NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Chicago - 26. února 2021   01:00

Columbus
Columbus
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Chicago
Chicago
48:45' P. Kane  (de Haan, Janmark) • 59:10' Söderberg  (C. Murphy)
Columbus
Kozari, Lee – Murray, Tobias
Nationwide Arena, Columbus
Chicago

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 27:27 (8:3, 3:12, 16:12)
Zblokované střely – 12:14
Vyhraná vhazování – 30:15
Trestné minuty – 2:4
Hity – 26:14
Hokejisté Columbusu dnes podlehli Chicagu 0:2. V taktické bitvě, v níž dlouho kralovali brankáři, se čekalo na první gól až do 49. minuty. K puku se dostal Patrick Kane, který střelou z pravé strany na vzdálenější tyčku poslal hosty do vedení a nakonec zaznamenal rozhodující trefu duelu. Modré kabáty si pak už žádný větší tlak nevytvořily a 50 sekund před koncem inkasovali při hře bez brankáře. Jejich opuštěnou klec trefil z vlastního obranného pásma Carl Söderberg. Čistým kontem se blýskl brankář Blackhawks Malcolm Subban.
59:20'
Korpisalo je zpět ve své brance. Další pokus domácích o power-play už asi nepřijde.
59:10'
Chicago právě vstřelilo branku!
Zřejmě je rozhodnuto! CARL SÖDERBERG trefil z vlastního obranného pásma kotouč do opuštěné klece Columbusu – 0:2. Asistence: Connor Murphy.
59:01'
Columbus to zkouší bez brankáře!
58:54'
Domácí jsou v plném počtu!
58:25'
Kubalíkovu křížnou přihrávku na Patricka Kanea přečetl Korpisalo, který puk srazil do bezpečí svou holí.
57:49'
Vypadá to, že hosté se nebudou hnát dopředu za každou cenu. Raději chtějí v přesilovce odehrát klidné dvě minuty.
56:53'
Jack Roslovic se snažil zamotat obraně hostí hlavu kličkami. Puk mu ale sebral de Haan, jehož domácí útočník zahákoval. Blackhawks si tak zahrají vůbec první přesilovku v zápase!
56:14'
Jennerovu střelu srazil až do ochranné sítě jeden z bránících hráčů Chicaga.
56:04'
Dominik Kubalík donutil Korpisala přerušit hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.
55:45'
Rána Zacha Werenskiho nedoletěla až na Subbana. Zablokoval ji Murphy.
55:10'
Domácí mají na vyrovnání nebo zvrat necelých pět minut.
54:48'
Čtvrtá lajna Černých jestřábů vedená Davidem Kämpfem sbírala čas v útočném pásmu. Domácí nakonec zahráli jen na icing.
53:37'
Philipp Kurashev udržel puk v útočném pásmu a po jeho nahrávce střílel z osy hřiště Calvin de Haan. Korpisalo měl ale zcela volný výhled a sáhl si pro černý předmět lapačkou.
52:44'
Emil Bemström zachytil na útočné modré hostující vyhození a nahrál puk před branku Maxovi Domimu. Ten nabral kotouč bekhendem jako lopatou a zahodil ho do ochranné sítě za brankou soupeře.
52:36'
Od pravého mantinelu vystřelil na Subbana Alexandre Texier. Hostující gólman zasáhl bez potíží.
51:41'
Malcolm Subban nyní zasáhl maskou, kterou vyrazil nastřelený puk do ochranné sítě.
51:35'
Tak uvidíme, zda dojde na má slova, že tenhle zápas může rozhodnout jediný gól. Zatím to je dost pravděpodobné.
51:12'
Ránu Nikity Zadorova odrazil Korpisalo do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
50:19'
Ostrou ránu Alexe DeBrincata zablokoval Savard. Ten tak v tomto případě pomohl brankáři Korpisalovi.
48:45'
Bezgólový stav zlomili hosté! Dlouhá přihrávka Calvina de Haana měla oslovit Alexe DeBrincata, ale puk se od obránce Gavrikova odrazil k PATRICKOVI KANEOVI. Ten našlápl na pravém křídle a z kruhu pro vhazování vypálil ke vzdálenější tyčce, kam Korpisalo nedosáhl. Asistence: Calvin de Haan a Mattias Janmark.
48:14'
Matthew Highmore si našel puk na pravém kruhu a okamžitě vypálil na domácí branku. Korpisalo v rozkleku stačil zakročit.
47:37'
Boone Jenner střílel z pravé strany tentokrát vedle hostující branky.
46:50'
Domácí ve třetí třetině výrazně zvedli četnost střelby. Na branku v této dvacetiminutovce vypálili už desetkrát.
46:16'
Domácí zatlačili soupeře až na konci přesilovky. Již po jejím skončení padl Brandon Hagel obětavě do střely Boonea Jennera, a protože puk zůstal někde pod útočníkem Chicaga, byla hra přerušena. Reklamní přestávka.
45:43'
Hosté hrají oslabení dobře. Jejich protiútok teď podpořil obránce Zadorov, na jehož finální přihrávku před branku spoluhráč nedosáhl.
44:40'
David Kämpf zachytil puk a posunul ho do středního pásma na rozjetého Ryana Carpentera. Ten svou střelou donutil Korpisala k zákroku.
44:10'
Průnik Jacka Roslivice zastavil podražením Philipp Kurashev. Blue Jackets si zahrají přesilovku.
43:07'
Boone Jenner nemohl s pukem do pásma, protože mu z něj teprve vyjížděli spoluhráči. Počkal a pak hrací předmět nahodil na Subbana, který ho zachytil a přenechal spoluhráčům.
41:59'
Dominik Kubalík vybruslil s kotoučem z pravé strany před brankoviště. Zakončení k bližší tyčce si Korpisalo pohlídal.
41:22'
Z levé strany vystřelil Zach Werenski. Zaduněly Subbanovy betony.
41:09'
Na druhé straně vyzkoušel Foligno brankáře Subbana ze středního pásma. I on raději přerušil hru.
41:01'
Patrick Kane nahodil z levé strany puk na domácí branku. Korpisalo ho podržel v lapačce.
40:39'
Domácí v postavení mimo hru. Ozval se tedy hvizd čárového.
Hity – 20:12
I po čtyřiceti minutách pokračuje čekání na gól. Utkání nějaké šance nabídlo, ale je poměrně chudé na střely na branku. Rozhodnout ho může klidně i jediný zásah. Blackhawks byli v uplynulé části aktivnější, častěji hráli v útočném pásmu a zakončení DeBrincata vytěsnil brankář Korpisalo na tyčku. Ta později pomohla už potřetí v zápase také Malcomovi Subbanovi, který měl štěstí při dorážce Robinsona do poloodkryté klece.
40:00'
39:58'
Duncan Keith nahodil od mantinelu puk na Korpisala, který ho vyrazil za branku. Hosté pak ještě pokračovali v aktivitě a po Keithově přihrávce střílel z mezikruží Brandon Hagel. Gólu zabránila lapačka domácího brankáře!
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:19'
Hosté vyjeli do přečíslení 3 na 2. Zkusili si rychle vyměnit puk, ale finální přihrávku Kurasheva dostal Söderberg na paty a než si kotouč srovnal, přišel o něj.
37:32'
Ze středního pásma to zkusil Murphy, Korpisalo dával pozor.
37:14'
Zakázaného uvolnění se dopustili hosté.
36:55'
Connor Murphy si vyjel s pukem na modrou čáru a vystřelil na Korpisala. Ten jeho pokus vyrazil do rohu.
36:28'
Máme tu závěrečnou fázi druhé třetiny. Stále čekáme na první gól utkání.
36:05'
Do rány Maxe Domiho vložil hokejku Mitchell a puk skončil v hledišti. Následuje reklamní přestávka.
35:14'
Nikita Zadorov chyboval, když se nechal obrat o puk Kevinem Stenlundem. Jeho střelu z pravé strany pak vyrazil Subban k Ericovi Robinsonovi, který měl na holi jasný gól, ovšem nastřelil jen tyčku poloodkryté svatyně Blackhawks!
34:22'
Nevylepší to ani Patrick Kane, jehož pokus z pravého kruhu byl zablokován.
33:50'
Zápas je velmi chudý na střely na branku. Hosté v tomto ohledu vedou 10:9.
33:16'
Až teď byl kotouč sražen do hlediště. Čas na reklamní přestávku.
32:40'
V téhle pasáži se hra přelévá ze strany na stranu, ale bez další šance a také přerušení. Čas tak rychle plyne.
30:58'
Z ničeho nic přišla šance Columbusu! Útok podpořil Zach Werenski, který mohl z mezikruží střílet, ale ještě hledal před brankou Boonea Jennera. Ten nejprve trefil Subbana a poté nedokázal dorazit kotouč za jeho záda baseballovým úderem ze vzduchu!
29:42'
Matthew Highmore vjel s pukem do útočného pásma z levé strany. Jeho střelu vytěsnil do bezpečí Korpisalo.
28:53'
Výborná obranná práce Dominika Kubalíka. Ten zezadu obral o puk Texiera.
28:07'
Domácí ofenziva ve druhé třetině v podstatě neexistuje. To nyní ukázal i Foligno, který nevyužil možnosti vyrazit do rychlého brejku.
27:07'
Hosté zatím pokračují v kroužení v útočné třetině. Střelu Nikity Zadorova zablokoval Werenski.
26:48'
Hned po vhazování se dostal ke střele z osy kluziště Connor Murphy. Puk skončil ve výstroji Korpisala a tak tu máme reklamní přestávku.
26:42'
Další zakázané uvolnění Blue Jackets. Střely na branku ve 2. třetině – 1:5.
26:23'
Další rána Keitha. Střílel z vrcholu levého kruhu a Korpisalo kotouč vyrazil. Jeho spoluhráči následně vyhazují na icing.
26:06'
Od modré čáry vypálil vedle branky Duncan Keith, hosté ale drží útočné pásmo i nadále.
25:49'
Domácím byl odpískán ofsajd. No, Chicago je ve druhé části zatím aktivnější.
25:06'
Další šance Chicaga! Pius Suter zůstal zapomenutý za obranou Columbusu a byl sám před Korpisalem. Bekhendovou kličkou gólmana Blue Jackets neoblafl!
24:59'
Výborné střídání hostí! Alex DeBrincat se z levé strany natlačil před Korpisala, který jeho zakončení vytěsnil pravým ramenem do tyčky! Teď už snahu Blackhawks ukončilo postavení mimo hru.
24:25'
Po předávce od obránce Mitchella střílel zápěstím Patrick Kane. Mířil nad domácí branku.
22:45'
Začátek druhé části je z obou stran takový opatrnější. Jako by se týmy teprve zahřívaly.
21:53'
Domácí v postavení mimo hru.
21:07'
Patrick Kane si nedokázal na pravém křídle obhodit Zacha Werenskiho. O chvíli později měl ale právě výtečný útočník Chicaga dobrou šanci, když si najel před branku na přihrávku od zadního mantinelu. Do jeho zakončení však stačil vložit hůl domácí kapitán Foligno, jenž puk srazil do ochranné sítě.
Hity – 7:7
Skončila první třetina, která gól nepřinesla. Aktivnější byl domácí Columbus, což dokumentoval především Patrik Laine, který dvakrát nastřelil tyčku. Hosté mají na kontě jen tři střely na branku.
20:00'
19:48'
Teď už má puk Zach Werenski, který ho drží na hokejce, zatímco hosté střídají. Už se asi nic nestane.
19:18'
Střílenou přihrávku Patricka Kanea nezachytil na zadní tyčce Alex DeBrincat. Ten by měl před sebou odkrytou branku...
19:01'
Máme tu už poslední minutu první třetiny.
18:16'
Hostující protiútok vedl na levém křídle Brandon Hagel. Dobře se s ním vrátil protihráč, který mu zabránil ve střelbě i nahrávce.
17:07'
Alexandre Texier našel od zadního mantinelu Erica Robinsona. Jeho střelu z levého kruhu Subban neudržel v lapačce, puk mu ale vypadl ke spoluhráčům.
16:31'
Hosté jsou v plném počtu. Úvodní oslabení tedy ustáli.
15:59'
Hosté se konečně vysvobodili vyhozením a mohou střídat.
15:13'
Patrik Laine trefil už podruhé v první třetině tyčku! Teď pálil z levého kruhu.
14:30'
První přesilovku si zahrají domácí! Za hákování byl vyloučen Adam Boqvist.
13:52'
Domácí v postavení mimo hru. Do útočného pásma přejel předčasně Laine.
13:40'
Střely na branku – 5:2
11:21'
Ránu Cama Atkinsona z vrcholu pravého kruhu Subban vyráží.
09:58'
Zdá se, že hosté už přeci jen otupili úvodní nápor Columbusu a pomalu vyrovnávají hru.
07:37'
Seth Jones se dostal z pozice obránce až na pravý kruh. Subbana ale neprostřelil.
06:24'
K zakončení z mezikruží se dostal David Kämpf! Korpisalo Modré kabáty podržel.
05:32'
Střela Jacka Roslovice končí ve výstroji Subbana. Columbus je nadále aktivnějším týmem.
04:36'
Z levého kruhu to zkoušel Laine. Subban si připsal úspěšný zákrok.
04:25'
Na kotouč si sáhl také Joonas Korpisalo. Domácí brankář lapil pokus Connora Murphyho z pravé strany.
02:35'
Velký nápor domácích! V krátkém sledu letělo na Subbana hned několik střel, většinou ale nepřesných.
02:14'
Od modré čáry vypálil Michael Del Zotto. Subban svým zákrokem přerušil hru.
01:36'
První velkou šanci měli domácí! Finský kanonýr Patrik Laine nastřelil z vrcholu pravého kruhu tyčku!
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, G. Carlsson, Del Zotto – Bjorkstrand, N. Foligno (C), Laine – Atkinson (A), Roslovic, Jenner (A) – Bemström, Texier, Robinson – Riley Nash, Stenlund, Domi.

Chicago Blackhawks: M. Subban (Lankinen) – Mitchell, Keith (A), Zadorov, C. Murphy (A), Boqvist, de Haan – P. Kane (A), Suter, DeBrincat – D. Kubalík, Wallmark, Hagel – Janmark, Söderberg, Kurashev – Carpenter, Kämpf, Highmore.

Rozhodčí: Kozari, Lee – Murray, Tobias.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.