NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Ottawa - 2. května 2021   01:00

Montreal
Montreal
48:12' Petry (Toffoli) • 54:25' Toffoli (Suzuki, Perry) • 62:25' Caufield (Petry, Evans)
3:2
(0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Ottawa
Ottawa
34:52' Stützle  (Zub, White) • 45:51' Chabot  (Dadonov, Pinto)
Montreal
Pollock, Schlenker – Toomey, Nansey
Bell Centre, Montreal
Ottawa

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.

Střely na branku: 39 – 23
Montreal slaví důležitou výhru v boji o postup do play-off, ačkoliv ještě jedenáct minut před koncem prohrával o dvě branky. Na úvodní branku jsme museli čekat více než polovinu zápasu, když v 35. minutě otevřel skóre Tim Stützle. Když se o deset minut později prosadit Thomas Chabot, s domácími to vypadalo bledě. Jenže už za dvě minuty po parádní individuální akci snížil Jeff Petry, a i když úspěšná trenérská výzva vzala přesilovkovou trefu Suzukimu, Montreal se nakonec využité početní výhody dočkal, v 55. minutě vyrovnal Tyler Toffoli. V prodloužení pak o výhře Canadiens rozhodl Cole Caufield.
62:25'
Montreal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Petry využil volnějšího prostoru po levé straně a zavezl puk do pásma, z prostoru kruhu pak vyslal parádní přihrávku před branku, kde jen kotouč usměrnil za Gustavssonova záda COLE CAUFIELD! Asistence: Jeff Petry, Jake Evans.
61:21'
Až nyní se Canadiens dostali k zakončení, střelu Chiarota od modré ale Gustavsson vyráží.
60:40'
Domácí vyhráli úvodní buly prodloužení, zatím ale s pukem krouží pouze ve středním pásmu.
60:01'
Střely na branku ve 3. třetině (celkem): 18 – 3 (36 – 23)
Utkání Montrealu s Ottawou půjde do prodloužení. Ve třetí třetině sice nejprve zvýšil vedení hostů na 2:0 Chabot, domácí ale zásluhou parádní individuální akce Petryho a přesilovkové trefě Toffoliho stihli vyrovnat.
60:00'
59:45'
Po vyhraném buly pálil tvrdě od modré jeden z domácích beků, Gustavsson sice jeho ránu pouze vyrazil před sebe, kde však nebyl nikdo na dorážku.
59:40'
Posledních dvacet sekund základní hrací doby, vhazuje se v útočné třetině Canadiens
58:34'
Parádní zákrok Gustavssona teď zabránil obratu Montrealu ve skóre! Armia zpoza branky načasoval krásnou přihrávku mezi kruhy, kam si sjel Suzuki, který mířil výborně nad beton, Gustavsson ale puk krásně chytil do lapačky!
57:35'
Následuje komerční přestávka.
57:33'
Anderson sice ztratil puk v útočné třetině, jenže rychlý kontr hostí končí ještě před útočnou modrou poté, co puk nezpracoval jeden z hráčů Ottawy a kotouč skončil mimo hrací plochu.
57:05'
Domácí jsou na koni a chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době.
55:56'
Montreal vzápětí mohl otočit výsledek na svou stranu, Anderson dostal přihrávku mezi kruhy a z první trefil pouze levou tyč hostující branky!
54:25'
Montreal opět využívá přesilovou hru a tentokrát už branka platí, vyrovnání zařídil TYLER TOFFOLI, který ranou z voleje z levého kruhu propálil Gustavssona! Asistence: Nick Suzuki, Corey Perry.
54:00'
Domácím se ale nedaří usadit se v pásmu a hosté už podruhé během oslabení dostávají kotouč do středního pásma.
53:30'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Nikita Zajcev – 2 min., krosček).
53:20'
Hráči Montrealu jsou znovu nastěhováni v útočném pásmu a po dalším faulu budou hrát opět v početní výhodě.
52:21'
Ottawa i s pomocí coach's challenge přečkala oslabení a nyní již hraje v plném počtu.
52:00'
Hosté ale soupeře nepouští do střeleckých příležitostí a naopak posílají puk daleko od své branky.
51:40'
Canadiens pokračují v přesilové hře a kombinují v pásmu.
50:37'
A je to tak, Perry nedovoleně atakoval na brankovišti Gustavssona a branka není uznána!
Je to tak, situace se ještě bude zkoumat. Na brankovišti byl hodně aktivní Perry a z opakovaného záběru jde vidět, že jde o hodně hraniční situaci.
50:37'
Hosté sice vyhráli buly, jenže nepodařilo se jim z pásma vyhodit poměrně snadný kotouč. Domácí zůstali v útočné zóně a Nick Suzuki přesnou ranou propálil Gustavssona! Hosté ale reklamují nedovolené bránění brankáři...
Canadiens budou mít dobrou šanci na vyrovnání, po faulu na Lehkonena totiž putuje na trestnou Pinto.
50:21'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Shane Pinto – 2 min., hákování).
50:00'
Domácí byli blízko vyrovnání, když nejprve pálil mimo z dobré pozice před brankou po povedené přihrávce Frolíka Lehkonen, následně Suzuki z levého kruhu trefil pouze výstroj Gustavssona!
49:18'
Další útočnou akci domácích na cestě za vyrovnáním zastavuje hvizd čárového, píská se postavení mimo hru.
48:12'
Domácí snižují a může za to JEFF PETRY. Útočník Montrealu si převzal puk ve středním pásmu, projel s ním do útočné zóny, krásným potažením se mezi dvěma soupeři prosmýkl až před Gustavssona, kterého chladnokrevně překonal střelou nad beton! Asistence: Tyler Toffoli.
47:30'
Domácí zakládají další útok až od vlastní branky.
46:36'
Romanov se napodruhé už dokázal prosadit, v cestě ale tentokrát stála výstroj hostujícího gólmana.
46:22'
Po vhazování se k puku nejprve dostal Romanov, ale promáchl. Útočná akce domácích ale pokračovala, Caufield si z pravé strany krásně vybruslil nalevo a nepříjemnou střelou zaměstnal Gustavssona!
46:14'
Caufield mohl snížit, jenže jeho backhandový pokus z levé strany kryje Gustavsson. Následuje komerční přestávka.
45:51'
Ottawa právě vstřelila branku!
Co před chvíli ve velkých šancích neproměnili Stützle a Tierney, to nyní napravuje THOMAS CHABOT, který z mezikruží zcela nebráněn propálil Primeaua! Asistence: Jevgenij Dadonov a Shane Pinto.
45:05'
Gustavsson si připisuje úspěšný zákrok po tvrdé ráně Chiarota.
44:48'
Další zmatky v obranném pásmu Montrealu, díky nimž se ke kotouči zcela osamocen mezi kruhy dostal Tierney, jenže jeho pokus o přelobování domácího gólmana nevyšel a puk přeletěl jeho klec!
43:10'
Ottawa mohla vést už o dvě branky! Hosté vyhráli buly v obranném pásmu a za obranu Montrealu si nikým nehlídán sjel na dlouhý výhoz o mantinel Stützle, jenže sám proti Primeauovi neuspěl!
43:03'
Montreal se hned po konci trestu Danaulta vrhl do útočení, jejich snahu na chvíli přerušuje Gustavsson, který přikryl zpoza branky odražený kotouč.
42:20'
Domácí oslabení přečkali a již jsou v plném počtu.
42:00'
Hosté nejprve mohli udeřit poté, co dostal nabito na pravý kruh Dzingel, jenže zlomil hůl. I díky tomu ujeli do přečíslení dvou proti jednomu Staal a Frolík, prvně jmenovaný pálil sám a minul!
41:15'
Mezitím už jsou domácí ve čtyřech.
41:15'
Hostům se nedaří rozestavit v útočném pásmu a dopředu míří obránce Chiarot, který nepříjemnou střelou od modré čáry prověřil pozornost Gustavssona.
40:44'
Kotouč znovu mizí až za Gustavssonovou klecí.
40:25'
Domácí ale uspěli na důležitém vhazování a poslali puk až za hostující klec.
Stützle byl zasažen vysokou holí a Ottawa bude hrát přesilovku pěti proti třem!
40:20'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., vysoká hůl).
40:05'
Ottawa vyhrála úvodní buly třetí části a už se chystá kombinovat v přesilové hře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:55.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem): 11 – 10 (18 – 20)
Čtyřicet minut zápasu je minulostí a do kabin se přeci jen půjde lépe Ottawě. Senators se totiž na konci 35. minuty zásluhou povedené rány, kterou vypálil Tim Stützle, dostali do vedení. Do třetí třetiny půjdou navíc hosté s výhodou jednoho muže v poli, z trestu Montrealu za příliš mnoho hráčů na ledě zbývá ještě 68 sekund.
40:00'
39:59'
Hostům se nepodařilo dostat se do pásma, až společně se sirénou chytá snadno do lapačky Primeau pokus jednoho z hostujících hráčů.
39:10'
Domácí úspěšnější na buly a puk okamžitě posílají do bezpečí mimo své obranné pásmo.
39:08'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (2 min. – příliš mnoho hráčů).
38:50'
Tentokrát už se Chiarot k zakončení dostal, jeho tvrdou ránu od modré ale Gustavsson svými betony vyrazil.
38:30'
Danault zavezl puk do útočné třetiny z pravé strany, jeho pobídku před branku ale nevyužil obránce Chiarot.
37:33'
Mohlo to být o dvě branky, když do přečíslení ujel Dadonov, který na sebe vzal nakonec i zakončení, jenže jeho pokus z levého kruhu minul hostující klec!
37:00'
Útočili opět hosté, jenže z pobytu v obranném pásmu Montrealu nevytěžili zhola nic.
36:10'
Domácí se snaží rychle srovnat. Po vyhraném buly v útočném pásmu ale střelu Andersona blokuje Zajcev.
34:52'
Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, puk si vzal po narážečce se Zubem na modré čáře na hůl TIM STÜTZLE a krásnou střelou do šibenice zpoza pravého kruhu otevírá skóre zápasu! Primeau mnoho neviděl a byl zcela bezmocný. Asistence: Arťom Zub, Colin White.
34:46'
Hosté po šanci Petryho rychle otáčí hru, tu zastavuje další úspěšný zásah Primeaua po střele Bathersona.
34:34'
Petry objel s kotoučem takřka celé obranné pásmo Ottawy, z levého kruhu pak jen řádně prověřil beton Gustavssona.
34:08'
Útočné výpady hostí nakonec zastavuje až domácí gólman Primeau, který na břiše tlumí střelu zápěstím Metého.
33:50'
Connor Brown zavezl puk do pásma z levé strany a pěkně se uvolnil, jeho pobídku před brankou ale nenašel žádný z jeho spoluhráčů.
32:40'
Primeau je teď pod palbou střel. Postupně si na něm ale vylámali zuby Brännström, Dadonov i Amadio. Tu zřejmě největší šanci chytil Amadiovi.
32:30'
Až nyní se hosté dostali přes červenou čáru a v útočné zóně znepříjemňují pracovní povinnosti domácímu gólmanovi.
31:30'
Hosté mají nyní velké potíže s rozehrávkou, důrazné napadání Canadiens jim nedovoluje v klidu poslat kotouč ven z obranné třetiny.
30:46'
Domácí zakládají útok až od vlastní branky, jenže ani tentokrát se do vážnějšího zakončení nedostali a rychle vyklízí útočné pásmo.
29:51'
Staal operoval v útočném pásmu na pravé straně a chtěl si narazit s Frolíkem na středu, záměr domácích útočníků ale hostující obrana přečetla.
29:11'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alexandr Romanov – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Josh Norris – 5 min.).
29:11'
Hosté se drali do útoku, ale zastavil je offside. Po přerušení se do sebe pustili Norris a Romanov. Za vítěze pěstní potyčky můžeme jasně prohlásit hostujícího útočníka Norrise.
28:30'
Další dobrá šance pro Montreal. Hosté propadli v obranném pásmu, Caufield si sjel před branku na přihrávku z levé strany, sám před Gustavssonem ale neuspěl!
27:52'
Další pokus domácích, Andersonovu ránu ale Gustavsson vyráží bez větších potíží.
27:13'
Chiarot si po vyhraném buly v útočném pásmu sjel z pozice beka až před branku, na Gustavssona ale nevyzrál.
27:06'
Hraje se už ale opět na druhém konci ledové plochy. Za brankou Ottawy se k puku dostal Staal a pokusil se ho z první nahodit na Gustavssona. Hostující brankář byl ale pozorný, puk lapil a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
26:23'
Na druhé straně vyráží ránu Dzingela domácí gólman Primeau.
25:20'
Suzuki si vzal puk ve středním pásmu a po pravé straně se s ním protlačil až před hostujícího brankáře, ten však byl pozorný. Po závaru před brankou si našel puk Suzuki, ale ani on nepřekonal Gustavssona!
24:22'
Lehký pokus Zajceva od modré čáry vyráží domácí gólman do rohu kluziště, Montreal následně posouvá puk do středního pásma.
23:45'
White pálil z dobré pozice na pravé straně, jeho střelu zápěstím ale chytá Primeau.
23:41'
23:20'
Domácím se ale jinak nedaří usadit v pásmu a trest Brannstorma se chýlí ke konci.
22:34'
Caufield pálil z voleje z levého kruhu, branku Ottawy ale minul a kotouč vyletěl až ven z obranného pásma hostí.
21:41'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Brännström – 2 min.).
21:15'
Útočí ale i domácí a plné ruce i nohy práce měl Gustavsson. Ten si nejprve poradil se zcela osamoceným Toffolim, následný volej z levé strany rovněž vyrazil.
20:20'
Hostí začali pěkně zostra, v dobré šanci se před domácím gólmanem zjevil Batherson, z mezikruží ale těsně minul!
20:10'
Hned na úvod se do šance tlačil z levé strany Norris, Primeau byl ale pozorný a prostor u pravé tyče utěsnil
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:01.
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 10
Úvodní třetina kanadského souboje Montrealu s Ottawou je minulostí. Šance jsme viděli na obou stranách, výrazně větší ale měli hosté, kteří zásluhou Connora a Jeffů Brownových trefili břevno. Podobně si vedl krátce před koncem úvodní dvacetiminutovky na domácí straně i Edmundson, a tak do kabin půjdou oba celky za bezbrankového stavu.
20:00'
19:15'
Domácí teď byli blízko úvodní brance, nenápadný pokus Edmundsona od modré čáry trefil tyč hostující svatyně!
18:45'
Do náznaku šance se dostával Anderson, jeho střelu příklepem zpoza kruhů ale zblokovala hostující obrana.
18:20'
Oběma týmům se teď nedaří založení útoku a jejich snahy často končí hned za útočnou modrou.
Střely na branku: 7 – 9
17:50'
Následuje krátká komerční přestávka.
17:45'
Domácím nevyšla kombinace v útočném pásmu a hosté rychle otočili hru, jenže přečíslení tří proti dvěma sehráli mizerně a sami se vystavili do ofsajdu.
17:00'
Montreal po delší době zaměstnal Gustavssona, Kulakova střela z voleje z levého kruhu ale nechala pouze vyniknout pravý beton hostujícího brankáře.
16:17'
Hosté opět útočí poté, co Connor Brown individuálně zavezl kotouč do útočné třetiny. Zajcev ale pálí mimo, na podruhé si vedl naprosto stejně.
14:50'
Po delší době útočná aktivita hostí, Primeau byl ale pozorný a odolal ataku hokejistů Ottawy.
13:59'
Senators rozehrávali zpoza vlastní branky, domácí ale dobrým napadáním vybojovali kotouč a mohou zaútočit oni. Založení ze středního pásma jim ale nevyšlo, píská se zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Primeaua.
13:20'
Hosté se na chvíli osvobodili, ale domácí jsou zpět v útočném pásmu, tentokrát ale branku Ottawy výrazně neohrozili.
12:40'
Domácí zvýšili obrátky v útočném pásmu, jenže Frolíkovu střela z dobré pozice zblokoval Tierney.
11:37'
Montreal po vyhraném vhazování u své modré rychle založil útok, do šance se dostal Caufield, ale z mezikruží trefil pouze bránícího hráče Ottawy.
11:22'
Domácí vyhráli buly v obranném pásmu, jejich snaha o založení útoku ale skončila na červené čáře. Hosté otočili hru, ale ani oni nebyli o moc úspěšnější, zastavil je offside.
11:01'
10:40'
Náznak první větší šance Montrealu. Kulak dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, jenže kotouč netrefil dobře a v důsledku toho minul i hostující branku.
10:20'
Útočí tak hosté, ale střelu Zajceva od modré zblokoval obránce Kulak.
09:46'
Domácí se stále drží na kotouči, tentokrát rozehrávají ze středního pásma, ale ani nyní se jim nepodařilo dostat kotouč do obranné třetiny Ottawy.
09:16'
Montreal bude po delší době rozehrávat v klidu až zpoza vlastní branky, Ottawa hraje odstoupenou obranu.
08:16'
Ottawa ve třetí velké příležitosti. Amadio dostal parádní přihrávku napříč obranným pásmem, sám u levé tyče domácí branky ale Primeaua nepřekonal, domácí brankář perfektně vyrazil lapačkou!
07:48'
Montreal opět jen nahazuje na zadní mantinel, kde puk sbírá Gustavsson a ve spolupráci se svými beky rozehrává-
06:50'
Domácí nahodili puk ze středního pásma do obranné zóny hostí, jenže dobruslit a vybojovat kotouč se jim nepodařilo.
05:48'
Edmundson nahazuje puk od modré, Gustavsson vyráží do rohu.
05:20'
Další šance Ottawy, která podruhé v utkání trefuje břevno! Jeff Brown dostal puk do jízdy na pravý kruh a zápěstím trefuje horní tyč domácí svatyně!
05:00'
Další střelecký pokus domácích poté, co rozehrávaný kotouč od zadního mantinelu zachytil jeden z domácích hráčů, který však následnou střelou nechal jen vyniknout Gustavssonův letý beton.
04:41'
Útočí už ale opět domácí Montreal, na konci další akce Canadiens je Chiarotova střela od modré čáry, kterou tlumí na svých chráničích Gustavsson.
03:45'
Velká šance pro Ottawu! Tierney si vybruslil na střed, trefil pouze břicho domácího gólmana. Ten však kotouč vyrazil pouze před sebe, kde se ho ujal Connor Brown, který backhandem trefuje břevno!
03:23'
Gustavsson je od úvodu pod palbou střel, nyní si poradil se šancemi Edmundssona, který pálil zleva.
00:01'

Montreal Canadiens: Primeau (Allen) – Petry (A), Edmundson, Chiarot, A. Romanov, Merrill, Kulak – J. Anderson (A), Danault, Kotkaniemi – Armia, Suzuki, Toffoli – Caufield, Evans, Lehkonen – Perry (A), E. Staal, Frolík.

Ottawa Senators: Gustavsson (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, Stützle – Co. Brown, Tierney, Dzingel – N. Paul (A), Pinto, Amadio..
MONTREAL CANADIENS

Dnešní soupeř Ottawy, celek Montreal Canadiens, má na rozdíl od svého soka diametrálně odlišné starosti. V tabulce Severní divize je čtvrtý se ziskem 53 bodů a rve se o postup do play-off. V posledním utkání hráči tradičního celku udolali Winnipeg 5:3, z posledních deseti utkání ale Canadiens vyhráli čtyřikrát.

OTTAWA SENATORS

Hráči Ottawy nezažívají dobrou sezonu. V aktuálním pořadí Severní divize jsou předposlední, jen o bod před Vancouverem. Poslední zápasy ale přeci jen mohou vyloudit jejich fanouškům alespoň drobné úsměvy na tváři. Ottawa zvítězila dvakrát za sebou, z posledních čtyř utkání pak hned pětkrát, nutno ale podotknout, že se čtyřikrát utkala právě se svým tabulkovým sousedem.

Ottawa – Vancouver 6:3
Ottawa – Vancouver 2:1
Vancouver – Ottawa 4:2