NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Pittsburgh - 19. března 2021   00:05

Devils
Devils
10:02' J. Hughes (T. Smith, Palmieri) • 28:52' P. K. Subban (Bratt, J. Hughes) • 30:19' Zajac (Severson)
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
39:47' Guentzel  (Letang, Kapanen) • 59:55' Rust  (Letang, B. Tanev)
Devils
Wedgewood (Dell) – T. Smith, Severson, D. Kulikov, R. Murray, P. K. Subban, Vatanen – A. Johnsson, J. Hughes, Bratt – Wood, M. McLeod, Palmieri – Kuokkanen, Zajac, Šarangovič – N. Gusev, M. Malcev, Bastian.
Hanson, StLaurent – Baker, Alphonso
Prudential Center, Newark
1 800 diváků
Pittsburgh
Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby, Rust – B. Tanev, Rodrigues, Kapanen – Aston-Reese, Jankowski, Lafferty – Sceviour, Angello, F. Gaudreau.

Dnešní utkání sleduje 1 800 diváků.
Jack Hughes, P. K. Subban a Travis Zajac vypracovali domácím tříbrankové vedení. Ve třetí třetině za hosty snížili Jake Guentzel a Bryan Rust. Vyrovnat už Penguins nedokázali, a tak berou body z tohoto zápasu domácí.
Tři hvězdy utkání
1. Jack Hughes (NJD)
1+1
2. Scott Wedgewood (NJD) 40 zákroků
3. P. K. Subban (NJD) 1+0
Česká a slovenská stopa
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.
Kdo se postavil do brankoviště?
Scott Wedgewood (NJD)
– 40 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 60:00
Tristan Jarry (PIT) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4%, odchytal 57:49
59:55'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hostující celek se prosazuje a snižuje na rozdíl jediné branky. Puk poslal rychle k tyči obranou nepokrytý BRYAN RUST. Asistence: Kris Letang a Brandon Tanev.
59:49'
Scott Wedgewood kryje ránu od modré čáry. Domácí hokejisté tak mohou vystřídat.
59:45'
Ještě jedno zakázané uvolnění.
59:26'
Další zakázané uvolnění, Devils se sice brání, ale mají dvoubrankový náskok.
59:08'
Oddechový čas pro hosty.
59:08'
New Jersey vyhodilo přes všechny čáry, píská se tedy zakázané uvolnění.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry.
58:41'
Kris Letang (Pittsburgh) čeká na nějakou výraznější šanci.
57:52'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, Tristan Jarry je na střídačce, hosté hrají v šesti.
57:38'
Dmitrij Kulikov (New Jersey) pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.
57:15'
Domácí rozehrávají od své branky, hosté mají na ledě svou elitní formaci.
56:30'
Mnoho času už hokejisté Pittsburghu nemají, prohrávají o dvě branky.
56:03'
Jack Hughes (New Jersey) se po pěkné individuální akci dostal do střelecké pozice, jeho projektil vyrazil brankář.
55:20'
Jegor Šarangovič to vzal na sebe. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, které postrádalo přesnost.
55:01'
Oba týmy střídají, domácí rozehrávají od své branky, to už se dostáváme do finální fáze hry ve třetí třetině.
54:30'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Následně pálil Nikita Gusev z velké dálky a jeho nahození kryje brankář Penguins. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.
54:14'
Sami Vatanen (New Jersey) zblokoval ránu od modré čáry. Komerční přestávka.
53:36'
Necelých sedm minut zbývá do konce zápasu, sledujeme aktivní hru Devils. Usadili se v útočném pásmu, ale zatím na nějakou výraznější šanci na navýšení vedení čekají.
53:10'
Brandon Tanev (Pittsburgh) se rychle dostal do útočného pásma, jeho střelu z levé strany dokázal domácí brankář zastavit.
52:18'
Sidney Crosby se dostal do ofsajdu, komerční přestávka.
51:52'
Dmitrij Kulikov (New Jersey) dostal do útočného pásma, následně Michail Malcev dostal pas před branku, ale nechal vyniknout brankáře soupeře. Tristan Jarry se vyznamenal.
51:31'
Obrana New Jersey musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská.
50:55'
Penguins se usadili v útočném pásmu, Scott Wedgewood (New Jersey) mnoho neviděl, ale dokázal spolu s obránci situaci vyřešit.
50:01'
Devils vedou o dvě branky, pokračují v aktivní hře, dostáváme se do druhé části třetí třetiny.
49:05'
John Marino (Pittsburgh) pálil od modré čáry, jeho pokus snadno kryje Scott Wedgewood. Buly před jeho brankou.
48:23'
Domácí celek se dostal do střelecké pozice, ale brankář byl pozorný. Jake Guentzel (Pittsburgh) se na druhé straně dostal k zakončení, Scott Wedgewood připraven.
47:39'
Michail Malcev (New Jersey) se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus poměrně snadno zastavil Tristan Jarry.
46:50'
Scott Wedgewood (New Jersey) špatně rozehrál, a pak své zaváhání dokázal jistým zákrokem napravit.
46:22'
Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.
46:15'
Scott Wedgewood (New Jersey) kryje kotouč po střele soupeře. Komerční přestávka.
45:30'
Vhazovat se bude po střele Briana Dumoulina v útočném pásmu Penguins. Kotouč byl zblokovaný mimo hrací plochu.
45:10'
Jake Guentzel (Pittsburgh) se dostal do útočného pásma, jeho zakončení míří vedle branky.
43:30'
Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek hraje takticky velmi dobře, drží dvoubrankový náskok a snaží se hrát co nejdál od své branky.
42:16'
Zach Aston-Reese (Pittsburgh) po rychlém přenesení hry vypálil, jeho rána končí mimo. Hra je přerušená.
41:33'
Brankář Tristan Jarry (Pittsburgh) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se rychle pokoušeli vypálit, ale rána končí vedle.
41:07'
Utkání pokračuje třetí třetinou, aktivněji začali domácí. Kyle Palmieri (New Jersey) pálil z bezprostřední blízkosti, ale minul branku.
40:01'
Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Domácí hokejisté si vypracovali postupně tříbrankové vedení a následně v přesilovky za hosty snížil Jake Guentzel. Střely na branku 24:31.
40:00'
39:47'
Tentokrát to hostům už vyšlo a v závěru druhé třetiny snižují na rozdíl jediné branky. Kris Letang pálil od modré čáry a jeho pokus šikovně před brankou tečoval JAKE GUENTZEL. Asistence: Kris Letang a Kasperi Kapanen.
39:20'
Devils vyhazují přes všechny čáry, hosté hrají druhou přesilovku v tomto zápase. V té první vystřelili jen jednou.
39:00'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Michael McLeod – 2 min., nedovolené bránění).
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:10'
Scott Wedgewood (New Jersey) dva velmi důležité zákroky předvedl. Zach Aston-Reese pálil z mezikruží, ale brankáře nepřekonal.
37:55'
Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušená až teď.
37:30'
Jegor Šarangovič (New Jersey) se pokoušel dostat do zakončení, ale po kontaktu se soupeřem upadl, hra pokračuje dál.
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, Sidney Crosby (Pittsburgh) se pokoušel dostat do zakončení, ale nedokázal vypálit.
36:00'
Marcus Pettersson (Pittsburgh) pálil od modré čáry, jeho rána končí za brankou, následně už musel domácí brankář zasahovat.
35:40'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
34:50'
Sidney Crosby (Pittsburgh) se propracoval do střelecké pozice, ale trefil jen domácího brankáře. Scott Wedgewood (New Jersey) své spoluhráče výborně podržel.
34:18'
Scott Wedgewood (New Jersey) nechtěl rozehrávat, a tak raději přerušil hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.
34:00'
Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, vypálili od modré čáry, ale zakončení postrádalo přesnost.
33:26'
Michael Matheson (Pittsburgh) pálil z pravé strany, jeho pokus kryje domácí brankář. Komerční přestávka.
32:46'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma.
32:13'
20:19, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, utkání je v tomto ohledu vyrovnané prakticky, ale na góly jednoznačně vedou domácí.
30:19'
Devils právě vstřelili branku!
V pohodě hrající domácí celek navyšuje své vedení, od modré čáry se prosazuje Damon Severson . Puk byl před brankou možná tečovaný a brankáři proskočil až za brankovou čáru. TRAVIS ZAJAC je označený zatím za střelce. Asistence: Damon Severson.
28:52'
Domácí celek navyšuje své vedení, tvrdou ránou od modré čáry se v přesilovce prosazuje P. K. SUBBAN. Ten bodoval ve třetím zápase v řadě a navíc ve třetím zápase v řadě Devils proměnili přesilovku. Asistence: Jesper Bratt a Jack Hughes.
28:18'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., držení).
28:00'
P. K. Subban (New Jersey) pálil z dobré pzoice, jeho rána končí vedle branky.
27:41'
Kasperi Kapanen (Pittsburgh) měl obrovskou šanci, nepřehledná situace před brankou domácích. Zdá se, že Scott Wedgewood udržel puk před brankovou čárou.
27:00'
Komerční přestávka.
25:37'
Brian Dumoulin (Pittsburgh) se dostal k zakončení, jeho rána končí mimo branku, byl puk ztečovaný do ochranné sítě.
24:30'
Michail Malcev (New Jersey) pálil od modré čáry, s jeho projektilem si v pohodě poradil Tristan Jarry.
23:57'
Jesper Bratt (New Jersey) hledal šikovnou přihrávkou spoluhráče, ale přihrávka byla zblokovaná.
23:31'
Kyle Palmieri (New Jersey) to vzal na sebe, dostal se do střelecké pozice, ale brankáře výrazněji neohrozil.
23:10'
Scott Wedgewood (New Jersey) byl pozorný, se střelou soupeře si dokázal poradit, vhazovat se bude před jeho brankou.
22:12'
Anthony Angello (Pittsburgh) pálil z ostré pozice, s jeho pokusem neměl Scott Wedgewood výraznější problém.
21:17'
Cody Ceci (Pittsburgh) nesupěl ránou od modré čáry, ale on jeho spoluhráči nedokázali prostřelit brankáře.
20:42'
Damon Severson připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, Jack Hughes zakončoval nepřesně.
20:01'
Po první třetině vede domácí celek o jednu branku, zatím jediným střelcem je Jack Hughes. Střely na branku 12:8.
20:00'
19:50'
Už se nic nestane.
19:14'
Nikita Gusev (New Jersey) se ke střele nedostal, Jake Guentzel jeho akci velmi dobře přečetl a zastavil.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Následně Tanev pálil nepřesně.
18:27'
Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, ale nic vymyslet nedokázali. Brandon Tanev naopak vedl akci Penguins.
18:12'
Už sledujeme hru pět na pět.
17:45'
Michael Matheson (Pittsburgh) vypálil od modré čáry, jeho ránu našel v rukavici Scott Wedgewood. Bude se vhazovat.
17:17'
Mnoho šancí v přesilovce k vidění není, domácí hrají aktivně i ve čtyřech.
16:03'
Jake Guentzel (Pittsburgh) dostal hru do útočného pásma do rohu, ale vypálit nedokázal. Naopak domácí rychle otočili směr hry.
15:46'
Máme tu první přesilovku a zahraje si ji hostující celek.
15:46'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Dmitrij Kulikov – 2 min., vysoká hůl).
15:46'
11:6, domácí celek pokračuje v aktivní hře, je střelecky aktivnější.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale minul branku. Scott Wedgewood zasahovat proti střele od modré čáry nemusel.
14:26'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Devils pokračují v aktivní a systematické hře.
14:16'
Janne Kuokkanen (New Jersey) zakončoval rychlou domácí akci, jeho pokus kryje v pohodě Tristan Jarry. Komerční přestávka.
13:41'
Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Jarryho.
13:30'
Hra je přerušena pro ofsajd i hru vysokou holí, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
13:00'
Domácí vedou střelecky 10:5, ale na nějakou další zajímavou šanci momentálně čekají.
11:57'
Další zajímavá střela Penguins končí mimo branku, gólman zasahovat vůbec nemusel.
11:20'
Scott Wedgewood (New Jersey) nevěděl, jak kotouč vyrazil, ale se zakončením soupeřů si dokázal poradit.
11:00'
Bryan Rust (Pittsburgh) vypálil z pravého kruhu, jeho projektil celkem snadno vyrazil mimo branku gólman New Jersey.
10:41'
Nyní se hostující celek rychle dostal do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázal.
10:02'
Po rychlé akci se domácí celek dostává do vedení, z ostré pozice poslal kotouč do horní části branky JACK HUGHES. Brankář si ještě puk jemně do branky srazil. Asistence: Ty Smith a Kyle Palmieri.
08:25'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Devils. Domácí defenziva si poradila.
08:03'
06:51'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
06:09'
John Marino (Pittsburgh) se jako obránce dostal hluboko do útočného pásma, ale výrazněji ohrozit domácí branku nedokázal.
05:37'
Jake Guentzel (Pittsburgh) vedl útočnou akci Penguins, ale ve svých kličkách se příliš zamotal.
05:00'
Travis Zajac (New Jersey) se probojoval do útočného pásma, ale přes dobrou obranu soupeře se nedostal ke střele.
03:45'
Domácí znovu rozehrávají od své branky, Damon Severson (New Jersey) protečoval kotouč do útočného pásma. Tristan Jarry si v pohodě poradil.
03:20'
Jack Hughes (New Jersey) se dostal do útočného pásma, ale nedokázal přesněji najít spoluhráče. Devils nyní hrají aktivněji.
01:00'
Cody Ceci (Pittsburgh) musí rozehrávat od své branky, následně se domácí dostali k puku. Damon Severson neuspěl, a pak Kyle Palmieri (New Jersey) nechal vyniknout brankáře soupeře. Tristan Jarry (Pittsburgh) kryje puk.
00:20'
Jegor Šarangovič (New Jersey) se dostal do střelecké pozice, jeho pozice končí nad brankou. Následně pálil P. K. Subban (New Jersey), ale ani jeho projektil nebyl přesný.
00:01'
Úvodní buly pro hostující celek, zápas začíná.
00:01'

New Jersey Devils: Blackwood (Wedgewood) – T. Smith, Severson, D. Kulikov, R. Murray, P. K. Subban, Vatanen – A. Johnsson, J. Hughes, Bratt – Wood, Zacha, Palmieri – Kuokkanen, Zajac, Šarangovič – N. Gusev, M. Malcev, Bastian.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby, Rust – B. Tanev, Rodrigues, Kapanen – Aston-Reese, Jankowski, Lafferty – Sceviour, Blueger, Angello..
Devils tímto zápasem zahájí sérii tří utkání proti tomuto soupeři. Pittsburgh po šesti vyhraných zápasech prohrál s Bostonem. Penguins se budou chtít do herní pohody rychle vrátit.
Tento zápas se bude hrát v Prudential Center za přítomnosti omezeného počtu fanoušků.
New Jersey Devils odehrálo 26 zápasů s bilancí 7-2-4-13 a ziskem 22 bodů. V tabulce Východní divize je tým na předposledním sedmém místě. Z posledních pěti zápasů Devils vyhráli jednou. Poradili si s Buffalem Sabres 3:2. Tým nestačil na Washington Capitals 4:5 v prodloužení, na New York Islanders 3:5 a 2:3 a 2:3 v nájezdech.
Pittsburgh Penguins odehrál 29 zápasů s bilancí 11-7-1-10 a ziskem 37 bodů. V tabulce Východní divize je tým na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál čtyři. Poradil si s New Yorkem Rangers 4:2, Buffalem Sabres 5:2 a 3:0 a Bostonem Bruins 4:1. Tým nestačil na Boston Bruins 1:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New Jersey Devils a Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.