychle otáčet před bránou, jenže kotouč netrefil ideálně. Vzápětí přišla další střela domácích, která byla sražená do ochranné sítě.
51:48'
Detroit se ale i této přesilovce ubránil a v tuto chvíli je zase o krok blíže k zisku dvou bodů.
51:20'
Před Carolinou je ještě půlminuta přesilovky. Tu rozjíždí Nino Niederreiter.
51:03'
Proti střele Dougieho Hamiltona si jeden z bránících hráčů lehl. Bernier se dnes může spolehnout i na vydatnou pomoc svých spoluhráčů.
50:32'
A ten také už rozjíždějí, ale bránící čtyřka hostujících hráčů zatím vše zvládá.
49:58'
Hned po buly hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry. Nicméně hokejisté v červených dresech budou chtít co nejrychleji rozjet svůj přesilovkový kolotoč.
49:48'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., hákování).
49:04'
Filip Zadina je viditelně povzbuzen svou pátou brankou v sezoně. Tentokrát ale na Jamese Reimera nevyzrál.
48:41'
Vincent Trocheck je dnes velice aktivní. Znovu se dostal do velmi zajímavé palebné pozice, ale Bernier rychlým vystrčením lapačky tuto šanci přečetl.
48:02'
Z ostrého úhlu to zkoušel Darren Helm, jehož rána skončila v lapačce domácího brankáře.
47:44'
Oba celky už hrají v plném počtu. Stále platí průběžný stav 2:0, který jde ve prospěch Red Wings.
47:34'
James Reimer musel reagovat proti dorážce Dylana Larkina. Levým betonem si ale poradil.
46:58'
Andrej Svečnikov projel útočným pásmem velmi rychle. Z kruhu zvolil zakončení zápěstím, jenže svatyni o pár centimetrů přestřelil.
46:21'
Jevgenij Svečnikov rozhodně také mohl jít za katr. Hlavní rozhodčí ale jeho zákrok na hranici krosčeku nevyhodnotil jako nedovolený.
45:44'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., vysoká hůl).
45:24'
Jordan Staal se ve velké rychlosti vytočil před brankovištěm. Bekhendem ještě hledal Trochecka, ale ten se o kousek ke střele nedostal.
45:03'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., podrážení).
44:49'
Přesilovka čeká i na domácí Carolinu. Teď má ponechanou výhodu.
44:24'
Slavin vybídl Martinooka, který jen nahodil za bránu soupeřova týmu.
43:26'
Gardinerovu střelu hostující obránci nepustili až ke svému brankáři. Carolina má před sebou těžký oříšek, a to minimálně dorovnat dvoubrankovou ztrátu.
42:34'
Hosté přesilovku využívají a rázem odskakují už do dvougólového vedení! Dylan Larkin našel mezi kruhy Michaela Rasmussena, jenž si velmi dobře všiml vedle sebe lépe postaveného FILIPA ZADINY. Český mladík poté s přehledem vymetl horní růžek. 0:2. Asistence: Michael Rasmussen a Dylan Larkin.
42:11'
Ani rána Dylana Larkina až k Reimerově bráně nedoputovala.
41:46'
Při přesilovce pět na tři sice Filip Zadina velice tvrdě střílel z vrcholu kruhu, ale trefil pouze před sebou blokujícího hráče.
41:38'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brady Skjei – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
41:24'
Zatím se ale Detroit do pořádné střelecké pozice nedostal. Nicméně kotouč drží v pásmu soupeře.
40:24'
Za zdržování hry Caroliny kvůli použití trenérské výzvy tedy budou hrát hosté přesilovku.
40:24'
Sluší se dodat, že trenérská výzva přišla právě kvůli ofsajdové situaci, která byla předtím popsána.
40:24'
Hned na začátku třetí třetiny dává Detroit branku! Michael Rasmussen předvedl skvělý průnik pravou stranou. Posléze se objevil za bránou, zpoza které předal puk ADAMU ERNEMU k zadní tyči. Erne už měl snadnou práci, když touš jen doklepl do sítě. Domácí střídačka si vzala trenérskou výzvu, ale ta úspěšná nebyla. 0:1. Asistence: Michael Rasmussen a Valtteri Filppula.
40:20'
Hosté přešli útočné pásmo na hranici ofsajdu, ale postavení mimo hru se nakonec nepískalo. Detroit tedy může hrát.
40:01'
Také po čtyřiceti minutách stále čekáme na úvodní gól, přestože šancí už bylo na obou stranách opravdu hodně. James Reimer a Jonathan Bernier ale předvádí skvělé výkony a své celky rozhodně drží ve hře. Je otázkou, zda se nějaké branky dočkáme alespoň ve třetím dějství.
Střely na bránu po 2. třetině: 24 – 20
40:00'
39:31'
Po zakázaném uvolnění Caroliny se ještě bude vhazovat před Jamesem Reimerem.
39:06'
Ani jednomu celku se nepovedla rychlá předávka kotouče. Za pár sekund nám druhá třetina skončí.
38:18'
Hronek uklidnil hru u své brány. Nyní si mění kotouč s kolegou DeKeyserem.
37:40'
Bekhendová přihrávka Andreje Svečnikova hledala u zadní tyče Sebastiana Aha. Finský útočník ale promáchl.
37:16'
Pesce pomohl útoku tím, že kombinoval s Fastem. Poté si obránce Caroliny najel před Berniera, ale kotouč za jeho beton nezastrčil.
36:42'
36:18'
Po střele Filipa Hronka se kotouč odrazil od hole obránce Hamiltona k mantinelu. Detroit ale už získává tolik potřebný tlak.
35:47'
Carolina je ale v oslabení při chuti a nyní je mnohem nebezpečnější právě ona.
35:07'
Ani teď se skóre nemění. Jonathan Bernier zachránil svůj celek před inkasováním ve vlastní přesilovce. Zachytil totiž samostatný únik Vincenta Trochecka.
34:42'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., držení).
34:14'
Adam Erne propasíroval přihrávku na Luka Glendeninga, který si to mířil úplně sám na Reimera. Vystřelil těsně před brankářem, avšak nechal pouze zviditelnit jeho lapačku. Velká šance Detroitu tedy zůstala neproměněna.
33:39'
Rasmussen už je zpět na ledě, a tak se pokračuje v pěti hráčích na obou stranách.
33:24'
Carolina hraje zkrácenou přesilovku, ale zatím honí touš jen u mantinelu.
32:27'
Také Martin Nečas se ale připomněl skvělým průnikem po pravém křídle, který zakončil střelou k zadní tyči, kde však byl znovu připravený Jonathan Bernier.
31:58'
Jevgenij Svečnikov se odhodlal k prudké střele z mezikruží. James Reimer vytáhl skvělý zákrok vyrážečkou.
31:39'
Počet hráčů na ledě se ale srovná. Michael Rasmussen si v souboji s Brettem Pescem pomohl držením.
31:21'
Detroit se bude moct ukázat při své první přesilovce v zápase. Zatím ale drží puk pouze za bránou soupeře.
30:51'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Morgan Geekie – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
30:42'
Bude se vhazovat v obranném pásmu Detroitu. Bernier raději nahozený kotouč přikryl pod lapačkou.
30:26'
Dylan Larkin se z křídla dostal na střed a najednou měl před sebou volnější prostor. Kapitán Detroitu ale trefil hruď Jamese Reimera.
30:05'
Hosté se díky dvěma povedeným střídáním dostali z toho nejhoršího a teď už zase vymýšlejí i směrem dopředu.
29:36'
Frans Nielsen vyzkoušel pozornost brankáře Caroliny další tvrdou střelou.
29:03'
Téměř v polovině základní hrací doby se díky svému vynikajícímu bruslení dostal do šance Dylan Larkin, jenž málem překvapil Reimera u přední tyče. S obtížemi ale strážce svatyně Hurricanes vše zvládl.
28:44'
Bernier dokázal zpoza své brány přesně rozehrát. Red Wings se musí co nejrychleji dostat zpět do tempa.
28:27'
Warren Foegele vystřelil z vrcholu levého kruhu těsně nad horní tyč. Tlak Caroliny ale pokračuje i po komerční přestávce.
27:46'
Trocheck parádní žabičkou našel Nina Niederreitera, jenž se ocitl sám před bránou. Berniera ale zakončením bekhendem nepřelstil.
27:10'
Znovu výborný Bernier zastavil i rychlou střelu švýcarského útočníka Nina Niederreitera z ideálního prostoru mezi kruhy.
26:31'
26:28'
Je až zázrak, že po tomto závaru, který byl k vidění před svatyní Detroitu, se neměnilo skóre. Jesper Fast mohl dorážet za dezorientovaného Berniera, ale zadáci Detroitu nakonec s vypjetím všech sil vše zvládli. Ale pořádně se zapotili.
25:59'
Pesce nabíjel Gardinerovi, který si střelu na poslední okamžik rozmyslel. Nakonec střílel zprava Aho, ale vyrážečka Berniera byla na svém místě.
25:23'
Detroit se osvobodil pomocí vyhození přes všechny čáry. Carolina se tak bude muset před Berniera dostávat opětovně.
24:46'
Dougie Hamilton řídí tuto přesilovku od modré čáry. Hledal u bližší tyče Trochecka, ale přihrávka tohoto hráče už na lépe postaveného Jordana Staala nezamířila.
24:31'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Valtteri Filppula – 2 min., hákování).
24:06'
Jordan Martinook musel absolvovat důrazný souboj u mantinelu ve středním pásmu. Ten ale zvládl s noblesou.
23:42'
Michael Rasmussen si moc dobře všiml najetého Filipa Hronka, který zvolil pohotové bekhendové zakončení. Český obránce ale prostor u přední tyče Reimerovy brány nenašel.
23:14'
Marc Staal výtečně zamezil přihrávce při přečíslení dva na jednoho. Zkušený obránce teď výrazně vypomohl brankáři Bernierovi.
22:48'
Také na začátku druhé části sledujeme rozhodně zajímavý hokej, jenže zatím je to bez gólu na obou stranách.
22:19'
Bernier musel dávat pozor proti ráně z levého kruhu. Dokázal ji ale vyrazit za svou bránu.
21:57'
James Reimer se na brankovišti opravdu parádně natáhl. Adamu Ernemu se nepovedlo černou gumu přehodit přes beton domácího brankáře.
21:31'
Dennis Cholowski sice šikovně zavezl puk do pásma soupeře, ale přesně už přihrát nedokázal. Mezitím se pětice hráčů Caroliny včas vrátila.
20:55'
Detroit začal druhou třetinu aktivněji, ale po zdlouhavé kombinaci ve středním a obranném pásmu se kvůli ofsajdu před Reimera nedostal.
20:01'
Skončila nám první dvacetiminutovka, která gól nenabídla. Nicméně oba celky měly šance, a tak sledujeme velmi vyrovnanou podívanou. Brankáři ale dominují, podaří se někomu skórovat v následné třetině?
Střely na bránu po 1. třetině: 10 – 10
20:00'
19:56'
V posledních sekundách třetiny byl k vidění ještě obrovský závar před svatyní Detroitu. Jonathan Bernier ale famózně zakročil proti střele Jaccoba Slavina z levé strany.
19:36'
Závěr třetiny se nezadržitelně blíží. Teď se hraje ve středním pásmu.
18:58'
Jordan Martinook se dostal k rychlému zakončení z mezikruží, ale Bernierovo rameno bylo vynikající. Brankář Red Wings si poradil i s dalšími dorážkami.
18:16'
Detroit hru za svou bránou trochu uklidnil. Oba celky mají prostor k poslání čerstvých sil na ledovou plochu.
17:49'
Foegeleova střela z ostrého úhlu skončila na vyrážečce Jonathana Berniera.
16:51'
Helm příkladně zabojoval v útočném pásmu. Následně vybídl u modré čáry Biegu, jehož nahození se snažil dorážet Gagner. Přesun Reimera byl bleskový, a proto Detroit celkem slušnou šanci neproměnil.
16:21'
Andrej Svečnikov předvedl povedené střídání. Nejprve střílel z kruhu a poté si nebezpečně počínal před Bernierem. Také zkušený brankář Red Wings ale působí jistým dojmem.
15:46'
Fast posouval puk za bránu soupeře, kam si nabruslil Foegele. Druhý jmenovaný ale následné rychlé vytočení nezvládl.
14:58'
Náznak akce dva na jednoho nevyřešili domácí zrovna nejlépe. Přihrávka Vincenta Trochecka byla sražená do rohu kluziště.
14:14'
Skjei si musel dojíždět nahození hostů, které mířilo před bránu Caroliny. Zadák Hurricanes ale vše dokázal zvládnout.
13:35'
Troy Stecher rozhodně patří mezi nejaktivnější muže na ledě. O tom se nyní znovu mohl přesvědčit Reimer, jenž zachytával jeho střelu od modré čáry.
13:02'
James Reimer musel být znovu v pohotovosti. Tentokrát se před jeho bránu tlačil Filip Zadina a situace byla velmi nepřehledná. Kotouč ale za brankovou čárou neskončil.
12:14'
Adam Erne se jako tank řítil po levém křídle. Zvolil zakončení k bližší tyči, ale klec o chlup minul. O chvíli později dorážel u brankoviště Rasmussen, ovšem Reimer je zatím pozorný.
11:41'
Darren Helm mohl vyrazit do úniku, jenže to by si musel přihrávku daleko lépe zpracovat.
11:12'
Zdá se ale, že se domácí tým po nepříliš povedeném začátku zvedl. Nyní celkem dlouho kombinoval před svatyní Berniera.
10:47'
Hned po buly se do zajímavé pozice k zakončení dostal Martin Nečas, ale Bernier si jeho střelu pokryl. Vzápětí přišlo další nahození z neutrální zóny.
10:18'
Jesper Fast dojížděl nahození z červené čáry. Bernier se do rozehrávky netlačil, takže na řadu přichází druhá komerční pauza v této periodě.
09:47'
Ze strany Hurricanes je to zatím více bojovný zápas než hokejový. Detroit je v úvodních deseti minutách lepším týmem.
09:18'
Martin Nečas to opět chtěl vzít na sebe už ve střední třetině, avšak proti třem hráčům Detroitu moc velký nárok neměl.
08:35'
James Reimer je zatím překvapivě ve větší permanenci. Po Glendeningově přihrávce zpoza brány tentokrát střílel z kruhu Adam Erne. Brankář Caroliny ale zatím svůj tým drží.
07:57'
Dylan Larkin měl před sebou volný prostor. Dostal se až na pravý kruh, odkud ale zařízení jen těsně netrefil.
07:31'
Nepřesná rozehrávka Red Wings končí icingem. Vhazovat se tentokrát bude po pravici Jonathana Berniera.
07:06'
Do první šance utkání se dostal Michael Rasmussen, jehož dvojité zakončení před Reimerem úspěšně neskončilo. Brankář domácích si pomohl betonem a poté i lapačkou.
06:49'
James Reimer povyjel za svou bránu, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
06:18'
Akce hostů byla kvůli ofsajdu zastavena. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.
05:56'
Bernier se musel mít na pozoru, neboť rána od modré čáry skončila až u něj. Brankář Detroitu si ale poradil i s dorážejícím Foegelem.
05:36'
Domácí vyhazují touš tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
04:56'
Detroit si chtěl vytvořit tlak ve třetině soupeře, avšak Stecherova přihrávka podél mantinelu přesná nebyla.
04:11'
Alex Biega si pomohl svou dlouhou hokejkou, a proto kotouč stačil odehrát do rohu kluziště, když už to vypadalo, že by se Carolina mohla dostat ke střele.
03:31'
Filppulův pokus o zakončení byl na poslední okamžik zastaven pozornými zadáky v červených dresech.
02:53'
Cédric Paquette dlouho bojoval za bránou, ale kotouč nakonec před ni dostat nedokázal. Obrana Detroitu si zatím počíná velice dobře.
02:25'
Troy Stecher podržel kotouč za bránou a následně jej rozehrál do strany.
01:56'
Nečasovi se nepodařila klička ve středním pásmu. Hosté jeho manévr v pohodě přečetli.
01:27'
Danny DeKeyser vystřelil od modré čáry zrovna ve chvíli, kdy před brankovištěm operoval Luke Glendening. Teč ale nepřišla, a tak si Reimer připsal celkem pohodový první zákrok.
00:45'
V úvodním střídání se snažili být aktivní hosté, avšak až k Reimerově brance se nedostali.
00:01'
Ceremoniál je u konce. Teď už jen zazní hymna Spojených států amerických a poté jdeme na zápas!
Pro Jordana Staala je ale samozřejmě fantastické, že v tomto jeho velkém zápase nastoupí i proti svému bratrovi Marcovi, jenž obléká dres Red Wings.
Pozorní fanoušci samozřejmě zaregistrovali, že pár hodin před tímto zápasem měnil Washington s Detroitem. Red Wings uvolnili Anthonyho Manthu za Jakuba Vránu, Richarda Pánika a první a druhé kolo draftu. Nicméně je jasné, že dva novici na soupisce Detroitu tento duel stihnout nemohli.
Jordan Staal dnes odehraje své tisící utkání v základní části NHL. Před utkáním je pochopitelně připraven velký ceremoniál.

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Skjei, Bean, Gardiner – Fast, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Foegele, J. Staal, Martinook – Geekie, Lorentz, Paquette.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Greiss) – Hronek, Cholowski, Stecher, M. Staal, Biega, DeKeyser, Lindström – J. Svečnikov, D. Larkin, Zadina – Gagner, Nielsen, Smith – Erne, Rasmussen, Filppula – Helm, Glendening.

Rozhodčí: Rehman, Chmielewski – Nagy, Halkidis.

Petr Mrázek (Carolina) – 7 zápasů, 94,3% úspěšnost zákroků
Martin Nečas (Carolina) – 37 zápasů, 32 bodů (11+21)
Filip Hronek (Detroit) – 43 zápasů, 22 bodů (2+20)
Filip Zadina (Detroit) – 36 zápasů, 15 bodů (4+11)

DETROIT RED WINGS

Detroitu také v této sezoně play-off uniká. Svěřenci Jeffa Blashilla jsou nyní na 34 bodech po 43 odehraných zápasech a na čtvrtou příčku, která by zajistila účast ve vyřazovací části, ztrácí 13 bodů. Red Wings, jak už bylo řečeno, překvapivě vyhráli na ledě Caroliny 5:4 po nájezdech. Předtím ale dvakrát nestačili v domácím prostředí na Nashville. Nejproduktivnějšími hráči celku jsou dvaadvacetibodoví Dylan Larkin s Filipem Hronkem.

CAROLINA HURRICANES

Hokejisté Caroliny se pohybují na absolutní špičce celé NHL. V divizi jsou první o skóre před Tampou a na nejlepší tým soutěže ztrácí jen 2 body. Celkově jich Hurricanes nasbírali už 58, a to všechno stihli ve čtyřiceti odehraných zápasech. Carolina nyní bodovala ve čtyřech duelech v řadě, po třech výhrách v řadě však v minulém klání podlehla Detroitu po nájezdech. Dokáže favorit dnes uspět a připsat si další dvoubodový zisk? Nejproduktivnějším hráčem Caroliny je Sebastian Aho, který si zatím připsal 17 branek a 21 asistencí.
Přeji příjemné brzké úterní ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi Carolinou Hurricanes a Detroitem Red Wings. Start utkání je naplánován na 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.