NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Pittsburgh - 12. dubna 2021   01:07

Pittsburgh
02:35' Sceviour  (Blueger, M. Pettersson) • 05:26' Sceviour  (Matheson, Ceci) • 39:21' Rust  (Dumoulin, Letang) • 41:19' Guentzel  (Rust, McCann) • 58:37' Guentzel  (Crosby, Matheson)
Devils
Blackwood (Dell) – P. K. Subban (A), D. Kulikov, Severson (A), R. Murray, Vatanen, T. Smith – Šarangovič, J. Hughes, Kuokkanen – Bratt, Zacha, Wood (A) – J. Boqvist, M. McLeod, A. Johnsson – M. Malcev, N. Merkley, Studenič.
Hanson, Morton – Daisy, Sericolo
Prudential Center, Newark
3600 diváků
Pittsburgh
Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ceci, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rodrigues, McCann, Zucker – Lafferty, F. Gaudreau, Aston-Reese – Sceviour, Blueger, R. Zohorna.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 3600 diváků.
Tři hvězdy utkání:

1. Colton Sceviour (PIT) 2+0
2. Tristan Jarry (PIT) 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%
3. Bryan Rust (PIT) 1+1
Česká a slovenská stopa

Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 0 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 5:05
Marián Studenič (NJD) – 0+0, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 10:02
Radim Zohorna (PIT) – 0+0, +1 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 7:56
Kdo se postavil do brankoviště?

Mackenzie Blackwood (NJD) – 19 zákroků, 4 OG, úspěšnost 82,6%, odchytal 57:35
Tristan Jarry (PIT) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 60:00
Střely na branku: 30 – 24
Je konec! Pittsburgh dnes potvrdil roli favorita a vítězí na ledě New Jersey 5:2. Hned v úvodu třetí třetiny využil přesilovku Jake Guentzel a přiblížil Pittsburgh k vítězství. Na opačné straně sice se štěstím snížil Subban, jenže to bylo v podání Devils všechno. Při hře bez brankáře pak domácí znovu inkasovali z hokejky Guentzela.
59:35'
Malcev ještě projel po levé straně do útočného pásma, kde se zbavil napadajícího obránce a přihrál na modrou čáru. Jeho pobídka skončila u obránců.
59:05'
Blackwood vyjel ven z branky a pomohl spoluhráčům s urychlením rozehrávky. O osudu dnešního souboje už je ale rozhodnuto.
58:37'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Pittsburgh totiž přidal zásah do odkryté branky! Sidney Crosby se dostal k puku v rohu útočného pásma, přihrál mezi kruhy a JAKE GUENTZEL už měl snadnou práci! Asistence: Sidney Crosby, Michael Matheson.
58:05'
Teddy Blueger vybojoval puk v obranném pásmu, jenže hosté u kotouče dlouho nezůstali. New Jersey se snaží, ale nedokáže kombinovat.
57:12'
Jesper Bratt dostal nabito na pravou stranu útočného pásma, ale jeho dělovka směřovala přímo do rukavic Tristana Jarryho. Vhazuje se po jeho levici.
57:00'
Blackwood je na střídačce a Devils zkouší zdramatizovat závěru duelu v šesti bruslařích na ledě!
56:35'
Sidney Crosby dostal prostor na levé straně a poslal zajímavé nahození před branku. Pobídku hostující hvězdy však netečoval nikdo v bílém.
56:05'
Zach Aston-Reese dostal přihrávku do jízdy na levou stranu, prosmýkl se do útočného pásma, jenže prudkou brzdou si střelecký prostor neudělal.
55:35'
55:10'
Subban dostal prostor na modré čáře, jenže jeho projektil Tristan Jarry viděl zcela čistě a připsal si snadný zákrok. Vhazuje se po jeho levici.
54:35'
Znovu se do útočného pásma dostal Bratt, který tentokrát vybídl k zakončení Jacka Hughese, jenže ani jeho projektil nemířil mezi tři tyče.
54:10'
Jesper Bratt si našel prostor na pravé straně útočného pásma, odkud nahodil puk před branku. Připravený brankář jeho pokus vykopl pravým betonem.
53:35'
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za vyhození puku mimo led dostává Blueger.
53:02'
Jared McCann sice držel hokejku v jedné ruce, ale přesto se dostal do útočného pásma. Pokusem z těžké pozice trefil jen beton brankáře.
52:02'
Subban se stáhl do obranného pásma a uklidnil rozehrávku za brankou. New Jersey se po druhé vstřelené brance jen těžko dostává do útoku.
51:25'
Murray udělal oblouček na modré čáře a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Také hostující kouč vypustil na ledovou plochu čerstvé síly.
51:05'
Na opačné straně se do útočného pásma prosmýkl Jack Hughes, který si troufl na zakončení zápěstím a také orazítkoval brankovou konstrukci!
50:26'
Crosby střílel z pravého kruhu a jeho ukrytá střela nakonec rozezvučela brankovou konstrukci! Pittsburgh znovu začíná stupňovat tlak!
50:05'
Jake Guentzel projel po levém křídle do útočného pásma a vyslal přihrávku na brankoviště. Na jeho pobídku nedosáhl nikdo v bílém dresu.
49:28'
Zach Aston-Reese spěchal za nahozením do útočného pásma, nicméně jeho přihrávka mezi kruhy skončila na holi skvěle postaveného Malceva.
49:03'
Hosté se vymanili ze sílícího tlaku New Jersey jen za cenu vyhození puku k Blackwoodovi, který pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
48:29'
Domácím hokejistům narostla s brankou Subbana křídla a New Jersey je rázem mnohem aktivnější. Do hry se však prakticky nedostává Pavel Zacha.
48:12'
Severson dostal přihrávku na levou stranu, prošel do útočného pásma, jenže bekhendovou přihrávkou neoslovil nikoho v červeném dresu Devils.
47:30'
Devils právě vstřelili branku!
Tak nakonec je sníženo! Předchozí situaci rozhodčí dlouho zkoumali na videu a dospěli k závěru, že P.K. SUBBAN dopravil puk do sítě v souladu s pravidly! Bez asistence.
47:30'
Domácí sice dostali kotouč do branky, ale podle rozhodčích nemůže Subbanův zásah platit kvůli nedovolenému bránění brankáři!
47:10'
Ceci dostal prostor v rohu útočného pásma a zadovkou přihrál na modrou čáru. Skvěle však vystoupil Šarangovič, který puk vypíchl za modrou čáru.
46:26'
Letang nebezpečně tečoval nahození před vlastní branku a málem nadělal Jarrymu problémy. Gólman Pittsburghu se však stačil přemístit.
46:02'
Rust nahodil puk do útočného pásma, nicméně tam nebyl nikdo z hráčů Pittsburghu. Hokejisté Penguins raději odjeli na střídačku.
45:29'
Jake Guentzel se hnal za nahozením do útočného pásma, ale Severson zvládl bruslařský souboj a odehrál puk bekhendem o hrazení do středního pásma.
45:10'
Ryan Murray se na modré čáře opřel do volného kotouče, ale příklepem trefil prvního soupeře v bílém dresu Pittsburghu. Domácí nadále zůstávají u puku.
44:35'
John Marino uklidnil rozehrávku Penguins v obranném pásmu. Pittsburgh už se nyní rozhodně nikam nebude hnát, což jde vidět i na pomalejší rozehrávce.
44:03'
Jack Hughes projel do útočného pásma, kde se skvěle zbavil soupeře a bekhendem našel Milese Wooda. Druhý jmenovaný zakončil, nicméně trefil prvního soupeře.
43:24'
Ani Pittsburghu se nyní nepovedla rozehrávka a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Vhazování se přesune před klec Tristana Jarryho.
43:05'
Další ofenzivní výpad Pittsburghu zastavilo postavení mimo hru. Příliš netrpělivý byl při přechodu do útočného pásma Sidney Crosby.
42:39'
P. K. Subban dostal prostor na levé straně a zavezl puk do útočného pásma. Slavný obránce Devils se však nesetkal s podporou spoluhráčů.
42:23'
Guentzel poslal přihrávku na levou stranu, kam spěchal Rust, jenže Subban mu na modré čáře vystavil hodně důraznou stopku a získal kotouč pro Devils.
41:42'
Pittsburgh si dnešní duel skutečně užívá a nadále pokračuje v aktivitě. Domácí celek se zatím jen těžko dostává do střeleckých pozic.
41:19'
Pittsburgh nakonec využívá přesilovou hru a hned v úvodu třetí části odskakuje soupeři na rozdíl tří branek! Po velkém tlaku dostal přihrávku před branku JAKE GUENTZEL a s přehledem překonal bezmocného Blackwooda. Asistence: Bryan Rust, Jared McCann.
40:39'
Jegor Šarangovič se vydal napadat rozehrávku Pittsburghu do jeho obranného pásma. Zadáci v bílém si na něj dali pozor a bez problémů rozehráli.
40:10'
Pittsburgh uspěl na úvodním vhazování třetí třetiny. Hostující celek se ihned vydal do útoku, ale Blackwood hokejkou vypíchl puk do bezpečí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:57.
Střely na branku: 19 – 16
Druhá třetina končí! Prostřední perioda se o něco lépe podařila hráčům Pittsburghu. New Jersey sice bylo většinu času aktivnějším týmem, ale na Jarryho domácí recept nenašli. V závěru třetiny se naopak na opačné straně prosadil Bryan Rust. Jeho zásah ještě posvětil verdikt rozhodčích po trenérské výzvě Devils. Pittsburgh tak zahájí třetí část v početní převaze. Po čtyřiceti minutách platí stav 1:3.
40:00'
39:21'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
39:21'
Branka platí a Pittsburgh vede o dva góly!
39:21'
Domácí kouč si vzal trenérskou výzdu kvůli možnému nedovolenému bránění brankáři ze strany Crosbyho!
39:21'
Pittsburgh znovu navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek! Hosté se na delší dobu usadili v útočném pásmu. BRYAN RUST nakonec vyplaval mezi kruhy a zápěstím poslal puk do horního rohu! Asistence: Brian Dumoulin, Kris Letang.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:26'
Andreas Johnsson si sjel na přihrávku na levý kruh, odkud střílel příklepem, ale projektil směřující do protipohybu brankáře skončil vedle zadní tyčky.
38:02'
Radim Zohorna ustál souboj před brankou Pittsburghu a snažil se kotouč dorazit mezi tři tyče. Jeho projektil skončil vedle zadní tyčky.
37:26'
Sidney Crosby poslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, jenže nikdo v bílém dresu Penguins na jeho pobídku nedosáhl. New Jersey může znovu uklidnit hru.
37:00'
Murray chtěl vyhodit puk ven z obranného pásma po mantinelu, jenže jeho vyhození se od hrazení odrazilo mimo ledovou plochu.
36:32'
Marino dostal nabito na modrou čáru, jenže ani jeho dělovka nemířila mezi tři tyče. Tučňáci se nadále drží v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějaké zakončení.
36:10'
Ryan Murray dostal přihrávku na modrou čáru, kde si puk přehodil na forhend, jenže zakončením příklepem nemířil mezi tři tyče hostující klece.
35:34'
Kris Letang nahodil puk po hrazení do útočného pásma, nicméně Sidney Crosby následně neustál souboj s obráncem a puk neudržel.
35:02'
Blackwood vyjel za svou branku a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Gólman New Jersey poté nenašel nikoho ze svých spoluhráčů v červeném.
34:34'
Evan Rodrigues dostal přihrávku na modrou čáru, jenže kotouč nedokázal zkrotit. Puk hráči Penguins přeskočil přes hokejku do středního pásma.
34:02'
Dumoulin vybojoval volný kotouč za vlastní brankou a rozjel akci Pittsburghu. Obránce Penguins se dostal na červenou čáru, ale nepřesnou přihrávku odevzdal kotouč soupeři.
33:23'
Miles Wood vlétl po pravém křídle do útočného pásma a příklepem prověřil Jarryho pozornost. Brankář Pittsburghu si připsal zákrok a pokračuje v dobrém výkonu.
33:02'
Jason Zucker odvedl skvělou práci v souboji u hrazení v obranném pásmu. Hostující hráč vypíchl puk do středního pásma, jenže Pittsburgh puk dlouho neudržel.
32:29'
Miles Wood získal puk v obranném pásmu a chtěl zrychlit přechod New Jersey do útoku. Dlouhou pobídkou na pravou stranu však nenašel spoluhráče.
32:02'
Guentzel získal puk za brankou New Jersey, vyměnil si přihrávku s Crosbym a zkusil překvapit Blackwooda. Gólman Devils ale utěsnil mezírku u pravé tyčky.
31:22'
31:02'
Hostům se znovu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Zdá se, že Pittsburgh přestojí první oslabení v dnešním souboji bez ztráty kytičky.
30:36'
Až nyní se hráči Pittsburghu dokázali ubránit za cenu vyhození puku přes všechny čáry. New Jersey tak musí rozjet novou akci od své vlastní branky.
30:12'
Jesper Bratt zavezl puk do útočného pásma, jenže zakončením z ostrého úhlu rozvlnil jen boční síť hostující klece. Devils však stále drží třetinu.
29:22'
Poprvé v utkání se bude vylučovat. Lafferty dostává dvě minuty za hákování.
29:10'
Subban nahodil puk na modrou čáru, odkud jej do útočného pásma protečoval Miles Wood. V posledních minutách se ze hry vytratily šance.
28:29'
Po Zohornově přihrávce střílel z levého kruhu Blueger, jenže jeho projektil si Blackwood pohlídal a udržel puk mezi betony. Vhazuje se po jeho pravici.
28:10'
Radim Zohorna se na modré čáře snažil zastavit vyhození New Jersey z obranného pásma, ale český útočník neudržel puk ve třetině.
27:32'
Jarry si dal pozor na nahození ze středního pásma a hokejkou sklepl puk mimo svou branku. Pittsburgh může rozjet další akci od své branky.
27:10'
Kris Letang na modré čáře zastavil vyhození soupeře a poslal puk před klec New Jersey. Tam clonil Sidney Crosby, ale hvězda Penguins puk netečovala.
26:36'
Michael Matheson získal puk v obranném pásmu a odehrál jej na levou stranu hrací plochy. Nikdo v bílém dresu Penguins se k jeho pobídce nedostal.
26:10'
Miles Wood nabral rychlost ve středním pásmu a projel do pásma útočného. V něm však neudržel puk na své holi a musel se vrátit.
25:27'
Na ledě se objevil také Radim Zohorna, který se na chvíli podíval do útočného pásma, ale pozorný Jack Hughes mu puk vypíchl špičkou čepele.
25:02'
Andreas Johnsson si ještě prodloužil svůj pobyt na ledové ploše a znovu vlétl do útočného pásma. Svým nahozením tentokrát odevzdal puk soupeři.
24:21'
Andreas Johnsson se uvolnil za brankou Pittsburghu, krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Michaila Malceva, ale druhý jmenovaný trefil jen brusle obránce!
24:08'
Jack Hughes v rohu útočného pásma ustál souboj s obráncem, našel Seversona, jenže jeho dělovku Tristan Jarry dobře vyrazil do ochranné sítě.
23:31'
Ty Smith si našel prostor pro zakončení od modré čáry, ale Tristan Jarry jeho pokus dobře viděl a připsal si snadný zákrok pravým betonem.
23:02'
Petterson nahodil puk od modré čáry před klec New Jersey, jenže na jeho pobídku nedosáhl nikdo v bílém dresu. Druhá část je zatím hodně svižná.
22:26'
Damon Severson dostal přihrávku na modrou čáru, odkud puk pohotově nahodil před branku Pittsburghu, ale Tristan Jarry nyní zasahovat nemusel.
22:00'
Po dvou minutách hry se poprvé ve druhé části přerušuje hra. Akce domácího celku totiž skončila postavením mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.
21:38'
Vatanen se individuálním průnikem prokličkoval až před branku, jenže v klíčovou chvíli už byl mimo ideální střelecký úhel a netrefil branku.
21:10'
Ty Smith střílel od modré čáry, nicméně jeho projektil skončil na betonu pozorného Tristana Jarryho. Devils vstoupili do druhé části aktivně.
20:37'
Miles Wood projel po pravém křídle do útočného pásma, bekhendem poslal přihrávku mezi kruhy, nicméně tam neměl spoluhráče.
20:10'
New Jersey uspělo na úvodním vhazování druhé třetiny. Domácí celek bude chtít během druhé části dnešního souboje pokračovat ve výkonu ze závěru první třetiny.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:59.
Střely na branku: 5 – 10
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější hokejisté Pittsburghu! osté vlétli do utkání jako velká voda a hned ve třetí minutě se prosadil Colton Sceviour. Stejný hráč se prosadil také v šesté minutě. New Jersey se do hry vrátilo ve druhé polovině třetiny, kdy si domácí připravili zajímavé šance. Jednu z nich pak proměnil Miles Wood. Do kabin se proto odchází za stavu 1:2.
20:00'
19:27'
Sam Lafferty se z levé strany dostal před branku New Jersey, jenže v klíčovou chvíli se mu puk svezl po čepeli a Laffertyho pokus prolétl kolem branky.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:41'
Marcus Pettersson dostal přihrávku na modrou čáru, odkud puk nahodil zápěstím před branku Devils. Jeho projektil srazil do bezpečí obětavý Michael McLeod.
18:05'
Subban uklidnil rozehrávku Devils v obranném pásmu a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Hráči Pittsburghu nyní rozehrávku soupeře neatakují.
17:41'
Hughes získal puk v obranném pásmu a vyhodil jej do pásma středního. Nikdo v červeném dresu New Jersey se však ke kotouči neprobil.
17:14'
Je sníženo! Domácí celek se dočkal vytoužené branky ještě před přestávkou! Sami Vatanen dostal prostor na pravé straně útočného pásma, odkud přihrál na brankoviště a důrazný MILES WOOD doklepl puk do sítě! Asistence: Sami Vatanen, Jesper Bratt.
16:28'
Frédérick Gaudreau spěchal za nahozením do rohu útočného pásma, nicméně nedokázal připravit hráče v červeném dresu o kotouč.
16:05'
Andreas Johnsson vlétl středem ledové plochy do útočného pásma, kde si puk přehodil na bekhend a vypálil. Tristan Jarry předvedl další jistý zákrok.
15:36'
Andreas Johnsson poslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, kam si sjel Michail Malcev, jenže sám si posunul puk daleko před sebe.
15:09'
Jason Zucker projel na modrou čáru, dostal se do zakončení, ale dělovka příklepem prolétla kolem branky a zaduněla o zadní mantinel.
14:51'
Marino poslal přihrávku na modrou čáru, protečoval puk do útočného pásma, jenže tam neměl nikoho ze svých spoluhráčů.
14:15'
Sceviour dojel nahození do útočného pásma, nicméně nikdo v bílém jej nedojel podpořit. Také autor dvou branek tak po krátké snaze odjel střídat.
13:32'
Sidney Crosby našel skrytou přihrávkou mezi kruhy rozjetého Guentzela, který se zjevil sám před Greenwoodem, ale nedokázal puk zvednout nad beton brankáře!
13:10'
Michael Matheson dostal prostor na modré čáře, našel si střeleckou pozici, jenže zápěstím vůbec netrefil branku. Hosté se však nadále drží v pásmu.
12:27'
Tristan Jarry si bez problémů poradil s nahozením od modré čáry. Thompson se ještě vydal dotírat na brankoviště, což se nelíbilo zadákům Pittsburghu.
12:02'
Pittsburgh uklidňuje rozehrávku v obranném pásmu. Nikdo v červeném dresu New Jersey rozehrávku favorizovaného celku neatakuje. Tempo hry lehce opadlo.
11:26'
Jegor Šarangovič se stáhl do obranného pásma a v jeho rohu získal puk pro domácí celek. Domácí hokejista se sám vydal na výlet, nicméně nemířil přesně.
11:10'
Brian Dumoulin dostal přihrávku na modrou čáru a bez váhání nahodil puk před branku na teč. Skvěle postavený Evan Rodrigues puk ve vzduchu netrefil.
10:34'
Blueger projel do útočného pásma a v jeho rohu ustál souboj se Subbanem. Následné bekhendové nahození raději přikryl Blackwood. Vhazuje se po jeho levici.
10:03'
Devils se z tlaku Pittsburghu vymanili jen dlouhým vyhozením přes všechny čáry. Ani jeden z rozhodčích se však nerozhodl pískat zakázané uvolnění.
09:35'
Jason Zucker získal puk v rohu útočného pásma a ihned jej poslal mezi kruhy. Dobře postavený Severson však nenechal nikoho v bílém zakončit.
09:10'
Sceviour si sjel pro kotouč až do obranného pásma a sám rozjel další útok Penguins. Napadající soupeř jej o puk tvrdým hitem obral ve středním pásmu.
08:24'
Tristan Jarry viděl nahození od modré čáry velmi dobře a bez problémů schoval puk do lapačky. Vhazuje se po jeho levé ruce.
08:05'
Pavel Zacha projel po pravém křídle do útočného pásma, nicméně důrazný Dumoulin jej nenechal zakončit. Český hráč se snaží strhnout svou aktivitou i zbytek týmu.
07:30'
Blackwood musel znovu do akce. Domácí brankář si tentokrát poradil se zakončením od modré čáry a bez problémů schoval kotouč do lapačky.
07:12'
Tristan Jarry hodně riskoval při rozehrávce zpoza branky. Gólmana Pittsburghu napadali hned dva domácí hokejisté, ale Jarry ukázal, že to s holí umí.
06:29'
P. K. Subban projel s pukem na čepeli na opačnou stranu, nicméně jeho prudké nahození před branku netečoval nikdo z hráčů Devils.
06:02'
Kris Letang se na modré čáře krásnou otočkou zbavil napadajícího soupeře, jenže se dostal mimo střeleckou osu a místo zakončení musel přihrát.
05:26'
Pittsburgh přidává druhou branku a odskakuje domácímu celku! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu dostal přihrávku na modrou čáru Michael Matheson a COLTON SCEVIOUR chytrou tečí přidal svou druhou branku v úvodních šesti minutách! Asistence: Michael Matheson, Cody Ceci.
05:22'
Miles Wood projel do útočného pásma příliš brzdy a akce New Jersey nemohla pokračovat kvůli postavení mimo hru.
05:05'
Sidney Crosby projel po levém křídle do střelecké pozice a zkusil překvapit domácího brankáře. Ránu hostující hvězdy zastavila branková konstrukce.
04:38'
Marcus Pettersson chtěl přihrávku na modrou čáru, jenže dostal příliš prudkou pobídku a puk mu na modré čáře přeskočil přes čepel.
04:12'
Blueger dojel nahození do rohu útočného pásma. Důrazný Subban byl u kotouče o krok dříve, ale po hrazení jej vyhodil pouze k soupeři.
03:46'
Michael Matheson dostal přihrávku do jízdy na levou stranu, protečoval kotouč do rohu útočného pásma, nicméně tam nebyl nikdo z hostů.
03:10'
Domácí New Jersey se ihned vydalo do útoku se snahou o odpověď, jenže pokus Pavla Zachy od modré čáry vůbec nemířil mezi tři tyče.
02:35'
Pittsburgh se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! Po přečíslení střílel z levého kruhu Teddy Blueger, ale jeho rána byla sražena mimo. COLTON SCEVIOUR se však dostal k puku a z dorážky otevřel skóre! Asistence: Teddy Blueger, Marcus Pettersson.
02:06'
Tristan Jarry vyjel ven z branky a zastavil nahození New Jersey. Hostující brankář sklepl kotouč na Johna Marina, který rozjíždí další akci.
01:29'
Jegor Šarangovič uspěl v souboji za vlastní brankou a snažil se puk dostat za modrou čáru. Tam však hlídkoval John Marino, který puk získal pro Pittsburgh.
01:15'
Ceci protečoval puk do útočného pásma, jenže Blackwood se dostal k volnému puku a forhendem jej vyhodil za modrou čáru.
00:36'
Dumoulin na opačné straně hledal přihrávkou na modrou čáru Crosbyho, jenže hvězda Penguins se nedostala do útočného pásma kolem Subbana.
00:10'
Domácí uspěli na úvodním vhazování dnešního souboje. Devils se ihned vydali do útoku, jenže přihrávka na Jacka Hughese skončila na zakázaném uvolnění.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě. Pittsburgh bude hrát v bílém, zatímco Devils obléknou červenou sadu.
Předpokládané sestavy:

New Jersey Devils: Blackwood (Wedgewood) – P. K. Subban, D. Kulikov, Severson, R. Murray, Vatanen, T. Smith – Šarangovič, J. Hughes, Kuokkanen – Bratt, Zacha, Wood – J. Boqvist, M. McLeod, A. Johnsson – M. Malcev, N. Merkley, Studenič.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang, Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ceci, Matheson – Rust, Crosby, Guentzel – Rodrigues, McCann, Zucker – Lafferty, F. Gaudreau, Aston-Reese – Sceviour, Blueger, R. Zohorna..
Vzájemné zápasy

10.4.2021 New Jersey – Pittsburgh 4:6
21.3.2021 Pittsburgh – New Jersey 1:2 v prodloužení
20.3.2021 New Jersey – Pittsburgh 1:3
19.3.2021 New Jersey – Pittsburgh 3:2
New Jersey Devils

Domácí New Jersey je na tom mnohem hůře. Ve třiceti devíti duelech získalo jen třicet čtyři bodů a zatím drží sedmou pozici Východní divize. Hůře je na tom pouze poslední Buffalo, které nasbíralo bodů dvacet čtyři. Doma jsou Devils zcela nejhorším týmem v divizi. Na svém ledě získali jen jedenáct bodů. Z posledních pěti zápasů navíc zvítězili v jediném případě, když uspěli na ledě Buffala.
Pittsburgh Penguins

Hostující Pittsburgh letos prožívá parádní sezónu. Ve čtyřiceti jedna odehraných zápasech získali Tučňáci padesát čtyři bodů a zatím drží třetí pozici Východní divize. Na pátou Philadelphii mají navíc k dobru náskok deseti bodů a kráčí do play-off. Venku se však Penguins v letošním ročníku zrovna nedaří. Poslední dva venkovní duely však Pittsburgh zvládl, když uspěl na ledě Rangers i Devils.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi New Jersey Devils a Pittsburghem Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.