NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Kings - 13. května 2021   03:00

Colorado
Colorado
14:43' Donskoi (Burakovsky, Rantanen) • 16:02' Bellemare (Jayson Megna, Sherwood) • 19:15' Compher (Rantanen, Landeskog) • 24:16' Compher (D. Toews, Girard) • 30:03' Landeskog (D. Toews, Rantanen) • 31:47' Compher (Ničuškin)
6:0
(3:0, 3:0, 0:0)
Kings
Kings
Colorado
Grubauer (J. Johansson) – Makar, D. Toews, Graves, Girard (A), Timmins, Nemeth – Rantanen (A), Jost, Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Compher, Newhook, Ničuškin – Sherwood, Bellemare, Jayson Megna.
Walsh, South – R. Galloway, Kelly
Ball Arena, Denver
4 042 diváků
Kings

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný čtvrteční den. Na počtenou!

3. Philipp Grubauer (COL) – 18 zákroků
Je dobojováno. Dnešní utkání bylo již brzy rozhodnuté a třetí perioda se víceméně dohrávala. Colorado o svém dnešním vítězství 6:0 rozhodlo na konci první a ve druhé třetině. Hrdinou utkání byl J. T. Compher, jenž vstřelil poprvé v kariéře v NHL tři branky v jednom utkání. Z čistého konta zároveň může mít radost Philipp Grubauer.
59:33'
Fanoušci Colorada už děkují svým hráčům za dnešní utkání. Laviny tento zápas jednoznačně ovládly.
59:06'
Dnes velmi aktivní Devon Toews vystřelil zápěstím z vrcholu kruhu. Petersen pohotově vyrazil.
58:44'
Petersen se ještě zapojil do rozehrávky. Přesně dokázal uvolnit svého spoluhráče Roye.
58:06'
Vypadá to, že ve třetí periodě už žádný gól neuvidíme. Do konce utkání totiž zbývají už jen dvě minuty.
57:38'
Kiefer Sherwood si hledal střeleckou pozici na pravém kruhu, ale také on byl pečlivě střežen.
57:12'
Trevor Moore se vydal vpřed, ale proti přesile hned tří hráčů Colorada rozhodně neměl nárok.
56:54'
56:00'
Hned po buly to po brance hostů zkusil Samuel Girard, jehož projektil mířící do horních pater brány Petersen vyrazil.
55:49'
Cal Petersen dával pozor proti zakončení Tysona Josta z pravého kruhu. Ránu vyrazil do sítě nad bránou.
55:25'
V prvních vteřinách další přesilovky se zatím domácí nedokázali usadit v pásmu soupeře. Kings s přehledem vyhazují.
54:54'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Lias Andersson – 2 min., hákování).
54:34'
Lias Andersson se tlačil k zakončení z pravého kruhu, ale kotouč nakonec na bránu nevyslal, neboť promáchl.
53:49'
Chybu Josta se snažil potrestat Kopitar, avšak útočník Králů se až ke střele přes obránce Timminse nedostal.
53:21'
Cal Petersen se nyní naprosto výtečně natáhl na brankové čáře a přestože to vypadalo na další gól, tak puk před Gabrielem Landeskogem nakonec dokázal s pomocí Mikeyho Andersona zastavit.
53:03'
Králové byli tentokrát zastaveni vinou ofsajdu. Čeká nás vhazování v neutrální zóně.
52:35'
Opět skončil protečovaný kotouč v ochranné síti. Před okamžikem jsme ale viděli zajímavou příležitost Alexe Iafalla, jehož ránu zachytil Philipp Grubauer.
51:56'
Nazem Kadri vybídl Toewse, jehož nahození nadělalo v brankovišti Kings velkou neplechu. Odražený kotouč ale do sítě nezapadl.
51:16'
Adrian Kempe měl problémy s neposedným pukem v rohu kluziště, i proto tedy přesnou přihrávku před bránu nepředal.
50:43'
Ve třetí třetině rozhodně nesledujeme příliš pohledný hokej. Oba týmy už moc dobře ví, jak tento zápas skončí, a proto se hlavně Colorado nikam už nežene.
50:06'
Lias Andersson se svou akcí středem kluziště úspěšný nebyl. Pro obranu Avalanche to byla celkem snadná práce.
49:31'
Rantanen si hledal volný prostor mezi kruhy, kotouč se k němu ovšem přesně neodrazil.
49:02'
Sražený projektil Athanasioua se odrazil od zadního mantinelu do připravené lapačky Grubauera, jenž raději přerušil hru.
48:36'
Girard musel s kotoučem vyjet z pásma soupeře, neboť hráči Los Angeles byli velice dotěrní. Obránce Colorada ale vše zvládl.
48:16'
Hosté předvedli další nepřesnost, po které se muselo pískat zakázané uvolnění.
47:46'
Pokračuje se ve hře. Oba celky se snaží usadit ve třetině soupeře pomocí nahození kotoučů.
47:18'
S pokusem Nemetha neměl hostující brankář větší problémy. Pokračovat budeme po komerční pauze.
46:34'
André Burakovsky si už naváděl kotouč do co nejlepší pozice ke střele, ale nakonec si s černou gumou příliš nerozuměl. Střelecký pokus nepřišel.
45:49'
Tyson Jost nezpracoval skákavou přihrávku z vlastní třetiny. Laviny tedy v tuto chvíli zaútočit nemohly.
45:26'
45:12'
Nyní se musel mít Grubauer znovu na pozoru. Další akci hosté špatně rozhodně nesehráli.
44:37'
Andreas Athanasiou se snažil natlačit poměrně důrazně směrem do brány. Kotouč však za záda muže v masce domácího mužstva nedostal.
43:48'
Králové začali přesilovku ranou Drewa Doughtyho od modré čáry. Velezkušený bek ale trefil Grubauerovu vyrážečku.
43:26'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Conor Timmins – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
43:03'
Obránce Matt Roy se z ničeho nic objevil v samostatném úniku. Zakončení ale nezvládl, v rozhodující chvíli mu touš přeskočil čepel.
42:47'
Colorado zatlačilo a hosté pouze vyhodili puk do hlediště. Měli štěstí, že kotouč se otřel o plexisklo, takže dvouminutový trest z toho nebude.
42:06'
Rasmus Kupari nepropasíroval přihrávku na levou stranu, kam si najížděl jeho kolega. Je však zcela zřejmé, že Los Angeles se pokouší vstřelit čestný gól.
41:27'
Jenže je třeba myslet i na zadní vrátka. Domácí ujeli do přečíslení tři na dva, které zakončil Samuel Girard. Zadák Colorada ale neuspěl, Petersen se proti němu vytáhl.
41:08'
Ofenzivní výpad hokejistů v bílých dresech střelou neskončil. Nicméně Králové se snaží něco vytěžit v útočném pásmu.
40:35'
Cal Petersen nastoupil i do třetí třetiny a hned musel řešit další starosti. Pokus Gabriela Landeskoga z pravého křídla ale přečetl.
40:01'
Králové by už nejraději chtěli konec tohoto utkání. Dnes na Colorado vůbec nestačí a dá se říct, že skóre 0:6 po dvou třetinách je pro ně ještě příznivé. Laviny také v této třetině vstřelily 3 branky. Hattrick navíc zkompletoval J. T. Compher.
Střely na bránu po 2. třetině: 27 – 10
40:00'
39:32'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Zakončení vzal na sebe Landeskog, který ale klec Los Angeles minul.
38:42'
Pierre-Édouard Bellemare byl jen pár centimetrů od vstřelení další branky. Ránu Devona Toewse viděl Petersen až na poslední chvíli. Betonem tak puk vyrazil jen před sebe, přičemž francouzský hokejista byl v rozhodující chvíli o černou gumu obrán.
38:19'
To se pískalo až nyní, když Patrik Nemeth jako první dobruslil vyhozený puk v podání hostů.
37:54'
Compher dokázal lehce protečovat kotouč do pásma soupeře tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.
37:18'
Cal Petersen raději přikryl puk ve své lapačce. Oba celky tedy čas využívají k poslání čerstvých sil na led.
36:54'
Těžiště hry se opět přeneslo do útočného pásma domácího týmu. Laviny se znovu snaží něco vymyslet.
36:02'
Šikovná zadovka Anže Kopitara adresáta nenašla. Kapitán Los Angeles hledal Kempeho, který byl obránci pohlídán.
35:22'
Brendan Lemieux skoro využil drobné nepřesnosti Calea Makara. Obránce Colorada neodehrál puk důrazně a právě Lemieux se dostal k rychlé střele z otočky. Ránu ale nenamířil zrovna nejpřesněji.
34:52'
Kotouč skončil na střídačce domácího týmu. Hra je přerušena a následovat bude vhazování v neutrální zóně.
34:32'
Philipp Grubauer si po delší době zahrál s pukem, když jej holí odehrával do středního pásma.
33:43'
Los Angeles se pro tuto chvíli dostalo pryč z nejhoršího. Momentálně získalo po delší době vládu nad pukem.
33:15'
Gabriel Landeskog si najel do střelecké pozice, ze které ale hráz bránících hráčů nepropálil.
32:54'
První formace Colorada si chtěla vynutit tlak v útočném pásmu, to se jí také povedlo.
32:21'
Uvidíme, jakým směrem se utkání dále potáhne. Začíná to zavánět velkou exhibicí.
31:47'
Colorado právě vstřelilo branku!
Na domácí tým je radost se dívat! Šestý gól byl velmi pohledný. Nepřesnou rozehrávku zachytil J. T. COMPHER, který si ještě vyměnil puk těsně před brankářem s Valerijem Ničuškinem. Ničuškin vybídl Comphera před prázdnou bránou a útočník Avalanche zaznamenal svůj první hattrick v NHL. 6:0. Asistence: Valerij Ničuškin.
31:14'
Colorado rozjelo v útočném pásmu další kolotoč. Jde vidět, že si tento zápas opravdu užívá.
30:44'
Burakovsky vystřelil z otočky. Před bránou dorážející Compher vyprášil betony Cala Petersena.
30:03'
To už začíná zavánět velkým debaklem! Na začátku 31. minuty se do listiny střelců zapisuje i GABRIEL LANDESKOG. Švédský útočník si rychle předal puk s Toewsem a následně si našel volný prostor mezi kruhy. Jeho bekhendová rána propadla Petersenovou výstrojí až za brankovou čáru. 5:0. Asistence: Devon Toews a Mikko Rantanen.
29:31'
Trevor Moore nezvládl přihrávku do strany na útočné modré čáře. Záhy vyrazili kupředu znovu domácí.
28:45'
J. T. Compher už neměl dostatek sil k tomu, aby mohl zaútočit. Puk tak pouze nahodil na zadní mantinel.
28:02'
Vilardi mohl zmírnit ztrátu hostů, to by však musel být u zadní tyče důraznější. Grubauer si volný prostor pohlídal.
27:25'
Domácí jsou velmi silní na kotouči a de facto jej neustále drží pod svou kontrolou. Hokejisté Kings mnohdy nestíhají.
26:59'
Po zásahu Grubauera přichází na řadu komerční přestávka. Avalanche hrají opravdu ve velké pohodě.
26:21'
Gabriel Landeskog našel Mikka Rantanena ve velké šanci. Útočník Colorada o kousek přestřelil horní tyč.
25:49'
Kiefer Sherwood si dělal prostor u mantinelu. Kotouč pod kontrolu svého týmu dokázal dostat.
25:12'
A s hosty mohlo být ještě hůře. V laufu hrající domácí se dostali k dalšímu zakončení zásluhou Megny, jehož prudká rána skončila na lapačce Cala Petersena.
24:16'
Až po skončení početní výhody Colorado udeřilo a nyní vede už o čtyři branky! J. T. COMPHER si ve velké rychlosti vyměnil puk s Devonem Toewsem, který střelci branky adresoval parádní přihrávku. Compher jen nastavil hůl a připsal si tedy svůj druhý zásah v utkání. 4:0. Asistence: Devon Toews a Samuel Girard.
23:54'
Přesilovka Colorada byla velmi nebezpečná. Nicméně nyní se už hosté dokázali osvobodit.
23:02'
Joonas Donskoi si našel místo před Petersenem. Brankáře Kings prověřil rychlou sérií dvou ran, ale Los Angeles tentokrát od Donskoie neinkasovalo.
22:24'
Cale Makar hledal hůl Mikka Rantanena, který se objevil u zadní tyče. Posledně jmenovaný puk tečoval, ale nenamířil jej mezi tři tyče.
22:10'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Walker – 2 min., nedovolené bránění).
22:03'
Brendan Lemieux zůstal nikým nehlídán před bránou. Rychlý pokus útočníka s číslem 48 na dresu ale skončil na hrudi německého brankáře.
21:43'
21:09'
Anže Kopitar v souboji jeden na jednoho nic nevymýšlel a okamžitě vystřelil. Philipp Grubauer zasáhl ramenem přesně a rychle.
20:30'
Hosté se až nyní usadili v útočném pásmu a konkrétně Drew Doughty opět natáhl ke střele. Jeho pokus z první ale zařízení minul.
20:01'
Colorado bylo v první třetině jasně lepším týmem, a proto je jeho vedení zcela zasloužené. Úvod byl ze strany Lavin aktivní, ale ještě bez gólového efektu. Branky přišly na řadu až v poslední pětiminutovce, kdy se dokázali trefit Donskoi, Bellemare a Compher. Po dvaceti minutách tak Colorado vede 3:0.
Střely na bránu po 1. třetině: 14 – 3
20:00'
19:56'
Doughty dostal nabito na modrou čáru, ale svatyni Colorada o kousek minul.
19:43'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Devon Toews – 2 min., nedovolené bránění).
19:15'
Domácí ukazují, kdo je pánem na ledě! Třetí branku Colorada přidává J. T. COMPHER, který využil přihrávky Rantanena z rohu kluziště. Jeho tvrdá rána bez přípravy zaplula přesně do horního růžku. 3:0. Asistence: Mikko Rantanen a Gabriel Landeskog.
18:53'
Rána Moorea zapadla po jemné teči až do ochranné sítě. Hra je tak více než minutu před koncem první třetiny znovu přerušena.
18:41'
Díky nahození z červené čáry dokázali hosté vybojovat útočné pásmo. Bude se vhazovat před Grubauerem.
18:30'
Přechod Burakovského do třetiny soupeře v pořádku nebyl. Je pískán ofsajd domácího celku.
17:43'
Sean Walker vystřelil zprava přímo do horní tyče. Los Angeles nebylo daleko ke snížení stavu!
17:11'
Kings se ale usadili v útočném pásmu a dvakrát po sobě velice slušně zakombinovali. Grubauer zasahoval lapačkou.
16:34'
O chvíli později to zkoušel hostující Kempe z levého kruhu. Grubauer se sice za pukem natahoval, zasahovat ovšem nemusel.
16:02'
Právě z rohu pásma vyjel Jayson Megna, jenž se důrazně natlačil před bránu. Nepřehlednou situaci vyřešil PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE, jehož důraz na brankovišti platil. Brankáře Petersena překonal zakončením mezi betony. 2:0. Asistence: Jayson Megna a Kiefer Sherwood.
15:46'
Nyní se svádí v rohu kluziště tvrdý osobní souboj.
14:43'
Domácí dokázali svou druhou přesilovku v utkání využít. André Burakovsky dostal na levém kruhu hromadu času a prostoru. Svou střelu sice namířil pouze do betonu, ale dorážející JOONAS DONSKOI už měl snadnou práci. 1:0. Asistence: André Burakovsky a Mikko Rantanen.
14:28'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Mikey Anderson – 2 min., hákování).
14:18'
Makarova střílená pobídka byla jemně tečována. Petersen do zákroku ale v tuto chvíli nemusel.
13:50'
Při další střele z kruhu musel hostující brankář vystrčit levé rameno. Colorado se snaží pálit ze všech pozic.
13:16'
Domácí rychle překonali modrou čáru a konkrétně André Burakovsky prudce vystřelil. Cal Petersen měl problémy, ale touš nakonec stačil posunout do bezpečí.
13:03'
Je pískán ofsajd Colorada. Los Angeles se v posledních minutách daří eliminovat úvodní tlak domácích.
12:29'
Po rychlé předávce v útočném pásmu se dostal Anže Kopitar k dvojité střele. Druhý pokus slovinského hokejisty ale Grubauer přečetl.
11:44'
Carl Grundström dokázal na pravé straně přesně přihrát, ale obránci Colorada stačili odvrátit nebezpečí.
11:03'
Icing tentokrát vyprodukoval domácí tým. Po delší době, možná vůbec poprvé v zápase, se bude vhazovat před Philippem Grubauerem.
10:25'
Colorado si vytvořilo další tlak v útočném pásmu. Petersen dokonce přišel o svou hůl, ale nyní je už vše v pořádku.
09:55'
Tobias Björnfot se musel rychle vracet do své třetiny, vše ale dokázal zvládnout a puk včas odehrál.
09:08'
Zatím jednoznačně můžeme říct, že Avalanche jsou lepším týmem. Domácí si vytvořili už několik kloudných šancí.
08:26'
O další vzruch před Petersenem se postaral Gabriel Landeskog. Před kapitánem Colorada ale stačil gólman hostů zareagovat.
08:18'
Mikko Rantanen si dělal prostor před brankovištěm, ale jeho rychlá rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
07:50'
Cal Petersen chvíli vůbec nevěděl, kde kotouč má. Toho se snažil využít Kiefer Sherwood, jehož střela z otočky o pár centimetrů minula cíl.
07:36'
Vynikající práci odvedl Samuel Girard, který si sjel až k brankové čáře a ještě černou gumu vracel na brankoviště. Levý beton Petersena ale byl v pohotovosti.
07:08'
Jeden z beků Los Angeles měl potíže, neboť jej atakoval Toews. Nakonec Králové zahráli kotouč na zakázané uvolnění.
06:36'
Joonas Donskoi parádním průnikem našel Kadriho, jehož rána bekhendem jen těsně minula bránu.
05:53'
Záhy dokázali hosté dostat kotouč do střední třetiny, přestože situaci moc jednoduchou neměli.
05:09'
Ale Los Angeles se šikovně dostalo do celkem kvalitní příležitosti. Anže Kopitar vybídl Andrease Athanasioua, jemuž ale těsně před Grubauerem utekl kotouč.
04:42'
Jaret Anderson-Dolan se marně snažil natahovat hokejku při napadání ve středním pásmu. Vpřed míří domácí.
04:06'
Nazem Kadri byl poslán na zem na hranici pravidel, tentokrát se ale vylučovat nebude.
03:46'
Hosté získali puk a nyní mohou dlouze přemýšlet o své rozehrávce. O ni se postarají obránci.
03:24'
Lias Andersson chtěl získat puk na druhé straně kluziště, ale k prvnímu zakončení ze strany hostujícího týmu se nedostal.
02:42'
02:26'
Cale Makar posunul na Rantanena. Finský útočník z levého kruhu vystřelil do připraveného ramena hostujícího gólmana.
02:01'
Laviny předvedly solidní zámek hned při své první přesilovce. Zatím se ale skóre zápasu nezměnilo.
01:36'
Devon Toews tvrdě vystřelil od modré čáry. Petersen touš vyrazil pouze k Ničuškinovi, jehož dorážka zaplula těsně vedle tyče.
00:55'
Hned po buly Králové vyhodili kotouč přes všechny čáry. Colorado se tak bude muset do třetiny soupeře dostávat znovu.
00:42'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., podrážení).
00:20'
Domácí se už během prvního střídání usadili v útočném pásmu. Přihrávka Rantanena zpoza brány měla oči, avšak Landeskog se ke kotouči nedostal.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (J. Johansson) – Makar, D. Toews, Graves, Girard, Timmins, Nemeth – Rantanen (A), Jost, Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Compher, Newhook, Ničuškin – Sherwood, Bellemare, Jayson Megna.

Los Angeles Kings: Petersen (Grosenick) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, S. Walker, Määttä – Athanasiou, Kopitar (C), A. Kempe – L. Andersson, Vilardi, Iafallo (A) – T. Moore, Kupari, Wagner – Grundström, Anderson-Dolan, Lemieux.

Rozhodčí: Walsh, South – R. Galloway, Kelly.

LOS ANGELES KINGS

Králové už moc dobře ví, že je dnes čeká předposlední utkání v sezoně. Do vyřazovací části nepostoupí. Nyní je na dálku se San Jose čeká boj o šesté místo v divizi, neboť oba tyto celky mají momentálně shodný počet 49 bodů. Los Angeles v uplynulých třech zápasech na favority nestačilo, všechny duely sice prohrálo těsně, ale na Colorado a St. Louis stejně nevyzrálo. Když se zaměříme na produktivitu celku, tak není velkým překvapením, že i letos jí dominuje Anže Kopitar, který v letošní sezoně zatím vstřelil 13 branek a na dalších 37 tref asistoval.

COLORADO AVALANCHE

Hokejisté Colorada jsou stále ve hře o celkové prvenství v celé základní části NHL. Laviny po nepříliš oslnivém startu sezony zabraly a zhruba od března začaly prokazovat svou vysokou kvalitu. Hlavu už však mají nastavenou na play-off, ve kterém se Colorado utká s Minnesotou nebo St. Louis. Colorado z posledních sedmi zápasů zvítězilo hned šestkrát, takže před rozhodující fází sezony má skvělou formu. Nejproduktivnějším hráčem Avalanche je Nathan MacKinnon, jenž si v osmačtyřiceti zápasech připsal 65 kanadských bodů.
Přeji příjemné brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Coloradem Avalanche a Los Angeles Kings. Start klání je naplánován ve 3:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.