NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : St. Louis - 18. března 2021   03:00

Kings
Kings
03:21' Doughty (Kopitar, Iafallo) • 04:19' Grundström (T. Moore, Anderson-Dolan) • 14:11' T. Moore (S. Walker, Anderson-Dolan) • 58:20' Kopitar (Petersen, Doughty)
St. Louis

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné čtvrteční ráno. Na počtenou!

3. Jaret Anderson-Dolan (LAK) – 0+2
Los Angeles o své dnešní výhře rozhodlo hlavně v první třetině, kterou vyhrálo 3:0. Poté už poctivě bránilo svůj náskok a nakonec zvítězilo 4:1. O branky dnešního utkání se postarali Drew Doughty, Carl Grundström, Trevor Moore a Anže Kopitar. Jediný gól hostů vstřelil na konci druhé periody Mike Hoffman. Kings tak stahují bodovou ztrátu na svého dnešního soupeře a stále si udržují velmi reálnou šanci na postup do play-off, přestože nás čeká ještě mnoho zápasů a může se stát cokoliv.
59:52'
Ještě se zápas o pár sekund protáhne, neboť hosté se provinili zakázaným uvolněním.
59:30'
Cal Petersen potvrdil svůj dnešní výborný výkon dalším povedeným zákrokem. Závěrečné sekundy klání si už může užít.
59:15'
Utkání se už z obou stran jen dohrává. Hostující obránci si přihrávají ve své třetině.
58:20'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Králové definitivně potvrzují svůj dnešní dvoubodový zisk. Cal Petersen zachytil puk za bránou, přistrčil jej ANŽEMU KOPITAROVI, který bekhendem trefil prázdnou bránu přes celé kluziště. 4:1. Asistence: Cal Petersen a Drew Doughty.
57:57'
Kempe nechtěl riskovat zakázané uvolnění, a tak pouze odevzdal puk do obranného pásma St. Louis.
57:32'
Blues uzamkli soupeře v útočném pásmu. Zakončení vzal na sebe Mike Hoffman, jehož prudkou ránu vyrazil Cal Petersen do ochranné sítě.
57:04'
Rána od modré čáry nezapadla mezi tři tyče. Los Angeles ale už má poměrně dlouhé střídání.
56:33'
Teď už hrají hosté bez brankáře. Vladimir Tarasenko drží puk v útočném pásmu.
56:01'
Příklepem to zkoušel Jeff Carter. Vytáhlý útočník Králů ale orazítkoval pouze pravý beton brankáře Binningtona.
55:34'
Carl Grundström vyvezl puk z vlastní třetiny a poté jej poslal za bránu soupeře. Domácí tak mohou střídat.
54:59'
Alex Iafallo jen vystrčil puk z vlastní třetiny. Do konce řádné hrací doby chybí už jen pět minut, domácí jsou blízko k vítězství.
54:28'
Mnoho prostoru dostal na modré čáře Justin Faulk, jehož dělovku ale zachytil Cal Petersen do lapačky. Tohle byl hodně důležitý zákrok pro domácí tým.
54:04'
Torey Krug sice šikovně přihrával do kvalitní střelecké pozice, jenže kotouč už bral z neutrální zóny, takže se musel pískat ofsajd.
53:36'
Ryan O'Reilly vyslal dělovku z mezikruží. Jeho pumelici ale Cal Petersen výborně vyrazil.
52:58'
Torey Krug si musel dojet vyhozený kotouč, který nedoputoval až na zakázané uvolnění. Čas rychle plyne, a to je voda na mlýn pro Kings.
52:26'
Klíčové je zatím to, že hosté nenavazují na svůj dobrý výkon ze druhé třetiny. Ke střelám se dostávají velmi ojediněle.
51:38'
Justin Faulk předvedl ukázkový strom ve středním pásmu, to však domácí nezastavilo při jejich postupu vpřed, který zakončili nepřesnou střelou z kruhu.
50:52'
O pár sekund později se do rozehrávky zapojil i Jordan Binnington, ke kterému se kotouč odrazil.
50:24'
Cal Petersen nemusel zasahovat proti ráně z levého křídla.
49:56'
V tuto chvíli působí Bluesmani celkem bezradným dojmem. Nemohou se dostat přes modrou čáru na polovině Los Angeles.
49:32'
Po odrazu od zad Justina Faulka kotouč zapadl mezi sedačkami na tribunách. Hra se tak samozřejmě musela přerušit.
49:10'
Jordan Binnington měl plné ruce práce s důrazem Králů u brankoviště. Nadvakrát si ale brankář Blues dokázal poradit.
48:48'
Jordan Kyrou se snažil proháčkovat mezi beky domácích, avšak jeho úmysl byl celkem důsledně přečten.
47:54'
Blake Lizotte získával prostor u mantinelu. Nakonec i celkem zajímavě kombinoval s Luffem, takže čtvrtá formace Los Angeles svou práci odvedla dobře.
47:18'
Po Tarasenkově otočce kotouč adresáta nenašel, takže Králové mají hru znovu pod kontrolou.
46:46'
David Perron není tolik vidět. To se snažil změnit při střele z vrcholu kruhu, ale do protipohybu Petersena přesně nezamířil.
46:29'
Současná situace ale Králům vyhovuje. Domácí se na chvíli usadili ve třetině soupeře a jakmile se dostali pod mírný tlak, tak okamžitě poslali touš na icing.
45:58'
Dnes aktivní Carl Grundström znovu mířil vpřed. Předal puk přesně Anderson-Dolanovi, jehož rána minula cíl.
45:21'
Vypadalo to na podrážení Sammyho Blaise. Pravice sudího však zůstala dole, takže vylučovat se nebude.
44:46'
Šikovná přihrávka Adriana Kempeho našla rozjetého Anžeho Kopitara, který chtěl zakončovat bekhendem co nejrychleji. To se mu i povedlo, jenže rameno Jordana Binningtona bylo na svém místě.
44:13'
Domácí si situace už rozhodně nekomplikují. Nyní vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
43:58'
St. Louis celkem vysoko napadá rozehrávku domácího týmu. Drew Doughty si ale při manévru dokázal poradit.
43:07'
Andreas Athanasiou se málem probil až před bránu soupeře. Binnington ale proti němu vystrčil hůl a zablokoval jej. Těžil z toho, že forvard Kings byl už ve velkém úhlu.
42:22'
Hosté sice vyhráli buly v útočném pásmu, ale sami sebe z tlaku vymanili. Dunn totiž na modré čáře nezachytil neposednou černou gumu.
41:56'
Carl Grundström si našel prostor ke střele v mezikruží, avšak svou prudkou střelou napálil pouze hokejistu v bílém dresu.
41:17'
Vince Dunn teď čeká za klecí svého týmu na nabídku spoluhráčů po stranách kluziště. Los Angeles už je poměrně zatažené.
40:46'
Tarasenkova bekhendová přihrávka mířila před bránu. V tomto místě si ale domácí beci poradili.
40:16'
Zachary Sanford vzal puk na hůl a vjel s ním do útočné třetiny, tam však nabídku neměl, a proto pouze odevzdal.
40:01'
Ve druhé třetině hosté zvýšili aktivitu a po zásluze snížili své gólové manko. I tak ale pořád ztrácí dvě branky, takže ve třetí třetině budou muset pokračovat ve svém snažení. Všechny trumfy zatím totiž drží Králové, kteří jsou blízko k dalšímu dvoubodovému zisku.
Střely na bránu po 2. třetině: 16 – 14
40:00'
39:51'
Faulkova střela nedoputovala až k Petersenovi, ve druhé části se už nic nestane.
39:28'
Ještě jeden icing přichází na řadu, postarali se o něj svěřenci Craiga Berubeho. Bude se vhazovat před Jordanem Binningtonem.
39:15'
Hosté se znovu dostávali do střeleckých pozic, a proto raději domácí brankář přikryl puk pod svou lapačkou.
38:44'
Marco Scandella si všiml, že do útočné třetiny vjet nemůže, neboť by se pískal ofsajd. Proto puk pouze nahodil na zadní mantinel.
38:00'
Tarasenkova nabídka byla mířená k teči. Změna směru kotouče ale tentokrát před Calem Petersenem nepřišla.
37:46'
Dlouhá přihrávka se hostům nepovedla dle představ. Máme zde další zakázané uvolnění, kterých je v tomto utkání poměrně hodně.
37:18'
Ještě před komerční pauzou si Jordan Binnington po dlouhé době sáhl na kotouč, když pokryl ránu z kruhu. Teď se už však znovu hraje.
36:29'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec střílí branku a nutno říct, že zcela po zásluze. Do střelecké listiny se zapsal MIKE HOFFMAN, který předvedl několik kliček u modré čáry a poté vystřelil. Zatím je v zápise o utkání uveden jako střelec branky on, avšak je možné, že ránu tečoval Sammy Blais. 3:1. Bez asistence.
36:06'
Ve druhé třetině ale domácí ani zdaleka nejsou tak aktivní. Spíše se brání, ale zatím jim to vychází.
35:11'
Jordan Kyrou si zastavil puk mezi kruhy a poté jej tlačil k zadní tyči. I on však klec domácího celku netrefil. Až příliš mnoho střel Blues dnes nekončí mezi třemi tyčemi.
34:12'
Krug měl velké problémy s dotěrným Lizottem, jenž mu nedal ani centimetr prostoru. K zakončení se však druhý jmenovaný nedostal, protože jeho souboj s bekem St. Louis ještě nějaký čas trval.
33:40'
Následná rozehrávka se Králům nepovedla. Je pískáno zakázané uvolnění.
33:18'
St. Louis mělo svou dosud největší šanci v tomto zápase. Mike Hoffman si nabruslil za obranu a rázem se zjevil zcela sám před Petersenem. Brankáře Kings chtěl překonat kličkou do bekhendu a zastrčením mezi betony, avšak muž v masce byl v danou chvíli lepší.
32:54'
Joshua si dal kotouč až moc daleko od své hokejky, proto nemohl postupovat vpřed, i když nabral poměrně velkou rychlost.
32:15'
32:04'
Přišlo ale další postavení mimo hru. Do konce přesilovky St. Louis zbývá jen 12 vteřin. Vypadá to, že Los Angeles vyloučení Doughtyho přežije.
31:34'
Tyler Bozak střílel mezi kruhy z dobré pozice, jenže bránu minul. Nyní měli domácí štěstí, neboť hosté to vykombinovali dobře.
31:05'
Teď přichází i ofsajd Ryana O'Reillyho. První přesilovková formace Blues míří na střídačku.
30:39'
Už dvakrát domácí tým odpálil puk přes všechny čáry, takže lze říct, že první sekundy přesilovky se Bluesmanům nepovedly.
30:15'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., držení).
29:36'
Alex Iafallo nezachytil přihrávku spoluhráče, a tak kupředu mohli vyrazit hosté. Jejich snažení ale moc dlouho netrvalo.
29:13'
Petersen toho proti střele od modré čáry moc neviděl. Jen tak máchl lapačkou, avšak měl štěstí, puk totiž zamířil vedle jeho pravé tyče.
28:31'
Po nahození Austina Wagnera kotouč opustil hrací plochu. V posledních minutách se hra často přerušuje.
28:00'
Tobias Björnfot má dostatek prostoru na kotouči, nyní tak může celkem rozháranou hru trošku uklidnit.
27:39'
Do otevřenější obrany na druhé straně vyrazil Drew Doughty, jehož pokus si Jordan Binnington vychutnal lapačkou.
27:26'
Je ale vidět, že hosté se nechtějí smířit s tímto nepříznivým stavem. Daleko více přitvrdili a rvou se o každý puk.
27:05'
Matt Luff byl ostře přistrčen na hrazení, ale vylučovat se v tuto chvíli nebude. I když by si to samozřejmě domácí hráč přál.
26:49'
Kyle Clifford se dostal po levém křídle k ráně zápěstím. Cala Petersena ale nikterak nepřekvapil, takže brankář Los Angeles udržel černou gumu.
26:15'
Robert Bortuzzo zkoušel propasírovat kotouč podél několika bruslí až do branky. Kotouč ale byl nakonec vychýlen mimo brankový prostor.
25:18'
I po poslání čerstvých sil na led zůstávají hosté v náporu. Marco Scandella nebezpečně střílel, ale St. Louis se o krůček k dorážce nedostalo.
24:54'
Ryan O'Reilly se z ničeho nic zpoza brány nádhernou fintou dostal až před Petersena, který měl s jeho důrazným zakončením velké potíže. Kotouč chvíli zůstal ležet u pravého betonu brankáře Kings, ale Blues se ze své první branky v zápase zatím neradovali.
24:38'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Andreas Athanasiou – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Torey Krug – 5 min., bitka).
24:38'
Sledovali jsme první pěstní souboj tohoto střetnutí. Andreas Athanasiou byl v bitce s Toreym Krugem aktivnější, na body by vyhrál.
23:59'
Doughty vybídl Kempeho, který se k zakončení nedostal. Od obránce s číslem 8 na dresu totiž dostal důraznou přihrávku.
23:29'
Rušno bylo znovu před Jordanem Binningtonem. Brankář St. Louis ale přežil tlak domácích bez úhony.
22:57'
Dakota Joshua je v tomto střídání vidět. Nejprve se pokoušel o teč a následně i o střelu.
22:32'
Vince Dunn se po nedůrazu domácích beků dostal do kvalitní pozice na pravém kruhu, jenže jeho střela zápěstím mířila pouze do středu brány, takže Cal Petersen se zákrokem problémy neměl.
22:00'
Mike Hoffman otočil hru na druhou stranu, ale na víc, než na nahození, se nezmohl.
21:39'
Carl Grundström nepřešel útočné pásmo zrovna ideálně. Pro svůj celek ale nakonec vybojoval alespoň vhazování před Binningtonem.
21:06'
Tarasenko nezachytil poměrně skákavou přihrávku svého spoluhráče. Kotouč tak mají v moci znovu hokejisté ve fialových dresech, tedy ti domácí.
20:31'
St. Louis se ve druhé části napoprvé neusadilo v pásmu soupeře. Walker ubránil domácí celek.
20:01'
Skončila nám první třetina, která nabídla kvalitní hokej hlavně ze strany Los Angeles, ovšem St. Louis nutně potřebuje přidat. Úvod duelu vůbec nechytlo a nyní prohrává už 0:3. Branky Králů vsítili Drew Doughty, Carl Grundström a Trevor Moore.
Střely na bránu po 1. třetině: 9 – 3
20:00'
19:55'
Závěr periody je hodně ofenzivní, nicméně branka už žádná nepadne.
19:24'
Do kontru ale našlápli i domácí, kteří si zásluhou Carla Grundströma připsali další střelecký pokus.
18:52'
Oskar Sundqvist nepředložil moc ideální přihrávku na modrou čáru. Blues ale udrželi pásmo a následně pořádně zahrozili před Calem Petersenem.
18:12'
Vladimir Tarasenko pálil z levé strany velmi nebezpečně. Ruský útočník ranou zápěstím jen o kousek minul bránu.
17:39'
Carter se ke střele z vrcholu kruhu neprotlačil, přestože si před beka dal tělo. Blues ale zasáhli včas a rychle.
17:06'
Další sprintérský souboj před Moorem zvládl Torey Krug. Tentokrát už ale musel přidat, neboť zakázané uvolnění signalizováno nebylo.
16:55'
Trevor Moore nedokázal dobruslit puk po vyhození přes všechny čáry. Vhazovat se tedy bude před Calem Petersenem, jelikož se pískal icing.
16:35'
Je pískáno zakázané uvolnění. Na řadě je další reklamní pauza, po které půjdeme do závěru úvodní dvacetiminutovky.
16:03'
Následně odvedl dobrou práci u mantinelu i Adrian Kempe, který je zatím hodně vidět.
15:39'
Na druhé straně se k zakončení tlačil Vilardi, ale těsně před zadákem Krugem mu puk utekl.
15:15'
Cal Petersen se musel mít na pozoru. Pokus z levého kruhu totiž neviděl.
14:11'
Králové vedou už o tři góly! Fantastickou práci odvedl Sean Walker, který parádně pronikl po křídle a z brankové čáry poslal přihrávku před brankoviště. Tam si nejlépe počínal TREVOR MOORE, jenž rychlým zakončením nedal Binningtonovi žádnou šanci. 3:0. Asistence: Sean Walker a Jaret Anderson-Dolan.
13:48'
Olli Määttä vyslal střílenou pobídku před bránu. Svatyni hostů ale minul, i tak se Los Angeles drží v pásmu.
13:21'
Kotouč opustil hrací plochu. Čeká nás vhazování ve střední třetině, ale to vše až po komerční pauze.
13:04'
Krátký nápor domácích byl zastaven. Kings ale ukazují, že směrem dopředu chtějí hrát pořád.
12:34'
Los Angeles teď postavilo všech svých pět hráčů do středního pásma. Přes takovou hráz se Bluesmanům přechází těžko.
11:50'
Mike Hoffman sice nabral rychlost, ale kotouč mu stejně utekl z čepele. Mezitím se bránící hráči domácích vrátili na svá místa.
11:29'
11:03'
Avšak na pořadu dne je zakázané uvolnění Los Angeles. Pouze 27 sekund zbývá hostům k tomu, aby si mohli říct, že ubránili přesilovku.
10:43'
Rána Jeffa Cartera byla sražená do ochranné sítě. Čeká nás buly před brankářem, který se velkou měrou podílel na zisku Stanley Cupu pro Blues v roce 2019.
10:20'
Binnington svým spoluhráčům pomohl s odpálením kotouče přes všechny čáry. První minuta početní výhody se Králům nevydařila.
09:48'
Přesilovou hru ale domácí začínají ve středním pásmu. Zatím se do útočného pásma ne a ne dostat.
09:29'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., hrubost).
09:08'
Teď už však má domácí celek další ponechanou výhodu, záhy jej čeká druhá přesilová hra.
08:42'
Celkem dlouho se už hraje bez přerušení. Hosté se snaží něco vymyslet.
08:07'
Po chybě v rozehrávce se ke střele z prostoru mezi kruhy dostal Sanford, jehož pumelice skončila na levém betonu Cala Petersena.
07:38'
Marco Scandella uklidňuje hru za svou bránou. St. Louis teď potřebuje co nejvíce hrát s pukem, aby se dostalo do hry.
07:07'
Jordan Kyrou si najel do dobré střelecké pozice na pravém kruhu, jenže jeho pokus byl přizvednut nad horní tyč.
06:26'
Zachary Sanford se sice snažil zamířit do útočné třetiny, ale na dva bránící hráče Los Angeles na modré čáře nevyzrál.
05:41'
Snažení hostů v útočném pásmu bylo zneutralizováno. St. Louis se stále až před Petersena nedostalo a na svou první střelu čeká.
04:58'
Domácí pokračovali v aktivní hře, ale tentokrát nevystřelili. Sluší se dodat, že ihned po druhém gólu Kings si vzal Craig Berube oddechový čas.
04:19'
Snový vstup domácích do zápasu pokračuje! Tentokrát se trefuje CARL GRUNDSTRÖM, který znovu využil dobré práce před bránou. Dostal se k puku po přistrčení Trevora Moorea a následně zastrčil černou gumu za Binningtonův beton. 2:0. Asistence: Trevor Moore a Jaret Anderson-Dolan.
03:21'
Přesilovka Los Angeles opravdu vypadala dobře a po zásluze byla proměněna. Po závaru před brankovištěm touš vydoloval Iafallo, jenž vybídl Kopitara, který posléze přihrál DREW DOUGHTYMU na modrou čáru. Zadák Kings poté zamířil přesně. 1:0. Asistence: Anže Kopitar a Alex Iafallo.
02:37'
Jordan Binnington musel předvést první důležitý zákrok. Obrovskou rychlost totiž nabral Adrian Kempe, který se třemi kličkami dostal sám před bránu. Forehandovým zakončením ale gólmana St. Louis nepřekonal.
02:19'
Hned po vyhraném buly střílel od modré čáry Drew Doughty. Pokus elitního beka Kings ale minul bližší tyč.
02:10'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Oskar Sundqvist – 2 min., hákování).
01:49'
Aktivita Králů pokračuje. Dopředu se dral Trevor Moore, ale útočník třetí lajny Kings okolo beka Bortuzza neprošel.
01:11'
Jeff Carter vyslal důraznou ránu z pravé strany. Orazítkoval však pouze pravý beton gólmana Binningtona.
00:37'
První zákrok si připsal Jordan Binnington, který zlikvidoval ránu Alexe Iafalla z mezikruží.
00:23'
Mikey Anderson nebyl u mantinelu příliš důrazný, ale nakonec se domácí dokázali ubránit úvodnímu náporu Blues.
00:01'

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, S. Walker, Määttä – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo – J. Carter (A), Vilardi, Athanasiou – T. Moore, Anderson-Dolan, Grundström – Luff, Lizotte, Wagner.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Faulk, Krug, Scandella, Dunn, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Sanford – Tarasenko (A), B. Schenn (A), Kyrou – Blais, Bozak, Hoffman – Joshua, Sundqvist, Clifford.

Rozhodčí: Rehman, Charron – Knorr, Gawryletz.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Tabulka Západní divize

1. Vegas, 26 zápasů, 39 bodů
2. Minnesota, 27 zápasů, 37 bodů