NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Dallas - 5. února 2021   01:07

Columbus
Columbus
02:23' Bjorkstrand (Grigorenko, S. Jones) • 16:59' Roslovic (Robinson, Werenski) • 27:50' Laine (Domi, Texier) • 43:42' Atkinson (Bjorkstrand, Roslovic)
4:3
(2:0, 1:2, 1:1)
Dallas
Dallas
21:28' Hintz  (Gurjanov, Radulov) • 37:42' Radulov  (Heiskanen, Dickinson) • 51:01' Ja. Benn  (Radulov)
Columbus
Brandon Blandina, Francis Charron – Travis Toomey, Shandor Alphonso
Nationwide Arena, Columbus
Dallas

S konstatováním, že Columbus Blue Jackets po dvou porážkách opět zvítězil, když doma na druhý pokus porazil Dallas Stars 4:3, se s Vámi loučí a hezký pátek přeje Tomáš Lysý.
Tři hvězdy utkání

1. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 1+1
2. Jack Roslovic (CBJ) 1+1
3. Cam Atkinson (CBJ) 1+0
Česká a slovenská stopa

Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.
Kdo se postavil do brankoviště?

Joonas Korpisalo (CBJ) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 60:00
Anton Chudobin (DAL) – 21 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,0%, odchytal 58:34
Columbus Blue Jackets oplatil Dallasu Stars porážku z předešlého vzájemného zápasu před dvěma dny. Domácí do utkání vstoupili lépe a po dvaceti minutách vedli o dvě branky. Jako první se prosadil již ve třetí minutě Oliver Bjorkstrand, jenž překonal Chudobina střelou z velkého úhlu na bližší tyč. V sedmnácté minutě dal první branku v sezoně Jack Roslovic, který po Robinsonově přihrávce vystřelil z kruhů přesně pod horní tyč.

Zkraje druhé části se dostal Dallas na dostřel, když Roope Hintz v přesilovce hezky ztečoval pas Gurjanova před brankou k levé tyči. Ovšem za šest minut si Blue Jackets vzali dvoubrankový náskok zpět. Patrik Laine vybojoval na pravém kruhu puk a byť byl zády k brance, behkendem zakončil přesně mezi vyrážečku a beton Chudobina. Přesto ale Dallas znovu snížil. Výborně hrající Alexandr Radulov totiž dvě a čtvrt minuty před odchodem do kabin zakončil pohlednou kombinaci s Miro Heiskanenem.

Třetí část hry přinesla opětovné vedení Columbusu o dvě branky. Cam Aktinson si totiž sjel před branku na přihrávku Bjorkstranda a usměrnil puk mezi betony gólmana. V čase 43:42 tak vstřelil svůj 200. gól v základní části NHL. O osm minut později byl sice Jamie Benn zapomenut před brankou a hezky vymíchal Korpisala, ale srovnat už Dallas i přes závěrečný tlak umocněný přesilovkou nestihl – 4:3.
59:59'
Pět sekund před koncem základní části měl Radulov puk na ose hřiště útočného pásma. Jenže třikrát s ním zamíchal a jeho střílená přihrávka před branku už přišla pozdě. Tohle ruská hvězda protaktizovala.
59:32'
John Klingberg nezastavil kotouč na levé straně útočné modré a musí pro puk do středního pásma.
58:59'
Po pár přihrávkách Dallasu přišla konečně střela. Odražený puk si našel Nick Foligno a jeho zkouška trefení prázdné klece nedopadá úspěšně.
58:40'
Anton Chudobin je na střídačce a nyní hraje Dallas v šesti proti čtyřem.
58:22'
Foligno prohrál buly a Dallas se tak drží před brankou Korpisala.
58:18'
Vypadá to, že Zach Werenski je zpět na střídačce, ale signalizuje, že na dohrání zápasu to asi nebude.
58:18'
Boone Jenner před brankou podrazil Roope Hintze a jde na dvě minuty ven. A bude si určitě přát, aby na trestné zůstal přesně 102 sekund.
58:08'
Nyní už tomu tak je a Dallas to zkusí v šesti hráčích bez gólmana.
57:49'
Columbus opět vyhazuje puk až na druhou stranu. Anton Chudobin kontroluje, kam kotouč směřuje a také sleduje, zda bude odvolán na střídačku.
57:29'
Tak až nyní se Stars dočkali a kombinují v útočném pásmu. Tvrdá rána Jamieho Benna ale byla sražená.
56:59'
Texier dokázal zahrát tak, aby se nepískal icing. Domácí stále dobře drží obrannou modrou a nepouští Dallas do tlaku.
56:08'
Zatímco Blue Jackets vybojovali buly před Chudobinem, jejich obranná hvězda Zach Werenski má potíže vážnějšího charakteru. Kulhá a míří do kabin.
55:56'
Werenski si při zakázaném uvolnění řádně protahoval koleno a možná bude mít nějaké menší zranění. Je tak rád, že po vyhraném buly může jít na střídačku.
55:45'
Možná je nyní štěstí pro Dallas, že nahození Jonese končí zakázaným uvolněním. Jinak by se asi hosté před branku Korpisala svým útokem nedostali.
55:05'
Buly před brankou Chudobina domácí prohrávají. Ovšem akce Dallasu skončila ve středním pásmu a následně se pro puk musel vrátit Jamie Oleksiak.
54:33'
Alex Radulov je zpět na ledě. Přesilovka Columbusu končí a hosté mají na srovnání pět a půl minuty.
53:53'
Seth Jones byl při přechodu s pukem do útočné modré o něco pomalejší než Nick Folingo a akce Blue Jackets je přerušena ofsajdem.
53:43'
Po dalším buly se musí domácí znovu vrátit pro puk před svojí branku.
53:31'
Columbus hraje přesilovou hru opatrně, hlavní je neudělat chybu. Až nyní se dostali domácí k trošku řádné střele, leč pokus Werenskiho z levé strany Chudobin viděl a lapil.
52:33'
Trest za příliš mnoho hráčů na ledě je pro Dallas nyní hodně špatnou zprávou. A navíc dvě minuty jede odsedět dnes skvělý Alexandr Radulov.
51:01'
Dallas právě vstřelil branku!
Hosté se opět dotahují na rozdíl jedné branky! Když několik hráčů bojuje o puk na jednom místě, obvykle se jiný plejer číhající před brankou směje. A tak se to stalo i nyní. Po přetahované u mantinelu v útočném pásmu dal Radulov puk před branku, kde byl Werenskim nehlídaný JAMIE BENN. Forvard Dallasu navedl puk na bekhend a před Korpisalem jej zasunul mezi jeho betony. Radulov má tak zápis i u třetí branky svého týmu, nyní asistoval.
50:47'
Ke snižujícímu gólu se mohl dostat Roope Hintz. Přebral zadovku od Dickinsona a mezi kruhy zakončoval, jenže pálil nad branku a zůstává tak v dnešním zápasu pouze na jednom přesném zásahu.
50:24'
Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před branku Korpisala.
49:45'
Radek Faksa zkusil individuální průnik do útočného pásma. Ačkoliv byl trošku zpomalen, nakonec z úhlu z pravého kruhu vystřelil. Korpisalo byl pozorný a kotouč srazil k levému rohu za svojí klec.
48:44'
Dallas se nyní nemůže dostat do útočného pásma. Hráči v tmavě modrém zatím vystavují ve středním pásmu neprostupnou hráz. I proto to nyní Miro Heiskanen zkoušel dvěma dlouhými přihrávkami, leč bez úspěchu.
48:07'
Cam Aktinson bojoval za brankou o puk. Ačkoliv ho nezískal, dokázal zbrzdit atak Dallasu a poté ještě Max Domi poslal jednoho z hráčů hostí na mantinel.
Cam Atkinson je svým 200. gólem na druhém místě střelecké tabulky Blue Jackets, když na prvního Ricka Nashe ztrácí 89 branek. Třetí místo patří za Modrokabátníky stále hrajícímu Nicku Folignovi.
47:02'
Přesilové hry Stars v dnešním mači už jsou "jen" na padesátiprocentním využití. Blue Jackets totiž druhé oslabení, na rozdíl od prvního, ubránili.
46:34'
A poté přichází další vyhození puku z řad domácích plejerů.
46:01'
Blue Jackets hrají v oslabení výtečně. Riley Nash totiž vyhodil puk před branku Chudobina, kdy získal další cenné sekundy po napadání kapitán Nick Folingo. A domácí se osvobozují i vzápětí.
45:02'
Ačkoliv Seth Jones prohodil směrem k rozhodčím ironický úsměv, nic to nemění na tom, že jde na dvě minuty ven za nedovolené bránění.
44:52'
Alex Radulov má v posledních zápasech výtečnou formu, nicméně nyní posílá kotouč z kruhů vedle.
43:42'
Columbus právě vstřelil branku!
Uvidíme, zda si CAM ATKINSON tento puk schová či nikoliv. Druhý gól v sezoně sice není ničím, nad čím by kanonýr Blue Jackets mohl plesat. Ovšem když na kolmici Bjorkstranda do předbrankového prostoru nasměřoval hokejku na bekhend a trefil se mezi betony Chudobina, tak zaznamenal svůj 200. gól v základní části NHL (dalších deset jich přidal v play-off). Blue Jackets se tak podruhé vrací na dvoubrankový náskok. Asistence: Oliver Bjorkstrand, Jack Roslovic.
43:38'
Střela Davida Savarda od modré nadělala Antonu Chudobinovi více problémů, než by si asi přál. Na druhou stranu je třeba říct, že ruský gólman toho moc neviděl.
42:33'
Seth Jones nyní špatně rozehrál kotouč a celou akci nestihl uhasit ani Zach Werenski. Ve finále celé akce se na pravém kruhu dostal ke střele Joe Pavelski, který mířil výborně na vzdálenější tyč, jenže přesně tuhle část branky veterán celé NHL orazítkoval.
41:59'
Dallasu se zatím nedaří předvést nějakou akci a usadit se před brankou Korpisala. Ale ze třetí třetiny je zatím stále odehrána jen malá část.
40:27'
Blue Jackets se ale ihned dostávají k puku. Ačkoliv o něj v útočném pásmu přišli, vzápětí vede další akci Zach Werenski.
40:02'
Buly kapitánů vyšlo lépe pro hostujícího Joe Pavelskiho.
Využití: 0-1.
V úvodu druhé třetiny šel Dallas do přesilové hry a faul Domiho stál Columbus draho, když se dokázal prosadit Roope Hintz. Finský forvard z předbrankového prostoru tečoval prudkou přihrávku Gurjanova do sítě a překonal svého krajana v brance Columbusu. Odpověď Blue Jackets přišla ve 28. minutě, když se Patrik Laine dočkal první branky v novém působišti. Na pravém kruhu získal nahození od Maxe Domiho, zády k brance zakončil bekhendem a jeho pokus propadl Chudobinovi mezi vyrážečkou a betonem do sítě. Domácí poté nevyužili přesilovou hru, kdy sice téměř dvě minuty svírali soupeře před jeho brankou, ale prakticky bez střeleckých pokusů. Přišel tak trest. Laine při útoku přišel o puk, když na něj vyzrál Dickinson. Forvard Stars poslal do brejku Alexandra Radulova, který v útočném pásmu přihrál na levý kruh pro Heiskanena, ten mu puk vrátil a ruský bohatýr překonal roztahujícího se Korpisala – 3:2.
40:00'
39:15'
Columbus potřebuje udržet průběžný náskok do konce druhé části, což se zatím daří, když se domácí dokázali osvobodit.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:58'
Dallas získal chuť do hry. Gurjanov zkusil střelu z levé strany zápěstím, ale neuspěl. Hned po buly pálil z kruhů Pavelski, ovšem Korpisalo i nyní zachránil svůj tým.
37:42'
Patrik Laine neuspěl v útočném pásmu kličkou proti Dickinsonovi a Alex Radulov šel po jeho přihrávce hned do protiútoku. Najel si z pravé strany přes modrou a z kruhu našel na druhé straně Heiskanena. Fin neotálel, vrátil ALEXANDRU RADULOVOVI kotouč před branku a ten se trefil pod betony natahujícího se Korpisala do sítě. Asistence: Miro Heiskanen, Jason Dickinson.
37:34'
Dallas je v plném počtu a Radulov jde hned do útoku.
37:02'
Werenski, který při přesilovce strávil na ledě prakticky celé dvě minuty, nyní už z levé strany vypálil. Ovšem nedokázal poslat kotouč mezi tři tyče.
36:42'
Tahle přesilová hra Columbusu je rozhodně lepší. Domácí se snaží utahat soupeře, jelikož mají i střídačku blíže a snaží se i během početní výhody proměnit.
35:51'
Domácí vybojovali v pravém rohu u mantinelu puk. Zach Werenski si poté najel na vrchol levého kruhu a mohl střílet, ale nakonec šel se spoluhráči do kombinace.
35:24'
Jenže druhá přesilovka v utkání Blue Jackets začíná stejně jako ta první – tedy vyhozením Dallasu přes všechny čáry.
35:14'
Alexandr Radulov hned po buly zbytečně podrazil Nicka Foligna, který sice pádu trošku přidal, nicméně faulu se prostě Rus v barvách Dallasu dopustil.
35:12'
Boone Jenner neměl šanci přebrat dlouhou přihrávku a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Korpisala.
34:59'
Finové v Dallasu rozhodně nedají svému krajanovi v dresu soupeře pokoj. Nyní byl Miro Heiskanen ve výrazně lepší palebné pozici, když si sjel před branku a dostal puk. Nicméně byl už blízko Joonasi Korpisalovi a střelou na vyrážečku jej nepřekonal.
34:49'
Miro Heiskanen přebral na vrcholu pravého kruhu zpětnou přihrávku od Roope Hintze. Kombinace dvou Finů končí střelou těsně nad brankou Korpisala.
33:36'
Zach Werenski nyní získal za brankou puk a projel s ním téměř až k útočné modré. Na tom by asi nebylo nic zvláštního, kdyby se tento šikovný ofenzívní bek ani jednou pořádně nepodíval na puk. Výborné vedení a technické dovednosti v podání amerického zadáka!
33:10'
Jack Roslovic při vyhraném buly nahrál na Cama Aktinsona, který ale zatím marně hledá střeleckou pohodu.
32:34'
Dean Kukan rozehrál na spoluhráče a viděl, že jej jede napadat soupeř, takže se zpevnil a na hit byl řádně připraven.
32:05'
Jestliže v souboji Finů při zatím jediné brance Dallasu překonal Roope Hintz krajana Joonase Korpisala, nyní mohlo to samé platit u Vladislava Gavrikova. Rus si najel mezi kruhy a vyslal tvrdou ránu opět kolem hlavy Antona Chudobina, ale jeho radost zastavila tyčka.
31:49'
U dalšího sraženého puku byl ve středním pásmu jako první Boone Jenner a hned po levé straně prošel do útočného pásma. Napřáhl ke střele a Chudobin vytěsnil puk svým pravým ramenem.
31:32'
Seth Jones si našel za brankou odražený puk, jenže jeho přihrávka nebyla přesná a končí zakázaným uvolněním.
31:08'
Poměr střel před další komerční pauzou je sice 15:15, ale výrazně lépe je na tom zatím Columbus.
30:56'
Znovu to byl Patrik Laine, jenž zabojoval o odražený puk. V útočném pásmu ho sice neudržel a ujal se ho Blake Comeau, jenže daleko se nedostal a ve středním pásmu ho zastavil Texier.
30:24'
Patrick Laine se nyní jal napadat rozehrávku soupeře a i on má podíl na tom, že nepřesný pas Joela Hanleyho končí zakázaným uvolněním Dallasu.
29:10'
Blue Jackets jsou při odpovědi na branku Dallasu při chuti. Bjorkstrand chtěl přidat svůj druhý gól v utkání, ovšem z kruhů si na Chudobina nepřišel.
27:50'
Ačkoliv kombinace první formace Columbusu nevypadala úplně pohledně, nakonec se domácím nejenže podařilo projít do útočného pásma, ale i skórovat. Domi nahodil na pravý kruh kotouč, který kolem Radka Faksy proskákal k PATRIKU LAINEMU. Finský forvard by sice zády k brance, ale to mu nevadilo, aby zakončil bekhendem a trefil se mezi pravý beton a vyrážečku Chudobina do sítě. Asistence: Max Domi, Alexandre Texier.
26:55'
A právě osmička Columbusu nyní opět zkusila nahození od modré. Puk proskákal kolem levé tyče Chudobina vedle.
26:17'
Jamie Benn prošel z levé strany do útočného pásma a snažil se zpětnou přihrávkou najít spoluhráče, ale celou situaci výborně přečetl Zachary Werenski.
26:08'
Zach Werenski dostal přihrávku na útočnou modrou a jak je jeho dobrým zvykem, hned se pokusil vystřelit. Chudobin zapisuje desátý úspěšný zákrok.
25:25'
Del Zotto si počkal na odražený puk na útočné modré. Ihned jej nasměřoval před branku, kam si sjížděl Cam Atkinson, ovšem druhé branky v sezoně se zatím nedočkal.
24:41'
Boone Jenner nakonec přejel útočnou modrou, ale měl proti sobě hned tři protihráče a navíc mu puk ještě uskočil od hokejky. Proto se kapitán Columbusu Nick Foligno přihrávky nedočkal.
23:42'
Joonas Korpisalo za svou brankou zastavil kotouč a za zádech hned cítil napadajícího protihráče. Proto mu u mantinelu lehce ucpal cestu a Zach Werenski v klidu vyvezl puk ven z pásma.
21:45'
Střela Atkinsona z pravé strany nenadělala Chudobinovi žádné problémy, nicméně Blue Jackets se hned snaží o odpověď.
21:28'
Vyloučení Maxe Domiho přichází Blue Jackets draho. Denis Gurjanov naservíroval svižnou přihrávku před branku, kde do dráhy letu puku nastrčil hokejku ROOPE HINTZ. Rodák z Tampere byl úspěšný a v minisouboji překonal svého finského krajana, když usměrnil kotouč k jeho pravé tyči. Asistence: Denis Gurjanov, Alexandr Radulov.
20:37'
Po více jak půlminutě druhé třetiny jdou domácí do oslabení, jelikož Max Domi se při útočné akci Radulova provinil hákováním.
20:36'
Alexandr Radulov byl blízko k brance. Po přejetí modré si najel mezi kruhy a opřel se do puku. Ale Korpisalo byl na místě a levou rukou srazil kotouč těsně vedle levé tyčky.
20:25'
Takto hosté určitě Joonase Korpisala neohrozí, útočná akce Dallasu končí zakázaným uvolněním.
Bez využití.
První třetina zápasu je u konce a gólově je naprostým opakem duelu stejných týmů na stejném place před 48 hodinami. Columbus Blue Jackets totiž po prvním dějství vede nad svým soupeřem o dvě branky. Jako první se prosadil už ve třetí minutě Oliver Bjorkstrand, který obkroužil branku a z velkého úhlu z pravé strany překvapil Chudobina střelou na bližší tyčku. Poté měl Dallas výrazně více šancí a během deseti minut byl poměr střel 1:10, ovšem Joonas Korpisalo je v brance zatím spolehlivý. A naopak tři minuty před koncem třetiny trefil druhou branku Jack Roslovic. Dostal přihrávku mezi kruhy a kolem hlavy gólmana trefil svůj první gól v sezoně – 2:0.
20:00'
19:46'
Po vyhraném buly mohl od modré střílet Patrick Laine, ale ještě prodloužil kotouč pro Del Zotta a jeho pokus prošel vedle branky.
19:00'
Probíhá poslední minuta úvodního dějství.
18:22'
David Savard je stálice v obranných řadách Columbusu a jeho obětavost je kolikrát známá. Nyní nastavil vlastní tělo při střele Jamieho Benna.
17:34'
A další tlak Blue Jackets. Bekhendový pokus Grigorenka zblízka tentokrát Chudobina nepřekvapil.
16:59'
Aktivita Zacha Werenskiho přináší zasloužené ovoce. Budoucí obranná hvězda NHL totiž nyní udělala celou akci. Werenski nejprve zkusil střelu z levého kruhu, poté si dojel puk a zakončoval z předbrankového prostoru. V obou případech měl navrch Chudobin. Tak to osmý výběr draftu 2015 zkusil jinak. Od mantinelu přihrál mezi kruhy pro Robinsona, ten bleskově sklepl puk na JACKA ROSLOVICE a útočník Blue Jackets střelou kolem hlavy Chudobina pod horní tyč trefil svůj první gól v této sezoně. Asistence: Eric Robinson, Zach Werenski.
16:43'
Jack Roslovic výborně hledal před brankou Alexandre Texiera, který jen těsně nesklepl puk k pravé tyči Chudobina.
16:02'
Ruský rabiját Alexandr Radulov zkusil rychlý pokus z levé strany. Nicméně poměrně slušně rozchytaného Joonase Korpisala touto střelou ještě více posadil na koně.
15:13'
Riley Nash a Vlado Gavrikov na obranné modré pohlídali průnik Dallasu a po vystřídání naopak mohou zaútočit hráči Blue Jackets.
14:41'
Následuje další komerční přestávka. Jestli byl zkraje sedmé minuty poměr střel 4:2 pro Blue Jackets, za dalších deset minut zasahoval Anton Chudobin v brance Dallasu jen jednou a naopak Joonas Korpisalo se musel předvést hned osmkrát.
14:15'
Na druhé straně se pokoušel zakončit Boone Jenner. Střelou do protipohybu brankáře měl sice dobrý úmysl, jenže netrefil prostor tří tyčí.
13:38'
Robinson nenašel na útočné modré Jacka Roslovice, který si zatím ve čtyřech zápasech zapsal dvě asistence. Puk získávají hosté a hned jdou dopředu, ovšem Pysykova dorážka těsně před brankovištěm skončila na Korpisalovi.
12:51'
Columbusu se po delším čase podařilo něco vytvořit i před brankou Chudobina. Francouzský šikula Alex Texier si sjížděl do předbrankového prostoru. Rozhodl se ještě nahrávat, ale Setha Jonese nakonec nenašel.
11:17'
Dallas je výrazně aktivnějším týmem, co se posledních minut týče. Jamie Benn zakončoval z předbrankového prostoru bekhendem, ovšem Korpisalo puk vytěsnil levým betonem a odražený puk již získali na hokejky domácí hráči.
10:35'
Jamie Oleksiak poslal na mantinel Erica Robinsona a dal o sobě důrazně vědět. Ještě předtím měl Blake Comeau poměrně smůlu v zakončení. Výborně se totiž před Korpisalem uvolnil a zakončil. Finský brankář si lehce pomohl lapačkou, od které se puk odrazil těsně vedle!
Následuje další komerční přestávka. Od té poslední Dallas výrazně otočil střelecký poměr.
10:06'
A byl to právě zástupce kapitána Dallasu, který vystřelil z vrcholu levého kruhu. Korpisalo zapisuje další úspěšný zákrok, což je pro něj po předešlém utkání opravdu důležité.
09:28'
John Klingberg, jenž je druhým obráncem Dallasu v historii, který dosáhl nejrychleji 300 bodů (ve 432 zápasech) po vyhraném buly zavezl puk do útočného pásma.
08:37'
Alex Radulov zkusil ostrou střelu zápěstím z prostoru mezi kruhy, nicméně Korpisalo podává tentokrát zatím výrazně lepší výkon než před dvěma dny. Připisuje si šestý úspěšný zákrok.
08:09'
Stars hrají v plném počtu a hned se pouští do útočení.
07:47'
Až nyní domácí ohrozili branku Chudobina, nicméně pokus Boone Jennera může být brán jen jako lehké nahození. Vzápětí vyváží kotouč bývalý hráč Blue Jackets Blake Comeau.
07:18'
A nyní nechybělo moc, aby se prosadil i v oslabení Joe Pavelski. Finský brankář Blue Jackets musel zapsat další zákrok, když vyrazil kotouč.
07:05'
Minuta z přesilové hry je pryč a zasahovat musel naopak Joonas Korpisalo, který u své levé tyče kryje kotouč.
06:39'
Ani nyní se nepovedlo domácím dovézt puk za útočnou modrou, výbornou práci totiž odvedl v defenzívní činnosti český forvard Radek Faksa, jenž ještě vyvezl kotouč na druhou stranu.
06:25'
Blue Jackets se musí po buly vrátit pro puk až za branku Korpisala.
Ta ale bude následovat až po reklamní přestávce.
Střely na branku: 4-2.
06:09'
Nick Caamano podrazil Rileyho Nashe a Columbus půjde do první přesilové hry.
05:55'
Del Zotto zkusil od útočné modré překvapit Chudobina, ovšem ruský brankář byl nyní výrazně pozornější než před pár minutami při pokusu Bjorkstranda.
03:56'
Dallas se nyní dostal před branku Korpisala, avšak vážnější ohrožení také zatím na finského gólmana neprošlo. Ale hosté se v pásmu stále drží u puku.
02:23'
Dělo v Nationwide Areně o sobě poprvé dává vědět! Zach Werenski z vlastního pásma poslal kotouč na Jonese, jenž ho lehce sklepl k Michailu Grigorenkovi. Ten na středu útočného pásma bekhendem našel OLIVERA BJORKSTRANDA. Dánský forvard obkroužil branku a z poměrně většího úhlu z pravého kruhu vystřelil, čímž dokonale překvapil Antona Chudobina na jeho bližší tyči. Asistence: Michail Grigorenko, Seth Jones.
01:51'
Blue Jackets jsou aktivnějším týmem, ovšem jejich kombinace většinou končí na útočné modré.
01:17'
Joonas Korpisalo si za brankou vyjel pro kotouč. Kvůli zranění Elvise Merzlikinse mu dnes kryje záda další Lotyš, ovšem jedná se o Matisse Kivleniekse.
00:32'
Columbus začal výrazně lépe než vzájemný zápas před 48 hodinami, kdy domácí hned na začátku čelili střelecké převaze Dallasu. Nyní už mají první střelu, ale Chudobin s ní nemá problém.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Del Zotto – Laine, Domi, Texier – Bjorkstrand, Riley Nash, Grigorenko – N. Foligno (C), M. Koivu, Jenner (A) – Atkinson (A), Roslovic, Robinson.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Oleksiak, Heiskanen, Pysyk, Hanley – Ja. Benn (C), Pavelski, Radulov – Gurjanov, Hintz, Dickinson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Caamano, Robertson, L'Esperance.

Rozhodčí: Brandon Blandina, Francis Charron – Travis Toomey, Shandor Alphonso.
Jak již bylo zmíněno, první vzájemný zápas těchto týmů, který se hrál v noci na v noci na středu, vyhráli hosté 6:3 i za přispění jedné branky od Radka Faksy, jenž se prosadil poprvé v sezoně a získal vůbec první bod od začátku ročníku.
Blue Jackets naopak na svých 11 bodů potřebovali už 11 zápasů a hned sedm porážek (byť tři po remíze v základní hrací době) je prozatím pro Columbus velkým zklamáním.

Na druhou stranu, teprve druhý zápas odehraje nová posila Patrik Laine, který by měl Columbusu výrazně pomoci zejména v přesilovkách. To ovšem neřeší prozatím chatrnou defenzivu týmu, který v 11 zápasech inkasoval už 34 branek a to je zkrátka na výběr, který by rád prošel do play-off, obrovská komplikace.
Oba týmy mají na kontě 11 bodů, ale lepší výchozí pozici mají hosté. Ti na svých 11 bodů dosáhli v sedmi zápasech, což ve výsledku znamená, že v této sezoně tratili prozatím jen tři body a mají začátek ročníku rozjetý parádně.

Do sezony vstoupil Dallas čtyřmi výhrami v řadě, následně sice prohrál dvakrát s Carolinou (jednou po nájezdech), ale poslední duel už zase přinesl úspěch. Došlo ke střetnutí právě s Columbusem, který se Dallasu povedlo porazit vysoko 6:3.
Hokejisté Columbusu přivítají v Ohiu na svém ledě Hvězdy z Dallasu v duelu dvou celků ze středu tabulky Centrální divize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.