NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Devils - 12. března 2021   01:10

Islanders
Islanders
03:15' M. Martin (Mayfield, Leddy) • 09:54' Pelech (Pulock, Lee) • 34:04' Dobson (Pageau, A. Greene) • 37:13' Jo. Bailey (Cizikas) • 44:44' B. Nelson (Pulock)
5:3
(2:0, 2:0, 1:3)
Devils
Devils
43:23' Kuokkanen  (P. K. Subban, Zajac) • 44:03' M. Malcev  (M. McLeod) • 55:52' J. Hughes  (A. Johnsson)
Islanders
I. Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee, Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey – Dal Colle, Pageau, Wahlstrom – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Sorokin (NYI) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4%, odchytal 59:48.
Mackenzie Blackwood (NJD) – 29 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,3%, odchytal 59:41.
Je dobojováno. Islanders si naprosto zaslouženě došli pro dva body, ale stav mohl být mnohem jednoznačnější. Devils ve třetí třetině i díky štěstěně alespoň snížili. Newyorčané se tak poprvé v sezóně před částí svých fanoušků dočkali vítězství.

New York Islanders 5:3 New Jersey Devils
4. M. Martin (Mayfield, Leddy), 10. Pelech (Pulock, Lee), 35. Dobson (Pageau, A. Greene), 38. Jo. Bailey (Cizikas), 45. B. Nelson (Pulock) – 44. Kuokkanen (P. K. Subban, Zajac), 45. M. Malcev (M. McLeod), 56. J. Hughes (A. Johnsson).

Střely na branku: 34:21
59:31'
58:39'
Miles Wood přebruslil bránícího hráče a zblízka se dostal do zakončení, ale bekhendem zblízka zakončoval jen do betonů pozorného Sorokina.
57:55'
Domácí celek již nikam nespěchá a přesilovku tráví na kotouči mimo útočné pásmo. Plány Devils na závěrečný tlak se rozpadly vyloučením.
57:31'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kyle Palmieri – 2 min., nedovolené bránění).
56:39'
Devils pokračují na kotouči, ale moc šancí na potencionální vyrovnání již nemají. Uvidíme ovšem, zda k nějakému zdramatizování ještě dojde.
55:52'
Devils právě vstřelili branku!
Z celkem nenápadné akce je tu ještě jedna branka, kterou dáva mladík JACK HUGHES, jenž byl dnes celkem neviditelný. Mladý centr dostal přihrávku mezi kruhy, kde se Hughes prosadil bekhendem. Asistence: Andreas Johnsson.
55:22'
V další střelecké pozici byl nyní Bailey, ale jeho zakončení z pravého kruhu skončilo na výstroji připraveného Blackwooda.
54:12'
Po chybě hostů ve střední třetině šel do útoku Martin, ale ten zakončoval jen do posledního bránícího hráče.
53:35'
Po delší době byl k vidění také tlak Devils a Subban tvrdě pálil od modré čáry, ale jen do připraveného Sorokina. Neuspěl ani Zajac s dorážkou.
52:38'
Domácí prošli opět do útočné třetiny, ale zakončení z levého kruhu přes obránce Murrayho se do branky nedostalo. Kotouč se jen odrazil od zadního mantinelu.
51:56'
51:10'
New Jersey dnes podávají opravdu šílený výkon, a to i v přesilové hře. Hostí se zatím neudrželi ani v útočném pásmu a Isles se velice dobře brání a vyhazují.
50:24'
Devils již nějakou dobu hrají v přesilovce, ale jsou nadále pod obrovským tlakem. Clutterbuck se dostal ke střele mezi kruhy, ale orazítkoval brankovou konstrukci!
50:12'
49:56'
Vyloučení v týmu New York Islanders (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
49:11'
Zajac a McLeod se v oslabení dostali do útoku a druhý jmenovaný zakončoval na levém kruhu. Jeho střela ale skončila na bránícím hráči.
48:38'
Po kombinační hře se dostal před pravým kruhem ke střele Nelson, ale jeho zakončení skončilo v lapačce připraveného Blackwooda.
47:40'
Dobson poté zakončoval od modré čáry, ale kotouč se do branky ani nedostal. Zablokovaná rána byla nakonec vyhozena až k brance Sorokina.
47:04'
Jordan Eberle tentokrát ujel po pravé straně do pásma a jeho zakončení na první tyčku skončilo jen na brankové konstrukci!
46:45'
Islanders se na začátku čtyřminutové přesilovky v útočné třetině zatím neudrželi a hledají pozice pro kombinaci.
46:12'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ryan Murray – 2+2 min, vysoká hůl).
44:44'
Islanders právě vstřelili branku!
Jenže Devils hned dostávají branku a jejich snažení bylo tak nějak k ničemu. Pulock kroužil s kotoučem u levého mantinelu, aby před brankou našel BROCKA NELSONA. Ten zblízka nedal Blackwoodovi šanci. Asistence: Ryan Pulock.
44:03'
A vzápětí je tu další branka od hostujícího celku a brankář Sorokin nemůže mít úplně čisté svědomí. MICHAIL MALCEV si najel po pravé straně před branku a bekhendem dostal puk do branky svého krajana. Asistence: Michael McLeod.
43:23'
Devils se dostali do útoku a dávají hodně šťastnou branku. Sorokin vyrazil puk před sebe a měl jej u betonu, kde do něj plácl JANNE KUOKKANEN. Kotouč následně přeletěl brankáře Sorokina a zapadl do branky. Asistence: P.K. Subban a Travis Zajac.
42:52'
Scott Mayfield dostal prostor u pravého kruhu a svižně zakončoval, ale Blackwood si připsal povedený zákrok.
41:31'
Domácí celek pokračuje v aktivitě na útočné třetině. Blackwood musel u levé tyčky řešit tvrdou střelu, kterou ale vyrazil betonem do rohu kluziště.
40:15'
Islanders se dostali hned do útočné třetiny, ale nahození od levého mantinelu nebezpečné nebylo a Blackwood má kotouč.
40:01'
Islanders ve druhé třetině přidali další dvě branky a naprosto po zásluze vedou již o čtyři trefy a v podstatě je rozhodnuto. New Jersey si stále nevytvořilo pořádnou kloudnou šanci.

Střely na branku: 25:10
40:00'
39:27'
Islanders se poté hned dostali do útoku, ale Blackwood si připsal zákrok. Následně hosté vyhodili kotouč za branku Sorokina, bez icingu.
38:39'
Mezi kruhy se dostal ke střele Šarangovič, ale tomu se z velice lukrativní pozice nepovedlo prostřelit Sorokina v domácí brance!
37:13'
Severson dnes hraje naprosto příšerné utkání. Tentokráte byl dohrán u mantinelu a Isles šli sami na branku. Cizikas si najel před branku, kde našel volného JOSHA BAILEYHO, který neměl problém zakončit do odkryté branky. Asistence: Casey Cizikas.
36:53'
Pavel Zacha se otáčel na pravém kruhu, ale jeho střela do branky neprošla a Sorokin stále drží čisté konto.
36:20'
Bastian centroval puk od levého mantinelu před branku, ale Murray se ke kotouči nedostal a nezakončil celou akci.
36:04'
34:15'
Hned po vhazování domácí ujeli, ale bekhendové zakončení skončilo v lapačce Blackwooda, který dělá co může...
34:04'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
34:04'
Branka platí! Blackwood byl povalen poté, co Vatanen poslal Wahlstroma na svého brankáře, Severson si následně dal naprosto nepochopitelný vlastní gól. Branka je připsána obránci NOAHU DOBSONOVI. Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Andy Greene.
34:04'
Islanders se dočkali třetí branky, ale Devils si vzali trenérskou výzvu ohledně nedovoleného bránění brankáři.
32:27'
Islanders dlouho kombinují v útočné třetině a Devils se nemohou dostat ke kotouči. Domácí celek ale nestřílí a spíše se snaží unavit bránící hráče.
31:01'
Následoval závar před brankou domácího celku, ale ani z tohoto mraku nezapršelo a po přerušení hry následuje další komerční přestávka.
30:46'
Mezi kruhy se ke kotouči dostal obránce Severson, ale jeho zakončení bylo lehce odbyté a kotouč se do branky ani nedostal.
29:56'
Jesper Bratt se dostal ke střele na modré čáře, ale nepovedlo se mu ani trefit branku. Pokračuje se tak hrou Islanders zpoza své branky.
29:18'
Po dalším zákroku Blackwooda se přerušuje a následuje komerční pauza. Islanders pokračují v aktivní hře, Devils jsou neviditelní.
28:38'
Hughes dostal přihrávku mezi kruhy, ale puk si ani nedokázal zpracovat. Barzal tak ujížděl, ale klička proti poslednímu obránci mu nevyšla.
27:34'
Následně se hostujícímu celku píská icing a hra se přesouvá opět před Blackwooda, který se opravdu nenudí.
27:02'
Vatanen se dostal na modré čáře ke kotouči, ale jeho svižné nahození nikdo netečoval a kotouč skončil jen na zadním mantinelu.
25:54'
Na druhé straně přišlo nahození od Zajaca, ale pokus od modré čáry nebezpečný nebyl a Sorokin si naprosto bez problémů poradil.
25:43'
Mackenzie Blackwood byl nyní pořádně zaměstnán proti několika pokusům Islanders. Jen s podivem nic neskončilo v brance, nejblíže byl na brankovišti Barzal!
24:51'
Následně byla hra přerušena poté, co kotouč opustil ledovou plochu a skončíl na střídačce. Hra bude pokračovat vhazováním v neutrální zóně.
24:20'
V protiakci propadl kotouč před brankou a Martin se na poslední chvíli dostal ke střele, ale Blackwood byl trefen jen do hrudníku, kde následně puk pokryl.
24:09'
Před levým kruhem se ke střeleckému pokusu dostával Šarangovič, ale ten svým zakončením nebyl nebezpečný ani trochu.
23:30'
Domácí jsou nadále mnohem aktivnějším celkem. Před kruhy přišel další střelecký pokus na Blackwooda, ale rána po ledě šla jen do Blackwooda.
22:50'
Aktivní hru Isles zakončoval obránce Mayfield, ale ten od modré trefoval jen bránícího hráče před ním.
22:00'
Johnsson nyní připravil kotouč pro Vatanena, ale ten z voleje zakončoval jen do připraveného Sorokina. Kotouč by i tak šel ale nad branku.
21:27'
Jegor Šarangovič to zkoušel z otočky hned po vhazování, ale z prostoru slotu střílel jen do připraveného Iljy Sorokina.
21:02'
Josh Bailey se objevil u pravé tyčky u dorážky, ale zblízka Blackwooda nedokázal překonat! Jednička Devils nyní svůj celek zachránila.
20:14'
Devils hned v obraně zachybovali a mohlo být opět zle. Útočícím hráčům před brankou ale kotouč nakonec ujel a ke střele se nikdo nedostal.
20:01'
Je za námi první třetina, která jasně patřila domácímu celku. Islanders se prosadili dvakrát střelou od modré čáry a Devils se nedostali vůbec do ničeho. Hosté musí hodně zabrat, ale tímto stylem si domácí spíše dojdou pro hladké vítězství.

Střely na branku: 8:6
20:00'
19:26'
V poslední minutě přišla ještě jedna střela a Sorokin musel být připraven na hostující hráče. Vhazovat se bude po levici ruského brankáře.
18:58'
Ryan Murray se dostal mezi kruhy ke střele a hned se pokusil překvapit domácí obranu. Jeho rána ale skončila jen na bránících hráčích Islanders.
18:09'
17:39'
Nyní se domácí již postavili a Pulock dostal nabito na modrou čáru, odkud ale střílel jen vedle branky do zadního mantinelu.
16:29'
Hosté začali oslabení velice dobře a dvakrát se jim již povedlo poslat kotouč mimo obranné pásmo.
16:09'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ty Smith – 2 min., nedovolené bránění).
15:40'
Devils se pokoušeli rozjet útočnou akci, ale Zachova přihrávka do útoku nebyla přesná a kotouč skončil až v obraně domácího celku.
14:17'
Domácí to zkoušeli po kombinační hře z levého kruhu, ale Blackwood pokus vyrazil ramenem mimo své ohrožení.
12:52'
Mezi kruhy se ke kotouči dostal mladý obránce Smith, ale jeho rána byla blokována nad branku. Následně byla hra přerušena kvůli poraněnému Leeovi.
12:04'
Islanders dobře brání a přecházejí do útoku naprosto snadně. Devils hrají hokej hodně na náhodou a vůbec se jim nedaří nic vymyslet.
10:53'
Nahození od pravého mantinelu šlo na Sorokina, který kotouč betony vyrazil mimo nebezpečí.
09:54'
Hodně snadno se dostávají domácí do dvoubrankového vedení, Devils jsou naprosto neškodní. ADAM PELECH dostal puk na modré čáře a svižným zakončením na první tyčku zvyšuje na 2:0. Asistence: Ryan Pulock a Anders Lee.
08:50'
Hostující Smith zavezl kotouč do útočné třetiny, ale riskantní přihrávka skrz pásmo mu nevyšla. Matt Martin šel do protiakce, ale přihrávka před branku byla zachycena.
08:10'
Dlouho se hrálo bez přerušení a ani jeden celek nebyl ničím nebezpečný. Malcev nakonec přivolal komerční přestávku zakončením do lapačky Sorokina.
06:16'
Sorokin si musel poradit s prvním nebezpečnějším pokusem, ale Janne Kuokkanen jej z levé strany nepřekonal.
05:44'
Malcev se pokoušel procpat kotouč od levého mantinelu na branku, ale kotouč byl tečován mimo branku Islanders.
04:30'
Jack Hughes neuspěl v kličkované na modré čáře a domácí šli do protiakce, která byla zakončena pokusem nad branku.
03:15'
Z následné akce již branka padá a Islanders poprvé před svými fanoušky po více jak roce vedou! MATT MARTIN svižně nahazoval od modré čáry na branku a kotouč se dostal za záda dezorientovaného Blackwooda. Asistence: Scott Mayfield a Nick Leddy.
02:55'
Po vhazování si až mezi kruhy sjel Severson, jehož svižné nahození tahem skončilo na bránících hráčích Islanders.
02:27'
Noah Dobson zakončoval od modré čáry, ale pro hostující jedničku to nebezpečné nebylo. Stejně jako zakončení z úhlu u levé tyčky.
01:38'
Devils se následně dostali do útočné třetiny, kde jim ale nevyšla přihrávka na modrou čáru a puk míří až k brance Blackwooda.
00:59'
Poprvé se přerušuje po devětapadesáti sekundách, kdy domácí celek nerozehrál dobře a sudí viděli icing.
00:20'
Hosté vyhráli vhazování a hned nahazovali do útoku, kde se jim ale nic vymyslet nepovedlo a u kotouče jsou Isles.
00:01'

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee, Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey – Komarov, Pageau, Wahlstrom – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

New Jersey Devils: Blackwood (Wedgewood) – T. Smith, Severson, D. Kulikov, P. K. Subban, R. Murray, Vatanen – Šarangovič, Zajac, Kuokkanen – Wood, M. Malcev, Bratt – J. Hughes, Zacha, Palmieri – A. Johnsson, M. McLeod, Bastian..
New York Islanders

Na opačné straně stojí obrovské překvapení letošního ročníku NHL, kterým je New York Islanders. To se momentálně nachází na vedoucí pozici východní divize, přičemž má na druhý Washington dvoubodový náskok. New York Islanders letos prohrál pouze deseti duelech, navíc pouze dvakrát z posledních deseti zápasů. New York Islanders tak má vůbec nejlepší formu ze všech týmů NHL, na tu se zajisté dnes pokusí navázat v souboji proti Devils. New York Islanders je navíc vůbec nejlepší domácí celek celé ligové soutěže, s dvoubodovým mankem číhá Pittsburgh.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Matthew Barzal
– 23 bodů (9+14)
2. Anders Lee – 18 bodů (12+6)
3. Jean-Gabriel Pageau – 17 bodů (9+8)
New Jersey Devils

New Jersey Devils se nachází na sedmé pozici východní divize, přičemž se mu do této chvíle povedlo nasbírat devatenáct bodů. Ztráta na postupové pozice je v tuto chvíli již jedenáctibodová, New Jersey Devils tak bude muset zabrat. Hostující tým tohoto zápasu navíc z posledních pěti duelů dokázal vyhrát pouze jedinkrát, bylo tomu tak díky jediné brance v souboji proti čtvrtému Bostonu. New Jersey Devils ovšem dokázal bodovat také v minulém kole, duel proti Washingtonu se dlouhou dobu nevyvíjel, dobře, New Jersey Devils nakonec dorovnalo na 3:3, avšak prodloužení lépe zvládli Capitals.

1. Pavel Zacha
– 16 bodů (6+10)
2. Jack Hughes – 13 bodů (5+8)
3. Miles Wood – 12 bodů (8+4)
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi New York Islanders a New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.