NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Tampa - 1. května 2021   21:00

Tampa

Tímto se s vámi loučím, zvu vás ke sledování nočních zápasů a přeji vám hezký zbytek víkendu! Dobrou noc!
Tři hvězdy utkání:

1. Thomas Greiss (DET) – 33 zákroků
2. Sam Gagner (DET) – 0+0 (vítězný nájezd)

Hity: 20 – 17
Detroit se tak protrápil k cennému vítězství, za které vděčí hlavně Samu Gagnerovi, ale zejména brankáři Thomasi Greissovi, který předvedl fantastický výkon a výhra jde za ním!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
Dramatickou nájezdovou loterii nakonec rozhodla přesná trefa SAMA GAGNERA, který tak svému týmu vystřelil bonusový bod!
Sam Gagner prokázal své zkušenosti, když si počkal na pohyb Curtise McElhinneye a rozhoduje dramatické nájezdy přesnou střelou!
Yanni Gourde naopak se svou střelou neuspěl. Co na to domácí Sam Gagner?
Valtteri Filppula odpovídá znamenitě! Parádní bekhendové zakončení vrací Detroit do hry o výhru.
Tyler Johnson si najel z levé strany a našel skulinku mezi betony Thomase Greisse!
Na druhé straně se středem hřiště rozjel Vladislav Naměstnikov, jenž zvolil střelu, kterou Curtis McElhinney kryje.
Blake Coleman zvolil střelu na lapačku, ale ta byla v podání Thomase Greisse dostatečně rychlá!
Jevgenij Svečnikov zapomněl za modrou čárou kotouč, přesto mohl nájezd dokončit, ale neuspěl.
Michail Sergačjov se vydal středem hřiště, ale na Thomase Greisse nevyzrál.
Na druhé straně neuspěl ani Joe Veleno, což dostává domácí do nepříjemné situace.
Victor Hedman zvolil zvláštní zakončení, při kterém čekal do poslední chvíle, ale na Thomase Greisse nevyzrál.
Adam Erne zkoušel uspět úplně stejně jako Ross Colton, ale trefil jen pravou tyčku!
Alex Barre-Boulete nenašel skulinku mezi betony domácího brankáře! Detroit může rozhodnout.
Česká letka Detroitu zůstává stoprocentní! Filip Zadina propálil Curtise McElhinneye a vyrovnává stav nájezdů.
Zkušený Brayden Point se s tím nepáral, najel si středem a střelou do horní části branky vrací svému týmu vedení.
Na druhé straně mohl odpovědět Jakub Vrána, což se mu podařilo a parádně, protože předvedl kličku á la Peter Forsberg!
Jako první se rozjel Ross Colton, jenž švihem poslal kotouč o tyčku do branky!
Samostatné nájezdy začínají.
Gólová přestřelka končí! Čekají nás samostatné nájezdy, kterých se vzhledem ke střelecké formě obou týmů bojím. Tak snad tu nebudeme do zítřka.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
Už se zdá, že se rozhodnutí nedočkáme. Ve vzduchu jsou samostatné nájezdy.
64:25'
Jakub Vrána dobře nabruslil do útočné třetiny, načež se dostal ke střele z mezikruží, jenže pálí pouze nad branku.
63:52'
Sam Gagner vyvezl puk do útočné třetiny, ale Detroitští se v ní dlouho neohřáli. Tampa se dobře brání.
63:31'
Na tahu je znovu Detroit, který se snaží rozehrát zpoza své branky.
63:20'
Fantastický Thomas Greiss! Nejen, že zastavil přečíslení soupeře, ale vzápětí čelil tváří v tvář Alexi Killornovi, do jehož kličky si stylově lehl a zabránil mu v zakončení.
62:36'
Jakub Vrána měl na hokejce vítězný gól, jelikož Detroit ujel do přečíslení tří na jednoho, na jehož konci mohl český útočník dorážet do odkryté branky, jenže kotouč mu v klíčové chvilce přeskočil hůl.
62:08'
Z druhé vlny se přiřítil Ryan McDonagh, jehož střelu z levé strany Thomas Greiss vyrazil svým betonem. Na druhé straně je odpískán ofsajd Jakuba Vrány.
61:31'
Tampa se konečně zmocňuje kotouče a může v poklidu rozehrát od vlastní modré čáry.
61:07'
Vydařený zákrok hostujícího brankáře! Detroit je v prodloužení lepším a aktivnějším mužstvem.
60:42'
To Filip Zadina vzal celou akci přímočareji, když zajímavou střelu tahem usměrnil do Curtise McElhinneye!
60:35'
Vladislav Naměstnikov si z nastavení zatím udělal veřejné bruslení, ale bez střeleckého zakončení či přihrávky.
60:01'
Zajímavá statistika. Oba týmy v aktuálním ročníku odehrály sedm prodloužení, ale zatímco Tampa jich šest vyhrála a padla pouze jednou, Detroit má opačnou bilanci.
Střely na branku po 3. třetině: 13 – 31
Co k tomu říct? Velká bída. Ve třetí třetině se utkání trošku zvedlo, hosté nastřelili horní tyčku, pak jim nebyl uznán gól na základě trenérské výzvy a několikrát nebezpečně prověřili Thomase Greisse. Právě německý brankář je důvodem, proč si Detroit připíše velmi cenný bod, pro který se však spíše protrápil. Kdo získá druhý? To nám zodpoví nastavení.
60:00'
59:47'
Dočkáme se minimálně ještě jednoho vhazování na polovině hřiště, jelikož kotouč opustil hrací plochu.
59:40'
Blíží se prodloužení, protože oba týmy nejsou schopny vytvořit závěrečný tlak a zahrozit.
59:00'
Na druhé straně si připisuje další zákrok Thomase Greiss.
58:25'
Curtis McElhinney zřejmě netuší, kde mu hlava stojí, ale dva těžké a důležité zákroky v krátkém sledu proti Adamu Ernemu zvládl skvěle!
57:43'
Tampa úspěšně vyhazuje kotouč přes všechny čáry, načež se Erik Černák dostal do křížku s Jakubem Vránou, který se odmítal prát. Do souboje vlétl i Sam Gagner, jenž se českého parťáka zastal.
57:14'
Domácí se nepřesnou přihrávkou vyhnali ven z pásma, leč jsou rychle zpátky a kombinují kolem Curtise McElhinneye.
56:44'
Detroit se drží v útočném pásmu, jenže hraje převážně v rozích a zády k brance. A jak je známo, z toho se zakončuje těžko.
56:23'
Karty se obrací, jelikož Blake Coleman (TBL) podrazil soupeře, tudíž si přesilovku zahrají domácí – komerční přestávka.
55:57'
Hotovo, Detroit krizovou situaci zvládl! Red Wings drží kotouč za svou brankou a mohou odpovědět.
55:26'
Thomas Greiss si připisuje další skvělý zákrok, tentokrát proti dorážejícímu Ondřeji Palátovi! Vzápětí domácí zachránila horní tyčka.
55:04'
Prudká střela z voleje letí z pravého kruhu pouze na vyrážečku Thomase Greisse. Kotouč je ve středním pásmu.
54:46'
Tampa v poklidu kombinuje, tlačí domácí víc a víc, ale Thomas Greiss zatím zasahovat nemusel.
54:17'
Nasedejte, hoši! Detroit čeká pořádný kolotoč, který se pomalu roztáčí, ale první střela letí jen mimo branku.
53:56'
Aby toho nebylo málo, Sam Gagner (DET) podrazil soupeře a domácí musí vydržet 106 vteřin ve třech hráčích!
53:42'
Zajímavá příležitost pro hosty! Joe Veleno (DET) nesmyslně dohrál Davida Savarda, za což dostává dvě minuty a nabízí soupeři přesilovku.
53:06'
Darren Helm prověřil Curtise McElhinneye střelou z mezikruží, po které následuje komerční přestávka.
52:41'
Kotouč létá ze strany na stranu, převážně na hokejkách hráčů Tampy, ale bez výraznějšího střeleckého zakončení.
51:56'
Red Wings si často pomáhají zakázaným uvolněním, ale co je důležité, že i přes výraznou střeleckou převahu soupeře drží bodový stav.
51:36'
Blake Coleman prověřil Thomase Greisse bekhendovou střelou z kruhu, kterou německý brankář kryje.
51:23'
Tampa i nadále tlačí a snaží se utkání rozhodnout, jenže marně. Detroit se soustředí zejména na obranu a čeká na brejky.
50:37'
Hm, když to dneska nejde, tak to prostě nejde! Gól neplatí, tudíž pokračujeme za bezbrankového stavu.
50:37'
Pokud jste čekali, že to bude jednoduché, jste na omylu! Rozhodčí totiž přezkoumávají možné nedovolené bránění brankáři, kterého se měl dopustit clonící Ondřej Palát. Za mě bych se přikláněl spíše tomu, že branka platit nebude.
50:37'
Konečně jsme se dočkali! Brayden Point hezky vyvezl kotouč zpoza branky, načež nabil na modrou Ryanu McDonaghovi, jehož lehký nahozený kotouč se štěstím zaplul do branky.
50:19'
Kotouč se po vhazování vrací do moci hráčů Tampy, kteří z vlastního pásma rozjíždí další útočnou akci.
49:57'
Další střelecký pokus přiletěl z levého kruhu, ale tentokrát zaplul do náruče pohotového brankáře Red Wings.
49:52'
Ránu z pravé strany Thomas Greiss kontroloval svou vyrážečkou. Tampa pokračuje v tlaku.
49:22'
Detroit pokračuje ve své ofenzivní snaze, jenže se mu vůbec nedaří. Když už domácí hráči zatáhnout kotouč do třetiny, rychle o něj přijdou.
48:57'
Opravdu sledujeme přetahovanou s hity na obou stranách, ale šance nepřichází a góly nepadají.
47:36'
Trápení pokračuje. Ani jedno z mužstev se zatím nedostalo do žádné vyloženě gólové šance.
46:59'
Zajímavý nátlak před brankou nakonec zakončení nepřinesl, Thomas Greiss zasahovat nemusel a Detroit může zaútočit.
46:39'
Barclay Goodrow zkoušel zaskočit Thomase Greisse střelou od modré čáry, jenže tu domácí brankář dobře viděl. Komerční přestávka.
45:40'
Darren Helm se hezky prokličkoval středním pásmem, jenže v útočné třetině nedokázal obejít bránícího hráče a zakončit.
45:13'
Krátce po vhazování pálil Darren Helm, jehož ránu Curtis McElhinney bezpečně vyráží. Žádný těžký zákrok.
45:09'
Ondřej Palát nedosáhl na prudkou přihrávku do jízdy, tudíž se hra stěhuje před Curtise McElhinneye – icing.
44:51'
Tampě se podařilo skřípnout domácí v jejich pásmu, načež Detroit vyhazuje kotouč přes všechny čáry, ale to už je ruský útočník zpět na ledě – zakázané uvolnění.
44:29'
Kolem Thomase Greisse už proletělo několik střeleckých pokusů, leč žádný neměl gólové parametry.
43:54'
A znovu se musí vracet pro puk až na vlastní polovinu. Uvidíme, zda se jim podaří zahrozit tentokrát.
43:29'
Hostujícímu celku se však nedaří udržet útočné pásmo, načež domácí vyhazují puk až za Curtise Elhinneye.
42:58'
Zákrok Thomase Greisse drží Detroit nad vodou! Red Wings se musí nadále bránit tlaku Tampy.
42:42'
To už neplatí, protože krátce po vhazování fauluje Jevgenij Svečnikov (DET).
42:37'
Tampa se nepřesnou přihrávkou dostává do lehkých potíží, protože vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
42:18'
Nebezpečně nahozený kotouč od pravého mantinelu dokázal nepříjemně tečovat jeden z hostujících hráčů, leč mimo.
42:08'
Pohodový zákrok pro Thomase Greisse proti střele Tylera Johnsona! Vhazuje se po pravici domácího brankáře.
41:32'
Zajímavá šance Tampy gólem nekončí! Brayden Point se po pravé straně prodral do zakončení, podařilo se mu rozhodit Thomase Greisse, ale nakonec kolem něho zasunul puk jen do boční konstrukce!
41:21'
Filip Zadina se pokoušel individuálně prosadit přes modrou čáru, na které však narazil na pevnou defenzivní zeď Lightning.
40:54'
Tampa se šikovně osvobozuje vyhozením puku k domácí brance, aniž by se pískalo zakázané uvolnění.
40:20'
Začali jsme jako v předešlých dvou případech. Útočník Tampy zatáhl puk do pásma, pokusil se zaskočit Thomase Greisse, ale ten uhájil svou levou tyčku.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 9 – 17
Druhá třetina je za námi, ale na gól stále čekáme. Nutno říct, že se není čemu divit, protože dnešní utkání má hroznou kvalitu. Nejvýraznější šanci prostřední části měl v závěru jednoznačně Ondřej Palát, který na levé tyčce netrefil odkrytou branku a nedokončil tak přečíslení dvou na jednoho.
40:00'
39:54'
K ní se odhodlal Sam Gagner, jehož pokus z levé strany zablokoval David Savard mimo brankovou konstrukci.
39:48'
Obě mužstva druhou třetinu spíše dohrávají, respektive Detroit drží kotouč a čeká na ideální příležitost na poslední střelu.
38:56'
Oba týmy si jen předhazují kotouč, aniž by některý dokázal výrazněji zakončit. Aby hosty tato šance nemrzela!
38:33'
Tak tohle? Dva hráči Tampy ujeli do přečíslení dvou na jednoho, načež si Ondřej Palát vyměnil kotouč se svým spoluhráčem a na pravé tyčce mu stačilo doklepnout puk do branky, jenže v obrovské šanci minul!
38:07'
Erik Černák se za vyrovnaného počtu hráčů pokoušel prosadit po levé straně kluziště, jenže na modré čáře narazil na pevnou defenzivu.
37:42'
Sražené nahození si Curtis McElhinney pohlídal, načež ho Vladislav Naměstnikov (DET) sekl přes lapačku, což se nelíbilo Rossovi Coltonovi (TBL) – dvě minuty za šarvátku pro oba borce.
37:06'
Jakub Vrána nedostává příliš prostoru, jenže tentokrát se šikovně zbavil dvou obránců a z pravého kruhu zakončil z otočky. Střela tahem v podání českého útočníka letí jen nad branku!
36:41'
Red Wings kombinují v útočném pásmu, ale zatím jen zády k brance a po rozích. Tím se jen tak zahrozit nedá.
36:05'
Rozhodčí znovu stěhují hru před Thomase Greisse, protože domácí znovu vyhazují na další zakázané uvolnění.
35:52'
Nahození od modré čáry dokázal jeden z hostů srazit směrem k brance, leč kotouč proletěl jen těsně vedle pravé tyčky.
35:28'
Tampa se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění, přesto se jí podařilo vyhrát vhazování a může zaútočit.
34:54'
Detroit marně napadá hostující rozehrávku, přesto se Tampě nedaří zaútočit a vybojovat útočné pásmo.
34:33'
V pravém kruhu dostal přihrávku David Savard, jenž si připravil kotouč a střelu tahem mu srazil Richard Pánik do ochranné sítě – komerční přestávka.
33:28'
Red Wings jsou v posledních minutách nejaktivnější v celém dosavadním průběhu, leč to na žádné výraznější ohrožení branky nestačí.
32:37'
Už jsme ve druhé polovině zápasu, na první gól čekáme a navíc sledujeme utkání, které rozhodně patří do slabšího průměru NHL.
32:16'
Detroit však zachytil její rozehrávku, načež se dostal do zakončení. Pokus Gustava Lindströma od modré čáry ale pohotově kryje Curtis McElhinney – komerční přestávka.
31:36'
Tampa se dobře ubránila, navíc hraje v plném počtu a může zaútočit na polovině domácího týmu.
31:06'
Jakub Vrána se zkoušel individuálně prosadit z rohu kluziště, ale jeho průnik před branku soupeřova brankáře nezaskočil.
30:45'
Detroit i s českými hráči na scéně se konečně usadil kolem Curtise McElhinneye.
29:56'
Neskutečné, co Detroit předvádí. Nepochopitelnou ztrátu na vlastní modré čáře mohl potrestat Anthony Cirelli, kterému jen posunul kotouč Alex Killorn, ale střelu tahem z levého kruhu Thomas Greiss vyráží.
29:29'
Marná snaha, kotouč létá od branky k brance a Detroitu se nedaří ho zkrotit. Zatím velmi špatný úvod přesilovky.
29:05'
Aby toho nebylo málo, bude se vylučovat! Na trestnou lavici míří Victor Hedman (TBL), jenž nedovoleně přidržel soupeře.
29:05'
Detroit dobře napadal rozehrávku Tampy, a přestože si nedokázal vyprodukovat střelecký pokus, udržel hru v útočném pásmu. Kotouč opustil hrací plochu – komerční přestávka.
28:17'
Karty se rychle obrací. Kotouč drží za vlastní brankou Tampa, jejíž hráči střídají.
27:54'
Ryan McDonagh zkoušel vypálit z poloviny hřiště, ale jeho prudká rána nemohla domácího brankáře zaskočit. Navíc letí mimo branku.
27:16'
Detroit dokázal ubránit své území a po prostřídání obou mužstev může v poklidu rozehrát.
26:37'
Vše se zase vrací do normálu. Tampa se drží na útočné polovině, kombinuje kolem domácí branky, jenže zatím bez výraznějších střeleckých pokusů.
25:59'
Yanni Gourde vyslal z levého kruhu nenápadnou schovanou střelu, kterou si však Thomas Greiss našel a pravým betonem ji vyrazil.
25:26'
Na druhé straně orazítkovala prudká střela od modré čáry jen mantinel za brankou. Nátlak Tampy však pokračuje!
24:36'
A další zákrok hostujícího brankáře! Na modré čáře se opřel do kotouče Gustav Lindström, jehož ránu Curtis McElhinney pokryl.
24:17'
Curtis McElhinney se musí v posledních desítkách vteřin nezvykle ohánět. Takový zápřah v utkání ještě neměl, ale většinu pokusů dobře vidí.
23:23'
Výborný úsek Detroitu! Domácí zasypali Curtise McElhinneye několika střelami, přičemž jeden z pokusů orazítkoval pravou tyčku.
22:55'
Uf, to je šílená nuda. Rozhodčí přerušuje hru, jelikož jeden z hráčů přihrál rukou, proto se hra přesouvá do útočného pásma.
22:50'
Anthony Cirelli pálí mimo branku, zatímco pokus Victora Hedmana domácí brankář bez problémů viděl.
22:28'
Detroit se krátce po vhazování osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry, což znamená jediné – zakázané uvolnění.
22:12'
Brejková akce Tampy končí neúspěchem, přesněji řečeno odpískaným ofsajdem hostujícího hráče.
21:46'
Oba týmy se střídají v držení kotouče, ale zatímco Tampa ho ztrácí až za útočnou modrou, Detroit je bezzubý už od půlící čáry dál.
20:57'
Detroit vyvezl kotouč až k brance soupeře, leč jen na pár vteřin, protože o puk rychle přišel svou nepřesností.
20:26'
Úvod prostřední části navázal na tu první. Tampa drží kotouč ve své moci a pokouší se usadit kolem domácí branky.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 4 – 11
První třetina končí bez branek a žádný oslnivý hokej rozhodně nenabídla. Tampa je od začátku zápasu aktivnějším a lepším týmem, zatímco Detroit čeká na brejky, ale po ofenzivní stránce se v dnešním utkání hodně trápí. Nejvýraznějším momentem byla šance Braydena Pointa, kterou skvěle vychytal jistý Thomas Greiss, jenž drží Red Wings ve hře!
20:00'
19:51'
Útočník Tampy se ještě pokoušel dostat do samostatného úniku, ale v souboji tělo na tělo ho Marc Staal přetlačil.
19:29'
Darren Helm se dostal v levém kruhu ke střele, kterou Curtis McElhinney vyrazil před sebe a za asistence obránce kotouč raději přikryl.
18:42'
Kotouč vyletěl z hrací plochy, proto se vhazuje vedle branky Curtise McElhinneye. Detroit je na buly opět úspěšnější.
18:34'
Domácí se sice dostali na útočnou polovinu, ale ke střeleckému zakončení nedošlo. Detroit nevyslal v přesilovce ani jednu střelu na branku.
17:55'
Neuspěli, naopak se museli bránit přečíslení Tampy, které z levého kruhu zakončil David Savard. Thomas Greiss svou pravou tyčku uhájil!
17:33'
Nic se nekoná. Tampa vyhazuje kotouč až za Thomase Greisse, tudíž to musí domácí zkusit znovu.
17:15'
Red Wings se znovu usazují v útočném pásmu. Uvidíme, na jak dlouho a zda dokážou zahrozit.
16:46'
Detroit první krok zvládl, vyhrál vhazování, ale pak Filip Hronek nezkrotil skákavou přihrávku a domácí musí pro kotouč až k vlastní brance.
16:28'
Role se nejspíš obrátí. Ryan McDonagh (TBL) si v souboji s Filipem Zadinou pomohl krosčekem. Čeká nás komerční přestávka a první přesilová hra Red Wings.
16:13'
Domácí se nakonec dočkali. Lehký pokus z levé strany sice míří mimo branku, ale po delší době přinesl malé vzrušení kolem hostující branky.
15:47'
Hosté však přece jen vybojovali kotouč za domácí brankou, jenže se nedokázali dostat do zakončení – Thomas Greiss zasahovat nemusel.
15:19'
Zdálo se, že přetahovaná ve středním pásmu vyzní lépe pro Tampu, ale nahozený kotouč sbírá detroitská defenziva.
14:39'
Ofenzivní snažení Detroitu je zatím tragické. Red Wings vyslala jen dvě střely na branku, navíc se nedostává ani do pořádného zakončení.
13:32'
Michael Rasmussen zablokoval na modré čáře střelu Ryana McDonagha, načež kotouč skončil v ochranné síti a domácí centr odjel na střídačku s bolestivou grimasou.
13:02'
Pokračujeme ve stejném duchu. Tampa hraje, Detroit čeká na chyby a převážně se brání.
12:49'
Kotouč se po nepřesné střele a odrazu dostal opět do lapačky Thomase Greisse, který tak posílá utkání do druhé komerční přestávky.
12:30'
Pokus Erika Černáka byl spíše propagační střelou, kterou Thomas Greiss dobře viděl – snadný zákrok.
11:49'
Tampa se snaží dobývat útočnou polovinu, zatímco Detroit se pokouší zachytávat její rozehrávku a zahrozit z brejků. Zatím však neuspěl.
11:13'
Prudká rána Rosse Coltona z hranice levého kruhu donutila Thomase Greisse, aby střelu usměrnil mezi tři tyčky.
10:47'
Z obou stran vidíme spoustu nepřesností a chybiček, které komplikují útočnou kombinaci.
10:18'
Nepřesná střela od modré čáry se odrazila k hráči Detroitu, jenž rozjel protiútok Red Wings – neúspěšný.
09:51'
Hlavní dění se znovu stěhuje před Thomase Greisse, který se musí mít na pozoru. Tampa je rozhodně lepším mužstvem.
09:22'
Do brejku se vydal Luke Glendening, před kterého se však natlačil bránící hráč a nedovolil mu ideálně zakončit.
08:53'
Tampa Bay je opticky aktivnějším mužstvem, kombinuje na útočné polovině, ale nedaří se jí zahrozit.
08:16'
Detroit prekérní situaci ustál bez větších potíží, ale v útočné fázi se hodně trápí. Domácí se zatím k ničemu nedostávají.
07:55'
Red Wings se neudržela na kotouči, musí se vracet a Thomas Greiss dokonce při zákroku přišel o svou hůl.
07:23'
Parta Ondřeje Paláta soupeře zatlačila, leč bez střeleckého efektu. Detroit však jen odevzdává kotouč na útočné polovině.
06:32'
Detroit se po vyhraném vhazování před vlastní brankou vydal do útoku, který však zastavuje hvizd sudího – ofsajd.
06:21'
Čekání ukončil ránou z hranice kruhu Alex Killorn, jehož pokus Thomas Greiss dobře viděl! Komerční přestávka.
06:06'
Tampa točí soupeře v jeho obranném pásmu, ale nedaří se jí vytvořit střeleckou pozici.
05:47'
Do zakončení se však nedostal, puk ztratil a musí se pro změnu bránit kolem vlastní branky.
05:27'
Na tahu je aktuálně Detroit, jenž se snaží udržet v útočném pásmu Tampy – zatím úspěšně.
04:56'
Na druhé straně se musel činit také Curtis McElhinney, jenž si dobře našel pokus Adama Erneho z hranice kruhu.
04:36'
Brayden Point krásně projel podél levého mantinelu, natlačil se před Filipa Hronka a dostal se až do zakončení, které mu fantastickým zákrokem betonem zmařil Thomas Greiss!
04:01'
Tampa je v úvodních minutách podle očekávání lepším mužstvem, jenže nedokáže proměnit optickou převahu ve vedoucí gól.
03:17'
Lightning si více šancí nepřiipsalo, Pat Maroon pálí z předbrankového prostoru mimo a Red Wings první oslabení úspěšně zvládají.
02:21'
Thomas Greiss hájí svou branku! Nejprve pokryl pokus Alexe Killorna, poradil si s následným pokusem Alexe Barreho-Bouleta z mezikruží a také pokus Victora Hedmana od modré čáry.
02:01'
Tampa dobývá útočné pásmo, ale Detroit své území dobře brání a když je příležitost, vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
01:24'
Favorit zápasu má velkou šanci udeřit, protože na trestnou lavici míří Alex Biega (DET), jenž dostává menší trest za hákování.
00:54'
Krátce po vhazování kotouč vyletěl mimo hrací plochu, tudíž se hra stěhuje zpět do středního pásma.
00:44'
Nahozený kotouč se odrazil od zadního mantinelu k levé tyčce, kterou si bezpečně pohlídal Thomas Greiss.
00:36'
Detroit se dostal ke střelecké příležitosti z levé strany, leč pálil pouze nad hostující branku! Tampa jde do brejku.
00:16'
Tampa se okamžitě po vhazování vydala do útoku po pravé straně, jenže nedokázala udržet kotouč v útočném pásmu a musí se bránit.
00:01'

Detroit Red Wings: Greiss (J. Bernier) – Hronek, Cholowski, Biega, M. Staal (A), G. Lindström, DeKeyser – Zadina, Naměstnikov, Erne – Filppula, Rasmussen, J. Vrána – Gagner, Veleno, Pánik – J. Svečnikov, Glendening (A), Helm (A).

Tampa Bay Lightning: McElhinney (A) (Vasilevskij) – Černák, Hedman (A), D. Savard, McDonagh, L. Schenn, Sergačjov – Barre-Boulet, B. Point, Palát – Coleman, Gourde, Goodrow – T. Johnson (A), Cirelli, Killorn – M. Joseph, Colton, Maroon.

Rozhodčí: Pochmara, O'Donnell – Pancich, Gibbons.
Tampa Bay Lightning

Tampa Bay má jasný cíl, obhájit Stanley Cup z minulého ročníku. Projít Centrální divizí pro tento tým však nebude vůbec nic lehkého. V současnosti se nacházejí na třetí pozici. Na druhou Floridu ztrácí bod, na vedoucí Carolinu body tři. Cooperova družina má na rozdíl od soupeře výbornou formu, na přemožitele čeká už čtyři zápasy. V doposud posledním střetnutí doma zdolali Dallas 3:0. Týmovou produktivitu vede Brayden Point se 46 body.
Detroit Red Wings

Hokejisté Detroitu jsou bez šance na postup do vyřazovací části, ale jejich výkony vykazují oproti loňskému sezóny výrazné zlepšení. V Centrální divizi momentálně okupují předposlední sedmou příčku, mají o bod více než Columbus. Svěřenci kouče Blashilla aktuálně drží sérii tří porážek v řadě, naposledy nestačili na Carolinu, na jejíž kluzišti prohráli 1:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je český útočník Jakub Vrána s 32 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný sobotní večer! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Detroitem a Tampou Bay.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.